Setari Cookie-uri

piercing, tatuaje

le agreeati?sau chiar tatuaje cu henna unde se pot face daca exista in cluj?va plac tatuajele cu henna?
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 8 Iulie 2008 23:13
Tatuaje cu henna? Da , am auzit de ele, ma tenteaza, probabil as incerca unul, prin octombrie, cand ma mut la cluj. Asa pot sa mai interesez sunt Pro pierce-uri: am unul in nas, de vreo 3 ani.. si zilele astea urmeaza sa-mi fac unul sub buza, mai jos, in lateral, dar cv finutz :) tu ai pierce-uri sau ai d gand sa-ti faci?
Miss_Stardust
Postat pe 10 Iulie 2008 21:07
daaa am percinguri in buric si in nas...cat despre tatuj normal sub piele mi-as face der mi-e frica ca doare
iar cele cu henna neaparat vreau sa-mi fac imi aduce prietenul din israel facuta de mama lui si o sa-mi fac......de abia astept ..ms pentru mesaj
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 11 Iulie 2008 22:51
eu sunt din cluj si am tatuaje normale , adica nu cu henna, sincer nu am auzit ca s-ar face undeva cu henna dar daca iti aduce prietenul tau henna ai putea incerca sa mergi la un salon de tatoo sa iti faca. eu imi fac la fan art, pe str. decebal nr. 36 , vis a vis de politie.daca vrei mai multe detalii da-mi un mesaj.
witcher
Postat pe 16 Iulie 2008 12:56
ms mult witcher...dar cred ca la salon de tatoo normal nu fac tatuaje cu henna...numai la specializate...cu henna trebuie sa stii sa lucrezi sa faci modele complicate...nush in cluj vreun salon...poate imi fac singura ca ma desurc..mersi oricum de raspunsul tau...puszy
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 18 Iulie 2008 01:36
cu placere. te-am trimis acolo deoarece stiu ca unu dintre ei e prof la arte, a terminat pictura si face tatuaje fara matritza.te pupic
witcher
Postat pe 18 Iulie 2008 17:06
Witcher, nu stii cumva daca in cluj, se pot face tatuaje semi-permanete? adik intre 2 si 4 ani? ma tenteaza f mult unul dar nu permanent.. hmmm
Miss_Stardust
Postat pe 22 Iulie 2008 18:02
imi pare rau dar nu am auzit numai de cele cosmetice .
witcher
Postat pe 24 Iulie 2008 10:34
eu am pierce in buric..il am de 2 ani si ceva si ink imi place:P tatuaj nu as indrazni sami fac...asa in cazul pierce-ului..il pot scoate in cazul in care nul mai vreau da cu tatuajul e putin mai greu...
melanya
Postat pe 26 Iulie 2008 00:12
intradevar...cerceii ai potzi scoate...dar de ex in burik...mai mult k sigur ramane cicatrice....am si eu piercing in burik...nas....dar am si tatuaj permanent...trebuie sa alegi ceva placut....kre sa nu te deranjeze cu trecerea timpului....de ex...verisoara mea are numele iubytului ei pe spate...s-au despartit...si acum nu mai suporta tatuajul...vrea sa-l scaata....sa faca ceva peste el....nu e bine asa...eu am un delfin...mi-a placut...si nu-mi pare rau de el....e in locul apendicitei....:)dak vretzi cu adevarat....dc nu??oricum la"batranetze"dak mai apuk..:))nu mai port bluzite cu vedere la burik...talie...etc....:P
cata18
Postat pe 14 August 2008 15:11
mare prostie a facut prietena ta , eu m-am chinuit o gramada de timp sa ii explic unei prietene sa nu isi tatueze numele prietenului ,tot pe spate si dupa ce s-a despartit de el mi-a multumit.oricat de mult il iubesti sau crezi ca ramai o viata intreaga cu persoana respectiva nu iti tatuezi numele lui ca nu sti niciodata.
witcher
Postat pe 15 August 2008 16:13
asa e.....;) e ceva normal....niciodata nu se stie.......:P
cata18
Postat pe 17 August 2008 17:03
io am si in nas si in buza iar in privinta tatuajelor am 2 unu pe picior iar altul pe spate dar credema k nu este o durere insuprtabilla este ceva acolo care totusi doare un pic dar asta depinde unde vrei sa iti faci

Postat pe 28 August 2008 14:28
Da si eu am pierce in limba..l-am facut aqm 2 luni intr-un salon specializat...dupa ce m-am informat destul de mult despre aceste lucruri...dak vrei ceva cu adevarat nu inteleg ce te poate retine...
In limba si in buric mi-as fi dat...dar in limba vroiam neaparat...asa k mi-am dat.
Cat despre tatuaje..nu am si nu am nimic impotriva,sunt de acord cu ele,dar eu personal nu mi-as face...
abbytta
Postat pe 9 Septembrie 2008 15:41
buna!mie-mi plac tatuajele f mult/am si eu unul permanent.insa cred k trebuie sa te gandesti bine inainte sa-l faci k sa nu-ti para rau dupa o vreme k l-ai facut.si chestia cu tatuatul numelui prietenului nu mi se pare chiar buna.
snoopitzsa
Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:16
ar fi culmea sa iti tatuezi numele unui iubit si de sot poti divorta dar de un simplu iubit
eu nu mi-as tatua niciodata numele,nici macar al sotului,si nu l-as lasa nici pe el sa isi tatueze,mi se pare aiurea....
hai daca tot vrei,iti poti tatua initiala numelui si daca te desparti minti lumea ca litera vine de la altceva

Postat pe 19 Noiembrie 2008 15:21
Am un piercing in nas,il am de asta vara.Am mai avut acum 2 ani jumatate,dar din cauza scolii am fost obligata sa renunt la el.Insa m-ar tenta unul in buric, si...un tatuaj pe gat,chiar sub ureche ...dar mi-e frica de durere
Stilll_MeG
Postat pe 13 Ianuarie 2009 20:09
Eu am auzit ca cele mai dureroase tatuaje sunt cele facute in zona coastelor, sau pe coloana, adica in locurile unde oasele sunt mai proeminente. Eu ma duc in martie la Londra si as vrea sa-mi fac unul acolo, pe burta, in partea stanga...sper sa nu doara foarte tare
AdinaDiana
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:48
am pirce in buza .....si il am cam de 1 an juma .....si vreau sa imi pun in buric ..... ...faza e ca ....iti pui 1 pirce il vrei si pe al doilea si tot asa....sper sa ma opresc la 2 ...ma bate gandu sa imi fac si un tatuaj dar imi e cam frik
laly19
Postat pe 4 Martie 2009 07:59
salut!!

sti cumva cum se indeparteaza tatuajele cosmetice?
eu mi-am tatut sprancenele acum 1 an!
nu au ieisit urat, dar totusi inca nu ma pot obisnui cu ele!
As vrea tare mult sa le indepartez! dar nu stiu daca se poate....
critzi
Postat pe 4 Martie 2009 10:37
hmm.... si eu am un pierce in limba de vreo 6 luni...si e super tare....vreau sa-mi mai dau unul in buza...in partea din stanga....si unu in buric.. .dar mai astept un pic...mi-e km frik...
desi nush de ce...ptr k atunci knd mi l-am dat in limba nu m-a durut absolut deloc...
DaeMoNicK_GirL
Postat pe 4 Martie 2009 20:23
mie imi plac tatuajele dar nu cele permanente... mi-am facut vara trecuta un fluturas pe umar se vedea foarte misto
_dulcik_
Postat pe 4 Martie 2009 21:54
pt alynutza100889


mai in buza in parrtea stanga nu doare deloc..... nici nu simnti ...pe bune ..acuma depinde si de cel care ti-l face ....dar dak mai unu ...dute tot acolo unde l-ai facut pe primu..o sa ti se inflameze un pik k na e normal..da in rest nu simnti mai nimik....bine cateva zile nu prea o sa ai cum sa te "joci" cu el si nu ai voie sa il dai jos vre-o 2 sapt ...sa imi ziki kand iti faci
laly19
Postat pe 5 Martie 2009 07:00
De la: alynutza100889, la data 2009-03-04 20:23:24hmm.... si eu am un pierce in limba de vreo 6 luni...si e super tare....

In ce parte a limbii e?

Postat pe 5 Martie 2009 07:44
pierce am avut in buric era destul de misto dar acum m-am plictisit de el si l-am scos
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:25
De la: critzi, la data 2009-03-04 10:37:01salut!!

sti cumva cum se indeparteaza tatuajele cosmetice
eu mi-am tatut sprancenele acum 1 an!
nu au ieisit urat, dar totusi inca nu ma pot obisnui cu ele!
As vrea tare mult sa le indepartez! dar nu stiu daca se poate....

POTI INCERCA CU AJUTORUL LASERULUI INTR-O CLINICA DE SPECIALITATE

Postat pe 7 Martie 2009 17:15
eu cred ca o sa imi fac un pierce in limba.... ca stiu ca o sa ma doara limba si asa nu o sa il mai inebunesc pe iubi.... glumesc... mai bn mai imi fac un tatuaj stil bratara pe mana
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 22:46
nu te doare prea rau zic eu ,pe bune,ca am si eu unul si e destul de mare,trebuie doar sa si grija unde-l faci
e bine sa-l faci la un cabinet autorizat ,chiar dak e un pic mai scump ,dar e spre binele tau , crede-ma stiu ce spun
licuriciu2009
Postat pe 19 Martie 2009 10:12
dak tauajul pe care-l faci te reprezinta nu are de ce sa-ti para rau
acum eu am o idee ,ca sa zic asa, in ceea ce ma priveste , eu gasesc tatuajele cu semne sau caractee orientale f f f interesante ,si cred eu ca ,reprezinta pe oricine
vb f serios
licuriciu2009
Postat pe 19 Martie 2009 10:18
fa-ti ca tot esti super curajoasa nu ai de ce sa nu-ti faci ,la cum vb inseamnaa ca arati bine deci curaj merge
p.s. eu am o sora care dupa ce m-am tatuat eu prima a prins curaj si si-a facut si ea , si , acum nu-i pare rau are pe omoplatul stanga (acolo am si eu tatuajul) un text in cambogiana (e mai mare ca al meu )
licuriciu2009
Postat pe 19 Martie 2009 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suvite blonde 3 De la: rashela 30 Iunie 2011 20:08
vand Leg Magic!!! 4 De la: andra_ale 22 Iunie 2010 07:31
problema e de la mine? 11 De la: Barbie30 11 Iulie 2010 19:52
buna 6 De la: bestdevilinside 15 Noiembrie 2008 20:30
Ajutor 5 De la: geo_tz 24 Ianuarie 2009 18:53