Setari Cookie-uri

AJUTOR! varice

Mihaela, suntem, deja, in februarie.
Iti doresc bafta si multa sanatate!
Te astept, dupa ce te refaci, sa-mi povestesti!
driada
Postat pe 4 Februarie 2009 11:09
driada stiu ca suntem in februarie si peste doua saptamani ma operez.Astept cu nerabdare.Am ceva emotii insa nu vreau sa ma gandesc decat ca o sa arat super OK dupa.

Postat pe 7 Februarie 2009 18:20
Buna fetelor! Gata m-am operat.Stiu ca scriu sub un alt nume insa kudika nu ma mai recunoaste si nu stiu de ce. M-am operat pe 25 februarie la clinica privata Victor Babes.Ce pot sa va spun e ca mi-au facut anestezie locala cu xilina ca la extractia unei masele.Am simtit totul tactil si un mic discomfort,insa nu durere de nesuportat.M-am dat jos singura de pe masa de operatie am plecat in rezerva si am dat telefon sotului sa vina sa ma ia.In 15 min am parasit clinica.Deci va dati seama ca nu e chiar asa de rau.Mai rau a fost noaptea ca a trebuit sa dorm numai pe spate ca am cleme la incizii.In primele 3 zile dimineata cand ma dadeam jos din pat trebuia sa stau putin ca aveam impresia ca tot sangele imi coboara in calcaie.O senzatie f. nasoala.Azi dimineata insa totul a fost OK,insa e a 4 a zi de la operatie.Maine 2 martie merg sa-mi scoata clemele si gata .M-a operat dr.Horatiu Anghelescu un dr. de milioane,sa-i dea D-zeu multa sanatate sa opereze cat mai multe paciente.!Daca aveti probleme nu ezitati sa mergeti la el.Nu e operatie cu laser,e o operatie practicata dupa descoperirea lui.Si la laser si la operatia lui tot se fac incizii,insa am inteles ca ele cu timpul dispar.Sa speram.O sa va mai spun dupa 4-5 luni.

Postat pe 1 Martie 2009 18:43
Salutare tuturor.Pentru inceput cei care au probleme cu varicele sa creasca consumul de fibre si exercitii ale picioarelor de intindere.In realitate de-a lungul venelor exista valve care opresc sangele sa o ia in directia gresita.Venele varicoase reprezinta mai mult o problema cosmetica decat una de sanatate.Pentru tratamente putem discuta pe adresa stevensegal83@yahoo.com
naturistul1
Postat pe 14 Martie 2009 21:57
Buna! As dori si eu cateva informatii legate de operatia de varice, mai precis a unui ulcer varicos pe care il are mama mea. Ea a facut acelasi tip de operatie la clinica V Babes, la dr Angelescu, acum 3 ani, insa acesta s-a comportat foarte urat cu noi, fara nici cea mai mica urma de respect, de parca eram niste intrusi si nu cei care erau dispusi sa plateasca bani grei ca sa fie operati. Asa ca acum caut o alta clinica la care sa mergem. Am aflat de dr Jianu de la Proestetica si as vrea sa aflu mai multe informatii despre el si operatie. Metoda folosita, preturi etc. Astazi voi suna la ei, ca sa imi fac o prima impresie. Astept insa si parerile voastre. Multumesc!

Postat pe 7 Mai 2009 09:54
De la: MarinescuDiana, la data 2008-11-13 18:57:36In legatura cu operatie de varice cu laser , nu v-a mai speriati cu toti avem organisme diferite deci tratamentele reactioneaza diferit la fiecare in parte . la unele dispar la altele reapar dupa scurt timp . Eu am fost operata cu laser la clinica Estet Laser din Bucuresti la dr Bakir Mohsen . O clinica foarte buna si profesioanala atat clinica cat si medici. Deci sfatu meu ar fi sa incercati , si s-a nu va mai feriti de metodele medicinei moderne. Marinescu Diana
kudika026934
Postat pe 17 Mai 2009 14:19
as dorii mai multe informatii despre aceasta operatie, e vorba despre tatal meu in varsta de 70 ani .Cat costa operatia? , daca te interneaza si cate zile?:ca suntem din Buzau si am vrea sa stim mai multe
kudika026934
Postat pe 17 Mai 2009 14:23
Buna fetelor!
Am vazut ca s-au vehiculat diverse nume de doctori,asa ca-mi permit sa vin si eu cu o sugestie. Doctorul Abu-Baker. Are clinica pe Magheru, Tul-Karem. am gasit si site-ul clinicii,pentru a putea arunca un ochi www.tulkarem.ro I-am citit CV-ul si mi s-a parut impresionant de-a dreptul
Sper sa va fie de folos informatiile!
Multa sanatate si sa auzim numai de bine!
ancu3
Postat pe 7 Iulie 2009 11:40
Eu am fost cu tatal meu la Bucuresti , la Victor Babes la doctorul Horatiu Angelescu . Are varice f f pronuntate pe ambele picioare l-a operat deja la dreptul contra sumei de 2200lei operatia (consultul 150 lei),oricum destui bani si se simte f bn . In septembrie mergem ptr. a doua operatie! In 2ore i-a dat drumul acasa, iar dupa 1 saptamana i-a scos si copcile.Sfatul lui ca medic a fost asa :operate cat mai devreme fara sa se accentuieze prea mult caci devin dureroase dar si periculoase totodata !!!EU ASTA AM FACUT , MI S-A PARUT SOLUTIA CEA MAI BUNA CHIAR DACA E UN PIC COSTISITOARE !
kudika026934
Postat pe 7 Iulie 2009 18:33
Stiu ca nu s-a mai scris demult la aceasta tema, insa vreau neaparat sa informez pe cele cu probleme sa nu cumva sa apeleze la acel dr arab, clinica tulkarem. este intr-adevar un sarlatan. Eu am fost in toamna si m-am speriat de ce am vazut acolo: cabinetul arata groaznic, erau niste fufe acolo care vorbeau tare despre problemele lor personale, muzica era data la maxim, muzica araba bineinteles, asa opera medicul, cica. Am ramas masca si eu si sotul meu. N-am vazut asa ceva la o clinica. Apoi, dupa 2 ore de asteptat, cu toate ca eram programata, mi-a facut un consult de 5 minute, si-a chemat baiatul si i-a spus sa ma programeze pentru operatie care va costa 3000 de euro, eu neavand prea mari probleme, mai mult estetice. La telefon era vorba de alta suma, mai exact de 500 euro de picior, insa au avut grija sa o imbarlige.
cand am vorbit si cu alti medici din cluj despre acest arab, toti, dar absolut toti si-au pus mana in cap exclamand: doamne fereste, nici sa nu te gandesti! mai mult nu au vrut sa spuna.
asa cam are atentie! Iar acele atestate, sa fim seriosi, sunt doar diplome de participare la congrese si atat. cititi mai atent. Nu v-ati pus intrebarea: de ce nu apare si pe alte posturi de televiziune in afara de OTV! Sotul meu m-a avertizat, insa nu am vrut sa-l cred.
FITI ATENTE!
kudika114517
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:33
buna sunt lenke, am si eu varice la ambele picioare.
am fost si eu la doctorul ciobotaru dar inca nu m-am hotarat cand sa ma operez ca mi-e frica.
te rog da-mi mai multe detalii cum a fost.multumesc
adresa mea de mail este: lenke10@yahoo.com
kudika330836
Postat pe 21 Noiembrie 2010 19:57
De la: , la data 2008-12-01 14:25:37
De la: nora_ile, la data 2008-12-01 12:03:38buna dragelor..eu m-am operat acum 2 luni in Bucuresti la clinica FLEBESTET,la dr. Valerian Ciubotariu..aveam varice de mai mult de 10 ani..erau inestetice ..dureroase..reliefate..acum sunt bine...de cicatrice ce pot sa spun ..dupa 2 luni..abia se mai vad..sunt incizii micute din loc in loc..intr-adevar a costat operatia 1400e..insa se merita ..pt. sanatate.

Fara suparare, mie doctorul acela imi provoaca greata. Dupa ce ca are cabinet particular si dai bani calumea, pe mine m-a tratat foarte de sus, ca sa nu zic cand s-a uitat la picioarele mele, ii cam fugeau ochii la chiloti Ma rog, o fi fost ceva singular. Sa speram!


te rog da-mi mai multa detalii despre operatie pe adresa mea de mail: lenke10@yahoo.com multumesc
mi-e cam frica.
kudika330836
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:20
dragele mele, dupa operatia pe care am facut-o la cluj, la cateva luni am cautat sa-mi rezolv apoi problemele estetice pe care le mai am si am dat peste un doctor nemaipomenit la ramnicu valcea, dr. cacovean adrian.
cititi articolele pe tema varicelor de pe site/ul d-sului: dr-cacovean-adrian.ro si o sa vedeti cat adevar spune despre adevarata boala varicoasa si despre toti cei care se imbogatesc de pe urma noastra netratand boala ci doar suprafata.
nu am stat pe ganduri, mi-am facut o programare. Mi s-a facut un eco doppler profesionist, diferit de celelalte patru din anii trecuti.
din fericire la mine nu au fost probleme mari. le-am rezolvat dpdv medical, acum e momentul, si doar acum, sa finalizez cosmetic picioarele.
e un medic deosebit: binevoitor, dragut, amabil .... are cabinet si in bucuresti
sper din inima sa va ajute si inca odata: APELATI DOAR LA CHIRURGI CARDIOVASCULARI SI FLEBOLOGI.
personal am experiente neplacute, printre altele si arsuri de laser, din pacate.
kudika114517
Postat pe 22 Noiembrie 2010 19:57
De la: nicota, la data 2009-01-23 14:17:09imi cer scuze ca acest messaj nu va fi exact ce vrei sa auzi.
din pacate nici acea operatie nu te va ajuta prea mult. am o prietena care s-a operat in vara de varice, si din pacate pentru ea acele varice nu dispar de tot ci nu mai sunt vizibile aceea afost explicatia doctorului, insa in concediu din aceasta iarna cand am fost la piscina prietena mea s-a plans iara si mi-a aratat ca varicele sunt iara vizibil;e si pe zi ce trece tot mai mari si nu mai spun ca a dat vre-o 3000 euro pentru operatie. asa ca eu din cunostinta de cauza nu as recomanda.
kudika365770
Postat pe 10 Februarie 2011 14:32
De la: nicota, la data 2009-01-23 14:17:09imi cer scuze ca acest messaj nu va fi exact ce vrei sa auzi.
din pacate nici acea operatie nu te va ajuta prea mult. am o prietena care s-a operat in vara de varice, si din pacate pentru ea acele varice nu dispar de tot ci nu mai sunt vizibile aceea afost explicatia doctorului, insa in concediu din aceasta iarna cand am fost la piscina prietena mea s-a plans iara si mi-a aratat ca varicele sunt iara vizibil;e si pe zi ce trece tot mai mari si nu mai spun ca a dat vre-o 3000 euro pentru operatie. asa ca eu din cu nostinta de cauza nu as recomanda.
kudika365770
Postat pe 10 Februarie 2011 16:29
Buna ziua!...pe 7 sept. 2011 m-am operat de varice la dr.Cristian Zamfir,in str,Washington8-10,la CMDTA, ma simt ff bine,anestezia este generala,nu simti nimic,dureaza maxim o ora,inciziile sunt fff fine,se vindeca frumos.....sper sa ma simt bine in continuare.....Se achita o taxa de 400ron catre CMDTA,iar.....doctorului cat consideri ca este bine intre 150-400 ron,anestezistei 100-150......pt cei interesati ,un numar de telefon de pe cartea de vizita...0724520451....Sunt ff fericita ca am facut acest pas si sper sa ajute si altora.....Multa sanatate!
kudika388698
Postat pe 12 Septembrie 2011 08:59
Multumesc pentru mesajul postat.Poate ma gandesc si merg si eu la un consult,macar.Sanatate multa!
Crina
crinabianca
Postat pe 13 Septembrie 2011 15:52
buna, si eu vreau sa ma operez dar la dl dr.Abu baker :) am auzit numai lucrurii fumoase de spre clinica estet laser si sunt de acord cu ce ai spus si tu mai devreme:)
kudika443762
Postat pe 7 Octombrie 2011 18:24
buna sunt noua pe acest forum as vrea sa spun ca si eu am fost operata de dr.abu baker din mosilor de varice si sunt foarte multumita
kudika443762
Postat pe 13 Octombrie 2011 15:40
De la: kudika443762, la data 2011-10-13 15:40:17buna sunt noua pe acest forum as vrea sa spun ca si eu am fost operata de dr.abu baker din mosilor de varice si sunt foa rte multumita
si vreau sa va spun ca am fost operata cu laser fara nici un semn pe picior dupa operatie si am platit si o suma foarte mica adica 500e,si consultatia 100 lei va recomand aceasta clinica si acest dr.abu baker
kudika443762
Postat pe 13 Octombrie 2011 15:45
De la: driada, la data 2009-01-29 22:14:36
De la: mihaelapxd, la data 2009-01-29 09:49:12
De la: driada, la data 2009-01-28 10:44:01Daca te operezi in februarie, spune-mi si mie, unde si cat costa. Si apoi, dupa operatie, te-as ruga sa-mi dai amanunte.
Ai intrebat medicul care te va opera, daca, dupa operatie, exista posibilitatea sa-ti apara din nou?



Ma operez la noul centru de la Victor Babes.Am fost la control si consultatia costa 150 lei si operatia costa 2.200 lei.Totul se plateste la receptie.Ma opereaza Dr. Horatiu Angelesc.Daca mai apar?? N-am intrebat insa o sa intreb.eu le mostenesc de la tata.Eu n-am asteptat sa se faca mare,insa ma doare.Dupa operatie o sa vin cu amanunte.Operatia e ambulatorie.

Am inteles ca nu e o operatie cu laser. In ce consta, exact, operatia? Ce-ti face, exact? Te doare?
kudika361935
Postat pe 18 Octombrie 2011 22:28
buna ma numesc alexandra si vreau sa stiu cit costa operatia la DOMNUL DOCTOR ANGELESC si cit te tin in spital
kudika361935
Postat pe 18 Octombrie 2011 22:30
Buna! Ma numesc Cristina, si am si eu cateva intrabari in legatura cu varicele...eu am 23 de ani si sunt insarcinata in 22 saptamani. De vreo 2 saptamani mi-au aparaut ca un fel de varice pe gamba piciorului drept, iar deasupra gleznei pe acelasi picior ca un fel de vene sparte, foarte dureros cand pasesc( se simte ca si cum ar fi vanataie si un pic umflat -desi nu are cum sa fie vanataie din moment ce nu m-am lovit...)este inceput de varice? sau ce altceva ar putea fi? S-a mai confruntat cineva cu ceva asemanator? Mentionez ca locuisc in Anglia si am fost deja de 2 ori la doctor dar nici nu se uita atent..zice ca e de la sarcina dar ideea este ca ma doare foarte rau si sunt doar la jumatea drumului cu sarcina deci la ce sa ma astept mai tarziu atunci..? sper sa raspunda cineva pentru ca sunt foarte ingrijorata...
kudika516471
Postat pe 24 Martie 2012 21:40
Si eu am auzit numai lucruri bune in legatura cu clinica dlui dr Abu-Baker si matusa mea a scapat de uratele varice la clinica respectiva... Cine vrea detalii poate intra si pe pagina clinicii, si anume tulkarem.ro . Pupici!
kudika_16992
Postat pe 28 Septembrie 2012 12:10
Buna,

Oo, nu-l recomand deloc pe dr. Jianu de la Proestetica. Am fost cu mama pentru operatii de varice la el; acuma, eu sunt de acord ca nu toti suntem la fel si ca nu are cum sa vindece nici el suta la suta - deci, dupa cum v-ati dat seama, pe mama nu a vindecat-o. Bun! M-am intors la el si s-a purtat execrabil - un sarlatan - nici nu a vrut sa stea de vorba desi operatia a costat o gramada, desi ne-a dat , inainte de operatie, sanse de 99% reusita, desi piciorul arata mult mai rau la 2 luni dupa operatie. STIL ROMANESC:iei banii... si lasi omul cu ochii in soare.... putea macar sa vorbeasca frumos... nu "sa ne impinga pe scari".

NU RECOMAND!!!!
kudika_27494
Postat pe 25 Ianuarie 2013 11:14
Buna seara,
Acest Dr. Valerian Ciubotariu de la faimoasa clinica Flebestet, nu face decat Sto arrivando! Ia banii oamenilor.
Este foarte arogant si obraznic....mai ales cand vine vorba de bani.
Acum 3 saptamani am fost la aceasta clinica care de fapt este intr-un apartament pentru un tratament cu injectii sclerozante pentru un inceput de varice.
Dragelor, ceva foarte usor, cateva venisoare mai pronuntate si in acelasi timp inestetice.
Am platit consultatia 150 roni, dupa care am vrut sa renunt dar din pacate trebuia sa ma intorc in Italia si nu mai aveam timp Sa testez piata, hotarand sa ma duc la el.
Am platit 1100 lei pentru cateva venisoare micute, rezultatele fiind 0. din contra totul s-a facut mai rau.
Este varza aceasta clinica( in apartament) iar dr nu este decat pentru bani.
Inainte cu o zi ma sunat secretara distinsului dr care mi-a spus ca plata se face in lei la cursul euro BNR din ziua in care sunt programata. Total 250 euro + 150 roni consultatia, rezultate 0 ....
Imi pare rau, sa spun asta dar nu face decat sa imi provoace sila.
Aveti grija doamnelor unde va duceti, pentru ca sunt foarte multi doctori ca acesta. Nu va cheltuiti banii pe care iicastigati din greu sa ii imbogatiti.
Sanatate maxima
kudika_33981
Postat pe 19 Aprilie 2013 23:54
stie cineva de metoda cu aburi, am auzit ca este un doctor francez la cluj la o clinica Venart sau asa ceva. am niste vaerice foarte mari si urite si mi s-a spus ca nu se pot rezolva cu laser decit clasic si nu prea vreau sa ma las taiata si am intles ca si durerile sint foarte tari dupa operatia clasica
kudika_938577
Postat pe 21 Octombrie 2013 16:55
Buna,

Asta pentru ca ai reusit sa faci programare, eu am incercat explicand ca as dori o programare cat mai repede, dar doamna asistenta atat de amabila , m-a trimis la urgenta daca am o urgenta...... intr-o zeflemea ce nu am intalnit la nici un cabinet particular pana acum... concluzia este ca dupa 3 incercari nu am reusit sa fac o programare sau sa pot discutat cu acest medic....ceva ne mai intalnit pana acum, ma inteb daca nu este un cabinet clandestin? Ce pot spune sigur este ca doamna asistenta sperie sigur toti clienti care indraznesc sa ceara o programare.
kudika_946466
Postat pe 18 Decembrie 2013 13:11
De la: kudika_946466, la data 2013-12-18 13:11:34Buna,

Asta pentru ca ai reusit sa faci programare, eu am incercat explicand ca as dori o programare cat mai repede, dar doamna asistenta atat de amabila , m-a trimis la urgenta daca am o urgenta...... intr-o zeflemea ce nu am intalnit la nici un cabinet particular pana acum... concluzia este ca dupa 3 incercari nu am reusit sa fac o programare sau sa pot discutat cu acest medic....ceva ne mai intalnit pana acum, ma inteb daca nu este un cabinet clandestin? Ce pot spune sigur este ca doamna asistenta sperie sigur toti clienti care indraznesc sa ceara o programare.


Si de ce nu faci un pic de scandal asistentei si sa-i ceri sa vorbesti direct cu seful/sefa ei? Sa vedem daca ii va mai conveni aleia sa te trateze de sus. In orice caz, un cabinet care angajeaza asistente impertinente, nu cred ca este un cabinet medical prea bun, parerea mea.

In locul tau, as incerca sa-mi fac programare la altii.

Multa sanatate iti doresc!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Decembrie 2013 07:17
Asa m-am gandit si eu, sa ma duc la alt cabinet, dar acest doctor mi-a fost recomandat de mai multe persoane ca fiind un profesionist, duduia de la telefon este foarte impertinenta ..... Eu personal lucrez in vanzari servicii si probabil am sa ii dau cateva sfaturi domnului doctor cu prima ocazie.... Ma intreb daca stau clienti la coada la acest cabinet de este asa obraznica.
In ianurie cu siguranta am sa ajung la consultatie chiar de ar fi sa ma duc direct la cabinet fara programare. Mersi!
kudika_946466
Postat pe 20 Decembrie 2013 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Costume de baie si lenjerie Victoria's Secret la preturi avantajoase 1 De la: ralluqtza 26 Martie 2011 14:24
am si eu nevoie de ajutor 1 De la: funkygirlgeo 11 Septembrie 2009 19:00
ce creme sau lotiuni , din comert, pot folosi s mi dispara acel inestetic luciul al fetei , 4 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:09
...am nevoie de parerile voastre... :( 7 De la: tayita 30 Iulie 2009 02:26
Sandale 1 De la: OnutzaDaSauNu 2 Aprilie 2009 21:39