Setari Cookie-uri

epilatul inghinal

dragalaspui
Postat pe 30 August 2008 20:26
dupa 24 de ore de nespalare te imputi draga
txce
Postat pe 31 August 2008 12:07
pt adyna
txce
Postat pe 31 August 2008 12:09
fetelor, am fost la cosmeticiana in weekend impreuna cu noul meu prieten-lidocaina- e super tare. cum a zis cineva chiar epilatul decurge cu zimbetul pe buze. asa ca fetelor indrazniti sa fiti frumoase
maya
Postat pe 1 Septembrie 2008 09:17
ce cauta un barbat pe forum-ul asta?
cristinutza012000
Postat pe 1 Septembrie 2008 11:00
eu una am fost la cosmetica, si am asteptat sa se termine programarea unui domn la epilat...poate au si ei astfel de probleme : bubite,fire crescute sub piele...vor lidocaina.....cine stie???
Arrtemiss
Postat pe 2 Septembrie 2008 07:32
la cit de bartabi sunt si doar sunt sexul tare- mai vor si lidocaina?
maya
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:05
..hehe...unii ca sa fie "barbati si sex tare", nu ca vor lidocaina....au nevoie de ea. pai na lidocaina , te face mai "batzos" asa....
Arrtemiss
Postat pe 3 Septembrie 2008 06:48
habar nu am cum e cu epilatu brazilian asa ca te rog frumos fi mai explicita.
di_cristina
Postat pe 8 Septembrie 2008 03:59
pt fetele care au facut epilare definitiva...va rog eu sa imi ziceti si mie cam cat costa stiu ca depinde de zona dar asa un exeplu....
di_cristina
Postat pe 8 Septembrie 2008 04:04
app de ceara...m-ar interesa si pe mine...a fost a doua oara cand ceara din comertz m-a dezamagit. Am luat odata si ceara rece...dar nu stiu ...nu mi s-a parut ca ia bine parul. Iar cu ceara care se topeste...uuuh...odata s-a intins toata de nu mai scapam de ea, odata s-a facut ca sticla si se crapa in loc sa se ia frumos. numai porcarii, nu mai stiu de care ceara sa iau. Iar app de firele de sub piele si bubitze:


CUTADEN!!! Cutaden e o crema f ieftina se gaseste prin toate farmaciile si e geniala. Fire de par pe sub piele imi cresc....dar nu mai am bubitze deloc si am avut o problema grava cu bubitzele...am si acum semne...nush cum sa zic.... deci va recomand cu toata caldura Cutaden.

Postat pe 8 Septembrie 2008 06:33
Am incercat si eu cu ceara. Cu durerea incepusem sa ma obisnuiesc, pana cand am primit cadou un Epilator Braun Silk-epil Xelle 5570 Body&Face. Dupa prima epilare, putin mai dureroasa, urmatoarele dati au fost super lejere. Ca si cum te-ai pensa. E un aparat micut si foarte eficient. Parul incepe sa apara dupa 2 sapt si ceva in zona inghinala si axiala unde pielea arata foarte bine. Are optiune si pentru fata, am incercat si acolo si n-am fost dezamagita. Fata de modelele mai vechi, asta chiar face treaba buna cu alea 40 de pensete. Are si un bec care lumineaza pielea si zaresti si cel mai mic firisor. Le smulge cu tot cu radacina si dupa cateva epilari, durerea devina gadilat :P Il recomand si nu e asa de scump(2 mil si ceva)pentru fetele care vor sa se faca acasa si sa nu dea bani la cosmetica. Pupici!

Postat pe 8 Septembrie 2008 13:24
dap, si eu am acelasi model si e mult mai ok decat un braun "vechi, antic si de demult..." numai ca tot nu pot spune ca e un gel de gadilare...nici o gadilare, ma doare de ma urc pe pereti, indiferent de zona epilata. partea buna la acest model este luminita care te ajuta mult.
bestiutza_a
Postat pe 8 Septembrie 2008 14:40
De la: bestiutza_a, la data 2008-09-08 14:40:52dap, si eu am acelasi model si e mult mai ok decat un braun "vechi, antic si de demult..." numai ca tot nu pot spune ca e un gel de gadilare...nici o gadilare, ma doare de ma urc pe pereti, indiferent de zona epilata. partea buna la acest model este luminita care te ajuta mult.


Hmm..ciudat. Cred ca depinde de sensibilitatea pielii la fiecare persoana. Si pe mine m-a durut si m-a usturat ca naiba la subrat si inghinal dar dupa 3=4 sedinte pot spune ca nu mai simt niciun disconfort si mi-e mai mare dragul sa vad ca nu mai creste parul dupa 2-3 zile ci dupa 2 saptamani si..plus ca nu ma irit deloc.

Postat pe 8 Septembrie 2008 15:06
am un sfat pentru voi: mergeti la cosmeticiana. dupa citeva sedinte vedeti cum se descuraca ea si cum se epileaza mai bine si fara ceara intinsa prin toata casa si baia la fel. eu una asa am facut..pe picioare acasa ma fac cu ceara. insa inghinal tot la mesteritza ma duk
maya
Postat pe 8 Septembrie 2008 15:42
Dar totusi ce tip de ceara folositzi? dati-mi un sfat. Sunt mai pudica...kiar nu imi place la cosmeticiana. In plus ma fac singura fara probleme, park ma doare mai putzin knd ma fac eu. :D dar vreau o ceara fff buna. pt inghinal. k in rest bag epilatorul (bine il mai fol si inghinal numai la urgentze)

Postat pe 8 Septembrie 2008 18:56
epilatul brazilian inseamna epilat inghinal total...ramai ca o bebelusa(daca pot spune asa..nu prea am inspiratie in dimineata asta )
cristinutza012000
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:22
pe mine ma da cosmeticiana cu Baneocin unguent dupa epilat.Nu ma mai irit atat de tare dar oricum e mult mai bine
cristinutza012000
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:23
I love all shaved , beautyful , bravo fetelo

Postat pe 16 Septembrie 2008 12:07
Buna fetelor!
Eu m-am facut vreo 4 ani cu lama,am incercat si cu crema dar nu mai suportam, parul crestea prea repede. Dupa multe documentari pe internet m-am hotarat sa merg la salon sa ma epilez pubian (nu numai inghinal, e diferenta). La inceput a durut, dar deja de la a 3 -4 sedinta ma obisnuisem cu ideea si mergeam impacata cu gandul la salon.
A trecut deja un an de cand ma fac cu ceara cu ciocolata la salon si e super bine, deja nu mai am nici o retinere, doare putin, dar e ok. Procedura dureaza vreo 10 min si e f ok. Ce-i drept cosmeticiana stie ce face, e indemanatica si face sa dureze cat mai putin ca sa n-ai timp sa te gandesti la durere. Spunea cineva mai sus ca a fost groaznica prima experienta ca se plictisise si cosmeticiana si nu mai putea nici fata de durere. Important e sa mergi la cineva care intr-adevar se pricepe si se implica si-ti ofera si senzatia de siguranta. Eu recomanda tuturor fetelor aceasta procedura...dar la salon, e cel mai bine dupa parerea mea. Singura nu m-as putea epila, nu pot sa-mi provoc singura durere pt ca, cu siguranta nu as putea trage asa de repede fasiile cum o face cosmeticiana. Si apropo, dupa epilat ma da cosmeticiana cu un gel f mentolat sa nu ma irit apoi cu pudra de talc pt bebelusi. Dus fac abia seara si ma dau mereu cu pudra de talc. Cand incepe sa iasa firicelele de par ma dau cu balsam dupa epilat de la Nivea pt piele sensibila si nu am nici o problema. Incercasem sa ma fac si cu epilatorul si e aiurea pt ca firele cresc sub piele. Succes fetelor!
byyu
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:22
fetelor...dupa 10 ani de epilat cu lama.. ajunsesem cu trei fire de par in aceeasi radacina.. am fost odata la cosmetica.. mi-a dat sangele... la propriu... nu am mai calcat un an...
a doua oara... la fel... de data asta am rezistat de doua ori... iarasi nu am mai calcat un an pe acolo...
anul trecut mi-am facut curaj si am inceput sa ma duc din nou... si de atunci nu am mai pus lama...
merita... si este foarta devarat ca doare continuu... dar parca te mai obisnuiesti dupa vreo 6-8 luni....
eu fac un dus fierbinte inainte de epilat si doare mai putin.. bubite rosii imi apar si mie si am incercat de toate.... fara nici un rezultat
dermatologul a zis ca nu exista remediu pentru ca epilatul este o traumatizare a epidermei care nu e luata in considerare de cei care au pus bazele medicinii...:(
daca stie cineva ceva eficient...
oprea_a_irina
Postat pe 30 Septembrie 2008 14:07
Buna fetelor...O mare problema am si eu cu foliculita aparuta dupa epilare...Si inca n-am gasit remediul. Am incercat cu alcool medicinal, cu ceai de musetel, cu Cutaden-o crema dermatologica...dar degeaba.De fiecare data dupa epilat fac foliculita...si e cumplit.Se fac niste bube de-a dreptul infectioase si nu stiu cum sa mai scap de ele.Cosmeticiana mea mi-a spus de curand ca un remediu bun ar fi Dermesone-crema sau unguent...depinde de natura foliculitei.Am sa incerc si eu...poate incercati si voi si va veti simti mai bine.
Pana data viitoare va doresc tuturor sanatate si zile bune...
coracora3869
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:27
De la: coracora3869, la data 2008-10-01 12:27:04Buna fetelor...O mare problema am si eu cu foliculita aparuta dupa epilare...Si inca n-am gasit remediul. Am incercat cu alcool medicinal, cu ceai de musetel, cu Cutaden-o crema dermatologica...dar degeaba.De fiecare data dupa epilat fac foliculita...si e cumplit.Se fac niste bube de-a dreptul infectioase si nu stiu cum sa mai scap de ele.Cosmeticiana mea mi-a spus de curand ca un remediu bun ar fi Dermesone-crema sau unguent...depinde de natura foliculitei.Am sa incerc si eu...poate incercati si voi si va veti simti mai bine.
Pana data viitoare va doresc tuturor sanatate si zile bune...


Asta este deja o problema de ordin medical. Sfatul meu este sa te duci la dermatolog dupa ce te ai epilat ca sa te vada si sa si poata da seama ce este! am avut si eu o prietena care patea la fel, dar a procedat cum ti am spus mai sus si i-a prescris un tratament; intr o luna de zile a scapat! Nu mai lua dupa ureche pt ca s ar putea sa nu ai rezultate! bafta multa. pupici



Postat pe 2 Octombrie 2008 14:56
De la: coracora3869, la data 2008-10-01 12:27:04Buna fetelor...O mare problema am si eu cu foliculita aparuta dupa epilare...Si inca n-am gasit remediul. Am incercat cu alcool medicinal, cu ceai de musetel, cu Cutaden-o crema dermatologica...dar degeaba.De fiecare data dupa epilat fac foliculita...si e cumplit.Se fac niste bube de-a dreptul infectioase si nu stiu cum sa mai scap de ele.Cosmeticiana mea mi-a spus de curand ca un remediu bun ar fi Dermesone-crema sau unguent...depinde de natura foliculitei.Am sa incerc si eu...poate incercati si voi si va veti simti mai bine.
Pana data viitoare va doresc tuturor sanatate si zile bune...



PS: du te la o clinica particulara, platesti consultatia si te vede imediat nu mai umbli dupa trimiteri si rezolvi problema mai repede!

Postat pe 2 Octombrie 2008 14:59
De la: Rock__, la data 2008-09-08 06:33:47app de ceara...m-ar interesa si pe mine...a fost a doua oara cand ceara din comertz m-a dezamagit. Am luat odata si ceara rece...dar nu stiu ...nu mi s-a parut ca ia bine parul. Iar cu ceara care se topeste...uuuh...odata s-a intins toata de nu mai scapam de ea, odata s-a facut ca sticla si se crapa in loc sa se ia frumos. numai porcarii, nu mai stiu de care ceara sa iau. Iar app de firele de sub piele si bubitze:


CUTADEN!!! Cutaden e o crema f ieftina se gaseste prin toate farmaciile si e geniala. Fire de par pe sub piele imi cresc....dar nu mai am bubitze deloc si am avut o problema grava cu bubitzele...am si acum semne...nush cum sa zic.... deci va recomand cu toata caldura Cutaden.


Si eu tot cu ceara ma epilez de 2 ani de zile. Primele 2 zile sunt putin rosie si am niste bubite, dar pe urma dispar, ma simt f bine asa!



Postat pe 2 Octombrie 2008 15:01
eu foloseam epilatorul si imi cresteau firele sub piele, acum folosesc crema si totul e ok, pt bubite mi-am cumparat diprogenta, iar pt pete efelidal
DYM
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:21
La fel ca si voi .....bubite,fire crescute sub piele....numai probleme si cu epilatul.....naspa
b63msh
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:27
buna,fetelor!chiar interesanta tema, epilarea asta. destul de dureros dar arata bine piciorul, bratele si chiar si zona inghinala. NU? cu bubitele nu stiu ce sa zic si eu as vrea sa scap de ele dar pana iese firul de par nu prea ai cum sa scapi de ele. problema este ca creste prea repede firul de par si trebuie sa ne epilam din nou. cel mai eficient este totusi epilatul cu ceara si cel cu epilatorul . celelalte sunt numai pentru moment, o zi apoi firul creste si mai repede si mai si inteapa.
o zi buna! si multa rabdare la durere
algehmym
Postat pe 15 Octombrie 2008 20:15
Pentru a evita aparitia bubitelor am invatat de la o cosmeticiana ca dupa epilat sa ma spal pe zona cu pricina cu o manusa de baie cu scrub.Puteti folosi scrub de fata in primele 3-4 zile si pe urma scrub de corp.La mine merge perfect si va spun sincer ca ce bube faceam inainte.....
Incercati!
micabis
Postat pe 19 Octombrie 2008 05:44
fetelor eu am optat pentru epilarea definitiva si sunt multumita de rezultat,atat eu cat si sora mea. Este adevarat ca am auzit fel si fel de pareri despre epilarea definitiva dar m-am convins singurica,nu doare asa cum spune lumea,nu este nici exagerat de scumpa(depinde de clinica) si nici nu iti creste mai mult par decat ai avut eu una sunt multumita,sunt la sedinta de intretinere si inca mai cresc cateva firicele mici de par ,subtiri subtiri thanks epilare definitiva
www.epilaredefinitiva.com
sweetgirll
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste.... 4 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:18
epilare definitiva in craiova 10 De la: kudika475540 22 Noiembrie 2011 17:22
DESPRE EPILAREA DEFINITIVA CU LASER 7 De la: anairda1975 18 Mai 2010 16:25
Alegere kit profesional 20 De la: kudika319154 23 August 2011 00:52
IRITARE LABII 72 De la: kudika_1012859 20 Septembrie 2016 15:16