Setari Cookie-uri

Sexul la prima intalnire..

Mereu se vorbeste despre acest subiect dar nimeni nu recunoste daca a facut sau nu sex de la prima intalnire. Eu personal nu am avut placerea sa incerc.. desi mi se pare un lucru destul de normal daca atractia este mare intre cei doi. Sunt curioasa daca voi ati incercat si ce parere aveti este bie sau nu sa facem sex de la prima intalnire. Se mai spune k dak te culci cu un barbat de la prima intalnire el va crede ca esti o c...a.. Ce spuneti baieti asa e?.. Binenteles mai este si acea categorie de babati care cauta femei doar pentru a face sex, dar eu ma refer la acea legatura chimica(daca pot sa-i spun asa), atractia dintre doua persoane care gandesc acelasi lucru si il pun in practica.
aly1987
Postat pe 19 Februarie 2008 12:49
despartim apa in hidrogen si oxigen.cu hidrogenul aprindem focul, iar cu oxigenul mentinem arderea...asta ca un comentariu la legatura chimica.E BINE SA FACEM SEX LA PRIMA INTALNIRE SI NU, NU SUNTETI C***E DACA O FACETI :D

Postat pe 19 Februarie 2008 12:52
eu am facut sex de la prima intalnire.cred k un tip deschis la minte nu considera asta ca fiind o dovada de femeie usuratica,dar mai cred ca,daca ti-ar placea o relatie cu tipul cu care faci sex din prima,acea relatie nu prea are sanse de reusita.
simonaj
Postat pe 19 Februarie 2008 15:21
Sunt de acord cu tine...chiar si eu as face cu tine, dar mi-e ca dupa ce o fac, s-ar putea sa ma si indragostesc de tine si....ce ma fac?

Postat pe 19 Februarie 2008 16:43
pai e vreunul-la barbati ma refer- care sa zica nu, cand o fata zice da? si da, si mie mi s-a intamplat, si cunosc multe tipe si multi tipi care au facut la fel. doar ca ei sunt ca mine, 'open minded', si nu au prejudecati din astea de pe vremea bunicii. ca dovada ca ele n-au fost considerate curve, ci doar deschise la cap, si neipocrite-adica daca vrei, si vrei tare, de ce sa faci pe fitzoasa si pe fecioara/ioana d'arc daca nu e cazul? doar asa, ca asa ti-a zis tie mama/bunica?-dovada faptului ziceam e ca multe dintre aceste 'prime intalniri cu sex' au continuat sau mai continua si azi cu relatii frumoase institutionalizate-casatorie- sau nu. deci, raspunsul e da, da-i bataie, daca simti ca vrei, si te vrea si el la fel de tare, si v-ati cam aprins...

Postat pe 19 Februarie 2008 21:04
:)..da,kred ka sexul la prima intalnire poate fy provokarea unui inkeput , poate kiar inkeputul sfarshytului,,:))hm shy daka am vrea sa glumim putzin ar fy de medytat daka in ziua respektiva am avea mai multe prime intalniri..::))...
stelya
Postat pe 19 Februarie 2008 23:58
Majoritatea barbatilor cred ca o femeie care face sex de la prima intalnire sau a doua este c..va chiar daca se dau atat de deschisi la minte faptele spun alceva ,cati au continuat o relatie cu o femeie cu care s-au culcat de la prima intalnire si cate au durat foarte putine va spun eu.
Eu cred ca barbatii au mult mai multe prejudecati decat noi femeile mai ales in ceea ce ne priveste .La noi o femeie inca este judecata dupa cati parteneri a avut, la ce varsta si-a inceput viata sexuala sau daca face sex de la prima intalnire etc.In Romania barbatii inca nu sunt atat de deschisi la minte precum vor sa para (exista si exceptii binenteles).Faceam o comparatie cu mentalitatea din afara (exludemm tarile de musulmani,hindusi). Acolo femeile nu mai sunt demult etichetate dupa genul asta de criterii aici ca dovada ca inca suntem foarte incuiati majoritatea femeilor nu recunosc ca au facut sex de la prima intalnire ca si cum ar fi ceva de blamat, in cazul barbatilor se schimba placa atunci cand vine vorba de sex la prima intalnire.
Eu personal nu am avut placerea sa o fac de la prima intalnire din simplu motiv ca nu am simtit inca acea atractie chimica atat de puternica incat sa duca la .. inca de la prima intalnire si pt ca sustin in continuare ca barbatii au mai multe prejudecati decat noi si pt ca judeca o femeie dupa criteriul asta mai mult decat o facem noi.
me_ina21
Postat pe 20 Februarie 2008 00:06
iulia little inca nu mi s-a intalmplat sa vreau sex de la prima intalnire, dar dak mi s-ar intampla cred k as face. Dar inainte m-as gandi destul de bine(cateva secunde..:)) dak baiatul respectiv merita sau nu, adik nu cred k m-as putea culca cu cineva de la prima intalnire fara sa stiu k am putea avea o relatie macar de scurta durata. PS: Vad k au raspuns mai mult fete si mai putin baieti.. asta ar trebui sa ne dea un pic de gandit nu?
aly1987
Postat pe 20 Februarie 2008 12:07
da, da, cateva secunde...ai dreptate, aly!:) si dupa aia...si baietii nu (prea) raspund pentru ca : 1) is cam putini pe forumul asta; 2) aia care sunt, poate nu-s chiar asa 'vorbareti' ca noi... nu te ingrijora degeaba...

Postat pe 20 Februarie 2008 15:15
aly,parerea mea e ca daca vrei s-o faci,sa fii pregatita sa suporti consecintele, si anume ca el are o gandire invechita,e ipocrit,ca desi o face...alta gandeste (aici cred ca se incadreaza multi misogini) si daca o faci totusi,sa nu-ti para rau dupa,nimic nu-ti va garanta o eventuala relatie
lief
Postat pe 20 Februarie 2008 16:38
Sex la prima intalnire? ...nu cred ca fac fata:))....adica trebuie sa fiu atras de accea persoana foarte mult, sa ma excit numai uitandu-ma la ea..sa fie foarte erotica....:D

Postat pe 20 Februarie 2008 19:38
Cineva spunea ca barbatii de pe aici nu sunt vorbareti sau ca sunt ipocriti sau etc....
Eu va spun deschis ca apreciez femeia care stie ce vrea, fara vre-o etichetare anume, si ca apreciez in mare masura deschiderea asupra momentului imediat de a face sex din prima intalnire. Si o spun cu convingerea ca femeia isi doreste intotdeauna sa faca asa ceva, bine inteles daca si partenerul simte aceiasi atractie...altfel problema este rezolvata doar 50%....
Eu sunt dintr-o bucata, si chiar ca nu prea am rabdare de a curta "long time".......asa ca e mai bine din prima..si mai vedem dupa, ce va iesi din aceasta relatie...

Postat pe 20 Februarie 2008 23:03
inca o data tin sa precizez ca nu era vorba despre mine, ci era vorba in general de cum gandim noi si cum abordam subiectul. Va multumesc pentru pareri si implicit(desi nu era cazul) pentru sfaturi. Si emilutzsan si eu apreciez persoanele directe.. dar din pacate cred deasemenea ca unii barbati sunt impocriti si accepta s-o faca cu tine din prima, iar a doua zi se duc si se lauda, de multe ori barfesc k niste tzatze, iar tu, ca fata, ramai cu imaginea sifonata. Asta este unul din multele moive pentru care o fata chiar dak vrea sex de la prima intalnire nu o va face.. sau cel putin asa gandesc eu :).P.S.:Sper sa se tina cont k am spus "unii barbati" si sa nu-mi sara in cap toti:))
aly1987
Postat pe 21 Februarie 2008 10:49
aly, si eu tin sa precizez ca...uneori indiferent ce faci ,esti catalogata ca atare - si daca nu faci,el de oftica va zice ca ai facut-o- mi s-a intamplat sa merg la un chef in anul 1, nici nu fusesem macar cu vreun baiat inainte,tin sa precizez,cu un amic,care a inteles ca nu vreau safiu cu el,mai ales ca acolo am cunoscut pe cineva-ca sa-mi aud urechilor ca "amicul"acela a zis altor persoane cum ca...eu am facut in grup atunci,la cheful ala :)) acum rad,dar ce m-am enervat atunci...asa ca,uneori chiar de nu faci nimic (eu nici nu m-am sarutat cu cineva la chefu ala )iti auzi vorbe de la persoane frustrate
lief
Postat pe 21 Februarie 2008 11:37
si eu am facut sex de la prima intalinire si o fost ok,mai mult decat ok si nu cred k suntem........stiti voi ce daca o facem........
zellner_andreia
Postat pe 21 Februarie 2008 11:48
lief..:)) dupa cum spunea unii barbati sunt impocriti si frustrati si zellner.andreia binenteles k nu suntem ..(stim noi ce:))daca o facem doar k asa mai gandesc "una lume" :))
aly1987
Postat pe 21 Februarie 2008 11:55
vroiam sa zic ca gura lumii e spurcata ,uneori orice ai face, daca e sa te iei dupa ea...nebun scrie pe tine- fiecare are o personalitate, si trebuie sa-si stie limitele ,nu sa se ia dupa turma
lief
Postat pe 21 Februarie 2008 14:00
eu nici macar nu mi-am dat intalnire....ne-am cunoscut intr-un grup de prieteni la discoteca, ne-am placut foarte mult, am facut-o si abia a doua zi i-am dat nr de tel ca sa ne intalnim a treia zi. Asa ca nu pot sa-ti spun decat cum e sa faci sex inainte de prima intalnire!

Postat pe 21 Februarie 2008 21:03
:))...cred ca merita ban

Postat pe 23 Februarie 2008 15:54
sexi, scumpo, adica sa aia ....idul? cred ca vor fi multi doritori. da ce zic eu multi? va fi coada la asa oportunitate. mai ales ca e perioada cand , ce a ramas prin rafturi si vitrine se vinde la pret scazut :)))
oricum, reclama-i sufletul comertului. :)))scrie si tu pe un site citit de barbati ca fumeile de pe aicea , nu prea cred ca-s interesate de ase ceva :)))
sitotusi
Postat pe 23 Februarie 2008 18:45
iulia,cred ca era cineva care vrea sa se razbune pe persoana in cauza,si i-a postat adresa de email,v-ati gandit la asta ?
lief
Postat pe 28 Februarie 2008 16:30
nu, la asta nu m-am gandit. dar daca-i asa, 1)imi pare tare rau de fata aia, dar oricum poa' sa-si faca alt cont in 2 timpi si 3 miscari si 2) ala de-a vrut asa ceva, sa-l prinda cineva si sa-l lege, sa nu-i mai dea drumu'!!!never ever in his life!!!

Postat pe 28 Februarie 2008 16:53
eu nu stiu ce sa zic.....mi se pare ok daca simti cv in legatura cu persoana de sex opus...daca nu...ar fi mai bine s-o lasi balta...eu am o intrebare....si as vrea sa fiti cat mai deschisi in legatura cu problema mea..mi-a venit ciclul de un an si ceva si dela imi venise regulat...am avut si primul contact sexual(protejat) cu o saptamana inainte sa-mi vina si mi-a venit "boala" dupa vreo ora dupa ce am facut dragoste...de atunci a trecut o luna si jumatate si nu mi-a mai venit :| .... mi-am facut si un test de sarcina luand in calcul posibilitatea unei greseli de utilizare a prezervativului...nu sunt insarcinata.din ce cauza nu-mi vine?
Sport de performanta nu practic,am o dieta echilibrata tar de stres...nu sunt stresata neluand in calcul acest fapt...ce ar trebui sa fac?la un medic ginecolog nu pot sa merg deoarece toti ii cunosc pe ai mei si ar face crize daca ar afla ca nu mai sunt virgina...ei sunt conservatori si tin de ideea"virgina pana in noaptea nuntii"
Jumbolina
Postat pe 28 Februarie 2008 18:49
Jumbolina nu cred k e ceva anormal ceea ce ti se intampla pt ca am prietene care au patit acelasi lucru ca si tine...e doar o dereglare de moment dar totusi cred ca ar trebui sa consulti un medic ginecolog pentru linistea ta

Postat pe 28 Februarie 2008 20:44
Cred ca sexul la prima intalnire apare atunci cand intre cei doi exista o reactie chimica. Mi s-a intamplat si mie (nu din prima ci din a doua intalnire), m-am indragostit de el, si l-am iubit in tacere vre-o jumatate de an dupa care i-am trimis un sms, da, trebuie sa recunosc ca eu l-am provocat si i-am dat semnalul ca poate incepe vanatoarea. Fara acceptul meu tacit el nu ar fi avut nicio sansa, el nu si-ar mai fi etalat cu acelasi succes sarmul, nu si-ar mai fi mai ascutit "armele"... chiar daca el nu a recunoscut asta niciodata, totul a depins de mine. Desi stiam ca el isi doreste doar o partida de sex cu mine, AM ACCEPTAT PENTRU CA IUBEAM ACEST BARBAT CU TOATA FIINTA MEA. Nu regret, ca acest lucru s-a intamplat, ca i-am cedat atat de usor, regret doar ca el, ca barbat, ma etichetat ca o ..... si m-a acuzat ulterior pentru ceva ce s-a intamplat de comun acord. Si e pacat pentru ca ochii lui plini de pasiune nu-i pot uita nici astazi.

Postat pe 29 Februarie 2008 11:01
Cred ca sexul la prima intalnire apare atunci cand intre cei doi exista o reactie chimica. Mi s-a intamplat si mie (nu din prima ci din a doua intalnire), m-am indragostit de el, si l-am iubit in tacere vre-o jumatate de an dupa care i-am trimis un sms, da, trebuie sa recunosc ca eu l-am provocat si i-am dat semnalul ca poate incepe vanatoarea. Fara acceptul meu tacit el nu ar fi avut nicio sansa, el nu si-ar mai fi etalat cu acelasi succes sarmul, nu si-ar mai fi mai ascutit "armele"... chiar daca el nu a recunoscut asta niciodata, totul a depins de mine. Desi stiam ca el isi doreste doar o partida de sex cu mine, AM ACCEPTAT PENTRU CA IUBEAM ACEST BARBAT CU TOATA FIINTA MEA. Nu regret, ca acest lucru s-a intamplat, ca i-am cedat atat de usor, regret doar ca el, ca barbat, ma etichetat ca o ..... si m-a acuzat ulterior pentru ceva ce s-a intamplat de comun acord. Si e pacat pentru ca ochii lui plini de pasiune nu-i pot uita nici astazi.

Postat pe 29 Februarie 2008 11:04
NU VA ZIC DECAT ATAT: CARPE DIEM viata e scurta... traieste cu intensitate fiecare moment. chiar si sex-ul la prima intalnire poate fi o clipa perfecta care sa iti tina de urat la batranete nu?

Postat pe 29 Februarie 2008 15:11
Da ce sa spun in cazul meu... nu am stiut cum sa procedez... La prima intalnire... am fost la ea.. era in mod "straniu" singura acasa, dar nu am stiut sa fac primul pas am crezut ca voi fi necioplit daca faceam acest lucru la prima intalnire oare am procedat corect? nu stiu ea e mai nebunik asa din fire ceea ce imi place dar eu sant mai linistit imi tot zice uneori sa fiu mai "tupeist" dar nu cred k ma pot schimba radical voi ce parere aveti ce sa fac?

Postat pe 1 Martie 2008 19:19
se zice ca barbatii se gandesc numai la sex, si asta este enervant, dar in timpul in care ei se gandesc, femeile au terminat prima partida si fumeaza tigara de dupa....

Postat pe 1 Martie 2008 19:54
princessdy aici iti dau dreptate...desi cateodata iti dau impresia ca ei sunt stapani pe situatie daca ii iei un pic mai tare se pierd...

Postat pe 2 Martie 2008 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am fost o aventura? 20 De la: lovely27 19 Iunie 2013 11:09
Nelamurire... 3 ore de preludiu, mangaieri si sarutari fierbinti dar fara sex. Why? 67 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:27
A fi ninfoman/a 9 De la: aditadani 18 Martie 2014 01:30
iubitul meu termina prea repede 71 De la: nelly90 11 Octombrie 2016 15:04
necesit ajutor! 10 De la: yumalai 25 Iunie 2009 13:45