Setari Cookie-uri

M-a parasit pentru alta…

si eu sunt de acord cu iulia- eu zic sa incerci sa nu te mai gandesti,pentru inceput,e un efort pe care trebuie sa-l faci,fa ceva in orice moment incat sa nu te gandesti si sa despici firu-n 4 ,si gandeste-te ca vrei tu sa te simti asa,poti alege sa te simti bine si sa te pretuiasca la un moment dat cineva- dupa o perioada cand o sa-ti aduci aminte o sa ti se para un fleac ,nu merita atata risipa de energie ,fa ceva constructiv in timpul asta
lief
Postat pe 10 Martie 2008 10:02
bine ai revenit lory am crezut ca sa intimplat ceva asculta sfaturile fetelor de aici si uital! ce naiba la cosul de gunoi cu el viata e frumoasa traiesteo ca nu se mai intoarce si uite ce a zis onyta .sint barbati cu carul.te pup!
mari58
Postat pe 10 Martie 2008 20:24
offf...pe zi ce trece nici in vis nu il mai vreau inapoi..ma surprinde doar modul lui de a fi. in 3 ani am reusit sa-l cunosc si de aia raman socata de tot ceea ce se intampla cu el, cum se comporta nu numai cu ea ci si cu restul prietenilor.toti au ajuns la concluzia ca e omul interesului. eu nu despic firu in 4. intampltor avem prieteni comuni si vrand ne-vrand aflu mici detalii. eu imi vad de viata. singura deocamdata. dar e mai bine asa decat cu un actor care joaca cate o piesa cu fiecare in parte. la fel eram si noi dupa 3 luni, indragostiti lulea, gata gata sa facem planuri de nunta, dar consideram ca suntem tineri. nu e bine sa locuiesti cu el inainte de casatorie, pentru ca intervine monotonia si apar discutii.

Postat pe 10 Martie 2008 22:11
"nu e bine sa locuiesti cu el inainte de casatorie, pentru ca intervine monotonia si apar discutii. "asa este,barbatul se plictiseste are tot ,si cauta si la alta sa vada ,poate...deja cand i te oferi cu totul,la orice ora din zi si noapte si stie ca esti la cheremu lui...s-a plictisit,nu mai are ce cuceri ,asta e crudul adevar-in timp ce femeia se implica,face planuri,se poarta ca o familie,in realitate ea nu are nicio siguranta ca el nu va pleca si a 2-a zi
lief
Postat pe 10 Martie 2008 22:25
draga lory "un shut in fund, e un pas inainte, intotdeauna!", am trecut si eu prin asta acum 5 ani... si m-a parasit fara nici un fel de explicatii dupa o relatie de 3 ani, chiar de Pasti...zicandu-mi ca a trebuit sa plece urgent din localitate la o ruda bolnava grav...Da de unde!!! dupa care sa aflu in zilele urmatoare ca el a fost plecat la munte, cu Alta. ~TOTI BARBATII = MINCINOSII NR.1, NESIMTITI.
Nu a avut curajul sa-mi recunoasca,a mintit-o si pe ea spunandu-i ca relatia noastra s-a terminat de cateva luni...Ea m-a sunat sa ma-ntrebe dak e adevarat ca totul s-a terminat, si de la ea am aflat unde a fost de fapt el plecat de Pasti! Iti dai seama ce durere pe me atunci...sa cad la pamant..
Dar am trecut repede peste asta, ieseam cu prieteni, am aruncat tot ce-mi aducea aminte de el...
Te rog fi tare, fi indiferenta cand il vezi sau iti vb cineva de el ca si cum ti-ar vb de un nimeni....fa un efort si uita-l,nu-ti mai tine sufletul si inima in suprare, esi tanara!!
Bucura-te ca s-a intamplat acum...
te pup,
Christinne
Postat pe 10 Martie 2008 23:21
barbatii inseala indiferent dk au tot c doresc acasa pt.k se plictisesc sa manance aceiasi ciorba..!! Eu una prefer sa stiu k mai se culca cu vreo tarfulita din cand in cand decat sa aiba o relatie cu altcineva.prefer sa sufar langa el decat departe d el pt k il iubesc enorm d mult si nu as putea trai fara el.suntem impreuna d 7ani jumate.il ador pur si simplu
snickers
Postat pe 10 Martie 2008 23:57
nu pot spune decat ca-ti meriti soarta, miss snickers!! si daca tot preferi sa suferi langa el, s-ar putea sa fii si un pic masochista! think about it...sigur poti trai si fara el, dar asta nu conteaza...voi sa fiti sanatosi, si la cat mai multe relatii in 3, daca asta va doriti!!! eu una nu (mai) sunt amatoare...si, oricum, nu eram cu voi...

Postat pe 11 Martie 2008 06:23
snickers,daca te iubea nu te facea sa suferi !nu te amagi,fato,nu te iubeste ,se iubeste doar pe el
lief
Postat pe 11 Martie 2008 09:53
DOAMNEEEE! Mai fetito tu ai ceva probleme?????? (Snickers)
La dracu!Asta e una din cauzele din care inseala unii barbati.Pai daca intalnesc o femeie care gandeste ca tine, normal ca dupa aia au impresia ca toate trebuie sa acceptam!
Cu vreo tarfulita??????
Da nu te gandesti deloc la tine mai fato?
Poate sa iti aduca o groaza de boli!
Dar, na, o sa-l ierti ca doar esti de acord nu?

Postat pe 11 Martie 2008 10:09
mai snickers, pai tu i-ti meriti soarta, si o sa ai multe de patimit, dar le meriti!!!! te-a simtit slaba si fara vointa si se joaca cu tine cum vrea el.te manipuleaza, ce dracu nu ai ochi sa vezi si minte sa intelegi? sa speram ca te vei trei si tu la realitate intr-o zi.poate te loveste vreun asteroid si te aduce pe linia de plutire.

Postat pe 11 Martie 2008 10:28
eu o compatimesc,sincer- ii urez sa se trezeasca la realitate si sa nu mai fie asa maso
lief
Postat pe 11 Martie 2008 10:38
un mare LOL!!=))) Multumesc pt.compatimiri insa sincera sa fiu eu va compatimesc pe voi k sunteti asa naive..chiar credeti k nu va inseala?!deci nu ma pot opri din ras!!masochista nu sunt asta va asigur!si serios acum va doresc sa aveti macar pe jumatate fericirea mea!!pt k sunt fericita langa el,suntem fericiti unul cu altul.pana la urma cine stabileste c e bine si ce nu intr-o relatie..?!nimeni..fiecare face ce considera el k e bine pt.el.eu am curajul si nu-mi ascund identitatea k alti va pup
snickers
Postat pe 11 Martie 2008 12:20
snickers, cred ca nimeni de p-acilea nu vrea nici un strop din 'fericirea' ta! asa ca tine-o toata pentru tine! nu-i nici un bai daca tu consideri ca asta e bine pentru tine, pana la urma ai creier-cel putin asa presupunem-si daca tu consideri ca asta-i bine, noi n-avem nici o problema! mai rau o sa fie, dupa parerea mea, cand o sa descoperi ca nu chiar toti barbatii inseala si ca, daca te-a tinut unu' de fraiera pe tine toti anii astia, si te-a imbrobodit de-ai ajuns sa crezi ca asta-i realitatea, iubirea si altfel nu se poate, si, culmea, ii mai si cauti femei tu, deci,daca te-a prostit unul pe tine e pentru ca te lasi prostita foarte usor si pana la urma, cum ziceam, iti meriti soarta...eu ii doresc doar sa te trezesti cat mai repede din visul asta urat si sa-ti gasesti unul care chiar sa te iubeasca nu doar sa vrea sa se culce si cu tine, si cu tot ce mai misca prin zona!

Postat pe 11 Martie 2008 12:34
mai fata...ma uimesti!!!naive nu suntem noi, cele care stim sa ne tinem barbatii langa noi, cele care avem parte de toata afectiunea si atentia din partea lui...naiva esti tu ca se duce la altele si crezi ca e normal.noi nu ne mintim singure ca e absolut normal ca cel pe care il iubim si ne-am da si viata pentru el ii mai da si alteia ce ne da noua.daca asa gandesti tu, vorbeste cu ciomu poate o imparte in mai multe...

Postat pe 11 Martie 2008 12:36
Concluzia mai fato e ca iti lipseste o doaga!Adica toate sintem duse, numai tu esti desteapta? Ha Ha Ha!!!
Va meritati unul pe celalalt.Poate maine gagicu' tau o sa vrea si cu animale. Si tu ca o fata ascultatoare doar nu o sa refuzi, nu?

Postat pe 11 Martie 2008 12:43
:)) daca te-ar iubi nu ar vrea sa te imparta cu alta,deschide ochii-nimeni nu zice ca e normal sa inseli,dar cu atat mai mult sa o faca cu alta in fata ta,tu nu te respecti deloc ca femeie ?iesi din depresia asta pana nu e prea tarziu,nimanui nu-i place sa-si imparta iubitul/iubita,cu atat mai putin sa il si vada facand sex cu altcineva-valorile tale ca femeie trebuie sa i le pui in fata barbatului,si sa nu te mulezi tu dupa cum canta el,ma indoiesc sa fii altfel construita decat celelalte femei ,insa daca tu consideri ca e o dovada de iubire din partea lui atunci esti mai carpa decat multe-nu am zis-o cu rautate,dar o fata nu isi face bine siesi sa se compromita atat,si la o varsta asa frageda ca tine
lief
Postat pe 11 Martie 2008 12:46
Lief, ne racim gurile de pomana cu fata asta. E indoctrinata rau de tot!
Cred ca i s-a facut o spalare de creier!

Postat pe 11 Martie 2008 12:58
doamneee nu am mai ras atat de mult d mult timp=))indoctrinata,spalare d creier..deci rad cu lacrimi.voi sunteti alea cu mintea ingusta!!o sa-mi dati dreptate intr-o zi..o sa ziceti ia uite ma nebuna aia avea dreptate.nu cred k are una dintre voi mai multa parte d afectiune,iubire,respect decat am eu.nu va mai mintiti singure,doar acceptati realitatea.acum depinde si c varsta aveti..fiecare cu conceptiile varstei..!!!
snickers
Postat pe 11 Martie 2008 13:19
mersi,eu nu vreau afectiune cu alta femeie in pat cu mine si prietenu :)
lief
Postat pe 11 Martie 2008 13:21
Mare ti-e gradina Doamne! :|
iulia12
Postat pe 11 Martie 2008 13:44
da, iulia12, perfect de acord! si fiindca n-are sens sa mai pierd vremea scriind uneia ca snickers, mai completez comentariul iuliei12 cu atat : si multi sar gardul...:)

Postat pe 11 Martie 2008 13:50
Problema e ca INSISTA, INSISTA INSISTA!! Nu intelege nimic?Imi provoaca mila si alte sentimente mai urate.(ma abtin mai bine)

Postat pe 11 Martie 2008 13:53
Intrebare snickers: ai cunoscut cumva tu toti barbatii de pe planeta incat poti sa afirmi ca TOTI insala?Nu mai generaliza
Si 2:de unde stii tu k nici una dintre noi nu are parte respect,iubire etc asa cum ai tu?nici macar nu ne cunosti, dar sa-ti mai dai cu parerea si despre viata personala a unor oameni pe care nu-i cunosti>?god..
Tu nici pe tine nu te respecti...cum sa crezi k ai parte de un MARE respect, daca nici propria persoana nu ti-o respecti????
Daca te respectai, nu acceptai si traiai impacata cu gandul k prietenul te insala si te mai tine si pe tine,acolo, rezerva oficiala...hai sa fim seriosi..tu nu te iubesti pe tine...
iulia12
Postat pe 11 Martie 2008 13:57
chiar m-am plictisit sa va deschid ochii unor fete,femei care au conceptii d la coada vacii,fara suparare nu e jignire.dar numai fetele d la tara care saracele nu au c sa faca mai sunt asa.mi-a parut bine d cunostinta,poate mai dezbatem si alte teme k am vazut k sunteti istete foc!la revedere dragele mele fete fara chip si nume!v-am pupat:*mi-am racit gura d pomana cu voi..!!voi inca cititi basme.
snickers
Postat pe 11 Martie 2008 14:00
La coada vacii o sa ajungi tu!Daca asa hotaraste 'iubitul tau'!:)
Pana la urma unii hotarasc singuri cum sa traiasca, altii hotaraste altcineva pentru ei...
LA REVEDERE DOMNISOARA INDOCTRINATA!

Postat pe 11 Martie 2008 14:07
pt lory."nu e bine sa locuiesti cu el inainte de casatorie, pentru ca intervine monotonia si apar discutii".si eu locuiesc cu prietenul meu de un an si pot sa spun ca e alegerea cea mai potrivita.ajungi sa il cunosti foarte bn si in felul asta iti dai seama dak mai vrei sa faci pasul casatoriei.ai spus k a intervenit monotonia.nu a fost sa fie el atunci omul inimii tale.ca dak nu stateai cu el, te casatoreai si unde ajungeai?la divort.ai evitat o pata neagra, mai bn asa.cu siguranta vei gasi omul care sa te bucure in fiecare dimineata si chiar daca cateodata nu ti se va mai parea ca la inceput..veti incerca sa salvati leg ce va leaga tocmai d dragul momentelor frumoase pt ca dak va iubiti cu siguranta merita.si eu ma mai cert cu el, mai vin d la munk obosita si mi-e sila d el..dar el stie sa ma faca sa zambesc si imi schimb mutra de acra in cea mai fericita femeie.depinde de parteneri.acolo unde este sa fie dragoste, exista pt totdeauna nu pt un an, 2, 3.e greu s aintretii o relatie, dar daca se vrea din partea amandurora, se poate.si gandeste-te..ce clipe furmoase vor veni.vei gasi omul pt care doar u sa contezi si restul femeilor sa ii para doar umbre.vei gasi omul care sa vrea sa ii fii mama copiilor lui, vei gasi omul care sa te tina d mana toata viata.
speechless
Postat pe 11 Martie 2008 14:17
donsoara, esti pierduta pt societate!intr-un fel mie i-mi pare bine ca leo te insala sub directa indrumare si cu acordul tau, asta inseamna ca nu-i esti suficienta!!! si cu asta punct.argumente logice nu ai sa-ti sustii cauza asa ca ai trecut la atac. numai prostii fac asa. la mai multe...!!!

Postat pe 11 Martie 2008 14:23
mai bine citesc basme decat sa imi ceara "iubitul" sa se culce cu alta in fata mea :)
lief
Postat pe 11 Martie 2008 14:30
fiecare cu pasaricile lui pe creier..snikers are cam multe
speechless
Postat pe 11 Martie 2008 14:35
doamne...fata...mai ai curaj sa vb de respect...inseamna ca nu sti ce e ala respect...cum dracu te respecta pe tine iubitu':ca te insela?????asta e cea mai mare dovada ca nu te respecta...defapt tu vrei sa-l mai si vezi cum i-o trage alteia(parca nu ar fi deajuns ca te inseala) ceea ce inseamna ca nu te respecti nici pe tine...

Postat pe 11 Martie 2008 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Maritata si indragostita de un barbat casatorit 16 De la: 14 Septembrie 2012 10:09
Nu stiu cum sa procedez!! 18 De la: kudika379426 27 Martie 2011 12:52
suprize 12 De la: mimi_ca29 20 Ianuarie 2011 22:19
Am si eu nevoie de ajutor va rog :( 14 De la: 4verinlove 27 Iulie 2010 16:23
despartiri-impacari....dar nicc un rezultat! 0 De la: 27 Februarie 2010 15:01