Setari Cookie-uri

O iubire imposibila

draga mea...ceea ce spui tu imi este foarte cunoscut...
de aproape 2 ani trec prin ceea ce treci si tu...identic...sunt casatorita de 2 ani cu iubitul meu cu care am stat 8 ani..l-am inselat de vreo 2 ori pana am intalnit pe cineva, acel cineva fiind prietenul lui cel mai bun.
la fel ca si tine, cand sunt cu el simt ca plutesc, nu am mai simtit asa ceva pt nimeni.
noi ne-am hotarat sa fim impreuna, pt ca nu putem trai unul fara altul..la inceput am ezitat, pt ca eram obisnuiti cu partenerii nostri(am uitat sa specific ca si el este casatorit) , am incercat sa sa rupem legatura , gandindu-ne ca nu este bine ceea ce facem, nu este corect , dar nu am putut rezista unul departe de celalalt
ma iubeste..si eu il iubesc ..nu am mai simtit asta pt nimeni altcineva,el mi-a spus ca de cand m-a cunoscut pe mine a vazut ca se poate si altfel , si ca a realizat ca atatia ani a trait in minciuna.
Sfatul meu este sa faceti tot posibilul sa fiti impreuna, ceva ca asta ti se intampla numai o singura data in viata..
DRAGA MEAAAAAAA
TU TI-AI GASIT JUMATATEA!!!
Voi sunteti 2 jumatati, va completati unul pe altul!!!!
Nu da cu piciorul...o viata ai! Traieste-ti viata, bucurati-va unul de altul si fii recunoscatoare ca v-ati intalnit
Vreti sa ajungeti la 50 de ani si sa va dati seama ca ati trait in minciuna?sa va ganditi atunci ca trebuie sa va refaceti viata?
ce rost mai are atunci? cand poti trai 50 de ani alaturi de pers pe care o iub mai mult decat orice pe lumea asta...si care te iub la fel
va potriviti la absolut tottttt
nu il pierde gandindu-te la sotul tau..nu se merita, in plus sotul tau nu merita una ca asta, elibereaza-l..nu il iubesti, simti doar ceva foarte asemanator cu dragostea: tii foarte mult la el,.. esti obisnuita cu el., nu il chinui..iti bati joc de el, daca tii la el, lasa-l, sa-si faca si el o alta viata...sa se poata bucura, acum alaturi de tine nu mai are loc
pentru asta iti trebuie curaj!
gandeste-te ce pierzi!
iti pierzi jumatatea...eu stiu..pentru ca trec prin asta..simt la fel in fiecare zi..nu spun ca nu o sa suferi..ai sa suferi..dar pana la urma are sa fie bine.
il iubesti si te iubeste..
nu il pierde..ai sa regreti!
pune piciorul in prag acum si nu te mai gandi la nimeni..nimeni nu merita..fa ce este mai bine pt tine
si in primul rand nu uita
nu toti avem sansa sa ne gasim jumatatea ...daca ai reusit trebuie sa faci oriceee sa nu o pierzi.
te pup..nu mai fii trista..

Postat pe 3 Ianuarie 2008 18:38
am citit...si m-am intristat!
Dicolo de emotii , de sentimente...nu esti decat o persoana egoista...si asta pentru ca ani de zile ai avut un refugiu caldut unde ai asteptat poate marea iubire. Esti o persoana EGOISTA.
expresso
Postat pe 4 Ianuarie 2008 12:29
nu as vrea s fiu in pantalonii tai acum.dc intr-adevar va iubiti at ar tb sa divortati amandoi,dar tu nu prea esti sigura k el va putea divorta,nu?mai intai asteapta s divorteze el si apoi div si tu.barbatii se despart f greu d neveste,ei nu sunt k noi.bafta.nu cred k merita nici barbatul tau sa-l minti.eu una nu as fii facut asa ceva.eu mai intai m-as fii despartit d barbat si apoi as fii avut pe alcineva.urat din partea ta.
cristiana_druta
Postat pe 4 Ianuarie 2008 20:12
eu spun asa, fii atenta, simplu si la obiect: amantul intareste casnicia! nu renunta la barbatul tau si nici la amant... povestea cu el este minunata in prezent, dar stii foarte bine ca nimic nu dureaza vesnic, nimic nu se pierde dar totul se transforma... dupa el vine urmatorul si tot asa. prietena mea, fii desteapta ;) mult succes! te pup
Ionana
Postat pe 5 Ianuarie 2008 00:01
IUBIRE IMPOSIBILA NU EXISTA!!!!!!!!
exista doar lipsa curajului din noi de a trece peste toate barierele,curajul de a recunoaste, da ne iubim si este in joc viata noastra la care avem acces doar o singura data si TREBUIE SA O TRAIM ASA CUM NE SIMTIM OK.,curajul de a ne rupe trecutul care ne-a amagit, mascat fiind in dragoste cand el era un simplu foc de paie
AM CURAJ!!!
am trecut peste o convetuire de 20 de ani ,anosta si falsa pe care acum am rupt-o pentru adevarata iubire,si-atunci poate sa afirme cineva ca sant iubiri imposibile,sant temeri imposibile si pasul din noi care este nesigur desi iubim cu adevarat,dar nici acestea nu sant imposibile cand IUBESTI
IUBESTE !!!
RECUNOASTE !!!
FII FERICITA !!!
nu-ti sacrifica iubirea prin tacere

Postat pe 5 Ianuarie 2008 09:22
de ce nu sunteti impreuna, nu ati facut nimic pana acum sa divortati?
chetia cu "mi-e mila de partener" e o mare gogorita.
ori iubirea nu este asa mare cum va place sa credeti, ori e mult mai comod sa ai o casa si un sot, care te asteapta sigur, si, de ce nu , un amant pentru fantezii!
si eu m-am indragostit cand aveam o relatie de 4 ani si m-am despartit pur si simplu, pentru a fi cu celalalt, nu am inselat nici macar o data, desi as fi avut circumstante atenuante..
esti sigura ca "prietenul"te iubeste?
eu zic sa fii mai circumspecta...
parvuanamaria
Postat pe 5 Ianuarie 2008 10:56
relatia asta nu poate fi ascunsa la infinit. pana la urma tot o sa se afle. mai bine ia taurul de coarne. daca sotul tau afla, nu tot vei divorta? stiu, toata lumea iti va spune ca "tu stii cel mai bine". sper ca nu sunt copii la mijloc ca atunci se schimba treaba.

Postat pe 6 Ianuarie 2008 17:10
Ahhhh, uite o poveste identica cu a mea zici ca e trasa la indigo numai ca la mine cand i-am zis sa divorteze a decis sa ramana cu ea pentru ca ea ,FII ATENTA AICI: II ACCEPTA SA UMBLE CU ALTE FEMEI, DECI............
alexia30
Postat pe 6 Ianuarie 2008 17:12
pusik...spre disperarea ta sunt prof de lb romana,imi dau seama imediat de agramatismele unora ca tine, deci nu tine la mine ca nu stiu sa scriu......, in fine scrie cum vrei ...ca foarte mult o sa-ti ajute in viata agramatismele!!!!!!!!
merci Me1985
nikolette
Postat pe 7 Ianuarie 2008 14:00
Dupa o relatie de 4 ani esuata am invatat ceva: Iubirea nu triumfa, iubirea arde cu flacara imensa si se stinge. Iubirea nu invinge ci este rapusa de obstacole.

Daca ramai cu sotul tau te vei intreba mereu cum ar fi fost daca-ai fi divortat si-ai fi fost cu iubitul. Daca te desparti de sot si ramai cu iubitul si dati totul in vileag, o sa iasa un scandal monstru si o sa raniti multi oameni (sot, sotie, socri etc), si daca peste cativa ani relatia ta cu iubitul tau va scartai o sa regreti tot ce-ai facut, tot ce-ai spus, tot ce-ai gandit. Sunt atatea variabile aici incat orice sfat ar da un om, ar fi gresit.

Roaga cerul sa te ajute in hotararea ta si re-analizeaza de 10 ori concluzia.

Bafta!
Bleo
Postat pe 8 Ianuarie 2008 05:34
Super bine spus !!!
Octav
Postat pe 8 Ianuarie 2008 16:49
...cred ca ar trebui sa ma consider o norocoasa nu?1sunt norocoasa pt ca nu traiesc o iubire intrezisa, pt ca nu iubesc barbatul alteia...sunt norocoasa pt ca iubesc si pt k sunt iubita...singurul inconvenient este ca avem o relatie la distanta ne despart doar 180 de km..si ne vedem destul de rar la 2 sapt...dar cu toate acestea sunt fericita ...
oana4ever1a
Postat pe 9 Ianuarie 2008 10:24
Doamne,cate probleme mai pot aparea in viata omului,dar ni le mai si cream singuri!Daca iti iubesti mai mult 'iubitul' decat sotul, atunci divorteaza si traieste-ti viata cu 'iubitul'. Dar stii cum se intampla de obicei:ca iti doresti f mult ceva ce nu poti avea, iar daca pui prea mult suflet in a-ti dori-in cazul tau viata alaturi numai de amant-ceva f mult, atunci cand ti se indeplineste dorinta, nu mai ai acelasi entuziasm caci l-ai irosit pe dorinta.Pricepi ce vreau sa spun?Intotdeauna ce e 'interzis',sa zic asa, e mai palpitant!Deja ai primit multe raspunsuri la intrebare, dar tu esti singura care face decizia.Si oricum barbati mai sunt si...ohoho...destule iubiri in asteptare!
emyia
Postat pe 9 Ianuarie 2008 13:06
DAHH...is de acord cu cele spuse de emyia ca .......iti doresti mai mult exact ceea ce este interzis!!!!!!!!!!!bine am citit asa printre randuri si am observat un lucru care nu imi place deloc femeile ajung sa sufere din cauza barbatilor ajung sa implore mila ........nu se poate asa ceva..
da is perfect de acord ca ajungi sa-ti iubesti partenerul poate si amantul dar trebuie sa te opresti inainte de a ajunge la obsesie de a fii disperat pur si simplu dupa acel barbat!multa lume condamna pe cele care sa zic "fura sotul alteia" sau ca vor sa isi traiasca viata ....etc stiti la ce ma refer ei.......nu este asa lumeeeeeeee!!
ei nu vreau sa ma laud dar per exemplu eu!
Am 20 ani sunt logodita peste un an ma casatoresc ei am tot ce imi doresc de la logodnic ma iubeste il iubesc suntem fericiti ne simtim ok si vrem sa ne traim viata impreuna BUNNNNNN dar in urma cu6 luni am cunoscut un tip care mi-a placut dupa 2 luni am iesit cu el pana in ziua de azi.ei....acesta este casatorit si are doi copilasi bine nu este batranelu..ci are 28 ani.hmmmmmmmmm.......acum ce veti zice stiu la ce va ganditi ! nu inseamna ca am distrus o familie cum vor spune multi sau imi bat joc de logodnic nu......!!!!!!prin simplu fapt ca am amant si voi fi cu el cat va vrea soarta mie imi da o stare de bine la fel si lui ne respectam reciproc si nu ne neglijam familia nici el copiii!!!!traim in anonimat si acasa e totul super ok dragoste caldura si stiti parerea mea
WNY_NINI
Postat pe 10 Ianuarie 2008 14:48
da ma scuzati ca am intrerupt dupa parerea mea in momentul in care ai 2parteneri nu ajungi sa suferi dupa nici unu cauza fiind faptul ca nu i te m-ai destainui total barbatului avandu-l doar pe el pt ca ca oricare fiinta intampinam clipe frumoase dar si dure in viata dar care in exces spuse barbatului de langa tine :te iubesc ,nu vreau sa te pierd, esti viata mea si etc.'duc la urmatorul risc ca el sa se detaseze putin sau mai mult de tine simtind ca-l sufoci .ei avand 2 nu mai traieste in tine acea temere ca il vei pierde ca nu il satisfaci total ca poate are pe alta etc.ci ai stare de incredere mergand la ideea ca mai ai pe cineva care te respecta si care te place!!!!!!!in fine hai ca m-am intins prea mult cu explicatii
astep si de la voi pareri
WNY_NINI
Postat pe 10 Ianuarie 2008 15:31
...eu nu mi as insela pt nimik in lume prietenul..il iubesc prea mult ca sa i fac asta...nu zic ca nu au existat tentatii...dar pana acum am rezistat...nush cum va fii de acum in colo
oana4ever1a
Postat pe 10 Ianuarie 2008 17:07
"Tentatii" exista si vor exista/aparea la tot pasul ... ptr ca suntem oameni si suntem ispititi ... acuma .. eu zic ca totul depinde numai si numai de ce simti ptr partener(a) si cum "sta situatia" acasa... simplu si la obiect :P
Octav
Postat pe 11 Ianuarie 2008 08:04
...octav,la mine shy la iubitul meu inca nu exista notiunea de acasa pt ca suntem departe..locuim in orase diferite...intelegi..shy de aceea spun ca exista tentatii...
oana4ever1a
Postat pe 11 Ianuarie 2008 08:20
da..oana daca imi permiti .......pe o parte e ok ca nu l-ai inselat dar daca nu sunt prea indiscreta de cat timp sunteti impreuna si la cat timp va intalniti? da observ ca il iubesti f mult.......ok
WNY_NINI
Postat pe 11 Ianuarie 2008 09:51
Am avut si eu parte de asa zisa "relatie la distanta" ... 2 mai exact ... Iasi si Cluj ... si eu in Bucuresti ... ( Dumnezeu stie cate benzina si motorina am consumat ) .. nene .. dar cand e sa nu fie ... poti sa faci orice ca nu va fi ... si pe urma .. te loveste DE UNDE nu te astepti si mai ales CAND NU te astepti...si ii multumesc lui Dumnezeu ptr asta acum.
Octav
Postat pe 11 Ianuarie 2008 18:01
Ce frumoasa este tineretea,dar cate probleme are si toate de prima importanta:cariera,locuinta,familia,dragostea.Imi permit sa dau un sfat si sa va povestesc pe scurt ceva.Am 48 de ani si am trait si vazut deja multe,am avut o casnicie de 10 ani si am o relatie de 20 de ani.M-am casatorit la 18 ani,am iubit cu pasiune si patima dar nu a mers.Nu a mers din al doilea an dar avand un copil m-am incapatanat sa fac aceasta casnicie sa mearga,a fost prostia vietii mele,au fost cei mai tristi 8 ani din viata mea.Viata este o lupta si o zbatere zilnica si pentru a reusi in viata ai nevoie de oxigenul de acasa,altfel nimic nu va merge,nu te poti concentra la nimic.Pana la urma am rupt pisica si am luat viata de la capat.Am o relatie cu cineva de 20 de ani acum si sunt extrem de fericita,vin acasa cu placere,cu drag,simt ca traiesc zilnic dragostea din prima zi.I-am spus relatie pentru ca dupa traumele suferite in casnicie nu am mai avut curaj sa oficializez relatia.Nu te leaga o hartie ci intelegerea,dragostea.Am realizat enorm de multe impreuna,am trecut prin multe si am razbit doar iubindune.sfatul meu:RENUNTA LA TOT CE NU ITI ADUCE BUCURIE SI LINISTE SUFLETEASCA.
marilu60
Postat pe 11 Ianuarie 2008 21:47
Parca nimeni nu putea defini viatza si dragostea mai bine decat Marilu60........sunt in totalitate de acord cu ea.Bravo tzie,FELICITARI!

Postat pe 12 Ianuarie 2008 21:39
pt situatia prezentata: incurcata treaba si cu toata iubirea ce o traiesti nu e de invidiat prin ce treci...subscriu la ce a scris sthina 24!!!!!!!!personal, a trai nu cred ca sunt tocmai sau atat d e importanti acei fluturasi in stomac..pt simplul motiv ca fluturasii mai si zboara:p. ..in acest moment eu zic ca e cazul sa iei o decizie oricare ar fi aceea deoarece situatia aceasta nu este corecta fata de nimeni.cel putin , cu tot respectul insa eu asa gandesc.mult noroc!!!! cred ca ai nevoie
dau si un mail in caz ca...cineva...vrea..eu_carmen_carmen@yahoo.com
doracarmen
Postat pe 5 Iulie 2008 17:37
subsriu si la marilu60. mesajul este foarte frumos si adevarat !iar ea mai ales curajoasa!felicitari..insa, mi se pare ca..parca ...situatia ei difera de cea prezentata. o viata la fel d e frumoasa in continuare marilu!
doracarmen
Postat pe 5 Iulie 2008 17:45
mai doracarmen fetito nu vezi ca subiectul e din ianuarie?:)))))))))))))))bravooooo
doracarmen
Postat pe 5 Iulie 2008 17:47
cind sotul tau va afla de relatia ta toti fluturasii tai vor zbura Oamenilor le plac tot ce este interzis nu va fi bine nici sa stai cu sotul nici sa te desparti de el. Cintareste bine ce vrei sa faci totul este o loterie ,TOT TIMPUL vei trai cu un semn de intrebare ,daca era mai bine cu sotul sau cu celalalt ,orice casatorie dupa ceva ani devine monotona si te vei gindi la ceva nou sau nu ,vei trai ani buni si fericiti alaturi de cel iubit Totusi cred ca primul pas trebuie sa-l faca iubitul daca el te iubeste cu adevarat sa divorteze primul numai bine

Postat pe 26 Iulie 2008 09:20
buna...nu am citit ce ti-au raspuns celelalte fete, dar eu as vrea sa-ti spun o parerea mea...acu sper ca tu sa iei decizia cea mai buna ptr tine ca pana la urma tu decizi...tu si iubitul tau.
...desi poate nu e bine...din pct de vedere moral nu e bine deloc, dar daca tu simti pana la urma ca e persoana ce te completeza, ce te-ai trezi dimineata cu el, ce ai imparti atatea, ce ai adormi cu el, el e cel care te face sa razi, sa treci peste orice si lista continua...daca tu simti ca pe el il vrei, cu el vrei sa fi din tot sufletul, eu zic sa nu renunti, sa nu renunti la el si sa lupti ptr ca daca dai inapoi pe urma vei regreta asta f mult...nu ai de ce...daca va iubiti cu adevarat, chit ca e greu, impreuna veti reusi si pana la urma dupa toate greutatile, la sfarsit cand va fi bine, veti spune ca a meritat...
sper sa fie bine...iti urez bafta si iubiti-va in continuare mult ptr ca e cel mai frumos sentiment...
Akab3la
Postat pe 26 Iulie 2008 10:19
imi pare rau...am scris din greseala la tine in loc la altcineva...imi cer scuze...
Akab3la
Postat pe 26 Iulie 2008 10:20
of...am scris bine:P...ma speriasem...scuze..am incurcat rau de tot...e prea dimineata ptr mine...dar am scris bine...tie vroiam sa-ti scriu...bafta...:)
Akab3la
Postat pe 26 Iulie 2008 10:21
Mai, o nedumerire am si eu... Crede-ma ca inteleg cum e sa traiesti o iubire imposibila, chiar cred ca de aceea iti ofera o intensitate atat de mare... pentru ca e imposibila. Si vorbesc din perspectiva lui been there, done that... Insa, spuneai ca il cunosti pe iubitul tau de cand iti cunosti si sotul, ca sunt prieteni din copilarie... Mai spuneai ca esti casatorita de 2 ani, dar ii cunosti pe amandoi de mult mai multa vreme. Tot de la tine stim ca ti-ai mai inselat sotul si inainte de nunta, dar se intelege ca nu l-ai inselat inainte cu prietenul lui, iubitul tau de acum. Eu sunt o fire mai analitica si oricum, din exterior e mult mai usor sa fii obiectiv. Nu vreau sa interpretezi gresit, dar sfatul meu este sa incerci sa te detasezi putin de ceea ce se intampla si sa gandesti la rece. Intreaba-te cum a rasarit dupa atatia ani intre tine si iubitul tau o dragoste atat de patimasa, de ce dupa nunta ta si nu inainte, ca doar el este acelasi om, iar tu aceeasi femeie, ti s-a schimbat doar starea civila. De ce dupa atata vreme, de ce abia dupa ce ti-ai legat destinul de cel al sotului tau ai vazut in prietenul lui jumatatea ta? Poate ma insel, dar cred ca tu esti, fara sa vrei, foarte puternic influentata de ideea ca acum esti casatorita si libertatea de a schimba partenerii s-a limitat moral, cel putin. Cred ca te-a acaparat de-a dreptul ideea ca vrei ceva tocmai pentru ca nu ai voie (repet, moral). Poate fi o reactie a subconstientului tau la ideea de limitare a libertatii in acest sens. Iti dai seama ca acea hartie roz nu te poate tine langa un om daca nu esti fericita. Insa tu oare nu iti creezi singura nefericirea ca pe o scuza pentru a mai zburda putin, sa-ti dovedesti ca esti totusi libera si independenta emotional? Poate par dura, insa si pe mine m-a trezit tot o "palma" primita rece si impartial. Nu incerc sa-ti spun ca-i bine sau nu sa divortezi. E dreptul tau sa-ti urmezi inima. Insa e bine sa te gandesti adanc si sa stii cu adevarat ce-ti spune inima ta. Si in afara de asta, singura care poate solutiona cu adevarat problema ta esti chiar tu, eventual tu si sotul tau, nimeni altcineva de forumul asta.
Tzuka_mica
Postat pe 19 August 2008 00:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pfff il plac si cred ca si el ma place... 10 De la: anyellaaa 4 Noiembrie 2009 01:15
Sa il cred? 7 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:54
CUM ITI DAI SEAMA CA E DRAGOSTE ADEVARATA? 22 De la: kudika_1042254 1 Iulie 2021 20:21
EU ,CRISTINA 1 De la: kudika325558 8 Mai 2011 11:47
Cum sa trec peste aceasta situatie? 7 De la: marco918 24 Decembrie 2009 04:03