Setari Cookie-uri

Cresterea parului

Buna.Stie cineva ce alimente stimuleaza cresterea parului sau ce sampoane au acest efect?
vera11
Postat pe 3 Iunie 2008 20:12
petrol ;) ca pe vremea bunicii..dar e eficient
simonik520
Postat pe 4 Iunie 2008 03:21
Nu cred ca exista vreo reteta-minune, structura firului de par, ca si a unghiilor, e data genetic.. poti cel mult sa aduci unele ameliorari, dar s-o modifici.. niciodata. Poti incerca diferite tratamente naturiste sau din farmacie, dar ele vor avea efect doar cat timp le faci. In rest, accepta-ti parul asa cum e si ingrijeste-l adecvat. Am auzit ca uleiul de ricin si ceaiul de urzica dau rezultate multumitoare.
oana81
Postat pe 4 Iunie 2008 07:17
Prt cresterea parului se foloseste ulei de rigin se gaseste in farmacie in combinatie cu alte uleiuri folosite ca tratament prt par .Sunt si contraindicatii ...tre sa il clatesti foarte bine prt ca ingrasa parul.Se folosesti si in cresterea sprancenelor in caz ca le-ai pensat gresit si vrei sa le modifici forma
adri_2
Postat pe 6 Iunie 2008 17:44
Iti recomand o masca cu ulei de masline,ulei de ricin si galbenus de ou.Aplica aceasta masca de 2 ori pe saptamana sau ori de cate ori doresti si mentine-o minim o ora si cu siguranta rezultatele nu vor intarzia sa apara
raduioana
Postat pe 7 Iunie 2008 04:57
Fetelor, va spun eu o solutie pentru cresterea si intarirea parului:in farmacii intrebati ulei de brusture,curat sau cu alte ierburi.Inainte de a spala parul ungetiva cu acest ulei la radacina parului si masati cu degetele ca sa intre mai bine,apoi stringeti in coc,puneti un pachet de polietilena si un stergar deasupra ca sa fie cald si mai bine sa actioneze,tineti timp de 20-60 de minute,apoi spalati bine parul cu sampon.Faceti un astfel de curs timp de 2-3 saptamini,parul are stralucire,incepe sa cresca foarte repede si este sanatos.Plus la toate mergeti o data in luna la frizer si taiati-va capetele,asa creste mai repede........Succes!
ciufi87
Postat pe 7 Iulie 2008 19:52
De la: ankutza20, la data 2008-07-09 13:09:34va recomand uleiul pt intarirea parului de la hemel. acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.

Eu am folosit multa vreme uleiul asta de la Hemel si nu mi s-a parut super.....insa cremele pentru unghii da!
Am mai folosit si sampoane de la ei si tot asa ..nu mi-au facut bine la par,insa uleiul pentru vergeturi ii super!
larisuk1986
Postat pe 9 Iulie 2008 16:06
De la: ankutza20, la data 2008-07-09 13:09:34va recomand uleiul pt intarirea parului de la hemel. acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.


poti sa-mi spui unde se poate de gasit asa sampon?
ciufi87
Postat pe 10 Iulie 2008 19:20
Da deci eu de cateva luni ma chinui sa imi creasca parul si schimb des sampoanele si balsamurile si apoi folosesc saptamanal o masca cu ulei de ricin doua galbenusuri.zeama de lamaie si putin balsam apoi de curand mi-am cumparat d ela plafar un sampon ptr cresterea si indesirea parului si se numeste favisan m-am spalat de doua ori cu el pana acum si deja sunt multumita a si ma spal si f des pe cap ca am auzit ca va creste mai rpd si pot sa zic ca e ceva adevar in asta.Mult mult noroc!!

Postat pe 12 Iulie 2008 14:28
intaresc ce ai spus.eu am avut mari probleme cu caderea parului, apoi am auzit de uleiul de ricin si l am combinat cum ai zis...acum nu mai imi cade nici macar un fir, si a devenit mai sanatos
ana_smyle
Postat pe 16 Iulie 2008 20:35
si am uitat ceva..nu mai folosi lamaie, ca nu e bine, are nu stiu ce care nu e sanatos, doar daca vrei sa il decolorezi un pic...
]
ana_smyle
Postat pe 16 Iulie 2008 20:37
Slabeste folosind fructul Basha
Miercuri,Joi,Vineri,..16,17,18.. iulie,august,septembrie,.. 2008,2009,2010...Zile nici prea "grase" de prea multe evenimente dar nici prea slabe de lipsa lor..Zile ideale este pentru cineva care slabeste folosind fructul Basha.NU TE MAI INGRASA UTILIZAND TRATAMENTE/PASTILE DE SLABIT!!SLABESTE FOLOSIND FRUCTUL BASHA(intre 6-9 kg din chiar primele saptamani de folosire a tratamentului)
id:fructul_basha
0731895539.

Postat pe 23 Iulie 2008 00:10
De la: ankutza20, la data 2008-07-09 13:09:34va recomand uleiul pt intarirea parului de la hemel. acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.
iti multumesc ptr sfatulda am sa-l incerc si voi vedea rezultatul
laviniatrifan
Postat pe 20 Octombrie 2008 10:24
ankutza, as dori si eu sa comand uleiul asta, daca se poate.
ursuletulmeu
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:09
ptr par sunt bune urmatoarele: galbenus de ou, urzica, ricinul,uleiul de masline, petrolul, otetul,rozmarinul,lamaia. iti mai recomand perfectilul din farmacii, este un supliment alimentar si gama folten e foarte eficienta.
ralu2323
Postat pe 16 Decembrie 2008 03:48
si eu am probele cu crestera parului.:(((((((((((((((
mariainocenta
Postat pe 4 Februarie 2009 21:12
Salutare.!!!Cresterea parului,depinde de mai multi factori;stilul de viata,starea de sanatate,modul de ingrijire.stevensegal83@yahoo.com
naturistul1
Postat pe 17 Martie 2009 16:58
eu am auzit ca Gazul de lampa combinat cu galbenus de ou e foarte eficient..dar nu prea se mai gaseste ...
uika
Postat pe 23 Martie 2009 11:46
De la: larisuk1986, la data 2008-07-09 16:06:21
De la: ankutza20, la data 2008-07-09 13:09:34va recomand uleiul pt intarirea parului de la hemel. acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa , vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL , un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic . ROZMARINUL , stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient , regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee , astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale , hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara.

Eu am folosit multa vreme uleiul asta de la Hemel si nu mi s-a parut super.....insa cremele pentru unghii da!
Am mai folosit si sampoane de la ei si tot asa ..nu mi-au facut bine la par,insa uleiul pentru vergeturi ii super!







si uleiul asta pt verge4turi unde il gasim?
uika
Postat pe 23 Martie 2009 11:48
folosesc ulei de masline . cu moderatie. si in mancare si pe par.
secretul nu e nici ce mananci , nici cat si nici ce pui pe par. secretul e "moderatia".

il ingijesti fara sa exagerezi; il perii in fiecare zi cateva minute, vopsesti radacinile - nu tot parul (evident te stabilizezi la o nuanta! - ca azi blonda, maine roscata, poimaine blonda...... poti sa cauti solutii pe 100 de forumuri..nu cred ca exista); folosesti cate o masca speciala din comert sau facuta la tine in bucatarie sau.. asa cum am zis. doar ulei de masline.

uite. eu ii pun bigudiuri ca pe vremea bunicii, 30 min ..cand parul e aproape uscat 99%..caldut. dupa ce le dau jos ii dau cu un fixativ dupa si... 4 zile sunt divina :)) sta foarte frumos.
uite aici ce folosesc http://www.cosmetico.ro/indestructible-spray-fixateur-loreal-p-1012.html
de la loreal.

Postat pe 23 Martie 2009 14:09
si eu vreau ceva pt par..........sunt foarte disperata.....vreau sa imi my creasaca un pik..rasp

Postat pe 30 Aprilie 2009 20:37
eu folosesc de cativa ani vitamine de par "Vitamins for the hair,natures bounty"asa scrie pe cutie,km 2 cutii pe an iau.incercati si am parul luung
kudika016376
Postat pe 3 Mai 2009 18:04
le gasiti in farmacie,aprox 45 de lei-60 pastile
kudika016376
Postat pe 3 Mai 2009 18:05
unde se gaseste uleiul pentru intarirea firului de par?
kudika078816
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:11
De la: , la data 2009-03-23 14:09:24folosesc ulei de masline . cu moderatie. si in mancare si pe par.
secretul nu e nici ce mananci , nici cat si nici ce pui pe par. secretul e "moderatia".

il ingijesti fara sa exagerezi; il perii in fiecare zi cateva minute, vopsesti radacinile - nu tot parul (evident te stabilizezi la o nuanta! - ca azi blonda, maine roscata, poimaine blonda...... poti sa cauti solutii pe 100 de forumuri..nu cred ca exista); folosesti cate o masca speciala din comert sau facuta la tine in bucatarie sau.. asa cum am zis. doar ulei de masline.

uite. eu ii pun bigudiuri ca pe vremea bunicii, 30 min ..cand parul e aproape uscat 99%..caldut. dupa ce le dau jos ii dau cu un fixativ dupa si... 4 zile sunt divina :)) sta foarte frumos.
uite aici ce folosesc http://www.cosmetico.ro/indestructible-spray-fixateur-loreal-p-1012.html
de la loreal.


4 zile nu te speli pe cap??

mitura
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:15
tinctura de mesteacan,de urzica,de ardei iute,Petrol,ulei de ricin,ulei de masline.Pentru a creste sanatos ,parul are nevoie de ajutor,atat din interior cat si din afara.
Bea multa apa,mananca multi castraveti proaspeti si legume verzi.
Ingrijeste l cu masti de calitate,elimina sampoanele proaste,foloseste balsam la fiecare spalare si insista la varfuri.
Varfurile despicate sunt de multe ori o mare bariera si de asta multe femei nu pot avea par lung si fruos pentru ca nu stiu cum sa l ingrijeasca.
Daca il speli cu un sampon de calitate[ in nici un caz Herbal essences,schauma si altele de acest gen pline de coloranti si prostii care iti distrug parul de la prima spalare ;)],balsam la fiecare spalare.insistand pe varfuri apoi dupa ce l speli nu il storci,nu l usuci cu prosospul,il lasi sa se usuce singur ,nu folosesti placa sau produse de styling nu o sa prea ai varfuri despicate,crede-ma ;)
Si o masca buna .de ex ce folosesc eu:Biopoint si L'oreal de doua trei ori pe saptamana.
Vei avea un par de invidiat.
Multa bafta.
blondiewishes
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:20
De la: vera11, la data 2008-06-03 20:12:51Buna.Stie cineva ce alimente stimuleaza cresterea parului sau ce sampoane au acest efect?
tudor95
Postat pe 28 Martie 2010 10:52
Se numeste ulei de ricin nu ulei de rigin:))))
kudika164494
Postat pe 9 Aprilie 2010 17:18
Eu va sfatuiesc sa incercati solutiile Nanogaine de la Nanogen. Eu le aplicam atat dimineata cat si seara si am avut rezultate foarte bune, mi-a crescut parul sanatos si mai repede decat crestea inainte. Va las id-ul meu daca doriti mai multe detalii: xsoquite
Va pup
kudika133510
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:04
Am si eu o intrebare e obligatoriu ulei de ricin si de masline? ca nu gasesc nici unde...
333_ro_xy
Postat pe 2 Iulie 2010 14:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
este idolul meu 189 De la: kid_of_revolution 18 August 2014 22:34
Par ondulat cu mult prea mult volum. 7 De la: balrog 14 Martie 2011 13:07
Par blond 1 an->saten deschis...iar blond? 43 De la: natysweet 18 August 2014 21:20
vopsea semipermanenta loncolor 8 De la: balrog 14 Martie 2011 12:50
freza si matreata 8 De la: stem_29 13 Octombrie 2010 20:22