Setari Cookie-uri

epilatul inghinal

Fetelor.. asa cum puteti suporta aparatul electric puteti suporta si ceara.. aparatul electric nu smulge firele de par intotdeauna mai mult le rupe.. dupa epilat e favorabil sa folositi pudra de talc sau ulei de corp pentru bebelusi.. :)
zuzy_k
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:30
problema mea cea mai mare dupa epilatul inghinal intervine dupa ce fac sex nici o crema calmanta nu ma poate ajuta, mi se irita toata zona
cocco
Postat pe 16 Aprilie 2009 11:38
De la: oprescua, la data 2009-04-15 22:59:05draga mea foloseste pudra de talc pt bebelusi(se gaseste la farmacie)si totul va fi ok.poti sa o folosesti imediat dupa epilare si at cd simti ca icepi sa te iriti.e foarte imp ca materialul lenjeriei intime sa fie de calitate,de preferabil micromodal(intreaba la jolidon)este un material mai bun si mai fin decat bumbacul si mult mai estetic.rezultatele vor fi surprinzatoare.eu de cd fol pudra de talc am pielea super fina si nu ma mai irit absolut deloc
bafta

Nu va sfatuiesc sa dati cu pudra de talc dupa epilat, pentru ca are cele mai mari sanse de a ajunge la ovare si ajuta foarte mult la aparitia cancerului ovarian. ieri am cititi si eu, si desi mi se parea inofensiva, atunci de ce sutn atatea femei cu cancer la aparatul genital?? Ca nu poate sa fie la toti ereditar.
Si eu am pb dupa epilatul cu ceara cu micile bubite dar imi fac un peeling cu malai cand incepe parul sa creasca, asa indepartez pielea moarta si dau ocazia parului sa iasa fara sa faca probleme.
beatricea
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:48
pt bubitele inestetice,iti recomand baneocim praf il gasesti la farmacie si nu costa mai mult de 3,5-4lei
.incearca-l.aceasi problema o aveam si eu pana cand l-am intalnit.il folosesti imediat dupa epilarea cu ceara sau crea ca merge dupa orice fel de epilare.foloseste-l cu incredere succes.............
tere
Postat pe 16 Aprilie 2009 15:31
Buna fetelor! un subiect foarte dureros!!!!! Dar asta e ce sa facem ,sufera baba la frumusete! Si eu ca si voi am incercat mai multe metode, ba lama, ba crema,ba aparatul si pana la urma am ramas la ceara. conteaza mult ca fata care te epileaza sa lucreze destul de repejor si atent, bineinteles cu ceara de unica folosinta iar la sfarsit sa foloseasca un dezinfectant si ulei pt indepartarea resturilor de ceara. Cat priveste durerea nu prea avem cum sa scapam de ea,depinde si cat de sensibile suntem.eu una prima oara cand m-am facut cu ceara am avut vanatai o saptamana,dar a trecut. Despre bubitele care apar imediat dupa epilare incercati si cu un unguent pe baza de antibiotic usor. Eu folosesc nidolflor seara dupa baita,si pana dimineata sunt ca noua. despre celelalte bubite care incep sa apara dupa cateva zile, sunt firele de par care incep sa creasca. si zona inghinala ca si celelalte zone care se pot epila are nevoie de hidratare si asa firele de par pot strapunge mai usor epiderma,deci folositi cremute hidratante.
kudika009949
Postat pe 21 Aprilie 2009 18:12
pudra de talc mentolata de la farmacie ....za best
rara
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:10
ok... ma simt prost sa intreb, dar ... cum se face epilatul inghinal? vreau sa zic k ... va epliatzi tot sau numai pe partzi, respectiv linia chilotzeilor? chilotzeii de la costumul meu de baie sunt normali, tind spre boxeri... deci nu a fost nevoie sa "iau" prea mult... deci... cum vine epilatul asta? si dak e in intregime... cat de des ?
nu doare asa tare inkt sa te hotarasti sa iei doar marginile?
octty
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:15
in forma de inimioara si o segeata trecand prin ea. ghici unde are varfu'?

Postat pe 23 Aprilie 2009 21:18
De la: geo_sh, la data 2009-04-23 21:18:58in forma de inimioara si o segeata trecand prin ea. ghici unde are varfu'?


in buric
l_diana_c
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:28
De la: octty, la data 2009-04-23 21:15:46ok... ma simt prost sa intreb, dar ... cum se face epilatul inghinal? vreau sa zic k ... va epliatzi tot sau numai pe partzi, respectiv linia chilotzeilor? chilotzeii de la costumul meu de baie sunt normali, tind spre boxeri... deci nu a fost nevoie sa "iau" prea mult... deci... cum vine epilatul asta? si dak e in intregime... cat de des ?
nu doare asa tare inkt sa te hotarasti sa iei doar marginile?



aa....epilatul inghinal....total ....cam la 2 saptamani
rara
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:54
nu ii e frig!? saracutza!!

Postat pe 24 Aprilie 2009 11:12
nop ...
rara
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:12
achizitioneaza-ti un slip normal, nu din cele foarte inguste jos ce abunda prin magazine mai ales la noi...un costum de baie cu slip putin mai lat e mai greu de gasit, dar merita. nu mai ai stress mai ales in zilele cand trebuie sa astepti sa creasca putin parul, plus ca e mult mai comod, si mai sanatos sa nu te arda soarele in zonele sensibile .
DayC
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:06
buna fetelor !!! in final ceara e cea mai buna !tine mai mult si makr cateva zile esti finutza sigur !!! la nevoie merge si lama dar k ultima solutie,, creste prea urat firul apoi.m-am lecuit de lama. asta doare un pic la inceput, strang din dinti dar apoi ma bucur de rezultate.mi-e drag d mn !! si dupa 3 sapt iar la tortura.dar se mai rareste firul de par si doare mai putin.
dulcinea
Postat pe 11 Mai 2009 13:56
De la: dulcinea, la data 2009-05-11 13:56:43buna fetelor !!! in final ceara e cea mai buna !tine mai mult si makr cateva zile esti finutza sigur !!! la nevoie merge si lama dar k ultima solutie,, creste prea urat firul apoi.m-am lecuit de lama. asta doare un pic la inceput, strang din dinti dar apoi ma bucur de rezultate.mi-e drag d mn !! si dupa 3 sapt iar la tortura.dar se mai rareste firul de par si doare mai putin.




da....si mie imi place efectul de ceara....dar nu am rabdare sa astept sa creasca. ..:(
iulices
Postat pe 11 Mai 2009 14:08
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 00:19
frumusetilor, deja de un an ma fac la cosmeticiana. la inceput nu aveam loc, acu insa ultima data cosmeticiana mi-a zis ca am stat foarte cuminte, deci cu timpul nu e asa de grav.

eu as avea o intrebare daca este cineva pe forum din galati. poate cunoasteti o cosmeticiana bunicica, am o prietena care invata acolo si e disperata dupa ceara si efectele astea

maya
Postat pe 15 Mai 2009 21:41
se face cineva inghinal cu epilatorul? ma faceam cu ceara dar de cand am descoperit fac economie si imi convine. o crema cu galbenele calmeaza.
Timeea1
Postat pe 24 Mai 2009 20:20
ma faceam cu ceara de cand cosmeticiana nu te facea total ca nu se descurca si nu se purta. -2000
pentru cele care nu suporta desi au ramas putine am citi de la remington exista un aparat de ras pentru femei.electric.
Timeea1
Postat pe 24 Mai 2009 20:22
mergeti la Salon Maraviglia pentru epilat inghinal, este foarte ok
kudika029381
Postat pe 25 Mai 2009 17:54
Cea mai buna solutie este epilare definitiva, o puteti face la salonul coqutte
sau daca nu va permitet, epilatorul philips satinelle ice este cea mai buna solutie
Succes
Aphrodite
Postat pe 1 Iunie 2009 21:31
buna,am si io o problema dupa ce ca am pilelea ffff iritata pe langa bubitele albe si parul care imi creste sub piele,inghinal mi-au aparut niste ganglioni si de 5 ani ma lupt cu ei.cnd apar cnd dispar,am fost peste tot la dermatolog la ginecologie(am crezut ca poate am ceva)la doctor.analize peste analize.in sfarsit sfatul medicului trebuie sa-i cauterizez.dar ma gandesc ce fac cum apar ii cauterizez mereu?voi ce credeti?mersi frumos
fiammetta
Postat pe 16 Iunie 2009 12:09
da..este un chin si pentru mine cu ceara..pana de curand m-am facut numai cu lama,insa m-am hotarat sa incerc si cu benzi cu ceara rece.A fost foarte dureros pentru miune,incat nu am mai rezistat si am continuat peste doua zile.acum as vrea sa incerc sa ma fac iar cu ceara,insa mi-e foarte frica.As vrea sa stiu dak crema este o solutie mai buna,si dak se merita,adik dak ar are efect mai indelungat decat lama.La salon ar fi o solutie?Insa mi-e foarte frica si cred k e foarte jenant dak o sa incep sa tip pe acolo..:))
levantica
Postat pe 17 Iunie 2009 11:28
Buna! Eu folosesc benzi depilatoare pentru linia slipului si in rest crema depilatoare pentru zone sensibile de la Farmec. Epilatul cu ceara are marele avantaj ca parul nu creste atat de repede. Doare, ce-i drept....
mary_cj
Postat pe 17 Iunie 2009 12:42
Epilare...dureros subiect...aici ceara ramane cea mai buan solutie...la salon...acasa nu pot...nimic nu ma induioseaza mai mult decat propria persoana iar a i face rau cu mana mea e ceva inadmisibil...lasand gluma la o parte,e mai bine la salon ca stiu femeile alea ce fac...nu toate...am patit o data sa imi ramana vanataie fiindca era prea calda...dar imi place cu ceara...si imi plac si femeile de la salon care vin ,te fac cu ceara si pleaca...nu tin teorie k te faci cu crema,lama...bla bla...adik dupa ce ca te platesc ,mai mananci si castane si faci pe desteapta ...scuzati limbajul academic...concluzia...CEARA
kudika019015
Postat pe 22 Iunie 2009 22:44
De la: , la data 2008-03-17 11:35:28se numeste sacaz si se aduga in ceara de epilat. eu folosesc epilatorul ca de ceara m-am saturat am folosit-o in trecut. despre epilarea inghinala cu laser , am fost la un cabinet si am intrebat cat de " definitiva" este si mi s-a explicat ca trebuie sa faci 3-4 sedinte dar un fir doua tot mai apar, si cam costa.despre " bubitele" din zona inghinala- inca nu am gasit remediul cu toate ca am incercat si cu crema de galbenele, si cu pudra de talc si cu clear plus.

dupa epilat...te clatesti cu apa si te dai cu nidoflor...si nu iti maia par bubitele alea...sau daca totusi iti apar,da-te cu nidoflor si el usuca
o_parte_din_rai
Postat pe 1 Iulie 2009 18:56
anu trecut in vara am vazut o cosmeticiana draguta la un salon din aproiere de mine si mi-am luat inima in dinti fiind si vara sa ma depilez inghinal cu ceara,chiar daca par nu era f mult era destul de gros fiindca pana atunci nu m-am facut decat cu lama sau crema,m-am dus la salon si in timp ce imi pregatea ceara traditionala i-am spus ca e pt prima data. ufffff a fost dureros aveam niste radacini groase insa acum e f ok m-am obisnuit ma duc 1 data pe luna vara de2 ori si e f ok firul e foarte fin si subtire nu mai e dureros si ma simt foarte bine
aztid
Postat pe 4 Iulie 2009 18:32
fetelor,felicitati-ma!azi m am epilat prima oara inghinal cu ceara.A durut ce-i drept insa sunt multumita de rezultat.pielea e mai catifelata.
marinaruxandra
Postat pe 11 Iulie 2009 18:16
De la: marinaruxandra, la data 2009-07-11 18:16:41fetelor,felicitati-ma!azi m am epilat prima oara inghinal cu ceara.A durut ce-i drept insa sunt multumita de rezultat.pielea e mai catifelata.


mitura
Postat pe 11 Iulie 2009 18:19
maya
Postat pe 12 Iulie 2009 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
modele par pubian 70 De la: motzata 30 Martie 2010 18:03
eplilare cu crema ...cat e de durabila ? 38 De la: cherry_pie 21 Iunie 2016 11:43
Cum scpai de parul nedorit?:|http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/47.html# 6 De la: Cassey 15 Mai 2009 00:24
EPILAT CU CEARA........ACASA 3 De la: kudika514482 20 Ianuarie 2015 19:54
Recomandare epilator 8 De la: kudika_12469 30 Iulie 2012 14:32