Setari Cookie-uri

RELATII extraconjugale

....am 37 de ani,o sotie pe care o iubesc si acum dupa 12 ani de casatorie , un baietel frumos,dar nu pot sa nu am si o relatie extraconjugala...este ca si cum as manca aceiasi mancare,pana la urma ti-se acreste...o relatie extraconjugala pentru cuplu este precum sarea in bucate ...ii da gust...si credeti-ma stiu ce vorbesc...va sarut fetelor..si apropo,un vechi proverb spune asa :sa nu iti para rau de ce ai facut,sa iti para rau de ce nu ai apucat inca sa faci...
lotus_73
Postat pe 17 Februarie 2010 16:19
De la: elenatot, la data 2008-07-15 13:58:52Buna , credeti ca poti iubi 2 barbati in acelasi timp? Casatorita de 22 de ani, o relatie extraconjugala de 3 ani. Nu pot sa parasesc pe nici unul. Cu cea extraconjugala am incercat sa-i pun capat dar nu mi s-a arat. Ne vedem rar si vb mult la telefon nu putem sa nu ne auzim macar o zi .Nu e vorba de sex ne vedemm in sensul asta cred ca la 2 luni.Nu sunt moarta dupa asa ceva , cred ca am o problema , si cand sotul ma solicita ma apasa groaza. Simt ca e ceva de suflet, de prietenie ,nu stiu...astept pareri


nu poti iubi 2 barbati ,ti se pare asa la inceput pt ca sunt acei fluturasi care zburda in mintea si mai este ceva.....fructul interzis pe care cu greu te-ai stapanit sa nu il inhati.Sotul ai ajuns cu el la stadiul de stabilitate,intelegere si respectul cuvenit dupa atatia ani....cu amantul sunt fiorii ametitori care te fac sa iti aduci aminte cum a fost odata.........nu zic daca e bn sau nu.....doar tu decizi asta si mai ales ti-a mers bine daca sotul nu s-a prins......
just_heaven
Postat pe 17 Februarie 2010 16:25
....sa fim seriosi ,pana la urma in decursul vietii toti inselam si suntem inselati,conteaza daca o faci sa o faci cu cap,sa nu aiba de suferit familia,sa nu fie ceva de durata pentru ca pot aparea sentimente si este greu pe urma sa fii rational....in rest nimeni nu cred ca e in masura sa judece pe ceilalti...
lotus_73
Postat pe 17 Februarie 2010 16:31
De la: lotus_73, la data 2010-02-17 16:31:39....sa fim seriosi ,pana la urma in decursul vietii toti inselam si suntem inselati,conteaza daca o faci sa o faci cu cap,sa nu aiba de suferit familia,sa nu fie ceva de durata pentru ca pot aparea sentimente si este greu pe urma sa fii rational....in rest nimeni nu cred ca e in masura sa judece pe ceilalti...

cu mine te certi?...........am spus eu ceva?
just_heaven
Postat pe 17 Februarie 2010 16:33
nu mi se pare corect dar e necesar "uneori" sa nu ne plictisim.
kudika099473
Postat pe 17 Februarie 2010 16:34
De la: kudika099473, la data 2010-02-17 16:34:54 nu mi se pare corect dar e necesar "uneori" sa nu ne plictisim.


dar dc te-ai plicti intr-o casnicie care se presupune ca ti-ai gasit sufletul pereche?
just_heaven
Postat pe 17 Februarie 2010 16:36
...cu siguranta iti vei da seama ce trebuie sa faci,oricum trebuie sa hotarasti singura ....ce spune inima aia trebuie sa faci....Bafta mult...ia viata asa cum vine,cu bune,cu rele...oricum e doar una ...stii cum se spune : de cand s-a inventat moartea nici viata nu e sigura....
lotus_73
Postat pe 17 Februarie 2010 17:01
De la: lotus_73, la data 2010-02-17 17:01:50...cu siguranta iti vei da seama ce trebuie sa faci,oricum trebuie sa hotarasti singura ....ce spune inima aia trebuie sa faci....Bafta mult...ia viata asa cum vine,cu bune,cu rele...oricum e doar una ...stii cum se spune : de cand s-a inventat moartea nici viata nu e sigura....



tu sigur vb cu mine.........
just_heaven
Postat pe 17 Februarie 2010 17:11
Spui ca trebuie sa luam viata asa cum vine,dar ce facem cu sufletul? Daca ar fi si femeile ca barbatii,ar fi bine. Eu am 40 ani si pana la 33 am avut un singur barbat.Ma simteam asa pura .Acum mi-e rusine cu mine
kudika106648
Postat pe 27 Februarie 2010 16:15
De la: kudika106648, la data 2010-02-27 16:15:30Spui ca trebuie sa luam viata asa cum vine,dar ce facem cu sufletul? Daca ar fi si femeile ca barbatii,ar fi bine. Eu am 40 ani si pana la 33 am avut un singur barbat.Ma simteam asa pura .Acum mi-e rusine cu mine


Daca ar fi si femeile ca barbatii nu ar mai fi atatea curve!!!
heroes
Postat pe 27 Februarie 2010 16:22
Pai cum sunt barbati mai fetelor,nu vorbim despr barbati ca despre alte animale sunt si ei ca svoi ,dornici de experiente noi .De ce ii condamnam?
ANGHEL_IORGA
Postat pe 27 Februarie 2010 16:32
De la: lotus_73, la data 2010-02-17 16:19:21....am 37 de ani,o sotie pe care o iubesc si acum dupa 12 ani de casatorie , un baietel frumos,dar nu pot sa nu am si o relatie extraconjugala...este ca si cum as manca aceiasi mancare,pana la urma ti-se acreste...o relatie extraconjugala pentru cuplu este precum sarea in bucate ...ii da gust...si credeti-ma stiu ce vorbesc...va sarut fetelor..si apropo,un vechi proverb spune asa :sa nu iti para rau de ce ai facut,sa iti para rau de ce nu ai apucat inca sa faci...





... amice ... imi pare bine ca inca esti insurat dar cred ca inca traiesti cu niste proverbe de pe timpul comunismului ... genul de familie pe care il ai duce la genul de familii mai in virsta pe care il vezi in jurul tau ... la 50-60 de ani, senili, certareti, cu un singur copil pe care il strivesc cu pretentii si ii manipuleaza pesonalitatea, ahtiati dupa mura in gura si prost gust ...

... daca nu mai iti place (din cind in cind???) sotia pe care o ''iubesti'' inseamna ca ai mari probleme de imaginatie si caracter ... o ''iubesti'' dar nu te opresti sa o inseli ... si culmea este ca iti inchipui prosteste ca nu observa ... sa stii ca OBSERVA si iti va plati totul ... cind o sa iti fie lumea mai draga ...

... genul asta prostesc de ''masculinitate'' romaneasca nu a dus si nu va duce la o familie normala si sanatoasa ... sume importante de bani se duc, de obicei, pentru crearea si mentinerea acestor legaturi extraconjugale pe care tu iti inchipui ca nu le stie nimeni ... ... probabil ca va refuzati multe lucruri doar ca tie sa iti ramina ceva bani de cheltuit aiurea ... ceea ce nu este normal si nici moral ...

... proverbul pe care l-ai spus a fost de fapt un banc ... al betivanilor ... in timpul comunistilor cind era si timp si bani pentru astfel de ''activitati moderne'' ... pe care cei ca tine l-au transformat in ''proverb'' ...

... in schimb iti aduc aminte ca pe NIMENI nu intereseaza ca ai mincat, ce ai baut, cite femeie ai avut ... NIMENI nu isi va aduce animte de asa ceva ... incepind cu propria ta familie ... de fapt toti cei de pe linga tine vor cauta sa uite cit mai repede ... poti sa faci o gramada de lucruri bune pe linga curvarie dar oricind vei incerca sa te dai exemplu vei fi IRONIZAT si IGNORAT ... ce culegi asta vei semana ...

marco918
Postat pe 27 Februarie 2010 16:36
Si atunci de ce sa te mai insori? ramii asa si maninci mai multe feluri de bucate...........cu sare binenteles.
kudika098645
Postat pe 27 Februarie 2010 16:41
De la: heroes, la data 2010-02-27 16:22:05
De la: kudika106648, la data 2010-02-27 16:15:30Spui ca trebuie sa luam viata asa cum vine,dar ce facem cu sufletul? Daca ar fi si femeile ca barbatii,ar fi bine. Eu am 40 ani si pana la 33 am avut un singur barbat.Ma simteam asa pura .Acum mi-e rusine cu mine


Daca ar fi si femeile ca barbatii nu ar mai fi atatea curve!!!





... multi barbati sint mai rau ca curvele ... nu e un standard ... romanii nu mai au un set de valori si principii general acceptate ... fiecare e un fel de bulibasa fara nici o legatura cu restul ...

marco918
Postat pe 27 Februarie 2010 16:44
De la: lotus_73, la data 2010-02-17 17:01:50...cu siguranta iti vei da seama ce trebuie sa faci,oricum trebuie sa hotarasti singura ....ce spune inima aia trebuie sa faci....Bafta mult...ia viata asa cum vine,cu bune,cu rele...oricum e doar una ...stii cum se spune : de cand s-a inventat moartea nici viata nu e sigura....






... sint doua aspecte ...
... una este viata pe care si-o face cineva cu mina lui ... in cazul de fata, curvaria de ambele parti duce doar la catastrofe si finalul vietii e inevitabil un teatru in care curvarii doar fac show prostesc incercind sa para persoanele morale si intelepte care ar fi putut fi ...
... celalat aspect este viata in sine ... cu situatiile neateptate care apar ... dar nu poti sa le confunzi si sa le amesteci ... prostia si fudulia se platesc ...


marco918
Postat pe 27 Februarie 2010 16:49
Eu nu ii condamn pe barbati,suntem oameni,dar Dumnezeu ne-a creat diferiti
kudika106648
Postat pe 27 Februarie 2010 17:11
Vreau sa va intreb si eu ceva.Am avut o relatie cu un barbat mai mic cu 10 ani decat mine .Mi-era frica de parintii lui sa nu ma dea in suturi afara din casa ,ca pot s-ai stric casnicia .Dar lor nu le-a pasat nici de gura lumii.Credeti ca nu tine la nora?
kudika106648
Postat pe 27 Februarie 2010 17:33
De la: marco918, la data 2010-02-27 16:36:42
De la: lotus_73, la data 2010-02-17 16:19:21....am 37 de ani,o sotie pe care o iubesc si acum dupa 12 ani de casatorie , un baietel frumos,dar nu pot sa nu am si o relatie extraconjugala...este ca si cum as manca aceiasi mancare,pana la urma ti-se acreste...o relatie extraconjugala pentru cuplu este precum sarea in bucate ...ii da gust...si credeti-ma stiu ce vorbesc...va sarut fetelor..si apropo,un vechi proverb spune asa :sa nu iti para rau de ce ai facut,sa iti para rau de ce nu ai apucat inca sa faci...





... amice ... imi pare bine ca inca esti insurat dar cred ca inca traiesti cu niste proverbe de pe timpul comunismului ... genul de familie pe care il ai duce la genul de familii mai in virsta pe care il vezi in jurul tau ... la 50-60 de ani, senili, certareti, cu un singur copil pe care il strivesc cu pretentii si ii manipuleaza pesonalitatea, ahtiati dupa mura in gura si prost gust ...

... daca nu mai iti place (din cind in cind???) sotia pe care o ''iubesti'' inseamna ca ai mari probleme de imaginatie si caracter ... o ''iubesti'' dar nu te opresti sa o inseli ... si culmea este ca iti inchipui prosteste ca nu observa ... sa stii ca OBSERVA si iti va plati totul ... cind o sa iti fie lumea mai draga ...

... genul asta prostesc de ''masculinitate'' romaneasca nu a dus si nu va duce la o familie normala si sanatoasa ... sume importante de bani se duc, de obicei, pentru crearea si mentinerea acestor legaturi extraconjugale pe care tu iti inchipui ca nu le stie nimeni ... ... probabil ca va refuzati multe lucruri doar ca tie sa iti ramina ceva bani de cheltuit aiurea ... ceea ce nu este normal si nici moral ...

... proverbul pe care l-ai spus a fost de fapt un banc ... al betivanilor ... in timpul comunistilor cind era si timp si bani pentru astfel de ''activitati moderne'' ... pe care cei ca tine l-au transformat in ''proverb'' ...

... in schimb iti aduc aminte ca pe NIMENI nu intereseaza ca ai mincat, ce ai baut, cite femeie ai avut ... NIMENI nu isi va aduce animte de asa ceva ... incepind cu propria ta familie ... de fapt toti cei de pe linga tine vor cauta sa uite cit mai repede ... poti sa faci o gramada de lucruri bune pe linga curvarie dar oricind vei incerca sa te dai exemplu vei fi IRONIZAT si IGNORAT ... ce culegi asta vei semana ...


ai si nu ai dreptate...nu doar romanii inseala...nu are de a face inselatul...cu starea materiala sau pregatirea...vezi mari personalitati din istorie...(au avut citeva sotii)nu e chiar asa simpla problema...
nu poti condamna pe nimeni . doar pe cei care o fac fara cap si coada si fac pe altii sa sufere...
RUY_BLAS
Postat pe 28 Februarie 2010 19:05
De la: sirghea, la data 2010-02-28 19:05:32
De la: marco918, la data 2010-02-27 16:36:42
De la: lotus_73, la data 2010-02-17 16:19:21....am 37 de ani,o sotie pe care o iubesc si acum dupa 12 ani de casatorie , un baietel frumos,dar nu pot sa nu am si o relatie extraconjugala...este ca si cum as manca aceiasi mancare,pana la urma ti-se acreste...o relatie extraconjugala pentru cuplu este precum sarea in bucate ...ii da gust...si credeti-ma stiu ce vorbesc...va sarut fetelor..si apropo,un vechi proverb spune asa :sa nu iti para rau de ce ai facut,sa iti para rau de ce nu ai apucat inca sa faci...





... amice ... imi pare bine ca inca esti insurat dar cred ca inca traiesti cu niste proverbe de pe timpul comunismului ... genul de familie pe care il ai duce la genul de familii mai in virsta pe care il vezi in jurul tau ... la 50-60 de ani, senili, certareti, cu un singur copil pe care il strivesc cu pretentii si ii manipuleaza pesonalitatea, ahtiati dupa mura in gura si prost gust ...

... daca nu mai iti place (din cind in cind???) sotia pe care o ''iubesti'' inseamna ca ai mari probleme de imaginatie si caracter ... o ''iubesti'' dar nu te opresti sa o inseli ... si culmea este ca iti inchipui prosteste ca nu observa ... sa stii ca OBSERVA si iti va plati totul ... cind o sa iti fie lumea mai draga ...

... genul asta prostesc de ''masculinitate'' romaneasca nu a dus si nu va duce la o familie normala si sanatoasa ... sume importante de bani se duc, de obicei, pentru crearea si mentinerea acestor legaturi extraconjugale pe care tu iti inchipui ca nu le stie nimeni ... ... probabil ca va refuzati multe lucruri doar ca tie sa iti ramina ceva bani de cheltuit aiurea ... ceea ce nu este normal si nici moral ...

... proverbul pe care l-ai spus a fost de fapt un banc ... al betivanilor ... in timpul comunistilor cind era si timp si bani pentru astfel de ''activitati moderne'' ... pe care cei ca tine l-au transformat in ''proverb'' ...

... in schimb iti aduc aminte ca pe NIMENI nu intereseaza ca ai mincat, ce ai baut, cite femeie ai avut ... NIMENI nu isi va aduce animte de asa ceva ... incepind cu propria ta familie ... de fapt toti cei de pe linga tine vor cauta sa uite cit mai repede ... poti sa faci o gramada de lucruri bune pe linga curvarie dar oricind vei incerca sa te dai exemplu vei fi IRONIZAT si IGNORAT ... ce culegi asta vei semana ...


ai si nu ai dreptate...nu doar romanii inseala...nu are de a face inselatul...cu starea materiala sau pregatirea...vezi mari personalitati din istorie...(au avut citeva sotii)nu e chiar asa simpla problema...
nu poti condamna pe nimeni . doar pe cei care o fac fara cap si coada si fac pe altii sa sufere...






... ''nu doar romanii inseala'' ... ''vezi mai personalitati din istorie'' ... asta e un mod de gindire ''globalizat'', foarte daunator si inselator ... in realitate pe toti in intereseaza doar de ei si cum o pot duce ei mai bine ... si acest lucru e foarte vizibil la nivel de : individ, natie, continent, glob ... doar romanii sint ultimii care inteleg asta si se raporteaza INCA direct la nivel global ... ca si cum la nivel global ei ar interesa pe cineva ... altfel decit consumatori si cumparatori ... ...

... starea materiala si ''pregatirea'' (de tip ateist mai ales) are o mare insemnatate ... in general o stare materiala excelenta capatata fara a transpira predispune la mult mai multe ''oportunitati'' ... ''oportunitatile'' nu sint intotdeauna intimplatoare cind e vorba de multi bani ... in jurul unei persoane bogate si cheltuitoare vor fi intotdeauna si altii care il vor ajuta sa ii cheltuie si sa creeze ''oportunitati'' pentru a ii cheltui ... bogatia in sine predispune la negarea acelor valori si etici general acceptate ... bogatii sau cei cu suficienti bani pentru cheltuit aiurea sint protagonistii celor mai bizare activitati si mentalitati ... de ce ? ... pentru ca nu pot intelege ca indiferent citi bani ar avea ei sint totusi egali in viata cu oricare altul ... asa ca exagereaza continuu ... mai ales astazi ...

... in general CURVARASIA de inalt nivel, cu perversiuni si tot tacimul,. s-a practicat la cel mai ''inalte'' curti europene ... in timp ce faceau razboaie de carton pentru o floricica a unei dulcinee ...in fine ... in timp ce ''la virf'' se traia intr-o orgie continua in acele tari erau o continua PERSECUTIE la nivelul omului de rind ... un jeg de viata care nicodata nu a existat in romania nici chiar in cele mai crunte momente ... asta comparativ cu istoria noastra unde nu au fost diferentze asa de mari de comportament si atitudine ... si lucrul asta ne-a salvat pielea ... in fine ...

... ideea era ca NU NE INTERESEAZA ce fac altii (din strainatate sau aiurea) atita timp cit noi nu ne permitem sa ne batem joc unii de altii ... nu sintem suficient de bogati ca sa ne permitem sa ''incercam'' dar sintem suficient de democrati (in sensul bun al cuvintului) incit sa nu ne lasam calcati in picioare de conducatorii nostri (nu am ajuns, niciodata ca in vestul de acum o suta de ani sa avem program oficial de ''intilnit'' nevasta, sau contele/baron/marchiz local sa incerce primul tinara mireasa, preotii sa practice aproape oficial sodomia prin biserici, ...) ... intre diversele natii exista diferentze imense chiar daca la televizor nu se vad ... si astea nu dispar niciodata ...

... nu poti sa nu ii condamni pe curvari si curve ... prea putini dintre ei inteleg ce inseamna sa ii faca pe altii sa sufere ... placerea lor imediata e mai mare decit suferintza altora ... si la asa ceva NU PUTEM RAMINE INDIFERENTZI ... intradevar, putem sa ii tragem de mineca ... si cam atit ... dar macar atit ... romanii nu erau niste degenerati de felul asta ... ne apropiem rapid de un model ''european'' ... INEXISTENT ...


marco918
Postat pe 3 Martie 2010 00:30
sa va spun povestea mea. Suntem casatoriti de 11 ani. O casnicie firicita, din punctul meu de vedere, avem un baielel superb de 6 ani. Pana acum 1 an credeam ca relatia noastra este una dintre cele mai minunate si implinite. Am descoperit insa ca avea o relatie cu o femeie casatorita. Sotul acesteia m-a contactat si mi-a adus la cunostinta relatia dintre ei. Ei au divortat. Noi nu. Eu am pus in discutie divortul doar daca sotul si-l doreste, insa a ales sa nu divortze pe motivul ca inca ma iubeste. Eu nu l-am contrazis dar nici nu l-am crezut. Pentru mine este important ca baietelul nostru sa creasca cu parintii lui. In familia noastra reusim sa pastram o armonie astfel incat baietelul noastru nu este afectat. Sotul mi-a garantat ca nu se mai vede cu acea persoana. Eu nu am intrebat niciodata nimic si nici nu i-am impus sa faca ceva ce nu-si doreste. Consider ca fiecare are dreptul la viata care si-o doreste. In ce ma priveste cana a fost sparta, s-o lipesti nu are sens, nu va mai arata ca inainte. Imi iubesc sotul dar nu ca inainte. Pana acum cateva luni nu mi-am dorit si nici nu am avut nevoie de o relatie axtraconjugala, cu toate ca de propuneri nu duc lipsa (si eu si sotul aratam destul de bine, avem 34 repectiv 35 de ani). S-a intamplat insa ca la scurt timp dupa aflarea vestii relatiei conjugale a sotului sa ma contacteze un vechi amic, cu care dealtfel nu mai vorbisem de 10 ani. Cateva luni am purtat discutii strict profesionale. Cumva insa am ajuns sa avem o relatie, pasionala, dar retinuta. El nu este casatorit. Nu intelege de ce nu am divortat dar imi respecta decizia si nu face presiuni in acest sens. Eu nu voi divorta din cauza baietelului. Relatia extraconjugala este la inceputuri. Recunosc ca am lasat garda jos si am acceptat aceasta relatie pentru ca el ma face sa ma simpt femeie, si-mi place acest sentiment. Desigur ma intreb daca nu este o dovada de egoism din partea mea. Nu stiu cat va dura relatia dar ma gandesc frecvent ca va trebui sa incetez, chiar daca in momentele cand ne intalnim traim clipe minunate (nu este vorba doar despre sex, sunt si discutiile, sentimentele, trairile ... ). Situatia care mi-as fi dorit-o ar fi fost ca intre mine si sotul meu sa nu fi existat acea ruptura. Insa nici nu pot trai in tristete si neimplinire. Viata este scurta. Sper ca intro zi sa regasim ceea ce n-ea unit si sa ne continuam casnicia indragostiti unul de celalalt ... eu sper ... ce va fi, ramane de vazut.
kudika199884
Postat pe 26 Iunie 2010 09:06
De la: kudika199884, la data 2010-06-26 09:06:13sa va spun povestea mea. Suntem casatoriti de 11 ani. O casnicie firicita, din punctul meu de vedere, avem un baielel superb de 6 ani. Pana acum 1 an credeam ca relatia noastra este una dintre cele mai minunate si implinite. Am descoperit insa ca avea o relatie cu o femeie casatorita. Sotul acesteia m-a contactat si mi-a adus la cunostinta relatia dintre ei. Ei au divortat. Noi nu. Eu am pus in discutie divortul doar daca sotul si-l doreste, insa a ales sa nu divortze pe motivul ca inca ma iubeste. Eu nu l-am contrazis dar nici nu l-am crezut. Pentru mine este important ca baietelul nostru sa creasca cu parintii lui. In familia noastra reusim sa pastram o armonie astfel incat baietelul noastru nu este afectat. Sotul mi-a garantat ca nu se mai vede cu acea persoana. Eu nu am intrebat niciodata nimic si nici nu i-am impus sa faca ceva ce nu-si doreste. Consider ca fiecare are dreptul la viata care si-o doreste. In ce ma priveste cana a fost sparta, s-o lipesti nu are sens, nu va mai arata ca inainte. Imi iubesc sotul dar nu ca inainte. Pana acum cateva luni nu mi-am dorit si nici nu am avut nevoie de o relatie axtraconjugala, cu toate ca de propuneri nu duc lipsa (si eu si sotul aratam destul de bine, avem 34 repectiv 35 de ani). S-a intamplat insa ca la scurt timp dupa aflarea vestii relatiei conjugale a sotului sa ma contacteze un vechi amic, cu care dealtfel nu mai vorbisem de 10 ani. Cateva luni am purtat discutii strict profesionale. Cumva insa am ajuns sa avem o relatie, pasionala, dar retinuta. El nu este casatorit. Nu intelege de ce nu am divortat dar imi respecta decizia si nu face presiuni in acest sens. Eu nu voi divorta din cauza baietelului. Relatia extraconjugala este la inceputuri. Recunosc ca am lasat garda jos si am acceptat aceasta relatie pentru ca el ma face sa ma simpt femeie, si-mi place acest sentiment. Desigur ma intreb daca nu este o dovada de egoism din partea mea. Nu stiu cat va dura relatia dar ma gandesc frecvent ca va trebui sa incetez, chiar daca in momentele cand ne intalnim traim clipe minunate (nu este vorba doar despre sex, sunt si discutiile, sentimentele, trairile ... ). Situatia care mi-as fi dorit-o ar fi fost ca intre mine si sotul meu sa nu fi existat acea ruptura. Insa nici nu pot trai in tristete si neimplinire. Viata este scurta. Sper ca intro zi sa regasim ceea ce n-ea unit si sa ne continuam casnicia indragostiti unul de celalalt ... eu sper ... ce va fi, ramane de vazut.

e bine ca speri...se spune ca speranta moare ultima...din pacate esti constienta ca increderea nu se recapata usor (poate niciodata),dar te "sacrifici" pt baietelul tau...imi pare rau sa-ti aduc aminte,dar baietelul va creste, va deveni adult si va avea propria lui viata....iar tu vei ramane cantonata intr-o casnicie in care nu s-a mai putut repara nimic
miss_darine
Postat pe 26 Iunie 2010 09:35
In familia unde exista infidelitate indiferent din partea cui , relatia aceea este falsa , nu exista si nu va exista niciodata iubire din partea celui infidel indiferent ce efort va face , va fi o familie bazata pe minciuna , fals si va dauna copiilor in viitor. Indicat este divortul , e singura salvare !!!
Dindirel
Postat pe 29 Iunie 2010 15:11
Da cred ca da, poti iubi doua persoane in acelasi timp dar pe fiecare in alt fel. Si eu am o relatie extraconjugala de peste un an , desi la inceput mi-am pus tot felul de intrebari,aveam remuscari, fiind casatorita cu doi copii iar el la fel , sunt maritata de 18 ani si m-am trezit ca iubesc un alt barbat , o altfel de iubire, profunda, fara limite. in momentul de fata dupa atat timp incercam sa fim foarte atenti sa nu stricam relatia, nici cu sotul/sotia si viata de familie merge mai departe fara sa se modifice ceva. Am cazut de comun acord ca trebuie sa ne ocrotim familiile si copii care ne ofera stabilitatea si confortul de care avem nevoie si fara de care noi nu putem trai. povestea de iubire pe care o traim e fantastica cu toate riscurile ei, cu momentele deosebite pe care putem sa le petrecem impreuna , e minunata. nu credeam vreodata ca voi trece prin asemenea momente eu fiind convinsa ca niciodata nu voi face ceea ce fac acum, iar el la fel si am avut ocazia sa discutam ore in sir pentru a le pune cap la cap pe toate amandoi fiind familisti convinsi,. Am intrat pe acest forum ca sa vad daca mai sunt persoane care trec prin asemenea momente si sa stiti ca ceea ce fac nu o fac asa ca imi place , ci pentru ca il iubesc cu adevarat o iubire reciproca extrem de puternica dincolo de ratiune, dincolo de principii si doronte O IUBIRE IREZISTIBILA desi avem o varsta si o pozitie sociala la care nimeni nu s-ar gandi ca asa ceva este posibil !
kudika315526
Postat pe 20 August 2010 13:40
si daca va iubiti, divortati si va casatoriti, intre voi!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 20 August 2010 13:42
De la: protopa, la data 2008-07-16 14:54:16Ai dreptate, dar e inca timp s-o patesti inainte sa judeci. Tocmai asta e problema si ascunzi , sa nui faci pe ceilalti sa sufere, si scuza-mi intrebarea: cum iti controlezi sau comanzi sentimentele?



oo da ce scuza nu poti sa controlezi sentimentele....daca esti slaba si nu stii ce inseamna respectul de sine , normal ca nu te poti controla , te duci direct in cap ...frate mai aveti si varsta pe care o aveti ....mi ar fi rusine
bella28
Postat pe 20 August 2010 13:43
fratilor ce aveti? O relatie se bazeaza pe incredere si comunicare, cand unul calca stramb, al doilea sufera. De ce te mai mariti daca inca nu ti-a trecut pubertatea si dorinta de sex xu nnnnnn femei/ barbati? Poate sunt de moda veche da parerea mea este distreaza-te cand nu ai nicio obligatie fata de cineva. Cand te-ai linistit si esti sigur ca vrei sa iti faci o familie atunci te mariti.
ely_dulcik_2007
Postat pe 20 August 2010 14:06
De la: protopa, la data 2008-07-19 21:03:58Nu e nimic adevarat dici ce spinetivoi, nu s-a racit relatia, si nu m-am gandit vreodata sa divortez.Nu cred ca as fi mai fericita .O sa-l vad cand se poate si gata restul ..... multumim celui cea inventat mobilele, si nu mai faceti o tragedie din asta, parca ati fi de pe alta lume. INTREBAREA MEA ERA ALTA :"POTI IUBI 2 BARBATI IN ACELASI TIMP?" si voi ati inceput cu dramatisme.CE ERA ASA DE GREU DE INTELES, LA URMA URMEI E TREABA MEA .


Mai femeie, tu esti cu doi si intrebi pe fetele astea daca poti?!
Pai zi-ne TU, poti?!
Se pare ca da, noi nu dramatizam, ti plange tu-n pumni curand.
Iar referitor la sentimente....doamna, d'aia ne deosebim de animale, (ca altfel ne-am trege-o si noi pe la colturi ca ele) ca putem discerne, orice poti control atata timp cat judeci cu capul si nu cu dosul!
Mie sa nu-mi zici ca iti iubesti si sotul si amantul, ca nu te cred!
Aste-as povest scrise, nu traite...iubirea e aia ce-o poti impartasi la orice ora.ceea ce faci tu este "umplutura"
Asa ca nu mai sari la femeile astea care-si vad de ale lor, ca n-ai de ce, esti cu un pas mai jos decat ele.
Doamna, aia-i femeie care-si stie tine chilotii pe ea in orice situatie, intelegi dumneata?!
Asa toate ne putem pune poalele-n cap oricand....si sa sarim cu gura pe altii.
Tzatisme madam, si minciuni, aia traiesti.......

Sa te gandesti la mine ( stem aia de pe kudika) cand te-o rade nevasta aluia, ca umbli cu poalele in cap si ea-i o doamna......sicand o sa alfel barbatul de langa tine ca l-ai umilit....si l-ai facut sa-si poarte capul in jos pt. ce tine la casa.
In rest....." succese' doamna, la pus poale in cap, inca-i clad si poti!

P.S.poate ai un baiat si cam ce ai zice dumneata daca nor'ta ar umbla ca tine si ti-ar umili copilul?!
Doamna, cand umbli cu rochia in cap, nu te gandi doar la tine.
stem_29
Postat pe 20 August 2010 15:49
De la: lempika, la data 2010-08-20 13:43:58
De la: protopa, la data 2008-07-16 14:54:16Ai dreptate, dar e inca timp s-o patesti inainte sa judeci. Tocmai asta e problema si ascunzi , sa nui faci pe ceilalti sa sufere, si scuza-mi intrebarea: cum iti controlezi sau comanzi sentimentele?



oo da ce scuza nu poti sa controlezi sentimentele....daca esti slaba si nu stii ce inseamna respectul de sine , normal ca nu te poti controla , te duci direct in cap ...frate mai aveti si varsta pe care o aveti ....mi ar fi rusine


lempika.....da-i pace...cine nu-si stie limitele e animal....aici ma refer la mancat ....si pana la ce-i in topic.
stem_29
Postat pe 20 August 2010 15:51
De la: kudika315526, la data 2010-08-20 13:40:38Da cred ca da, poti iubi doua persoane in acelasi timp dar pe fiecare in alt fel. Si eu am o relatie extraconjugala de peste un an , desi la inceput mi-am pus tot felul de intrebari,aveam remuscari, fiind casatorita cu doi copii iar el la fel , sunt maritata de 18 ani si m-am trezit ca iubesc un alt barbat , o altfel de iubire, profunda, fara limite. in momentul de fata dupa atat timp incercam sa fim foarte atenti sa nu stricam relatia, nici cu sotul/sotia si viata de familie merge mai departe fara sa se modifice ceva. Am cazut de comun acord ca trebuie sa ne ocrotim familiile si copii care ne ofera stabilitatea si confortul de care avem nevoie si fara de care noi nu putem trai. povestea de iubire pe care o traim e fantastica cu toate riscurile ei, cu momentele deosebite pe care putem sa le petrecem impreuna , e minunata. nu credeam vreodata ca voi trece prin asemenea momente eu fiind convinsa ca niciodata nu voi face ceea ce fac acum, iar el la fel si am avut ocazia sa discutam ore in sir pentru a le pune cap la cap pe toate amandoi fiind familisti convinsi,. Am intrat pe acest forum ca sa vad daca mai sunt persoane care trec prin asemenea momente si sa stiti ca ceea ce fac nu o fac asa ca imi place , ci pentru ca il iubesc cu adevarat o iubire reciproca extrem de puternica dincolo de ratiune, dincolo de principii si doronte O IUBIRE IREZISTIBILA desi avem o varsta si o pozitie sociala la care nimeni nu s-ar gandi ca asa ceva este posibil !


Doamna, eu lucrez cu barbati, poate asta mi-a deschis ochii cam cum privesc ei relatiile extraconjugale
Pe voi va mint ca va iubesc.....si la servici povestestesc pana si de remuscarile voastre.
Cum stati voi smerite si pline de intrebari si lacrimi ca ce-ati facut...si dupa 2-3 luni de curvasarit parca ati facut-o de-o viata...
Stii cum numesc ei asta?!
" Pana si-a dat greata"......brrr......
stem_29
Postat pe 20 August 2010 15:57
De la: lotus_73, la data 2010-02-17 16:31:39....sa fim seriosi ,pana la urma in decursul vietii toti inselam si suntem inselati,conteaza daca o faci sa o faci cu cap,sa nu aiba de suferit familia,sa nu fie ceva de durata pentru ca pot aparea sentimente si este greu pe urma sa fii rational....in rest nimeni nu cred ca e in masura sa judece pe ceilalti...


Serios?! zi zau cu limba scoasa
Ai discutat asta cu nevasta'ta si asa ti-a zis ea, ca si ea te-a inselat, nu?

Si cand inselati, unul intr-o parte si altul in alta ziceti ca unul aduce sarea si altul piperul?
Nu va judeca nimeni ( sa nu-mi sari in cap ca vezi doamne te-as sau v-as, eu doar ma distrez cat de superficial ganditi)..........Omule, cand ulciorul merge mult la apa ( asta-i foarte clar, ca doar vezi ce patesc altii nu trebuie neaparat sa dam toti cu capul) ....apare si dependenta de acel om, deci implicit si sentimente, ce tot vorbesti tu acolo ca nu sufera nimeni?!
Tu nu citesti pe aici ca, chiar ele zic cat de mult se ascund, sufera!
Dormiti si visati mai departe.........
stem_29
Postat pe 20 August 2010 16:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Resuscitarea sperantei 47 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:56
Intre ciocan si nicovala 19 De la: kudika052198 28 Septembrie 2009 15:50
o intrebare 10 De la: battleofwits 27 Octombrie 2010 17:38
Chiar ii pasa de mine ? 7 De la: coffecream 18 Iunie 2010 12:35
ma deranjeaza 68 De la: GYPSI 16 Aprilie 2010 21:14