Setari Cookie-uri

sex neprotejat

nu asa ceva nu...mai bine precaut....pina nu ai o relatie serioasa exclus sexul neprotejat...insa si atunci trebuie sa te protejezi..
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 16:38
Si eu credeam ca nu o sa fac niciodata sex neprotejat insa s-a intamplat de cateva ori. Atunci nu mi-a mai pasat de nimic. Pur si simplu l-am lasat pe el sa se ingrijoreze de tot.
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iunie 2009 16:47
Never Ever!!!

Iar daca tipul e "nou", prezervativ obligatoriu, altfel vede usa (bine, am eu rezerva in caz de ceva )
kitty_krieger
Postat pe 22 Iunie 2009 16:57
Fostul meu era un tip "shmecher"...nu numai ca am folosit prezervativ, dar inainte sa fac sex cu el l'am dus la analize:))) JUR!!!
godesshera
Postat pe 22 Iunie 2009 16:59
De la: wolfy, la data 2009-06-22 16:47:36Si eu credeam ca nu o sa fac niciodata sex neprotejat insa s-a intamplat de cateva ori. Atunci nu mi-a mai pasat de nimic. Pur si simplu l-am lasat pe el sa se ingrijoreze de tot.


Sa-si faca griji in legatura cu tot am vrut sa spun!
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iunie 2009 19:02
Si eu am facut neprotejat cu ani in urma cand l-am cunoscut pe actualul meu prieten, nici nu am luat vreo boala, spre norocul meu era si este sanatos tun, nici n-am rams gravida! Nici macar n-am asteptat sa ne cunoastem, asta a fost cam primul lucru pe care l-am facut, sexul! Deci am fost norocosi amandoi! Dupa cateva luni de facut asa, absolut fara nici o protectie, am inceput sa iau pilule si este foarte bine! Avem probleme cu prezervativele amandoi, urticarie, iritatii, usturimi, basici etc., nu le toleram deloc, asta este.
darksukkubus69
Postat pe 22 Iunie 2009 20:14
De la: pamela_1, la data 2009-06-22 16:38:57nu asa ceva nu...mai bine precaut....pina nu ai o relatie serioasa exclus sexul neprotejat...insa si atunci trebuie sa te protejezi..

PAMI CE MAI FACI???
ralu_zar
Postat pe 22 Iunie 2009 20:37
eu am o relatie serioasa cu prietenul meu si facem dragoste neprotejat(bn el nu isi da niciodata drumul in mine)...insa am auzit ca baiatul inainte sa isi dea drumul are o scurgele transparenta care contine spermatozoizi......si ca e posibil sa ramai gravida.......mie ieri trebuia sa imi vina menstrutia dar nu mi-a venit nici pana azi....si in plus am avut si aseara si azi dimineata o usoara stare de greatza(bn e posibil sa fie si din cauza ca nu prea am mancat).dar totusi.st fff ingrijorata...cunoasteti cazuri in care fata a ramas gravida doar din aceasta cauza??:-SS
m33m33
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:56
AI PUS DE MAMALIGA DRAGA MOSULUI!!
Trecatorul
Postat pe 18 Noiembrie 2009 15:59
De la: m33m33, la data 2009-11-18 15:56:48eu am o relatie serioasa cu prietenul meu si facem dragoste neprotejat(bn el nu isi da niciodata drumul in mine)...insa am auzit ca baiatul inainte sa isi dea drumul are o scurgele transparenta care contine spermatozoizi......si ca e posibil sa ramai gravida.......mie ieri trebuia sa imi vina menstrutia dar nu mi-a venit nici pana azi....si in plus am avut si aseara si azi dimineata o usoara stare de greatza(bn e posibil sa fie si din cauza ca nu prea am mancat).dar totusi.st fff ingrijorata...cunoasteti cazuri in care fata a ramas gravida doar din aceasta cauza??:-SS


Inainte sa faci orice lucru in viata asta trebuie sa te informezi , sa stii ce faci.
Daca tu pui intrebari de genul asta inseamna ca nici ce ai intre picioare nu prea stii cum functioneaza ce sa mai zicem de altele.

Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:03
am cerut un sfat pentru ca am nevoie de pararea altora din experienta proprie,ca ceea ce scrie in "carti" stie mai toata lumea...........nu am cerut un sfat ca sa fiu criticata pentru felul cum fac lucrurile....daca cei ce nu au ce face acasa si nu au altceva de facut decat sa critice ceea ce scriu crezandu-se megainteligenti,,,,,,e clar.......am cerut un sfat celor care mi-l pot da.cei care nu pot n-au decat sa mi-l ignora.chiar nu am nevoie de criticile altora ca nu toti suntem perfecti
m33m33
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:18
De la: m33m33, la data 2009-11-18 16:18:38am cerut un sfat pentru ca am nevoie de pararea altora din experienta proprie,ca ceea ce scrie in "carti" stie mai toata lumea...........nu am cerut un sfat ca sa fiu criticata pentru felul cum fac lucrurile....daca cei ce nu au ce face acasa si nu au altceva de facut decat sa critice ceea ce scriu crezandu-se megainteligenti,,,,,,e clar.......am cerut un sfat celor care mi-l pot da.cei care nu pot n-au decat sa mi-l ignora.chiar nu am nevoie de criticile altora ca nu toti suntem perfecti


Eu nu te-am criticat degeaba.Daca ai fi citit orice carte despre functionarea aparatului genital la ambele sexe ai fi aflat de acolo raspunsul de acolo, ambele raspunsuri de fapt.Critica mea a fost la obiect si ar fi trebuit sa te faca sa-ti dai seama ca nu-i de ajuns sa incepi viatza sexuala ca sa stii cate ceva despre ea ca nu numai experienta te poate face " experta" ci si informarea ca sa poti preveni incidente nedorite.
Se fac atatea campanii de prevenire a sarcinilor nedorite dar se pare ca voi cei foarte tineri nu cititi prea mult, va repeziti sa traiti totul in viteza , fara sa va ganditi ca pot exista consecinte neplacute.Asta-i una dintre cauzele pentru care atatia copii sunt facuti si aruncati de mamele lor biologice, sau faceti avorturi dupa avorturi care in timp pot sa va pericliteze sanatatea.Nu spun asta pentru ca sunt o fanatica antiavorturi ci pentru ca organele sexuale feminine sunt foarte sensibile si trebuie sa le protejezi sanatatea.

Postat pe 19 Noiembrie 2009 07:44
"noi astea foarte tinere" ...........bn fie cum zici ...............daca te crezi atat de citita puteai eventual sa dai un rasp nu sa faci ce ai facut tu...........sau daca nu vroiai sa-l dai,puteai sa nu mai scrii nimic.asta era mesajul meu pe care...nu prea l-ai inteles......in fine.
Aaa......si apropo......in viata nu conteaza doar sa ai o cultura generala vasta.mai conteaza si sa stii sa fii om.pot spune ca este unul dintre cele mai importante lucruri in viata unei persoane.se pare ca tu nu prea stii.asta reiese din primul comentariu postat la adresa mea
m33m33
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:50
De la: m33m33, la data 2009-11-19 13:50:17"noi astea foarte tinere" ...........bn fie cum zici ...............daca te crezi atat de citita puteai eventual sa dai un rasp nu sa faci ce ai facut tu...........sau daca nu vroiai sa-l dai,puteai sa nu mai scrii nimic.asta era mesajul meu pe care...nu prea l-ai inteles......in fine.
Aaa......si apropo......in viata nu conteaza doar sa ai o cultura generala vasta.mai conteaza si sa stii sa fii om.pot spune ca este unul dintre cele mai importante lucruri in viata unei persoane.se pare ca tu nu prea stii.asta reiese din primul comentariu postat la adresa mea


Scumpo , dupa faptul ca nu intelesesi nimic din ce am spus se vede ca ori nu dispui de experienta prea multa de viatza ori chiar esti foarte tanara, pentru ca pana acum n-am auzit nici o femeie matura sa se refere la partener ca fiind baiat, doar in limbajul pustoaicelor e intalnit cuvantul.Tu ai fost mai om pe celalalt topic unde te-ai chinuit sa ma jignesti? Nu te chinui dragutza , n-ai reusit nici macar sa-mi zgarii smaltul.

Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:57
De la: m33m33, la data 2009-11-18 16:18:38am cerut un sfat pentru ca am nevoie de pararea altora din experienta proprie,ca ceea ce scrie in "carti" stie mai toata lumea...........nu am cerut un sfat ca sa fiu criticata pentru felul cum fac lucrurile....daca cei ce nu au ce face acasa si nu au altceva de facut decat sa critice ceea ce scriu crezandu-se megainteligenti,,,,,,e clar.......am cerut un sfat celor care mi-l pot da.cei care nu pot n-au decat sa mi-l ignora.chiar nu am nevoie de criticile altora ca nu toti suntem perfecti


asa este si tu intr-o buna zi nu ai sa mai fii perfecta..ma refer la momentul in care o sa fii gravida din cauza inconstientei tale!
si daca stie toata lumea ce scrie in carti cum se face ca tot mai multe tinere raman insarcinate?aaa ca fiecare organism are propria lui functionare unica?uite tocmai de asta poti ramane insarcinata!
iar ceea ce te intereseaza pe tine stie orice femeie ca exista posibilitatea sa ramai gravida!
one_size
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:03
Draga m33 sper ca deja poti sa ne zici ca a fost o alarma falsa dar am sa iti raspund eu la intrebarea ta, si sper ca si altele vor intelege ceva din asta!
Mama mi-a povestit ca acum 30 de ani, cand s-a casatorit ea nu se gaseau nici prezervative si dupa cum stim cu totii metode de contraceptie nu prea erau. Asa ca ea cu tata...tot ,,cu fereala" se protejau, adica cu ejaculatul in exterior. Si uite asa s-au trezit cu o mandrete de fata, ferindu-se! deci e o metoda a naibii de nesigura. Si mai cunosc si alte cazuri, dar eu sunt cel mai la indemana exemplu.
Asteptam vesti de la tine, dar si mai multa responsabilitate data viitoare!
euLaura
Postat pe 21 Noiembrie 2009 10:50
poi am facut 2 teste si mi-au iesit negative.am inteles ca e posibil sa fie din cauza stresului si a oboselii.iar venind vorba de contraceptie,,,,,,am alergie la prezervativ.....iar anticonceptionale am luat o data si dupa 8 zile le-am intrerupt pt ca ma simteam ff rau iar atunci cand am fost la doctorul ginecolog sa imi fac o consultatie......doctotrita mi-a tinut teoria chibritului si...in fine.de atunci am tot amanat sa ma duc sa imi mai fac o consultatie ca sa iau anticonceptionalele care "mi s-ar potrivi",sa zic asa.insa cu siguranta zilele astea asta voi face...dupa tooata frik pe care am tras-o zilele astea.(pt laura).ms pentru exemplu dat.toate prietenele mele si cunostintele nu se protejeaza si procedeaza la fel ca min.nimanui nu i s-a intamplat asa ceva.sii stii cum e?......mereu zici ca daca nu li s-a intamplat lor nu are cum sa mi se intample mie......oricum de acuma stiu ce am de facut
m33m33
Postat pe 21 Noiembrie 2009 18:39
Ba sigur ca poate sa ti se intample si tie, exact cand nu te astepti, deci... nu mai sta pe ganduri!
darksukkubus69
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:20
nu mai amana!!!caci impresiile puternice de acum legate de sperietura care ai tras-o or sa iti treaca, sau se vor aplana si nu ai sa mai mergi la medic.Iar daca tot ti-ai inceput viata sexuala e bine sa mergi periodic la medic!Iti e mai prieten decat ai crede!!
in rest...sa auzim de bine!
euLaura
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:19
De la: , la data 2009-11-18 16:03:40
De la: m33m33, la data 2009-11-18 15:56:48eu am o relatie serioasa cu prietenul meu si facem dragoste neprotejat(bn el nu isi da niciodata drumul in mine)...insa am auzit ca baiatul inainte sa isi dea drumul are o scurgele transparenta care contine spermatozoizi......si ca e posibil sa ramai gravida.......mie ieri trebuia sa imi vina menstrutia dar nu mi-a venit nici pana azi....si in plus am avut si aseara si azi dimineata o usoara stare de greatza(bn e posibil sa fie si din cauza ca nu prea am mancat).dar totusi.st fff ingrijorata...cunoasteti cazuri in care fata a ramas gravida doar din aceasta cauza??:-SS


Inainte sa faci orice lucru in viata asta trebuie sa te informezi , sa stii ce faci.
Daca tu pui intrebari de genul asta inseamna ca nici ce ai intre picioare nu prea stii cum functioneaza ce sa mai zicem de altele.


uneori o ''palma'' din asta ishi are rolul de a te trezii la viatza..Si da,sunt cazuri in care fata ramane gravida doar din aceasta cauza...stii vorba aia''te fereshte pana te nimereshte''
Arutzu28
Postat pe 12 August 2011 16:42
aoleu,acm am vazut data postarii...
Arutzu28
Postat pe 12 August 2011 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat !!!!!!!! 24 De la: kudika_6541 30 Mai 2012 10:53
sunt in mai multe dileme 4 De la: ella_c 29 Aprilie 2010 18:08
testul vederii culorilor 1 De la: kudika326402 27 Iunie 2011 11:07
ce trebuie sa faci ca sa arati ca esti disponibila 23 De la: anda1979 6 August 2009 21:33
m-a inselat 56 De la: amalia206 25 August 2013 11:27