Regenon

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Regenon: (3.2 din 18 voturi)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina:
alexida Avatarul lui alexida

22 mesaje
Oras: timisoara

Buna!
Ma poate si pe mine ajuta cineva cu niste informatii legate de tratamentul cu Regenon, pastile de slabit?
Am inteles k are reactii adverse destul de urate, dar ce m-ar interesa este daca dupa incheierea tratamentului te mentii sau te ingrasi din nou???
Cate pastile ar trebui luate pe zi pt a nu exagera dar a face un tratament eficace?Si cata perioada de timp?(am de slabit vreo 20kg)
Daca iau anticonceptionale, isi mai fac efectul pe perioada tratamentului?
eu_roxanachitu Avatarul lui eu_roxanachitu

241 mesaje

Scumpo,Regenonul este unmedicament foarte periculos...Ti-o spun pentru ca lucrez in domeniu.Este incadrat pe lista STUPEFIANTELOR si din farmacie se elibereaza pe baza unei retete SPCIALE...Daca le iei poti avea dureri mari de cap,greata,varsaturi...poti da in anorexie...pentru ca iti taie pofta de mancare...Este un derivat de amfetamine si poate sa-ti dea o dependenta urata...ca la depandenta de droguri...Dar cate kilograme ai,ce inaltime si ce varsta ai.Sunt alte metode mai bune de slabit.Plus ca poate ave efecte asupra anticonceptionalelor reducandu-le efectul.Eu zic in felul urmator...Daca ai de dat jos atat de multe kilograme,si anume 20 apeleaza la institutul Parhon sa ti se dea in principal un regim alimentar adecvat,sa vada daca nu ai alte probleme hormonale(hipotiroidism,hipogonadism,poate un inceput de diabet)...Nu lua medicamente de capul tau pentru ca e posibil sa dereglezi si mai tare bioritmul tau si asta sa aiba consecinte grave asupra sanatatii tale.Deci: MERGI LA PARHON SI VB CU UN MEDIC...chiar daca un medic va dori sa-ti dea din prima niste pastile eu spun sa insisti sa ti se faca niste analize.Hai...te-am pupat simai vorbim...sa mai ne povestesti ce ai facut.
Raporteaza abuz de limbaj
Opriti planeta, vreau sa cobor!!!!
Fosta membra Kudika.ro
Au auzit ca ceaiul din frunze de papadie ar fi bun pt ca taie pofta de mancare. Nu-i rau sa incerci. Macar asta nu dauneaza.
amme
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

eu am inceput un tratament cu regenon de 2 saptamani si pot sa spun ca ma simt f bine.am dat jos 4 kg si sunt FERICITA!trebuie sa slabesc vreo 25 kg.va tin la curent.va pup.
pinky19 Avatarul lui pinky19

5 mesaje

regenonul este folosit in ziua de azi...pe post de drog...asa ka parerea mea ....k este un medikament nociv korpului...nu asa se slabeste ..prin lipsa de mancare.....organismul are nevoie de mancare.....sportul si un regim potrivit cred k este solutia ideala......konsulta un nutritionist.....nu prea e de joaka ku kilogramele.....
pinky

1 mesaj

Slabesti pe perioada tratamentului datorita faptului ca inhiba senzatia de foame insa odata intrerupt kilogramele reincep sa apara. Majoritatea nu mananca in timpul tratamentului decat sa supravietuiasca, organismul pierde depozitele de grasime dar si vitaminele si minerale.

1 mesaj

haideti ca am innebunit toate! bagam tot felul de pastile in noi in dorinta de a mai da un kg doua jos. fara sa ne gandim la efectele secundare!!!! SPORT!!!!SPORT!!!!!SPORT!!!!!cea mai buna cale de a da jos kg. din comoditate nu alegeti sa transpirati pt kg. ufffffffffffffffffffffffffff............

1 mesaj

Cea mai simpla solutie e intotdeauna mai agreata. De ce sa transmiri cand poti sa-ti iei pilula si sa astepti sa ti se topeasca kilogramele?

1 mesaj

:)) mda! e mai usor sa iei pilula chiar daca dupa te dereglezi.e alegerea fiecaruia pana la urma.
dlorelei Avatarul lui dlorelei

1 mesaj

Eu am luat Regenon si am facut si sport.Insa am pastrat doza recomandata si luam o pastiluta la 12 inainte de masa si una la 15.

Regenonul nu te slabeste la modul iau pastile si maninc 5000 de calorii pe zi. Este un inhibator al centrului foamei si ajungi sa maninci destul de putin si de aici slabesti.
Eu mancam ceva la modul o cana de cereale cu lapte dimineata, o salata mica la pranz si un mar la 3.

Poti sa slabesti si fara el dar eu sunt foarte pofticioasa si mi-era foame tot timpul.Cu Regenon nu iti mai este foame si deci nu mai bagi in tine, nici macar ciocolata etc.

Am dat jos 15 kg intr-o luna si am 27 ani. Asa ca nici varsta nu ma ajuta foarte tare.

Dupa o luna nu am mai luat insa trebuie sa averti grija ce mancati ca daca dati iama prin frigider luati la loc. Eu in 2 saptamani de excese culinare am luat 3 kg si apoi m-am trezit.

Am continuat cu sportul 1 ora de cel putin 3 ori pe sapt si maninc moderat si acum. Ma mentin.

Recunosc ca fara Regenon nu as fi slabit pt ca as fi mancat tot timpul. Asa, uiti ca exista mancare.

Consultati totusi un doctor.

1 mesaj

Am o cunostinta care a slabit 25 de kilograme, nu cu Regenon ci cu Reductil insa de fiecare data cand constata o crestere in greutate (2,3 kg) revine la pastile. Acum e asa de slaba incat i se vad oasele fetei si i-au cazut pometii dar ea se considera a fi ok. Cred ca a devenit anorexica. Aveti grija, mare grija!!!! Acesti inhibitori fac parte din categoria stupefiantelor, sunt asemeni drogurilor, in timp provoaca dependenta.

241 mesaje

revine la reductil pentru ca deja i-a creat o dependenta psihica....dor un eliberator de derivati amfetaminici endogeni care reduc pofta de mancare.Cu acest tip de medicamente,Regenon,Reductil,Lindaxa se slabeste doar pentru ca te infometeaza.DAR FETELOR,DE INFOMETAT PUTETI SA VA INFOMETATI SI SINGURE.O data ce renuntati la pastile puneti imediat la loc ce ati dat jos....si asa iar apelati la pastile....si s-a creat iata dependenta psihica de aceste substante...Aveti grija.Sunt farmacist de profesie si stiu ce spun.Sportul si un regim alimentar sanatos in care sa includeti multe fibre din vegetale si fructe,sa excludeti bauturile carbogazoase,sa nu faceti excese alimentare,sa aveti 3 mese pe zi dar nu abundente(pentru ca organismului ii trebuie 20 min sa realizeze ca s-a saturat) vor face minuni.V-am pupat
BebeRalu Avatarul lui BebeRalu

1 mesaj
Oras: constanta

Buna ! Ati gasit cumva pe cineva care vinde regenon ( sau retete ... ) ? multumesc
miihaelaa Avatarul lui miihaelaa

1 mesaj

buna fetelor.eu am luat reductil si nu am slabit deloc,am tinut si regim alimentar si nimic.nu a avut rectii adverse la mine dar nu va recomand ca nu are efect si dati banii degeaba.eu am o cura de slabire cu care am slabit in 3 zile 1 kg.
seiyra Avatarul lui seiyra

143 mesaje
Oras: iasi

Mihaelaa si eu am luat reductil si nu am slabit deloc ...m-am lamurit cu pastilele de slabit ... tot dieta e cea mai buna si sportul iar seara inainte de culcare beau o cana de ceai verde...e mai sanatos si natural decat toate acele substante care "topesc" grasimea
Iubirea,las-o libera…daca e ta, sta langa tine; daca a plecat ,inseamna ca nu a fost niciodata a ta.

241 mesaje

Pai asta este si ideea.In urma tratamentului cu actiune similara amfetaminei asa se intampla.Cat timp iei acele pastile e ok totul,sa zicem (daca nu ai parte de reactii neplacute) Dar dupa ce nu mai le iei efectul lor de inhibare a centrului foamei dsipare si apare asa numitul efect rebaud (de recadere) si ajungi sa mananci la fel ca inainte sau mai mult sau se mai poate intampla ca daca iei mult timp respectivul medicament organismul sa perceapa ca si cum ar fi o agresiune si asa isi face rezerve si de asta te poti reingrasa in timpul tratamentului.Tratamentul cu astfel de pastile trebuie presctis de un medic care stie bine despre ce e vorba in cazul fiecarei persoane,antecedente de boli in trecut,in familie,tulburari hormonale,regim de viata....Trebuie sa se tine cont de multe aspecte atunci cand se prescrie sau se administreaza un astfel de medicament.Eu sunt total impotriva acestor tipuri de medicamente.Ele ajuta foarte mult doar daca sunt luate in anumite circumstante...nu asa doar pentru ca vrem sa slabim cateva kilograme,cu mi-a mai zis si verisoara mea(ca vrea sa slabeasca pentru nunta si ca sa-i dau eu reductil).Exista un produs de slabit,insa,in care eu am mare incredere.Se numeste fitomagra.Este un produs natural din plante.Puteti sa-l folositi cu toata increderea.Doua din colegele mele de farmacie l-au incercat si sunt multumite.Si multe alte referinte bune am avut de la pacientii carora le-am recomandat (inclusiv de la verisoara mea careia i l-am bagat pe gat,fiind foarte reticenta la "ierburi").Se poate gasi sub mai multe forme:de ceai de capsule sau sirop.Sunt mai multe forme de fitomagra:ativa,drena,limita.Pe langa faptul ca inhiba pofta de mancare (nu asa de puternic precum substantele de sinteza dar destul pentru a fi eficient) dar si activeaza metabolismul(catabolismul) lipidic si glucidic.Se gaseste cred ca in mai toate farmaciile,multifarm,help net,dona si se poate procura fara reteta.Nu va mai imbuibati cu medicamente aiurea care va nenorocesc si ficatul si va deregreaza si metabolismul.V-am pupat si spor la slabit,in principal apeland la o dieta sanatoasa si la mult sport.V-am pupacit
Fosta membra Kudika.ro
Eu am ales Reductil. Am inceput cura de 6 zile. Trebuie sa slabesc vreo 10 KG si doar cu spor si dieta nu reusesc din cauza stilului de viata si a poftelor Si daca slabesc, dupa ce slabesc sper sa reusesc sa ma mai abtin de la dulciuri ca sa ma pot mentine. Dar cred ca e mult mai usor sa reusesc sa ma mentin decat sa reusesc sa slabesc.
Nu am deloc pofta de mancare cu Reductil, doar mi-e foarte sete. Reactii adverse nu am deocamdata si sper nici sa nu apara.
Oricum, de mancat mananc pentru ca nu vreau s-o dau in anorexie, incerc sa mananc sanatos si fara excese, poate intr-o luna ma obisnuiesc asa si dupa ma voi abtine mai usor ... Sper sa fie bine, va pup!

1 mesaj

Doamne, fetelor,dar nu cu pastile slabiti ...Un regim alimentar controlat cred ca ar fi mai indicat decat sa va imbolnaviti indopate cu atatea pilule numai de dragul de a arata bine...Si efortul fizic este iarasi indicat intr-o cura de slabire .N-as vrea sa dau sfaturi , insa eu n-as tine cura de slabire pt nimic in lume ...

1 mesaj

Buna, si eu am incercat foarte multe pastile de slabit insa fara efect eu speram sa-mi taie foamea dar parca imi faceau si mai mare pofta de mancare. Oare de ce nu-mi scade pofta de mancare de la ele? Dieta nu mai pot sa tin pt. ca mi-e foame tot timpul, va rog sa-mi ziceti vreun produs care totusi sa taie foamea cat de cat. Va multumesc.
googoodoll Avatarul lui googoodoll

1276 mesaje

De la: Adrima, la data 2008-08-10 18:21:38Buna, si eu am incercat foarte multe pastile de slabit insa fara efect eu speram sa-mi taie foamea dar parca imi faceau si mai mare pofta de mancare. Oare de ce nu-mi scade pofta de mancare de la ele? Dieta nu mai pot sa tin pt. ca mi-e foame tot timpul, va rog sa-mi ziceti vreun produs care totusi sa taie foamea cat de cat. Va multumesc.

sfatul meu ar fi acesta: NU pastilelor de slabit!!!
mergi la farmacie si ia-ti spirulina ( contine alge) si ranitidina (pansament gastric). Apoi fa-ti o lista cu alimentele care iti plac. De acolo taie tot ce inseamna grasimi si zahar cu nemiluita, respectiv cartofi prajiti sau dulciuri de orice fel. Pe urma fa-ti un program de masa care sa includa 3 mese pe zi, in care sa mananci doar atat cat trebuie, nu pana iti simti stomacul plesnind. Cu timpul el isi va micsora volumul, si nu vei mai manca peste masura. Important este de asemeni faptul ca trebuie sa slabesti in mod gradat, incet adica, astfel incat pielea sa aiba timp sa se ajusteze. si sa nu apara vergeturi sau alte alea.Cu putina vointa, intr-un an vei ajunge supermodel :) Numai bine si sper sa reusesti.
http://www.erepublik.com/en/referrer/googoodoll
suprad0za_de_vise Avatarul lui suprad0za_de_vise

1 mesaj

Are idee cineva de unde pot sa cumpar fara reteta regenon reductil sau xenical (mai era un medicament cu l ...da nu mai stiu cum il chema) fara reteta ....am de slabit vreo 10-12 kg (nu sunt obeza astefel incat sa pot sa ma duc la doctor sa imi dea reteta sunt doar supraponderala).Iar cu diete si sport nu stiu ce greseli am facut dar nu prea am slabit.

1 mesaj

de acord cu roxanachitu....si eu lucrez in domeniu,mai exact farmacie..regenonul,reductilul,lindaxa...etc..sunt medicamente care se elibereaza strict pe baza de prescriptie medicala si pot da reactii ciudate in timp,chiar si psihice...nu e de gluma fetelor!!!
cititi cu atentie prospectul,sau mai bine consultati un nutritionist!
sdanaioana Avatarul lui sdanaioana

25 mesaje
Oras: petrosani

Salut,am luat si eu regenon cu toate ca imi era frica rau de tot de prospectul incarcat de efecte adverse si pt simplul fapt ca stiam ca e ca si un drog,din dorinta de a slabi am facut rost de o cutie fara reteta.Am luat 2 saptamani cate una pe zi ,desi scria ca poti lua 2,nu am avut dureri sau ceva efecte grave,doar ca respiram mai greu.De slabit nu am slabit deloc ca ma cantaream la 2 zile dim pe nemancate,asa ca le-am lasat in frigider,cred ca pana la urma le arunc.Scrie si pe prospect ca daca nu slabesti macar un kg intr-o sapt sa mu mai iei.Sunt periculoase si dupa ce te lasi de ele daca vei mai putea ca paote devii dependenta o sa revina senzatia de foame si o sa te apuci de mancat.Am citit si eu mult de regenon pe site-ur diferite,m-am ingrozit cand am citit de un baiat care lua 15 -20 odata si se milogea de toate farmacistele din oras sai dea fara reteta,e drog,ai mare grija,eu nu as mai lua!si eu ink caut o metoda de slabit,acum beau ceai de scortisoara cu miere 2 cani dim si seara
cica ajuta o sa vad abia m-am apucat,nici eu nu sunt inebunita dupa sport.Te salut,pa,pa
suto
otto_otto2000 Avatarul lui otto_otto2000

250 mesaje
Oras: bucuresti

am incercat si eu marele regenon intr-o luna nu am dat jos nici un kg.mancam o data in zi si luam doua pastilute una pe la 11 una pe la 4-efect zero- asa ca le-am aruncat .

o sa mai incerc si cu altele cu regenon m-am lamurit.
a mi-am adus aminte regenon puteti lua fara reteta de la frmaciile cu circuit deschis sunt mai darnice decat cele din lanturi.

o zi faina!
Jenifer Avatarul lui Jenifer

1 mesaj
Oras: sibiu

Buna, eu am slabit cu reductil exact cat am avut nevoie. Dupa care m-am oprit din luatul pastilelor si ma simt foarte bine. Asta se intampla anul trecut. Deci nu au fost urmari nasoale. Asemenea medicamente se pot lua din farmaciile helpnet sau de genul asta. eu sunt din sibiu si aici mai e o farmacie din care se cumpara orice medicament fara reteta!
mirellaaa Avatarul lui mirellaaa

10 mesaje
Oras: slatina

buna...
am o foarte buna prietena care a luat regenon si pot sa spun ca in momentul asta nu l-ar recomanda nimanui.a slabit, intr-adevar foarte mult, dar acum are mari probleme de sanatate.La analize i-au gasit ficatul afectat, are spasmofilie etc etc si... din momentul in care a incetat sa mai ia regenon a inceput sa se ingrase din nou. eu una nu te sfatuiesc sa il iei! mai bine mergi la sala si mananca echilibrat... slabesti incet, dar sanatos!
"Louis, I think this is the beggining of a beautiful friendship"....
alice_teodora Avatarul lui alice_teodora

13 mesaje
Oras: bucuresti

Uita-te la filmul "REQUIEM FOR A DREAM " si apoi nu o sa mai vrei sa iei . Eu am o prietena care mi-a povestit ca a luat.. nu e bine deloc, sunt exact k drogurile, dauneaza foarte tare...
O sa iti gasesc o casa, un terapeut si un balamuc in care sa te internez si de la care o sa astept rapoarte zilnice cu privire la progresul facut in experimentul de a te schimba. :D

241 mesaje

Am mai avut cateva postari in care incercam sa dau un sfat PERTINENT SI IN CUNOSTIINTA DE CAUZA dar acum am o mare durere si revolta in suflet si un singur sfat am pentru "desteptele", se simt ele (sau poate nu) care isi dau cu parerea despre medicamente fara sa stie o iota: TACETI ODATA DIN GURA SI NU MAI DATI SFATURI PROASTE LA ALTII....
Lucrez in domeniu farmaceutic si stiu foarte bine cum stau lucrurile asa ca daca nu aveti habar nu mai vorbiti VA ROG MULT Chiar de curand am aflat de o cunostiinta care a murit din cauza regenonului pe care apropo l-a luat la recomandarea unei "prietene" iar pe mine nu a vrut sa ma asculte si chiar s-a suparat ca nu am vrut eu sa-i dau.HALAL PRIETENA CARE A DUS-O LA MOARTE.Nimeni nu a stiut de problemele de sanatate ale prietenei mele se datorau efectelor adverse ale regenonului pana de curand pana cand a fost mult prea tarziu.
Inainte de acest eveniment eram si atunci impotriva acestor tipuri de pastile luate aiurea la recomandarea cunostiintelor fara sa se stie care sunt riscurile la care se expun, dar acum simt si o mare revolta impotriva lor si mai mult IMPOTRIVA CELOR CARE HABAR NU AU SI DAU SFATURI AIUREA DAR SI IMPOTRIVA PSEUDOFARMACISTILOR CARE VOR SA CASTIGE MULTI BANI ASA CA ELIBEREAZA ORICE E PESTE 100 RON.Voi stiti ca regenonul este incadrat pe lista stupefiantelor tip III si se prescrie cu reteta speciala nu doar o simpla reteta care e ma mult o formalitate?Voi habar nu aveti cat rau puteti face unui om dand sfaturi despre lucruri despre care nu aveti nici cel mai mic habar.Credeti ca ajutati pe cineva daca spuneti ca de la farmacia cutare ati luat un drog fara reteta?Sunteti niste inconstiente....
Nu mai recomandati nimanui nici aspirina pentru ca nu sunteti in masura sa vorbiti.De curand o pacienta adolescenta a facut o alergie extrem de puternica si urata la aspirina.Mai intai cititi prospectul si la aspirina inainte sa vorbiti, e la fel de lung ca si cel de la regenon. Sau urmariti dupa cum zicea alice teodora filmul "REQUIEM FOR A DREAM "...
Ce atata tam tam pe tema pastilelor de slabit?Daca sunteti grase atunci nu mai bagati in voi ca spartele ca de asta ati ajuns asa sau apucati-va de sport.Voi vreti pilula minune care sa va permita sa si devorati tot meniul de la un restaurant dar cand vine vorba de a urca niste scari la metrou preferati scarile rulante sau decat sa alergati dupa autobuz preferati sa intarziati la serviciu.Am mai auzit si enormitati de genul: vreau sa incap in rochia de mireasa (in 2 sapt e nunta si vrea sa slabeasca...hahahahah...)Mai bine v-ati umpara o lampa magica si ati freca-o pana apare duhul ce sa va indepineasca visele.
HAI CA M-AM INFURIAT.
Ca exista situatii in care obezitate poate fi o problema hormonala, a ovarelor, a glandei tiroide, a corticosuprarenateli etc sau problema psihica cand persoanele sunt bulimice sau anorexice asta e alta treaba si trebuie mers la medic musai la medic.
Decat sa dati banii pe pilule miraculoase care sa va deterioreze si mai rau sanatatea luati-va un abonament la sala ca tot atata costa si slabiti sanatos si mai faceti bine si sistemukui vostru cardiovascular, creierului, etc.
Multa sanatate va doresc dar in primul rand va doresc sa scapati de inconstienta.
sdanaioana Avatarul lui sdanaioana

25 mesaje
Oras: petrosani

Mai roxanachitu,iti inteleg frustrarea si revolta si eu cand am luat de la farmacie regenon eram cu moralul la pamant in ceea ce priveste slabitul pt ca incercasem orice,nu poti jigni acum toate persoanle supraponderale de pe site si nu numai doar pt ca unele dau sfaturi aiurea,nu ai tu de unde sa stii cat bagam in noi sau ce altceva facem.eu nu am mai dat nici un kg jos dupa ce am nascut si mi-am legat trompele uterine,am ajuns la concluzia vazand ca nici o dieta nu merge ca am probleme cu tiroida si voi merge la un dr.Am fost disperata si aveam de ce ,ca ajunsesem cu 25 de kg mai mult decat aveam cand am ramas gravida,am vazut si eu pe diferite site-uri domnisoare care vroiau sa scape de 2,3 kg cu ajutorul pastilelor regenon,asta da e o prostie si o incosnstienta.
te rog nu transforma si tu acest site in jigniri ,oricat de grava ar fi problema trebuie discutat cu calm si cu dovada de intelepciune,iar tu te comporti de parca ai uri toate persoanele grase.mai ales ca lucrezi in domeniul farmaceutic poti fi si tu mai subtila ca nu esti crescuta la tara si ai si tu o scoala,o pregatire........
in fine concluzia mea dar si a ta NU LUATI REGENON FARA SFATUL MEDICULUI.
Macar aici sa fim de acord.
suto

241 mesaje

te-as ruga sa citesti si celelalte postari ale mele in legatura cu acest subiect si ai sa vezi ca nu am fost atat de vehementa si de dura dintotdeauna,ba chiar dinpotriva.Dar acum chiar ca ma doare foarte tare...bine, recunosc cum ca este si un fel de "frustrare profesionala", ca sa zic asa pentru ca de multe ori incerci chiar sa dai un sfat in cunostiinta de cauza si pertinent si vezi ca oamenii isi fac in continuare rau singuri.(ca si cazul prietenei mele.Ea avea probleme cardiace si nu stia iar substanta din regenon i-a agravat problemele atat prin faptul ca i-a taiat pofta de mancare si nu mai manca si nu mai primea toate mineralele si substantele necesare bunei functionari inimii dar si prin faptul ca i-a afectat direct inima...si a facut stop cardiac...Atat de tanara si frumoasa si cu atat de multe vise....Un caz ca cel al prietenei mele e destul de rar dar voi sunteti dispuse sa va expuneti la un asemenea risc DOAR PENTRU A DA CATEVA KILOGRAME JOS?...PRIETENA MEA A FOST O INCONSTIENTA.CAUZA MORTII EI A FOST UNA NATURALA: STOP CARDIAC...FRUMOS...NU...?)
Si stii...de multe ori e bine sa spui si astfel de lucruri pentru ca e posibil ca unii sa nu inteleaga DECAT asa.
O sa spui ca ce ma intereseaza pe mine ce face unul si altul, dar sincer, eu chiar mi-am ale aceasta meserie ca sa ajut oemenii si ma doare cand vad ca unii chiar se otravesc....Chiar daca pare aiurea ma doare....sincer...nu-ti pot explica setimentul de neputinta pe care-l am atunci cand nu reusesc sa aduc un bine prin meseria mea in viata cuiva.
Si dupa cum chiar tu ai vazut: problema ta e cel mai probabil sa se datoreze unei probleme tiroidiene...si in postarile mele chiar am mentionat asta...iar duritatea nu era destinata persoanelor cu adevarate probleme de sanatate ci acelora care sunt inconstiente si lenese sau lacome si cauta "pastila minune" si care pe langa faptul ca-si fac singure rau mai fac rau si altora.aCESTE PASTILE DOAR VA TAIE POFTA DE MANCARE SI CRED CA DE INFOMETAT PUTETI SA VA INFOMETATI SI SINGURE DACA ASTA VRETI...DAR CEL MAI IMPORTANT ESTE SA CAUTATI CAUZA REALA A PROBLEMEI VOASTRE.
Atat am vrut sa subliniez si daca te-ai simtit tu vizata atunci imi cer scuze si iti doresc multa sanatate....
si dupa si cum tu ziceai:SA NU IA NIMENI MEDICAMENTE FARA SFATUL UNUI MEDIC SAU FARMACIST...DE PREFERAT ESTE LA SFATUL COMUL AL AMANDORURA DEOARECE CE STIE MEDICUL NU STIE FARMACISTUL SII VICE VERSA...PROFESIILE DE MEDIC SI FARMACIST TREBUIE SA SE COMPLETEZE SI LA NOI IN ROMANIA ASA CUM SE INTAMPLA IN ALTE TARI
Sanatate tuturor si mult discernamant!
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> Sari la pagina: