Setari Cookie-uri

sex neprotejat

s-a intamplat vreodata sa aveti o atractie deosebita fatza de un partener si sa o faceti neprotejat?
lili_r
Postat pe 20 Iulie 2008 17:10
eu una nu suport delok prezervativele...iar alte metode nu folosesc...da folosesc prezervativele dar nu mereu cel p-utin cu fostul meu prieten cu care dabea am incheiat relatia ieri...nush cum sunt altele stiu ca nu e bine dar aveam incredere in el totala dar nu prea e bine sa ai incredere...
elutza
Postat pe 26 Iulie 2008 12:45
protectia mai ales prezervativul sunt necesare te protejeaza si de BTS-uri si de sarcina..cat despre incredere?????wake-up...

Postat pe 26 Iulie 2008 18:20
cunosc o persoana care avea mare incredere in prietenul ei cu care a stat vreo 2 ani si care i-a dat sida desi stia ca are . grija mare ca nu stii nicioadta cine sau cum este o persoana chiar daca stai ani de zile.
witcher
Postat pe 29 Iulie 2008 11:44
mai fetelor, sa-mi fie cu iertare, dar sunteti inconstiente rau de tot....
snt atatea boli cu transmitere sexuala, e foarte la moda HPV-ul...iar cnd spun f la moda ma refer k este ata de raspandit incat 85%din populatia activa sexual in ..."detine"... HPV-ul este raspunzator de cancerul de col uterin...e un virus, pe care odata luat, nu mai scapi de el toata viata.
la o imunitate mai slaba produce modificari celulare precanceroase la nivelul colului uterin..
e trist si pacat de voi sa sufeirti atat (nu mai spun de cheltuieli pe operatii, tratamente..)...asa k aveti grija!!
va pup si ferite de necazuri!
amalia0220
Postat pe 29 Iulie 2008 14:11
aaa, sa mai spun k prezervativul nu te protejeaza 100% de HPV??
AVETI GRIJA FETELOR!
amalia0220
Postat pe 29 Iulie 2008 14:12
De la: amalia0220, la data 2008-07-29 14:11:10mai fetelor, sa-mi fie cu iertare, dar sunteti inconstiente rau de tot....
snt atatea boli cu transmitere sexuala, e foarte la moda HPV-ul...iar cnd spun f la moda ma refer k este ata de raspandit incat 85%din populatia activa sexual in ..."detine"... HPV-ul este raspunzator de cancerul de col uterin...e un virus, pe care odata luat, nu mai scapi de el toata viata.
la o imunitate mai slaba produce modificari celulare precanceroase la nivelul colului uterin..
e trist si pacat de voi sa sufeirti atat (nu mai spun de cheltuieli pe operatii, tratamente..)...asa k aveti grija!!
va pup si ferite de necazuri!

EU NU CUNOSC PERSONAL ASTFEL DE CAZURI, DAR CITEAM PE NET PATZANIA UNEI FETE CARE SPUNEA K A AVUT DOAR 2 PARTENERI SI K UNUL DIN EI A INFECTAT-O CU HIV...LA NICI 25 DE ANI, SARACA FATA E DEJA DISTRUSA...SI NU S-A "DESTRABALAT", DOAR A AVUT INCREDERE IN EL...
MARE GRIJA FETELOR SI NU VA JUCATI CU VIATA SI FERICIREA VOASTRA!!
amalia0220
Postat pe 29 Iulie 2008 14:16
pe cuvantul meu daca am mai auzit asa ceva...sa ai incredere...sa stii ca increderea nu te protejeaza,nici de sarcina nici de bts...cand sunt atatea cabinete de planning familial unde se dau contraceptive si prezervative gratis voi va distrugeti viata avand incredere?cat despre prezervative nu mi se pare ca e vreo diferenta intre cu si fara..deci ce dracu` treziti-va odata ca aveti o varsta si nu va mai incepeti viata sexuala daca nu aveti macar cunostintele minime;)
digital_chocolate
Postat pe 29 Iulie 2008 14:18
ok...sa recunoastem...o mai facem!!desi stim exact cum sta treaba,am fost instruite,suntem fete citite ,am vazut filme,emisiuni,am vorbit despre boli venerice,infectii,ciupercutze transmisibile,sarcini nedorite!stim!
no sex without a condom!
si totusi...
nu ar trebui sa mai fie "si totusi" chiar cu toata increderea din lume...just because u never know!!
alexutza213
Postat pe 29 Iulie 2008 14:30
NU MI S-A INTAMPLAT. TREBUIE SA FII O PROASTA SA TI SE INTAMPLE SI DUPA ACEEA SA TE PLANGI DE UNA DE ALTA.

Postat pe 30 Iulie 2008 15:26
eu sunt intr-o relatie de 4 ani.la inceput am folosit prezervativul,doar nu vroiam sa ma trezesc cu vreo boala sau cu burta la gura,iar acum iau anticonceptionale.asa k nu te sfatuiesc sa o faci neprotejat mai ales cand esti de putin timp k pers respectiva si nu stii prea multe despre ea sau k atat mai mult cand este vb de sex la prima intalnire.folositi protectie!!!
acy_mik
Postat pe 30 Iulie 2008 16:27
Si eu am o relatie cu prietenul meu de 2 ani de zile,acum stam impreuna,am folosit prezervativul la inceput dar nu ma simteam bine deloc , nu pot s ma obisnuiesc cu el ma irita ! De un an jumate facem neprotejat iar eu nu folosesc nici-o metoda de contraceptie, n-am luat in viata mea anticonceptionale sau altceva.. nici nu vreau pana nu voi avea un copil! ne descurcam foarte bine asa, suntem sanatosi pt ca mergem am2 la doctor si nu am avut pana akm nici-o sarcina nedorita multumesc lui Dumnezeu! Recunosc ca este putin cam greu deoarece dupa fiecare numar trebuie s se spele, adica nu continuam decat dupa ce s spala! dar eu chiar sunt multumita si el este foarte atent k mine! Acum ne-am obisnuit pentru ca avem stilul nostru!

Postat pe 31 Iulie 2008 15:59
dupa fiecare ce!!!? numar!!!!?

Postat pe 31 Iulie 2008 17:03
De la: lili08, la data 2008-07-20 17:10:03s-a intamplat vreodata sa aveti o atractie deosebita fatza de un partener si sa o faceti neprotejat?



Depinde de partener nu ?

Daca ai deja o relatie cu el in mod sigur s-a intamplat la fiecare dintre noi pentru ca se merge pe incredere intr-o relatie.

Daca de abia l-ai cunoscut si atractia e atat de mare incat nu te poti abtine ....e lipsa de maturitate din partea amandurora.
Nu stii niciodata cu ce te alegi dupa o partida de sex neprotejat cu un necunoscut
iris_4_ever
Postat pe 31 Iulie 2008 23:10
aveti dreptate, nu se face sex neprotejat, mai ales din prima si totusi nu cred ca mai e timp de gandire atunci cand esti condus de inima, sentimente samd... daca nu au aparut bts-uri sau alte nenorociri e pentru ca a fost cu noroc, dar se poate intampla si reversul...nu mai zic ca se mai poate intampla si cu prietenul asa zisul statornic... din fericire, nu am patit-o, dar am vrut sa aud si parerile voastre.
lili_r
Postat pe 1 August 2008 00:23
eu inteleg k e mult mai placut fara prezervativ...dar totusi...
miha_ela
Postat pe 1 August 2008 10:29
Pentru toti nemernicii de pe lumea asta care isi inseala prietenele:SEX PROTEJAT!!!!! keep that in mind! Ca sa nu o imbolnaviti si pe naiva de cine stie ce boala. Macar atat! Numai cand ma gandesc la o asemenea situatie imi vine sa-i impusc pe toti acei mirobolanti inconstienti care mor degeaba sau sufera degeaba, ei si partenerii lor diversi... Valabil si pentru fete! Am inceput cu nemernici in loc de nemernice pt ca sunt fata:D Anyway...Aveti grija de voi!

Postat pe 1 August 2008 12:20
sunt binecuvantata,am un singur partener de o gramada de ani cu care mi-e ffff bine asa ca nu cunosc ce e ala "prezervativ".yaaaah,mi se si face pielea de gaina...
matracucu
Postat pe 4 August 2008 08:33
Se poate transforma ºi în banc:
El ºi ea care deobicei fac sex neprotejat. El, dupã o nemernicie:
- Draga mea, astãzi cred cã ar trebui sã folosim prezervativul.
- De ce?
- Pãi....
adicon
Postat pe 4 August 2008 08:49
Io cred k atata timp cat sti k partenerul nu te inseala si in mod normal sunteti atenti la eventualele riscuri ai putea evita folosirea ... e o senzatie muuuuult mai placuta.Nu am facut niciodata dragoste sau sex protejat si nici nu vreau sa ma gandeasc, mai bn recurg la alte metode..e o senzatie prea placuta k sa o diminuez
eooo
Postat pe 4 August 2008 10:58
si eu am o relatie stabila de multi ani dar parca... ma tem fara prezervativ.

Postat pe 4 August 2008 11:48
De la: sweetkyssy, la data 2008-08-04 10:58:53Io cred k atata timp cat sti k partenerul nu te inseala si in mod normal sunteti atenti la eventualele riscuri ai putea evita folosirea ... e o senzatie muuuuult mai placuta.Nu am facut niciodata dragoste sau sex protejat si nici nu vreau sa ma gandeasc, mai bn recurg la alte metode..e o senzatie prea placuta k sa o diminuez

si cam care ar fi aceste alte metode?
urmarirea partenerului non-stop?
beem
Postat pe 4 August 2008 11:52
nu stiu daca este bine si nici nu stiu cum am sa fiu interpretata..dar din proprie experienta nu este bine..spre exemplu...
anul trecut dupa o operatie mi-au crescut functiile hepatice..am avut un contact sexual cu iubitul meu...si ghinion s-a rupt prezervativul...dupa o luna refac analizele dintr-o greseala a celor de la policlinica suspecta de hepatita B...eu traumatizata de gandul ca pot transmite si altcuiva..el ca am stiut si am facut-o intentionat...certuri..reprosuri...ganduri cine hepatita are eu?el?care merge pe incredere si pe noroc?
as fi vrut sa dau timpul inapoi sa nu se fi intamplat..desi..la faza cu spartul lui nu o puteam impiedica...
fiind cu cateva zile inainte de sarbatori..da ce sarbatori..a trebuit sa mai aman 2 sapt si apoi de asteptat inca 2 sapt o luna intreaga..cum am fost in acea luna?! greu de imaginat..si sa mergem pe incredere sau alte metode?!
eu una am renuntat la incredere si altre metode..prezervativul..nu este protectie 100%..dar decat deloc....take care
beem
Postat pe 4 August 2008 12:02
De la: anca_beatryce, la data 2008-08-01 12:20:17Pentru toti nemernicii de pe lumea asta care isi inseala prietenele:SEX PROTEJAT!!!!! keep that in mind! Ca sa nu o imbolnaviti si pe naiva de cine stie ce boala. Macar atat! Numai cand ma gandesc la o asemenea situatie imi vine sa-i impusc pe toti acei mirobolanti inconstienti care mor degeaba sau sufera degeaba, ei si partenerii lor diversi... Valabil si pentru fete! Am inceput cu nemernici in loc de nemernice pt ca sunt fata:D Anyway...Aveti grija de voi!


o daaaa,maaare dreptate ai.
sa ii impusti? Sa scape asa usor?
eu le-as taia "organu"si i-as hrani cu propria lor carne,i-as privi cum sangele se scurge din ei picatura cu picatura ,in timp ce,le-as pune o caseta ,sa vizioneze cum prietena lor se iubeste cu un altul,again and again
cam asa le-as face la dobitoci.....si ma mai gandesc.....
matracucu
Postat pe 4 August 2008 16:39
De la: laurathegirl, la data 2008-08-04 16:39:58
De la: anca_beatryce, la data 2008-08-01 12:20:17Pentru toti nemernicii de pe lumea asta care isi inseala prietenele:SEX PROTEJAT!!!!! keep that in mind! Ca sa nu o imbolnaviti si pe naiva de cine stie ce boala. Macar atat! Numai cand ma gandesc la o asemenea situatie imi vine sa-i impusc pe toti acei mirobolanti inconstienti care mor degeaba sau sufera degeaba, ei si partenerii lor diversi... Valabil si pentru fete! Am inceput cu nemernici in loc de nemernice pt ca sunt fata:D Anyway...Aveti grija de voi!


o daaaa,maaare dreptate ai.
sa ii impusti? Sa scape asa usor?
eu le-as taia "organu"si i-as hrani cu propria lor carne,i-as privi cum sangele se scurge din ei picatura cu picatura ,in timp ce,le-as pune o caseta ,sa vizioneze cum prietena lor se iubeste cu un altul,again and again
cam asa le-as face la dobitoci.....si ma mai gandesc.....



wooow, ce tare esti...!!! chiar am rulat imaginile precum unui film, dar de groaza... :))
lili_r
Postat pe 4 August 2008 19:53
cred ca cel mai gresit lucru pe care il poti face este sa faci sex neprotejat.
de ca sa stau stresata cadn pur si simplu pot sa ma bucur de o aventura?
anya79_angel
Postat pe 4 August 2008 20:25
sunt casatorita de 5 ani si sincer nu imi place sa fac sex cu prezervativ am incercat de cateva ori dar nu mai simteam acea placere intensa ca atunci cand e neprotejata nu vreau sa aud de prezervative nici macar in gluma
veturia2006
Postat pe 6 August 2008 18:33
parera mea este ca nu e bn sa faci dragoste fara sa nu fi protejata....am cunoscut cazuri ...si stiu cum este...asa ca fetelor....sftaul meu este sa folositi prezervativul...o sa vedeti k este mai bn pt voi si mai ales pt sanatatea voastra.....GRIJA MARE

Postat pe 6 August 2008 18:33
categoric trebuie folosit
eu am facut greseala si am facut fara cu toate ca sunt o enciclopedie ambulanta in materie de contraceptie si protectie,pur si simplu m-a luat valul
am ramas insarcinata si am facut avort,ceea ce a fost groaznic si nu doresc nimanui,insa de atunci nu mai fac fara nici taiata
si cazul meu a fost unul fericit,daca ramai insarcinata ai 2 optiuni dar daca iei o BTS ai toate sansela sa te chinui intreaga viata si nu merita
cu partenerul de acum sexul e de nedescris si folosim prezervativ,nu e mai putin placut,din contra ma simt mai bine, protejata
andreea1004
Postat pe 6 August 2008 18:49
Nu importa cum este sexul important e k el sa fie protejat !!!!!!!!!!!!!!!
aleera
Postat pe 7 August 2008 22:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FARA RELAXARE=FARA ORGASM 16 De la: kudika514482 23 Octombrie 2012 23:15
Ce parere au femeile despre sexul total? 84 De la: scorpio67 13 Mai 2010 07:29
VA INSELATII SOTII? SI DC? 243 De la: Shhh 25 Mai 2010 10:30
Dragoste Sau Sex? 59 De la: kudika036990 12 Iunie 2009 13:11
dilema 4 De la: redline 13 Iulie 2009 15:03