Setari Cookie-uri

valul islamic moda sau traditie??????

E greu de conceput pentru mine...si eu m-am imbracat intotdeauna decent. n-am consumat alcool, dar asta nu m-a indreptat catre islamism...cred ca la tine e vorba si de altceva...oricum, n-am mai auzit aedeleanca sa se comverteasca la islamism...si nici de abuzuri sexuale in familii decente...dar, c'est la vie...
kudika226898
Postat pe 27 Ianuarie 2011 22:35
am nu am spus ca asta m-a indreptat catre Islam, asta doar m-a ajutat sa nu imi fie "greu"...nu ai auzit tu, dar eu cunosc destule ardelence convertite....si abuzuri sunt peste tot...cand mergi in strada nimeni nu stie din ce familie provii...mda..
aisha_maryem
Postat pe 3 Februarie 2011 14:33
Bineinteles ca sunt asemanari intre Biblie si coran, doar coranul copiaza povestile biblice. Sunt si deosebiri fundamentale.
O intrebare, totusi, de ce sunt mereu ELE cele care se convertesc? Cumva musulmanii vaneaza femeile mai slabe de inger?
Spanish_Dancer
Postat pe 3 Februarie 2011 16:01
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-02-03 16:01:55Bineinteles ca sunt asemanari intre Biblie si coran, doar coranul copiaza povestile biblice. Sunt si deosebiri fundamentale.
O intrebare, totusi, de ce sunt mereu ELE cele care se convertesc? Cumva musulmanii vaneaza femeile mai slabe de inger?


Stiu ca nu de la mine astepti raspunsul, dar raspund si eu la intreabarea ta: DA!
rashela
Postat pe 4 Februarie 2011 00:21
De la: aisha_maryem, la data 2011-01-27 14:03:35
De la: kudika226898, la data 2011-01-26 21:36:46Ai spus ca aveai un mod de viata asemanator musulmanilor, de aceea ai aderat la religia lor...si de aceea te-am intrebat de etnie...eu nu cunosc romani care sa traiasca asemanator lor...decat poate in mediile amarate, unde femeia nu valoreaza mai mult decat pisica sau gaina din cotet...



Nu Nu Nu...de exemplu: imbracamintea...ma imbracam decent chiar daca nu eram musulmana, ma rugam, carne de porc nu am mancat niciodata pt ca nu imi place, alcool nu am baut niciodata etc...la asta ma refeream. si am studiat si Biblia cu fratele meu care e prot si am studiat si Coranul la moschee...Si sunt foarte multe asemanari intre religii, dar ma rog nu asta dezbatem acum...
Si nu am traiesc intr-un mediu amarat, chiar de loc....sunt din cluj si am o situatie materiala chiar foarte buna ;)


Stiu ca nu conteaza pentru tine, dar nah, tot imi zic parerea.
Daca umblu intr-o pereche de blugi si un tricou ti se pare decent? Sper ca da (altfel incep sa-mi ridic mari semne de intrebare in ce te priveste). Prin urmare, daca ma imbrac asa, sunt vegetariana, mai ramane doar sa ma convertesc, nu? ca doar traiesc asemanator unui musulman. Ah, da! Cred in Dumnezeu, ma rog la el, ma duc la slujbe, sunt aproape habotnica. Ma incadrez, nu?

Stii ce am constatat eu pe topicul asta invechit? Singurele persoane care apara religia musulmana si neamul lor, sunt cele care au legaturi sexuale cu ei. Adica sunt iubite sau neveste de arabi.
Cum e posibil sa vina x-uleasca (nu ma intereseaza un id, asa ca nu-l tin minte) si sa-mi spuna ca toti vorbim din carti? Cum e posibil sa consideri lapidarea, atentatele, ura lor nemarginita impotriva crestinilor, sutele de morti saptamanal in numele lui Alah, CUM E POSIBIL sa consideri toate astea cazuri izolate si sa incerci sa spui ca musulmanul e painea lui Dumnezeu si ca noi suntem doar niste nenorociti?

Da, romanului i se spune hot pentru ca e hot. Romanul daca are ocazia sa fure, fura, ce-o sa mai dam cotita. Nu tiganul ci romanul fura, indiferent de culoarea pielii. Asa ca, daca intreaga omenire spune ca arabul e un nenorocit caruia ii place sangele, atunci asa e. Mi-e absolut egal ca vin niste improbodite si spun ca e cel mai bun barbat din lume. Fie la ele acolo!


rashela
Postat pe 4 Februarie 2011 01:25
imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..
ana_34
Postat pe 28 Februarie 2011 22:28
Lasa tu basmele....
kudika226898
Postat pe 1 Martie 2011 22:06


[img]http://img29.imageshack.us/img29/4343/lajug460x344.jpg[/img]
rockk
Postat pe 1 Martie 2011 22:12
kudika226898
Postat pe 2 Martie 2011 06:50
De la: kudika226898, la data 2011-03-01 22:06:19Lasa tu basmele....


replici inteligente ..ca de obicei..a trecut ceva timp..si n ai evoluat in IQ...Biblia e un basm???vechiul Testament ..care e Tora evreilor..cu multe modificari si falsuri...e tot basm?oricum tu nu ai deschis vreodata biblia..asa ca nu stii ce i ala vechi testament..dar ce sa ti mai zic de Coran
ana_34
Postat pe 2 Martie 2011 12:46
Lasa basmele....
kudika226898
Postat pe 2 Martie 2011 23:11
De la: ana_34, la data 2011-02-28 22:28:34imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..


Intrucat suntem o gloata de ignorante in opinia ta, de ce ne ceri sa-ti punem intrebari? Trecand peste mojicie care, stii foarte bine ca-i caracteristica doar omului care n-are argumente, imi fac curaj si te intreb:
- ce intelege o carte sfanta (daca fiecare dintre ele are un alt inteles, le poti lua la rand) prin : "femeia trebuie sa se supuna barbatului"?
- ce intelegi tu prin expresia mentionata mai sus ca om, ca femeie, lasand la o parte habotnicia (daca se poate)?
rashela
Postat pe 2 Martie 2011 23:38
De la: ana_34, la data 2011-02-28 22:28:34imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..


Imi explici atunci la ce se refera cosubstantialitatea?
Din moment ce te pricepi, chiar tu ai zis-o.
Spanish_Dancer
Postat pe 3 Martie 2011 10:09
De la: rashela, la data 2011-03-02 23:38:38
De la: ana_34, la data 2011-02-28 22:28:34imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..


Intrucat suntem o gloata de ignorante in opinia ta, de ce ne ceri sa-ti punem intrebari? Trecand peste mojicie care, stii foarte bine ca-i caracteristica doar omului care n-are argumente, imi fac curaj si te intreb:
- ce intelege o carte sfanta (daca fiecare dintre ele are un alt inteles, le poti lua la rand) prin : "femeia trebuie sa se supuna barbatului"?
- ce intelegi tu prin expresia mentionata mai sus ca om, ca femeie, lasand la o parte habotnicia (daca se poate)?



Daca ai fi deschis macar o data n viata Biblia, probabil nu te as fi numit ignoranta, si nu mi ai fi pus aceasta intrebare..caci ai fi stiut raspunsul.Insa, iti pot spune ca aceasta fraza nu am spus o eu..ci Dumnezeu.si daca vrei sa afli mai mult citeste Biblia.nu e singura carte care spune asta, ci si Tora si Coranul..mesajul nu e schimbat.Asta inseamna ca femeia urmeaza si asculta barbatul in tot ceea ce e bine si nju contrazice religia..bineinteles si cu comun acord.
Biblia spune ca femeia trebuie sa si acopere capul.ceea ce crestinii o fac doar in biserica.Tot in Biblie se spune ca femeia pana la casatorie sa si asculte parintii,tatal in special..iar dupa casatorie sa fie supusa barbatului ei.asta nu inseamna ca in ceea ce este rau..ci doar in ceea ce cere reli
Te mai pot informa ca o femeie care insela barbatul...IN BIBLIE...se cerea sa fie omorata cu pietre.STIAI? Asta era legea lui dumnezeu..insa probabil ca tu nu l cunosti atat de bine pe dumnezeu ci pe diavol..caci tot ceea ce se intampla azi..cu dezmatul si nerusinarea femeilor..e mana diavolului
ana_34
Postat pe 3 Martie 2011 11:06
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-03-03 10:09:38
De la: ana_34, la data 2011-02-28 22:28:34imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..


Imi explici atunci la ce se refera cosubstantialitatea?
Din moment ce te pricepi, chiar tu ai zis-o.


la ce te referi?la faptul ca femeia si barbatul sunt facuti din aceeasi substanta?
Tot Biblia spune ca femeia e facuta din o coasta a barbatului..si barbatul a fost facut primul.Diferente enorme sunt intre cei doi..nu numai fizic cat si psihic.poti cauta noi descoperiri ale stiintei in legatura cu creierul femeii si al barbatului.The women use white matter and men use gray matter.of brain.Ce spui de asta?
ana_34
Postat pe 3 Martie 2011 11:16
De la: ana_34, la data 2011-03-03 11:06:02
De la: rashela, la data 2011-03-02 23:38:38
De la: ana_34, la data 2011-02-28 22:28:34imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..


Intrucat suntem o gloata de ignorante in opinia ta, de ce ne ceri sa-ti punem intrebari? Trecand peste mojicie care, stii foarte bine ca-i caracteristica doar omului care n-are argumente, imi fac curaj si te intreb:
- ce intelege o carte sfanta (daca fiecare dintre ele are un alt inteles, le poti lua la rand) prin : "femeia trebuie sa se supuna barbatului"?
- ce intelegi tu prin expresia mentionata mai sus ca om, ca femeie, lasand la o parte habotnicia (daca se poate)?



Daca ai fi deschis macar o data n viata Biblia, probabil nu te as fi numit ignoranta, si nu mi ai fi pus aceasta intrebare..caci ai fi stiut raspunsul.Insa, iti pot spune ca aceasta fraza nu am spus o eu..ci Dumnezeu.si daca vrei sa afli mai mult citeste Biblia.nu e singura carte care spune asta, ci si Tora si Coranul..mesajul nu e schimbat.Asta inseamna ca femeia urmeaza si asculta barbatul in tot ceea ce e bine si nju contrazice religia..bineinteles si cu comun acord.
Biblia spune ca femeia trebuie sa si acopere capul.ceea ce crestinii o fac doar in biserica.Tot in Biblie se spune ca femeia pana la casatorie sa si asculte parintii,tatal in special..iar dupa casatorie sa fie supusa barbatului ei.asta nu inseamna ca in ceea ce este rau..ci doar in ceea ce cere reli
Te mai pot informa ca o femeie care insela barbatul...IN BIBLIE...se cerea sa fie omorata cu pietre.STIAI? Asta era legea lui dumnezeu..insa probabil ca tu nu l cunosti atat de bine pe dumnezeu ci pe diavol..caci tot ceea ce se intampla azi..cu dezmatul si nerusinarea femeilor..e mana diavolului


Tot nu mi-ai spus ce crezi tu ca inseamna asta. Dar concret, adaptat secolului in care traim noi, nu in secolul in care s-au scris acele carti. :)
rashela
Postat pe 3 Martie 2011 15:44
De la: ana_34, la data 2011-03-03 11:16:21
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-03-03 10:09:38
De la: ana_34, la data 2011-02-28 22:28:34imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..


Imi explici atunci la ce se refera cosubstantialitatea?
Din moment ce te pricepi, chiar tu ai zis-o.


la ce te referi?la faptul ca femeia si barbatul sunt facuti din aceeasi substanta?
Tot Biblia spune ca femeia e facuta din o coasta a barbatului..si barbatul a fost facut primul.Diferente enorme sunt intre cei doi..nu numai fizic cat si psihic.poti cauta noi descoperiri ale stiintei in legatura cu creierul femeii si al barbatului.The women use white matter and men use gray matter.of brain.Ce spui de asta?


Cosubstantialitatea Sfintei Treimi, evident. Sunt surprinsa ca nu ti-ai dat seama la ce ma referea, este un termen clasic in crestinism. Sa nu-mi spui ca tocmai tu n-ai auzit de el???
Spanish_Dancer
Postat pe 3 Martie 2011 22:53
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-03-03 22:53:27
De la: ana_34, la data 2011-03-03 11:16:21
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-03-03 10:09:38
De la: ana_34, la data 2011-02-28 22:28:34imi permit sa te contrazic, deoarece eu nici nu s casatorita cu musulman..nici n am fost iubita sau sa iubesc.Am cunoscut oameni extraordinari..si am apreciat ceea ce altii nu cunosc..si sunt prea ingamfati ca sa i cunoasca.Coranul nu copiaza Biblia..asa cum nu spunem ca Biblia copiaza Tora..caci echiul testament e de fapt ..Tora...daca aeti cunostinte de religie..a stau la dispozitie cu raspunsuri..Si daca tot spuneati de femei..in religia crestina adevarata...femeia trebuie sa fie supusa barbatului..numai ca crestinii nu respecta biblia la fel cum respecta musulmanii coranul..
As mai spune multe..dar cred ca sunteti destul de ignorante ca sa a pese..


Imi explici atunci la ce se refera cosubstantialitatea?
Din moment ce te pricepi, chiar tu ai zis-o.


la ce te referi?la faptul ca femeia si barbatul sunt facuti din aceeasi substanta?
Tot Biblia spune ca femeia e facuta din o coasta a barbatului..si barbatul a fost facut primul.Diferente enorme sunt intre cei doi..nu numai fizic cat si psihic.poti cauta noi descoperiri ale stiintei in legatura cu creierul femeii si al barbatului.The women use white matter and men use gray matter.of brain.Ce spui de asta?


Cosubstantialitatea Sfintei Treimi, evident. Sunt surprinsa ca nu ti-ai dat seama la ce ma referea, este un termen clasic in crestinism. Sa nu-mi spui ca tocmai tu n-ai auzit de el???



Pai ce legatura are asta cu ceea ce spuneam eu mai sus..tu deja ai sariyt la alt subiect ca eu vb despre femeie si barbat in religie.Si la subiectul tau..iti raspund tot cu o intrebare: sunt crestinii monoteisti? a fii monoteist este ca toate actele tale de adoratie sa fie pt un singur Dumnezeu..Deja crestinii se inchina la tot si la toate.Ai habar cate inventii s au facut prin Consilliile de la Nicea, samd..Stii cat de multe falsuri s au introdus datorita conducatorilor romani?ca si preotii recunosc.Stii ca ziua de duminica..ziua soarelui.SUNDAY..nu era prescrisa pentru crestini ca zi de odihna..ci cei care adorau soarele au ales o? Stii ca Sf Constantin era un adorator al soareluisi abia pe patul mortii s a convertit CICA la crestinism? si crestinii se inchina lui..DE CE?ca a acceptat in Roma si crestinismul ca religie si a fost mai ingaduitor decat altii?..
ana_34
Postat pe 4 Martie 2011 08:44
Asa este Marco..insa sfintii au fost niste oameni supusi lui dumnezeu si s au inchinat doar Lui..si n au cerut inaintasilor sa li se inchine dupa ce vor muri..Spre exemplu Sf Constantin..se inchina soarelui..si a tolerat si crestinismul ca religie in Roma ..pe patul mortii..preotii zic ca el s a convertit la crestinism..Crezi ca merita el si mama lui Elena..sa ne rugam noi la icoana lui si sa i cerem lui lucruri care ar trebui sa i le cerem lui Dumnezeu care ne a creat pe noi toti..?! Crezi ca aceasta deviere de la adevar..este folositoare noua si sa urmam precum oile caile gresite doar pentru ca strabunii nostri au facut asta? vreau sa cred ca monoteismul nu inseamna 3..ci UNUL....nici macar consubstantialitatea 3 in 1..care imbraca adevarul cu minciuna..Dumnezeu e unul..Isus s a supus Lui..iar Maria a fost o femeie pura care s a rugat doar lui Dumnezeu..nu lui Moise..sau altui om sfant..
ana_34
Postat pe 6 Martie 2011 12:22
De la: ana_34, la data 2011-03-06 12:22:33Asa este Marco..insa sfintii au fost niste oameni supusi lui dumnezeu si s au inchinat doar Lui..si n au cerut inaintasilor sa li se inchine dupa ce vor muri..Spre exemplu Sf Constantin..se inchina soarelui..si a tolerat si crestinismul ca religie in Roma ..pe patul mortii..preotii zic ca el s a convertit la crestinism..Crezi ca merita el si mama lui Elena..sa ne rugam noi la icoana lui si sa i cerem lui lucruri care ar trebui sa i le cerem lui Dumnezeu care ne a creat pe noi toti..?! Crezi ca aceasta deviere de la adevar..este folositoare noua si sa urmam precum oile caile gresite doar pentru ca strabunii nostri au facut asta? vreau sa cred ca monoteismul nu inseamna 3..ci UNUL....nici macar consubstantialitatea 3 in 1..care imbraca adevarul cu minciuna..Dumnezeu e unul..Isus s a supus Lui..iar Maria a fost o femeie pura care s a rugat doar lui Dumnezeu..nu lui Moise..sau altui om sfant..







... gindesti cum vrei ... dar daca inainteasii nostri gindeau ca tine acum, nu mai se desfasura discutia asta ... e bine sa vezi toate partile unei probleme ... nu chiar asa de simplu sa ii faci pe toti imbecili doar pentru ca tie ti se pare greu sa fii obiectiva ... oricum discutia e de o simplitate rara ...
marco918
Postat pe 6 Martie 2011 12:26
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:26:51 ... oricum discutia e de o simplitate rara ...


la fel ca tine

doar ca tu mai ai o schizo-ersonalitate...deci esti simplu la patrat
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 12:39
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 12:39:33
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:26:51 ... oricum discutia e de o simplitate rara ...


la fel ca tine

doar ca tu mai ai o schizo-ersonalitate...deci esti simplu la patrat






... iar te-a lasat magarul nesatisfacut ... prostanul satului ...
marco918
Postat pe 6 Martie 2011 12:40
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:40:51
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 12:39:33
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:26:51 ... oricum discutia e de o simplitate rara ...


la fel ca tine

doar ca tu mai ai o schizo-ersonalitate...deci esti simplu la patrat






... iar te-a lasat magarul nesatisfacut ... prostanul satului ...


ti-ai gasit pe aici adepti pentru Biserica Crestinilor Chei de Ziua a Opta


cine ii "spovedeste" la fundu gol?
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 12:41
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:42:04... keep quiet ...


io uite la el ...o invatat ingliº
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 12:43
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 12:43:07
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:42:04... keep quiet ...


io uite la el ...o invatat ingliº





... fk of ... .I.. ... stupid wanker ...
marco918
Postat pe 6 Martie 2011 12:44
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:44:24
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 12:43:07
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:42:04... keep quiet ...


io uite la el ...o invatat ingliº





... fk of ... .I.. ... stupid wanker ...


e bine si ednec ingliº ... s-o emancipat taranu
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 12:50

e bine si ednec ingliº ... s-o emancipat taranu [/quote]

sa ii spunem melteanului ca i-a ramas un pic de engleza pe fata,
visan_georgiana
Postat pe 6 Martie 2011 12:52
De la: TIGRA, la data 2011-03-06 12:52:43
e bine si ednec ingliº ... s-o emancipat taranu


sa ii spunem melteanului ca i-a ramas un pic de engleza pe fata, [/quote]

lasa-l nu-l lua tare...ca se sperie

azi a invatat ceva engleza,
maine il invat sa se stearga si la gura
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 12:54
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 12:54:21
De la: TIGRA, la data 2011-03-06 12:52:43
e bine si ednec ingliº ... s-o emancipat taranu


sa ii spunem melteanului ca i-a ramas un pic de engleza pe fata,


lasa-l nu-l lua tare...ca se sperie

azi a invatat ceva engleza,
maine il invat sa se stearga si la gura
[/quote]





... cu cine poate fi prieten un ... wanker ... cu o ... gonflabila ...
marco918
Postat pe 6 Martie 2011 12:56
De la: marco918, la data 2011-03-06 12:56:42
De la: battleofwits, la data 2011-03-06 12:54:21
De la: TIGRA, la data 2011-03-06 12:52:43
e bine si ednec ingliº ... s-o emancipat taranu


sa ii spunem melteanului ca i-a ramas un pic de engleza pe fata,


lasa-l nu-l lua tare...ca se sperie

azi a invatat ceva engleza,
maine il invat sa se stearga si la gura






... cu cine poate fi prieten un ... wanker ... cu o ... gonflabila ... [/quote]

gonflabila e purceaua ta, apoi te rog sa ma cauti pe la paine daca nu iti acord marele privilegiu de a-mi cauta cainele pe la oua, te las sa le si pupi daca vrei , am vazut ca iti plac animalele
visan_georgiana
Postat pe 6 Martie 2011 12:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interesant!!! 6 De la: kudika344657 28 Decembrie 2010 09:31
se pot trimite colete din bruxel prin intermediul postei?? 3 De la: kitty_krieger 22 Mai 2010 12:37
Cat de bune sunt acele cursuri Eurocor? 2 De la: grasshopper 16 Iulie 2010 10:26
LUXURY BOUTIQUE 1 De la: kudika006719 5 Aprilie 2009 13:10
Parfumuri originale la preturi decente ! Seriozitate&Vechime 1 De la: parfumuri247 5 Ianuarie 2012 20:32