Setari Cookie-uri

Hoteluri si vile la mare si la munte

Dragii mei, e vara... unii la birou... altii in concediu...altii pregatesc sa plece in concediu.... M-am gandit sa deschidem acest topic unde fiecare sa ''povestim'' despre locuri frumoase, statiuni, hoteluri, vile sau pensiuni unde ne putem petrece concediul sau poate numai un weekend. Ce ziceti?

Postat pe 1 Iulie 2008 12:18
juranal de vacanta....dar abia de duminica voi putea fii in stare sa scriu ceva pertinent....o sa ajung de la mare pana in varf de minte .....!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 11 Iulie 2008 17:11
venita de curand din concediu la mare, 2 recomandari vila flory www.vilaflory.ro pt fam cu copii mari, e cam la 15 min de mare(aprox linie dreapta) in Eforie Nord super casa si gazda d-na Popescu, si pt fam cu copii pt ca are loc joaca si e aproape de plaja Vila Efor www.vilaefor.go.ro.Ambele vile sunt f. convenabile ca pret dar prima e mai de lux, linistita si intima. Noi am fost cu 2 copii mici si am vrut saputem si gati si sta in curte intre partidele de plaja...
O prietena recomanda pensiunea Paflora in Saturn...
La munte, nu stiu sa va spun dar la noi in Sibiu si imprejurimi sunt o gramada de locuri ieftine si frumoase.
Va pup si va doresc concediu cat mai reusit.
antocretoiu
Postat pe 17 Iulie 2008 00:36
va propun o zona frumoasa. mergeti la sovata, la hotel danubius, e super, pret-calitate f bune conditii. in fata hotelului e lacul ursu.distractie faina.
julia0507
Postat pe 17 Iulie 2008 12:52
Azi mi-am pierdut cam mult vremea pe net cautand oferte de cazare strict in Eforie Nord. Pentru ca, cel putin pentru mine, aceasta statiune este o splendoare.... multa verdeata... liniste.... fara discoteci si cluburi de fite. De fapt, este o statiune de familie, asa cum a afirmat anacretoiu! Si sincer, si eu ma oprisem asupra vilei Efor! Ce se vede pe site pare ok! Dar oare asa o fi si in realitate? Sincer mi-a cam frica sa-mi fac o rezerva pe net si cand ajung acolo sa am parte de surprize, evident, neplacute! O alta vila care ir m-a incantat este vila Yasmin, care are si niste preturi extrem de mici, dar este pozitionata in spatele pietei, lucru bun, ca vi de la plaja si in drum spre vila mai faci si ceva cumparaturi. Oricum, eu mai caut, pana in septembrie cand putemnoi sa plecam in concediu, poate mai intra si preturile la apa... Insa, dupa ce am vazut eu pe net, e clar ca diferentele intre hoteluri si vile sunt foarte mari! Oricum, eu prefer sa stau la o vila. Anacretoiu, te-as ruga daca ai putea sa-mi dai mai multedetalii despre vila unde ai sta tu, daca se poate.

Postat pe 17 Iulie 2008 16:17
pe litoralul romanesc noi mergem la Mamaia , ce`i drept ne plac si cluburile si plajele cu dj, mai ales in weekend plecam , noroc cu autostrada soarelui ca ajungem repejor, desi greu cu traficul in ultima perioada :) pt cine vrea strict odihna si atmosfera de familie nu sunt in masura sa dau sugestii :) venetia e intr`adevar superba , este unul din orasele mele preferate , pacat ca incepe sa se scufunde :( vara imi place mult grecia , salonicul e superb , la fel ca si insulele , mie mi`a placut mult in Insula Skiathos. pentru cine vrea distractie in vacanta ...mergeti la Disneyland , am fost la cel de langa Paris...e suuuuper , te distrezi indiferent de varsta!!! :))
Kittynelle
Postat pe 17 Iulie 2008 17:07
acum a venit mai mult sezonul pentru munte si va pot da eu un site unde sa intrati ca sa cautati cazari.
de la pensiuni de 2 margarete(ca ele nu au stele ) pana la cele cu 4. preturile sunt diferite si tot pe site ul acesta puteti gasi si care ar fi obiectivele turistice din apropiere ca sa stiti daca o sa va plictisiti sau nu
so site-ul este : www.ghidinfoturism.ro
PinkyMe
Postat pe 7 Septembrie 2008 15:00
Un hotel dragutz de 4* din Bulgaria la care au fost parintii mei anul trecut. Servicii impecabile si preturi foarte accesibile. Il puteti vedea si aici...se face un concurs la care se ofera cazarea la acesta..http://www.sejur-circuit.ro/brand-turistic-national/
ionella_b
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:24
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 18:20
tocami am avut o saptamana de condeiu in care am dat o fuga in Ungaria, fiind atat de aproape. La Gyula, sigur multi frecventeaza statiunea, eu pot spune ca mi-a placut mult. Liniste, curatenie, verdeata si aer curat. Daca ai copii sau vrei sa te odihnesti in concediu , e un loc ideal, eventual pt tratament caci au Strandul f. modern si neinchipuit de intretinut (nu se aud manele, desi sunt multe terase si chioscuri). E plin de lume, multi romani, se vorbeste si romaneste destul de mult, oricum te descurci ca afiseaza in multe limbi meniurile si mesajele. Bine ca sunt natii care pastreaza natura si respecta turistii, eu una asa am simtit si dupa cate am vazut pe la noi, pe litoral sau zona Valea Prahovei, nu se compara conditiile si preturi f. bune la cazare. Convingeti-va pe net.
azalis
Postat pe 4 Iunie 2009 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIMAVARA LA VIENA 2 De la: Full_Metal_Jacket 6 Ianuarie 2010 12:58
Vacanta in Cuba 4 De la: Roco 13 Mai 2009 19:51
Caut cirie 9 De la: km69ro 17 Septembrie 2009 12:48
pe unde am fost in vacanta 4 De la: Asasina007 16 Iunie 2009 10:38
Vacanta la mare 6 De la: Cassey 13 Mai 2009 18:20