Setari Cookie-uri

Petele maronii de pe fata!!

Ai dreptate, nu au nimic natural , din contra , folosesc ingrediente organice de la NUTRILITE - SINGURII CARE AU TOATE FERMELE ATESTATE SI REATESTATE CA FIIND ORGANICE (cine nu stie, este foarte mare diferenta intre NATURAL, BIO si ORGANIC ;). Cu atata acces la informatii din surse autorizate, este pacat ca inca se emit pareri in necunostinta de cauza . Numai bine !
True_BEAUTY
Postat pe 17 August 2012 14:06
AS AVEA NEVOIE SI EU DE INFORMATIILE REFERITOARE LA PETELE MARONII DE PE FATA!MA LUPT CU ELE DE ANI DE ZILE!ADRESA MEA E:sweetangel_brigitta@yahoo.com!MULTUMESC ANTICIPAT!
kudika512435
Postat pe 22 August 2012 09:38
majoritatea medicilor spun ca aceste pete apar in urma expunerii la soare. nu stiu de un tratament naturist, dar am auzit ca peelingul chimic medical face minuni.

petele maronii nu apar imediat dupa expunerea la soare... apar in timp.din pacate, in unele cazuri, produsele naturiste nu au nicio putere .
elena_gheorghe
Postat pe 30 August 2012 23:19
Buna!Te rog trimite-mi si mie tratamentul pe care l-ai folosit.multumesc!
Pascu_Cristina_1
Postat pe 14 Septembrie 2012 15:50
Acum este cel mai bun moment pentru efectuarea unui peeling chimic.Se recomanda ca aceasta curatire a fetei sa se execute primavara si toamna.Se poate efectua in cabinet sau putem oferi preparate medicamentoase care provoaca exfollierea epidermei patate.
Le rog pe acelea care doresc sa efectueze un peeling chimic sa-mi scrie pe adresa de e-mail
Carmennanu84@gmail.com
carmen_natural
Postat pe 15 Septembrie 2012 15:55
De la: carmen_natural, la data 2012-09-15 15:55:35Acum este cel mai bun moment pentru efectuarea unui peeling chimic.Se recomanda ca aceasta curatire a fetei sa se execute primavara si toamna.Se poate efectua in cabinet sau putem oferi preparate medicamentoase care provoaca exfollierea epidermei patate.
Le rog pe acelea care doresc sa efectueze un peeling chimic sa-mi scrie pe adresa de e-mail
Carmennanu84@gmail.com



Doamne fereste....
kudika226898
Postat pe 15 Septembrie 2012 20:02
buna,
eu te-as sfatui sa faci un peeling medical. de fapt, el presupune o exfoliere a pielii cu probleme si urme de la acnee sau pete maronii de la soare. indiferetnt pentru ce optezi, cere parerea unui medic avizat.
elena_gheorghe
Postat pe 21 Septembrie 2012 15:20
buna,

cu tot respectul , insa peelingul chimic medical.este efectuat de medicul estetician.. sau dermatolog. este vorba de niste substante cu diferite concentratii... adaptate fiecarul tip de ten.

si ai perfecta dreptate, peelingul se face fie toamna fie la sfarsit de iarna. eu il recomand cu incredere pe doctorul morad iancu. toate prietenele mele sunt multumite. tot prin recomandare am ajuns si eu la dansul :)
weekend placut tuturor!
elena_gheorghe
Postat pe 21 Septembrie 2012 15:25
buna,

si eu am auzit de peelingul medical. stiu ca se face in perioada asta, cand soarele nu e la fel de puternic ca vara.
verisoara mea a pelat la el si este multumita. a avut o perioada in care nicio crema nu mai actiona pe fata ei usor acneica si cu semne de la acesta.
stiu ca 2-3 zile a durat exfolierea dupa care tenul ei era curat.
kudika_16935
Postat pe 2 Octombrie 2012 10:57
buna, eu am pete maronii deasupra gurii, mi-au ramas in urma spargerii unor cosuri si a unor bubite mici pline cu "apa" de la temperatura sau raceala...si acest fel de pete se pot trata cu ulei de catina?? le am de 2 ani.am incercat cu lamaie si crema DERMONU dar nimik...
kudika_17792
Postat pe 7 Octombrie 2012 22:16
buna ziua ! as dori sa merg si eu la d-nul doctor, am nevoie de un nr de telefon si daca stii pretul mi-l poti spune te rog,multumesc frumos !
angela_toader39
Postat pe 8 Octombrie 2012 15:54
buna ..imi poti spune unde gasesc cremele. si imi poti spune cum le folosesc? te rog
kudika_16553
Postat pe 23 Octombrie 2012 09:12
incearca produsul pentru pete maronii de la Revitol aici http://revitol.shopmania.biz/. eu am avut pe gat si mi-au trecut
kudika_17905
Postat pe 23 Octombrie 2012 14:04
De la: carmen_natural, la data 2012-04-28 21:20:05nu va luati dupa rauvoitori,produsele Amway sunt aprox 85% naturale si foarte bune,va spun in calitate de chimista,Pentru curatarea tenului este nevoie de Serul Regenerant,dar acest ser nu are rezultate 100% de la prima aplicare si mai ales in cazul petelor mari si vechi.Acest produs curata 1-2 straturi de piele de la suprafata si lasa tenul curat si luminos.Este un produs natural dar asa cum este logic si normal contine si substante conservante caci altfel nu ar rezista in timp.
Pentru cele care au pete adinci si mari va sfatuiesc sa folositi o crema de curatat preparata in farmacie dar cu grija caci acest tip de tratament se recomanda a se efectua numai primavara si toamna.


la cati parabeni contin cremele de la amway nu se pot numi naturale
kudika_17905
Postat pe 23 Octombrie 2012 14:09
De la: kudika_17905, la data 2012-10-23 14:09:40
De la: carmen_natural, la data 2012-04-28 21:20:05nu va luati dupa rauvoitori,produsele Amway sunt aprox 85% naturale si foarte bune,va spun in calitate de chimista,Pentru curatarea tenului este nevoie de Serul Regenerant,dar acest ser nu are rezultate 100% de la prima aplicare si mai ales in cazul petelor mari si vechi.Acest produs curata 1-2 straturi de piele de la suprafata si lasa tenul curat si luminos.Este un produs natural dar asa cum este logic si normal contine si substante conservante caci altfel nu ar rezista in timp.
Pentru cele care au pete adinci si mari va sfatuiesc sa folositi o crema de curatat preparata in farmacie dar cu grija caci acest tip de tratament se recomanda a se efectua numai primavara si toamna.


la cati parabeni contin cremele de la amway nu se pot numi naturale



kudika226898
Postat pe 23 Octombrie 2012 17:09
Eu am cumparat pentru tata care are de asemenea pete maronii pe fata de la soare un produs de la REN (sunt fana infocata) si i-a ameliorat semnficiativ starea avand in vedere ca el le avea destul de puternice si ca, barbat fiind, nu prea s-a tinut de tratament asa cum a trebuit. Oricum, stiind ca esti predispusa la asa ceva eu iti recomand sa faci cum fac si eu, folosesc crema cu protectie solara puternica si evit pe cat posibil expunerea la soare. Produsul se numeste serum radiance perfection pentru cei interesanti, e un pic mai scump dar e foarte bun! L-am luat din franta dar l-am gasit si la noi pe un site (skinmagia.ro)
kudika_16683
Postat pe 24 Octombrie 2012 11:28
inainte de a ajunge la doctor incearca produsele speciale pentru albirea tenului de la bruno vassari. stiu sigur ca la ei gasesti o gama completa de produse pentru aceasta problema, seruri, masti, lotiuni etc.
kudika_15761
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:07
intradevar, functioneaza. am citit chiar postarea ei, si m-am dus la farmacie, crezand ca mai arunc niste bani pe geam (asa cum am tot facut in ultimii 2 ani si ceva) si ,dupa vreo 4 zile de folosire, se si vede diferenta. sper sa mearga tot asa, sa le decoloreze in acelasi ritm. sunt fff multumita. hj
healthy010570
Postat pe 1 Noiembrie 2012 08:52
vad ca nu a mers sa citez postarea la care ma refer, asa ca va scriu eu: apa de fata pt pete si crema de pete preparate in farmacie, dupa retete oficinale.
healthy010570
Postat pe 1 Noiembrie 2012 08:54
Intradevar retetele pe care le preparam in farmacie sunt foarte bune.Numai ca in ultimii ani veneau pacientii degeaba cu reteta pentru ca noi nu mai comandam substante.Eu prepar retete cu substante antiacneeice si decolorante,keratolitice si keratoplastice.aca gasiti o farmacie care poseda asemenea substante folositi cremele cu incredere.
carmen_natural
Postat pe 1 Noiembrie 2012 15:36
De la: kudika512435, la data 2012-08-22 09:38:10AS AVEA NEVOIE SI EU DE INFORMATIILE REFERITOARE LA PETELE MARONII DE PE FATA!MA LUPT CU ELE DE ANI DE ZILE!ADRESA MEA E:sweetangel_brigitta@yahoo.com!MULTUMESC ANTICIPAT!


vb cumva de masca gravidica? adica pete au aparut in timpul sarcinii si dupa? acest tip de pete este bine sa fie tratate cat mai repede .
elena_gheorghe
Postat pe 11 Decembrie 2012 14:07
Peeling chimic medical - cabinetul luxury aesthetics
elena_gheorghe
Postat pe 12 Decembrie 2012 16:01
buna datimi un tratament cat mai natural am un ten gras plin de acne plus pete maro devapt cred ca sunt arsa cu vro lotine sau crema ceva .eu acum de vro 3 luni merg la salon pt acne dar nici o schimbare va multumesc
kudika_28463
Postat pe 3 Februarie 2013 16:56
Cam asa am fost si eu pana am inceput sa dau crezare celor care sustin cei 3 pasi de ingrijire (demachiere, tonifiere, hidratare). Am folosit diverse creme promovate pe piata dar fara rezultat asa ca am inceput sa fiu mai atenta cu ce mananc (nu ciocolata, nu prajeli, cat mai putin zahar), sa beau foarte multe lichide - ceai in special pentru detoxifiere, si sa folosesc produse naturale de calitate ( REN - clear calm 3 cu argila pt demachiere, infuzii cu ceai de musetel sau de galbenele - sau cand nu aveam rabdare sa stau la infuzie pur si simplu foloseam in loc de solutie tonica ceaiul si fluidul de zi de la REN tot din gama clear calm 3) Nu stiu care din ele a avut impactul cel mai mare asupra mea, probabil ca toate, per ansamblu, dar tenul meu arate MULT mai bine, imi mai apare cate un cosulet pe ici pe colo dar nu se compara cu ce aveam inainte. Sper sa iti fie de ajutor!
kudika_16683
Postat pe 7 Februarie 2013 13:49
si cum se numesc acele produse??multumesc:)
Miutza_Miutza_1
Postat pe 2 Aprilie 2013 17:36
am gasit pe un blog o reteta preparata in farmacie impotriva acestor pete inestetice. eu am folosit-o si este singura cu care am avut adevarate rezultate si in plus,costa doar vreo 25 de lei.
bismut subnitric 1g, precipitat alb Hg 3g, lanolina, vaselina

se aplica de cate 2 ori pe zi,timp de 10 zile. dak nu trec in totalitate, se face pauza de inca 10 zile,si apoi repeti cura.

sper sa va fie de folos si sa nu mai imbogatim producatorii de creme ineficiente !!!sa ma anuntati dak v-a folosit si voua.
Mada_lyna80
Postat pe 3 Aprilie 2013 15:11
De la: kudika_16683, la data 2013-02-07 13:49:36Cam asa am fost si eu pana am inceput sa dau crezare celor care sustin cei 3 pasi de ingrijire (demachiere, tonifiere, hidratare). Am folosit diverse creme promovate pe piata dar fara rezultat asa ca am inceput sa fiu mai atenta cu ce mananc (nu ciocolata, nu prajeli, cat mai putin zahar), sa beau foarte multe lichide - ceai in special pentru detoxifiere, si sa folosesc produse naturale de calitate ( REN - clear calm 3 cu argila pt demachiere, infuzii cu ceai de musetel sau de galbenele - sau cand nu aveam rabdare sa stau la infuzie pur si simplu foloseam in loc de solutie tonica ceaiul si fluidul de zi de la REN tot din gama clear calm 3) Nu stiu care din ele a avut impactul cel mai mare asupra mea, probabil ca toate, per ansamblu, dar tenul meu arate MULT mai bine, imi mai apare cate un cosulet pe ici pe colo dar nu se compara cu ce aveam inainte. Sper sa iti fie de ajutor!


Probabil ca ti-ai gasit si prieten si gata cu cosuletzele...De la "renul" prietenului ti s-a tras...
kudika226898
Postat pe 3 Aprilie 2013 18:58
Buna. Am si eu o problema cu petele maronii de pe fata. Am inceput un tratament cu produse de la farmacie si sunt destul de scumpe. Imi poti recomanda ceva cu care sa pot "scapa" de ele? Multumesc:*
kudika_34353
Postat pe 29 Aprilie 2013 10:16
De la: kudika_18080, la data 2013-05-22 18:25:07Ai putea incerca Gelul cu extract de melc. e recunoscut pentru tratarea petelor. http://www.senssitiveconcept.ro/catalog/125-ml-416135



Gigica cu vaselina...
kudika226898
Postat pe 23 Mai 2013 16:14
De la: kudika226898, la data 2013-05-23 16:14:03
De la: kudika_18080, la data 2013-05-22 18:25:07Ai putea incerca Gelul cu extract de melc. e recunoscut pentru tratarea petelor. http://www.senssitiveconcept.ro/catalog/125-ml-416135



Gigica cu vaselina...


Gasesti si in farmacii produsul asta, sa stii.
kudika_32792
Postat pe 23 Mai 2013 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cosuri 76 De la: bebe_bala 8 Martie 2014 19:26
Problema 8 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:47
Pata rosie pe obraz ! 2 De la: kudika495232 17 Decembrie 2012 21:32
pete pe fatza?? 7 De la: kudika004836 3 Mai 2009 16:00
AHHHHHHHHHHHHHHHHH 6 De la: baby_frances 6 Decembrie 2009 11:49