Setari Cookie-uri

O iubire imposibila

Am 30 de ani si sunt de 13 ani cu un barbat cu care m-am casatorit acum 2 ani. In toata aceasta lunga perioada il iubeam sau cel putin asa credeam. Poate iubeam siguranta si linistea pe care el mi le oferea, nu stiu. L-am mai inselat de cateva ori, ceea ce a facut doar sa-mi intareasca relatia cu el si convingerea ca este cel cu care vreau sa-mi traiesc viata linistita. Sunt f multe de spus dar prefer sa ma rezum la atat deocamdata, privind trecutul meu. Si trebuie sa mai adaug faptul ca inca nu doream cu nici un pret sa am un copil.
In prezent IUBESC cu toata fiinta mea un alt barbat care ma iubeste la fel de mult sau mai mult sau mai putin, nu conteaza. Ceea ce are importanta este ca eu simt ca ma iubeste nu doar il cred pe cuvant ceea ce imi spune zi de zi. De jumatate de an dureaza aceasta poveste de dragoste care eu cred ca este adevarata. Dar cum nimic nu este perfect pe lumea aceasta, relatia noastra este imposibila sau chiar interzisa de legile moralitatii si a bunului simt.
Stiti cum se zice „Fereste-ma de prieteni ca de dusmani ma feresc si singur”. Asa si este!
Ca sa ma explic si sa intelegeti mai bine suferinta mea si a noastra, problema majora nu ar fi ca si el este casatorit ci aceea ca el este prietenul cel mai bun al sotului meu, prietenul din copilarie, prietenul de-o viata pe care bineinteles ca il cunosc tot de cand il cunosc si pe sotul meu. Iar pe nevasta lui o cunosc de 5 ani, de cand sunt ei impreuna. Ei s-au casatorit anul trecut. Toti 4 suntem prieteni f buni si nedespartiti. Suntem cei mai buni prieteni. De fapt, eram. Acum, doar aparent. Nu stiu cat voi mai putea in felul acesta. Si lui ii este f greu. Poate ma ajutati sa inteleg ce se intampla cu noi. E f greu. Sunt pe cale de distrugere. Il iubesc f mult. Sunt sigura de asta. Ne vedem aproape in fiecare zi. Si acum dupa jumatate de an, cand suntem doar noi doi si ne strangem la piept, tremuram unul in bratele celuilat. Eu nu am mai simtit asa cu nimeni pana la el. Ce sa mai spun cum ne simtim, cand facem dragoste! Este sublim! Si vorbesc in numele nostru, nu numai al meu, pt ca sunt sigura ca si pt el este la fel. Il simt, si nu poate sa ma insele inima. Am zis ca vom fi impreuna pana ne vom satura unul de altul, dar eu nu mai pot fara el. Nu mai suport sa vin acasa, sa il vad pe sotul meu, nu l-am mai sarutat (doar cand ma saruta el), plang (fara sa ma vada) cand se culca cu mine. In sfarsit, banuieste si el ca il insel, simte ca nu e ceva in regula cu mine. Nu mai pot sa ma controlez, nu mai vreau, nu il mai vreau.
Nici iubitul meu (caci amant nu imi place sa-i spun) nu mai are o relatie ok cu sotia lui, stiu asta f bine. Ceea ce imi doresc f mult in momentul de fata este, un copil. Imi doresc asta din tot sufletul meu. Nu as fi crezut ca pot sa am acest sentiment vreodata. Am discutat si despre cum ar fi sa divortam. Doar discutam, nu suntem in stare sa facem altceva. Eu nu cred ca aceasta inseamna ca nu ne iubim destul.
Stiu ca iubirea triumfa, dar oare putem sa facem lucrul acesta? Sa facem atata lume sa sufere? Merita? O parte din mine spune ca da, dar...

Postat pe 26 Noiembrie 2007 03:10
e minunat ce ti se intampla din punct de vedere al sentimentelor. nu e nimic mai frumos dect sa simti ca iubesti si esti iubita din tot sufletul. nu inteleg cum de ai reusit sa stai atatia ani cu sotul tau care clar nu era ce iti doreai cu adevarat din moment ce l-ai mai inselat iar acum...uite ce se intampla. partea prosta in aceasta poveste este ca amadoi sunteti casatoriti. partea buna si f buna este ca nu aveti copii. de multe ori copiii sunt un element decisiv in asemenea situatii si majoritatea fac "compromisul copiiilor". adica raman impreuna de dragul lor. e trist...eu una nu sunt de acord. dar in cazul vostru..eu zic divortati!!! si incercati-va norocul. clar nu aveti ce cauta langa pers. cu care sunteti deja. chiar daca ramaneti sau nu impreuna pe viitor...macar actionati din suflet..din inima...si asta e cel mai important in relatii..sa-ti urmezi inima ptr ca asa nu poti da gres. succes

Postat pe 26 Noiembrie 2007 10:10
Pfft, si credeam ca eu am probleme :D ... nu sunt eu cel in masura sa judec ce si cum ... dar ma depaseste o chestie ... daca ai mai fost in bratele altor barbati inainte de casatorie, trebuia sa iti pui ceva semne de intrebare cu privire la "actualul" iubit ( viitor sot ) ... daca merita sa va ... "stricati" viatza asa .. doar de dragul celor 13 ani ( sau 11 daca de 2 sunteti casatoriti).
Ca parere personala ... alege iubirea & dragostea & sentimentul de "fluturasi" .. nu siguranta & linistea ... caci ... mai bine traiesti intens si putin decat mult si degeaba.
Octav
Postat pe 27 Noiembrie 2007 07:00
sunt total de acord cu octav ....alege intensitatea ,de fapt ..alege viata .nu as putea spune cu certitudine ca ai trait pana acum cu actualul tau sot ci mai degraba ....langa el...cere-ti dreptul la viata. toti il avem.
crissblue
Postat pe 29 Noiembrie 2007 14:40
eu cred ca ,in legatura cu sotul tau,te-ai conformat si nu ai cautat cu adevarat sa vezi ce vrei dar culmea ironiei este ca ti se intampla cam tarziu anumite lucruri si nu stii din ce punct de vedere sa le analizezi.
Fii sigura ca cineva va suferii dar esti oare pregatita ca acea pers.sa fii tu?
Urmeaza-ti iubirea si instinctul.

Postat pe 29 Noiembrie 2007 19:59
BRAVO!!!!!!!!!!! OCTAV

Postat pe 29 Noiembrie 2007 19:59
in primul rand...esti curajoasa. NU ma refer la post-ul asta, ci la faptul ca ai sondat si ai despicat in patru tot ce stii despre voi, despre tine ca sa poti lua o hotarare...candva. Cu toate acestea, desi toata lumea iti spune sa alegi iubirea si sa divortezi. Eu iti spun altceva. Tu spui ca vorbesti si in numele lui(iubitului tau, nu sotului) si ca si el crede acelasi lucru. Eu iti spun ca barbatii nu-s la fel de curajosi. Daca tu iei decizia sa divortezi, poate vei merge pana la capat. PROBABIL. Dar el se va opri PROBABIL, la mijlocul drumului. Si te trezesti ca oricum se distrug atatea vieti doar ca nu esti nici macar tu fericita.
Stii ce zic eu?
Daca vei lua vreodata decizia sa divortezi, fa-o pentru TINE. Nu pentru un ipotetic VOI. fa-o pentru ca tie nu iti este bine, fa-o pentru ca nu te face fericita sotul tau si vrei mai mult. NU face asta pentru altcineva, pentru ca viata e al dracu de neprevazuta si, daca prin reducere la absurd iubitul te lasa balta...Sa iti ramana macar respectul de sine.

Postat pe 1 Decembrie 2007 16:50
...asteapta sa faca el primul pas,ma refer la divort,eu am trait o poveste asemanatoare si inca ma chinui sa ies din ea, am divortat desi aveam o casnicie linistita si sigura, iar sotul meu ma adora, am ales iubirea celui pe care l-am considerat sufletul pereche dupa o dragoste la prima vedere,am trait o iubire impartasita si rupta parca din basme,cu planuri de casatorie, de copii, dar cand eu am ajuns libera, el nu a avut curajul sa divorteze si am ramas singura, am devenit din iubita amanta si nu stiu ce sa mai fac, ma simt imorala, vinovata,dar cu toate astea il ador in continuare si sufar ingrozitor pentru ca el nu mai face NIMIC! ...doar traieste clipa cu mine,imi spune ca ma iubeste numai pe mine si viata mea se rezuma la ..doar atat!
DP_imian
Postat pe 1 Decembrie 2007 17:58
eu sunt de acord cu Octav: sa traiesti intens, insa ii dau dreptate si lui DP.imian - asteapta sa faca el primul pas. Daca renunti la casnicia ta si "iubitul" tau va da inapoi dupa aia? vei ramane, scuza-mi expresia cu "buzele umflate".Din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa profiti la maxim de relatia cu iubitul tau, sa mai astepti sa mai treaca timpul - sa nu mai fiti "ca la inceput" si vei observa treptat si lucruri care nu iti convin/plac la el. Si de-abia atunci vei fi in stare sa analizezi daca el este persoana langa care te vezi pentru tot restul vietii, indiferent de postura : sotie sau amanta.
Si ar mai fi ceva : poti face copilul cu iubitul tau si sa il cresti cu sotul tau, dar asta tine strict numai de tine si daca tu crezi ca poti trai cu secretul asta toata viata.
cleo_s80
Postat pe 2 Decembrie 2007 08:16
BRAVO!!!!!!!!!!! OCTAV dar si DP.imian are dreptate. asteapta . nu te pripi.vezi daca are curaj sa faca el primul pas.ai mare grija sa nu-i pierzi pe amandoi.stii cum se zice:"nu realizezi ce ai langa tine decat dupa ce ai pierdut"sa nu regreti.curaj!

Postat pe 4 Decembrie 2007 11:33
Ma bucur sa vad ca nu sunt singura in toto ceea ce ne priveste...Adevarul este ca desi ati petrecut 13 ani impreuna...acum nu mai conteaza ptr ca esti destul de tanara sa iti poti reface viata...Daca chiar crezi ca nu mai merita si nu mai poti sa ajungi la nici o intelegere pleaca...acum cat mai poti...invata sa traiesti!!! Poti sa iti refaci viata...altfel vei pierde tot.....te vei chinui si nu vei avea nimic de castigat!!!!

Postat pe 4 Decembrie 2007 13:41
dar o singura viata ai, ce rost are sa va mintiti si voi 2 si pe cei 2 soti, nu lasa timpu sa treaca mai bine regreti de ce ai facut nu de ce nu ai facut, bafta, ia ceea ce ti doresti nu mai sta pe ganduri, lumea asta o sa fie vesnic existenta si rea dar tu nu vei fi
droc_ramona
Postat pe 4 Decembrie 2007 16:32
Hmm, ma simt .. cam flatat sa spunem ... oricum .. revin cu un comentariu maine dimineatza' .. cu cafeau in mana de la birou ... sunt cateva chestii care as vrea sa le punctez putin ... ( Cleo si DP - o sa va contrazic putin ) - Crissy a punctat ca si mine dar mi'a placut mult modul si o sa accentuez :D iar Pusik .. a pus punctul pe "i" ... see ya tomorrow girlz.
Octav
Postat pe 4 Decembrie 2007 18:07
OCTAV, vreau sa te intreb ceva: tu, daca ai fi in situatia ei, ce ai face? Ai divorta DOAR pt fluturasi sau PENTRU CA NU ESTI FERICIT? Eu asta am vrut sa-i spun.

Postat pe 4 Decembrie 2007 23:24
Neatza' ... mmm ce bun e nessul ( pot sa fac reclama la Jacobs ? ahh bine atunci nu fac ) .
So, ( incepem cu ultimul reply ) ... Cris, nu pot sa spun ce as face eu, deoarece e usor de dat din gura (sau din taste in cazul de fatza) .. DAR pot sa spun cu mana pe inima ... ca atunci cand numai simti nimica nu poti sa mai stai intr-o relatie ... doar de dragul de a nu fi singur(a), sau de "siguranta", sau mai ales de dragul "amintirilor/momentelor frumoase" petrecute alaturi de el/ea (si asta e cel mai mare pacat pe care noi il facem).
Octav
Postat pe 5 Decembrie 2007 07:29
Mai departe ...
CLEO - "Daca renunti la casnicia ta si "iubitul" tau va da inapoi dupa aia? " - casnicia respectiva oricum nu are nici o valoare ( no offense Buzu dar e o parere personala ) casnicia respectiva este pur si simplu o formalitate, daca nu exista nici un sentiment real (nici chiar macar ura sau dispret sau) inseamna ca este o "casnicie moarta" si poate ca totusi sufletul poate si vrea sa mai iubeasca inca deci ... e de preferat .. sa faca ceea ce simte ... nu ceea ce dicteaza creierul ... ( eu asa am facut tot timpul si a fost foarte bine - chiar si cand am suferit, dar macar stiu ca am facut exact ce mi'a dictat inima si nu am ce sa imi reprosez sau sa regret ).
Octav
Postat pe 5 Decembrie 2007 07:29
DPimian ( subliniez din pct meu de vedere ) .. eu cred ca ai procedat corect ... chiar poti traii langa o persoana (sa adormi si sa te trezesti zi de zi)ptr care numai simti nimic decat, citez :P "am divortat desi aveam o casnicie linistita si sigura, iar sotul meu ma adora" ???
Mai departe .. cand ai observat ca "el" dadea inapoi ... a fost decizia ta sa devii amanta ...
Octav
Postat pe 5 Decembrie 2007 07:34
Crissblue - Criss a spus'o mult mai bine decat mine(si mai intens) .. "cere-ti dreptul la viata. toti il avem."
Da asta e adevarul !!! Avem dreptul fiecare dintre noi sa iubim si sa fim fericiti, depinde doar de noi cum intretinem aceea iubire si fericire.
Octav
Postat pe 5 Decembrie 2007 07:36
Pusik - a adresat o intrebare ... de care toti ne cam ferim (foarte buna intrebarea) ..."Fii sigura ca cineva va suferii dar esti oare pregatita ca acea pers.sa fii tu?", si mare dreptate ai ... de aceea cred ca se spune .. ca "pana nu suferi in dragoste, nu poti intelege ce inseamna sa iubesti cu adevarat".

Hai pupici .. ca v'am plictisit destul cred :))... si sa racit si ness'ul si in fond ... cine sunt eu sa dau sfaturi .. cand sunt singur :P
Octav
Postat pe 5 Decembrie 2007 07:39
"pana nu suferi in dragoste, nu poti intelege ce inseamna sa iubesti cu adevarat"...fff adevarat, dar are 2 fete
crezi ca acum suferi cand iubesti pe cineva dar esti casatorita cu altu....dar te-ai gandit vreodata ca daca alegi "fluturasii" acestia se pot transforma in "molii" si sa-ti dai seama ca de fapt fericirea era langa sotul tau? suntem oameni si avem tendinta sa negam ceea ce aveam pt ceva....ce credem ca ne dorim
my_angel
Postat pe 5 Decembrie 2007 22:27
Hehe Angel ... asa este natura omului .. asta este "aluatul" din care suntem facuti (in proportie mare) niciodata nu ne multumim cu ceea ce avem (asta e cu 2 taisuri totusi :P) stim cu totii ca atunci cand avem "ceva" ... suntem ca si copii ne place la inceput ... ne incanta .. dar dupa o vreme ravnim la "jucaria" altcuiva si este valabil si ptr voi fetele cu mica diferenta ca noi si incercam sa punem mana pe aceea "jucarie".
"Fluturasii" se pot transforma in "molii" - foarte adevarat ... dar asta se intampla doar din cauza noastra (a ambelor sexe) caci nu stim sa pastram vie .. aceea "flacara" si ne inchipuim ca daca am "aprins'o" va arde la nesfarsit.
Viatza asta este ceva de genul "A alearga dupa mine (si pe mine nu ma intereseaza), eu alerg dupa B (si pe ea nu o intereseaza persoana mea) si B alearga dupa C (iar el nu o baga in seama) caci alearga dupa D ... etc pana la X+1".

Oricum vorba aceea ca nu stim sa apreciem ce avem, pana atunci cand pierdem ... este un mare adevar.

Ahh neatza' si have a nice day ... even if its raining.
Octav
Postat pe 6 Decembrie 2007 07:43
dintotodeauna A a alergat dupa B,care B il vroia pe C si uite-asa se creaza un cerc viciios din care se iese ft.greu...personal nu am experimentat asta,teoretic cica se intampla des,dupa cum vad...cat despre povestea de mai sus...alege sa traiesti...nu lasa timpul sa treaca prea mult,spune adevarul si impaca-te cu situtia data...asta e s-a intamplat,si oricum e minunat sa iubesti,ori daca iubirea voastra e atat de mare,minunata,cu "fluturasi" ,atunci totul va fi ok...oricum suferinta exista deja...daca mai adaugam minciunile,duplicitatea si tot ce presupune aceasta situatie eu zic ca ar fi mai rau pe viitor...poate suna haios dar imagineaza-te batrana..si asa se zice ca e grea batranetea,dar cand mai duci pe umeri si povara regretelor,caci oricum se aduna in timp...e bine sa faci lucrurile in asa fel incat sa regreti cat mai putin..eu cred ca asta e satisfactia tuturor cand suntem la sfarsit de drum!!!
dnt
Postat pe 6 Decembrie 2007 14:51
Pfft, se intampla .. aproape zilnic nu ca "des" ... ma rog in alta ordine de ideii ... nu trebuie sa stam sa ne gandim "buey lasa sa stau langa omul asta ca MA IUBESTE si o sa fie de bun augur la batranete" .. sa stam langa persoana respectiva DACA il iubim si ne iubeste ...
Octav
Postat pe 6 Decembrie 2007 18:31
hm ... frumoasa poveste , dureroasa ...dar eu cred profund in iubire ... sfatul meu ... renunta la sotul tau .. numerita ceea ce ii faci ... gandeste-te la tine ... apoi !!!
numai tu poti decide ce vrei , ce simti ... iar dc il iubesti pe iubit ..:) ramai cu el!!
uneori , in viata , trebuie sa fii si egoist un pik ... cine sa sufere , iubita ? care ``atata lume?`` .. vor suferi cei 2 , adik sotul tau si sotia lui ... dc va despartiti .. daca nu o faceti veti suferi voi 2 .. deci .. 1-1 ..
si kiar dc ar suferi 1000 de persoane , voi sunteti cei mai importanti ..
eu cred ca tie iti este teama si de ce va spune lumea din jurul tau , ideile astea ne fac de multe ori sa pierdem fericirea .. si o lasam sa scape printre degete ..
asa ca .. fii tu insati , cree-ma , nu este nimik mai profund decat sentimentu acela de " fluturasi " ... asa cum spune si octav ..nu tb sa fii cu cineva doar pt siguranta .. mai bine traieste putin si intens , decat mult si alene ..
ai grija de tine !!te pup

Postat pe 7 Decembrie 2007 22:45
De fapt nu stiu daca traiesti o poveste de iubire....din punctul meu de vedere eu cred ca traiesti o miniciuna si daca ar fii sa divortezi de actualul sot nu cred ca vei avea un viitor prea lung cu asa zisul prieten al sotului.In viata nu totul se rezuma la atractie,eu cred ca o prietenie de o viata e mai presus decat o atractie fizica....v-ati cunoscut de atata timp,de ce acum si nu inainte de casatoria amandurora.O iubire cladita pe suferinta altora nu va duce niciodata la nimic bun...Eu cred ca ar fii bine sa faceti o pauza si sa va clarificati daca intradevar este o iubire adevarata si nu doar o iubire bazata pe atractie fizica.
shada
Postat pe 10 Decembrie 2007 13:57
ce usor e sa analizam situatia si sa dam sfaturi dar cat de greu e sa punem in practica! sugestia mea este sa iei o pauza macar 2 zile, du-te la o prietena, du-te la munte, singura si analizeaza ce iti doresti tu de la viata. Hotararea pe care o iei trebuie sa o iei numai pt tine, nu pt unul din ei!oricand se poate intampla ceva care sa-ti fure omul de langa tine, si sa-ti naruiasca visele.deci fa-o numai pt tine si pt fericirea ta, sa fii egoista cand alegi...ce te face fericita:)
mirunca
Postat pe 10 Decembrie 2007 18:32
hmmm, interesant, trist, amagitor as putea spune...am citit toate comentariile si, octav imi paere rau k ti se raceste ness-ul pe birou, dar dc e ptr o cauza asa buna...;) acum, draga mea, tu nu ai o problema atat de grava. grav este faptul k tu, desi zici k esti sigura de sentimentele "voastre" nu faci altceva decat sa te gandesti la ce va fi, dc ar fi si cum ar fi.spui si k ati discutat despre divort si ne-ai mai spus si k sotul tau deja banuie k il inseli, deci...el deja sufera...sunteti 3; iar dcd situatia in familia iubitului e aproape aceeasi ca si la tine (ai zis k nici ei nu se mai inteleg) sufera si sotia lui si acum nu mai sunteti 4 prieteni adevarati ci 4 persoane care sufera de...nesiguranta-din diferite p.d.v.. acum, desi cica sunt o viitoare psiholog ;) nu vreau sa dau sfaturi-ptr k mie nu mi s-a intamplat sa vreau sa imi insel partenerul, dar am trecut prin destul de multe experiente placute sau nu cu el in 2 ani de cand suntem impreuna( si de asta nu ma marit ink !!!)- insa, te-ai gandit vreodata sa mergi la un preot? si as vrea ca ceilalti sa nu rada. NU sunt o bisericoasa,ci dimpotriva,dar cand am simtit k as putea gasi un raspuns amplu unor intrebari dificile asta chiar a fost singura cale kre m-a salvat-desi,de multe ori, recunosc, am facut-o cu inima indoita si mi-e rusine de asta. a, si NU zic sa mergi la prima biserica p care o intalnesti; e adevarat si k in ziua de azi sunt multi "preoti" care nu il cunosc pe Dumnezeu, dar dc incerci sa cauti, sunt sigura ca iti vei gasi un duhovnic bun. uite eu, si cu asta o sa incerc sa inchei, am avut o mare problema la un moment dat.si am fost sa vizitez o manastire(intamplator) cu prietenii.un calugar de acolo(care tot intamplator este un unchi mai din a 2-a spita a iubitului meu) mi-a spus ce crede el k ar fi bine sa fac, iar eu am negat si i-am zis ca el traieste izolat acolo in munti si nu stie cum e aici la noi, cat e de rea si parsiva lumea...in mom ala nu mi-a mai dat niciun sfat, ci doar mi-a intins o carte ce se numeste "tinerii si sexualitatea" de Danion Vasile si mi-a zis sa o citesc.Iar acum ca sa inchei, sfatul meu este acesta:dc nu vrei sa mergi la biserica si sa cauti un preot care sa simti tu ca te-ar putea lumina macar un pic, fa rost de aceasta carte sau mergi la Manastirea Crasna (Prahova) si cere-o de la parintele Celestin...atat iti zic...si poate apoi vei avea si tu sfaturi de dat altora-SI BUNE !! toate cele bune tuturor si mult succes tie in rezolvarea minciunii in care traiti toti patru (iarta-ma, poate e crud, dar adevarat)!!
monik_peltik
Postat pe 10 Decembrie 2007 19:37
si inca ceva...iubitul tau iti ofera pe langa fluturasi in stomac, linistea si siguranta pe care o simti si acum langa sotul tau? sau altfel spus: cu sotul tau ai simtit "fluturasi" la inceput? cum a fost? dc da, gandeste-te k la fel ti s-ar putea intampla si cu iubitul mai tarziu...in fond, ai zis k desi ti-ai mai inselat sotul(poate pe vremea aceea era tot iubit) ai simtit si ca el este singurul care iti poate oferi ceea ce vrei... ia mai gandeste-te putin...treci ptr a doua oara printr-o experienta similara cu cea pe care ai avut-o cu sotul sau e total diferit?
pupici tuturor si noapte buna!
monik_peltik
Postat pe 10 Decembrie 2007 19:44
salutare fetelor...ma numesc vicky si sunt maritata...sa va spun povestioara mea...lucram la un restaurant chinezesc,bucatarul caut o fata pentru prietenul lui(pentru viza)...femeia care lucra la bucatarie ia spus sa-i faca cunostinta cu mine(aveam 19-20 ani si credea ca sunt o fata prostuta)...m-a intrebat si am spus "da"vreu sa-l cunosc(imi facu-se caracterizarea in felul urmator;are bani si este cam prostut:...am spus ok.cand l-am vazut am inceput sa rad:era aproape chelios(dar i-si acoperea chelie cu suvite)era in costum si cu burta(nu mare.dar avea).mi-a spus ca il cheama Sony si ca are 29 de ani..(el vroia o romanca si eu vroiam distractie...nu interpretatii gresit).....dupa o luna impreuna,aceeasi femeie care lucra la bucatarie(ii spuneam "mama geta")imi face cunostiinta cu baiatul ei,,,...brunetel,cu ochii verzi-caprui,atletic(frumusel foc)eram intre ciocal si nicovala....am mers pe ambale planuri cam 6 luni de zile....nu ma intrebati cu am reusit ca este mult de povestit....la un moment dat sony al meu ma luat de nevasta(a fost cam asa (astia sunt bani,pe data de.. te prezintii la primari si la biserica)m-am uitat asa la el ,,dar nui am spus nu.....i-am spus vestea celuilalt .....a spus ca acum este momentul sa i-au o decizie(cu chinezul(cu" Bani"si linistita...sau cu el (azi mananc ....maine nuu)l-am ales pe chinez(am preferat bani si nu fericirea)....dupa un an de la casatorie (el,nu mai stiu nimic)dar am fost calma.....la 2 ani si 6 luni am ramas insarcinata,in seara de revelion(31-2005)am plecat de urgenta in china(nu am rezolvat cu viza nimc(cand ne-am castorit ,legal,se da-se viza doar pe facerii)...eram insarcinata in 8 luni.....am plecat cu el...nu stiam cum va fii acolo(viind prima mea iesire din romania)am ajuns..la soacra mea..toata lume ma primit cu bratele deschise(ma asteptam la ce era mai rau)am nascut pe 4-02-2006 o fetita minunat...sotul meu..soacra....cumnata...cumnatii....prietenii...s-au purtat cu mine ca i cum asi fi fost chiinezoaica(eu,,cei drept nu=mi-am cunoscut sotul cat am stat in romania 2 ani si 6 luni,,cat l-am cunoscut in 6 luni(cat am avut viza de stat))nu-l a-s schnba cu nimeni,fie el roman,arab,etc,,nu traiesc bine(stau cu chirie(ma mut ca tganu-l cu cortul),am o fetita minunata,(daca mi sa-r oferi maine miliiiarde si nu-m9-as schimba stul sau ce decizii am luat in trecut.../.el are 40 ani si eu 25 ani,iar fetita noastra(un an si 10 luni)katrina.sunt fericita si suntem sanatosiii....(indiferent catii bani ai aveeea..nu poti cumpara iubirea si fericirea.....puypicii si care vretii sa vb cu mine ma gasit pe id ...tutuvicky...
tutuvicky
Postat pe 12 Decembrie 2007 02:09
ce este mai important ce simti tu sau ce simt cei de langa tine? cat crezi ca vei mai rezista langa sotul tau dac nu esti fericita? tu nu faci decat sa amani inevitabilul. Gandeste-te ca acum mai ai inca timp sa-ti refaci viata, sa cauti ceea ce te face intradevar fericita dar mai tarziu...Eu am hotarat. nu sunt fericita, vraja s-a rupt asa ca o voi lua de la capat cu toate ca sunt multe persoane ce vor suferi din treaba asta, dar oare eu nu am dreptul la fericire?
mariangel
Postat pe 12 Decembrie 2007 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uni oameni sunt mult prea tacuti... 34 De la: rubya_healthy 15 Septembrie 2011 04:50
ne-am cunoskut pe internet 38 De la: cristinarudi 12 Octombrie 2009 08:01
relatii ciudate 70 De la: stem_29 13 Iulie 2010 13:13
Is this love? 6 De la: azumi17 5 Mai 2010 14:49
iubire la distanta plz help il uit sau .....? 7 De la: tematoare 11 Aprilie 2010 22:49