Setari Cookie-uri

AJUTOR! varice

SALUTARE!
Este prima oara cand scriu pe un forum, dar sunt o " veterana" a forumurilor ca cititoare.
Problema cu care ma confrunt este foarte grava pt mine: am 25 ani si ma confrunt deja cu varicele.
in liceu au inceput sa imi apara primele semne dar, desi, am am fost la medic, detralex-ul luat si unguenytele prescrise nu m-au ajutat f mult.
Precizez faptul ca la o inaltime de 1.68 am 63 kg, cele mai multe kg sunt in zona soldurilor, iar de stat la soare m-am cam ferit.
A reusit cineva sa scape de ele?
Multumesc.
ayurita
Postat pe 21 Iulie 2008 08:33
dak sunt mostenire cam greu scapi de ele...stiu pe cineva care sa operat ca sa scape de ele...cremele nu cred k te ajuta prea mult
melanya
Postat pe 22 Iulie 2008 18:23
Da este adevarat ca operatia cu laser nu lasa urme dar nici nu ajuta mult.Eu m-am operat cu laser la Bucuresti acum un an si nu sunt foarte multumita ca inca se mai vad destul de bine.
medaeu
Postat pe 1 August 2008 18:36
Din cate stiu si eu dispar numai prin operatie.Daca te hotarasti iti recomand cea mai moderna metoda, CHIVA se numeste si se face numai la EUROCLINIC, practic prin aceasta metoda probalilitatea reaparitiei este foarte mica,fata de metoda clasica.CHIVA este o metoda americana, preluata de francezi si in Romania numai la Euroclinic se face.Intra pe site-ul Euroclinic si vei citi detalii despre.
iriny
Postat pe 27 August 2008 12:34
Buna, ai rezolvat problema la Euroclinic? Daca nu, te pot ajuta eu, fara operatie, doar printr-o nutritie corecta si suplimenti de acizi grasi Omega 3, suplimentul specific de care vorbesc elasticizeaza vasele de sange, dreneaza s repara vasele capilare sparte, nu in ultimul rand reduce nivelul colesterolului si intareste muschiul inimii, Ca si efecte adiacente, de asemenea ajuta f mult articulatiile, digestia si functiile ficatului. Pe mine personal m-a ajutat sa tin tensiunea arteriala in limite excelente, cu colesterolul nu mai amprobleme, iar articulatiile sunt ca la 20 de ani, anul asta e prima data de cand am reusit sa merg pe munte in ture lungi(8-10 ore) fara genunchiere. Precizez ca am artroza de vreo 18 ani si de 13 ani fac anual fizioterapie.
75% din pb de sanatate se rezolva printr-o nutritie echilibrata.
Detalii gasiti pe www.e-wellness.ro

Postat pe 27 Octombrie 2008 08:40
cauta-o pe gabipostole...stiu sigur ca iti ofera solutia ideala!si eu folosesc si chiar cu varicele am avut rezultat...s-au estompat cu acei acizi grasi omega3 de care vorbeste si nu mai am probleme cu circulatia periferia de atunci!!!
deci profita!e sansa ta!
biancorossi
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:52
Buna!Eu sunt gravida in 35 de saptamani si tot asa am varice pe intreg piciorul drept.Unelesunt cam albastruie si foarte pronuntate,dar sa speram ca voi trece cu bine peste nastere.Am fost la Cluj la o clinica privata si au spus ca in faza asta,nu poate sa-mi faca nimic.Doar dupa cel putin 6 luni de la nastere,v-a trebui sa ma operez,asa scap de ele.Daca vrei pot sa-ti dau adresa:Cabinet Medical dr,Mugea T.Toma,str.Nicolae Pascali nr.7 Cluj Napoca.
crinabianca
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:06
Buna aveti idee, daca sunt in stare mai grava se pot rezolva la Euroclinic? Mama mea are astfel de probleme si a gasit anunt in ziar despre aceasta clinica, am sunat si mi s-a spus sa vina pentru o consultatie care costa 80 lei , iar pretul final este in functie de gravitate; cel mai putin ar fi 1500 E :(, dar la mama......... Ati auzit ceva de preturi?
corina_cernea
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:16
Buna ziua Gabi,

Multumesc si eu pentru ca am citit mesajul tau. As dori si eu sa fac un tratament cu acizii grasi Omega, daca stii ca dau rezultate si in cazul circulatiei periferice, caci am destule capilare sparte si ma dor.As dori sa merg la un cabinet cu laser, nu stiu sigur daca dispar complet si cred ca ma costa mult tratamentul cu laser.
Crezi ca ma pot ajuta acizii Omega pentru disparitia acestora?
Iti multumesc mult ,si astept un raspuns de la tine.Adresa mea de mail este creatiei3@yahoo.com Cine doreste sa-mi scrie din experienta sa, am-as bucura foarte mult. Va mutumesc . Adela
griangi32
Postat pe 10 Noiembrie 2008 14:12
Draga Medaeu, tu spui ca ai facut o operatie cu laser pentru varice isi inca s e mai vad? Dar nu dispar? Ai avut si capilare, mici, sparte si nici acestea nu au disparut? Eu ma gandeam s amerg sa-mi fac,am doar capilare, ai auzit pe cineva ce rezultate sunt in tratarea cu laser? Mersi mult. Adresa mea de mail creatiei3@yahoo.com
Adela
griangi32
Postat pe 10 Noiembrie 2008 14:14
In legatura cu operatie de varice cu laser , nu v-a mai speriati cu toti avem organisme diferite deci tratamentele reactioneaza diferit la fiecare in parte . la unele dispar la altele reapar dupa scurt timp . Eu am fost operata cu laser la clinica Estet Laser din Bucuresti la dr Bakir Mohsen . O clinica foarte buna si profesioanala atat clinica cat si medici. Deci sfatu meu ar fi sa incercati , si s-a nu va mai feriti de metodele medicinei moderne. Marinescu Diana
MarinescuDiana
Postat pe 13 Noiembrie 2008 18:57
Va pot da si eu un sfatin legatuta cu varicele.Daca nu sunt in stare avansata ci doar vase de sange sparte ,inestetice , se poate duce la "Proestetica" la dr Jianu.
Eu am fost si rezultatele sunt f buna.
A folosit metoda "scleroterapia vaselor\".Cine doreste amanunte va pot da.
Este un pic dureroasa metoda dar merita.
Eugenia_b
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:40
Vreau sa va recomand o crema foarte buna, care poate sa va ajute pana ajungeti la medic.
STIMUVEN...este foarte ieftina (produs romanesc, pe baza de plante), se gaseste in orice farmacie.

Postat pe 30 Noiembrie 2008 21:45
buna dragelor..eu m-am operat acum 2 luni in Bucuresti la clinica FLEBESTET,la dr. Valerian Ciubotariu..aveam varice de mai mult de 10 ani..erau inestetice ..dureroase..reliefate..acum sunt bine...de cicatrice ce pot sa spun ..dupa 2 luni..abia se mai vad..sunt incizii micute din loc in loc..intr-adevar a costat operatia 1400e..insa se merita ..pt. sanatate.
nora_ile
Postat pe 1 Decembrie 2008 12:03
Buna!
Mama mea s-a operat la doctorul arab acum 10 ani, erau destul de mari, ea avea atunci 43 de ani si erau ereditare si bunicii mei au avut. De atunci nu i-au mai aparut si nici alte probleme nu a mai avut. Mie inca nu mi-a aparut nimic, am 23 de ani, sunt farmacista si stau deatul de mult in picioare si mai port si tocuri, deci probabil nu o sa scap.
darina
Postat pe 1 Decembrie 2008 12:18
De la: nora_ile, la data 2008-12-01 12:03:38buna dragelor..eu m-am operat acum 2 luni in Bucuresti la clinica FLEBESTET,la dr. Valerian Ciubotariu..aveam varice de mai mult de 10 ani..erau inestetice ..dureroase..reliefate..acum sunt bine...de cicatrice ce pot sa spun ..dupa 2 luni..abia se mai vad..sunt incizii micute din loc in loc..intr-adevar a costat operatia 1400e..insa se merita ..pt. sanatate.

Fara suparare, mie doctorul acela imi provoaca greata. Dupa ce ca are cabinet particular si dai bani calumea, pe mine m-a tratat foarte de sus, ca sa nu zic cand s-a uitat la picioarele mele, ii cam fugeau ochii la chiloti Ma rog, o fi fost ceva singular. Sa speram!

Postat pe 1 Decembrie 2008 14:25
Catre Eugenia

Buna Eugenia, am citi mesajul tau. Poti sa-mi dai mai multe detalii despre ceea ce ai scris? Email-ul meu creatiei3@yahoo.com
As dori sa stiu mai multe, adica iti face niste injectii acolo unde sunt vasele si acesta dispar , sau cum? Eu am si mai mici si mai mari , in mai multe locuri si ma intreb eu daca ar putea disparea, pt ca sunt si dureroase si inestetice.
Mersi mult. Adela
griangi32
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:25
am intrat in cabinet..cu sotul meu...
nora_ile
Postat pe 4 Decembrie 2008 09:27
salut... as vrea si eu daca poti sa-mi dai o data de contact in legatura cu acest doctor... mama mea are probleme cu varicele...si am gasit numele acestui doctor si pe alte forum-uri..multumesc anticipat
x_X_in_the_end
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:03
De la: MarinescuDiana, la data 2008-11-13 18:57:36In legatura cu operatie de varice cu laser , nu v-a mai speriati cu toti avem organisme diferite deci tratamentele reactioneaza diferit la fiecare in parte . la unele dispar la altele reapar dupa scurt timp . Eu am fost operata cu laser la clinica Estet Laser din Bucuresti la dr Bakir Mohsen . O clinica foarte buna si profesioanala atat clinica cat si medici. Deci sfatu meu ar fi sa incercati , si s-a nu va mai feriti de metodele medicinei moderne. Marinescu Diana

salut... as vrea si eu daca poti sa-mi dai o data de contact in legatura cu acest doctor... mama mea are probleme cu varicele...si am gasit numele acestui doctor si pe alte forum-uri..multumesc anticipat
x_X_in_the_end
Postat pe 11 Ianuarie 2009 11:04
buna ziua sant noua pe acest forum va rog din suflet daca se poate sa-mi dati nr de telefon alm doctorului arab care opereaza de varice a aparut pe otv sau cum as putea lua legatura cu dumnealui
va multumesc
viorica_pascani
Postat pe 23 Ianuarie 2009 11:48
imi cer scuze ca acest messaj nu va fi exact ce vrei sa auzi.
din pacate nici acea operatie nu te va ajuta prea mult. am o prietena care s-a operat in vara de varice, si din pacate pentru ea acele varice nu dispar de tot ci nu mai sunt vizibile aceea afost explicatia doctorului, insa in concediu din aceasta iarna cand am fost la piscina prietena mea s-a plans iara si mi-a aratat ca varicele sunt iara vizibil;e si pe zi ce trece tot mai mari si nu mai spun ca a dat vre-o 3000 euro pentru operatie. asa ca eu din cunostinta de cauza nu as recomanda.
nicota
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:17
De la: viorica_pascani, la data 2009-01-23 11:48:57 buna ziua sant noua pe acest forum va rog din suflet daca se poate sa-mi dati nr de telefon alm doctorului arab care opereaza de varice a aparut pe otv sau cum as putea lua legatura cu dumnealui
va multumesc

Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:46
BUNA!
Sunt noua pe forum si am si eu probleme cu varicele.Am pe piciorul drept.Nu e f.f. pronuntata insa ma cam doare.Eu am fost la Victor Babes la dr.Horatiu Angelescu si m-am programat pentru operatie.Nu e o operatie cu laser .L-am vazut la televizor pe dr. Angelescu si metoda lui mi s-a parut ok.Sper ca totul sa fie bine.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 21:50
Buna!
te rog, Gabi, da-mi si mie tratamentul pt.varice cu acizi grasi; adresa mea este diana35us@yahoo.com.
Am intrat pe site-ul care ai spus e-welness.ro si am gasit doar tratamente pt.slabit. Ma intereseaza in mod deosebit tratamentul pt.varice; voiam sa ma operez si eu, la vara, ca nu le mai suport, desi mi-e cam frica si m-am cam desumflat dupa ce am citit rezultatele altora dupa operatie.
Te rog Gabi, scrie-mi despre acest trata,ment.
Multumesc!
driada
Postat pe 25 Ianuarie 2009 07:16
De la: driada, la data 2009-01-25 07:16:47Buna!
te rog, Gabi, da-mi si mie tratamentul pt.varice cu acizi grasi; adresa mea este diana35us@yahoo.com.
Am intrat pe site-ul care ai spus e-welness.ro si am gasit doar tratamente pt.slabit. Ma intereseaza in mod deosebit tratamentul pt.varice; voiam sa ma operez si eu, la vara, ca nu le mai suport, desi mi-e cam frica si m-am cam desumflat dupa ce am citit rezultatele altora dupa operatie.
Te rog Gabi, scrie-mi despre acest trata,ment.
Multumesc!


De ce driada ai fost"desumflata???Eu ma operez pe data de 25 februarie de catre dr.Horatiu Angelescu.Sper sa fie bine.O sa vin si-o sa va spun cum a decurs totul.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 09:04
Daca te operezi in februarie, spune-mi si mie, unde si cat costa. Si apoi, dupa operatie, te-as ruga sa-mi dai amanunte.
Ai intrebat medicul care te va opera, daca, dupa operatie, exista posibilitatea sa-ti apara din nou?
driada
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:44
De la: driada, la data 2009-01-28 10:44:01Daca te operezi in februarie, spune-mi si mie, unde si cat costa. Si apoi, dupa operatie, te-as ruga sa-mi dai amanunte.
Ai intrebat medicul care te va opera, daca, dupa operatie, exista posibilitatea sa-ti apara din nou?



Ma operez la noul centru de la Victor Babes.Am fost la control si consultatia costa 150 lei si operatia costa 2.200 lei.Totul se plateste la receptie.Ma opereaza Dr. Horatiu Angelesc.Daca mai apar?? N-am intrebat insa o sa intreb.eu le mostenesc de la tata.Eu n-am asteptat sa se faca mare,insa ma doare.Dupa operatie o sa vin cu amanunte.Operatia e ambulatorie.

Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:49
De la: mihaelapxd, la data 2009-01-29 09:49:12
De la: driada, la data 2009-01-28 10:44:01Daca te operezi in februarie, spune-mi si mie, unde si cat costa. Si apoi, dupa operatie, te-as ruga sa-mi dai amanunte.
Ai intrebat medicul care te va opera, daca, dupa operatie, exista posibilitatea sa-ti apara din nou?



Ma operez la noul centru de la Victor Babes.Am fost la control si consultatia costa 150 lei si operatia costa 2.200 lei.Totul se plateste la receptie.Ma opereaza Dr. Horatiu Angelesc.Daca mai apar?? N-am intrebat insa o sa intreb.eu le mostenesc de la tata.Eu n-am asteptat sa se faca mare,insa ma doare.Dupa operatie o sa vin cu amanunte.Operatia e ambulatorie.

Am inteles ca nu e o operatie cu laser. In ce consta, exact, operatia? Ce-ti face, exact? Te doare?
driada
Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:14
Mihaela, iti doresc bafta multa si sa te refaci repede dupa operatie!
driada
Postat pe 2 Februarie 2009 10:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu scorpion si el leu...compatibili?? 10 De la: mainedimineata 3 Martie 2009 09:40
pffffffff 3 De la: cristiana_cris 14 August 2009 10:55
***SOS.....*** 26 De la: andra_05 18 Mai 2009 16:13
ce culori se poarta anul acesta? 14 De la: o_fata_de_treaba 30 Aprilie 2010 14:42
foarte dezamagita.. 4 De la: little_white_dove 25 Februarie 2009 03:48