Setari Cookie-uri

valul islamic moda sau traditie??????

De la: kudika226898, la data 2010-08-30 03:12:15Am avut ocazia sa vad in Occident minunatele familii musulmane...ea, cu val sau ,mai rau, cu iasmac, cu 3-4 copii langa si un sot cu o mecla fioroasa...mitraliera la spate ii mai lipsea...n-am vazut zambet pe fata niciunuia...de asa mare armonie...daca intr-o tara civilizata aratau asa, ce sa zic ce mare fericire e acasa la fanatic... ...hai ca le inteleg pe musulmancele get beget,ca asa au fost crescute, dar pe aburitele care te buna voie se schimonosesc asa, sa-si puna zdreanta in cap si sa -si ia poale de dragul unui tuciuriu terorist, nu le inteleg...oricum, indiferent ce sustin, isi dau seama rapid de prostia facuta... [/quote


chiar ma faci sa rad la limbajul pe care l folosesti.]
intr adevar sunt si persoane de genul asta,ca doar nu exista padure fara uscaturi,.doar n ai sa mi spui ca in romania femeile sunt fericite ca s casatorite cu crestini.....vizioneaza stirile de la ora 17 si ai sa vezi cum un roman nesatisfacut de nevasta..isi violeaza fata de 11 ani ....ani la rand..fara ca mama sa banuie.........cum femeile sunt batute de ajung la urgente cu capul spart si cu grave leziuni.....cum sotul iubit are o amanta de 20 de ani si abia dupa ce moare vei afla ca mai are un copil nelegitim.......TI AS MAI SPUNE DAR ITI LAS PLACEREA DE A VIZIONA STIRILE.
PE SCURT....FIECARE CU NOROCUL LUI...SI CAT DE MULT STII SA TI ALEGI PERS CU CARE TE CASATORESTI...
EU AM O CASNICIE FERICITA....NU MI PUN ZDRENTE N CAP...CI ESARFE DE MARCA
SI...HAI SA TI MAI ZIC CEVA.....IN EUROPA...DACA ZICI CA ESTI ROMAN....NICI NU VEI GASI CINE SA TI DEA CASA CU CHIRIE.....CA TOTI FUG DE ROMANI(MAI ALES IN MAREA BRITANIE).........ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA
ELLA_79
Postat pe 30 August 2010 16:22
Povesti de adormit copiii...frumoasele imbaticate sau esarfate aveau toate o fata de inmormantare, desi nu se vedea a avea o stare materiala precara...daca vredeam macar una zambitoare si senina, poate imi schimbam parerea....mai mult, vorbea doar el, ele si copii stateau in pozitia mutulica sub papuc....iar ei aveau toti niste figuri de fanatici agresivi...a propos de stirile de la ora 5, femeile care la noi suporta violenta conjugala sunt doar cele incapabile sa-si conduca viata...si, sa fim seriosi, nu reprezinta un segment reprezentativ....nu cred ca la musulmani iesi asa usor dintr-o casnicie care nu merge...si tot la stiri se prezinta destule fraiere plecate cu musulmani, care s-au trezit slugi si abia au scapat din casa sa ceara ajutor...alea fericitele cred ca se pot numara pe degete...dacxa tot vorbim de TV, am vazut un reportaj in care chiar musulmance get beget criticau modul lor umilitor de viata...dar, acolo inteleg ca nu au prea avut de ales...dar, ca femeie instruita, sa accepti sa-ti pui naframa (de firma sau nu) si sa-ti iei poale, mi se pare mi se pare complet aiurea... ..si negresele din tribul Bantu pun mai mult pret pe ele...si isi mai scimba look-ul, punandu-si un os in par si unul in nas, ca sa iasa din anonimat...
kudika226898
Postat pe 30 August 2010 16:40
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 16:22:31
De la: kudika226898, la data 2010-08-30 03:12:15Am avut ocazia sa vad in Occident minunatele familii musulmane...ea, cu val sau ,mai rau, cu iasmac, cu 3-4 copii langa si un sot cu o mecla fioroasa...mitraliera la spate ii mai lipsea...n-am vazut zambet pe fata niciunuia...de asa mare armonie...daca intr-o tara civilizata aratau asa, ce sa zic ce mare fericire e acasa la fanatic... ...hai ca le inteleg pe musulmancele get beget,ca asa au fost crescute, dar pe aburitele care te buna voie se schimonosesc asa, sa-si puna zdreanta in cap si sa -si ia poale de dragul unui tuciuriu terorist, nu le inteleg...oricum, indiferent ce sustin, isi dau seama rapid de prostia facuta... [/quote


chiar ma faci sa rad la limbajul pe care l folosesti.]
intr adevar sunt si persoane de genul asta,ca doar nu exista padure fara uscaturi,.doar n ai sa mi spui ca in romania femeile sunt fericite ca s casatorite cu crestini.....vizioneaza stirile de la ora 17 si ai sa vezi cum un roman nesatisfacut de nevasta..isi violeaza fata de 11 ani ....ani la rand..fara ca mama sa banuie.........cum femeile sunt batute de ajung la urgente cu capul spart si cu grave leziuni.....cum sotul iubit are o amanta de 20 de ani si abia dupa ce moare vei afla ca mai are un copil nelegitim.......TI AS MAI SPUNE DAR ITI LAS PLACEREA DE A VIZIONA STIRILE.
PE SCURT....FIECARE CU NOROCUL LUI...SI CAT DE MULT STII SA TI ALEGI PERS CU CARE TE CASATORESTI...
EU AM O CASNICIE FERICITA....NU MI PUN ZDRENTE N CAP...CI ESARFE DE MARCA
SI...HAI SA TI MAI ZIC CEVA.....IN EUROPA...DACA ZICI CA ESTI ROMAN....NICI NU VEI GASI CINE SA TI DEA CASA CU CHIRIE.....CA TOTI FUG DE ROMANI(MAI ALES IN MAREA BRITANIE).........ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA

DACA L AI VAZUT PE CUTARE ARAB INTR O TARA DIN OCCIDENT, L AI SI LUAT CA DREPT MODEL?CE MOD PRIMITIV DE GANDIRE AI.SPUNE MULTE DESPRE TINE.SI EU POT SA L VAD PE "GHEORGHE " DE LA TARA IN EUROPA,CUM FURA DIN MAGAZINE SI DOARME IN BOSCHETI.SA L IAU DREPT MODEL PENTRU ROMANI???????
ELLA_79
Postat pe 30 August 2010 19:27
TU AI HABAR CATE TARI ARABE SUNT SI CATI MUSULMANI SUNT IN TOATA LUMEA?
ESTI DE ACORD CU MINE CA IN FUNCTIE DE JUDECATA PE CARE O AI...POTI SA TI ALEGI SI BARBATUL CU CARE VEI TRAI?CELE CARE TU SPUI CA LE VEZI CU FATA DE INMORMANTARE, SUNT CELE CARE POATE NU AU DECAT 7 SAU 8 CLASE....SI PROVIN DIN FAMILII SARACE,DE ALTFEL CU PROBLEME(SA NU UITAM CA LA NOI SARACIA E F MARE..)
ROMANCELE...CU ZAMBET PE BUZE SI F SEXY IMBRACATE...SUNT PROSTITUATE IN OCCIDENT.IN ORICE TARA MERGI DIN LUME..VEI GASI CEL PUTIN O ROMANCA PROSTITUATA.
aACUM VREAU SA TE INTREB CE PARERE AI DESPRE ROMANCELE DIN ROMANIA,CARE AU ALES CALEA RELIGIEI CRESTINE SI POARTA BATIC ,SAU DESPRE MAICUTELE DE LA MANASTIRI?SI ELE S TOT UMILITE?NU CREZI CA VIATA DE APOI(CREZI IN EA?) E MAI IMPORTANTA DECAT ACEASTA VIATA?NU TI AI SPUS PAREREA DESPRE ROMANII CARE SI VIOLEAZA PROPRII COPII ANI LA RAND,PT CA MAMA E LA MUNCA IN ITALIA.....SI PE PARCURS ISI GASESTE UN ITALIAN CARE O INTRETINE,,FOLOSIND O NU NUMAI CA MENAJERA......
DRAGA MEA AI O VIZIUNE DESPRE VIATA CARE APARTINE NOII GENERATII...CARE A UITAT DE DUMNEZEU....
CUM POTI SCHIMBA PAREREA OCCIDENTALILOR..PE CARE TOT II POMENESTI CA S EDUCATI....DESPRE ROMANI CARE S VAZUTI "CA GUNOIUL EUROPEI"......E GREU DE SCHIMBAT PAREREA ..NU?LA FEL NICI EU NU POT SA TI SCHIMB PAREREA DESPRE MUSULMANI...CATA VREME TU NU AI TRAIT CU EI....
ELLA_79
Postat pe 30 August 2010 19:45
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 19:45:49TU AI HABAR CATE TARI ARABE SUNT SI CATI MUSULMANI SUNT IN TOATA LUMEA?
ESTI DE ACORD CU MINE CA IN FUNCTIE DE JUDECATA PE CARE O AI...POTI SA TI ALEGI SI BARBATUL CU CARE VEI TRAI?CELE CARE TU SPUI CA LE VEZI CU FATA DE INMORMANTARE, SUNT CELE CARE POATE NU AU DECAT 7 SAU 8 CLASE....SI PROVIN DIN FAMILII SARACE,DE ALTFEL CU PROBLEME(SA NU UITAM CA LA NOI SARACIA E F MARE..)
ROMANCELE...CU ZAMBET PE BUZE SI F SEXY IMBRACATE...SUNT PROSTITUATE IN OCCIDENT.IN ORICE TARA MERGI DIN LUME..VEI GASI CEL PUTIN O ROMANCA PROSTITUATA.
aACUM VREAU SA TE INTREB CE PARERE AI DESPRE ROMANCELE DIN ROMANIA,CARE AU ALES CALEA RELIGIEI CRESTINE SI POARTA BATIC ,SAU DESPRE MAICUTELE DE LA MANASTIRI?SI ELE S TOT UMILITE?NU CREZI CA VIATA DE APOI(CREZI IN EA?) E MAI IMPORTANTA DECAT ACEASTA VIATA?NU TI AI SPUS PAREREA DESPRE ROMANII CARE SI VIOLEAZA PROPRII COPII ANI LA RAND,PT CA MAMA E LA MUNCA IN ITALIA.....SI PE PARCURS ISI GASESTE UN ITALIAN CARE O INTRETINE,,FOLOSIND O NU NUMAI CA MENAJERA......
DRAGA MEA AI O VIZIUNE DESPRE VIATA CARE APARTINE NOII GENERATII...CARE A UITAT DE DUMNEZEU....
CUM POTI SCHIMBA PAREREA OCCIDENTALILOR..PE CARE TOT II POMENESTI CA S EDUCATI....DESPRE ROMANI CARE S VAZUTI "CA GUNOIUL EUROPEI"......E GREU DE SCHIMBAT PAREREA ..NU?LA FEL NICI EU NU POT SA TI SCHIMB PAREREA DESPRE MUSULMANI...CATA VREME TU NU AI TRAIT CU EI....
si inca ceva...oricat de multi copii ar avea ei...NU SI I VAND PRECUM ROMANII...SI NICI NU FAC ZECI DE AVORTURI (VEZI RATA AVORTURILOR IN ROMANIA)STII CE PACAT MARE E AVORTUL?E CRIMA.INSEAMNA CA MAI BINE DE JUMATATE DIN ROMANCE S CRIMINALE....
ELLA_79
Postat pe 30 August 2010 22:47
Cum nici Gheorghe de la stana nu reprezinta barbatii din Romania asa si arabul pe care tu l-ai vazut nu e model pt arabi!!Esti o limitata si o frustrata! In adancul inimii tale tanjesti dupa aceasta lume dar anturajul si familia te fac sa fi impotriva......mai vb noi peste 1 an......ce o sa mai cauti informatii pe net si sa postezi pe diferite forumuri cu musulmani ....asta daca nu ai inceput sa o faci deja!!

Ella tot respectul!!
myeyes
Postat pe 30 August 2010 22:52
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 19:27:02
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 16:22:31
De la: kudika226898, la data 2010-08-30 03:12:15Am avut ocazia sa vad in Occident minunatele familii musulmane...ea, cu val sau ,mai rau, cu iasmac, cu 3-4 copii langa si un sot cu o mecla fioroasa...mitraliera la spate ii mai lipsea...n-am vazut zambet pe fata niciunuia...de asa mare armonie...daca intr-o tara civilizata aratau asa, ce sa zic ce mare fericire e acasa la fanatic... ...hai ca le inteleg pe musulmancele get beget,ca asa au fost crescute, dar pe aburitele care te buna voie se schimonosesc asa, sa-si puna zdreanta in cap si sa -si ia poale de dragul unui tuciuriu terorist, nu le inteleg...oricum, indiferent ce sustin, isi dau seama rapid de prostia facuta... [/quote


chiar ma faci sa rad la limbajul pe care l folosesti.]
intr adevar sunt si persoane de genul asta,ca doar nu exista padure fara uscaturi,.doar n ai sa mi spui ca in romania femeile sunt fericite ca s casatorite cu crestini.....vizioneaza stirile de la ora 17 si ai sa vezi cum un roman nesatisfacut de nevasta..isi violeaza fata de 11 ani ....ani la rand..fara ca mama sa banuie.........cum femeile sunt batute de ajung la urgente cu capul spart si cu grave leziuni.....cum sotul iubit are o amanta de 20 de ani si abia dupa ce moare vei afla ca mai are un copil nelegitim.......TI AS MAI SPUNE DAR ITI LAS PLACEREA DE A VIZIONA STIRILE.
PE SCURT....FIECARE CU NOROCUL LUI...SI CAT DE MULT STII SA TI ALEGI PERS CU CARE TE CASATORESTI...
EU AM O CASNICIE FERICITA....NU MI PUN ZDRENTE N CAP...CI ESARFE DE MARCA
SI...HAI SA TI MAI ZIC CEVA.....IN EUROPA...DACA ZICI CA ESTI ROMAN....NICI NU VEI GASI CINE SA TI DEA CASA CU CHIRIE.....CA TOTI FUG DE ROMANI(MAI ALES IN MAREA BRITANIE).........ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA

DACA L AI VAZUT PE CUTARE ARAB INTR O TARA DIN OCCIDENT, L AI SI LUAT CA DREPT MODEL?CE MOD PRIMITIV DE GANDIRE AI.SPUNE MULTE DESPRE TINE.SI EU POT SA L VAD PE "GHEORGHE " DE LA TARA IN EUROPA,CUM FURA DIN MAGAZINE SI DOARME IN BOSCHETI.SA L IAU DREPT MODEL PENTRU ROMANI???????







... auzi ... cred ca te-ai aprins prea tare ... daca tie iti este rusine cu romanii ... dute la musulmanii tai ... nu e mai corect ... de ce faci ... PROZELETISM ? ...



marco918
Postat pe 30 August 2010 22:59
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 22:47:06
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 19:45:49TU AI HABAR CATE TARI ARABE SUNT SI CATI MUSULMANI SUNT IN TOATA LUMEA?
ESTI DE ACORD CU MINE CA IN FUNCTIE DE JUDECATA PE CARE O AI...POTI SA TI ALEGI SI BARBATUL CU CARE VEI TRAI?CELE CARE TU SPUI CA LE VEZI CU FATA DE INMORMANTARE, SUNT CELE CARE POATE NU AU DECAT 7 SAU 8 CLASE....SI PROVIN DIN FAMILII SARACE,DE ALTFEL CU PROBLEME(SA NU UITAM CA LA NOI SARACIA E F MARE..)
ROMANCELE...CU ZAMBET PE BUZE SI F SEXY IMBRACATE...SUNT PROSTITUATE IN OCCIDENT.IN ORICE TARA MERGI DIN LUME..VEI GASI CEL PUTIN O ROMANCA PROSTITUATA.
aACUM VREAU SA TE INTREB CE PARERE AI DESPRE ROMANCELE DIN ROMANIA,CARE AU ALES CALEA RELIGIEI CRESTINE SI POARTA BATIC ,SAU DESPRE MAICUTELE DE LA MANASTIRI?SI ELE S TOT UMILITE?NU CREZI CA VIATA DE APOI(CREZI IN EA?) E MAI IMPORTANTA DECAT ACEASTA VIATA?NU TI AI SPUS PAREREA DESPRE ROMANII CARE SI VIOLEAZA PROPRII COPII ANI LA RAND,PT CA MAMA E LA MUNCA IN ITALIA.....SI PE PARCURS ISI GASESTE UN ITALIAN CARE O INTRETINE,,FOLOSIND O NU NUMAI CA MENAJERA......
DRAGA MEA AI O VIZIUNE DESPRE VIATA CARE APARTINE NOII GENERATII...CARE A UITAT DE DUMNEZEU....
CUM POTI SCHIMBA PAREREA OCCIDENTALILOR..PE CARE TOT II POMENESTI CA S EDUCATI....DESPRE ROMANI CARE S VAZUTI "CA GUNOIUL EUROPEI"......E GREU DE SCHIMBAT PAREREA ..NU?LA FEL NICI EU NU POT SA TI SCHIMB PAREREA DESPRE MUSULMANI...CATA VREME TU NU AI TRAIT CU EI....
si inca ceva...oricat de multi copii ar avea ei...NU SI I VAND PRECUM ROMANII...SI NICI NU FAC ZECI DE AVORTURI (VEZI RATA AVORTURILOR IN ROMANIA)STII CE PACAT MARE E AVORTUL?E CRIMA.INSEAMNA CA MAI BINE DE JUMATATE DIN ROMANCE S CRIMINALE....





... auzi cucoana ... eu am vazut arabi mai indeaproape decit iai vazut tu vreodata ... CURVE si CURVARI sint si acolo ... sa nu iti inchipui ca s-au inventat in europa ... sau in romania ... vrei sa vezi SARACIE in cea mai curata forma ... dute la arabi ... nu curge lapte si miere ... asa cum nu curge nicaieri ...

... admiri ''demnitatea'' arabilor ... DAR A TA UNDE ESTE ? ... si a celor care si-au schimbat valorile si identitatea ? ...

... nu isi vind copii ? ... asa crezi tu ... inainte se dadeau cadou ... dar, citi ROMANI ii vind ? ... pentru niste tigani de ce iti este TIE rusine de faptul ca esti romanca ... romanii astia prosti (incluzind parintii si strabunii tai) au contribuit la aparitia ta ca om pe pamintul asta ... nu arabii ... pe care ii pupi in dos (scuze de expresie) ... in TARA TA tie ti-e rusine ? ... dute la ei sa vezi realitatea adevarata ... sa vezi saracie si oameni care se zbat sa traiasca in timp ce cei bogati se lafaie in bogatii ... asta e tot normal ? ...

... crezi ca la ei nu sint uscaturi ... PEDOFILI (cu mult peste media in lume) ... CURVARI (si au dreptul in mod oficial) ... PEDOFILI (care se insoara cu fetitze de 12-13 ani cumparate cu o camila) ... tu chiar crezi ca toti sint la fel ? ...

... e penibil cum reusiti sa SCUIPATI PE VOI INSIVA ... ce ati facut cu valorile voastre ? ... habar nu ati avut ca exista ? ... l-ati ignorat si ati gasit ''fericirea'' ... acum credeti ca ascunse printre altii veti parea niste romanince de calitate ? ... de unde ... sinteti aceiasi ''gunoi al europei'' ...

... iar faptul ca sint ''atita arabi si musulmani'' pe lumea asta NU SPUNE NIMIC ... se vede cit se bat ca chiorii intre ei ... se vede ca tot ce isi doresc e sa fuga din tarile lor din cauza faptului ca sint strinsi cu usa ... si nu e o rusine ... dar sa se adapteze CU SERIOZITATE si CORECTITUDINE in tarile care ii primesc cu inima deschisa ... as, da de unde ... vin, uita de unde si de ce au plecat si incep sa creeze aceiasi societate de care au fugit ca disperatii ... si apoi se pling ca sint ... neintelesi ...

marco918
Postat pe 30 August 2010 23:11
De la: myeyes, la data 2010-08-30 22:52:23Cum nici Gheorghe de la stana nu reprezinta barbatii din Romania asa si arabul pe care tu l-ai vazut nu e model pt arabi!!Esti o limitata si o frustrata! In adancul inimii tale tanjesti dupa aceasta lume dar anturajul si familia te fac sa fi impotriva......mai vb noi peste 1 an......ce o sa mai cauti informatii pe net si sa postezi pe diferite forumuri cu musulmani ....asta daca nu ai inceput sa o faci deja!!

Ella tot respectul!!







... si ce-o sa fie peste ... un an ? ... ... inainte sa laudati pe cineva trebuie sa stiti voi insiva ce sinteti ... nu e vina celor din jur ca nu ati primit nici un minim de cultura si educatie ... ca ati crescut fara sa stiti traditiile si valorile romanesti ... ca v-ati trezit la o virsta nestiind NIMIC despre istoria si valorile voastre ... retine ... nu v-a judecat nimeni aici ... in alta parte ati fi avut gitul taiat deja ... sau erati acoperite cu pietre ...



marco918
Postat pe 30 August 2010 23:15
De la: kudika226898, la data 2010-08-30 16:40:57Povesti de adormit copiii...frumoasele imbaticate sau esarfate aveau toate o fata de inmormantare, desi nu se vedea a avea o stare materiala precara...daca vredeam macar una zambitoare si senina, poate imi schimbam parerea....mai mult, vorbea doar el, ele si copii stateau in pozitia mutulica sub papuc....iar ei aveau toti niste figuri de fanatici agresivi...a propos de stirile de la ora 5, femeile care la noi suporta violenta conjugala sunt doar cele incapabile sa-si conduca viata...si, sa fim seriosi, nu reprezinta un segment reprezentativ....nu cred ca la musulmani iesi asa usor dintr-o casnicie care nu merge...si tot la stiri se prezinta destule fraiere plecate cu musulmani, care s-au trezit slugi si abia au scapat din casa sa ceara ajutor...alea fericitele cred ca se pot numara pe degete...dacxa tot vorbim de TV, am vazut un reportaj in care chiar musulmance get beget criticau modul lor umilitor de viata...dar, acolo inteleg ca nu au prea avut de ales...dar, ca femeie instruita, sa accepti sa-ti pui naframa (de firma sau nu) si sa-ti iei poale, mi se pare mi se pare complet aiurea... ..si negresele din tribul Bantu pun mai mult pret pe ele...si isi mai scimba look-ul, punandu-si un os in par si unul in nas, ca sa iasa din anonimat...


Am o prietena medic stomatolog, a avut colege musulmane, COLEGE, le-a intrebat de ce fac facultatea pt. ca si asa ele nu o sa profeseze la ele in tara niciodata......
Raspuns: exact cum la voi studiile sunt la CV, pt. a va gasi in job, la noi e la CV, pt. a ne marita bine, si evident ca doar daca ramanem aici sau in tarile europene, putem profesa, la noi NU!
Asa ca asta-i mandria barbatului musulman:) ca are CV bun fata:)))
stem_29
Postat pe 30 August 2010 23:35
De la: marco918, la data 2010-08-30 23:15:46
De la: myeyes, la data 2010-08-30 22:52:23Cum nici Gheorghe de la stana nu reprezinta barbatii din Romania asa si arabul pe care tu l-ai vazut nu e model pt arabi!!Esti o limitata si o frustrata! In adancul inimii tale tanjesti dupa aceasta lume dar anturajul si familia te fac sa fi impotriva......mai vb noi peste 1 an......ce o sa mai cauti informatii pe net si sa postezi pe diferite forumuri cu musulmani ....asta daca nu ai inceput sa o faci deja!!

Ella tot respectul!!







... si ce-o sa fie peste ... un an ? ... ... inainte sa laudati pe cineva trebuie sa stiti voi insiva ce sinteti ... nu e vina celor din jur ca nu ati primit nici un minim de cultura si educatie ... ca ati crescut fara sa stiti traditiile si valorile romanesti ... ca v-ati trezit la o virsta nestiind NIMIC despre istoria si valorile voastre ... retine ... nu v-a judecat nimeni aici ... in alta parte ati fi avut gitul taiat deja ... sau erati acoperite cu pietre ...





Marco, nu trebuie sa mergi mai departe de turcia......
Mergi intr-o vacanta si le vezi cultura.......in turism, lux, lumini si aur!
Iesi din hotel, vezi femei pe plantatii de bumbac, pe plantatii de care vrei tu.......
femei cu camila de ata!
Barbatii sezand la strada, beind bere....facand parul la doamne, facand comert..........ele cratite si copii.
Aveam o tanti la un hotel la care mergeam .......care facea clatitele alea mari ale lor, efectiv cumparam de mila ei......doamne fereste!

Daca lasa Roamnia si pleaca acolo, vai de mineee.......tac.
Am aici o cunostinta, sot arab, ea de-a noastra..baiat bun, nimic de zis.......s-a dus acum 3 ani el cu fii'sa la el in tara, acolo a lasat fata, bine, sotia si-a dat acordul sa o scoata din Ro, in ideea ca o aduce inapoi, el a venit, pe fata nu a adus-o, ea se da cu capul de pereti si plange in web cand o vede........explicatia lui e ca la noi nu invata religie:)))......tipul e peste 40 ani:)) ..copiluta lor cam de clasa 3'a era atunci cand a plecat de aici!
Ma intreb, o iubeste pe nevasta'sa mai mult cand o vede plangand dupa copilul ei?
Si de acolo nu are cum sa o aduca ea:) singura.
Amandoi sunt oameni cu studii superioare, nu-s " caprari":))
stem_29
Postat pe 30 August 2010 23:39
De la: myeyes, la data 2010-08-30 22:52:23Cum nici Gheorghe de la stana nu reprezinta barbatii din Romania asa si arabul pe care tu l-ai vazut nu e model pt arabi!!Esti o limitata si o frustrata! In adancul inimii tale tanjesti dupa aceasta lume dar anturajul si familia te fac sa fi impotriva......mai vb noi peste 1 an......ce o sa mai cauti informatii pe net si sa postezi pe diferite forumuri cu musulmani ....asta daca nu ai inceput sa o faci deja!!
r
Ella tot respectul!!


Islamizda, maica, nu am vazut doar o persoana si am tras repede concluzii...am vazut suficiente cupluri....nu pareau cu 7-8 clase si, chiar daca era asa, ce are asta de-a face cu armonia dintr-o familie? Nu exista si familii mai putin pregatite, dar fericite? Sau musulmancelor le e interzis sa zambeasca, mai ales cand sunt cu copilul de mana? Am vazut cupluri de diverse nationalitati, rase, religii, dar nici unele nu aratau asa...ca stapanul si supusii...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 02:17
De la: myeyes, la data 2010-08-31 01:19:53bai nesimtitule panarama e ma'ta!! eu sunt farmacista si sotul meu e doctor ......iti dai seama cat de inculti suntem daca am terminat asa facultati...sotul meu munceste si e om serios chiar daca e arab nu pierde timpul pe internet sa barfeasca romanii sau sa dea lectii de viata ca unii papagali..tine-ti parerile pt tine bai asta ca nu dau 2 bani pe tine........daca erai serios nu frecai menta si te comportai ca ultima muiere mahalagioaica...........uite bai si tu unde e diferenta.........


Nu te da drept ce nu esti...nici macar nu te invarti in preajma unor astfel de oameni...altfel stiai ca cei cu astfel de pregatire sunt oameni cultivati...nu zarzavagii agramati, asa cum o dovedesti tu...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 02:22
Vezi cat esti de proasta...te oftici si iti pica asa de greu sa crezi ca mai exista si familii NORMALE mixte....vb numai din auzite si din Clona......vrei sa iti dau id-ul meu de mess pe pm??iti dau si cam daca vrei.....sau din partea mea ne intalnim face to face la o cafea ( esti invitata mea) ...poate iti mai schimbi si tu orizonturile , crede-ma ca ai sa ramai surprinsa ca nu voi purta burka
Si inca ceva stiu un cuplu care a terminat facultatea de arhitectura....si aia f inculti saracii...iti pot da n exemple.......nu toti vind shaorma draga!
Mai bine ai fi mai toleranta ca si tu in ochii multora esti ca o insecta doar prin simplu fapt ca te-ai nascut in Romania!
myeyes
Postat pe 31 August 2010 12:13
De la: marco918, la data 2010-08-30 22:59:04
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 19:27:02
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 16:22:31
De la: kudika226898, la data 2010-08-30 03:12:15Am avut ocazia sa vad in Occident minunatele familii musulmane...ea, cu val sau ,mai rau, cu iasmac, cu 3-4 copii langa si un sot cu o mecla fioroasa...mitraliera la spate ii mai lipsea...n-am vazut zambet pe fata niciunuia...de asa mare armonie...daca intr-o tara civilizata aratau asa, ce sa zic ce mare fericire e acasa la fanatic... ...hai ca le inteleg pe musulmancele get beget,ca asa au fost crescute, dar pe aburitele care te buna voie se schimonosesc asa, sa-si puna zdreanta in cap si sa -si ia poale de dragul unui tuciuriu terorist, nu le inteleg...oricum, indiferent ce sustin, isi dau seama rapid de prostia facuta... [/quote


chiar ma faci sa rad la limbajul pe care l folosesti.]
intr adevar sunt si persoane de genul asta,ca doar nu exista padure fara uscaturi,.doar n ai sa mi spui ca in romania femeile sunt fericite ca s casatorite cu crestini.....vizioneaza stirile de la ora 17 si ai sa vezi cum un roman nesatisfacut de nevasta..isi violeaza fata de 11 ani ....ani la rand..fara ca mama sa banuie.........cum femeile sunt batute de ajung la urgente cu capul spart si cu grave leziuni.....cum sotul iubit are o amanta de 20 de ani si abia dupa ce moare vei afla ca mai are un copil nelegitim.......TI AS MAI SPUNE DAR ITI LAS PLACEREA DE A VIZIONA STIRILE.
PE SCURT....FIECARE CU NOROCUL LUI...SI CAT DE MULT STII SA TI ALEGI PERS CU CARE TE CASATORESTI...
EU AM O CASNICIE FERICITA....NU MI PUN ZDRENTE N CAP...CI ESARFE DE MARCA
SI...HAI SA TI MAI ZIC CEVA.....IN EUROPA...DACA ZICI CA ESTI ROMAN....NICI NU VEI GASI CINE SA TI DEA CASA CU CHIRIE.....CA TOTI FUG DE ROMANI(MAI ALES IN MAREA BRITANIE).........ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA

DACA L AI VAZUT PE CUTARE ARAB INTR O TARA DIN OCCIDENT, L AI SI LUAT CA DREPT MODEL?CE MOD PRIMITIV DE GANDIRE AI.SPUNE MULTE DESPRE TINE.SI EU POT SA L VAD PE "GHEORGHE " DE LA TARA IN EUROPA,CUM FURA DIN MAGAZINE SI DOARME IN BOSCHETI.SA L IAU DREPT MODEL PENTRU ROMANI???????







... auzi ... cred ca te-ai aprins prea tare ... daca tie iti este rusine cu romanii ... dute la musulmanii tai ... nu e mai corect ... de ce faci ... PROZELETISM ? ...







uite care i treaba...INTR O DISCUTIE IN CONTRADICTORIU TREBUIE SA VII CU ARGUMENTE.ATATA TIMP CAT CINEVA SUSTINE TARE CEVA....SI EU VIN CU ARGUMENTELE MELE...
TE DOARE NU?E DUREROS ADEVARUL?ATUNCI NU MAI ARUNCATI CU PIATRA FARA SA VA UITATI LA VOI INSIVA...DUPA CUM AM ZIS,NU EXISTA "PADURE FARA USCATURI"
SI DIN CEI 1 MILIARD JUMATE DE MUSULMANI DIN LUME...NU TOTI SUNT CREDINCIOSI,,NICI INTELEPTI ,NICI E DUCATI TOTI....PRECUM NICI CRESTINII DIN LUME NU S...SI SA TE MAI INTREB...ESTI CRESTIN?AI CITIT VREODATA BIBLIA?ESTI CRESTIN CU NUMELE...
INAINTE SA VEDETI ACUL DIN OCHII ALTORA...UITATI VA LA TARNACOPUL DIN OCHII VOSTRI>
DE ALTFEL DACA CITEAI BIBLIA...STIAI SA NU JUDECI GRESIT..SI SA NU ARUNCI CU PIATRA.......IN ALTII...CAND POATE TU NU ESTI MAI BUN DECAT EI!!!!!!!!!!!!!!MAI VREI????
ELLA_79
Postat pe 31 August 2010 13:32
De la: myeyes, la data 2010-08-31 01:19:53bai nesimtitule panarama e ma'ta!! eu sunt farmacista si sotul meu e doctor ......iti dai seama cat de inculti suntem daca am terminat asa facultati...sotul meu munceste si e om serios chiar daca e arab nu pierde timpul pe internet sa barfeasca romanii sau sa dea lectii de viata ca unii papagali..tine-ti parerile pt tine bai asta ca nu dau 2 bani pe tine........daca erai serios nu frecai menta si te comportai ca ultima muiere mahalagioaica...........uite bai si tu unde e diferenta.........





... asculta ''doamna'' farmacista !!! ... unde am facut-o pe MATA sau pe tine panarama ... frustrato ... nu stiu cit de ''serios'' e barbati-tu daca se exprima prin intermediul tau ... in prostia ta nu iti dai seama ca repeti ceea ce auzi in casa ... nimic mai mult ... si apoi le prezinti ca fiind propriile tale ''constatari'' ... intr-un fel e destul de smecher, te-a prostit suficient incit sa uiti ca te scuipi singura si el isi vede de treaba ... e omul ''serios'' care nu birfeste in societate ...

... faptul ca tu, si altele, ati ajuns sa va SCUIPATI singure e concludent despre valorile si educatia pe care le-ai avut inainte sa il cunosti ... probabil ca, intradevar, te incadrai perfect in tiparul acelor ''romani'' de care acum iti este rusine ...

... mai retine un aspect ... barbati-tu A INVATAT MEDICINA IN ROMANIA ... de la romani ... nu invers ... si nu a ramas in romania pentru ca te-a cunoscut pe tine ... ci pentru ca ii este mai bine, este respectat ca om, este lasat in pace ... dar se pare ca si-a pus paie in cap cind a decis sa isi ia o TZATZA autohtona ... nu ca nu iar placut, dar da din casa ...


marco918
Postat pe 31 August 2010 13:44
De la: myeyes, la data 2010-08-31 12:13:38Vezi cat esti de proasta...te oftici si iti pica asa de greu sa crezi ca mai exista si familii NORMALE mixte....vb numai din auzite si din Clona......vrei sa iti dau id-ul meu de mess pe pm??iti dau si cam daca vrei.....sau din partea mea ne intalnim face to face la o cafea ( esti invitata mea) ...poate iti mai schimbi si tu orizonturile , crede-ma ca ai sa ramai surprinsa ca nu voi purta burka
Si inca ceva stiu un cuplu care a terminat facultatea de arhitectura....si aia f inculti saracii...iti pot da n exemple.......nu toti vind shaorma draga!
Mai bine ai fi mai toleranta ca si tu in ochii multora esti ca o insecta doar prin simplu fapt ca te-ai nascut in Romania!






... mda ... nu mai vind shaorma aici ... dar in tara la ei ... ar fi fost singura sansa ...

... si de ce nu pleci tu si cu barbati-tu dintre ''insectele'' din romania ? ... pentru ca ati MURI DE FOAME acolo ... retine, a fost tratat foarte bine aici si acum i s-a suit la cap ... s-ar putea sa nu mai mearga ... air tu sa iei o tzeapa de zile mari de la el ... cit stai in romania s-ar putea sa ignore ca te-ai indopat cu pork pina sa te cunoasca el ... dar flashurile religioase s-ar putea sa il schimbe ... pentru ca inteleg ca doar religia la facut asa baiat bun cum este acum ... tot ea il va putea schimba ... indiferent cit de gheisa te comporti ...


marco918
Postat pe 31 August 2010 13:46
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 13:32:17
De la: marco918, la data 2010-08-30 22:59:04
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 19:27:02
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 16:22:31
De la: kudika226898, la data 2010-08-30 03:12:15Am avut ocazia sa vad in Occident minunatele familii musulmane...ea, cu val sau ,mai rau, cu iasmac, cu 3-4 copii langa si un sot cu o mecla fioroasa...mitraliera la spate ii mai lipsea...n-am vazut zambet pe fata niciunuia...de asa mare armonie...daca intr-o tara civilizata aratau asa, ce sa zic ce mare fericire e acasa la fanatic... ...hai ca le inteleg pe musulmancele get beget,ca asa au fost crescute, dar pe aburitele care te buna voie se schimonosesc asa, sa-si puna zdreanta in cap si sa -si ia poale de dragul unui tuciuriu terorist, nu le inteleg...oricum, indiferent ce sustin, isi dau seama rapid de prostia facuta... [/quote


chiar ma faci sa rad la limbajul pe care l folosesti.]
intr adevar sunt si persoane de genul asta,ca doar nu exista padure fara uscaturi,.doar n ai sa mi spui ca in romania femeile sunt fericite ca s casatorite cu crestini.....vizioneaza stirile de la ora 17 si ai sa vezi cum un roman nesatisfacut de nevasta..isi violeaza fata de 11 ani ....ani la rand..fara ca mama sa banuie.........cum femeile sunt batute de ajung la urgente cu capul spart si cu grave leziuni.....cum sotul iubit are o amanta de 20 de ani si abia dupa ce moare vei afla ca mai are un copil nelegitim.......TI AS MAI SPUNE DAR ITI LAS PLACEREA DE A VIZIONA STIRILE.
PE SCURT....FIECARE CU NOROCUL LUI...SI CAT DE MULT STII SA TI ALEGI PERS CU CARE TE CASATORESTI...
EU AM O CASNICIE FERICITA....NU MI PUN ZDRENTE N CAP...CI ESARFE DE MARCA
SI...HAI SA TI MAI ZIC CEVA.....IN EUROPA...DACA ZICI CA ESTI ROMAN....NICI NU VEI GASI CINE SA TI DEA CASA CU CHIRIE.....CA TOTI FUG DE ROMANI(MAI ALES IN MAREA BRITANIE).........ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA

DACA L AI VAZUT PE CUTARE ARAB INTR O TARA DIN OCCIDENT, L AI SI LUAT CA DREPT MODEL?CE MOD PRIMITIV DE GANDIRE AI.SPUNE MULTE DESPRE TINE.SI EU POT SA L VAD PE "GHEORGHE " DE LA TARA IN EUROPA,CUM FURA DIN MAGAZINE SI DOARME IN BOSCHETI.SA L IAU DREPT MODEL PENTRU ROMANI???????







... auzi ... cred ca te-ai aprins prea tare ... daca tie iti este rusine cu romanii ... dute la musulmanii tai ... nu e mai corect ... de ce faci ... PROZELETISM ? ...







uite care i treaba...INTR O DISCUTIE IN CONTRADICTORIU TREBUIE SA VII CU ARGUMENTE.ATATA TIMP CAT CINEVA SUSTINE TARE CEVA....SI EU VIN CU ARGUMENTELE MELE...
TE DOARE NU?E DUREROS ADEVARUL?ATUNCI NU MAI ARUNCATI CU PIATRA FARA SA VA UITATI LA VOI INSIVA...DUPA CUM AM ZIS,NU EXISTA "PADURE FARA USCATURI"
SI DIN CEI 1 MILIARD JUMATE DE MUSULMANI DIN LUME...NU TOTI SUNT CREDINCIOSI,,NICI INTELEPTI ,NICI E DUCATI TOTI....PRECUM NICI CRESTINII DIN LUME NU S...SI SA TE MAI INTREB...ESTI CRESTIN?AI CITIT VREODATA BIBLIA?ESTI CRESTIN CU NUMELE...
INAINTE SA VEDETI ACUL DIN OCHII ALTORA...UITATI VA LA TARNACOPUL DIN OCHII VOSTRI>
DE ALTFEL DACA CITEAI BIBLIA...STIAI SA NU JUDECI GRESIT..SI SA NU ARUNCI CU PIATRA.......IN ALTII...CAND POATE TU NU ESTI MAI BUN DECAT EI!!!!!!!!!!!!!!MAI VREI????





... auzi ... ce adevar ? ... TU ESTI ROMANCA ... SI TE SCUIPI PE TINE si PE CEI CA TINE ... asta e adevarul ...

... despre ei nu ar fi spus nimeni nimic daca nu insistai cu ceea ce ai fost indoctrinata ... totul frumos si stralucitor ... dar de ... PEDOFILIE ... nu spui nimic ? ... de ... HOMOSEXUALISM ... nu spui nimic ? ... de faptul ca va fac sa va scuipati singure ... nu spui nimic ? ...

... esti o taranca care nu a iesit din romania si primul care ia vorbit frumos te-a facut sa iti imaginezi o lumea ideala cum nu exista ... vrei sa stii mai multe realitati ... iti pot povesti ...

... eu nu incerc, ca tine, sa te lamuresc ce rau ai facut si cit de gresit traiesti ... incerc sa te readuc la realitate spunindu-ti ca esti INDOCTRINATA si ai ajuns sa spui lucruri mizerabile impinsa de ''idealul'' ala de barbati-tu care traieste bine mersi in romania asta pe care prin gura ta o birfeste ... si tu nu pari sa intelegi aspectul ...





marco918
Postat pe 31 August 2010 13:53
De la: myeyes, la data 2010-08-31 01:19:53bai nesimtitule panarama e ma'ta!! eu sunt farmacista si sotul meu e doctor ......iti dai seama cat de inculti suntem daca am terminat asa facultati...sotul meu munceste si e om serios chiar daca e arab nu pierde timpul pe internet sa barfeasca romanii sau sa dea lectii de viata ca unii papagali..tine-ti parerile pt tine bai asta ca nu dau 2 bani pe tine........daca erai serios nu frecai menta si te comportai ca ultima muiere mahalagioaica...........uite bai si tu unde e diferenta.........


Hei, vezi Arafat de la SMURD....JOS palaria!
In fata acelui OM ma inchin, si chiar ca-s o afurisita insa ce-i de recunoscut trebuie sa recunosc!
De fiecare data cand il vad, pe medic la tv. imi vine sa merg si sa-l bat pe Funar( fostul primar al Clujului)....insa nu-s sigura daca chiar merita....auzisem eu un zvon, acum cativa ani ca SMURD vroia Arafat sa-l faca la Cluj dar nu i-a aprobat Funar...
Insa vezi si " fraiere" care merg intr-o alta cultura si dau cu capul....dupa te miri ce obielari..( dealtfel ca la noi, ce mai).......nu-i padure fara uscaturi.
stem_29
Postat pe 31 August 2010 14:15
De la: stem_29, la data 2010-08-31 14:15:07
De la: myeyes, la data 2010-08-31 01:19:53bai nesimtitule panarama e ma'ta!! eu sunt farmacista si sotul meu e doctor ......iti dai seama cat de inculti suntem daca am terminat asa facultati...sotul meu munceste si e om serios chiar daca e arab nu pierde timpul pe internet sa barfeasca romanii sau sa dea lectii de viata ca unii papagali..tine-ti parerile pt tine bai asta ca nu dau 2 bani pe tine........daca erai serios nu frecai menta si te comportai ca ultima muiere mahalagioaica...........uite bai si tu unde e diferenta.........


Hei, vezi Arafat de la SMURD....JOS palaria!
In fata acelui OM ma inchin, si chiar ca-s o afurisita insa ce-i de recunoscut trebuie sa recunosc!
De fiecare data cand il vad, pe medic la tv. imi vine sa merg si sa-l bat pe Funar( fostul primar al Clujului)....insa nu-s sigura daca chiar merita....auzisem eu un zvon, acum cativa ani ca SMURD vroia Arafat sa-l faca la Cluj dar nu i-a aprobat Funar...
Insa vezi si " fraiere" care merg intr-o alta cultura si dau cu capul....dupa te miri ce obielari..( dealtfel ca la noi, ce mai).......nu-i padure fara uscaturi.







... nu cred ca trebuie sa exageram cu inchinatul ... totusi ... omul e pasionat ... ca multi alti romanii ... si s-a strecurat perfect prin sistem ... intr-un fel la ajutat faptul nu l-a inteles de la inceput si nu si-a creat complexe ... dar din pacate sau fericire ... a ajuns la o pozitie care ... trebuie ... sa fie controlata de romani ... asa e peste tot ...

marco918
Postat pe 31 August 2010 14:20
Am un prieten care este musulman,musulman doar cu numele.In tara lui,ori esti musulman ori nu mai esti deloc.Odata mi-a zis "cunosc aceasta religie mai bine decat oricine,si cu cat am ajuns sa o cunosc mai bine,cu atat o urasc mai mult".Si nu este singurul!Cei deschisi la minte realizeaza ca nu poti crede intr-o religie care are la baza violenta si terorismul,a carei carte sfanta este scrisa de un "profet" care a avut 3 neveste,a purtat batalii si a fost lider politic!
Anahita
Postat pe 31 August 2010 14:22
De la: marco918, la data 2010-08-31 14:20:00
De la: stem_29, la data 2010-08-31 14:15:07
De la: myeyes, la data 2010-08-31 01:19:53bai nesimtitule panarama e ma'ta!! eu sunt farmacista si sotul meu e doctor ......iti dai seama cat de inculti suntem daca am terminat asa facultati...sotul meu munceste si e om serios chiar daca e arab nu pierde timpul pe internet sa barfeasca romanii sau sa dea lectii de viata ca unii papagali..tine-ti parerile pt tine bai asta ca nu dau 2 bani pe tine........daca erai serios nu frecai menta si te comportai ca ultima muiere mahalagioaica...........uite bai si tu unde e diferenta.........


Hei, vezi Arafat de la SMURD....JOS palaria!
In fata acelui OM ma inchin, si chiar ca-s o afurisita insa ce-i de recunoscut trebuie sa recunosc!
De fiecare data cand il vad, pe medic la tv. imi vine sa merg si sa-l bat pe Funar( fostul primar al Clujului)....insa nu-s sigura daca chiar merita....auzisem eu un zvon, acum cativa ani ca SMURD vroia Arafat sa-l faca la Cluj dar nu i-a aprobat Funar...
Insa vezi si " fraiere" care merg intr-o alta cultura si dau cu capul....dupa te miri ce obielari..( dealtfel ca la noi, ce mai).......nu-i padure fara uscaturi.







... nu cred ca trebuie sa exageram cu inchinatul ... totusi ... omul e pasionat ... ca multi alti romanii ... si s-a strecurat perfect prin sistem ... intr-un fel la ajutat faptul nu l-a inteles de la inceput si nu si-a creat complexe ... dar din pacate sau fericire ... a ajuns la o pozitie care ... trebuie ... sa fie controlata de romani ... asa e peste tot ...



Marco, eu sunt rea, nu fudula:)))
In context era vorba de arabi, l-am dat exemplu, si cand am zis ca ma inchin, o fac, pt. ca e mare lucru sa fi si pasionat.
Si nu in ultimul rand sa si faci bine ceea ce faci, adica stiind, invatand:)...aplicand.....Iar asta cu nestiutul....nu prea cred, e un tip destept, cu siguranta a stiut in ce intra, chiar datorita faptului ca la inceputuri s-a " batut" de birocratia stufoasa a noastra.
Referitor si la alti medici, da, si in fata altor medici, a celor adevarati si pasionati.
Am avut parte de unii BUNI, in 2001, si stiu ce inseamna sa stii, sa stii de unde " sa apuci problema":)
stem_29
Postat pe 31 August 2010 14:27
De la: stem_29, la data 2010-08-31 14:27:03
De la: marco918, la data 2010-08-31 14:20:00
De la: stem_29, la data 2010-08-31 14:15:07
De la: myeyes, la data 2010-08-31 01:19:53bai nesimtitule panarama e ma'ta!! eu sunt farmacista si sotul meu e doctor ......iti dai seama cat de inculti suntem daca am terminat asa facultati...sotul meu munceste si e om serios chiar daca e arab nu pierde timpul pe internet sa barfeasca romanii sau sa dea lectii de viata ca unii papagali..tine-ti parerile pt tine bai asta ca nu dau 2 bani pe tine........daca erai serios nu frecai menta si te comportai ca ultima muiere mahalagioaica...........uite bai si tu unde e diferenta.........


Hei, vezi Arafat de la SMURD....JOS palaria!
In fata acelui OM ma inchin, si chiar ca-s o afurisita insa ce-i de recunoscut trebuie sa recunosc!
De fiecare data cand il vad, pe medic la tv. imi vine sa merg si sa-l bat pe Funar( fostul primar al Clujului)....insa nu-s sigura daca chiar merita....auzisem eu un zvon, acum cativa ani ca SMURD vroia Arafat sa-l faca la Cluj dar nu i-a aprobat Funar...
Insa vezi si " fraiere" care merg intr-o alta cultura si dau cu capul....dupa te miri ce obielari..( dealtfel ca la noi, ce mai).......nu-i padure fara uscaturi.







... nu cred ca trebuie sa exageram cu inchinatul ... totusi ... omul e pasionat ... ca multi alti romanii ... si s-a strecurat perfect prin sistem ... intr-un fel la ajutat faptul nu l-a inteles de la inceput si nu si-a creat complexe ... dar din pacate sau fericire ... a ajuns la o pozitie care ... trebuie ... sa fie controlata de romani ... asa e peste tot ...



Marco, eu sunt rea, nu fudula:)))
In context era vorba de arabi, l-am dat exemplu, si cand am zis ca ma inchin, o fac, pt. ca e mare lucru sa fi si pasionat.
Si nu in ultimul rand sa si faci bine ceea ce faci, adica stiind, invatand:)...aplicand.....Iar asta cu nestiutul....nu prea cred, e un tip destept, cu siguranta a stiut in ce intra, chiar datorita faptului ca la inceputuri s-a " batut" de birocratia stufoasa a noastra.
Referitor si la alti medici, da, si in fata altor medici, a celor adevarati si pasionati.
Am avut parte de unii BUNI, in 2001, si stiu ce inseamna sa stii, sa stii de unde " sa apuci problema":)




... iti spun eu ca nu a stiut ... de fapt asta e cel mai bun mijloc de a face ceva .... bun ... sa ignori ... ''regulile'' ... dar cu corectitudine si onestitate ... si pina se dezmeticesc cei care au facut regulile deja e prea tirziu ... ...

... cind esti ''educat'' cu anumite reguli (gen - trebuie sa te ''descurci'', mita, relatii, ..., sau alte modele de societate) ajungi sa ''cooperizi'' la mentinerea lor ... unele sint bune altele mai putin ...

marco918
Postat pe 31 August 2010 14:38
De la: myeyes, la data 2010-08-31 01:19:53bai nesimtitule panarama e ma'ta!! eu sunt farmacista si sotul meu e doctor ......iti dai seama cat de inculti suntem daca am terminat asa facultati...sotul meu munceste si e om serios chiar daca e arab nu pierde timpul pe internet sa barfeasca romanii sau sa dea lectii de viata ca unii papagali..tine-ti parerile pt tine bai asta ca nu dau 2 bani pe tine........daca erai serios nu frecai menta si te comportai ca ultima muiere mahalagioaica...........uite bai si tu unde e diferenta.........


1) La 23 de ani...inca nu esti farmacista.( poate studiezi farmacia)
2) Aici nu e obligatoriu burka, insa daca mergi la el in tara, chiar daca el nu ar vrea sa ti-o pui, legea e lege:)
stem_29
Postat pe 31 August 2010 14:41
De la: marco918, la data 2010-08-31 13:53:13
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 13:32:17
De la: marco918, la data 2010-08-30 22:59:04
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 19:27:02
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 16:22:31
De la: kudika226898, la data 2010-08-30 03:12:15Am avut ocazia sa vad in Occident minunatele familii musulmane...ea, cu val sau ,mai rau, cu iasmac, cu 3-4 copii langa si un sot cu o mecla fioroasa...mitraliera la spate ii mai lipsea...n-am vazut zambet pe fata niciunuia...de asa mare armonie...daca intr-o tara civilizata aratau asa, ce sa zic ce mare fericire e acasa la fanatic... ...hai ca le inteleg pe musulmancele get beget,ca asa au fost crescute, dar pe aburitele care te buna voie se schimonosesc asa, sa-si puna zdreanta in cap si sa -si ia poale de dragul unui tuciuriu terorist, nu le inteleg...oricum, indiferent ce sustin, isi dau seama rapid de prostia facuta... [/quote


chiar ma faci sa rad la limbajul pe care l folosesti.]
intr adevar sunt si persoane de genul asta,ca doar nu exista padure fara uscaturi,.doar n ai sa mi spui ca in romania femeile sunt fericite ca s casatorite cu crestini.....vizioneaza stirile de la ora 17 si ai sa vezi cum un roman nesatisfacut de nevasta..isi violeaza fata de 11 ani ....ani la rand..fara ca mama sa banuie.........cum femeile sunt batute de ajung la urgente cu capul spart si cu grave leziuni.....cum sotul iubit are o amanta de 20 de ani si abia dupa ce moare vei afla ca mai are un copil nelegitim.......TI AS MAI SPUNE DAR ITI LAS PLACEREA DE A VIZIONA STIRILE.
PE SCURT....FIECARE CU NOROCUL LUI...SI CAT DE MULT STII SA TI ALEGI PERS CU CARE TE CASATORESTI...
EU AM O CASNICIE FERICITA....NU MI PUN ZDRENTE N CAP...CI ESARFE DE MARCA
SI...HAI SA TI MAI ZIC CEVA.....IN EUROPA...DACA ZICI CA ESTI ROMAN....NICI NU VEI GASI CINE SA TI DEA CASA CU CHIRIE.....CA TOTI FUG DE ROMANI(MAI ALES IN MAREA BRITANIE).........ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA

DACA L AI VAZUT PE CUTARE ARAB INTR O TARA DIN OCCIDENT, L AI SI LUAT CA DREPT MODEL?CE MOD PRIMITIV DE GANDIRE AI.SPUNE MULTE DESPRE TINE.SI EU POT SA L VAD PE "GHEORGHE " DE LA TARA IN EUROPA,CUM FURA DIN MAGAZINE SI DOARME IN BOSCHETI.SA L IAU DREPT MODEL PENTRU ROMANI???????







... auzi ... cred ca te-ai aprins prea tare ... daca tie iti este rusine cu romanii ... dute la musulmanii tai ... nu e mai corect ... de ce faci ... PROZELETISM ? ...







uite care i treaba...INTR O DISCUTIE IN CONTRADICTORIU TREBUIE SA VII CU ARGUMENTE.ATATA TIMP CAT CINEVA SUSTINE TARE CEVA....SI EU VIN CU ARGUMENTELE MELE...
TE DOARE NU?E DUREROS ADEVARUL?ATUNCI NU MAI ARUNCATI CU PIATRA FARA SA VA UITATI LA VOI INSIVA...DUPA CUM AM ZIS,NU EXISTA "PADURE FARA USCATURI"
SI DIN CEI 1 MILIARD JUMATE DE MUSULMANI DIN LUME...NU TOTI SUNT CREDINCIOSI,,NICI INTELEPTI ,NICI E DUCATI TOTI....PRECUM NICI CRESTINII DIN LUME NU S...SI SA TE MAI INTREB...ESTI CRESTIN?AI CITIT VREODATA BIBLIA?ESTI CRESTIN CU NUMELE...
INAINTE SA VEDETI ACUL DIN OCHII ALTORA...UITATI VA LA TARNACOPUL DIN OCHII VOSTRI>
DE ALTFEL DACA CITEAI BIBLIA...STIAI SA NU JUDECI GRESIT..SI SA NU ARUNCI CU PIATRA.......IN ALTII...CAND POATE TU NU ESTI MAI BUN DECAT EI!!!!!!!!!!!!!!MAI VREI????





... auzi ... ce adevar ? ... TU ESTI ROMANCA ... SI TE SCUIPI PE TINE si PE CEI CA TINE ... asta e adevarul ...

... despre ei nu ar fi spus nimeni nimic daca nu insistai cu ceea ce ai fost indoctrinata ... totul frumos si stralucitor ... dar de ... PEDOFILIE ... nu spui nimic ? ... de ... HOMOSEXUALISM ... nu spui nimic ? ... de faptul ca va fac sa va scuipati singure ... nu spui nimic ? ...

... esti o taranca care nu a iesit din romania si primul care ia vorbit frumos te-a facut sa iti imaginezi o lumea ideala cum nu exista ... vrei sa stii mai multe realitati ... iti pot povesti ...

... eu nu incerc, ca tine, sa te lamuresc ce rau ai facut si cit de gresit traiesti ... incerc sa te readuc la realitate spunindu-ti ca esti INDOCTRINATA si ai ajuns sa spui lucruri mizerabile impinsa de ''idealul'' ala de barbati-tu care traieste bine mersi in romania asta pe care prin gura ta o birfeste ... si tu nu pari sa intelegi aspectul ...





DE CE ROMANILOR NU LE PLACE SA LI SE SPUNA ADEV. IN FATA...CA IMEDIAT IMPROSCA CU NOROI SI JIGNESC??REALITATEA IN ROMANIA:CRIME,VIOLURI ,INCESTURI,SINUCIDERI ,ALCOLISM(CHIAR SI LA COPII),FURTURI IN ZIUA MARE?(NIMENI NU SE BAGA).AM VAZUT CUM 2 ROMANI(NU TIGANI),AU BATUT O PE O TIPA IN STRADA SI I AU FURAT GEANTA...SI INCREDIBIL NIMENI NU S A BAGAT....NU S CAZURI SINGULARE..EU IN ROMANIA NU POT MERGE PE STRADA SINGURA,MAI ALES NOAPTEA,CU AUR PE MINE....INTR O TARA ARABA...POT.ZICEAI DE SARACIE...DU TE IN TARILE ARABE DIN GOLF SI VEZI CE VIATA AU...N AI VAZUT TU DE CAND TE AI NASCUT.RESPECTUL FATA DE PARINTI LA ARABI E SFANT....LA ROMANI...SE SI VIOLEAZA PARINTII..PE LANGA CA SE SI BAT.
SARACII LA ARABI..SUNT MACAR CINSTITI..LA NOI SUNT SARACI CA SI BEAU ULTIMUL BAN LA CRASMA SI SI TRIMIT COPII LA CERSIT..IAR MAMA SE PROSTITUEAZA.
SAU VREI SA SPUI CA IN ROMANIA E"EPOCA DE AUR"SI REFUZI SA RECUNOSTI ADEVARUL..PR CA AI RAMAS CU MINCIUNA IN SANGE DE PE VREMEA COMUNISTA.AM FOST IN VACANTA IN TARI PRECUM M.BRITANIE SI FRANTA...SI AM AUZIT "URALELE" LA ADRESA ROMANILOR CARE S AU FACUT DE RAS CAM PESTE TOT.ROMANII FURA COT LA COT CU TIGANII.
NU MAI ARUNCATI CU PIETRE IN ALTII ...EU N AS RADE DE ALTII INAINTE SA MA UIT LA MINE!!!!!SUNTETI PRIMII LA CRITICAT.IN ROMANIA IMI TRIMIT COPILUL LA SCOALA SI ORI VINE BATUT..ORI SE PRACTICA SEXUL DE TOATE FELURILE IN SCOLILE DIN ROMANIA.
PEDOFOLISMUL IN ROMANIA E IN FLOARE...
CE E MAI RAU IN VIZIUNEA TA?O FAMILIE MUSULMANA CU RESTRICTII?SAU O FAM IN ROMANIA IN CARE TATAL E ALCOOLIC...ISI VIOLEAZA ANI LA RAND FATA DE 9 ANI...FARA CA MAMA SA BANUIASCA PT CA E LA MUNCA IN ITALIA(UNDE OFERA PATRONILOR SI ALTE SERVICII).....
EU AM ZIS CA ROMANII NU S MAI BUNI DECAT ARABII...ASA CA LASATI CRITICILE...SI UITATI VA IN CURTEA VOASTRA...
CAT DESPRE MINE..NU S NICI TARANCA...SI NICI NU M AM MARITAT CU PRIMUL CARE MI A VB FRUMOS..DAR EDUCATIA TA...SPUNE MULT...DEOARECE MA JIGNESTI..FARA SA MA CUNOSTI...ASA CA CE PRETENTII SA AM DE LA TINE??????????????/NUMAI BINE...NU VB CU CEI CARE S NEEDUCATI
ELLA_79
Postat pe 31 August 2010 15:17
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 15:17:38
De la: marco918, la data 2010-08-31 13:53:13
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 13:32:17
De la: marco918, la data 2010-08-30 22:59:04
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 19:27:02
De la: ELLA_79, la data 2010-08-30 16:22:31
De la: kudika226898, la data 2010-08-30 03:12:15Am avut ocazia sa vad in Occident minunatele familii musulmane...ea, cu val sau ,mai rau, cu iasmac, cu 3-4 copii langa si un sot cu o mecla fioroasa...mitraliera la spate ii mai lipsea...n-am vazut zambet pe fata niciunuia...de asa mare armonie...daca intr-o tara civilizata aratau asa, ce sa zic ce mare fericire e acasa la fanatic... ...hai ca le inteleg pe musulmancele get beget,ca asa au fost crescute, dar pe aburitele care te buna voie se schimonosesc asa, sa-si puna zdreanta in cap si sa -si ia poale de dragul unui tuciuriu terorist, nu le inteleg...oricum, indiferent ce sustin, isi dau seama rapid de prostia facuta... [/quote


chiar ma faci sa rad la limbajul pe care l folosesti.]
intr adevar sunt si persoane de genul asta,ca doar nu exista padure fara uscaturi,.doar n ai sa mi spui ca in romania femeile sunt fericite ca s casatorite cu crestini.....vizioneaza stirile de la ora 17 si ai sa vezi cum un roman nesatisfacut de nevasta..isi violeaza fata de 11 ani ....ani la rand..fara ca mama sa banuie.........cum femeile sunt batute de ajung la urgente cu capul spart si cu grave leziuni.....cum sotul iubit are o amanta de 20 de ani si abia dupa ce moare vei afla ca mai are un copil nelegitim.......TI AS MAI SPUNE DAR ITI LAS PLACEREA DE A VIZIONA STIRILE.
PE SCURT....FIECARE CU NOROCUL LUI...SI CAT DE MULT STII SA TI ALEGI PERS CU CARE TE CASATORESTI...
EU AM O CASNICIE FERICITA....NU MI PUN ZDRENTE N CAP...CI ESARFE DE MARCA
SI...HAI SA TI MAI ZIC CEVA.....IN EUROPA...DACA ZICI CA ESTI ROMAN....NICI NU VEI GASI CINE SA TI DEA CASA CU CHIRIE.....CA TOTI FUG DE ROMANI(MAI ALES IN MAREA BRITANIE).........ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA

DACA L AI VAZUT PE CUTARE ARAB INTR O TARA DIN OCCIDENT, L AI SI LUAT CA DREPT MODEL?CE MOD PRIMITIV DE GANDIRE AI.SPUNE MULTE DESPRE TINE.SI EU POT SA L VAD PE "GHEORGHE " DE LA TARA IN EUROPA,CUM FURA DIN MAGAZINE SI DOARME IN BOSCHETI.SA L IAU DREPT MODEL PENTRU ROMANI???????







... auzi ... cred ca te-ai aprins prea tare ... daca tie iti este rusine cu romanii ... dute la musulmanii tai ... nu e mai corect ... de ce faci ... PROZELETISM ? ...







uite care i treaba...INTR O DISCUTIE IN CONTRADICTORIU TREBUIE SA VII CU ARGUMENTE.ATATA TIMP CAT CINEVA SUSTINE TARE CEVA....SI EU VIN CU ARGUMENTELE MELE...
TE DOARE NU?E DUREROS ADEVARUL?ATUNCI NU MAI ARUNCATI CU PIATRA FARA SA VA UITATI LA VOI INSIVA...DUPA CUM AM ZIS,NU EXISTA "PADURE FARA USCATURI"
SI DIN CEI 1 MILIARD JUMATE DE MUSULMANI DIN LUME...NU TOTI SUNT CREDINCIOSI,,NICI INTELEPTI ,NICI E DUCATI TOTI....PRECUM NICI CRESTINII DIN LUME NU S...SI SA TE MAI INTREB...ESTI CRESTIN?AI CITIT VREODATA BIBLIA?ESTI CRESTIN CU NUMELE...
INAINTE SA VEDETI ACUL DIN OCHII ALTORA...UITATI VA LA TARNACOPUL DIN OCHII VOSTRI>
DE ALTFEL DACA CITEAI BIBLIA...STIAI SA NU JUDECI GRESIT..SI SA NU ARUNCI CU PIATRA.......IN ALTII...CAND POATE TU NU ESTI MAI BUN DECAT EI!!!!!!!!!!!!!!MAI VREI????





... auzi ... ce adevar ? ... TU ESTI ROMANCA ... SI TE SCUIPI PE TINE si PE CEI CA TINE ... asta e adevarul ...

... despre ei nu ar fi spus nimeni nimic daca nu insistai cu ceea ce ai fost indoctrinata ... totul frumos si stralucitor ... dar de ... PEDOFILIE ... nu spui nimic ? ... de ... HOMOSEXUALISM ... nu spui nimic ? ... de faptul ca va fac sa va scuipati singure ... nu spui nimic ? ...

... esti o taranca care nu a iesit din romania si primul care ia vorbit frumos te-a facut sa iti imaginezi o lumea ideala cum nu exista ... vrei sa stii mai multe realitati ... iti pot povesti ...

... eu nu incerc, ca tine, sa te lamuresc ce rau ai facut si cit de gresit traiesti ... incerc sa te readuc la realitate spunindu-ti ca esti INDOCTRINATA si ai ajuns sa spui lucruri mizerabile impinsa de ''idealul'' ala de barbati-tu care traieste bine mersi in romania asta pe care prin gura ta o birfeste ... si tu nu pari sa intelegi aspectul ...





DE CE ROMANILOR NU LE PLACE SA LI SE SPUNA ADEV. IN FATA...CA IMEDIAT IMPROSCA CU NOROI SI JIGNESC??REALITATEA IN ROMANIA:CRIME,VIOLURI ,INCESTURI,SINUCIDERI ,ALCOLISM(CHIAR SI LA COPII),FURTURI IN ZIUA MARE?(NIMENI NU SE BAGA).AM VAZUT CUM 2 ROMANI(NU TIGANI),AU BATUT O PE O TIPA IN STRADA SI I AU FURAT GEANTA...SI INCREDIBIL NIMENI NU S A BAGAT....NU S CAZURI SINGULARE..EU IN ROMANIA NU POT MERGE PE STRADA SINGURA,MAI ALES NOAPTEA,CU AUR PE MINE....INTR O TARA ARABA...POT.ZICEAI DE SARACIE...DU TE IN TARILE ARABE DIN GOLF SI VEZI CE VIATA AU...N AI VAZUT TU DE CAND TE AI NASCUT.RESPECTUL FATA DE PARINTI LA ARABI E SFANT....LA ROMANI...SE SI VIOLEAZA PARINTII..PE LANGA CA SE SI BAT.
SARACII LA ARABI..SUNT MACAR CINSTITI..LA NOI SUNT SARACI CA SI BEAU ULTIMUL BAN LA CRASMA SI SI TRIMIT COPII LA CERSIT..IAR MAMA SE PROSTITUEAZA.
SAU VREI SA SPUI CA IN ROMANIA E"EPOCA DE AUR"SI REFUZI SA RECUNOSTI ADEVARUL..PR CA AI RAMAS CU MINCIUNA IN SANGE DE PE VREMEA COMUNISTA.AM FOST IN VACANTA IN TARI PRECUM M.BRITANIE SI FRANTA...SI AM AUZIT "URALELE" LA ADRESA ROMANILOR CARE S AU FACUT DE RAS CAM PESTE TOT.ROMANII FURA COT LA COT CU TIGANII.
NU MAI ARUNCATI CU PIETRE IN ALTII ...EU N AS RADE DE ALTII INAINTE SA MA UIT LA MINE!!!!!SUNTETI PRIMII LA CRITICAT.IN ROMANIA IMI TRIMIT COPILUL LA SCOALA SI ORI VINE BATUT..ORI SE PRACTICA SEXUL DE TOATE FELURILE IN SCOLILE DIN ROMANIA.
PEDOFOLISMUL IN ROMANIA E IN FLOARE...
CE E MAI RAU IN VIZIUNEA TA?O FAMILIE MUSULMANA CU RESTRICTII?SAU O FAM IN ROMANIA IN CARE TATAL E ALCOOLIC...ISI VIOLEAZA ANI LA RAND FATA DE 9 ANI...FARA CA MAMA SA BANUIASCA PT CA E LA MUNCA IN ITALIA(UNDE OFERA PATRONILOR SI ALTE SERVICII).....
EU AM ZIS CA ROMANII NU S MAI BUNI DECAT ARABII...ASA CA LASATI CRITICILE...SI UITATI VA IN CURTEA VOASTRA...
CAT DESPRE MINE..NU S NICI TARANCA...SI NICI NU M AM MARITAT CU PRIMUL CARE MI A VB FRUMOS..DAR EDUCATIA TA...SPUNE MULT...DEOARECE MA JIGNESTI..FARA SA MA CUNOSTI...ASA CA CE PRETENTII SA AM DE LA TINE??????????????/NUMAI BINE...NU VB CU CEI CARE S NEEDUCATI






... mai femeia lui allah ... chiar asa esti de INDOCTRINATA ? ... pai tu crezi ca romania e ''campioana'' la **CRIME,VIOLURI ,INCESTURI,SINUCIDERI ,ALCOLISM(CHIAR SI LA COPII),FURTURI IN ZIUA MARE?(NIMENI NU SE BAGA)** ? ... revino-ti in fire ... relaxeaza-te ... trebuie sa mai te plimbi prin lume, mai citeste ziarele din alte tari ... inclusiv musulmane ... sa vezi acolo ... dezastre ...

... nu te lua numai dupa ce vezi la televizor ... uita-te in jurul tau ... sint tari civilizate (si musulmane) unde nu ai curajul sa circuli noaptea pe strada chiar si in centru ... nu fii naiva ...

... daca fii-tu vine batut de la scoala atunci schimba scoala ... sau reclama ... daca stii ca se face sex in scoala ... reclama ... nu e suficient sa generalizezi ca o COMPLEXATA in calduri ca peste tot copii sint baturi si sint violati in scoli ... revino-ti ca te-a timpit barbati-tu (cu toate ca pe el vad ca nu prea il deranjeaza ca altfel pleca la el acasa - poate asta si vrea sa faca !?) ...

... asa cum spui ... in franta fura TIGANII ... nu neaparat romanii ... iarasi spurci totul cu imbecilitatea ta ... si iti mai aduc aminte ca in franta fura foarte tare si ... musulmanii ... sau poate mai mult decit tiganii ...

... in viziunea mea ''ideala'' este acea familie cu respect intre ei, acea familie care isi educa copii sa fie oameni ... nu e nici o generalizare ca ar trebui sa fie musulmana sau crestina ... e o IDIOTENIE ce spui ... cum justifici ... gramezile de copii musulmani care cersesc pe strazi in toata europa ? ... aia sint alt tip de musulmani ? ... dar copii violati de musulmani ? ... dar musulmanii care isi parasesc copii ? ... dar cei care sint homosexuali ? ... pe astea nu ti le-a prezentat babrati-tu ? ... astea tot in romania sint ? ...

... cred ca incepi sa te kaki prea mult pe tine ... esti surscitata si gindesti paranoic ... se poate spune ca barbati-tu a reusit ce isi dorea ... sa te paralizeze de frica si sa te foloseasca pentru a te scuipa singura si pe cei din care provii ... ai grija ...

... ziceai de tarile din golf ... mai fata ... dute sa traiesti acolo ... si daca te vede vreun seic(si nu neaparat) si ii placi o sa te VIOLEZE fara probleme si tot tu vei fi expulzata ... iar el va fi ''mustrat'' ... sint gramezi de astfel de situatii anual ... stiu exact ce se intimpla acolo ... nu crede ca ceea ce vezi facind turism inseamna ceea ce se intimpla acolo ... habar nu ai ce vorbesti ... dute in afara oraselor si atunci te vei ingrozi de ceea ce vei vedea ... vei vedea alti musulmani care traiesc mai rau ca in ultimul sat din romania si altii cu palate linga ei ... habar nu ai ce vorbesti ...


marco918
Postat pe 31 August 2010 15:30
... ella ... DACA ESTI INGROZITA DE ROMANIA DE CE NU PLECI DE AICI ? ... nu-i asa ca pe barbati-tu nu prea il intereseaza ? ... el ARE mai mult decit ce ii trebuie ... aici ... asa ca poate ar trebui sa te duci tu singura la el acasa si sa il astepti singura ...

... de ce sa te chinui intr-o tara unde fii-tu e batut si in scoala lui se face sex ? ... unde esti atacata pe strada de hoarde de ''romani'' rai ? ... unde violurile, crimele, curg pe linga tine ? ... unde toti copii cersesc, barbatii beau tot timpul, iar mamele lor se prostitueaza ? ... unde femeile sint nefericite pentru ca se casatoresc cu crestini ? ... unde toti parintii isi violeaza copii si ii bat ? ... unde femeia e calcata in picioare de ''crestini'' ? ...

... a mai ramas ceva bun ? ... daaaa, tu, fii-tu si babrati-tu ... tu o romanica PARANOICA si INCULTA ... fii-tu ... unu nefericit ... si barbati-tu care se bucura de modul in care il ''asculti'' si cum ai ajuns sa SCUIPI PE TINE SI PE CEI CARE AU CONTRIBUIT LA APARITIA TA ... tu ai fost violata de taica-tu ? ... maica-ta se prostitua ? ... ai fost batuta in scoala si ai facut sex ? ... poate de aici vine paranoia de acum ...

... insanatosire ... grabnica ...

marco918
Postat pe 31 August 2010 15:45
... ella ... DACA ESTI INGROZITA DE ROMANIA DE CE NU PLECI DE AICI ? ... nu-i asa ca pe barbati-tu nu prea il intereseaza ? ... el ARE mai mult decit ce ii trebuie ... aici ... asa ca poate ar trebui sa te duci tu singura la el acasa si sa il astepti singura ...

... de ce sa te chinui intr-o tara unde fii-tu e batut si in scoala lui se face sex ? ... unde esti atacata pe strada de hoarde de ''romani'' rai ? ... unde violurile, crimele, curg pe linga tine ? ... unde toti copii cersesc, barbatii beau tot timpul, iar mamele lor se prostitueaza ? ... unde femeile sint nefericite pentru ca se casatoresc cu crestini ? ... unde toti parintii isi violeaza copii si ii bat ? ... unde femeia e calcata in picioare de ''crestini'' ? ...

... a mai ramas ceva bun ? ... daaaa, tu, fii-tu si babrati-tu ... tu o romanica PARANOICA si INCULTA ... fii-tu ... unu nefericit ... si barbati-tu care se bucura de modul in care il ''asculti'' si cum ai ajuns sa SCUIPI PE TINE SI PE CEI CARE AU CONTRIBUIT LA APARITIA TA ... tu ai fost violata de taica-tu ? ... maica-ta se prostitua ? ... ai fost batuta in scoala si ai facut sex ? ... poate de aici vine paranoia de acum ...

... insanatosire ... grabnica ...

marco918
Postat pe 31 August 2010 15:45
... pentru ella _79 ...

O scrisoare de raspuns a celebrului disident iranian “Ali Sina” -

Uita Vestul domnule Rahim! NOI suntem dusmanii Islamului. Noi acuzam Islamul de discriminarea ne-musulmanilor si de intoleranta impotriva minoritatilor, de instigare la ura, de spalarea creierelor victimelor sale, de nerespectarea drepturilor omului si de jignire a celei mai elementare inteligente umane, de mentinerea a milioane de oameni in ignoranta si umilinta saraciei abjecte, de subjugarea femeilor si de crime impotriva umanitatii.

In articolul dumitale ai citat din aceasta ‘Zicere’ (hadith) pentru ca nu exista nici un vereset in Coran care sa spuna asta, si chiar si acel citat din hadith nu are vreo referinta; Zici ca Mohamed ar fi spus: ‘Cel ce abuzeaza de un dhimi (subiect ne-musluman al statului islamic), atunci ii voi fi dusman si vom avea de-a face la Judecata de Apoi.’ Poti sa ne spui te rog unde ai gasit citatul asta? Si apoi spune-ne cum se impaca acesta, cu urmatoarele veresete coranice: ‘Lupta-te cu cei care nu cred nici in Alah, nici in Judecata de Apoi, si care nu se tin de ce a interzis Alah si profetul Sau, nici nu socotesc adevarata Religia cea Adevarata, pana cand nu platesc Jizya (birul) cu supunere bucuroasa si se simt ingenunhiati (Coran 9:29)’.

Inchipuieste-ti ca Vestul ar fi decis sa aplice aceste ‘invataturi’ ale Coranului pe muslumani. Ce-ai zice daca acest ‘blestemat Vest’ ti-ar impune o amenda ca esti musulman si te-ar face sa te simti ‘ingenunchiat si cu supunere bucuroasa’. Jizya nu este si nu a fost niciodata ceva simbolic asa cum apologetii islamului striga cat ii tin gurile astazi. Profetul a pretins JUMATATE din veniturile evreilor Keibarului dupa ce a ucis toti barbatii. Aceasta taxa era deci impusa batranilor, copiilor si femeilor urate care nu meritau sa fie luate ca scalvi si astfel ramaneau in comunitatea cucerita.

Versul de mai sus in araba incepe prin a spune: ‘Qateloo alladina la yo’menuna bellah’ Traducatorul versiunii de Coran foloseste ‘lupta-te’, dar ‘qateloo’ inseamna ‘omoara’: ‘Omoara pe cei care nu cred in Alah… ‘ Versul de mai dinainte cere musulmanilor:
‘O voi ce credeti! Adevarat e ca ‘mushrikan-ii’ (necredinciosii) sunt ‘najasun’ (murdari, impuri). Nu-i lasa dar sa se apropie de ‘Al-Masjid-al-Harâm’ (mecca) dupa acest an…. (Coran 9:28).
Are Vestul vreo lege capitalista care discrimineaza muslumanii de-o maniera asa barbara numindu-i ‘murdarii’? Iti amintesc ca musulmanilor le este permis chiar sa viziteze Vaticanul si nimeni nu-i opreste sa-si puna intrebari in legatura cu religia crestina.
Coranul este plin de ‘invataturi’ ca cele de mai sus; Sa trecem in revista cateva:
Coranul cere musulmanilor sa omoare necredinciosii ori de cate ori ii prinde (Coran 2:191), sa omoare si sa se poarte brutal cu ei (Coran 9:123 ), sa-i macelareasca (Coran 9:5 ), sa se razboiasca cu ei (Coran 8:65 ); Coranul ia libertatea de credinta intregii umanitati afirmand clar ca nu poate fi acceptata nici o alta religie decat Islamul (Coran 3:85). Ii trimite pe cei care nu cred Coranul in iad, ii numeste najii (murdari, impuri) (Coran 9:28), si aproba abuzul marital (Coran 4:34). Ordona credinciosilor sai sa se razboiasca cu necredinciosii pana nu mai ramane nici o alta religie decat islamul (Coran 2:193). Zice ca necredinciosii merg direct in iad unde vor fi obligati sa bea apa fiarta (Coran 14:17), cere musulmanilor sa macelareasca sau sa crucifice, sau sa taie mainile si picioarele necredinciosilor, ca acestia sa fie alungati din tara cu ocara si ca ‘acestia vor fi aspru pedepsiti in lumea de apoi’ (Coran 5:34). Ca necredinciosilor le vor fi croite ‘haine de foc si apa fiarta le va fi turnata in cap, tot ce le este in mate si pielea le va fi topita si vor fi chinuiti cu fiare sub forma de carlige (Coran 22:9).

Coranul interzice muslumanilor sa se imprieteneasca cu un necredincios chiar daca acesta este tatal sau fratele acestuia (Coran 22: 9, 3: 28). (ella si tu ai devenit asa !!!)

Coranul cere musulmanilor sa se lupte din greu impotriva necredinciosilor, pentru ca acestia sunt ai iadului (Coran 66: 9).
‘Sfantul’ profet cerea discipolilor sai sa ‘taie capetele necredinciosilor’, iar dupa ce fac un mare macel printre ei, sa-i lege bine pe cei care supravietuiesc (Coran 47: 4).
Cat despre femei, cartea lui Alah zice ca ele sunt inferioare barbatilor si sotii lor au voie sa le biciuiasca si sa le pedepseasca daca le gasesc neascultatoare (Coran 4:34). Ne ‘invata’ ca femeia va merge in iad daca nu-si asculta sotul (Coran 66:10). Sustine ca barabtul are un ascendent asupra femeii (Coran 2:228). Nu numai ca neaga dreptul egal al femeii la mostenire, dar priveste deasemenea femeia ca [cenzurat] si decreteaza ca marturia ei nu este admisibila in curte (Coran 2:282). Asta se traduce astazi ca intotdeauna cand o femeie este violata, aceasta nu poate acuza pe violator fara sa produca un martor de sex masculin. Mohamed a permis barbatilor sa se casatoreasca cu pana la patru neveste, si le-a dat autorizatia sa se culce cu sclavele lor ca si cu cate femei captive pot avea (Coran 4:3). El insusi a facut exact acest lucru. Astfel se explica de ce intotdeauna cand o armata musulmana subjuga o alta natiune, ei ii numesc ‘kafir’ (pagani), si isi obtin asatfel permisiunea sa violeze femeile si sa masacreze barbatii. Soldatii pakistanezi au violat 250 000 de femei bengali in 1971 dupa ce au masacrat 3 000 000 de civili neinaramati cand leaderul lor religios a decretat ca bangladesienii sunt ne-islamici (cu toate ca erau toti de religie islamica). Astfel se explica de ce paznicii de puscarii ai regimului islamic din Iran violeaza si apoi omoara femeile fara sa dea nimanui socoteala, numindu-le doar apostate si dusmance ale lui Alah.
Domnul Rahim scrie: ‘Islamul nu recunoaste conceptul discriminarii sau drepturilor egale, ci mai degraba acorda drepturi la musulmani si ne-musulmani, recunoscandu-le nevoile lor individuale de rugaciune, impartind in acelasi timp dreptate, inaltele valori si prosperitate.’
L-am ruga pe Dl. Rahim sa fie mai clar; ce vrea sa zica de fapt? Ce vrea sa insemne ‘Islamul nu recunoaste conceptul discriminarii sau drepturilor egale, ci mai degraba acorda drepturi la musulmani si ne-musulmani’? Este el insusi confuz, sau vrea sa isi amteasca cititorii? Discrimineaza Islamul ne-musulmanii sau nu?
Pentru cei care nu sunt obisnuiti cu tehnicile ipocrite ale apologetilor islamului, as vrea sa explic ca Dl. Rahim incearca sa amestece cuvintele astfel incat recunoscand ca Islamul nu garanteaza drepturi egale ne-musulmanilor, scoate in evidenta faptul ca le acorda totusi un altfel de drept care nu este acelasi dat musulmanilor, un fel de cetateni de clasa a doua. Dhimi-lor le este dat dreptul sa traiasca cu conditia sa nu invete religia lor la altii, sa plateasca jumatate din veniturile lor ca jizya, sa se considere cetateni de clasa a doua si sa nu aspire niciodata sa aiba un post administrativ, sa se casatoreasca cu o musulmanca sau Doamne fereste, sa conduca o natiune islamica.
Acum comparati si voi acele ‘malefice’ legi capitaliste ale Vestului. Au ei astfel de legi discriminatorii impotriva musulmanilor?
Dl. Rahim biciuieste Vestul zicand: ‘Este suficient ca cineva sa se uite la Vest ca sa descopere ca egalitatea, justitia, si repsonasabilitatea sunt toate selective si un privilegiu practicat de niste putini care sunt de o anumita culoare, religie, rasa, si statut financiar.’
Da, multi oameni si in Vest au prejudecati. Dar ce conteaza este ca legile stipuleaza egalitatea si ca exista mecanisme care elimina si corecteaza consecintele prejudecatii in viata de zi cu zi acolo. De exemplu ‘Clauza sansei egale la munca’ face parte din Codul Muncii canadian si obliga companiile sa angajeze un numar minim de minoritati vizibile. Adesea albi cu calificare mai buna nu pot fi angajati, postul fiind obtinut de membrii mai putin calificati ai minoritatilor vizibile. Amer-Indienii in Canada au atatea avantaje in comparatie cu albii, ca adesea acestia se lupta din greu sa-si obtina sau mentina statutul de membru al Primei Natiuni, chiar daca doar unul dintre parintii lor sunt indieni autohtoni.
Aceasta a creat anumite resentimente printre albii ce nu au dreptul sa prinda peste in anumite luni ale anului din motive ecologice, in timp ce autohtonii pot, adesea ei neputand deasemenea sa obtina admiterea intr-o universitate pentru care platesc taxe de scolaritate piperate pentru ca locurile acordate prin cota sunt ocupate de un indian autohton fara ca acesta sa plateasca vreun sfant. Autohtonii sunt scutiti sa plateasca impozite.
Insa daca acestia aspira sa devina Prim Ministrul tarii nu exista vreo discriminare legala impotriva lor. De altfel guvernatorul Canadei este autohton. E adevarat ca Iezuitii si misionarii au facut o groaza de rau indienilor autohtoni, insa azi legile sunt total in favoarea lor. Lucrul realmente important aici este ca legile favorizeaza minoritatile si ca asta este ce conteaza! In Islam, insesi legea coranica (shariah) este discrimniatorie. Multi musulmani antrenati de propria lor constinta tind sa fie corecti fata de minoritatile oprimate ale tarilor lor, insa legea islamica ii opreste din drum.
Dl. Rahim continua: ‘In societatile vestice vom intalni aceasta politica selectiva care face sa nu fie loc niciodata pentru nici un grup politic care nu participa la democratie si nu suporta baza intelectuala a sistemului capitalist.’
Domnule, democratie inseamna particparea tuturor. Democratia nu este discriminatorie. Bineinteles, democratiile nu admit miscarile nedemocratice si dictatoriale care nu accepta regulile jocului. Incerci sa spui cumva ca democratia este rea pentru ca nu permite grupurilor fasciste sa se foloseasca de mecanismele ei pentru a o distruge, ca nu permite acestora sa prinda radacini si sa infloreasca.
Ca un apologet al Islamului mi-ai fost de un mare ajutor sa revelez Islamul real. Te rog scrie mai des.
Dl. Rahim zice: ‘Mai mult, intarirea neonazismului in Germania, popularitatea extremei drepte a D-lui Heider in Austria, recentele dezordini in nordul Angliei, interzicerea de a purta voalul la scoala femeilor musulmane in Franta, toate reliefeaza nedreptatea, inegalitatea si nemultumirea Vestului.’
Aici acesta are dreptate. Exista un sentiment anti-musulman care mocneste in Vest. Exista o gramada de resentiment printre vestici care initial au deschis usile primind muslumani, le-au acordat drepturi si sanse egale sa munceasca,.sa traiasca si sa prospere in tarile lor. Totusi musulmanii nu s-au integrat in societate. Au tinut la ale lor, s-au auto-bantustanizat, au continuat sa invadeze Vestul prin imigratie si au crescut in numar prin crestere demografica rapida. Acum ca numarul lor este atat de mare, acestia cer statut special. In Ontario musulmanii au enervat multi crestini cand au cerut ca facilitatile scolilor finantate public sa fie folosite pe post de moschei la rugaciunea de vineri. In Italia au socat opinia publica cand au cerut itlaienilor sa distruga o fresca veche de sapte sute de ani dintr-o biserica care le deranja lor sensibilitatile religioase. In Marea Britanie au pornit dezordini, agresand gazdele lor, fiind in fapt singura minoritate acolo care sta in izolare ermetica si refuza orice forma de integrare.
Este total normal sa te astepti la cresterea ostilitatii vesticilor in ceea ce ii priveste pe musulmani.
Intr-adevar, le-am invadat casele, am profitat de toate legile lor umaniste, am speculat beneficiand de ajutorul lor social, ne-am reprodus ca iepurii, ne-am tinut spearati, le-am insultat cultura, le-am dispretuit valorile si le-am convertit copii in zombii instigatori de ura care s-au intors impotriva propriei lor culturi, societati si propriilor parinti. In timp ce numarul musulmanilor in Vest este in crestere, numarul ne-musulmanilor in tarile islamice este si a fost in permanenta descrestere. Cred ca multi oameni in Vest privesc cu neincredere musulmanii datorita dispretului lor pentru societatile in care au venit sa traiasca si de care profita, din cauza refuzului lor obsesiv de a se integra in aceste societati.
Pe de alta parte, am creat o astfel de atmosfera in tarile noastre, ca nici un ne-musulman nu isi poate permite sa stea acolo unde Islamul este ‘legea tarii’. Peste tot in lume din China (Xinjiang), Republica Centr-Africana, mergand prin Filipine (Mindanao), India (Kasmir), Russia (Cecenia), Yugoslavia (Bosnia, Kosovo si Macedonia), Sudan si Etiopia (Eritreea), musulman inseamna razboi si macel.
Cat despre privarea de drepturi ale bietelor fete musulmance ce vor sa poarte voalul islamic in scolile publice, ar fi cazul sa te concentrezi mai bine pentru moment asupra drepturilor ne-musulmanilor in tarile Islamului. Acestia sunt privati de cele mai elementare drepturi umane in tarile musulmane, si tu te plangi ca femeile musulmane nu sunt lasate sa introduca un cod vestimentar primitiv intr-o tara unde sunt oaspeti si unde nici autohtonilor nu le este permis sa-si afiseze religia in scolile publice. Daca nu le convine, ele pot sa se intoarca inapoi de unde au venit. Dhimii insa, sunt prinsi in tarile islamice si nu pot sa se duca nicaieri… Ei apartin acestor tari si inainte de invazia Islamului ei au posedat aceste tari.
Dl. Rahim continua: ‘Si nu se opreste aici – boala s-a imprastiat si in lumea musulmana. In Arabia Saudita oamenii veniti la munca din Asia sunt rau tatati, exact asa cum si turcii ii trataza rau pe truci, si asa mai departe.’
Ce necinste intelectuala! Acum acest personaj ipocrit vrea sa puna in carca Vestului flagelurile musulmanilor care isi au inspiratia directa in Coran. Bigotismul saudienilor nu are nimic de-a face cu Vestul dar are totul de-a face cu islamul. Cand acesti barbari au invadat tara mea, Iranul, au macelarit sute de mii dintre noi, luand milioane ca sclavi. Au distrus bibliotecile noastre si au pus un arab in casa fiecarui iranian. Sarcina acestui arab era sa vegheze asupra familiilor de iranieni sa se asigure ca acestia nu deviaza de la legea islamica, pedepsindu-i pe loc pe cei care ar fi vrut sa se reintoarca la cutumele lor nationale. Daca un iranian era calare si se intalnea cu un arab pe jos, iranianul trebuia sa descalece si sa lase arabul sa se suie pe cal, in timp ce el trebuia sa tina fraul calului sau magarului si sa-l duca pe arab la destinatie. Nici unui iranian nu ii era permis sa aiba o functie importanta in propria sa tara. Aceasta ne rasculat si a fost sub conducerea lui Abu Muslim Khorasani cand ne-am ridicat cu manie, am omorat toti parazitii de arabi din Iran, am reinstituit limba noastra, am readus nationalitatea noastra, obiceiurile si sarbatorile. Multe alte tari ca Siria, Egipt, Iraq si Palestina, si-au pierdut limba si identitatea nationala, fiind arabizati complet.
Multumita Iranului, azi tari ca Pakistan, Banglades si Indonezia au inca limba lor ancestrala dupa ce au fost fortati sa se islamizeze. Ca sa numesti aroganta si trufia arabului, pornirile lui spre intoleranta o influenta a Vestului este o insulta la adresa inteligentei si o bataie de joc pentru adevar. Numai un musulman poate fi capabil de o astfel de apatie intelectuala….
Dl. Rahim concluzioaneza: ‘Trebuie sa intelegem ca kaffirii (paganii) vor continua sa aiba planuri de deformare a imaginii Islamului, folosindu-se de acuzatii de discriminare si inegalitate pentru a-si introduce modul lor de viata in tarile islamice.’
Raspunsul meu este Islamul are o imagine stramba total evidenta pentru orice cititor al Coranului. Discriminarea si inegalitatea sunt realitati intrinseci Islamului, Islamul nu are loc in lumea civilizata… Occidentalii nu pot si nu se vor opune Islamului pentru ca ei cred ca religia tine de sfera privata. Adevaratii dusmani ai Islamului sunt chiar victimele lui. Noi suntem dusmanii acestui cult instigator la ura. Pentru 1400 de ani nu am avut voce de ridicat. Ne-ati inchis, ne-ati ucis, ne-ati terorizat si ne-ati tinut cu pumnul in gura. Ne-ati ars cartile si ne-ati ars trupurile. Insa acum ne intoarcem pentru razbunare. Suntem vocile lui Ar Razi, Abu Ali Sina, Khayyam, Al Muari and Ibn Rushd. Suntem apostatii acestui cult barbar si primitiv. Suntem copii celor martirizati de acest cult salbatic. Am revenit sa ucidem acest monstru si sa eliberam tarile si popoarele noastre de gunoaiele lui. Soarele cunoasterii a rasarit, iar noaptea ignorantei e departe: Unde o sa va ascundeti cand soarele adevarului o sa ajunga la zenit?
marco918
Postat pe 31 August 2010 15:58
De la: marco918, la data 2010-08-31 15:45:19... ella ... DACA ESTI INGROZITA DE ROMANIA DE CE NU PLECI DE AICI ? ... nu-i asa ca pe barbati-tu nu prea il intereseaza ? ... el ARE mai mult decit ce ii trebuie ... aici ... asa ca poate ar trebui sa te duci tu singura la el acasa si sa il astepti singura ...

... de ce sa te chinui intr-o tara unde fii-tu e batut si in scoala lui se face sex ? ... unde esti atacata pe strada de hoarde de ''romani'' rai ? ... unde violurile, crimele, curg pe linga tine ? ... unde toti copii cersesc, barbatii beau tot timpul, iar mamele lor se prostitueaza ? ... unde femeile sint nefericite pentru ca se casatoresc cu crestini ? ... unde toti parintii isi violeaza copii si ii bat ? ... unde femeia e calcata in picioare de ''crestini'' ? ...

... a mai ramas ceva bun ? ... daaaa, tu, fii-tu si babrati-tu ... tu o romanica PARANOICA si INCULTA ... fii-tu ... unu nefericit ... si barbati-tu care se bucura de modul in care il ''asculti'' si cum ai ajuns sa SCUIPI PE TINE SI PE CEI CARE AU CONTRIBUIT LA APARITIA TA ... tu ai fost violata de taica-tu ? ... maica-ta se prostitua ? ... ai fost batuta in scoala si ai facut sex ? ... poate de aici vine paranoia de acum ...

... insanatosire ... grabnica ...



uite CRED CA TI LIPSESC CU DESAVARSIRECEI 7 ANI DE ACASA,,CA ALTFEL N AI PUTEA JIGNI PE CINEVA PE CARE NU CUNOSTI..EU SUNT CASAT. DE 11 ANI, SUNT FARMACISTA IAR SOTUL E DOCTOR, AM 1 COPIL, SUNT INTR O TARA ARABA(DE MULT TIMP0, UNDE SI LUCREZ LA STAT..SI AM FARMACIE PARTICULARA, AM O CASA DE VACANTA LA MUNTE IN ROMANIA..MERG IN FIECARE AN IN VACANTE IN EUROPA(DE AIA TI AM ZIS DE PAREREA STRAINIOR DESPRE ROMANI).ACUM CA STII CEVA DESPRE MINE....PUTEM PURTA O DISCUTIE CIVILIZATA...SAU NU ESTI IN STARE?SI EU AS PUTEA SA JIGNESC..DAR ASTA FAC CEI SLABI...CARE NU AU ARGUMENTE...SI LE E MAI USOR SA JIGNEASCA.
EU AM AFIRMAT,DACA AI CITIT DE LA INCEPUT CE AM SCRIS, CA SA NU JUDECAM PE ALTII,INAINTE SA NE VEDEM PE NOI,CA NICI ROMANII,FIE EI CRESTINI SAU ATEI NU S MAI BUNI DECAT ALTII.SI AM ADUS ARGUMENTE ,ENUMERAND CE SE INTAMPLA IN ROMANIA..UNDE 3 BEBELUSI DIN 4 SUNT AVORTATI(SUNTEM PE LOCUL 2 LA AVORTURI),IAR FETITELE DE 15 ANI BAT RECORDUL LA AVORTURI.
IN ACEST CONTEXT..AM ADUS SI ARGUMENTE PRIVIND MUSULMANII..CACI ARABII NU S NUMAI MUSULMANI..CI SI CRESTINI...SI MULTE ALTE SECTE.SI LA EI SE INTAMPLA MULTE..DAR MACAR AU NISTE VALORI...CUM AR FI RESPECTUL FATA DE PARINTI SI NU FURA SI COMIT INCESTURI SI NICI NU S ALCOOLICI PRECUM ROMANII.
DACA AI INTELES ...ESTI O PERSOANA CARE NU E RASISTA..SI ACCEPTA SI ALTE OPINII...
DACA NU.....INCEARCA SA CONVINGI TU UN BRITANIC..SAU UN FRANCEZ...CA ROMANII SUNT OK...SI CEEA CE VAD SI AUD...SUNT DOAR INTAMPLARI...NU CARACTERIZEAZA SI REPREZINTA ROMANIA.. BAFTA!!
ELLA_79
Postat pe 31 August 2010 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati incercat cumva?? 1 De la: heleaa 30 Octombrie 2008 16:26
Casuta de gradina Pub 8x4m 1 De la: kudika381516 11 Aprilie 2011 13:23
Sejururi la Predeal 2 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 07:57
metropolitan 1 De la: larirami 21 Mai 2010 18:47
CE CADOURI SA DARUIM CELOR DRAGI? VA TI GANDIT CA PUTETI DARUI SANATATE? 1 De la: luxxy_2007 19 Decembrie 2009 23:49