Setari Cookie-uri

creme anticelulitice

ati incercat vreo astfel de crema? vad ca au invadat piata, avem de la garnier, de la nivea, de la lineance, avon,oriflame, elmiplant, vichy etc. daca ati folosit ceva ,a dat roade si vi s-a mai diminuat aspectul de coaja de portocala, va rog sa-mi spuneti ce produs folositi!
eu am incercat de la elmiplant si de la tis dar....deocamdata nimic :(
astept pareri si recomandari! pupis
lauria
Postat pe 2 Iunie 2008 13:13
De obicei aceste creme nu dau nici un rezultat, iar daca si este vre-un efect - intr-un timp foarte lung si tot foarte putin.

Postat pe 2 Iunie 2008 13:22
Eu am incercat , de la avon. Nu stiu, sincer daca da rezultate , fiindca ar trebui folosit mai des decat imi aduc aminte. Dar cand ma dau cu crema anticelulitica simt furnicaturi pe piele, si ma linistesc in ideea ca actioneaza. Dar rezultate vizibile...mai putine.
Ildikomaria
Postat pe 2 Iunie 2008 13:43
uffff...si ce facem cu celulita asta uracioasa? am vazut pe www.armoni.com o crema pt impachetari cu fango....ma gandesc poate aia da rezultate...inca mai sper la ceva :))
lauria
Postat pe 2 Iunie 2008 22:39
eu am incercat de la nivea.este o crema pentru subtiere si remodelare: Nivea MY Silhouette.am folosito vreo doua luni.nu prea am vazut rezultate.intr-adevar pielea are al aspect dar de subtiat nu.acuma folosesc de la garnier,body tonic.ca sa dea rezultate trebuie avut grija si la alimentatie.pt k degeaba te dai cu crema anticelulitica si continui sa consumi prajeli si dulciuri
melanya
Postat pe 3 Iunie 2008 11:21
da...stiu ca e vorba de mai mult,si de alimentatie si sport...insa nici numai prin asta celulita nu dispare....
lauria
Postat pe 3 Iunie 2008 13:00
trebuie efort ca sa scapam de ea...ganditiva cati ani am mancat prajeli si alte lucruri care au dus la aparitia ei...
melanya
Postat pe 5 Iunie 2008 10:01
Exact, sa ne corectam alimentatia, asta e cel mai de durata remediu.

Postat pe 5 Iunie 2008 10:07
Creme foarte bune de remodelare, anticel. si antivergeturi sunt la Ardes. Eu am facut anul trecut 12 sedinte de masaj, se folosea crema termoreductoare de la Ardes si efectele au fost OK.
Daca comoditatea nu m-ar da afara din casa ar trebuii sa repet tratamentul si anul acesta.
serena1
Postat pe 5 Iunie 2008 11:25
de ardes am auzit si eu....sunt cutii la 500 ml si la 1000 ml...cred ca e mai convenabila cea de-a 2 a......am auzit mai multe pareri bune despre crema asta anticelulitica cu efect termoactiv....sa speram ca da roade si la mn....cu masaj facut d mine! ;))
lauria
Postat pe 5 Iunie 2008 20:59
sunt cutii de 500 si de 1000. E adevarat ca e mai convenabila cea de a doua.
Preturile cele mai bune sunt in mag lor de prezentare, sau daca comanzi on-line. Incearca si sa ne spui daca are efect :))))
serena1
Postat pe 6 Iunie 2008 09:16
mi-am cumparat crema de la ardes....de 2 zile am inceput....cand o sa vad cv schimbari, te anunt! :)
lauria
Postat pe 21 Iunie 2008 11:53


Am folosit Galenic si niste pastile de la Calivita (naturale)pentru atenuarea celulitei de pe coapse...
danjah_ss
Postat pe 23 Iunie 2008 09:07
la mine cel mai bine a mers galenic, restul frectie la picior de lemn cu celulita.
AlinushaB
Postat pe 24 Iunie 2008 11:21
Celulita apare ca urmare a depozitarii toxinelor acumulate, deaceea important e sa incepi cu o cura de detoxifiere a organismului . Desigur ca un rol semnificativ i-l are si practicarea sportului sau macar exercitii /plimbari zilnice.
Elena_1991
Postat pe 2 Iulie 2008 12:08
cred ca am incercart cam tot ce se putea in amterie de creme si degeaba (scumpe, ieftine, din tara, din strainatate...). acum, dupa ce mi-am schimbat radical alimentatia, merg regulat la sala si ma duc si la un salon pentru vacuum si, mai rar, impachetari, incep sa fiu multumita de rezultate. nu mai dati banii aiurea pe creme si nu va mai amagiti: mancati sanatos, faceti sport, eventual duceti-va la masaj...
Sup3rGirl
Postat pe 3 Iulie 2008 10:06
da,asa e,pe langa creme trebuie si sport, un regim de viata sanatos, sunt constienta...dar cand nu ai timp sau bani sa ajungi la saloane de infrumusetare si remodelare corporala eu zic ca sunt bune si cremele...decat nimic!
la cat mai putina celulita! ;)
lauria
Postat pe 9 Iulie 2008 10:51
noua crema anticelulitica de la avon merge,in acelasi timp da si o nuanta aramie pielii

Postat pe 15 Iulie 2008 00:21
Buna fetelor...si eu am probleme cu celulita. acum incerc o crema de la Yves Rocher..Liphophenol este destul de buna...va sfatuiesc sa o incercati..

Postat pe 15 Iulie 2008 12:45
Salut!

Eu folosesc acum de la Ardes crema 3 in 1, anticelulitic, antivergeturi si efect de salbire (varianta termo). este foarte buna. inainte am avut de la Collistar si acelea au dat rezultate super bune. Insa vreau sa va spun un lucru, cremele functioneaza daca te stii de ele. In ce sens? Eu de exemplu cele de la Collistar, le-am folosit aproape trei luni de zile zi de zi. erau zile cand ma dadeam si de doua ori cu ele (adica seara si dimineata dupa dus). Nu trebuie neaparat sa dati bani pe electristimulari, impachetari sau masaje la cine stie ce saloane. De preferabil se ia o crema buna (poate ceva mai scumpa: de ex cele de la Elmiplant sunt pana in 200.000 - 150ml- lei iar cea de la Collistar la 400ml era in jur de 1 mil 700, sau cea de la Ardes varianta la 500ml e 1 mil jumate parca) si va faceti acasa masaj singure. Cele cu eect termo sunt mai bune pentru ca pe langa manutele noastre care incearca prin masajul propriu sa activeze circulatia pentru a patrunde crema, activeaza si ele si inca foarte bine (mi se inroseste piele si ma arde de mor). Eu trebuie sa recunosc nu am avut niciodata foarte multa, dar am avut o perioada in care s-a agravat de la stres, mancare aiurea, si ma lasasem si de sala. Dar cremele chiar m-au ajutat, si in zilele cand ma dadeam de doua or, seara ca sa nu consum crema foarte multa, ma dadeam doar pe spate acolo unde aveam.

Legat de alimentatie si regim si sala, nu stiu ca sa va spun. Eu am probleme cu barbatu meu mult iubit (deh, barbatii astia ne mananca viata :) ), si nu ma mai duc la sala de mult timp (cateva luni) iar regim nu am tinut in viata mea pentru ca imi place sa mananc si sa gatesc si nu suport restrictiile (bine nici nu e cazul de regim ca sunt ok chiar slabanoaga). Iar calitatea mancarii care o ingurgitez intradevar nu e fast food, dar nu pot sa spun ca mananc fructe sau eu stiu ce mai stau sa bag cereale si altele. Plus fumez, si beau alcool (nu sunt alcolista!). Asa ca e relevanta chestia cu regimul si alimentatia. Un lucru e cert in momentul cand am fost la sala si aveam o crema tot profesionala si foarte buna si termo de la Contrast la 1000ml, atunci mi-a disparut de tot. Dar si cu creme daca te tii de ele (minim 2 luni dispare.

Acum sa nu credeti ca sunt casnica sau mai stiu eu ce. Nu. Plec dimineata si ma intorc seara varza de oboseala de la calculator si sume si alte tampenii legate de munca, dar mereu oricat de obo sunt sau oricat de greu ma trezesc dimineata ma demachez si ma dau cu crema anticelulitica.

Deci, perseverenta si succes.

Va pup
joannadinca
Postat pe 16 Iulie 2008 11:13
Buna, eu am incercat TIS si intr-adevar nici un rezultat, insa cu cea de la Avon a fost mai bine. Am avut rezultate remarcabile si cu Vichy Lipometric, tratament 2 luni consecutive combinat cu masaj si multe lichide!
Succes!!!
rebecagradinaru
Postat pe 18 Iulie 2008 10:12
ardes e cea mai buna.ardes crema extraforte de slabit sa fie termo activa k sunt mai multe feluri.
deliza20
Postat pe 18 Iulie 2008 22:46
Eu cred mai mult in miscare decat in creme, cel putin acum un an cand am avut un job de teren care presupunea multa miscare, scapasem de celulita. Acum ca stau foarte mult pe scaun am inceput sa imi cumpar si creme anticelulita si sa merg la masaj.
Am avut Elancyl, dar nu am vazut nici un rezultat spectaculos, iar acum mi-am luat Retinol de la Roc (mi-a spus farmacista ca e cel mai intensiv dintre toate: Elancyl, Vishy, Roc). Pana acum pot sa spun ca sunt destul de multumita de el, mai ales ca il combin cu masajul.
corina05
Postat pe 19 Iulie 2008 01:21
buna fetelor

eu am folosit o gama anticelulita si a mers chiar buna. daca vreti informati la laly_laly_refan@yahoo.com

Postat pe 23 Iulie 2008 21:27
nu am celulita care se vede pe picior cu ochiul liber dar cand strang pielea se cam fac ridulete am folosit vichy dar la mine nu a avut efect.ce e drept ca nu m-am tinut cum trebuie de tratament dar cred ca o sa incerc Collistar de care zice Deliza. De unde pot sa cumpar?

Postat pe 26 Iulie 2008 00:24
scuze am gresit , joannadinca , de unde putem sa cumparam Collistar?se gaseste in farmacii?

Postat pe 26 Iulie 2008 00:35
la mine este unpic mai dificil,m-am ingrasat in ultima perioasa asta insemnand cam de un an din cauza detasarilor pe care trebuie sa le fac in europa odata cu noul loc de munca,asa ca am pus pe mine aproximativ 8 kg in comparatie cu greutatea pe care trebuia sa o am la inaltimea mea,odatya cu asta a aparut aspectul de coaja de portocala tot mai mult vizibil,acum,desi sunt tot in detasare,am zlabitr cam .3 kg si folosesc o crema anti-celulita de la garnier care totodata este si ptr a da pielii o culoare aramie dar cu celulita.....niciun rez...cred k am sa incerc si eu ardes,as incerca si acum dc as gasi si aici in portugalia...aveti idee cam pe unde se gaseste Ardes-ul?
myha_km5
Postat pe 3 August 2008 16:44
Produsele Ardes se gasesc la sediul lor de pe Bd Magheru , dar daca nu esti din Bucuresti le poti comanda si online.Fetelor , cremele acestea , oricat de cunoscute sunt sau de scumpe nu au cum sa aiba rezultate vizibile,iar daca au,este pt o scurta perioada. Sincer,eu recomand tratamentele in saloanele de infrumusetare, despre care m`am interesat si chiar nu provoaca vreun rau organismului.Pentru cele care vor sa slabeasca si nu au timp sa transpire ore in sir la sala , mergeti la sedinte de electrostimulare dupa care va puteti mentine greutatea cu f putin sport.Eu merg la salon sa fac impachetari cu fango sau cafea in termocuverta de 2 ori pe luna pt prevenirea celulitea si intarirea tonusului muscular. Sunt foarte bune si chiar reprezinta o alternativa eficienta pt combaterea celulitei.Va garantez ca aceste tratamente o sa va coste si mai putini bani decat dati pe toate cremele.
Kittynelle
Postat pe 4 August 2008 18:27
Puffilici, nush daca, cu tratamentele astea de la saloanele de infrumusetare iesi mai ieftin dar asa e, sunt foarte bune.....insa trebuie practicate constant deci....bani bani bani....si vorbesc de ani nu de luni:) Acum, daca iti permiti e foarte bine....Cu crema de la Ardes ma simt destul de bine, parca vad o ameliorare si asta fara sport regulat sau o anumita dieta. Chestia e ca daca vrem sa aratam bine si sa fim sanatoase trebuie sa avem grija de alimentatie si sa practicam un sport....stie toata lumea, dar vorba aia: usor de spus, greu de facut! (sau cam greutz,pana te apuci e mai dificil dup-aia eu zic ca te obisnuiesti si cu miscarea).
Pups!
lauria
Postat pe 6 August 2008 21:38
Eu folosesc Vichy-Lipometric si ajuta.
Am vazut la televizor ca cei din Anglia au facut o 'proba' despre care este cea mai buna crema anticelulitica.Ca 'invingator' a iesit Nivea.Poate ca e bun ... nu am incercat.
CharlotteK
Postat pe 7 August 2008 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am scapat de celulita si am si slabit 21 De la: iris_4_ever 15 Iunie 2010 20:08
buna !!! dc va interes produse ieftine si super eficiente.... nu ezitati !!! 2 De la: kudmr 22 Aprilie 2010 14:31
produse cosmetice organice la preturi accesibile 9 De la: maria1980maria 29 Aprilie 2010 18:59
Produse cosmetice, parfumuri ºi accesorii de calitate la preþuri accesibile! 5 De la: GRIGORESCU__ 30 Martie 2012 21:39
INTRETINEREA PIELII 1 De la: kudmr 22 Aprilie 2010 14:00