Setari Cookie-uri

Regenon

Buna!
Ma poate si pe mine ajuta cineva cu niste informatii legate de tratamentul cu Regenon, pastile de slabit?
Am inteles k are reactii adverse destul de urate, dar ce m-ar interesa este daca dupa incheierea tratamentului te mentii sau te ingrasi din nou???
Cate pastile ar trebui luate pe zi pt a nu exagera dar a face un tratament eficace?Si cata perioada de timp?(am de slabit vreo 20kg)
Daca iau anticonceptionale, isi mai fac efectul pe perioada tratamentului?
alexida
Postat pe 24 Aprilie 2008 14:40
Au auzit ca ceaiul din frunze de papadie ar fi bun pt ca taie pofta de mancare. Nu-i rau sa incerci. Macar asta nu dauneaza.
amme22
Postat pe 25 Aprilie 2008 21:23
eu am inceput un tratament cu regenon de 2 saptamani si pot sa spun ca ma simt f bine.am dat jos 4 kg si sunt FERICITA!trebuie sa slabesc vreo 25 kg.va tin la curent.va pup.

Postat pe 20 Mai 2008 22:33
regenonul este folosit in ziua de azi...pe post de drog...asa ka parerea mea ....k este un medikament nociv korpului...nu asa se slabeste ..prin lipsa de mancare.....organismul are nevoie de mancare.....sportul si un regim potrivit cred k este solutia ideala......konsulta un nutritionist.....nu prea e de joaka ku kilogramele.....
pinky19
Postat pe 21 Mai 2008 22:10
Slabesti pe perioada tratamentului datorita faptului ca inhiba senzatia de foame insa odata intrerupt kilogramele reincep sa apara. Majoritatea nu mananca in timpul tratamentului decat sa supravietuiasca, organismul pierde depozitele de grasime dar si vitaminele si minerale.

Postat pe 22 Mai 2008 07:12
haideti ca am innebunit toate! bagam tot felul de pastile in noi in dorinta de a mai da un kg doua jos. fara sa ne gandim la efectele secundare!!!! SPORT!!!!SPORT!!!!!SPORT!!!!!cea mai buna cale de a da jos kg. din comoditate nu alegeti sa transpirati pt kg. ufffffffffffffffffffffffffff............

Postat pe 26 Mai 2008 14:32
Cea mai simpla solutie e intotdeauna mai agreata. De ce sa transmiri cand poti sa-ti iei pilula si sa astepti sa ti se topeasca kilogramele?

Postat pe 26 Mai 2008 17:30
:)) mda! e mai usor sa iei pilula chiar daca dupa te dereglezi.e alegerea fiecaruia pana la urma.

Postat pe 27 Mai 2008 12:01
Eu am luat Regenon si am facut si sport.Insa am pastrat doza recomandata si luam o pastiluta la 12 inainte de masa si una la 15.

Regenonul nu te slabeste la modul iau pastile si maninc 5000 de calorii pe zi. Este un inhibator al centrului foamei si ajungi sa maninci destul de putin si de aici slabesti.
Eu mancam ceva la modul o cana de cereale cu lapte dimineata, o salata mica la pranz si un mar la 3.

Poti sa slabesti si fara el dar eu sunt foarte pofticioasa si mi-era foame tot timpul.Cu Regenon nu iti mai este foame si deci nu mai bagi in tine, nici macar ciocolata etc.

Am dat jos 15 kg intr-o luna si am 27 ani. Asa ca nici varsta nu ma ajuta foarte tare.

Dupa o luna nu am mai luat insa trebuie sa averti grija ce mancati ca daca dati iama prin frigider luati la loc. Eu in 2 saptamani de excese culinare am luat 3 kg si apoi m-am trezit.

Am continuat cu sportul 1 ora de cel putin 3 ori pe sapt si maninc moderat si acum. Ma mentin.

Recunosc ca fara Regenon nu as fi slabit pt ca as fi mancat tot timpul. Asa, uiti ca exista mancare.

Consultati totusi un doctor.
dlorelei
Postat pe 28 Mai 2008 17:57
Am o cunostinta care a slabit 25 de kilograme, nu cu Regenon ci cu Reductil insa de fiecare data cand constata o crestere in greutate (2,3 kg) revine la pastile. Acum e asa de slaba incat i se vad oasele fetei si i-au cazut pometii dar ea se considera a fi ok. Cred ca a devenit anorexica. Aveti grija, mare grija!!!! Acesti inhibitori fac parte din categoria stupefiantelor, sunt asemeni drogurilor, in timp provoaca dependenta.

Postat pe 29 Mai 2008 07:37
Buna ! Ati gasit cumva pe cineva care vinde regenon ( sau retete ... ) ? multumesc
BebeRalu
Postat pe 29 Iunie 2008 03:53
buna fetelor.eu am luat reductil si nu am slabit deloc,am tinut si regim alimentar si nimic.nu a avut rectii adverse la mine dar nu va recomand ca nu are efect si dati banii degeaba.eu am o cura de slabire cu care am slabit in 3 zile 1 kg.
miihaelaa
Postat pe 30 Iunie 2008 13:21
Mihaelaa si eu am luat reductil si nu am slabit deloc ...m-am lamurit cu pastilele de slabit ... tot dieta e cea mai buna si sportul iar seara inainte de culcare beau o cana de ceai verde...e mai sanatos si natural decat toate acele substante care "topesc" grasimea
seiyra
Postat pe 5 Iulie 2008 13:15
Eu am ales Reductil. Am inceput cura de 6 zile. Trebuie sa slabesc vreo 10 KG si doar cu spor si dieta nu reusesc din cauza stilului de viata si a poftelor Si daca slabesc, dupa ce slabesc sper sa reusesc sa ma mai abtin de la dulciuri ca sa ma pot mentine. Dar cred ca e mult mai usor sa reusesc sa ma mentin decat sa reusesc sa slabesc.
Nu am deloc pofta de mancare cu Reductil, doar mi-e foarte sete. Reactii adverse nu am deocamdata si sper nici sa nu apara.
Oricum, de mancat mananc pentru ca nu vreau s-o dau in anorexie, incerc sa mananc sanatos si fara excese, poate intr-o luna ma obisnuiesc asa si dupa ma voi abtine mai usor ... Sper sa fie bine, va pup!
LittleScorpio
Postat pe 22 Iulie 2008 16:06
Doamne, fetelor,dar nu cu pastile slabiti ...Un regim alimentar controlat cred ca ar fi mai indicat decat sa va imbolnaviti indopate cu atatea pilule numai de dragul de a arata bine...Si efortul fizic este iarasi indicat intr-o cura de slabire .N-as vrea sa dau sfaturi , insa eu n-as tine cura de slabire pt nimic in lume ...

Postat pe 1 August 2008 13:12
Buna, si eu am incercat foarte multe pastile de slabit insa fara efect eu speram sa-mi taie foamea dar parca imi faceau si mai mare pofta de mancare. Oare de ce nu-mi scade pofta de mancare de la ele? Dieta nu mai pot sa tin pt. ca mi-e foame tot timpul, va rog sa-mi ziceti vreun produs care totusi sa taie foamea cat de cat. Va multumesc.

Postat pe 10 August 2008 18:21
De la: Adrima, la data 2008-08-10 18:21:38Buna, si eu am incercat foarte multe pastile de slabit insa fara efect eu speram sa-mi taie foamea dar parca imi faceau si mai mare pofta de mancare. Oare de ce nu-mi scade pofta de mancare de la ele? Dieta nu mai pot sa tin pt. ca mi-e foame tot timpul, va rog sa-mi ziceti vreun produs care totusi sa taie foamea cat de cat. Va multumesc.




sfatul meu ar fi acesta: NU pastilelor de slabit!!!
mergi la farmacie si ia-ti spirulina ( contine alge) si ranitidina (pansament gastric). Apoi fa-ti o lista cu alimentele care iti plac. De acolo taie tot ce inseamna grasimi si zahar cu nemiluita, respectiv cartofi prajiti sau dulciuri de orice fel. Pe urma fa-ti un program de masa care sa includa 3 mese pe zi, in care sa mananci doar atat cat trebuie, nu pana iti simti stomacul plesnind. Cu timpul el isi va micsora volumul, si nu vei mai manca peste masura. Important este de asemeni faptul ca trebuie sa slabesti in mod gradat, incet adica, astfel incat pielea sa aiba timp sa se ajusteze. si sa nu apara vergeturi sau alte alea.Cu putina vointa, intr-un an vei ajunge supermodel :) Numai bine si sper sa reusesti.
googoodoll
Postat pe 10 August 2008 18:38
Are idee cineva de unde pot sa cumpar fara reteta regenon reductil sau xenical (mai era un medicament cu l ...da nu mai stiu cum il chema) fara reteta ....am de slabit vreo 10-12 kg (nu sunt obeza astefel incat sa pot sa ma duc la doctor sa imi dea reteta sunt doar supraponderala).Iar cu diete si sport nu stiu ce greseli am facut dar nu prea am slabit.
suprad0za_de_vise
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:07
de acord cu roxanachitu....si eu lucrez in domeniu,mai exact farmacie..regenonul,reductilul,lindaxa...etc..sunt medicamente care se elibereaza strict pe baza de prescriptie medicala si pot da reactii ciudate in timp,chiar si psihice...nu e de gluma fetelor!!!
cititi cu atentie prospectul,sau mai bine consultati un nutritionist!

Postat pe 9 Septembrie 2008 23:19
Salut,am luat si eu regenon cu toate ca imi era frica rau de tot de prospectul incarcat de efecte adverse si pt simplul fapt ca stiam ca e ca si un drog,din dorinta de a slabi am facut rost de o cutie fara reteta.Am luat 2 saptamani cate una pe zi ,desi scria ca poti lua 2,nu am avut dureri sau ceva efecte grave,doar ca respiram mai greu.De slabit nu am slabit deloc ca ma cantaream la 2 zile dim pe nemancate,asa ca le-am lasat in frigider,cred ca pana la urma le arunc.Scrie si pe prospect ca daca nu slabesti macar un kg intr-o sapt sa mu mai iei.Sunt periculoase si dupa ce te lasi de ele daca vei mai putea ca paote devii dependenta o sa revina senzatia de foame si o sa te apuci de mancat.Am citit si eu mult de regenon pe site-ur diferite,m-am ingrozit cand am citit de un baiat care lua 15 -20 odata si se milogea de toate farmacistele din oras sai dea fara reteta,e drog,ai mare grija,eu nu as mai lua!si eu ink caut o metoda de slabit,acum beau ceai de scortisoara cu miere 2 cani dim si seara
cica ajuta o sa vad abia m-am apucat,nici eu nu sunt inebunita dupa sport.Te salut,pa,pa
sdanaioana
Postat pe 11 Octombrie 2008 23:41
am incercat si eu marele regenon intr-o luna nu am dat jos nici un kg.mancam o data in zi si luam doua pastilute una pe la 11 una pe la 4-efect zero- asa ca le-am aruncat .

o sa mai incerc si cu altele cu regenon m-am lamurit.
a mi-am adus aminte regenon puteti lua fara reteta de la frmaciile cu circuit deschis sunt mai darnice decat cele din lanturi.

o zi faina!
otto_otto2000
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:54
Buna, eu am slabit cu reductil exact cat am avut nevoie. Dupa care m-am oprit din luatul pastilelor si ma simt foarte bine. Asta se intampla anul trecut. Deci nu au fost urmari nasoale. Asemenea medicamente se pot lua din farmaciile helpnet sau de genul asta. eu sunt din sibiu si aici mai e o farmacie din care se cumpara orice medicament fara reteta!
Jenifer
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:40
buna...
am o foarte buna prietena care a luat regenon si pot sa spun ca in momentul asta nu l-ar recomanda nimanui.a slabit, intr-adevar foarte mult, dar acum are mari probleme de sanatate.La analize i-au gasit ficatul afectat, are spasmofilie etc etc si... din momentul in care a incetat sa mai ia regenon a inceput sa se ingrase din nou. eu una nu te sfatuiesc sa il iei! mai bine mergi la sala si mananca echilibrat... slabesti incet, dar sanatos!
mirellaaa
Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:09
Uita-te la filmul "REQUIEM FOR A DREAM " si apoi nu o sa mai vrei sa iei . Eu am o prietena care mi-a povestit ca a luat.. nu e bine deloc, sunt exact k drogurile, dauneaza foarte tare...
alice_teodora
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:23
Mai roxanachitu,iti inteleg frustrarea si revolta si eu cand am luat de la farmacie regenon eram cu moralul la pamant in ceea ce priveste slabitul pt ca incercasem orice,nu poti jigni acum toate persoanle supraponderale de pe site si nu numai doar pt ca unele dau sfaturi aiurea,nu ai tu de unde sa stii cat bagam in noi sau ce altceva facem.eu nu am mai dat nici un kg jos dupa ce am nascut si mi-am legat trompele uterine,am ajuns la concluzia vazand ca nici o dieta nu merge ca am probleme cu tiroida si voi merge la un dr.Am fost disperata si aveam de ce ,ca ajunsesem cu 25 de kg mai mult decat aveam cand am ramas gravida,am vazut si eu pe diferite site-uri domnisoare care vroiau sa scape de 2,3 kg cu ajutorul pastilelor regenon,asta da e o prostie si o incosnstienta.
te rog nu transforma si tu acest site in jigniri ,oricat de grava ar fi problema trebuie discutat cu calm si cu dovada de intelepciune,iar tu te comporti de parca ai uri toate persoanele grase.mai ales ca lucrezi in domeniul farmaceutic poti fi si tu mai subtila ca nu esti crescuta la tara si ai si tu o scoala,o pregatire........
in fine concluzia mea dar si a ta NU LUATI REGENON FARA SFATUL MEDICULUI.
Macar aici sa fim de acord.
sdanaioana
Postat pe 12 Noiembrie 2008 16:33
Asta a fost situatia mea de asa natura ca nu am putut ajunge la medic de multe ori din acelasi motiv,banii,aici unde locuiesc,un oras mic vine o data pe luna un medic endocrinolog la care se face coada pana la usa de la intrare si mai vrea si o gramada de bani.
inafara de 10 pastile de regenon nu am luat nimic altceva medicamentos,doar diete cu salate,ciorba de varza,apa cu lamaie,ceaiuri verzi, de soc si multe altele,dar nu pastile.Dar maine am programare la dr dim la 9 sper sa nu fie f grav,deaceea evit mereu sa merg la medic de frica unor rezultate,de groaza de a fi indopata de pastile,mai rau de spitalizare.prefer sa nu stiu decat sa ma consum eu am si un psihic mai slab,recunosc,ma panichez si stii cum e vorba totul pleaca si de la autosugestie.o sa vad maine ce e si ce analize va mai trebui sa fac.
sdanaioana
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:10
De la: eu_roxanachitu, la data 2008-11-11 23:00:04Ce atata tam tam pe tema pastilelor de slabit?Daca sunteti grase atunci nu mai bagati in voi ca spartele ca de asta ati ajuns asa sau apucati-va de sport.Voi vreti pilula minune care sa va permita sa si devorati tot meniul de la un restaurant dar cand vine vorba de a urca niste scari la metrou preferati scarile rulante sau decat sa alergati dupa autobuz preferati sa intarziati la serviciu.Am mai auzit si enormitati de genul: vreau sa incap in rochia de mireasa (in 2 sapt e nunta si vrea sa slabeasca...hahahahah...)Mai bine v-ati umpara o lampa magica si ati freca-o pana apare duhul ce sa va indepineasca visele.






da!!
padure_nebuna
Postat pe 17 Noiembrie 2008 01:56
Vad ca unii posteaza si daca au parerea lor propie si daca o iau de la altii,daca nu ai cuvantul tau de zis in legatura cu tema regenon,te rog abtine-te padure nebuna,ca are cine da sfaturi pe site.Sa te vad eu pe tine cand o sa ai 2 copii mici de crescut,un servici,un sot,o casa de intretinut,o gramada de stress din cauza vietii asteia grele pe care o ducem,sa-i pui pe toti pe primul plan si pe tine pe ultimul intotdeauna,nu mai vorbiti voi in nestiinta de cauza,si eu am avut corp de manechin,54 kg cand m-am maritat,stiu cum e sa fii slab sa te admire toata lumea,dar si atunci ca si acum aveam bunul simt sa nu jignesc persoanele mai grasute care din diferite motive au ajuns asa,nu e problema nimanui cat baga unii in ei,cat sport fac,la ce sala de fitness merg ,ce saloane de infrumusetare sau saune.aici abia isi duc oamenii viata de pe o zi pe alta,n-am vazut o sauna sau o sala de fitness pt ca nu toata lumea isi permite,dar ce sa mai vorbim................tine de educatia fiecaruia si de bunul simt.....
sdanaioana
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:53
De la: sdanaioana, la data 2008-11-17 16:53:10Vad ca unii posteaza si daca au parerea lor propie si daca o iau de la altii,daca nu ai cuvantul tau de zis in legatura cu tema regenon,te rog abtine-te padure nebuna,ca are cine da sfaturi pe site.Sa te vad eu pe tine cand o sa ai 2 copii mici de crescut,un servici,un sot,o casa de intretinut,o gramada de stress din cauza vietii asteia grele pe care o ducem,sa-i pui pe toti pe primul plan si pe tine pe ultimul intotdeauna,nu mai vorbiti voi in nestiinta de cauza,si eu am avut corp de manechin,54 kg cand m-am maritat,stiu cum e sa fii slab sa te admire toata lumea,dar si atunci ca si acum aveam bunul simt sa nu jignesc persoanele mai grasute care din diferite motive au ajuns asa,nu e problema nimanui cat baga unii in ei,cat sport fac,la ce sala de fitness merg ,ce saloane de infrumusetare sau saune.aici abia isi duc oamenii viata de pe o zi pe alta,n-am vazut o sauna sau o sala de fitness pt ca nu toata lumea isi permite,dar ce sa mai vorbim................tine de educatia fiecaruia si de bunul simt.....
Subscriu
geany_9
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:57
Am fost la medic mi-a facut ecograf, a spus ca e tiroida putin marita si discret neomogena,semn ca ar putea exista un ganglion,nu e sigura mi-a dat tratament cu iodid,calciu masticabil si magne b6 ca mi-a vazut palmele si mi-a zis ca am anemie si lipsa de calciu,i-am zis si ca ma prind carcei destul de des si mi-a dat magne si pt ca ma enervez usor si sunt mai agitata,tre sa iau astea 6 luni,apoi sa merg sa-mi fac analize printre care si un hormon,poate scriu prostii dar parca tsh nu am acun biletul langa mine,si dupa 6 luni sa revin la ea din nou la eco,sa vedem daca a mai scazut in dimenisiuni.
a zis ca s-a declansat de la prima sarcina sau de la un soc.Acum nu mai fac nimic 6 luni decat sa iau ce mi s- a prescris,in dieta mi-a zis ca nu e recomandat sa iau tratament,sa evit dulciurile, painea alba,ceiuri cat mai multe ,ceea ce fac de mult timp.
o sa vad ce va mai fi
multumesc de sfaturi si ca te interesezi de starea mea
sdanaioana
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse LifeCare 4 De la: kudika226898 10 Decembrie 2010 08:34
reductil 16 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:11
SA SLABIM IMPREUNA 25 De la: nelik 17 Noiembrie 2013 10:57
pt toata lumea 1 De la: kudika007259 6 Aprilie 2009 15:24
XL-S 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:16