epilatul inghinal

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent epilatul inghinal: (4.1 din 17 voturi)

Pagini: << 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
HAIDETI SA VA FAC SA RADETI...
EU NU SUPORT CEARA ,APARATUL DAR MA EPILEZ INGHINAL CU PENSETAAAAAAAAAAA....
E PERFECT,DUREAZA MAI MULT,TRE SA STAI INCHISA IN BAIE SAU IN CAMERA DAR ABIA PESTE DOUA SAPTAMANI INCEPE SA CREASCA CU ADEVARAT...
marinaruxandra Avatarul lui marinaruxandra

179 mesaje
Oras: constanta

felicitari,ioana pentru rabdare.dupa epilat ce folosesti?
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
First nu va mai plangeti cu epilatul inghinal, macar nu se uita stramb la voi cand intrati in salon si ziceti ce doriti :)) epilare usoara
copil tembel pierdut borcan zacusca
kudika072333 Avatarul lui kudika072333

1 mesaj

eu imi fac epilare definitiva si trebuie deja sami fac a 5 cea sedinta si parul nu sa dus.am fost si merg la centrul elos din timisoara.daca poate sami spuna cineva alt salon bun din timisoara va rog sami scrieti:(
sweetgirll Avatarul lui sweetgirll

68 mesaje

Din pacate in Timisoara nu stiu, eu sunt din Bucuresti si ma fac aici la o clinica Nordestetica, langa gara de nord.
cocco Avatarul lui cocco

169 mesaje

De la: sweetgirll, la data 2009-10-05 15:02:00Din pacate in Timisoara nu stiu, eu sunt din Bucuresti si ma fac aici la o clinica Nordestetica, langa gara de nord.

ne spui si noua cum e???cate sedinte ai facut, si cate trebuie sa mai faci? cum ramane zona dupa sedintele cu laser?
kudika041854 Avatarul lui kudika041854

40 mesaje

Eu ma fac cu epilatorul si pe picioare si inghinal cat suport,unde nu merge am un fel de aparat de tuns micut.Dar ce ziceti de epilatul interfesier?Cum procedati daca nu suportati durerea de la ceara si nici nu va surade ideea de a merge la cosmeticiana?Eu m-am saturat de bic.Creste tot mai des si mai rezistent.Inclin sa cred ca am trait in jungla intr-o viata anterioara, sau ca inaintasii mei de acolo se trag.
ottovintila Avatarul lui ottovintila

23 mesaje
Oras: bucuresti

Fetelor trebuie sa vedeti kitul de epilat cu ceara de unica folosinta de la Total Pro Beauty www.tpb.ro/123-kit-epilare-ceara-de-unica-folosinta-cu-ulei-post...

Si pentru cine nu suporta deloc durerea este un spray care face anestezie locala inainte de epilat pe acelasi site. Recomand si uleiul dupa epilat

68 mesaje

De la: cocco, la data 2009-10-05 23:14:14
De la: sweetgirll, la data 2009-10-05 15:02:00Din pacate in Timisoara nu stiu, eu sunt din Bucuresti si ma fac aici la o clinica Nordestetica, langa gara de nord.

ne spui si noua cum e???cate sedinte ai facut, si cate trebuie sa mai faci? cum ramane zona dupa sedintele cu laser?

Eu sunt foarte multumita atat de rezultat cat si de modul in care sunt tratata cand ma duc acolo.
Se fac5sedinte la interval de o luna dupa care m-a trecut la interval de 2 luni, apoi la 3 pana ajungi la o sed la un an.
Dupa tratament raman putin rosie, cam o ora, dupa care nu mai am nici o problema.
_curly Avatarul lui _curly

939 mesaje

fetelor,gata,eu mi-am propus sa nu ma mai epilez inghinal,ba mai mult,sa imi pun meshe colorate de craciun, pe care sa la prind cu funditze roshii.....
giada Avatarul lui giada

8 mesaje

Spray cu lidocaina 10%..asta se foloseste la dentist...dar e pentru mucoase,nu stiu daca pe pielea intacta are vre-un efect.
cocco Avatarul lui cocco

169 mesaje

De la: sweetgirll, la data 2009-11-04 14:50:01
De la: cocco, la data 2009-10-05 23:14:14

Eu sunt foarte multumita atat de rezultat cat si de modul in care sunt tratata cand ma duc acolo.
Se fac5sedinte la interval de o luna dupa care m-a trecut la interval de 2 luni, apoi la 3 pana ajungi la o sed la un an.
Dupa tratament raman putin rosie, cam o ora, dupa care nu mai am nici o problema.

Multumesc

68 mesaje

Cu placere Cocco ai fost pana la urma?
Lacra___ Avatarul lui Lacra___

205 mesaje
Oras: sibiu

De la: marilu60, la data 2008-01-07 21:14:38Buna fetele,nici eu nu suport ceara,am ales crema.Am incercat mai multe firme si pana la urma Elmiplant este foarte buna,accesibila ca pret si eficienta.Dupa folosesc crema bepanten pt.copii,catifeleaza pielea si nu apar iritatii dupa epilat.Va pup.

vad ca esti tare incantata de crema asta.... dar suporti mirosul??? mi-am luat si eu 2 tuburi dar mi-a venit sa vomit de la miros.... am aruncat-o dupa prima folosire!!!!!!!!
cocco Avatarul lui cocco

169 mesaje

nu inca, sweety... dar ma gandesc serios sa merg. doar ca e cam scump. iar problema mea este doar in zona inghinala.... poate in primavara! dar eram foarte curioasa!
tequila_cu_varza Avatarul lui tequila_cu_varza

128 mesaje

De la: marinaruxandra, la data 2009-07-11 18:16:41fetelor,felicitati-ma!azi m am epilat prima oara inghinal cu ceara.A durut ce-i drept insa sunt multumita de rezultat.pielea e mai catifelata. [/quote

Of, doamne....

Pielea normal ca este catifelata, ca doar nu mai exista par, pielea e cum era si inainte, de fapt

Oricum, bravo

verze.ro www.verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic
http://VERZE.RO Simtul umorului nu a murit!
lacrimma2010 Avatarul lui lacrimma2010

17 mesaje

Eu am scapat d epar acolo, oricum ma faceam cu ceara si am folosit dupa fiecare epilare cu ceara Tratamentul crema pentru epilare definitiva Epilar, l-am comandat online. A fost super, cu sinceritate e f bun si il recomand, e si mai ieftin decat epilarea definitiva cu laser sau IPL!!! Sunt la a 4-a aplicare si aproape ca nu mai am deloc in acea zona par. plus ca perioada intre epilari a crescut foarte mult. cred ca mai am doua aplicari ca sa fie complet.
Fosta membra Kudika.ro
este foarte posibil epilatul inghinal total....:P(proprie experienta)la salon cu ceara....mere si cu aparatul da simti durerea fir cu fir:)))
kudika179191 Avatarul lui kudika179191

7 mesaje

De la: cristinutza012000, la data 2007-12-12 14:42:29Buna fetelor!
Cum as putea sa scap de acele 'bubite' mici de la baza firului de par?Dupa ce ma epilez inghinal cu ceara este totul ok,ma pot duce la plaja...dar dupa aprox.o saptamana..incepe sa imi creasca din fire si o data cu el imi apar niste bubite foarte inestetice(asta ca zona cu fire de par depaseste marginea slipului :(( )

Eu folosesc Crema Hair No More, aceasta elimina parul de la radacina, dupa care aplic Gelul inhibitor Hair No More care este special pentru zone sensibile si pentru a opri cresterea parului. Eu am vazut rezultate foarte bune in urma folosirii acestor produse si nu am avut probleme cu iritatiile,dar pentru mai multe detalii va las id-ul: selena_s49
alina_ale65 Avatarul lui alina_ale65

2 mesaje
Oras: iasi

Buna.Eu ma epilez pe piciore de anul trecut cu epilatorul Braun...insa tot de anunci m a iritat foarte tare .De fiecare data dupa epilare imi apar bubite rosii,care in timp au devenit de coloare neagra asa..si nu mai scap de ele de anul trecut.Cand vine vara nici nu port purta o fustita pentru ca se observ foarte tare si imi e rusine...Nu stiu ce sa mai fac.La fel a avut si matusa ta?Crezi ca e benefica crema care a folosit o matusa ta?sa o incerc si eu? Mentionez ca acele bubite acum sau uscat foarte bine,dar au ramas tot de culoare neagra si se vad foarte urat. Nu stiu ce as putea folosi pentru a scapa definit de ele...pentru ca dupa fiecare epilare ma irit si ajung se se faca din nou negre. Astept un raspuns
marcel_dragus Avatarul lui marcel_dragus

32 mesaje

va pot livra gratuit foarfecele de tuns gardul viu - la foarte multe a avut succes.........
Andadanda Avatarul lui Andadanda

11 mesaje

Incercati produsele de la "hairnomore" eu am fost multumita de acele produse.Chiar si pentru epilatul inghinal. andadanda17@yahoo.com este id meu daca vreti sa aflati ceva despre aceste produse
ronna20 Avatarul lui ronna20

68 mesaje

eu ma epilam cu ceara si am folosit apoi tratamentul pentru epilare definitiva epilar system. il recomand din tot sufletul ptr ca e ff eficient. se gaseste la profesional cosmetics.ro
nu am folosit ptr toate zonele caci nu e chiar f ieftin ( dar nici atat de scump precum sedintele cu laser sau ipl) insa la mustata si pe pometi am rezoltat problema!
kudika319234 Avatarul lui kudika319234

54 mesaje

pentru albirea zonei inghinale nu s-a gandit nimeni sa foloseasca? eu va recomand crema de albire Crema Revitol Skin Brightner care este solutia sigura pe baza de plante pentru o piele mai frumoasa
. Mi-a fost recomandata de o verisoara din Iasi care a avut mari probleme cu petele. Este foarte buna.daca doritii detalii despre cum functioneaza acest produs v alas id-ul meu stefy21stefy@yahoo.com
kudika226898 Avatarul lui kudika226898

4351 mesaje

De la: kudika319234, la data 2010-09-08 13:11:32pentru albirea zonei inghinale nu s-a gandit nimeni sa foloseasca? eu va recomand crema de albire Crema Revitol Skin Brightner care este solutia sigura pe baza de plante pentru o piele mai frumoasa
. Mi-a fost recomandata de o verisoara din Iasi care a avut mari probleme cu petele. Este foarte buna.daca doritii detalii despre cum functioneaza acest produs v alas id-ul meu stefy21stefy@yahoo.com

Iar ne freci cu Revitolul?
kudika126776 Avatarul lui kudika126776

2 mesaje

Ai putea sa imi recomanzi un salon? Cel pe care il frecventezi tu, de exemplu..
Fosta membra Kudika.ro
De la: mitura, la data 2009-07-11 18:19:00
De la: marinaruxandra, la data 2009-07-11 18:16:41fetelor,felicitati-ma!azi m am epilat prima oara inghinal cu ceara.A durut ce-i drept insa sunt multumita de rezultat.pielea e mai catifelata.

Fosta membra Kudika.ro
De la: anastasia_m, la data 2010-09-23 22:37:26
De la: mitura, la data 2009-07-11 18:19:00
De la: marinaruxandra, la data 2009-07-11 18:16:41fetelor,felicitati-ma!azi m am epilat prima oara inghinal cu ceara.A durut ce-i drept insa sunt multumita de rezultat.pielea e mai catifelata.

eu nu cred...pe pipaite...sa ma conving.
bine ne pot face doar unii oameni , rau ne pot face toti !
marinaruxandra Avatarul lui marinaruxandra

179 mesaje
Oras: constanta

am pipait eu desi crede ma pe cuvant
ana_31 Avatarul lui ana_31

2 mesaje

buna fetelor, ..cea mai buna metoda de epilat este cea cu ceara, sigur e mai dureros pt inceput , dar dupa 2 sedinte sigur o sa va placa...incercati
Pagini: << 6 7 8 9 10 11 >> Sari la pagina: