Setari Cookie-uri

valul islamic moda sau traditie??????

SI NU MI VENI MIE CU SCRISORI DE ALE IRANIENILOR..CARE DE FAPT (DACA TE AI INFORMA) SUNT "MUSULMANI" SIITI...AU REGULI INVENTATE DE EI ..NU IMPUSE DE CORAN...
CITESTE TU BIBLIA.."DESTEPTULE" SI AI SA GASESTI LEGI IN VECHIUL TESTAMENT..UNDE TREB SA FIE UCISI CEI CARE PREACURVESC..SI DUMNEZEU INDEAMNA LA LUPTA SI LA UCIDEREA NECREDINCIOSILOR.....VEZI DEONTERONOMUL SI CARTILE LUI MOISE...
CHIAR CA HABAR N AI DE RELIGIE...AI CHIULIT LA SCOALA..NU????NU VORBI PANA NU TE DOCUMENTEZI...CITESTE BIBLIA...MAI ALES VECHIUL TESTAMENT...SI MAI VORBESTE CU MINE....
ELLA_79
Postat pe 31 August 2010 16:33
De la: stem_29, la data 2010-08-30 23:39:11
De la: marco918, la data 2010-08-30 23:15:46
De la: myeyes, la data 2010-08-30 22:52:23Cum nici Gheorghe de la stana nu reprezinta barbatii din Romania asa si arabul pe care tu l-ai vazut nu e model pt arabi!!Esti o limitata si o frustrata! In adancul inimii tale tanjesti dupa aceasta lume dar anturajul si familia te fac sa fi impotriva......mai vb noi peste 1 an......ce o sa mai cauti informatii pe net si sa postezi pe diferite forumuri cu musulmani ....asta daca nu ai inceput sa o faci deja!!

Ella tot respectul!!







... si ce-o sa fie peste ... un an ? ... ... inainte sa laudati pe cineva trebuie sa stiti voi insiva ce sinteti ... nu e vina celor din jur ca nu ati primit nici un minim de cultura si educatie ... ca ati crescut fara sa stiti traditiile si valorile romanesti ... ca v-ati trezit la o virsta nestiind NIMIC despre istoria si valorile voastre ... retine ... nu v-a judecat nimeni aici ... in alta parte ati fi avut gitul taiat deja ... sau erati acoperite cu pietre ...





Marco, nu trebuie sa mergi mai departe de turcia......
Mergi intr-o vacanta si le vezi cultura.......in turism, lux, lumini si aur!
Iesi din hotel, vezi femei pe plantatii de bumbac, pe plantatii de care vrei tu.......
femei cu camila de ata!
Barbatii sezand la strada, beind bere....facand parul la doamne, facand comert..........ele cratite si copii.
Aveam o tanti la un hotel la care mergeam .......care facea clatitele alea mari ale lor, efectiv cumparam de mila ei......doamne fereste!

Daca lasa Roamnia si pleaca acolo, vai de mineee.......tac.
Am aici o cunostinta, sot arab, ea de-a noastra..baiat bun, nimic de zis.......s-a dus acum 3 ani el cu fii'sa la el in tara, acolo a lasat fata, bine, sotia si-a dat acordul sa o scoata din Ro, in ideea ca o aduce inapoi, el a venit, pe fata nu a adus-o, ea se da cu capul de pereti si plange in web cand o vede........explicatia lui e ca la noi nu invata religie:)))......tipul e peste 40 ani:)) ..copiluta lor cam de clasa 3'a era atunci cand a plecat de aici!
Ma intreb, o iubeste pe nevasta'sa mai mult cand o vede plangand dupa copilul ei?
Si de acolo nu are cum sa o aduca ea:) singura.
Amandoi sunt oameni cu studii superioare, nu-s " caprari":))



Exact asta i s-a intamplat si unei colege de liceu...cam pomita, ca in tineretiule mele numai astea se incurcau cu arabeti....au terminat amandoi studiile, au locuit un timp la noi, apoi lui i s-a facut dor de tara lui...a plecat...a cerut copilul intr-o vacanta, ea l-a lasat si dus a fost....acum e o ratata, fara familie...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 17:32
De la: myeyes, la data 2010-08-31 12:13:38Vezi cat esti de proasta...te oftici si iti pica asa de greu sa crezi ca mai exista si familii NORMALE mixte....vb numai din auzite si din Clona......vrei sa iti dau id-ul meu de mess pe pm??iti dau si cam daca vrei.....sau din partea mea ne intalnim face to face la o cafea ( esti invitata mea) ...poate iti mai schimbi si tu orizonturile , crede-ma ca ai sa ramai surprinsa ca nu voi purta burka
Si inca ceva stiu un cuplu care a terminat facultatea de arhitectura....si aia f inculti saracii...iti pot da n exemple.......nu toti vind shaorma draga!
Mai bine ai fi mai toleranta ca si tu in ochii multora esti ca o insecta doar prin simplu fapt ca te-ai nascut in Romania!
[/quote


Nu te poti erija in educata si culta, ba mai mult sa te lauzi cu studii, cand te porti exact asa cum singura spui...ca vanzatoarea de shaorma...pregatirea se vede atunci cand exista, nu trebuie enumerate studiile....oamenii destepti sunt modesti...dar tu vorbesti exact cum am spus, ca zarzavagioaica din colt....
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 17:37
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 16:22:08
De la: marco918, la data 2010-08-31 15:45:19... ella ... DACA ESTI INGROZITA DE ROMANIA DE CE NU PLECI DE AICI ? ... nu-i asa ca pe barbati-tu nu prea il intereseaza ? ... el ARE mai mult decit ce ii trebuie ... aici ... asa ca poate ar trebui sa te duci tu singura la el acasa si sa il astepti singura ...

... de ce sa te chinui intr-o tara unde fii-tu e batut si in scoala lui se face sex ? ... unde esti atacata pe strada de hoarde de ''romani'' rai ? ... unde violurile, crimele, curg pe linga tine ? ... unde toti copii cersesc, barbatii beau tot timpul, iar mamele lor se prostitueaza ? ... unde femeile sint nefericite pentru ca se casatoresc cu crestini ? ... unde toti parintii isi violeaza copii si ii bat ? ... unde femeia e calcata in picioare de ''crestini'' ? ...

... a mai ramas ceva bun ? ... daaaa, tu, fii-tu si babrati-tu ... tu o romanica PARANOICA si INCULTA ... fii-tu ... unu nefericit ... si barbati-tu care se bucura de modul in care il ''asculti'' si cum ai ajuns sa SCUIPI PE TINE SI PE CEI CARE AU CONTRIBUIT LA APARITIA TA ... tu ai fost violata de taica-tu ? ... maica-ta se prostitua ? ... ai fost batuta in scoala si ai facut sex ? ... poate de aici vine paranoia de acum ...

... insanatosire ... grabnica ...



uite CRED CA TI LIPSESC CU DESAVARSIRECEI 7 ANI DE ACASA,,CA ALTFEL N AI PUTEA JIGNI PE CINEVA PE CARE NU CUNOSTI..EU SUNT CASAT. DE 11 ANI, SUNT FARMACISTA IAR SOTUL E DOCTOR, AM 1 COPIL, SUNT INTR O TARA ARABA(DE MULT TIMP0, UNDE SI LUCREZ LA STAT..SI AM FARMACIE PARTICULARA, AM O CASA DE VACANTA LA MUNTE IN ROMANIA..MERG IN FIECARE AN IN VACANTE IN EUROPA(DE AIA TI AM ZIS DE PAREREA STRAINIOR DESPRE ROMANI).ACUM CA STII CEVA DESPRE MINE....PUTEM PURTA O DISCUTIE CIVILIZATA...SAU NU ESTI IN STARE?SI EU AS PUTEA SA JIGNESC..DAR ASTA FAC CEI SLABI...CARE NU AU ARGUMENTE...SI LE E MAI USOR SA JIGNEASCA.
EU AM AFIRMAT,DACA AI CITIT DE LA INCEPUT CE AM SCRIS, CA SA NU JUDECAM PE ALTII,INAINTE SA NE VEDEM PE NOI,CA NICI ROMANII,FIE EI CRESTINI SAU ATEI NU S MAI BUNI DECAT ALTII.SI AM ADUS ARGUMENTE ,ENUMERAND CE SE INTAMPLA IN ROMANIA..UNDE 3 BEBELUSI DIN 4 SUNT AVORTATI(SUNTEM PE LOCUL 2 LA AVORTURI),IAR FETITELE DE 15 ANI BAT RECORDUL LA AVORTURI.
IN ACEST CONTEXT..AM ADUS SI ARGUMENTE PRIVIND MUSULMANII..CACI ARABII NU S NUMAI MUSULMANI..CI SI CRESTINI...SI MULTE ALTE SECTE.SI LA EI SE INTAMPLA MULTE..DAR MACAR AU NISTE VALORI...CUM AR FI RESPECTUL FATA DE PARINTI SI NU FURA SI COMIT INCESTURI SI NICI NU S ALCOOLICI PRECUM ROMANII.
DACA AI INTELES ...ESTI O PERSOANA CARE NU E RASISTA..SI ACCEPTA SI ALTE OPINII...
DACA NU.....INCEARCA SA CONVINGI TU UN BRITANIC..SAU UN FRANCEZ...CA ROMANII SUNT OK...SI CEEA CE VAD SI AUD...SUNT DOAR INTAMPLARI...NU CARACTERIZEAZA SI REPREZINTA ROMANIA.. BAFTA!!



Ca tot pomenesti de britanici, in centrul Londrei, o musulmanca cu un copil in brate, cersea ca si tigancile noastre...am fost socata...a fost singura cersetoare pe care am vazut-o....
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 17:59
Si sa nu-i mai bilaudam atat pe arabii scoliti la noi...toti cei care au studentit alaturi de arabi si negri stiu f. bine ce loaze au fost...cum isi plateau examenele, cum chiuleau, cum se ocupau cu tot felul de lucruri necurate...in plus, de bine ce era la ei, studenteau vreo 10 ani...cei mai norocosi gaseau cate o poama buna de-a noastra si ramaneau pe aici...altii s-au combinat cu fraiere, le-au dus la ei, si-au batut joc de ele, iar parintii ametitelor se dadeau de ceasul mortii sa le aduca inapoi... ...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 18:03
De la: kudika226898, la data 2010-08-31 18:03:57Si sa nu-i mai bilaudam atat pe arabii scoliti la noi...toti cei care au studentit alaturi de arabi si negri stiu f. bine ce loaze au fost...cum isi plateau examenele, cum chiuleau, cum se ocupau cu tot felul de lucruri necurate...in plus, de bine ce era la ei, studenteau vreo 10 ani...cei mai norocosi gaseau cate o poama buna de-a noastra si ramaneau pe aici...altii s-au combinat cu fraiere, le-au dus la ei, si-au batut joc de ele, iar parintii ametitelor se dadeau de ceasul mortii sa le aduca inapoi... ...[/q

TU O TII UN SI BUNA.....CRED CA DE FAPT AI FOST CAM DEZAMAGITA IN DRAGOSTE....
EU SUNT DE 11 ANI CASAT. SI N AM PROBLEME...CHIAR PARINTII VIN LA MINE DE CATE ORI VREAU...SI EU MERG IN ROMANIA IN FIECARE AN...IAR DESPRE MAREA BRITANIE...MINTI CA MUSULMANCELE CER IN STRADA...POATE NU ERA MUSULMANA...CA DOAR NU TOATE CARE POARTA BATIC SUNT MUSULMANCE.SOTUL MEU ARE SI CETATENIE BRITANICA SI ARE AFACERI ACOLO..SI MERGEM DES.IARBRITANICII....AU O PARERE F. PROASTA DESPRE ROMANI...CA SA NU MAI ZIC...CA PROSTITIUATELE ROMANCE SUNT LA ORICE COLT (N AI SA VEZI PROSTITUATA ARABOAICA NICAIERI)..
ELLA_79
Postat pe 31 August 2010 19:08
Acum eu nu inteleg, voi de fapt de ce va certati?
Ela, era vorba in context de musulmani, nu de crestini, da sunt si crestini in tarile musulmane insa altul era subiectul cu 2 pagini mai sus, iar al topicului CU totul altul:)
Vreau sa-ti zic exact ceea ce mi-a zis un amic musulman......:" am venit la voi in ro pt. ca studiile-s mai ieftine decat oriunde in Europa, un frate de-al meu si-a facut studiile la Londra, unul la Paris, eu fiind mai mare, am acceptat Ro, sa-i las pe ei unde-i mai scump".......Vreau sa-ti zic doar atat, Ela, nu ponegri tara in care te-ai nascut si te-ai educat......nu ne intereseaza ceea ce cred Londonezii despre noi, ca nici ei nu-s perfecti.
Si inca un lucru, deocamdata arabii vin la studii la noi, nu noi in amaratele lor de tari,acolo fac studii doar cei care au bani, cei care ajung pe la noi nu-s oameni cu bani in tara lor ( ei o zic)
Eu nu le am treaba, am o varsta si cam stiu cum era pe vremea lui Ceausescu........si crede-ma, in acea vreme doar fetele de lume, asta ca sa nu le spun altfel, umblau prin camine pe la ei, pt. parfumuri, si alte nimicuri.
Acum o fi altfel, nu zic ca nu.
Ideea e ca eu nu-mi dau mama ( adica tara mea) nu mi-o ponegresc, pt. ca asa cum e, nu-i ea perfecta, ea mi-a pus creionul in mama, si crede-ma ca mi l-a pus binisor:)
stem_29
Postat pe 31 August 2010 19:23
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 19:08:08
De la: kudika226898, la data 2010-08-31 18:03:57Si sa nu-i mai bilaudam atat pe arabii scoliti la noi...toti cei care au studentit alaturi de arabi si negri stiu f. bine ce loaze au fost...cum isi plateau examenele, cum chiuleau, cum se ocupau cu tot felul de lucruri necurate...in plus, de bine ce era la ei, studenteau vreo 10 ani...cei mai norocosi gaseau cate o poama buna de-a noastra si ramaneau pe aici...altii s-au combinat cu fraiere, le-au dus la ei, si-au batut joc de ele, iar parintii ametitelor se dadeau de ceasul mortii sa le aduca inapoi... ...[/q

TU O TII UN SI BUNA.....CRED CA DE FAPT AI FOST CAM DEZAMAGITA IN DRAGOSTE....
EU SUNT DE 11 ANI CASAT. SI N AM PROBLEME...CHIAR PARINTII VIN LA MINE DE CATE ORI VREAU...SI EU MERG IN ROMANIA IN FIECARE AN...IAR DESPRE MAREA BRITANIE...MINTI CA MUSULMANCELE CER IN STRADA...POATE NU ERA MUSULMANA...CA DOAR NU TOATE CARE POARTA BATIC SUNT MUSULMANCE.SOTUL MEU ARE SI CETATENIE BRITANICA SI ARE AFACERI ACOLO..SI MERGEM DES.IARBRITANICII....AU O PARERE F. PROASTA DESPRE ROMANI...CA SA NU MAI ZIC...CA PROSTITIUATELE ROMANCE SUNT LA ORICE COLT (N AI SA VEZI PROSTITUATA ARABOAICA NICAIERI)..



Era musulmana, in haine specifice, cu un prunc mic in brate...plangea si cersea...e primul caz de acest gen pe carev l-am vazut si m-a socat... ...tot ceea ce am scris e adevarat...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 19:30
De la: stem_29, la data 2010-08-31 19:23:32Acum eu nu inteleg, voi de fapt de ce va certati?
Ela, era vorba in context de musulmani, nu de crestini, da sunt si crestini in tarile musulmane insa altul era subiectul cu 2 pagini mai sus, iar al topicului CU totul altul:)
Vreau sa-ti zic exact ceea ce mi-a zis un amic musulman......:" am venit la voi in ro pt. ca studiile-s mai ieftine decat oriunde in Europa, un frate de-al meu si-a facut studiile la Londra, unul la Paris, eu fiind mai mare, am acceptat Ro, sa-i las pe ei unde-i mai scump".......Vreau sa-ti zic doar atat, Ela, nu ponegri tara in care te-ai nascut si te-ai educat......nu ne intereseaza ceea ce cred Londonezii despre noi, ca nici eu nu-s perfecti.
Si inca un lucru, deocamdata arabii vin la studii la noi, nu noi in amaratele lor de tari.acolo fac studii doar cei care au bani, cei care ajung pe la noi nu-s oameni cu bani in tara lor ( ei o zic)
Eu nu le am treaba, am o varsta si cam stiu cum era pe vremea lui Ceausescu........si crede-ma, in acea vreme doar fetele de lume, asta ca sa nu le spun altfel, umblau prin camine pe la ei, pt. parfumiri, si alte nimicuri.
Acum o fi altfel, nu zic ca nu.
Ideea e ca eu nu-mi dau mama ( adica tara mea) nu mi-o ponegresc, pt. ca asa cum e, nu-i ea perfecta, ea mi-a pus creionul in mama, si crede-ma ca mi l-a pus binisor:)


Fii pe pace, ca nu s-a schimbat nimic...e tot asa, ca si pe vremea lui Ceasca...stim f. bine ce faceau arabii si negri si cine se combina cu ei...poate ea e exceptia de 1 la 1 miliard, desi nu cred... ...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 19:33
De la: stem_29, la data 2010-08-31 19:23:32Acum eu nu inteleg, voi de fapt de ce va certati?
Ela, era vorba in context de musulmani, nu de crestini, da sunt si crestini in tarile musulmane insa altul era subiectul cu 2 pagini mai sus, iar al topicului CU totul altul:)
Vreau sa-ti zic exact ceea ce mi-a zis un amic musulman......:" am venit la voi in ro pt. ca studiile-s mai ieftine decat oriunde in Europa, un frate de-al meu si-a facut studiile la Londra, unul la Paris, eu fiind mai mare, am acceptat Ro, sa-i las pe ei unde-i mai scump".......Vreau sa-ti zic doar atat, Ela, nu ponegri tara in care te-ai nascut si te-ai educat......nu ne intereseaza ceea ce cred Londonezii despre noi, ca nici ei nu-s perfecti.
Si inca un lucru, deocamdata arabii vin la studii la noi, nu noi in amaratele lor de tari,acolo fac studii doar cei care au bani, cei care ajung pe la noi nu-s oameni cu bani in tara lor ( ei o zic)
Eu nu le am treaba, am o varsta si cam stiu cum era pe vremea lui Ceausescu........si crede-ma, in acea vreme doar fetele de lume, asta ca sa nu le spun altfel, umblau prin camine pe la ei, pt. parfumuri, si alte nimicuri.
Acum o fi altfel, nu zic ca nu.
Ideea e ca eu nu-mi dau mama ( adica tara mea) nu mi-o ponegresc, pt. ca asa cum e, nu-i ea perfecta, ea mi-a pus creionul in mama, si crede-ma ca mi l-a pus binisor:)


AFIRMATIILE PE CARE LE AM FACUT,AU AVUT UN SCOP ANUME..SA AMINTESC ROMANILOR CINE SUNT..CA SA NU MAI RADA SI SA ARUNCE CU PIATRA IN ALTII.NU A TRECUT MULT DE CAND SE BATEAU PENTRU 1 KG DE PORTOCALE LA COZILE INTERMINABILE DE PE VREMEA COMUNISMULUI.SI DACA AU INTRAT IN UNIUNE,NU INSEAMNA CA AU MERITAT..SI NICI CA S MAI CIVILIZATI DECAT ALTII.EU STIU O ROMANCA DIN GERMANIA,CASATORITA CU' UN NEAMT ,CARE A FOST BATUTA ANI LA RAND CU CAPUL DE PERETI..SI A STAT ASA PT A PRIMI CETATENIA GERMANA(IMEDIAT DUPA 1990).CA SA NU MAI ZIC CA DIN ZIARE AFLI DE ROMANCE CASAT. IN AMERICA..ABUZATE DE DROGATI...
INSA CE SE CRITICA?DOAR ROMANCELE CASAT. CU MUSULMANI...AM MAI SPUS...DEPINDE DE EDUCATIA FIECARUIA DIN FAMILIE...EU AM PRIETENE AICI CASATORITE DE MULTI ANI( CHIAR SI 30) SI N AU PROBLEME.
CEI CARE VIN LA STUDII IN ROMANIA, NU I REPREZINTA PE MUSULMANI SAU RELIGIA LOR.NU I LUATI CA MODELE.BINEINTELES CA UN BAIAT DE 20 ANI,CU BANI IN BUZUNAR SI SINGUR..ISI FACE DE CAP...CA DOAR ROMANII NU FAC ASA??
CEI CE VIN LA STUDII...AU BANI...CA IN TARILE LOR INVATAMANTUL E GRATIS...DOAR CA TREBUIE SA AIBA NOTE DE 9 SI 10 PT A INTRA LA MEDICINA.DAR MAJORITATEA PROVIN DIN FAM BOGATE...CA ALTFEL NU SI AR PERMITE TAXE DE MII DE EURO SI PLATA CHIRIILOR LA APT. DE SUTE DE EURO.
ELLA_79
Postat pe 31 August 2010 21:20
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 19:08:08
De la: kudika226898, la data 2010-08-31 18:03:57Si sa nu-i mai bilaudam atat pe arabii scoliti la noi...toti cei care au studentit alaturi de arabi si negri stiu f. bine ce loaze au fost...cum isi plateau examenele, cum chiuleau, cum se ocupau cu tot felul de lucruri necurate...in plus, de bine ce era la ei, studenteau vreo 10 ani...cei mai norocosi gaseau cate o poama buna de-a noastra si ramaneau pe aici...altii s-au combinat cu fraiere, le-au dus la ei, si-au batut joc de ele, iar parintii ametitelor se dadeau de ceasul mortii sa le aduca inapoi... ...[/q

TU O TII UN SI BUNA.....CRED CA DE FAPT AI FOST CAM DEZAMAGITA IN DRAGOSTE....
EU SUNT DE 11 ANI CASAT. SI N AM PROBLEME...CHIAR PARINTII VIN LA MINE DE CATE ORI VREAU...SI EU MERG IN ROMANIA IN FIECARE AN...IAR DESPRE MAREA BRITANIE...MINTI CA MUSULMANCELE CER IN STRADA...POATE NU ERA MUSULMANA...CA DOAR NU TOATE CARE POARTA BATIC SUNT MUSULMANCE.SOTUL MEU ARE SI CETATENIE BRITANICA SI ARE AFACERI ACOLO..SI MERGEM DES.IARBRITANICII....AU O PARERE F. PROASTA DESPRE ROMANI...CA SA NU MAI ZIC...CA PROSTITIUATELE ROMANCE SUNT LA ORICE COLT (N AI SA VEZI PROSTITUATA ARABOAICA NICAIERI)..








... FEMEIE ... ESTI PARANOICA ... DEJA ... ti-au spalat mintea incit visezi musulmanii mai ceva ca in telenovele ... nu e voie nici sa vezi ca si ei sint oamenii ... nooo, negi totul ... esti ... PENIBILA ... continua sa TE SCUIPI IN CONTINUARE ... sa te vad cind te-o lasa ... fat-frumos ... cum te inscrii sa te ajute statul ROMAN si ROMANII pe care ii injuri cu asa placere ...

... dute de te ... SPOVEDESTE ...


marco918
Postat pe 31 August 2010 22:12
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 21:20:42
De la: stem_29, la data 2010-08-31 19:23:32Acum eu nu inteleg, voi de fapt de ce va certati?
Ela, era vorba in context de musulmani, nu de crestini, da sunt si crestini in tarile musulmane insa altul era subiectul cu 2 pagini mai sus, iar al topicului CU totul altul:)
Vreau sa-ti zic exact ceea ce mi-a zis un amic musulman......:" am venit la voi in ro pt. ca studiile-s mai ieftine decat oriunde in Europa, un frate de-al meu si-a facut studiile la Londra, unul la Paris, eu fiind mai mare, am acceptat Ro, sa-i las pe ei unde-i mai scump".......Vreau sa-ti zic doar atat, Ela, nu ponegri tara in care te-ai nascut si te-ai educat......nu ne intereseaza ceea ce cred Londonezii despre noi, ca nici ei nu-s perfecti.
Si inca un lucru, deocamdata arabii vin la studii la noi, nu noi in amaratele lor de tari,acolo fac studii doar cei care au bani, cei care ajung pe la noi nu-s oameni cu bani in tara lor ( ei o zic)
Eu nu le am treaba, am o varsta si cam stiu cum era pe vremea lui Ceausescu........si crede-ma, in acea vreme doar fetele de lume, asta ca sa nu le spun altfel, umblau prin camine pe la ei, pt. parfumuri, si alte nimicuri.
Acum o fi altfel, nu zic ca nu.
Ideea e ca eu nu-mi dau mama ( adica tara mea) nu mi-o ponegresc, pt. ca asa cum e, nu-i ea perfecta, ea mi-a pus creionul in mama, si crede-ma ca mi l-a pus binisor:)


AFIRMATIILE PE CARE LE AM FACUT,AU AVUT UN SCOP ANUME..SA AMINTESC ROMANILOR CINE SUNT..CA SA NU MAI RADA SI SA ARUNCE CU PIATRA IN ALTII.NU A TRECUT MULT DE CAND SE BATEAU PENTRU 1 KG DE PORTOCALE LA COZILE INTERMINABILE DE PE VREMEA COMUNISMULUI.SI DACA AU INTRAT IN UNIUNE,NU INSEAMNA CA AU MERITAT..SI NICI CA S MAI CIVILIZATI DECAT ALTII.EU STIU O ROMANCA DIN GERMANIA,CASATORITA CU' UN NEAMT ,CARE A FOST BATUTA ANI LA RAND CU CAPUL DE PERETI..SI A STAT ASA PT A PRIMI CETATENIA GERMANA(IMEDIAT DUPA 1990).CA SA NU MAI ZIC CA DIN ZIARE AFLI DE ROMANCE CASAT. IN AMERICA..ABUZATE DE DROGATI...
INSA CE SE CRITICA?DOAR ROMANCELE CASAT. CU MUSULMANI...AM MAI SPUS...DEPINDE DE EDUCATIA FIECARUIA DIN FAMILIE...EU AM PRIETENE AICI CASATORITE DE MULTI ANI( CHIAR SI 30) SI N AU PROBLEME.
CEI CARE VIN LA STUDII IN ROMANIA, NU I REPREZINTA PE MUSULMANI SAU RELIGIA LOR.NU I LUATI CA MODELE.BINEINTELES CA UN BAIAT DE 20 ANI,CU BANI IN BUZUNAR SI SINGUR..ISI FACE DE CAP...CA DOAR ROMANII NU FAC ASA??
CEI CE VIN LA STUDII...AU BANI...CA IN TARILE LOR INVATAMANTUL E GRATIS...DOAR CA TREBUIE SA AIBA NOTE DE 9 SI 10 PT A INTRA LA MEDICINA.DAR MAJORITATEA PROVIN DIN FAM BOGATE...CA ALTFEL NU SI AR PERMITE TAXE DE MII DE EURO SI PLATA CHIRIILOR LA APT. DE SUTE DE EURO.






... PARANOICO ... ROMANII SINT IN TARA LOR ... stiu foarte bine cum sint si nu e nevoie sa vina cineva sa le dea exemple din coran ... arabii arunca cu pietre in romania prin intermediul tau ... in tara lor au grija sa nu poti spune nimic ... dar aici isi permit pentru ca au gasit IMBECILE ca tine ... scuza-ma dar ai intrecut masura ...

... pe vremea communismul se calca lumea in picioare pentru un kg de portocale ... DA, SI ? ... astea au fost vremurile ... arabii se bat si acum ... dute oriunde vrei si vezi SARACIA LUCIE din spatele hotelurilor de lux ale bogatilor ... si totul se datoreaza petrolului nicidecum ''calitatilor'' lor deosebite ...

... cei care vin in romania vin pentru calitatea studiilor si pentru ca este IEFTIN (studii, mincare, cazare, femeile sint gratis - genul tau) ... daca aveau bani asa cum spui se duceau in alte tari ... dar nu au ... aici profita de bunatatea romanilor, gasesc cite o defazata ca tine, si incep sa arunce mizerii ... daca au devenit atit de educati de ce nu profeseaza la ei in tara ? ... pentru ca nu pot ... si ... ai grija ce vorbesti ... poti face rau multora ...

... in tarile lor ... invatamintul e ''gratis'' ... dar ... lipseste cu desavirsire ... am fsot in scoli si stiu exact programa ... ma feresc sa o detaliez datorita penibilului pe care l-as crea ... fac pina in clasa a 10 coran si citeva materii de un penibil de clasa a 3-a a 4-a ... iti mai pot spune ... daca vrei ... si daca insisti ...

... arabii tai arunca AICI cu pietre prin intermediul tau ... si nu e bine ... deloc ... esti exemplul perfect al unei femei spalate la creier ... te scuipi singura si pe cei din jurul tau ... iti negi complet ISTORIA, IDENTITATEA si VALORILE ... nu ca le-ai fi cunoscut sau avut vreodata ...


marco918
Postat pe 31 August 2010 22:24
De la: ELLA_79, la data 2010-08-31 16:22:08
De la: marco918, la data 2010-08-31 15:45:19... ella ... DACA ESTI INGROZITA DE ROMANIA DE CE NU PLECI DE AICI ? ... nu-i asa ca pe barbati-tu nu prea il intereseaza ? ... el ARE mai mult decit ce ii trebuie ... aici ... asa ca poate ar trebui sa te duci tu singura la el acasa si sa il astepti singura ...

... de ce sa te chinui intr-o tara unde fii-tu e batut si in scoala lui se face sex ? ... unde esti atacata pe strada de hoarde de ''romani'' rai ? ... unde violurile, crimele, curg pe linga tine ? ... unde toti copii cersesc, barbatii beau tot timpul, iar mamele lor se prostitueaza ? ... unde femeile sint nefericite pentru ca se casatoresc cu crestini ? ... unde toti parintii isi violeaza copii si ii bat ? ... unde femeia e calcata in picioare de ''crestini'' ? ...

... a mai ramas ceva bun ? ... daaaa, tu, fii-tu si babrati-tu ... tu o romanica PARANOICA si INCULTA ... fii-tu ... unu nefericit ... si barbati-tu care se bucura de modul in care il ''asculti'' si cum ai ajuns sa SCUIPI PE TINE SI PE CEI CARE AU CONTRIBUIT LA APARITIA TA ... tu ai fost violata de taica-tu ? ... maica-ta se prostitua ? ... ai fost batuta in scoala si ai facut sex ? ... poate de aici vine paranoia de acum ...

... insanatosire ... grabnica ...



uite CRED CA TI LIPSESC CU DESAVARSIRECEI 7 ANI DE ACASA,,CA ALTFEL N AI PUTEA JIGNI PE CINEVA PE CARE NU CUNOSTI..EU SUNT CASAT. DE 11 ANI, SUNT FARMACISTA IAR SOTUL E DOCTOR, AM 1 COPIL, SUNT INTR O TARA ARABA(DE MULT TIMP0, UNDE SI LUCREZ LA STAT..SI AM FARMACIE PARTICULARA, AM O CASA DE VACANTA LA MUNTE IN ROMANIA..MERG IN FIECARE AN IN VACANTE IN EUROPA(DE AIA TI AM ZIS DE PAREREA STRAINIOR DESPRE ROMANI).ACUM CA STII CEVA DESPRE MINE....PUTEM PURTA O DISCUTIE CIVILIZATA...SAU NU ESTI IN STARE?SI EU AS PUTEA SA JIGNESC..DAR ASTA FAC CEI SLABI...CARE NU AU ARGUMENTE...SI LE E MAI USOR SA JIGNEASCA.
EU AM AFIRMAT,DACA AI CITIT DE LA INCEPUT CE AM SCRIS, CA SA NU JUDECAM PE ALTII,INAINTE SA NE VEDEM PE NOI,CA NICI ROMANII,FIE EI CRESTINI SAU ATEI NU S MAI BUNI DECAT ALTII.SI AM ADUS ARGUMENTE ,ENUMERAND CE SE INTAMPLA IN ROMANIA..UNDE 3 BEBELUSI DIN 4 SUNT AVORTATI(SUNTEM PE LOCUL 2 LA AVORTURI),IAR FETITELE DE 15 ANI BAT RECORDUL LA AVORTURI.
IN ACEST CONTEXT..AM ADUS SI ARGUMENTE PRIVIND MUSULMANII..CACI ARABII NU S NUMAI MUSULMANI..CI SI CRESTINI...SI MULTE ALTE SECTE.SI LA EI SE INTAMPLA MULTE..DAR MACAR AU NISTE VALORI...CUM AR FI RESPECTUL FATA DE PARINTI SI NU FURA SI COMIT INCESTURI SI NICI NU S ALCOOLICI PRECUM ROMANII.
DACA AI INTELES ...ESTI O PERSOANA CARE NU E RASISTA..SI ACCEPTA SI ALTE OPINII...
DACA NU.....INCEARCA SA CONVINGI TU UN BRITANIC..SAU UN FRANCEZ...CA ROMANII SUNT OK...SI CEEA CE VAD SI AUD...SUNT DOAR INTAMPLARI...NU CARACTERIZEAZA SI REPREZINTA ROMANIA.. BAFTA!!








... MINTI ... nu esti nici farmacista ... si nici nu traiesti intr-o tara araba ... esti plecata cu ... sorcova ...
... nu fura zici ? ... dar pentru ce se bat in atitea parti ale lumii ... caucaz, irak, filipine, iran, saudia, yemen ... intradevar tu crezi ca ei nu fura ... de la ei ... fura intotdeauna ... de la altii ... ... cel cu rodipetul din romania ce a facut ? ... caritate dupa mintea ta ...

... iar tu incearca sa convingi aceiasi ... britanici, francezi sau nemti ca unii arabii sint mai buni decit tiganii ... cine iti repeta ''tragedii'' cu romanii continuu are un interes deosebit ca sa o iei razna ... poti compara romanii, in general, cu englezii, francezii, nemtii ... si vor pierde ... dar niciodata cu arabii ...

marco918
Postat pe 31 August 2010 22:26
.
marco918
Postat pe 31 August 2010 22:26
Am o matusa care a lucrat 4 ani ca asistenta medicala in Libia...mi-a povestit despre un coleg de acolo, medic...casatorit tot cu o libiana, de profesie..casnica...la 26 de ani, nascuse deja 11 copii...vizitele le primea doar el, ea avea voie doar sa aduca mancarea pana la usa, nicidecum sa se prezinte in fata oaspetilor, etc., etc.... ....eu scuip in san si-mi fac cruce si-i multumesc lui Dumnezeu ca nu m-a lasat negresa in vreun trib sau sluga musulmana...
kudika226898
Postat pe 31 August 2010 23:41
De la: kudika226898, la data 2010-08-31 23:41:39Am o matusa care a lucrat 4 ani ca asistenta medicala in Libia...mi-a povestit despre un coleg de acolo, medic...casatorit tot cu o libiana, de profesie..casnica...la 26 de ani, nascuse deja 11 copii...vizitele le primea doar el, ea avea voie doar sa aduca mancarea pana la usa, nicidecum sa se prezinte in fata oaspetilor, etc., etc.... ....eu scuip in san si-mi fac cruce si-i multumesc lui Dumnezeu ca nu m-a lasat negresa in vreun trib sau sluga musulmana...





... nu era vorba de valorile si modul lor de viata ... si la noi se nasteau 11-13 copii intr-o familie ... si tot nu dam pe dinanfara ...

... era vorba de MANIPULAREA pe care au facut-o unii arabi unor ROMANCE de au ajuns fetele sa SCUIPE tot ce intilnesc in calea lor ... se scuipa pe ele, pe parintii lor, pe cei din jur, pe tot si toate care au dus la formarea lor ... ele vorbesc ceea ce li se spune, de fapt ... ca, de, tot romance sint ... nu stiu sa isi tina gura ... arabii se bucura de conditiile corecte si nepartinitoare cu care sint tratati aici iar romancutzele noastre le tin protavocea ... de ce nu pleaca din gaura asta de ''sobolani'' ? ... sa inteleg ca ii tine ... nevasta ...

... pentru aceste ROMANCE, romania a devenit ultima gaura a pamintului ... noi, romanii (inclusiv ele dar nu isi dau seama de asta) nu ar trebui sa existam ... ne mincam intre noi, ne prostituam cu totii, ne batem copii, ii violam, ne batem parintii si ne inselam nevestele ... tot raul de pe lume, ele AU AJUNS sa il vada in romania si sa ne spuna noua celorlalti cit sintem de ... jeguri ... E NORMAL ? ...

... si nu pot decit sa ma mir de ... modestia in gindire si de slaba pregatire istorica, religioasa, umana pe care au avut-o cind iau intilnit pe cei care le-au sucit mintile in halul asta ... cit au fost de slabe ca sa nu poata argumenta cu o istorie si o religie de exceptie ... cu niste valori umane care ne-au facut sa nu ne fie rusine niciodata de nimeni ... si nu ar fi trebuit sa le fie rusine nici lor, indiferent de vremurile mai grele pe care le traim ... vremuri nicidecum mai grele decit ale altora ... poate si musulmani ...



marco918
Postat pe 31 August 2010 23:53
... ella ... poate te uiti la linkul de mai jos si imi spui ca sint minciuni ... mai sint si alte ... gramezi ... nu toti sint la fel ... dar zelul religios cind se va intoarce si impotriva ta ? ...


http://www.faithfreedom.org/Testimonials/AhmedShalakamy50521.htm


... This Bangladeshi Hindu was caught in the street. He was brought to the mosque and was beaten to death. His pleads for mercy had no effect on the stone-hard hearts of the Muslim Satan worshippers. They chanted, "kill the kafir, kill the kafir" and shouted Allah u Akbar while Vimal Patak met his agonizing death.




Humans are not born evil, they become evil through indoctrination.



marco918
Postat pe 1 Septembrie 2010 00:46
Corect...
kudika226898
Postat pe 1 Septembrie 2010 11:16
De la: marco918, la data 2010-09-01 00:46:06... ella ... poate te uiti la linkul de mai jos si imi spui ca sint minciuni ... mai sint si alte ... gramezi ... nu toti sint la fel ... dar zelul religios cind se va intoarce si impotriva ta ? ...


http://www.faithfreedom.org/Testimonials/AhmedShalakamy50521.htm


... This Bangladeshi Hindu was caught in the street. He was brought to the mosque and was beaten to death. His pleads for mercy had no effect on the stone-hard hearts of the Muslim Satan worshippers. They chanted, "kill the kafir, kill the kafir" and shouted Allah u Akbar while Vimal Patak met his agonizing death.




Humans are not born evil, they become evil through indoctrination.





Marco, eu cred ca tu nu ai treaba!
Tu nu vezi ce zicem noi si ce inteleg ele?:))
Eu am abandonat:))
Tu vorbesti de istorie, ele de telenovele si sclipiciuri:))
stem_29
Postat pe 1 Septembrie 2010 11:22
De la: marco918, la data 2010-09-01 00:46:06... ella ... poate te uiti la linkul de mai jos si imi spui ca sint minciuni ... mai sint si alte ... gramezi ... nu toti sint la fel ... dar zelul religios cind se va intoarce si impotriva ta ? ...


http://www.faithfreedom.org/Testimonials/AhmedShalakamy50521.htm


... This Bangladeshi Hindu was caught in the street. He was brought to the mosque and was beaten to death. His pleads for mercy had no effect on the stone-hard hearts of the Muslim Satan worshippers. They chanted, "kill the kafir, kill the kafir" and shouted Allah u Akbar while Vimal Patak met his agonizing death.




Humans are not born evil, they become evil through indoctrination.






ELLA_79
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:13
MI AI DEMONSTRAT INCA O DATA...PRIN INSULTE SI AGRESIVITATE VERBALA(ABUZ DE LIMBAJ) CA ESTI ROMANUL GET BEGET...NU MA ASTEPTAM DE LA TINE DE ALTFEL SA FII IN STARE SA PORTI O DISCUTIE DECENTA...PENTRU CA ESTI ROMAN.SI DACA ERAM FACE TO FACE...MA SI PLESNEAI...CA VIOLENTA E LA EA ACASA.
"DESTEPTULE"...HABAR NU AI CARE SUNT TARILE ARABE....CE SPUI DE BANGLADESH...DE IRAN..CAUCAZ....PAI ASTIA S ARABI?EU VB DE ARABI...NU DE OAMENI NEBUNI...SI SECTE...CARE SE CRED MUSULMANE...DOAR PT CA RECUNOSC EXISTENTA UNUI SINGUR DUMNEZEU.CA DOAR SI MARTORII LUI IEHOVA SI PENTICOSTALII ZIC CA S CRESTINI...NU?
EU NU NEG CE SE INTAMPLA IN LUME..SI NU AM NEGAT CA SUNT OAMENI RAI SI CRIMINALI...FIE EI CRESTINI,MUSULMANI SAU ATEI.EU AM SUBLINIAT CE SE INTAMPLA IN ROMANIA SI VAD CA ASTA TE A SUPARAT CA ASA I ROMANUL NU VREA SA RECUNOASCA NICI IN RUPTUL CAPULUI CEVA.SAU TU VREI SA SPUI CA MAI ESTI IN "EPOCA DE AUR".HELLO...PRESA E LIBERA ...NEGI CE SE INTAMPLA IN ROMANIA?TU ESTI PARANOIC.
TRAIESC DE 7 ANI INTR O TARA ARABA SI LUCREZ LA STAT LA O FIRMA DE MEDICAMENTE..SI AM SI FARMACIE PARTICULARA....ESTI TU NORMAL...CAND MA CONTRAZICI?ZICI CA EU SUNT PARANOICA....
PE LANGA FAPTUL CA NU AI NICI CELE MAI VAGI CUNOSTINTE DE LELIGIE ..NICI GEOGRAFIE NU STII..SI CONFUNZI MARFA CU AMBALAJUL..
CEI 3 CARE VA TOT SUSTINETI PE FORUM ...SEMANATI...SUNTETI APOSTROFATI CU ABUZ DE LIMBAJ....DE CE OARE NU GASESC UN ROMAN CU CARE SA PORT O DISCUTIE DECENTA?????RASPUNDE TU.....CA TE PRICEPI....ROMANUL PROVINE DE LA SAT.
NU AM AFIRMAT NICIODATA CA ARABII AR FI "CHEIE DE BISERICA" ,DOAR AM SUBLINIAT VALORILE LOR....SI AM AMINTIT DE CE SE INTAMPLA LA NOI.
ITI RECOMAND SA CITESTI GENEZA(CAP 12, 13, 38, 39,40)..DEONTERONOMUL...SI CARTILE LUI MOISE...ESTI PE DINAFARA.
SI ORICUM CHIAR DACA AI DE GAND SA MI MAI SCRII...NU VOI CITI..PT CA AM LUCRURI MAI INTERESANTE DE FACUT DECAT SA MA CERT CU TINE PE UN FORUM UNDE ESTI SINGURUL BAIAT(NU TI DAU MAI MULT DE 17-18 ANI..DUPA FELUL DE A VB),INTR UN TOPIC CARE E MAI MULT PT FEMEI..CRED CA TE PLICTISESTI GROAZNIC.....ITI DAU EU OCUPATIE...INVATA GEOGRAFIE...SI RELIGIE....TI E MAI FOLOSITOARE DECAT ACEST FORUM...
CEEA CE FAC MUSULMANII...NU E MAI DEPARTE DE CE FAC CRESTINII...IN GENERAL.ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA
ESTI O PERSOANA SLABA...
ELLA_79
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:53
De la: ELLA_79, la data 2010-09-01 12:53:22MI AI DEMONSTRAT INCA O DATA...PRIN INSULTE SI AGRESIVITATE VERBALA(ABUZ DE LIMBAJ) CA ESTI ROMANUL GET BEGET...NU MA ASTEPTAM DE LA TINE DE ALTFEL SA FII IN STARE SA PORTI O DISCUTIE DECENTA...PENTRU CA ESTI ROMAN.SI DACA ERAM FACE TO FACE...MA SI PLESNEAI...CA VIOLENTA E LA EA ACASA.
"DESTEPTULE"...HABAR NU AI CARE SUNT TARILE ARABE....CE SPUI DE BANGLADESH...DE IRAN..CAUCAZ....PAI ASTIA S ARABI?EU VB DE ARABI...NU DE OAMENI NEBUNI...SI SECTE...CARE SE CRED MUSULMANE...DOAR PT CA RECUNOSC EXISTENTA UNUI SINGUR DUMNEZEU.CA DOAR SI MARTORII LUI IEHOVA SI PENTICOSTALII ZIC CA S CRESTINI...NU?
EU NU NEG CE SE INTAMPLA IN LUME..SI NU AM NEGAT CA SUNT OAMENI RAI SI CRIMINALI...FIE EI CRESTINI,MUSULMANI SAU ATEI.EU AM SUBLINIAT CE SE INTAMPLA IN ROMANIA SI VAD CA ASTA TE A SUPARAT CA ASA I ROMANUL NU VREA SA RECUNOASCA NICI IN RUPTUL CAPULUI CEVA.SAU TU VREI SA SPUI CA MAI ESTI IN "EPOCA DE AUR".HELLO...PRESA E LIBERA ...NEGI CE SE INTAMPLA IN ROMANIA?TU ESTI PARANOIC.
TRAIESC DE 7 ANI INTR O TARA ARABA SI LUCREZ LA STAT LA O FIRMA DE MEDICAMENTE..SI AM SI FARMACIE PARTICULARA....ESTI TU NORMAL...CAND MA CONTRAZICI?ZICI CA EU SUNT PARANOICA....
PE LANGA FAPTUL CA NU AI NICI CELE MAI VAGI CUNOSTINTE DE LELIGIE ..NICI GEOGRAFIE NU STII..SI CONFUNZI MARFA CU AMBALAJUL..
CEI 3 CARE VA TOT SUSTINETI PE FORUM ...SEMANATI...SUNTETI APOSTROFATI CU ABUZ DE LIMBAJ....DE CE OARE NU GASESC UN ROMAN CU CARE SA PORT O DISCUTIE DECENTA?????RASPUNDE TU.....CA TE PRICEPI....ROMANUL PROVINE DE LA SAT.
NU AM AFIRMAT NICIODATA CA ARABII AR FI "CHEIE DE BISERICA" ,DOAR AM SUBLINIAT VALORILE LOR....SI AM AMINTIT DE CE SE INTAMPLA LA NOI.
ITI RECOMAND SA CITESTI GENEZA(CAP 12, 13, 38, 39,40)..DEONTERONOMUL...SI CARTILE LUI MOISE...ESTI PE DINAFARA.
SI ORICUM CHIAR DACA AI DE GAND SA MI MAI SCRII...NU VOI CITI..PT CA AM LUCRURI MAI INTERESANTE DE FACUT DECAT SA MA CERT CU TINE PE UN FORUM UNDE ESTI SINGURUL BAIAT(NU TI DAU MAI MULT DE 17-18 ANI..DUPA FELUL DE A VB),INTR UN TOPIC CARE E MAI MULT PT FEMEI..CRED CA TE PLICTISESTI GROAZNIC.....ITI DAU EU OCUPATIE...INVATA GEOGRAFIE...SI RELIGIE....TI E MAI FOLOSITOARE DECAT ACEST FORUM...
CEEA CE FAC MUSULMANII...NU E MAI DEPARTE DE CE FAC CRESTINII...IN GENERAL.ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA
ESTI O PERSOANA SLABA...



citat
CEI 3 CARE VA TOT SUSTINETI PE FORUM ...SEMANATI...SUNTETI APOSTROFATI CU ABUZ DE LIMBAJ....DE CE OARE NU GASESC UN ROMAN CU CARE SA PORT O DISCUTIE DECENTA?????
1) pe un forum nu se scrie cu CAPS.
2) daca o sa citesti mai sus, absolut tot, nu cred ca vei gasi in ceea ce am postat EU, vreun limbaj care sa-l numesti " abuz".
3) Nu inteleg de ce cauti tu romani sa discuti pe forum, cand acolo unde esti esti precum in rai.......
Iesi si acolo la o prietena la o cafea, mergi si povesteste cu ea:))......daca legile va permit asta.
Succes doamna ELLA! Si nu uita, CAPS, il folosesti doar ca " strigare" ( daca il folosesti intr-un mesaj intreg, inseamna urlat, de-a dreptul......la interlocutorii tai):) sau la inceput de propozitie.
E regula pe orice forum:)

P.S.....poate prietenelor tale musulmance, get-beget o sa le povestesti si ceea ce e frumos in ro....poate copilaria ta, despre studiile tale, despre profesorii tai.....care te-au educat, fara sa fie musulmani:)
Stii, din fericire si Ro are multe lucruri frumoase:)..insa prea putini oameni care le vad si nu-si scuipa originea si parintii.
stem_29
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:03
De la: ELLA_79, la data 2010-09-01 12:53:22MI AI DEMONSTRAT INCA O DATA...PRIN INSULTE SI AGRESIVITATE VERBALA(ABUZ DE LIMBAJ) CA ESTI ROMANUL GET BEGET...NU MA ASTEPTAM DE LA TINE DE ALTFEL SA FII IN STARE SA PORTI O DISCUTIE DECENTA...PENTRU CA ESTI ROMAN.SI DACA ERAM FACE TO FACE...MA SI PLESNEAI...CA VIOLENTA E LA EA ACASA.
"DESTEPTULE"...HABAR NU AI CARE SUNT TARILE ARABE....CE SPUI DE BANGLADESH...DE IRAN..CAUCAZ....PAI ASTIA S ARABI?EU VB DE ARABI...NU DE OAMENI NEBUNI...SI SECTE...CARE SE CRED MUSULMANE...DOAR PT CA RECUNOSC EXISTENTA UNUI SINGUR DUMNEZEU.CA DOAR SI MARTORII LUI IEHOVA SI PENTICOSTALII ZIC CA S CRESTINI...NU?
EU NU NEG CE SE INTAMPLA IN LUME..SI NU AM NEGAT CA SUNT OAMENI RAI SI CRIMINALI...FIE EI CRESTINI,MUSULMANI SAU ATEI.EU AM SUBLINIAT CE SE INTAMPLA IN ROMANIA SI VAD CA ASTA TE A SUPARAT CA ASA I ROMANUL NU VREA SA RECUNOASCA NICI IN RUPTUL CAPULUI CEVA.SAU TU VREI SA SPUI CA MAI ESTI IN "EPOCA DE AUR".HELLO...PRESA E LIBERA ...NEGI CE SE INTAMPLA IN ROMANIA?TU ESTI PARANOIC.
TRAIESC DE 7 ANI INTR O TARA ARABA SI LUCREZ LA STAT LA O FIRMA DE MEDICAMENTE..SI AM SI FARMACIE PARTICULARA....ESTI TU NORMAL...CAND MA CONTRAZICI?ZICI CA EU SUNT PARANOICA....
PE LANGA FAPTUL CA NU AI NICI CELE MAI VAGI CUNOSTINTE DE LELIGIE ..NICI GEOGRAFIE NU STII..SI CONFUNZI MARFA CU AMBALAJUL..
CEI 3 CARE VA TOT SUSTINETI PE FORUM ...SEMANATI...SUNTETI APOSTROFATI CU ABUZ DE LIMBAJ....DE CE OARE NU GASESC UN ROMAN CU CARE SA PORT O DISCUTIE DECENTA?????RASPUNDE TU.....CA TE PRICEPI....ROMANUL PROVINE DE LA SAT.
NU AM AFIRMAT NICIODATA CA ARABII AR FI "CHEIE DE BISERICA" ,DOAR AM SUBLINIAT VALORILE LOR....SI AM AMINTIT DE CE SE INTAMPLA LA NOI.
ITI RECOMAND SA CITESTI GENEZA(CAP 12, 13, 38, 39,40)..DEONTERONOMUL...SI CARTILE LUI MOISE...ESTI PE DINAFARA.
SI ORICUM CHIAR DACA AI DE GAND SA MI MAI SCRII...NU VOI CITI..PT CA AM LUCRURI MAI INTERESANTE DE FACUT DECAT SA MA CERT CU TINE PE UN FORUM UNDE ESTI SINGURUL BAIAT(NU TI DAU MAI MULT DE 17-18 ANI..DUPA FELUL DE A VB),INTR UN TOPIC CARE E MAI MULT PT FEMEI..CRED CA TE PLICTISESTI GROAZNIC.....ITI DAU EU OCUPATIE...INVATA GEOGRAFIE...SI RELIGIE....TI E MAI FOLOSITOARE DECAT ACEST FORUM...
CEEA CE FAC MUSULMANII...NU E MAI DEPARTE DE CE FAC CRESTINII...IN GENERAL.ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA
ESTI O PERSOANA SLABA...









... ete. fleosc maritzo ... si tu ai demonstrat ... CA NU MAI ESTI ... NIMIC ... SCUIPA-TE IN CONTINUARE ... SCUIPA-TI FAMILIA ... SCUIPA-TI TOT NEAMUL ... SCUIPA-MA SI PE MINE DACA ITI FACE PLACERE ... hai pa ...
zdrentza spalata la creier ... de cei ca tine ne este cel mai rusine ... tu faci romanii de ris mai rau decit un tigan care fura de foame ...

... si la cit de ingramadita esti iti inchipui ca islamismul e compact si singular ... in tarile arabe !!! ... te-au mai invatat ceva dar numai ce vroaiu ei sa stii ... ca pe tine NU TE DUCE CAPUL mai mult ... nu te-a dus inainte ... de ce te-ar duce acum cind esti ''musulmanca'' ...







marco918
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:06
exista si mamelitor de creiere!
se ia una bucata creier si se mameleste pana la forma dorita..astfel incat sa nu fie prea dasteapta!
size_back
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:12
... ella ... mai ia de aici ... cred ca stii ce inseamna ... orientul mijlociu ? ...



http://arid.wordpress.com/2007/05/10/fetite-si-femei-in-islam/



... poate nu e o practica ... ''obisnuita'' ... dar este ... sa iti fie ''rusine'' in continuare ca esti ... crestina si romanca ...



marco918
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:14
De la: size_back, la data 2010-09-01 13:12:42exista si mamelitor de creiere!
se ia una bucata creier si se mameleste pana la forma dorita..astfel incat sa nu fie prea dasteapta!






... depinde ... daca ai ce sa ''mamelesti'' la anumite creiere ... si sa tot astepti vara ca sa devina ... vizibile ... nu se merita ... pui ceva taritze acolo si inchizi subiectul ...


marco918
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:15
De la: ELLA_79, la data 2010-09-01 12:53:22MI AI DEMONSTRAT INCA O DATA...PRIN INSULTE SI AGRESIVITATE VERBALA(ABUZ DE LIMBAJ) CA ESTI ROMANUL GET BEGET...NU MA ASTEPTAM DE LA TINE DE ALTFEL SA FII IN STARE SA PORTI O DISCUTIE DECENTA...PENTRU CA ESTI ROMAN.SI DACA ERAM FACE TO FACE...MA SI PLESNEAI...CA VIOLENTA E LA EA ACASA.
"DESTEPTULE"...HABAR NU AI CARE SUNT TARILE ARABE....CE SPUI DE BANGLADESH...DE IRAN..CAUCAZ....PAI ASTIA S ARABI?EU VB DE ARABI...NU DE OAMENI NEBUNI...SI SECTE...CARE SE CRED MUSULMANE...DOAR PT CA RECUNOSC EXISTENTA UNUI SINGUR DUMNEZEU.CA DOAR SI MARTORII LUI IEHOVA SI PENTICOSTALII ZIC CA S CRESTINI...NU?
EU NU NEG CE SE INTAMPLA IN LUME..SI NU AM NEGAT CA SUNT OAMENI RAI SI CRIMINALI...FIE EI CRESTINI,MUSULMANI SAU ATEI.EU AM SUBLINIAT CE SE INTAMPLA IN ROMANIA SI VAD CA ASTA TE A SUPARAT CA ASA I ROMANUL NU VREA SA RECUNOASCA NICI IN RUPTUL CAPULUI CEVA.SAU TU VREI SA SPUI CA MAI ESTI IN "EPOCA DE AUR".HELLO...PRESA E LIBERA ...NEGI CE SE INTAMPLA IN ROMANIA?TU ESTI PARANOIC.
TRAIESC DE 7 ANI INTR O TARA ARABA SI LUCREZ LA STAT LA O FIRMA DE MEDICAMENTE..SI AM SI FARMACIE PARTICULARA....ESTI TU NORMAL...CAND MA CONTRAZICI?ZICI CA EU SUNT PARANOICA....
PE LANGA FAPTUL CA NU AI NICI CELE MAI VAGI CUNOSTINTE DE LELIGIE ..NICI GEOGRAFIE NU STII..SI CONFUNZI MARFA CU AMBALAJUL..
CEI 3 CARE VA TOT SUSTINETI PE FORUM ...SEMANATI...SUNTETI APOSTROFATI CU ABUZ DE LIMBAJ....DE CE OARE NU GASESC UN ROMAN CU CARE SA PORT O DISCUTIE DECENTA?????RASPUNDE TU.....CA TE PRICEPI....ROMANUL PROVINE DE LA SAT.
NU AM AFIRMAT NICIODATA CA ARABII AR FI "CHEIE DE BISERICA" ,DOAR AM SUBLINIAT VALORILE LOR....SI AM AMINTIT DE CE SE INTAMPLA LA NOI.
ITI RECOMAND SA CITESTI GENEZA(CAP 12, 13, 38, 39,40)..DEONTERONOMUL...SI CARTILE LUI MOISE...ESTI PE DINAFARA.
SI ORICUM CHIAR DACA AI DE GAND SA MI MAI SCRII...NU VOI CITI..PT CA AM LUCRURI MAI INTERESANTE DE FACUT DECAT SA MA CERT CU TINE PE UN FORUM UNDE ESTI SINGURUL BAIAT(NU TI DAU MAI MULT DE 17-18 ANI..DUPA FELUL DE A VB),INTR UN TOPIC CARE E MAI MULT PT FEMEI..CRED CA TE PLICTISESTI GROAZNIC.....ITI DAU EU OCUPATIE...INVATA GEOGRAFIE...SI RELIGIE....TI E MAI FOLOSITOARE DECAT ACEST FORUM...
CEEA CE FAC MUSULMANII...NU E MAI DEPARTE DE CE FAC CRESTINII...IN GENERAL.ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA
ESTI O PERSOANA SLABA...


si inca ceva...sunt mii de romani (femei si barbati) ,care lucreaza cu contracte in tari arabe precum:Dubai, Katar,Kuwait(4000 rom), Arabia saudita,Liban,Siria,...nu am auzit sa fie omorati ca s crestini........
de altfel...pt cunostintele tale generale(cam lipsesc), in tarile arabe exista un procent mare de crestini,evrei,si multe alte secte,care umbla liber pe strazi...si nu au probleme.In siria, 30% din populatie sunt crestini.


1 Am scris cu CAPS....tocmai pt faptul ca am vrut sa ies in esvidenta...stiu regulile.dupa cum vezi...ti am urmat sfatul.....
2 In acest moment cand scriu pe forum...sunt la munca....si am "ferestre"...si imi permit sa stau de vb...cu cine vreau....
3 ies f des la restaurante atat cu sotul si copilul..cat si cu romance de aici cu copii lor....cat si in parcuri..sau la mare..ca locuim aproape de mare.
ELLA_79
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:18
... ella ... mai ia ... inca odata ... de aici ... cred ca stii ce inseamna ... orientul mijlociu ? ...



http://arid.wordpress.com/2007/05/10/fetite-si-femei-in-islam/



... poate nu e o practica ... ''obisnuita'' ... dar este ... sa iti fie ''rusine'' in continuare ca esti ... crestina si romanca ...



[/quote]
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:19
De la: ELLA_79, la data 2010-09-01 13:18:02
si inca ceva.... ......Dubai, Katar,Kuwait(4000 rom), Arabia saudita,Liban,Siria,... ..........





... doamna ''farmacista'' !!! ... dubai-ul este capitala Emiratelor Arabe ... nu este o tara in sine ... iar ''KATARUL'' se scrie QATAR ... pentru cultura dumitale de ''musulmanca'' ... si sper sa te mai lase ''sponsorul'' sa vezi vreodata romania !!! ...



marco918
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:25
De la: ELLA_79, la data 2010-09-01 13:18:02
De la: ELLA_79, la data 2010-09-01 12:53:22MI AI DEMONSTRAT INCA O DATA...PRIN INSULTE SI AGRESIVITATE VERBALA(ABUZ DE LIMBAJ) CA ESTI ROMANUL GET BEGET...NU MA ASTEPTAM DE LA TINE DE ALTFEL SA FII IN STARE SA PORTI O DISCUTIE DECENTA...PENTRU CA ESTI ROMAN.SI DACA ERAM FACE TO FACE...MA SI PLESNEAI...CA VIOLENTA E LA EA ACASA.
"DESTEPTULE"...HABAR NU AI CARE SUNT TARILE ARABE....CE SPUI DE BANGLADESH...DE IRAN..CAUCAZ....PAI ASTIA S ARABI?EU VB DE ARABI...NU DE OAMENI NEBUNI...SI SECTE...CARE SE CRED MUSULMANE...DOAR PT CA RECUNOSC EXISTENTA UNUI SINGUR DUMNEZEU.CA DOAR SI MARTORII LUI IEHOVA SI PENTICOSTALII ZIC CA S CRESTINI...NU?
EU NU NEG CE SE INTAMPLA IN LUME..SI NU AM NEGAT CA SUNT OAMENI RAI SI CRIMINALI...FIE EI CRESTINI,MUSULMANI SAU ATEI.EU AM SUBLINIAT CE SE INTAMPLA IN ROMANIA SI VAD CA ASTA TE A SUPARAT CA ASA I ROMANUL NU VREA SA RECUNOASCA NICI IN RUPTUL CAPULUI CEVA.SAU TU VREI SA SPUI CA MAI ESTI IN "EPOCA DE AUR".HELLO...PRESA E LIBERA ...NEGI CE SE INTAMPLA IN ROMANIA?TU ESTI PARANOIC.
TRAIESC DE 7 ANI INTR O TARA ARABA SI LUCREZ LA STAT LA O FIRMA DE MEDICAMENTE..SI AM SI FARMACIE PARTICULARA....ESTI TU NORMAL...CAND MA CONTRAZICI?ZICI CA EU SUNT PARANOICA....
PE LANGA FAPTUL CA NU AI NICI CELE MAI VAGI CUNOSTINTE DE LELIGIE ..NICI GEOGRAFIE NU STII..SI CONFUNZI MARFA CU AMBALAJUL..
CEI 3 CARE VA TOT SUSTINETI PE FORUM ...SEMANATI...SUNTETI APOSTROFATI CU ABUZ DE LIMBAJ....DE CE OARE NU GASESC UN ROMAN CU CARE SA PORT O DISCUTIE DECENTA?????RASPUNDE TU.....CA TE PRICEPI....ROMANUL PROVINE DE LA SAT.
NU AM AFIRMAT NICIODATA CA ARABII AR FI "CHEIE DE BISERICA" ,DOAR AM SUBLINIAT VALORILE LOR....SI AM AMINTIT DE CE SE INTAMPLA LA NOI.
ITI RECOMAND SA CITESTI GENEZA(CAP 12, 13, 38, 39,40)..DEONTERONOMUL...SI CARTILE LUI MOISE...ESTI PE DINAFARA.
SI ORICUM CHIAR DACA AI DE GAND SA MI MAI SCRII...NU VOI CITI..PT CA AM LUCRURI MAI INTERESANTE DE FACUT DECAT SA MA CERT CU TINE PE UN FORUM UNDE ESTI SINGURUL BAIAT(NU TI DAU MAI MULT DE 17-18 ANI..DUPA FELUL DE A VB),INTR UN TOPIC CARE E MAI MULT PT FEMEI..CRED CA TE PLICTISESTI GROAZNIC.....ITI DAU EU OCUPATIE...INVATA GEOGRAFIE...SI RELIGIE....TI E MAI FOLOSITOARE DECAT ACEST FORUM...
CEEA CE FAC MUSULMANII...NU E MAI DEPARTE DE CE FAC CRESTINII...IN GENERAL.ASA CA RADE CIOB DE OALA SPARTA
ESTI O PERSOANA SLABA...


si inca ceva...sunt mii de romani (femei si barbati) ,care lucreaza cu contracte in tari arabe precum:Dubai, Katar,Kuwait(4000 rom), Arabia saudita,Liban,Siria,...nu am auzit sa fie omorati ca s crestini........
de altfel...pt cunostintele tale generale(cam lipsesc), in tarile arabe exista un procent mare de crestini,evrei,si multe alte secte,care umbla liber pe strazi...si nu au probleme.In siria, 30% din populatie sunt crestini.


1 Am scris cu CAPS....tocmai pt faptul ca am vrut sa ies in esvidenta...stiu regulile.dupa cum vezi...ti am urmat sfatul.....
2 In acest moment cand scriu pe forum...sunt la munca....si am "ferestre"...si imi permit sa stau de vb...cu cine vreau....
3 ies f des la restaurante atat cu sotul si copilul..cat si cu romance de aici cu copii lor....cat si in parcuri..sau la mare..ca locuim aproape de mare.



cu scrisul de tipar iesi in evidenta?
Mai ELLA, eu chiar nu te inteleg de ce esti tu asa de inversunata, eu doar ti-am dat o sugestie, nu trebuia sa mi te justifici:)) din partea mea.....poti merge si pe luna.( ma refer la vizite)
Auzi, apropo de discutii pe forumuri, cunosc o tipa pe un alt forum.......e ieseanca:)....are fiica cu un arab, evident ca i-a facut-o fiind student la noi, ea a ramas cu fata in ro, el a plecat si s-a insurat acolo..e medic, stii ce face ea acum>:) sta intr-un apartament in apropiere de el, intr-o tara araba, o intretine si pe ea si pe fiica lui, pt. ca a fraierit-o sa mearga sa vada fata si de peste 16 ani nu o mai poate scoate din tara de acolo ( asta mi-a povestit-o dupa ce la inceput ne mintea ca-i inginera in petrol printr-o tara araba:).....la inceput mi-a zis ca aceasta fata e infiata..( povesti de net, ELLA):)))..acum copila are aproape 18 ani, insa nu mai pot pleca de acolo chiar daca ar vrea, fata are cancer la san!.....si acest cancer a facut-o sa-si recunoasca minciunile sfruntate pe forum...si statul cu coada in sus cat de bine e in tarile arabe....

Un OM cu studii, i-a distrus viata acestei mame, a tintui-o intr-o casa, si rugandu-se sa-si poata scoate copilul de acolo......ea venea in Ro, pt. ca aici a avut o sora care impreuna cu sotul ei a murit int-un accident de masina si au ramas 2 copii, de care tot ea are grija......o viata impartita intre 2 continente.......si sperante desarte.
stem_29
Postat pe 1 Septembrie 2010 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Faut pas! 24 De la: yumalai 15 Iunie 2009 09:54
Buna 3 De la: kudika_931429 20 August 2013 14:03
Ne ducem de rapa? 1 De la: danielatontsch 15 Septembrie 2009 17:50
sunt fericita in familie cu sotul dar familia ma obsedeaza ce sa fac???? 7 De la: kudika098645 23 Februarie 2010 17:12
rugaciune 10 De la: brun3ta2010 6 Mai 2014 21:03