Setari Cookie-uri

barbatii sagetatori

Dar despre sagetatori nu vorbeste nimeni?Eu sunt balanta si sunt cu un sagetator de 8 luni.Sincer dak privesti in mare nu ne potrivim pentru ca ne certam mereu, dar ne iubim si nu vrem sa ne despartim(sau poate e doar obisnuinta :| )...voi ce parere aveti?se potrivesc zodiile sau nu?ms
seicaru_alice
Postat pe 11 Iulie 2008 22:49
Eu sunt gemeni, tot semn de aer, si am fost cu un sagetator app 2 ani, ;)) Da, certuri exista, dar important e sa vreti sa treceti amandoi peste ele. Ahh, si odata ce un barbat sagetator se indtagoste, se schimba TOTAL, in comparatie cu viata d celibatar. bine, parerea mea :)
Miss_Stardust
Postat pe 11 Iulie 2008 23:09
hahaha....sagetatorii!!!....daca se casatoresc devreme si nu si au trait viata te lasa cand ti e lumea ai draga(eventual cu 2 copii) si se duc sa si o traiasca.
Sunt buni in pat....dar crede ti ma, ca dupa o anumita varsta poti sa fi in zodia "elefantului"...ca ...se buluceste la intrare.....
aisuca
Postat pe 14 Iulie 2008 17:11
am trait 3 ani cu un sagetator, si cind i s-au aprins calcaiele a plecat fara sa se uite in urma....

Nu a contat nimic pentru el....

ca amant e super.....dar ca sot....lasa de dorit

doar...parerea mea.
_iluzie_
Postat pe 14 Iulie 2008 17:15
dap e bun la pat...desi al meu e km grasutz..si stivi voi povestea aia...si eu am dubii in privinta stabilitatii..nush c s zic...mi-e km teama..dar deja faptul e consumat pt k il iubesc si nu-mi vad viatza fara el..ca sa zic asa...cu toate ca am trait si inainte sa il cunosc...ms pt raspunsuri si va mai astept :)
seicaru_alice
Postat pe 14 Iulie 2008 18:30
Eu sunt sagetator, el e sagetator...ne-am nascut la diferenta de 8 zile si vreo doi ani....si suntem impreuna de aprox 3 luni :). Inainte am fost cu un peste :D, care parea perfect pt mine doar ca sagetatorul meu are cam aceleasi defecte ca si mine si asta ma face sa zambesc continuu. In pat e mai mult decat grozav, de schimbat.....s-a schimbat enorm, de la burlacul razvratit la un copil indragostit ce vede prin ochii mei,dar ma inspaimanta ideea ca nu e serios, ca pleaca, ca nu se maturizeaza suficient. Sper sa nu se intample asta pt ca deja ne iubim si ne gandim sa ne petrecem viata exact ca si in aceste 3 luni care au trecut....
princessandreea
Postat pe 15 Iulie 2008 08:47
eu sunt fecioara si sunt cu un sagetator de aproape 3 ani..ne cam certam si ne contrazicem din orice..mie mi se pare mai copilaros si nu pot vorbi cu el nimik serios...este amuzat de orice si mereu face glume proste..am citit undeva ca nu se potrivesc zodiile dintre noi dar nu stiu cum a rezistat relatia atata timp..dar il iubesc..
elena_kiss
Postat pe 15 Iulie 2008 22:52
Eu sunt berbec si am alaturi un sagetator de aproape un an..pot sa spun ca e cel mai bun amant pe care l-am inatalnit,net mai bun decat scorpionul,mi-e cel mai bun prieten si cel mai iubitor partener,are talentul de a te iubi fara a te idolatriza,idolatrizare care te-ar putea plictisi la un momendat.Pot sa mai spun ca este jucaus,curajos,iar ca defecte...nu pune pret pe bani si este cam risipitor si prea incapatanat..sper ca nu am plictisit,o zi frumoasa n continuare :)
loretta
Postat pe 16 Iulie 2008 10:55
eu am stat 4 ani jumate cu un sagetator si intradevar la pat nu se poate compara cu nimeni.primii 2 ani au fost minunati nu ne-am certat nici macar o data, dar dupa aceea a fost o relatie destul de tumultoasa cu certuri si impacari frumoase . tot ce pot sa-ti spun este ca ,cu un sagetator nu te plictisesti insa cand e vorba de stabilitate sufleteasca nu stiu, sunt ciudati adica simteam ca ma iubeste insa in acelasi timp simteam ca oricand ar putea sa plece de langa mine fara sa se uite inapoi si faza cu infidelitatea am mai auzit-o dar sincer eu una nu am simtit niciodata ca m-ar fi inselat desi niciodata nu poti baga mana in foc.si acuma dupa 5 ani decand ne-am despartit daca il intreb el zice ca nu. asa ca draga mea io zic sa te bucuri de el si sa nu mai stai sa te gandesti daca va potriviti dupa zodii.
witcher
Postat pe 16 Iulie 2008 12:50
am uitat sa zic eu sunt rac si nu sunt prea compatibila cu sagetatoru
witcher
Postat pe 16 Iulie 2008 12:51
si eu sunt tot berbec si snt cu un sagtetator de 5 ani. e intr-adevar un bun amant dar sunt de acord cu infidelitatea sagetatorului. suntem amdnoi zodii de foc si ori ne certam fff tare ori ne iubim de numai putem. si eu simt la fel. ca ma iubeste dar si ca oricand as ptea sa-l pierd. la capitolul incredere stau cam prost la sagetatoru meu. o alta calitate este simtu umorului. nu se poate sta langa el fara glume si mistouri. suntem ink impreuna si probabil o sa mai fim.
bafta tuturor

Postat pe 16 Iulie 2008 13:39
si eu sunt tot berbec si snt cu un sagtetator de 5 ani. e intr-adevar un bun amant dar sunt de acord cu infidelitatea sagetatorului. suntem amdnoi zodii de foc si ori ne certam fff tare ori ne iubim de numai putem. si eu simt la fel. ca ma iubeste dar si ca oricand as ptea sa-l pierd. la capitolul incredere stau cam prost la sagetatoru meu. o alta calitate este simtu umorului. nu se poate sta langa el fara glume si mistouri. suntem ink impreuna si probabil o sa mai fim.
bafta tuturor

Postat pe 16 Iulie 2008 13:39
Doamneee Sagetatorii...!! Ce pot sa zic ? Le place viata, femeile frumoase, sexul bun, sa calatoresca mult, dar..exista intotdeauna un 'dar' nu te poti baza pe ei, risipitori, incapatanati,imprevizivili fara ambitie, instabili, fie ca esti langa ei, fie ca nu , ei tot se simt bine..are dreptate AISUCA, ei cauta mereu aventuri, sa se simta bine.. se bazeaza mai mult pe instinct si mai putin pe ratiune.. Ca si calitate, (as numi o eu) ca au o relatie fff buna cu strainatatea, fie aduc bani de afara muncind, fie primesc bani de la rude din afara :)) Anyway, nu sunt genul de persoane langa care as vrea sa traiesc...poate doar o noapte
ANIKSAMAIA
Postat pe 17 Iulie 2008 12:40
sagetatori?????????
groaznic..mi-a trebuit sa-mi revin cam 3 ani dupa unu ca asta...sunt niste curvari innascuti .S-a culcat cu o amica de-a mea cat ai zice peste ...iar eu dupa o vreme sa aflu ca de fapt mai era cu una inaintea mea ..tipa era plecata la BUCURESTI sa-si dea masterul..iar eu intre timp am fost pe post de inlocuitor...si acum ne intersectam caile ..nu stiu de ce..eu am alta relatie si sunt fericita cu omul de langa mine..dar n-am sa uit niciodata cat de meschin si golan a putut fi acest sagetator. Oricum el a contribuit la evolutia mea spirituala ..datorita la tot ce-am patimit din partea lui ..acum eu iubesc detasat si ma iubesc pe mine fratilor..
vio_foxy
Postat pe 17 Iulie 2008 17:22
aaaaaaaa la pat era un egoist ...niciodata nu m-am simtit bine cu el ..dupa imi intorcea spatele si adormea ..actualul meu iubit e mai mic ca mine si credeti-ma ca e fantastic in pat ( e un capricorn)...
vio_foxy
Postat pe 17 Iulie 2008 17:25
Io, sunt casatorita cu un sagetator de 9 ani plus doi de prietenie, familist convins, problema e de parteneriat, pentru ca sagetatori se potrivesc cu lei, nu cedeaza nici strop de teren, nu sunt egoisti, dar va spun din experienta, fetelor nu-l sufocati cu atentii si giugiulel ca nu tine, cred ca sunt cei mai directi oameni si nu prea stiu sa faca compromisuri, deviza lor "largeste-ti orizontul".

Postat pe 17 Iulie 2008 17:56
Foxy..did u say Capricorn ?! WoW... si io sunt cu unul de doi ani..se zice ca ei prefera femeile mai mari decat ei din cauza complexelor pe care le au, insa al meu e cu 7 ani mai mare ca mine.Cateodata ma cam enerveaza ca se comporta prea parinteste cu mine, insa el vrea sa ma ajute sa nu repet greselile facute de el .Si inca ceva : este incapatant si au tendinta sa domine intr o relatie.In rest e Ok...apropo io sunt fecioara :D

ANIKSAMAIA
Postat pe 18 Iulie 2008 18:06
o !da! dragii de ei sagetatorii sint romantici toata viata chiar daca au linga ei si nevasta si amanta si alta,printesa sa fie.ii fuge capul ca un girofar cind vede o tipa super.toata viata de la tinerete pina la batrinete este cu sabia dupa el,tipa,urla,da ordine,plinge,bea, scrie versuri,e sociabil,e bun, ca e!eu stau de-o viata cu al meu si ma tras in jos de tot.e sarbatoare cind face cadouri,cind aduce flori,-cind pleaca de-acasa cu saptaminile-.ASA CA LUATI BINE SEAMA CIND VA INCURCATI CU SAGEATA!sint putini cei ce sint cu picioarele pe pamint.SOARTA SA FIE?"CE E SCRIS IN FRUNTE NE E PUS".
ioanacuna
Postat pe 19 Iulie 2008 14:28
Fetelor eu tocmai ce m-am despartit de un sagetator... bun amant... urat caracter!!! daca ar fi si in viata de zi cu zi macar jumatate din cat e de bun in pat ... ne-am omora pe sagetatori
blavinia
Postat pe 21 Iulie 2008 16:00
ultimul meu prieten a fost sagetator... eu, capricorn...conform teoriilor zodiacale , nu ne-am potrivi... Dar din experienta pot sa le contrazic, barbatul sagetator mi se pare cel mai sarmant barbat din toate zodiile...Mereu pus pe glume, ca nu te plictisesti niciodata cu el, foarte atent cu persoana de langa el, dar nicidecum risipitor, mereu a stiut ce sa spuna, parca imi citea gandurile...un iubit foarte deschis la orice... , putin incapatanat, dar si eu sunt la fel...cu toate astea, intr-un an de zile ne-am certat doar o singura data...si impacarea a fost super... ;).
aaaa si sunt niste barbati care au nevoie de multa libertate, nu tb sufocati...dar si eu gandesc la fel... asa ca nu au fost probleme nici la capitolul asta...de fapt nu au fost probleme....motivele despartirii sunt greu de inteles...


iddoll
Postat pe 22 Iulie 2008 02:14
am uitat sa specific ca motivul certei a fost unul pueril, dar am fost incapatanati amandoi...asta a fost la inceput, pe urma am inteles amandoi ca de fapt comunicarea e importanta pe toate planurile!...si asta e valabil pt orice relatie...indiferent de zodii
iddoll
Postat pe 22 Iulie 2008 02:19
Woooow...pericol aceste zodii...eu sunt sagetator...el fecioara....totul mergea perfect...ne chiar intrebam de ce zice la horoscop ca nu ne potrivim...dar pana la urma ne-am dat seama..era adevarat...ne-am certat, si acum nici macar nu mai vorbim(chiar daca eu nu-mi doresc ceva mai mult)...el e prea orgolios...nu vrea sa renunte deloc...eu am incercat de nenumarate ori, si inca mai sper :-
krissyck
Postat pe 22 Iulie 2008 10:49
Vai..am un sagetator langa mine...tre , deci sa fiu atenta???
Aha... ..o sa am grija...eu sunt taur...ce ziceti de combinatia asta??
Apropos...al meu a lasat o leoaica pentru mine...nu stiu ce sa zic cu compatibilitatile astea.......
zvb81
Postat pe 23 Iulie 2008 22:41
Sa nu dea d-zeu nici dusmanului meu ce am patit eu cu un sagetator : cat de perfid , inconstient , instabil si infidel poate fi aceasta rasa de oameni . Cine are urechi de auzit sa auda . Mai mult nu spun ca nici eu nu obisnuiam sa iau seama la sfaturi .

Postat pe 25 Iulie 2008 02:44
hmm.. si eu sunt cu un sagetator de un an jumate..intr-adevar multe aveti dreptate cu ce ati zis:inconstient din pacate, cu o ambitie care ii poate dauna grav,f incapatanat, razbunator, glume proaste in el...in schimb al meu nu este infidel, este romantic de cele mai multe ori,si-a dorit f mult stabilitate cu mine, caci cu altele nu a gasit...si eu sunt rac si cica nu suntem compatibili deloc...si asa e..nu ne prea intelegem creierii :)) dar cu iubirea f mare am trecut peste neintelegeri, cateodata imi vine sa il bat si sa il arunc undeva, si el are momente in care nu ma suporta :)) dar trec repede la amandoi:)) iarasi a avut dreptate cine a zis ca sunt risipitori si cheltuitori..off..mare defect daca mai combini si inconstineta..pt ca are mari probelme cu datorii pe la banci din cauza asta...dar n-ai ce sa-i faci ambitiei puternice :)
sunt baieti buni in interior..poate ca nu arata, au si doua fete, si cea rea este de speriat...si sunt de acord cu faza ca atunci cand se indragostesc se schimba f mult fata de atunci cand sunt celibatari..al meu s-a schimbat f mult...si a facut destule compromisuri pt mine,..si asta inseamna muuult pt ambitiosii sagetatori!
bafta fetelor cu sagetatorii!
iulia12
Postat pe 25 Iulie 2008 10:13
eu sint berbec si sint casatorita cu un sagetator de 17 ani din ceea ce priveste sex aveti dreptate e nemai pomenit in bed e foarte risipitor la bani , ii place lucrurile de calitate , e intradevar foarte capos, nu ma inselat nici o data avem 2 copii impreuna imi face toate placerile mie si la copii e un sot si tata nemaipomenit avem certuri cam in fiecare saptamina ne amenintam unu pe altu ca divortam dar inca nu sa intimplat nimic pina acum sa speram ca nu o sa o facem nici in continuare succes la toate femeile si fetele care au de gind sa se casatoreasca cu un sagetator
Anrei
Postat pe 27 Iulie 2008 01:44
The best!

cel putin in combinatia cu varsatorul (ca mine)ies scantei de fericire!

Postat pe 27 Iulie 2008 06:44
sagetatorii sunt foarte sensibili in ciuda tuturor aparentelor.Si este greu sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga si sa stie sa citeasca pana in spatele aparentelor....

Postat pe 27 Iulie 2008 12:03
ioana,ai mare dreptate in legatura cu atentiile sau florile aduse de sagetatori.in 4 ani am primit o singura floare din propria-i initiativa.iar de 2 ori la insistentele mele.ce sa zic...e intr-adevar instabil sentimental.
gyana
Postat pe 27 Iulie 2008 14:01
buna...eu sunt cu un sagetator de 2 ani jumate si pot s zic k e f dificil...uneori nu-l inteleg deloc.acum kteva zile am fost despartiti 2 sapt...si spre surprinderea mea a vrut s ne impakm..m-a mirat mult pt k e f orgolios..uneori intrece masura cu orgoliul sau,dar il iubesc si poate k din cauza asta trec multe cu vederea,uneori as vrea s fiu mai aspra cu el dar nu pot.azi mi-a facut o faza super nasoala..si acum nici nu stiu cum s rez problema cu el,mai bine zis cum sa-l iau ..nu vreau s ne certam dar nici nu pot trece cu vederea ce mi-a facut...

Postat pe 27 Iulie 2008 15:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lipsa ciclului 14 De la: Diavolyta_ 28 Mai 2009 02:40
EL berbec Ea varsator 5 De la: ICanDream 22 Noiembrie 2011 23:53
Despre Leu? 16 De la: afrodita07 21 Noiembrie 2011 20:27
cosmetice 9 De la: visan_georgiana 15 Martie 2011 16:16
eu taur, el capricorn 1 De la: kudika_20235 24 Noiembrie 2012 12:22