Setari Cookie-uri

epilatul inghinal

buna,si eu am facut-o in urma cu o doua luni de zile, pentru prima data, am avut niste emotii, si dureri ppt prima data, dar intradevar, merita primul chin, ca dupa , nu pot sa zic ca dispare in timp durerea,dar cu siguranta aspectul e altul, finetea la fel, cat despre crestere , sa numai vorbim, ca numai are aceeasi desime, aceasi grosime, si te tine si o perioada destul de indelungata. In conditiile in care ma faceam cu lama. Si asta pentru ca imi era frica.
corinaxg
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:53
De la: kudik_pitik, la data 2009-08-03 15:39:30HAIDETI SA VA FAC SA RADETI...
EU NU SUPORT CEARA ,APARATUL DAR MA EPILEZ INGHINAL CU PENSETAAAAAAAAAAA....
E PERFECT,DUREAZA MAI MULT,TRE SA STAI INCHISA IN BAIE SAU IN CAMERA DAR ABIA PESTE DOUA SAPTAMANI INCEPE SA CREASCA CU ADEVARAT...


foarte tare...nu suporti ceara, si nici epilatorul....dar penseta face acelas lucru:P
corinaxg
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:54
Sunt fete pe aici care prefera sa se lase naturale in acea zona sau sa se faca doar pe margini?
sopron18
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:17
De la: sopron18, la data 2010-10-04 20:17:43Sunt fete pe aici care prefera sa se lase naturale in acea zona sau sa se faca doar pe margini?


Lasa zonele alea,zi mai bine cum e cu masturbarea in public?Unde te duci de regula?
Barbie30
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:21
De la: Barbie30, la data 2010-10-04 20:21:30
De la: sopron18, la data 2010-10-04 20:17:43Sunt fete pe aici care prefera sa se lase naturale in acea zona sau sa se faca doar pe margini?


Lasa zonele alea,zi mai bine cum e cu masturbarea in public?Unde te duci de regula?




Barbie , tu sti ceva si nu nespui????
anastasia_m
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:41
De la: marinaruxandra, la data 2010-09-24 19:45:08am pipait eu desi crede ma pe cuvant

io sunt ca sf.TOMA...pina nu pipai io...nu ma convingi
RUY_BLAS
Postat pe 5 Octombrie 2010 17:19
De la: sirghea, la data 2010-10-05 17:19:56
De la: marinaruxandra, la data 2010-09-24 19:45:08am pipait eu desi crede ma pe cuvant

io sunt ca sf.TOMA...pina nu pipai io...nu ma convingi

multa dreptate ai...nu mai poti avea incredere in ziua de azi nici in tine....
BEL_AMY1
Postat pe 11 Octombrie 2010 17:25
Eu am incercat lidocain spray pe zona inghinala pe prospect scrie sa pulverisezi si sa astepti 1 min pana pielea incepe sa amorteasca, eu am stat 30 min si nu mi-a amortit nimic, in schimb nu mai simteam cand urinam .. :( . Nu se merita
Anizza
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:14
De la: kudika172981, la data 2010-12-25 22:14:43Eu am incercat lidocain spray pe zona inghinala pe prospect scrie sa pulverisezi si sa astepti 1 min pana pielea incepe sa amorteasca, eu am stat 30 min si nu mi-a amortit nimic, in schimb nu mai simteam cand urinam .. :( . Nu se merita


poate era de uz veterinar!
pickard
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:18
De la: pickard, la data 2010-12-25 22:18:10
De la: kudika172981, la data 2010-12-25 22:14:43Eu am incercat lidocain spray pe zona inghinala pe prospect scrie sa pulverisezi si sa astepti 1 min pana pielea incepe sa amorteasca, eu am stat 30 min si nu mi-a amortit nimic, in schimb nu mai simteam cand urinam .. :( . Nu se merita


poate era de uz veterinar!



foarte tare esti...jos palaria
__XXX__
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:56
De la: pickard, la data 2010-12-25 22:18:10
De la: kudika172981, la data 2010-12-25 22:14:43Eu am incercat lidocain spray pe zona inghinala pe prospect scrie sa pulverisezi si sa astepti 1 min pana pielea incepe sa amorteasca, eu am stat 30 min si nu mi-a amortit nimic, in schimb nu mai simteam cand urinam .. :( . Nu se merita


poate era de uz veterinar!



foarte tare esti...jos palaria
__XXX__
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:57
De la: __XXX__, la data 2010-12-26 19:57:08
De la: pickard, la data 2010-12-25 22:18:10
De la: kudika172981, la data 2010-12-25 22:14:43Eu am incercat lidocain spray pe zona inghinala pe prospect scrie sa pulverisezi si sa astepti 1 min pana pielea incepe sa amorteasca, eu am stat 30 min si nu mi-a amortit nimic, in schimb nu mai simteam cand urinam .. :( . Nu se merita


poate era de uz veterinar!



foarte tare esti...jos palaria


mersi! vine bine complimentul dupa un mesaj privat in care sunt facut paranoic!
pickard
Postat pe 26 Decembrie 2010 19:59
licdocainul e pt a amorti durerile dentare:)) pt piele nu....!!!e acea anestezie locala pe care o fac medicii...injectabil...nush cum ii spune,dar nu cred ca ar fi indicat sa incercati .Scuza-ti ,am uitat sa salut :D ,deci buna tuturor
lexxya1
Postat pe 4 Martie 2011 00:35
buna! va invit pe toate la mine in cabinet . va epilez eu .va pup .ana
nica_ana_maria_alina
Postat pe 6 Mai 2011 21:46
Buna!! M-am hotarat intr-un sfarsit sa renunt la lama pentru zona inghinala ...
As incerca ceara dar la un salon, totusi, ca sa stiu cum ma pot face eu acasa.. urmatoarele dati
Intrebarea mea ar fi.. Cam care e lungimea normala pentru epilatul cu ceara ca sa nu doara (ingrozitor de tare) ?
sunshine_butterfly
Postat pe 4 Iunie 2011 17:52
Buna, citind discutiile voastre am zis sa va sfatuiesc cum este mai comod si mai simplu epilat, se poate face acasa singure cum ma fac eu sau de catre o prietena care va poate ajuta, nu este greu ci trebuie sa ai produsele in casa, dar te scuteste de drumul la salon si mai ieftin.
Eu pt zonele intime folosesc ceara traditionala, iar pe picioare sau maini cu ceara de unica. Ce trebuie sa faceti e sa va achizitionati ceara, stripurile, uleiu si aparatul, si nu mai aveti nevoie de salon, valoarea proximativa a tuturor produselor e de 120 Ron, iar dupa ce achizitionezi kitulm, cand se termmina rezerva o poti schimba, iar pretul ei este de 5,9 ron.
Le puteti gasi pe toate pe sit-ul
http://magazinulmeu.blogspot.com/2011/06/vand-rezerve-ceara-de-unica-folosinta.html
Va urez succes.
Georgya7
Postat pe 8 Iunie 2011 15:53
De la: Barbie30, la data 2010-10-04 20:21:30
De la: sopron18, la data 2010-10-04 20:17:43Sunt fete pe aici care prefera sa se lase naturale in acea zona sau sa se faca doar pe margini?


Lasa zonele alea,zi mai bine cum e cu masturbarea in public?Unde te duci de regula?


kudika143524
Postat pe 8 Iunie 2011 20:29
sincer...si mie imi trece prin cap acelasi lucru mai ales ca acum sunt intr-un proces sa zic asa de vindecare,dupa epilarea cu epilatorul inghinal;bubitele s-au transformat in cosuri de-a dreptul. cred ca intr-o viata anterioara am fost maimutica dar as putea da un sfat:incercati epilarea cu zahar ...eu am incercat pe maini si picioare si e super
kudika413726
Postat pe 19 Iulie 2011 09:09
Buna fetelor.Sunt si eu noua pe acest topic si am tot citit comentariile voastre la subiectul " epilat ".Incerc sa va impartasesc si eu parerea pe care o am despre metodele de epilat prin care am trecut si eu de-a lungul aniilor pana in prezent.Prima metoda a fost sa decurg la epilatul cu lama(ceea ce am facut acest lucru ani buni),intre timp mi-am cumparat si epilator electric,m-am facut o data am rabdat o durere mare,l-am pus pe repaus si am apelat in continuare la lama de ras.Dar de ceva timp am revenit la aparatul de epilat si cum ziceati si o parte din voi ca,v-ati confruntat cu aceeasi durere,desii durerea este parca aceeasi ca de prima oara parca incet dar sigur incep sa ma acomodez,in schimb prea mult timp imi ia( ex....cate 1 ora pt fiecare picior in totalitate,si daca ma mai fac si pe maini sau chiar in alte zone.....cred ca in 3 ore ma fac si eu singura peste tot)...deaceea spun ca si mie mi s-a mai intamplat sa ma confrunt cu fire crescute sub piele,si daca eram presata de timp iarasi reveneam la lama.Am tot stat si m-am informat pe NET,in urma forum-urilor si am constatat ca ceara de epilat este cea mai uzuala si potrivita.Din fericire pentru epilat acasa il pot efectua decat ca sotul meu ma ajuta,dar imi doresc sa pot achizitiona acest tip de aparat de incalzit ceara inclusiv cu ceara(se apropie ziua mea asa ca poate sotul imi va face o surpriza ) Am mai vazut comentarii ale voastre in care spuneti ca folositi doar acel roll-on fara aparat si ca incalziti ceara in apa calda,etc......ei bine va informez ca,daca incalzirea cerii nu este la temperatura potrivita si este prea fierbinte intai va puteti arde,ca apoi sa tot lezati pielea cu ceara foarte incalzita dupa o folosinta indelungata pielea incepe sa prinda culoarea unor pigmenti mici de culoare maro-cafeniu (pete),lucrul acesta va poate confirma un cosmetician,un medic dermatolog.Inainte de orice tip de epilare(lama,aparat,ceara este bine sa va dezinfectati cu alcool sanitar(spirt)dar cu dischete imbibate cu spirt si stergeti usor toata zona care doriti epilata.dupa epilare stati cel putin 12 ore fara sa puneti ceva pe zona epilata(creme,ulei,si mai muly sa nu contina parfum deloc),dar apoi in ziua urmatoare sa va hidratati zona cu un lapte de corp sau crema.Daca intampinati sa va epilati si va cresc fire sub piele si sunt in faza sa se infecteze da-ti cu ungvent BETADINA doar fff putin ungeti pe acel loc,sau acea zona daca este mai multa piele afectata de infectie.Grija mare ca este si solutie,niciodata sa nu puneti solutie decat folositi ungvent.La orice farmacie gasiti stiu ca pana anul trecut era la 15 lei si o puteti folosi in mai multe situatii....dar aceste detalii vi le dau decat daca este nevoie si de folos pt cineva de aici.Recomand sa va dati cu betadina decat dupa amiaza sa stiti ca stati in casa dar si pana sa adormiti,este de culoare maro inchis si poate pata.Sper sa va fie de folos toate informatiile date.Nelamuriri....sunt dispusa sa vorbim.....sa tinem legatura,iar in legatura cu acel spray pt amortire inainte de epilare o idee buna,dar......GRIJA MARE.....sunt persoane foarte alergice la unele produse si poate nu se cunosc cu aceasta afectiune,chiar daca vreti sa folositi incercati doar pe o mica particica pe mana sau picior daca dupa cel mult 1 ora vedeti ca pielea isi schimba culoarea (nu mai spun ca daca va ustura sau sa va doara ceva de la reactie pt ca deja sunteti anesteziati in zona respectiva si nu simtiti aceste"alarme"),daca incepeti sa respirati cu dificultate,vederea tulbura,in general starea de sanatate schimbata URGENT prezentarea la un medic de urgenta(la spital)....dar cand va faceti acest test cu spray-ul anestezic incercati sa fiti langa cineva de incredere,explicatii simtomele care le-ati putea avea sau orica cu semnul intrebarii pentru ca daca nu va mai da-ti seama ca va este rau incat sa raspundeti atunci sa o faca cel de langa voi si....sa nu cuteze sa va duca la spital pentru ca nu e de glumit.Grija si la cantitatea folosita o data..... Sper sa nu va fi plictisit dar,poate va e ceva de folos......Bafta va doresc tuturor si.....sa facem campania...STOP BLANITEI
soryna1981
Postat pe 20 Iulie 2011 22:34
Buna fetelor.Sunt si eu noua pe acest topic si am tot citit comentariile voastre la subiectul " epilat ".Incerc sa va impartasesc si eu parerea pe care o am despre metodele de epilat prin care am trecut si eu de-a lungul aniilor pana in prezent.Prima metoda a fost sa decurg la epilatul cu lama(ceea ce am facut acest lucru ani buni),intre timp mi-am cumparat si epilator electric,m-am facut o data am rabdat o durere mare,l-am pus pe repaus si am apelat in continuare la lama de ras.Dar de ceva timp am revenit la aparatul de epilat si cum ziceati si o parte din voi ca,v-ati confruntat cu aceeasi durere,desii durerea este parca aceeasi ca de prima oara parca incet dar sigur incep sa ma acomodez,in schimb prea mult timp imi ia( ex....cate 1 ora pt fiecare picior in totalitate,si daca ma mai fac si pe maini sau chiar in alte zone.....cred ca in 3 ore ma fac si eu singura peste tot)...deaceea spun ca si mie mi s-a mai intamplat sa ma confrunt cu fire crescute sub piele,si daca eram presata de timp iarasi reveneam la lama.Am tot stat si m-am informat pe NET,in urma forum-urilor si am constatat ca ceara de epilat este cea mai uzuala si potrivita.Din fericire pentru epilat acasa il pot efectua decat ca sotul meu ma ajuta,dar imi doresc sa pot achizitiona acest tip de aparat de incalzit ceara inclusiv cu ceara(se apropie ziua mea asa ca poate sotul imi va face o surpriza ) Am mai vazut comentarii ale voastre in care spuneti ca folositi doar acel roll-on fara aparat si ca incalziti ceara in apa calda,etc......ei bine va informez ca,daca incalzirea cerii nu este la temperatura potrivita si este prea fierbinte intai va puteti arde,ca apoi sa tot lezati pielea cu ceara foarte incalzita dupa o folosinta indelungata pielea incepe sa prinda culoarea unor pigmenti mici de culoare maro-cafeniu (pete),lucrul acesta va poate confirma un cosmetician,un medic dermatolog,deaceea acest epilat electric este facut in asa fel incat se opreste camd are temperatura potrivita(ca la un fier de calcat) informati-va mai mult pana cumparati un produs....eu cred ca ma informez luni de zile pana ma hotarasc daca sa mai i-au ma pun la curent din multe parti despre aparat,calitatea lui si daca isi merita investitia.Inainte de orice tip de epilare(lama,aparat,ceara)este bine sa va dezinfectati cu alcool sanitar(spirt)dar cu dischete imbibate cu spirt si stergeti usor toata zona care doriti epilata.dupa epilare stati cel putin 12 ore fara sa puneti ceva pe zona epilata(creme,ulei,si mai mult sa nu contina parfum deloc),dar apoi in ziua urmatoare sa va hidratati zona cu un lapte de corp sau crema.Daca intampinati sa va epilati si va cresc fire sub piele si sunt in faza sa se infecteze da-ti cu ungvent BETADINA doar fff putin ungeti pe acel loc,sau acea zona daca este mai multa piele afectata de infectie.Grija mare ca este si solutie,niciodata sa nu puneti solutie decat folositi ungvent(crema este intr-un tub ca pasta de dinti si are coluarea alb cu rosu).La orice farmacie gasiti stiu ca pana anul trecut era la 15 lei si o puteti folosi in mai multe situatii....dar aceste detalii vi le dau decat daca este nevoie si de folos pt cineva de aici.Recomand sa va dati cu betadina decat dupa amiaza sa stiti ca stati in casa dar si pana sa adormiti,este de culoare maro inchis si poate pata.Sper sa va fie de folos toate informatiile date.Nelamuriri....sunt dispusa sa vorbim.....sa tinem legatura,iar in legatura cu acel spray pt amortire inainte de epilare o idee buna,dar......GRIJA MARE.....sunt persoane foarte alergice la unele produse si poate nu se cunosc cu aceasta afectiune,chiar daca vreti sa folositi incercati doar pe o mica particica pe mana sau picior daca dupa cel mult 1 ora vedeti ca pielea isi schimba culoarea (nu mai spun ca daca va ustura sau sa va doara ceva de la reactie pt ca deja sunteti anesteziati in zona respectiva si nu simtiti aceste"alarme"),daca incepeti sa respirati cu dificultate,vederea tulbura,in general starea de sanatate schimbata URGENT prezentarea la un medic de urgenta(la spital)....dar cand va faceti acest test cu spray-ul anestezic incercati sa fiti langa cineva de incredere,explicatii simtomele care le-ati putea avea sau orica cu semnul intrebarii pentru ca daca nu va mai da-ti seama ca va este rau incat sa raspundeti atunci sa o faca cel de langa voi si....sa nu cuteze sa va duca la spital pentru ca nu e de glumit.Grija si la cantitatea folosita o data..... Sper sa nu va fi plictisit dar,poate va e ceva de folos......Bafta va doresc tuturor si.....sa facem campania...STOP BLANITEI [/quote]
soryna1981
Postat pe 20 Iulie 2011 22:45
Am gasit acest spray anestezic dar nu stiu cand o sa-mi iau inima-n dinti sa-l il duc la salon si sa incerc asa ceara. cred ca e ultima solutie. Lidocaina spray este un anestezic local cu efect stabilizator.Efectul Lidocainei spray apare la 1 min dupa aplicare si dureaza 5-6 minute iar subiectiv, anestezia dispare incet, in aproximativ 15 minute.Anestezie locala prin pulverizare la nivelul mucoaselor: inainte de interventii minore, superficiale in stomatologie, chirurgia buco-maxilo-faciala, oto-rino-laringologie, ginecologie si dermatologie. Efecte secundare Lidocaina spray
Senzatie de intepatura moderata in momentul pulverizarii. Aceasta va dispare odata cu instalarea efectului (in decurs de 1 min). Foarte rar s-a citat aparitia reactiilor alergice.
pusicot
Postat pe 6 Septembrie 2011 01:28
... cu bricheta nu e mai ... rapid ? ...
marco918
Postat pe 6 Septembrie 2011 01:42
feeteeeelooor.. . stati linistite..doua lucruri sunt importante:
1). cele care sustineti ca va epilati cu epilatorul , durerea produsa se acesta este de 10 ori mai mare decat cea provocata de ceara. TIMP de 1 an de zile m'am epilat cu epilatorul, nu ma mai durea aproape deloc, insa .... fire sub piele , crescute aiurea.. uneori ma iritam foarte tare , un rezultat totusi.... care lasa de dorit.
insa de vreo 4 luni ma fac cu ceara, am incercat prima data acasa ( din nestiinta probabil) , foarte dureros, nu am mai vrut sa ma mai fac. intr'o zi am fost cu o colega de scoala sa se epileze ea. bineinteles ca a reusit sa ma convinga sa ma epilez si eu. si .....da am facut'o.m'am epilat
Asteptam sa ma doara, sa nu suport, stiind prin ce am trecut acasa. insa a fost o nimica toaaata. in 20 de minute cred, maxim eram gata.
2). ceara e perfecta, piele fina , curta, fara fire pe sub piele. trebuie sa fim frumoase nu?!?!
NU va fie teama... si .. inca un impediment , rusinea. .. imaginati'va cate o fi vazut inaintea ta?!?! deci , asta nu e un motiv. nu va mai chinuiti voi acasa singurele... o programare la salon si totul o sa sa fie bine.
si daca exista unpic de durere, de ce?!
RASPUNS: DIN CAUZA EPILATULUI CU LAMA, FIRUL SI RADACINILE S'AU INTARIT. ... DE AICI SI DUREREA. DUPA CATEVA SEDINTE... O SA FIE SI MAI SIMPLU.
SFAT: INCERCATI TOTUSI!
kudika485799
Postat pe 15 Decembrie 2011 13:43
De la: , la data 2008-06-26 13:40:39Eu nu as dori sa merg la cosmetica pt epilatul inghinal (din motive igienice)si nu m-am epilat inca niciodata cu ceara acasa.

Dati-mi sfaturi!
Ce fel de ceara sa-mi cumpar?

Merci frumos.


dar ce crezi ca poti pati la cosmetica (din motive de igiena)?????????????????
daca te duci la un salon vai de capul lui normal ca o sa gasesti mizerie,intra in salon,cerceteaza,si epileaza-te.
kudika482409
Postat pe 15 Decembrie 2011 16:33
Ai nevoie de ceva si ai ramas fara? www . totulacasa . ro Vine in ajutorul tau cu livrari la domicilu , Plata se face la livrare , nu STRESS nu alergatura , Totul la tine acasa :) pentru mai multe detali ad1tz4@yahoo.com
Stima
Respect pentru femeile care se ingrijesc:)
kudika508757
Postat pe 17 Februarie 2012 01:58
Raspunsul stiintific este unul traumatic si bacterial...la epilare sau chiar ras trauma foliculului de par sau a iritarii pielii sunt inevitabile. Cum scapi pai prin gomaj continuu. Masurile igienice trebuie sa fie maxime, un exemplu ar fi sa te speci bine pre-epilator, dezinfecteaza pielea cu spirt apoi ia aminte ca daca transpiri in timpul epilarii sau cu o zi sau 2 (in functie de cat de repede ti se inchid foliculii dupa epilat) va trebui sa mentii zona uscata, IN NICI UN CAZ UMEZEALA, hidratarea sa fie doar interna consumand apa. Deci vei aplica pudra si te epilezi, dupa ce termini, re-aplici pudra si ramai asa pana cand nu mai simti nimic la piele (piscatura sau trauma). Apoi la urmatoarea spalare care trebuie sa fie dupa 24 h dupa epilare te scrobesti bine, niciodata sa nu faci gomaj imediat ca te vei irita si o dai in altele, ci dupa 3-5 zile.

Nu este asa de greu dar trebuie rabdare, dupa mine epilarea este cea mai dificila manevra cosmetica care necesita 100% experienta, un tuns, un tratament facial iti faci dar epilare extrem de greu.

Inca ceva sa nu te epilezi cu ceara traditionala ci cu stripuri cu ceara (sa nu incerci pe cea galbena sau alba, pentru ca nu vei lua nici un fir).
kudika049846
Postat pe 8 Martie 2012 12:28
De la: kudika049846, la data 2012-03-08 12:28:18Raspunsul stiintific este unul traumatic si bacterial...la epilare sau chiar ras trauma foliculului de par sau a iritarii pielii sunt inevitabile. Cum scapi pai prin gomaj continuu. Masurile igienice trebuie sa fie maxime, un exemplu ar fi sa te speci bine pre-epilator, dezinfecteaza pielea cu spirt apoi ia aminte ca daca transpiri in timpul epilarii sau cu o zi sau 2 (in functie de cat de repede ti se inchid foliculii dupa epilat) va trebui sa mentii zona uscata, IN NICI UN CAZ UMEZEALA, hidratarea sa fie doar interna consumand apa. Deci vei aplica pudra si te epilezi, dupa ce termini, re-aplici pudra si ramai asa pana cand nu mai simti nimic la piele (piscatura sau trauma). Apoi la urmatoarea spalare care trebuie sa fie dupa 24 h dupa epilare te scrobesti bine, niciodata sa nu faci gomaj imediat ca te vei irita si o dai in altele, ci dupa 3-5 zile.

Nu este asa de greu dar trebuie rabdare, dupa mine epilarea este cea mai dificila manevra cosmetica care necesita 100% experienta, un tuns, un tratament facial sa zicem ca il mai faci dar epilare extrem de greu.

Inca ceva sa nu te epilezi cu ceara traditionala ci cu stripuri cu ceara (sa nu incerci pe cea galbena sau alba, pentru ca nu vei lua nici un fir).
kudika049846
Postat pe 8 Martie 2012 12:30
eu folosesc aparatul pana la nivelul conturului lenjeriei si mai departe crema depilatoare..si eu ma irit dupa 2 saptamani dar la fel mi se intampla si pe maini, cand incepe sa creasca parul apar acele bubite, dar decat sa stau nedepilata mai bine cu bubite
Sasha_Criss
Postat pe 3 Septembrie 2014 20:43
Buna.cam cat ti un flacon de ceara intr-un ibric,si trebuie sa stea intrat,,tot,,?
Alexandra_Grey_1
Postat pe 22 Iunie 2016 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Capilare sparte de la epilatul cu ceara, vanatai... 4 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:46
Recomandare epilator 8 De la: kudika_12469 30 Iulie 2012 14:32
crema depilatoare 8 De la: oana84onutza 27 Iunie 2010 20:31
FETELOR vreau sa va recomand un nou produs PUDRA MAGICA PENTRU EPILAT 30 De la: touray 8 Mai 2015 12:30
Am nevoie de ajutor! 11 De la: bodorinlaura 3 Februarie 2012 11:42