Setari Cookie-uri

ginecologi buni - unde?

Buna si multumim pt sugestie..Eu maine as vrea sa imi fac o programare la dna dr.indicata de tine, insa te rog, daca vrei, spune-ne si noua macar cum se numeste si da-ne un nr.de telefon, pls...

Postat pe 14 Decembrie 2008 12:31
De la: sweet_terry, la data 2008-11-09 19:55:17hey fetelor dar in iasi nu jtie nimeni...k vreau sa ma duc si nujtiu unde......k deabia am venit in iasi.....!!!!ast rasp de la voi poopic


Dl. Dr. Ioanid Nicolae..Cabinet in Podu de Fier (intersectie) tel. 0740/619 863 sau Sp.Cuza Voda..unul din cei mai buni indiferent de articolele de denigrare aparute in ziarul local..sunt uneltiri puse la cale de cei din bransa...ehh..invidia..sau vorba: "vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri"..nu o sa regreti..
mariannecosette
Postat pe 28 Decembrie 2008 11:32
daca e cineva din ploiesti care paote sa-mi recomande un ginecolog bun, va rog mult de tot.multumesc
maria1989
Postat pe 3 Ianuarie 2009 21:50
of, of!
nu ma pot hotari
morticia_adams
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:56
cauta aici pe forum la cafenele si sunt persoane care iti pot indica un dr bun
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:59

Clinica SANADOR-Dr. Alina Dascalu nota 10!!!
anca18v
Postat pe 22 Ianuarie 2009 09:49
Silviu Butuc - Spital Cantacuzino! Medic super bun! Are si cabinet.
Cassey_Tarot
Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:25
Buna!
Stiti cumva cum e dna doctor Badea de la spitalul universitar si cam cat e consultatia si ecografia la ea?
Am nevoie de un medic foarte bun, am mai avut experiente proaste si nu mai am nevoie mai ales ca s-a mai complicat treaba. Multumesc mult.
B_Elena22
Postat pe 18 Martie 2009 13:37
Clinica SANADOR dr. Dascalu Alina
anca18v
Postat pe 18 Martie 2009 16:39
O fi dl. Pascal medic bun, dar este extrem de egocentrist chiar in relatia cu pacientele. Analizele iti pot fi date peste cap, explicatiile pot lipsi cu desavarsire, "iar daca ai ghinionul sa nasti dimineata, o sa te asiste altcineva pentru ca eu am treaba la cabinet". Una este sa se intample sa nasti exact cand medicul tau e plecat si alta este ca medicul tau sa-ti spuna cu detasare asa ceva. Este neglijent si lipsit de interes - cateodata chiar nesimtit.
kudika003986
Postat pe 24 Martie 2009 12:33
daca ai nevoie de un ginecolog bun il recomand mai intai de toate ca om si apoi ca medic .se numeste isreb nayel medic obstretica-ginecologie spitalul cfr.2 la piata presei libere.eu cu el am nascut acum 6 ani si de atunci merg la control la 6 luni tot la el.nr de telefon0722627713.
aymea
Postat pe 27 Martie 2009 22:17
Eu va recomand 2 doctori, depinde ce preferinte aveti:
1. Dr. Vladareanu (cunoscut de altfel), care este medicul meu de ani buni. Este profesionist, riguros si foarte bine pregatit. Nu va asteptati la discutii despre subiecte care nu tin de vizita medicala, dar pentru "subiectul" intalnirii isi da tot interesul.

2. Dr. Mona Zvanca - din echipa dr. Vladareanu. O gasiti la Elias si la clinica Academica. Fetita mea s-a nascut mai devreme decat anticipasem si dr. Vladareanu nu era in tara, asa ca am nascut cu dr. Zvanca. Stiam ca daca se intampla sa nasc cand dlui este plecat, voi naste cu Mona Zvanca. M-am recuperat extrem de repede si am avut tot suportul, inclusiv pentru apeluri pe mobil daca e cazul.

kudika003986
Postat pe 30 Martie 2009 11:09
La Municipal o poti cauta pe Dr Mirela Grigoras , este rezident si super buna in meseria ei , pe sotia mea a ajutat-o sa tina o sarcina cu probleme de la 7 saptamani
notron
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:18
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:46
ma poti ajuta cu numarul de telefon al doamnei doctor?
email la lauramihai81@yahoo.com
multumesc
lauramihai
Postat pe 19 Iunie 2009 13:42
In Bucuresti puteti apela cu incredere la dr. Maria Georgescu de la clinica Syromed tel, 0212104592, langa statia de metrou stefan cel mare. Eu am gasit-o pe doamna doctor cand aveam mari pb si tocmai ma saturasem de fostul meu ginecolog afemeiat si tampit.
allexxe
Postat pe 27 Iulie 2009 18:27
dr isreb nayel este un medic foarte ocupat.are foarte multe paciente si nu prea isi da interesul asa cum ar trebui.am fost pacienta dansului,mi-a urmarit sarcina pana pe la 6 luni la cabinetul dansului(o caruta de bani,plus atentii consistente)si nici macar nu stia cum ma cheama.de fiecare data cand ma vedea(cand consideram eu dupa mintea mea ca trebuie sa-i mai fac o vizita,fiindca dansul nu ma chema niciodata),trebuia sa-i explic toata povestea sarcinii.am renuntat la dansul.
brunetzik_ro
Postat pe 24 August 2009 12:02
In Focsani cunoaste cineva ceva? Stiu ca sunt putini doctori ginecologi mai cunoscuti dar platesc oricat atat timp cat am parte de un diagnostic corect. ms
Georgiana77
Postat pe 16 Septembrie 2009 10:14
De la: kudika004670, la data 2009-03-27 22:17:04daca ai nevoie de un ginecolog bun il recomand mai intai de toate ca om si apoi ca medic .se numeste isreb nayel medic obstretica-ginecologie spitalul cfr.2 la piata presei libere.eu cu el am nascut acum 6 ani si de atunci merg la control la 6 luni tot la el.nr de telefon0722627713.



da e un doctor nu doar bun...foarte bun.Puteti intreba pe oricine de el si vezi auzi aceeasi parere.Are si cabinet privat.
pui_mic
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:02
mie una imi pare rau ca nu ma pot duce la el pt ca imi este unchi...dar nu chiar apropiat.Insa cumnata mea a reusit sa ramana gravida cu tratam urmate la indicatiile lui...avand in vedere ca se chinuia de cativa ani...si nu putea pastra sarcina.
pui_mic
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:05
De la: brunetzik_ro, la data 2009-08-24 12:02:01dr isreb nayel este un medic foarte ocupat.are foarte multe paciente si nu prea isi da interesul asa cum ar trebui.am fost pacienta dansului,mi-a urmarit sarcina pana pe la 6 luni la cabinetul dansului(o caruta de bani,plus atentii consistente)si nici macar nu stia cum ma cheama.de fiecare data cand ma vedea(cand consideram eu dupa mintea mea ca trebuie sa-i mai fac o vizita,fiindca dansul nu ma chema niciodata),trebuia sa-i explic toata povestea sarcinii.am renuntat la dansul.



draga mea pai e normal ....sa mai uite si ei , nu doar EL....si cu atat mai mult incat are fff multe paciente ar tb sa iti dea de gandit k e BUN DACA E ATAT DE CAUTAT.Si e oarecum normal sa nu te tina minte mereu pt k sunt prea multe femei
pui_mic
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:07
De la: raluca_sarbu, la data 2008-07-15 13:08:03un doctor ginecolog foarte bun e dr Stefan Badea bucuresti str foisorului nr4 la mall vitan



DA vi-l recomand cu toata inima.Eu nu mergeam la ginecolog pana acum cativa ani, cand am avut o probl destul de grava de am ajuns la urgenta...si nu cunoasteam nici un doctor.Am dat peste 2 doctorite...de m-au speriat GRAVVV.Una din ele cica mi-a prescris anticoncept(k na e bine sa consulti un ginec...nu sa iei dupa capul tau)si am ajuns intr-o strare grava la caritas la urgenta unde am dat de DR BADEA.Si eu ziceam k nu o sa pot merge la un doctor barbat....DAR imprejurarile m-au facut sa dau de Dr Badea...si am zis k nu-mi mai tb...alt doctor.Cand o sa vreau un copil...cu el vreau sa nasc.+ ca am o prietena care a nascut cu el si e FFFF multumita.
pui_mic
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:17
Buna. Si eu o cunosc pe dr. Alina Dascalu si intr-adevar e un medic de nota 10
kudika006774
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:09
Si eu tot la nayel isreb ma duc si mi se pare un om de o mare finete. Iar ca medic iti da sfaturi si iti explica orice nu ai inteles si iti raspunde la orice intrebare.
kudika006774
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:12
Buna!
Eu am nascut in septembrie 2009 cu dr. Tarek Abdou si mie nu mi s-a parut chiar asa un profesionist si un sufletist. Dupa noua luni de sarcina in care am crezut in doctorul pe care mi l-am ales, am ajuns la concluzia ca m-am inselat amarnic. Am depasit sarcina cu 7 zile asa ca a trebuit sa imi provoace nasterea. Mi-a zis sa vin la spital Duminica seara si sa mint la camera de garda ca am contractii la 5 minute ca sa ma interneze dr. de garda. Desi mi s-a parut un pic suspect ca nu ma cheama la spital intr-o zi in care este si el acolo am facut cum mi-a spus. M-am internat duminica seara si a trebuit sa stau in sala de nasteri (fara nici un semn ca as naste) pana luni dimineata pe la ora 11 cand a binevoit si el sa apara. Mi-a facut o ecografie, mi-a declansat travaliul si a plecat. Pe la ora 17:00 cand aveam niste dureri groaznice, si colul nu mi se mai dilata moasele au inceput sa il sune ca sa vina sa vada ce e de facut, dar domnul dr. a inceput sa-si sune colegii si sa le dea indicatii prin telefon. A venit o doctorita si mi-a rupt membranele la indicatiile lui dupa care au inceput sa il sune iar. Cand in sfarsit a raspuns a spus ca el nu poate veni pana la apusul soarelui ca este nu stiu ce sarbatoare la ei la musulmani si pana la apusul soarelui nu poate sa faca nimic, dupa care si-a inchis telefonul. Din momentul acela am ramas a nimanui. Norocul meu a fost ca s-a schimbat garda pe la 19:30 si a venit o moasa care ma cunostea si a vorbit cu dr. de garda sa imi faca o perfuzie cu oxitocina ca sa ma dilat. Pe la 21:00 cand aproape ca nascusem a binevoit si el sa apara cu o falca in cer si una in pamant, de parca eu eram vinovata de cele intamplate. Dupa ce am nascut dr. care era de garda l-a intrebat de ce nu a mai raspuns la telefon, iar el a zambit s-a uitat la mine si mi-a spus ca era o gluma de-a lor. Dupa asta m-a intrebat daca am sa mai vin in continuare la el la cabinet. Pe moment i-am spus ca da, pentru ca m-am gandit ca o sa mai am nevoie de el cat stau in spital, dar dupa ce m-am externat n-am mai calcat pe la cabinet.
Sfatul meu: daca vreti sa nasteti cu dr. Tarek Abdou consulati mai intai calendarul cu sarbatorile musulmane daca nu vreti sa aveti vreo surpriza!

adeelinaelena
Postat pe 15 Septembrie 2010 19:39
doctorul BADEA STEFAN (CARITAS) = MALPRAXIS
eu am nascut cu el anul asta, fetita mea are nevoie de interventie chirurgicala din cauza dansului, eu am avut probleme serioase si foarte grav ...nu a zis ca sunt probleme
ralukutzu
Postat pe 20 Noiembrie 2010 09:53
buna am nascut si eu cu dr.tarek abdou un foarte bun medic cinste lui
kudika335681
Postat pe 3 Decembrie 2010 21:36

cabinetul este micut, si asa cum ai descris, dar este foarte curat! de asta sunt sigura! eu am fost la dumneaei dintr-o simpla cautare pe net,satula de recomandaride medici, si ea si-a dat seama ce e in neregula cu mine dupa niste teste banale,iar medicul meu vechi ma trata gresit de 1an. apoi am mers cu sora mea care incerca de ceva vreme sa ramana insarcinata , si dupa niste teste( la fel, de rutina) si cateva sfaturi , a venit si nepotelul mult iubit.. deci recomand cu toata caldura! p.s. omul sfinteste locul! nu uita!
madydochia
Postat pe 3 Octombrie 2011 08:46
Si eu il recomand cu caldura pe dr Pascal B. de la Romar iar la stat este la Polizu si CFR. Este un super dr. si un profesionist; scurt si la obiect...nu o lalaie cu explicatii nu e lingusitor. Mie una mi se pare super ok si e cam coada la dansul.
Boris_Boris_Golden_1
Postat pe 20 Martie 2013 15:05
Nu il mai tot recomandati pe Tarik. Nu e un bun profesionist si e si cam afemeiat. Se uita la femei maritate si le face avansuri. Are cate o codosa de asistenta batrana care-l lauda si aproape ca sugereaza cate unei, cum mi s-a intamplat si mie, ca e bun de o relatie pasagera. Stiind ca sunt maritat, barbatul meu e procuror, totusi codosa ii tot face reclama. Iar, in el islamizmul e dominant. Ce a stricat el in mine a trebuit sa repare altul.Asa ca lasati-o mai moale. E politicos uneori, ca asa sunt multi din natia lui, libidinosi pana isi vad interesul. Apoi, politetea este o strategie de marketing, doar il platesti, cum sa nu se poarte frumos! Bine ar fi ca pentru islamul lui militant sa va tineti de-o parte.
kudika_32808
Postat pe 1 Aprilie 2013 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
medici ginecologi in brasov 30 De la: alesandu 19 Noiembrie 2013 12:44
Recomandare medic dentist! 3 De la: kudika_35870 19 Decembrie 2016 09:41
Credeti ca un suferind de SCLEROZA MULTIPLA ar fi maibine sa se sinucida? 56 De la: utad 3 Iulie 2011 18:39
Oftalmologi buni 1 De la: kudika054266 29 Iulie 2009 12:21
estetica dentara 1 De la: Stomatologie_Moderna_1 28 Iunie 2012 23:37