Setari Cookie-uri

zodii

mmm... pentru cn avea intrebari despre compatibilitati cu varsatori. Pai am avut o rel destul de frumusica cu un capricorn, gemenii imi plac la nebunie da nu pot avea o rel de durata cu ei, acum am o rel cu un scorpion, am citit ca nu ne potrivim dar ne simtim atata de tn, nu ne plict deloc. A da si cu capricornii am vazut ca intrebati de ei. Mie mi se pare cam egoisti, foarte cicalitori cred eu. Poate am parerea asta pentru ca fostul care era capricorn nu ma mai lasa in pace si alt prieten care ma place tot capricorn tot la fel nu ma lasa in pace si is cam .. nu stiu cum sa zic , cicalitori cred ca e cuvantul, nu te lasa sa respiri. Oricum nu poti tine cont numai de zodie ci si de educatie, anturaj etc etc si de cat de mult va intelegeti. Anyway good luck in finding your souls mates
MidnightFist
Postat pe 11 Iulie 2008 00:40
cicalitori...hmmm....nu e prea relevant raspunsul asta ,in ce sens cicalitori ?asa orice zodie se poate afirma ca e cicalitoare...daca nu te intelegi in privinta intereselor comune, petrecerea timpului liber,gelozie,etc. e cam vast subiectul
lief
Postat pe 11 Iulie 2008 10:12
ma bag si eu in seama spunand ca zodia RACULUI este cea mai dificila zodie dintre toate...se inchid in ei intrun mod incredibil..nu le place comunicarea..nu recunosc niciodata ca gresesc...si usor prefacuti...iar despre VARSATOR pot sa spun decat ca sunt sinceri extrem de sensibili,le place sa aiba o viata activa si in permanenta cautare de ceva revolutionar incercand sa ajunga pe o treapta cat mai inaltas si calitatea cea mai importanta este aceea ca sunt ALTRUISTI!!!
aura88
Postat pe 11 Iulie 2008 14:51
cicalitori in sensu ca te bat la cap pana faci ce vor ei. se tin scai de tn si in fiecare zi iti amintesc ca vor un lucru sau ca trebuia sa faci un lucru. intelegi/? cel putin numai peste capricorni dinastia am dat eu
MidnightFist
Postat pe 12 Iulie 2008 00:11
Nu cred ca zodia are un rol extrem de important in momentul in care vrei sa pui bazele unei relatii. Dupa parerea mea, intr`o relatie este esential ca cei 2 parteneri sa se inteleaga, sa comunice, sa existe sentimente reciproce. Si atata timp cat exista intelegere, bunavointa... eu cred ca persoanele (care conform zodiacului nu pot lega relatie) o pot face foarte bine...
Nu zic nu... se intampla ca de multe ori compatibilitatile astea sa aibe si o farama de adevar (spre exemplu... asa cum spune si horoscopul meu, nu prea ma inteleg cu nativii din zodia leu... Eu sunt scorpion... si cu cei din Leu intotdeauna ma ciondanesc ) dar stiu ca daca se fac eforturi... se poate ajunge si la un... compromis (daca`l pot numi asa)
Asa ca.. sunt lucruri mult mai important decat zodia..

Mult succs
calypsso
Postat pe 12 Iulie 2008 15:02
fetelor eu sunt rac si am fost cu un pesti in mod normal trebuia sa ne potrivim perfect insa noi mereu ne certam mereu intr`o saptamana 3 zile eram certati 2 zile erau pentru tatonare si inca 2 impacati
seiyra
Postat pe 13 Iulie 2008 16:11
aveam un prieten rac ascendent in leu..era total diferit de un rac normal..deci nu ne este de ajuns doar zodia..sunt multe multe multe nuante la mijloc
dolcedoll
Postat pe 13 Iulie 2008 18:21
cine vrea sa stie ceva despre zodii,spuneti-mi,am gasit ceva interesant,foarte aproape de adevar...........
ciufi87
Postat pe 13 Iulie 2008 20:33
da? Pai ia sa vedem ceva de varsatori si dupa aceea iti spun eu daca e adevarat
amme22
Postat pe 13 Iulie 2008 20:34
Buna fetelor,sunt Ioana, am aproape 30 de ani si sunt medic-stomatolog. Am avut probleme in dragoste de cand ma stiu! M-am casatorit de tanara si am crezut ca el este sufletul meu pereche. La 22 de ani am nascut un baietel extraordinar pe care il iubesc mai mult decat pe oricine in lumea asta. Dupa cativa ani de relatie, au aparut divergente intre mine si sotul meu si am devenit reci unul cu altul. Acum doi ani, inevitabil, am divorțat. El și-a gãsit pe alta, iar eu mi-am canalizat atenția asupra fiului meu și mi-am promis un timp ca nu o sa mai am de-a face cu barbatii. Am discutat cu o amica foarte buna si mi-a spus ca relatia mea ar fi putut sa esueze si din cauza incompatibilitatii zodiacale. La inceput am ras, avand conceptia ca horoscopul este doar o alta rubrica in ziar. Prietena mea, insistenta din fire, a tinut din tot dinadinsul sa ma convinga ca zodiile si fazele lunii chiar ne influenteaza viata de zi cu zi. De ziua mea, mi-a cerut mai multe date personale si mi-a facut cadou o astrograma natala. Am ramas surprinsa de cat de multe detalii poate oferi o astfel de astrograma. Nicicând n-am mai vazut 20 de pagini scrise exclusiv pentru mine si despre mine. Citind-o m-am regasit in randurile acesteia si mi-am dat seama de greselile facute in viata mea personala. Inca mai aveam speranta de a ma reimpaca cu fostul sot si de a ne reuni familia. Am cerut detalii despre acest astrolog, l-am contactat si i-am cerut o astrograma de compatibilitate cu sotul meu. I-am trimis pe e-mail toate datele necesare si mi-am facut o programare. In doua saptamani aveam astrograma mea de cuplu gata. Intre timp, m-am intalnit cu fostul meu sot sa discutam mai multe aspecte legate de copil. Ne-am certat groaznic si mi-a spus ca se va muta cu actuala lui iubita in Florida, dar intodeuna va avea grija de baiatul sau. Am hotarat ca viata trebuie sa mearga inainte si ca nu mai are rost sa ma agat de fantomele trecutului. Tocmai cand eram deprimata dupa ultima incercare cu fostul meu sot, mi-a venit in posta si astrograma noastra de cuplu. ”Alte 20 de pagini despre cat de bine o sa imi mearga mie cu sotul meu”, ma gandeam eu ironic. Era week-end si m-am pus de plictiseala sa le citesc. Am ramas uimita. Prezenta exact zonele de pericol unde si eu si fostul meu sot am fost inflexibili si am avut des discutii aprinse. Asteptarile mele nu coincideau deloc cu asteptarile lui. Fiecare dintre noi dorea altceva de la relatie. Eu eram frustrata ca mi-a impus sa avem un copil inainte de a-mi termina eu studiile, si el era neimpacat cu gandul ca eu am ramas o femeie independenta si din punct financiar si ca personalitate si nu ma putea controla. Concluzia era clara: pur si simplu nu ne potrivim. Am incercat sa imi refac viata intalnindu-ma tot mai des cu alti tipi, chiar si cu doi in acelas timp. Le ascundeam faptul ca am un baietel si ca am fost casatorita. Din nu stiu ce motive, barbatii par sa fie foarte speriati cand le dezvalui aceste amanunte. Dupa aproape jumatate de an de incercari nereusite, l-am intalnit pe el. Era un tip sarmant, cu personalitate. Mi-a placut din prima clipa. El a avut o relatie de 7 ani care cu un an in urma se incheiase. Ne-am placut reciproc si pot spune ca ne-am indragostit. Traiam a doua mare poveste de dragoste din viata mea. Eu sunt Leu, fire puternica si mandra, el este Sagetator, inteligent si generos. Dupa doua luni, m-am hotarat sa ii spun adevarul. Amandoi vroiam o relatie serioasa si nu am vrut ca bazele acestei relatii sa fie minciuna. I-am explicat toate motivele pentru care i-am ascuns faptul ca aveam un copil si mi-a spus ca ma intelege si ca ma iubeste. Evident, nu m-am putut abtine sa nu ne facem astrograma de compatibilitate. Cu el, a reiesit o potrivire de peste 80%. Acuma, aproape de 30 de ani, sunt fericita, suntem impreuna de peste 2 ani si ne intelegem minunat. Comunicam foarte bine si el imi iubeste mult baiatul si a intrat excelent in rolul de tata. In toamna avem nunta. Cam asta ar fi pe scurt povestea vietii mele. Pot spune cu certitudine ca horoscopul si-a facut pe deplin datoria in cazul meu.
ioana_v
Postat pe 13 Iulie 2008 21:43
mda... mai bine spus: s-a intamplat sa va potriviti cu sau fara horoscoape. Mi-am facut si eu acum cativa ani un unul personalizat. Daca ar fi sa ma iau dupa el ar insemna ca sunt cel mai minunat om din lume, m-au ridicat aia in slavi de am ametit. Mi se pare destul de periculos sa dau prea multa atentie acestor surse destul de inselatoare. Ce e scris acolo e una, iar viata are cu totul alte incercari. Nu putem trai dupa astrograme, magi si vrajitori.
amme22
Postat pe 13 Iulie 2008 22:12
buna fetelor!!!as vrea sa va intreb ce parere aveti despre zodia RACULUI???..pt k mie mi se pare cea mai DIFICILA!!..(poate ma insel si sunt alte zodii mult mai dificile)..:))
aura88
Postat pe 13 Iulie 2008 22:31
Amme, nu stiu ce horoscop personalizat ti-ai facut tu, dar daca ai fi citit atenta ce am scris, astrograma mea de compatibilitate cu fostul meu sot nu era deloc buna! Astrograma era realista si a prezentat cu lux de amanunte zonele de pericol din cuplul noastru, exact unde a alunecat relatia noastra pe panta destramarii. Daca as fi avut acea astrograma acum cativa ani, as fi stiut ca Nu suntem compatibili ca personalitate si fiecare avem alte asteptari unul de la celalalt si vraja lunii de miere nu va dura. Din pacate aceste aspecte s-au dezvaluit pe parcurs. La 22 de ani nu ma cunosteam asa de bine ca si acuma, si m-ar fi ajutat cu atat mai mult o astrograma detailata, personalizata si realista ca sa ma autodescopar. Daca ma gandesc bine, si dupa divort am mai sperat ca ne vom reuni familia, imi risipeam energia pe fostul sot si pe nelinistile mele. Doar dupa ce am citit in astrograma ca suntem diferiti si relatia este contraindicata pentru ca este dificila, m-am putut linisti si impaca cu ideea ca divortul a fost o alegere buna si e momentul sa imi refac viata. Imi pare rau Amme ca tu nu ai avut parte de astrograma realista. Poate nu era facuta de astrolog ci copiata de pe undeva...sau astrologul acela nu avea experienta.
ioana_v
Postat pe 14 Iulie 2008 10:34
nu cred ca se pune accent pe zodie intr-o relatie,adica sa iti cauti partenerul in functie de ea!de exemplu eu sunt scorpion si timp de 5 ani am avut o relatie cu un berbec!normal,zodiile nu sunt deloc compatibile,dar relatia a mers,cu bune si rele ca toate celelalte!daca o relatie nu merge,nu trebuie sa dam vina pe zodie!consider ca toate aspectele astea iti intra intr-un fel in subconstient,si daca in horoscop zice ca zodiile sunt necompatibile,fara sa vrei nu o sa te intelegi cu el!acum am o relatie cu o persoana care conform horocopului ar fi ideala pentru mine!acum sa vedem ce iese....
gaby_xtreme
Postat pe 14 Iulie 2008 13:06
am si eu o intrebare... ce parere aveti despre barbatii scorpioni? o descriere asa
MidnightFist
Postat pe 14 Iulie 2008 16:13
ioana, fiecare cu parerile lui. Ceea ce vreau sa spun e ca venim in lume cu niste calitati si defecte - de obicei le avem in mod egal; depinde de noi si numai de noi ce facem cu "mostenirea" noastra. Degeaba avem calitati daca nu stim sa le folosim, degeaba avem defecte daca nu ne chinuim sa le indreptam. Si asta indiferent de mersul planetelor pe cer, ori in ciuda lui.
Poate fi adevarat ca in viata ai anumite "porti" prin care treci vrand-nevrand - si iarasi de noi depinde cum trecem prin ele. Probabil sunt incercari menite sa ne intareasca sufletul. In cazul tau una din acele "porti" a fost divortul. In cazul meu au fost altele. Nu te cred ca nu te-ai fi casatorit cu primul sot daca cineva ar fi alergat cu horoscopul dupa tine si ti-ar fi spus ca nu sunteti compatibili. Dragostea e oarba. Iti amintesti? Probabil i-ai fi spart capul pt ca ti s-ar fi parut ca spune prostii si ai fi facut tot cum ai fi vrut. Nu putem ocoli ceea ce avem de infruntat, insa putem, prin multa credinta, sa ne facem drumul mai lin.
Nu prea imi place sa v-a stric povestile despre zodii, de aceea am sa ma abtin de la alte comentarii. Banuiesc ca unii au nevoie si de astfel de vise
amme22
Postat pe 14 Iulie 2008 21:22
Ioana, mi-a placut ce am citit. Parte din viata ta, frumos relatata. Este destul de interesant ceea ce spui si eu cred ca este chiar adevarat. Si asta o spun din exprienta de viata! Sotul meu este capricorn, iar eu gemeni. Eu libera, deschisa in gandire, ambitioasa... Iar el, incapatanat, extrem, un tip care vrea sa detina controlul in permanenta. Care are impresia intotdeauna ca numai el are dreptate... Asa scrie in zodiac.. Si asa este.. Nu credeam in asa ceva... Dar se potrivesc multe... Incercam sa facem tot posibilul pentru a ne intelege. Si ne intelegem, atata timp cat eu las de la mine.
As vrea sa imi spui si mie unde ai gasit astrograma asta, please!
Pup.
kristinaCT
Postat pe 14 Iulie 2008 22:14
dsclex.ro
amme22
Postat pe 14 Iulie 2008 22:17
De la: amme22, la data 2008-07-14 22:17:31dsclex.ro


amme ce-i asta draguta? adresa ta de mess??????

Postat pe 14 Iulie 2008 22:56
De la: ciufi87, la data 2008-07-13 20:33:25cine vrea sa stie ceva despre zodii,spuneti-mi,am gasit ceva interesant,foarte aproape de adevar...........


nu zau???....ia sa vad ce poti sa-mi spui talica despre zodia mea.....sunt LEOAICA.....

Postat pe 14 Iulie 2008 23:25
as dori sa stiu si eu mai mult despre cum se intelege femeia leu cu barbatul varsator
stefanescu27
Postat pe 16 Iulie 2008 13:30
as dori sa stiu si eu mai mult despre cum se intelege femeia leu cu barbatul varsator
stefanescu27
Postat pe 16 Iulie 2008 13:30
intr'adevar varsatorii sunt altruisti
stefanescu27
Postat pe 16 Iulie 2008 13:40
intr'adevar varsatorii sunt altruisti
stefanescu27
Postat pe 16 Iulie 2008 13:40
eu as dori sa stiu mai multe despre zodii.lasa adresa
stefanescu27
Postat pe 16 Iulie 2008 13:41
vreau si eu adresa astrologului cu care ai luat legatura!!!!!!!!!!!
te roooooooooooooog!!!!!!!!!!!!!!
Pentru Ioana.
toscaboema
Postat pe 20 Iulie 2008 15:14
vreai si eu adresa astrologului
e foarte frumos ce ai scris ioana, mai ales ca eu cred ca e adevarat.
alinadanielalazar
Postat pe 20 Iulie 2008 16:12
Pt Ioana, scuze ca ma bag si eu dar vreau si eu adresa astrologului, te rog frumos!!!

Postat pe 21 Iulie 2008 16:04

Postat pe 23 Iulie 2008 14:58
caesi cauta iubit doamnelor am 28 de ani cautatima pe id bucur_nicol28

Postat pe 24 Iulie 2008 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
top 1 De la: kudika174095 8 Februarie 2011 09:28
eu cerd ca ceea ce conteaza mai mult este ascendentul fiecaruia...voi ce credeti? 37 De la: Army96 7 August 2009 15:35
cum flirteaza un scorpion ? 263 De la: 1 Aprilie 2013 01:05
AU PAIR... 2 De la: healthy011450 29 Septembrie 2010 14:07
buna!!! 4 De la: Barbie30 14 Octombrie 2010 19:10