Setari Cookie-uri

EXTENSII GENE

APLIC EXTENSII DE GENE DE CALITATE GERMANA, FIR CU FIR LA PRETUL CEL MAI MIC
carmenghera
Postat pe 14 Februarie 2008 23:07
nu sunt bune!!! iti afecteaza genele naturale....
Kittynelle
Postat pe 2 Iulie 2008 19:12
pot sa fie ele si calitate Americana.....la ce folos?...sa-ti strici genele tale....aplica un rimel pentru volum si gata...esti ca si cand ai avea gene false....

Postat pe 2 Iulie 2008 19:20
mi-am pus si eu gene false..mi-am facut moftul ca sa zic asa...si pot sa zic k am ramas destul de dezamagita..sunt ok acelea care ti le aplici pt o seara, dar nu pt o luna sau trei saptamani...incep sa-ti cada, nu poti sa te speli pe ochii cum trebuie...trebuie sa ai grija mereu....si in final cand ti le dai jos..ai surpriza de a vedea genele tale mult mai mici.nasol...eu akm optez pt un permanent la gene...e mult mai ok...
iuliana001
Postat pe 6 August 2008 10:45
fetelor!!!nu fitzi prostutze sh incercatzi kiar tot ce auzitzi....caci avetzi sansa sa va pierdetzi genele!!!asta nu depinde daca sunt ele sau nu din germania sau din alta tzara!!!!datzi-le pe ale voastre in fiecare seara cu ulei de ricin sh vor creste chiar ondulate!!1timp de 6 luni veti vedea efectul!
irsha87
Postat pe 8 August 2008 20:00
Eu ma mai dadeam cu ulei de ricin pt. a avea gene mai dese,mai lungi ( cu toate ca multi mi-au zis ca's fffff lungi...oricum as vrea sa fie mai dese,mult mai dese sa arate ca genele false :D luuungi,curbate,dese...) dar nu a avut nici un efect la mine ce-i drept m-am dat doar vreo sapt. stiu,stiu..eu caut rezultate rapide..nu da rezultate vizibile intr-un termen scurt...nu-i bun . Mi-as pune gene false,dar decat sa raman fara mai bine ma lipsesc, nu degeaba se zice ca nemultumitului i se ia darul.
Ioana_05
Postat pe 28 August 2008 17:30
eu saptamana asta mi am dat extensiile jos si mi au distrus genele mele ......sfantul meu nu va puneti asa ceva... puteti avea ochii frumosi si fara ele....eu una sa nu mai aud de extensii de gene

Postat pe 11 Septembrie 2008 14:52
Intr-adevar este bun uleiul de ricin?
k as incerca si eu...
alexutzab
Postat pe 14 Septembrie 2008 21:36
Eu vreu sa-mi pun gene false ce rezista intre 2-3 saptamani.
Am ramas putin dezamagita ca tre sa te duci in fiecare saptamana sa-ti puna genele ce ti-au cazut.Ce fac vb cu lumea si in loc sa impresionez imi pica geana pe jos si raman stirba la gene???????????
Mi s-a mai spus de catre cosmeticiana ca dupa ce le dai jos tre o sapt sa dai genele tale cu ulei de ricin . Din cate stiu eu acesta e ptr. regenerare.
Ma mai gandesc....
dafffne
Postat pe 20 Septembrie 2008 00:27
Eu mi-am pus gene false la nunta.Le-am pastrat doar o saptamana. Au aratat super, nu au cazut absolut de loc si nici genele mele nu au fost afectate (poate si pt ca le-am tinut o perioada relativ scurta).
Cat despre uleiul de ricin...nu am incercat dar exista in farmacii/magazine se specialitate solurtii gata preparate, care se aplica dim si seara pe gene . Cei de la foltene aveau asa ceva.... Daca vrei sa vezi rezultate trebuie sa fii perseverenta, rezultatele incep sa apara dupa 2-3 luni .
serena1
Postat pe 20 Septembrie 2008 10:35
Multumesc pentru raspuns. Eu nu vroiam sa imi mai pun. Dar e o idee si sa-mi pun 3 saptamani , sa fac pauza.Oricum ma mai gandesc 2 sapt.
dafffne
Postat pe 21 Septembrie 2008 15:45
fetelor eu sunt obsedata de gene lungi, dese, curbate, etc tocmai pt ca ale mele sunt scurte, rare si drepte. asa ca am incercat de la aplicatii de scurta durata la aplicatii de 1 luna jumate sau extensii cam tot ce era de incercat in oras. rezultatul: am ramas cam cu un sfert din genele pe care le aveam, sunt mult mai subtiate si scurtate, si nu e o iluzie optica. mi-am aplicat si ulei de ricin cam 5 luni seara de seara far absolut nici un efect, in afara de acela ca ma trezeam dimineata cu ochii rosii si pleoapele umflate. acum folosesc un produs pe care l-am gasit la farmacie de la firma elvetiana Mavala (cam 35 de lei) si mi-au crescut cam 8-10 fire de geana la un ochi dupa 1 luna de folosire, dar numai sus , genele de jos au ramas la fel de invizibile..
ellise85
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:26
desi imi doresc gene lungi si dese nu sunt tentata de genele false. ma mai amagesc cu rimel ....
fluturasalb85
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:18
Si eu vroiam pt la nunta. Detalii ceva? un nr de telefon, un site, preturi, cat dureaza?Evenimentul e pe 16 mai. Astept raspuns: alecsarra@yahoo.com
alecsarra
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:23
Of of... mi`am aplicat si eu gene false dar doar pt o seara,la o nunta... au fost superbe dar eram cat pe ce sa raman fra genele mele naturale! Nu mai spun ca mai erau si incomode... In legatura cu uleiul de ricin,chiar este bun. Eu il folosesc si pt sprancene si pot spune ca da roade. Se gaseste in farmacii si este doar 3 RON ...si nici gand sa ma trezesc dimineata cu ochii rosii sau/si umflati. Aplic doar la baza genelor superioare si inferioare si ma asez cumintica in pat iar dimineata ma spal frumos pe ochi si pa-pa tu-tu Good luck fetelor !
DolceGinu
Postat pe 28 Mai 2009 20:55
nooooh....ghini!!!
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 20:59
eu mi-am pus gene false fir cu fir si au inceput sa-mi cada chiar din prima zi...iar a doua zi m-am trezit cu ele ciufulite...mi s-a spus sa dorm cu fatza in sus...sa ma feresc de apa sa ma feresc de vant...m-am ferit de toate dar....degeaba...cand imi era lumea mai draga...imi mai cadea "un smoc"....urata treaba fetelor...cea care mi le-a pus mi-a zis sa ma intorc la aia sa mi le dau jos pt ca se dau foarte greu jos....dar eu mi le-am scos cu mana chiar incredibil de usor...daca ma mai duceam la ea sa mi le dau jos....mai dadeam si niste bani...bineinteles degeaba...nu-mi mai trebuie toata viata...mai bine cu genele mele minuscule....macar asa ma pot spala linistita pe fatza
krisstina_baby
Postat pe 29 Mai 2009 11:08
nu se merita,mi am pus si eu si au tinut putin cateva zile si costa scump si efectul nu te da pe spate incat sa ti sacrifici genele ,am ramas fara ale mele,ulei de ricin nici un rezultat
kudika004836
Postat pe 29 Mai 2009 22:18
a auzit cineve de Extreme lash?o firma din america?ati incercat?cica sunt extensii de gene care arata f natural nu afecteaza genele naturala dureaza pana la 3 luni cu retursuri!!!spun ca ar fi tehnica si materialele cele mai noi si mia bune??merciii
joy21
Postat pe 17 Ianuarie 2011 15:24
eu am de un an jumatate extensii de gene de la Xtreme Lashes, cu retusuri la 3-4 saptamani. nu mi-a deteriorat genele deloc si rezista la aproape orice (doar la ulei nu).In mod normal tin intre 60-90 de zile fara retus, dar la 3-4 saptamani este necesar sa mergi daca vrei sa ai gene frumoase intotdeauna :) in cea ce priveste calitatea...chiar ca sunt cei mai buni, atat produsele, cat si tehnica Si aplica peste 160 de gene pe ochi...
kudika082870
Postat pe 29 Martie 2011 14:01
si pe mine m`ar interesa extensiile de gene,permanent,daca as sti un salon in iasi,daca stie cineva ,rog sa imi spuna
kudika410336
Postat pe 27 Iunie 2011 22:03
Buna, fetelor! daca sunteti interesate de extensiile de gene fir cu fir de la Xtreme Lashes, contactati-ma la popescu_raluca87@yahoo. com si va voi raspunde in cel mai scurt timp.
kudika416659
Postat pe 3 August 2011 18:33
Buna,

Sunt Laura, sunt din Timisoara, si am facut experimentul cu genele fir cu fir la un salon din mall se numeste PREFERENCE, joia trecuta in 25.08.2011.
Pana azi, 1 sept., adica dupa o saptamana mi-au picat toate genele la ochiul drept.

Procedura a durat 2 ore din care cam 1 h 15 min a lucrat pe ochiul stang, si restul de 45 min pe ochiul drept, deci din aceasta cauza am dedus ca manopera a fost slaba pe ochiul drept.
Mi s-a spus ca pe stangul sunt 70 de gene ceea ce cred ca era adevarat si pe dreptul la fel tot 70 , dar eu cred ca erau vreo 40 de gene care si alea prost puse, deoarece timpul era scurt, si adezivul nu s-a intarit cum trebuie.
Altfel nu avea cum sa imi pice genele la ochiul drept asa repede......

ATENTIE!!!!

1. Daca incercati asa ceva timpul de aplicare pe fiecare ochi ar trebui sa fie cam acelasi (Dupa ce lucrase la ochiul stang am vazut in oglinda rezultatul si era foarte fain , am crezut ca si la dreptul va fi la fel )

2. Va da sa semnati o hartie cum ca trebuie sa respectati niste instructiuni de ingrijire si nr. de gene la ambii ochi precum si timpul, eu i-am spus ca nu sunt egale, dar tipa a trecut acelasi timp, si eu proasta m-am gandit ca n-are nimica daca semnez, si am semnat...........

3. Nu mi-au dat bon pt ca cica nu le mergea casa.............am platit 270 RON, macar daca ma gandeam sa imi dea un biletel cu stampila unitatii........

OK , CHESTIA TRAGICA E CA EU SAMBATA MA CASATORESC, DEAIA AM VRUT EU SA IMI PUN GENE.....DE MOFT....


4. Cum am rezolvat?? Am citit pe net cum se dau jos: CU ULEI.... am avut ceva ulei esential de trandafiri.... orice ulei esential e bun se gaseste la plafar, si cu o discheta demachianta imbibata de ulei m-am sters pe ochi - pe cel stang unde mai aveam maxim 20 de buc ca si aici mi-au picat din ele , si le-am dat jos

5. PROBLEMA E CA DUPA CE LE-AM DAT JOS GENELE MELE SUNT MICUTE, MULT MAI MICI DECAT LE AM EU NATURAL, AVEAM GENE DESE SI DESTUL DE LUNGI..........MI S-AU DETERIORAT ORIBIL

6. si produsele erau Xtreme lashes.


7. EU NU ACUZ PRODUSUL IN SINE, CI NEGLIJENTA PERSOANEI CARE LE-A PUS, AM AVUT INTENTIA SA MA DUC LA SALON SA LE ZIC SA MI LE DEA JOS DAR M-AM GANDIT CA O SA DUREZE MULT TIMP PANA MA DUC ACOLO , VORBESC CU TIPELE ALEA..........SI NU AVEAM NERVI



CONCLUZIE: NU INCERCATI UN EXPERIMENT PE VOI PANA NU VA DOCUMENTATI DIN MAI MULTE SURSE, SI STATI UN TIMP PANA SA ALEGETI, SI NICIODATA INAINTE DE NUNTA.................









laura_saguaro
Postat pe 1 Septembrie 2011 20:53
Imi pare rau pt ce ai patit...o poti ruga pe cosmeticiana care o sa-ti faca machiajul sa-ti aplice chiar atunci cateva smocuri,nu fire individuale,incepand de la coltul extern dar nu pe toata suprafata..macar vei arata bine in ziua cea mare...si sa nu foloseasca adeziv strong,sa te tina doar cat e evenimentul..casa de piatra!
_oktober_
Postat pe 1 Septembrie 2011 21:53
Buna, mi-am pus si eu gene la salonul Preference din Timisoara si nu am avut probleme deloc... iese intotdeauna foarte frumos, umblu la retus la aproximativ 3 saptamani si genele le am la fel ca inainte, nu s-au deteriorat. Deci eu am avut o expreienta positiva, imi pare rau ca ai patit asa:(
Poate s-au deteriorat pentru ca l-ai dat tu jos, nu? Au un adeziv f bun si f tare, deci ma gandesc ca cand ai incercat sa le dai jos le-ai frecat sau nu stiu...

kudika082870
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:25
daca n-a intrat cum iese? deci ma gandesc ca cand ai incercat sa le dai jos le-ai frecat cam tare din obisnuinta si s-au deteriorat,imi pare rau ca ai patit asa,nu toata lumea are o expreienta positiva,data viitoare freaca-le mai incet si cu mai multa grija,sa nu se vada sau sa se auda,si o sa ai si tu o expreienta positiva
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 10:38
"Indiana Jones" esti super destept! Nu sunt romanca, deci mai gresesc din cand in cand, dar incerc sa ma perfectionez in continuu...si tu ce faci ca sa devii mai inteligent?
kudika082870
Postat pe 28 Septembrie 2011 09:49
Ciao,
Si eu mi-am pus extensii DUBLE de gene la Mall in Timisoara la acelasi salon, acum o luna si se pare ca am fost printre cele norocoase. Arata senzational, toata lumea mi le-a laudat. Mi-am pus in patru culori: negru,ruginiu, mov si albastru. Arata foarte natural iar albastrul si movul se vad discret doar in lumina soarelui. Dupa doua saptamani mi-au cazut doar 6 gene iar dupa 3 saptamani am fost la retus. Trebuie sa stiti ca am avut mai multa grija de ele decat am avut de genele mele naturale. Am respectat intocmai instructiunile de peformularul care mi l-au dat la semnat si nu am dat niciodata cu apa pe ele, ma spalam pe fata cu un disc demachiant, muiat in apa. Dupa doua zile am inceput sa ma machiez, dar la demachiat foloseam un betisor de ureche muiat in demachiant pe baza de apa de la Gerovital si aveam mare mare grija.
Sunt foarte naturale,( fata de genele false), mi-a pus mai multe marimi, spre colturile ochilor un numar mai mic apoi crescator pana in mijlocul pleoapei
Sunt foarte frumoase..............dar sunt foarte pretentioase.
kudika443028
Postat pe 29 Septembrie 2011 00:05
O noua privire ... extensii gene fir cu fir ... in Iasi ... intretinerea se face la 4 saptamani ... pret 200 lei ... tel pt programari 0757504752 ... Fii mai frumoasa ... oferati acest rasfat ...
merycam
Postat pe 19 Februarie 2012 13:23
A mai ramas vreun loc ...in care sa nu va puneti extensii de par ? !
rondina
Postat pe 31 Mai 2012 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE 5 De la: 12 Februarie 2016 14:44
Machiajul si ochii 11 De la: Black_Lips 3 Februarie 2014 17:51
Machiaj Ja-de 7 De la: rgrigorut 26 Februarie 2010 09:41
Vand farduri BarryM Anglia 1 De la: Beautybylily 6 Februarie 2010 00:50
gloss 41 De la: carmenpisicutaa 12 Februarie 2016 13:53