Setari Cookie-uri

Te mai poti impaca cu fostul iubit,chiar daca nu a fost o despartire frumoasa?

dar el nu ma dat afara din casa,mama lui ma dat afara din casa el imi trimite msg ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine,dar yo nustiu ce sa cred...k dak ii sincer cu mine sau ma minte....
kudika314552
Postat pe 16 August 2010 15:45
daca nu te vrea soacra degeaba te vrea el,clar e ca asculta de maica-sa,iar daca ti-ai inceput traiul cu el cu o minciuna cum vrei sa fie totul bine?si de ce ai fugit de acasa nu era mai frumos inainte?cu parintii te-ai certat ptr ca iubitul tau e tigan?vezi tu cite semne de intrebare
utad
Postat pe 16 August 2010 15:51
De la: ave_alexu, la data 2009-08-01 19:25:23si eu ma aflu in situatia asta.....din pacate m-am despartit de iubitul meu acum 2 zile, dupa 5 ani de relatie!nu pot sa exprim in cuvinte ceea ce simt acum,dar nu doresc la nimeni sa simta nici macar un sfert din ce simt acum!nu ma pot concentra sa fac aproape nimic,am incercat sa imi ocup timpul ca sa uit dar nu am reusit.Cateodata ma trezesc pur si simplu ca plang.Se spune ca prima iubire niciodata nu se uita...e atat de greu pentru mine.El mi-a spus ca inca ma iubeste,dar dat fiind faptul ca ne certam foarte des in ultima perioada, a zis ca nu mai are nicio speranta ca relatia asta va merge...am luat fff multe pauze si dupa fiecare ziceam k vom incerca k totul sa fie bine,sa ne schimbam,sa lasam mai mult unul de la altul,dar din pacate reuseam doar o saptamana.Si de data asta a zis k el nu mai vrea sa ne impacam....Imi este atat de dor de el,plang non stop si ma doare enorm pentru k atunci knd iti dai sufletul si ai parte de o dezamagire,ai impresia ca pica cerul pe tine
nush cum as putea sa il readuc inapoi,imi lipseste fff mult si nush daca as putea suporta sa il vad vreodata cu altcineva,ar fi prea mare durerea!!!


Stiu ca a trecut ceva timp de cand ai postat asta...doar ca trec exact prin aceeasi situatie ca si tine. Am avut o relatie tot de aproape 5 ani si de cateva zile s-a terminat. Nu imi gasesc linistea, il iubesc si am impresia ca viata mea nu mai are nici un sens. Am incercat sa il sun dar nu imi mai raspunde. Stiu ca e orgolios si incapatanat. Mi-e greu sa imi imaginez viata fara el avand in vedere ca orice scenariu mi-as fi imaginat pentru viata mea, el era acolo. E prima iubire, sunt 5 ani...e ingrozitor. Daca mai vizitezi cumva site-ul te-as ruga sa imi spui cum au evoluat lucrurile la tine. Cum sa fac sa nu ma mai doara atat de tare?
kudika514312
Postat pe 10 Martie 2012 10:05
uita-l! pentru el a fost o avuntura si atat, incearca sa intelegi, nu forta nota ca nu are rost esti tanara ai timp pentru alta relatie!
kudika442744
Postat pe 26 Martie 2012 15:45
De la: kudika514312, la data 2012-03-10 10:05:35
De la: ave_alexu, la data 2009-08-01 19:25:23si eu ma aflu in situatia asta.....din pacate m-am despartit de iubitul meu acum 2 zile, dupa 5 ani de relatie!nu pot sa exprim in cuvinte ceea ce simt acum,dar nu doresc la nimeni sa simta nici macar un sfert din ce simt acum!nu ma pot concentra sa fac aproape nimic,am incercat sa imi ocup timpul ca sa uit dar nu am reusit.Cateodata ma trezesc pur si simplu ca plang.Se spune ca prima iubire niciodata nu se uita...e atat de greu pentru mine.El mi-a spus ca inca ma iubeste,dar dat fiind faptul ca ne certam foarte des in ultima perioada, a zis ca nu mai are nicio speranta ca relatia asta va merge...am luat fff multe pauze si dupa fiecare ziceam k vom incerca k totul sa fie bine,sa ne schimbam,sa lasam mai mult unul de la altul,dar din pacate reuseam doar o saptamana.Si de data asta a zis k el nu mai vrea sa ne impacam....Imi este atat de dor de el,plang non stop si ma doare enorm pentru k atunci knd iti dai sufletul si ai parte de o dezamagire,ai impresia ca pica cerul pe tine
nush cum as putea sa il readuc inapoi,imi lipseste fff mult si nush daca as putea suporta sa il vad vreodata cu altcineva,ar fi prea mare durerea!!!


Stiu ca a trecut ceva timp de cand ai postat asta...doar ca trec exact prin aceeasi situatie ca si tine. Am avut o relatie tot de aproape 5 ani si de cateva zile s-a terminat. Nu imi gasesc linistea, il iubesc si am impresia ca viata mea nu mai are nici un sens. Am incercat sa il sun dar nu imi mai raspunde. Stiu ca e orgolios si incapatanat. Mi-e greu sa imi imaginez viata fara el avand in vedere ca orice scenariu mi-as fi imaginat pentru viata mea, el era acolo. E prima iubire, sunt 5 ani...e ingrozitor. Daca mai vizitezi cumva site-ul te-as ruga sa imi spui cum au evoluat lucrurile la tine. Cum sa fac sa nu ma mai doara atat de tare?


Te va mai durea o perioda de timp aceasta despartire, insa trebuie sa privesti cu optimism in viitor. Cand o usa se inchide, o alta ti se deschide.

Cum sa-ti mai indulcesti oarecum durerea din suflet? Incearca sa stai de vorba despre problema ta cu prietenele tale sau cu mama sau sora ta, iesi in oras cu prietenele, plimba-te in liniste prin parcuri si pe stradute ca sa fii doar tu si cu gandurile tale, investeste timp in activitati care-ti fac placere.

Iti doresc mult succes ca sa depasesti aceasta criza de viata si incearca sa gandesti optimist!
eu_33
Postat pe 27 Martie 2012 09:12
[quote name='kudika514312' date='2012-03-10 10:05:35'

Stiu ca a trecut ceva timp de cand ai postat asta...doar ca trec exact prin aceeasi situatie ca si tine. Am avut o relatie tot de aproape 5 ani si de cateva zile s-a terminat. Nu imi gasesc linistea, il iubesc si am impresia ca viata mea nu mai are nici un sens. Am incercat sa il sun dar nu imi mai raspunde. Stiu ca e orgolios si incapatanat. Mi-e greu sa imi imaginez viata fara el avand in vedere ca orice scenariu mi-as fi imaginat pentru viata mea, el era acolo. E prima iubire, sunt 5 ani...e ingrozitor. Daca mai vizitezi cumva site-ul te-as ruga sa imi spui cum au evoluat lucrurile la tine. Cum sa fac sa nu ma mai doara atat de tare?[/quote]


Sfat---inchide-te intr-o camera si plangi pana dai afara tot raul,frustrarea,dezamagirea,regretele,dupa care ,sterge-ti lacrimile,spala-te pe fata cu apa rece,iesi din camera si incepe sa lucrezi cu tine,incercand sa te detasezi ,treptat,de tot ceea ce ti-a produs atata suferinta!!!Cauta sa ai preocupari ,ce pot sa-ti readuca zambetul pe fata,stiu,este foarte greu sa urmezi acesti pasi,dar trebuie sa treci de toate acestea!!Ai familie,prieteni,cunoscuti,,iesi in decor,anturaj,,oriunde unde te poti reinventa!!!Niciun barbat din aceasta lume,nu merita sa suferi atat de mult pentru el,,decat,poate,in anumite conditii!!!!!Nu regreta cei cinci ani consumati in relatia respectiva,ci regreta, doar ca nu ai stiut sa te iubesti mai mult decat ai facut-o pana acum!!!
MissRainbow
Postat pe 27 Martie 2012 09:30
De la: onuta81, la data 2008-07-23 12:23:05Buna tuturor....as vrea sa stiu daca ar fi posibil acest lucru...chiar si dupa ceva timp...sa spunem un an de zile...?vi s-a intamplat asa ceva?





Posibil, este, chiar si dupa ceva timp, chiar si dupa ani de zile. Lucifer s-a despartit de D-zeu si pentru aceasta despartire sufera copii pamantului...

Crezi ca ar fi posibila o spovedanie si o reinpacare cu D-zeu ? Cei mai multi considera ca NU ! Dar tu ? Tu nu trebuie sa faci ce fac aia multi ! Aia multi mint, fura, omoara si se duc dracului... vrei sa te duci cu aia multi sau sa-ti descoperi cauzele caderii din paradis ???

...


Nemultumirea-i indeamna pe cei multi sa fuga tot mai departe... dar mai departe fatza de ce sau fatza de cine ? Iti spun eu de cine fuge lumea... fuge de recunoasterea Sinelui, fuge de recunoasterea adevarului, fuge de recunoasterea iubirii... fuge de sine...cine ? Dracul fuge de sine...




Ce este aparent mai usor ? Sa-ti recunosti pacatele, ori sa te consideri nevinovat ?

Sufletele usuratice, din ce familie spirituala provin ?

Cel ce minte si fura se distreaza de minune, pina ce nu ajunge sa stea in fatza adevarului ... dar cand va sta fatza-n fatza cu iubirea, atunci el se va aprinde in flacari de suferintza...


Cauta radacina binelui pe calea adevarului, caci deciziile trebuie sa le iei singura si singura sa raspunzi pentru decizuiile tale.

Adevarul fie cu tine



denis_3d25
Postat pe 27 Martie 2012 16:07
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 16:07:46
De la: onuta81, la data 2008-07-23 12:23:05Buna tuturor....as vrea sa stiu daca ar fi posibil acest lucru...chiar si dupa ceva timp...sa spunem un an de zile...?vi s-a intamplat asa ceva?





Posibil, este, chiar si dupa ceva timp, chiar si dupa ani de zile. Lucifer s-a despartit de D-zeu si pentru aceasta despartire sufera copii pamantului...

Din ce ai raspuns, se cam intelege ca tu esti Lucifer.
Armain
Postat pe 27 Martie 2012 18:40
De la: Armain, la data 2012-03-27 18:40:09
De la: denis_3d25, la data 2012-03-27 16:07:46
De la: onuta81, la data 2008-07-23 12:23:05Buna tuturor....as vrea sa stiu daca ar fi posibil acest lucru...chiar si dupa ceva timp...sa spunem un an de zile...?vi s-a intamplat asa ceva?





Posibil, este, chiar si dupa ceva timp, chiar si dupa ani de zile. Lucifer s-a despartit de D-zeu si pentru aceasta despartire sufera copii pamantului...

Din ce ai raspuns, se cam intelege ca tu esti Lucifer.









Da ? ...asa se intelege prin ochii tai ?



hmmmmm... pai atunci, daca asa se intelege prin tine, pregateste-ti cuiele si ciocanul , ca sa ma bati din nou pe cruce.



Vad ca tu, de 2000 de ani, tot asa ma intelegi...


denis_3d25
Postat pe 28 Martie 2012 20:32
Este o situatie f delicata...am reusit totusi sa aplic cateva din metodele date aici...si chiar m-au ajutat http://cumfacsa.ro/relatii-sex/relatii-relatii-sex/cum-sa-te-impaci-cu-fosta
kudika_31367
Postat pe 12 Martie 2013 21:12
NU
mihaelaionita74
Postat pe 22 Martie 2013 10:07
da, dar stii cum se spune.. ciorba reincalzita...
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 03:28
asa e ciorbita reincalzita nu prea mai are acelasi gust
kudika_32585
Postat pe 29 Martie 2013 12:07
buna de 2 ani am vb cu fostul a trecut o luna de cand ne-am desp eu am vazut k el si-a facut o prietena si eu din orgoliu la fel...acum dupa o luna ne-am revezut la biserica am inceput sa plang,plangeam pe umarul lui in 2 ani de relatie am facut ceea ce altii n-au facut in 5 ani ....il iubesc enorm ...acum eu vreau sa ne impacam dar el a zis k nu o poate lasa pe actuala k nu vrea k ea sa sufere ne-am despartit pt k ne certam mereu dar dupa o luna de despartire am realizat multe chestii....umbra lui ma urmareste mereu ma inteleg super bine cu parintii lui m-au vazut plangand la biserica!!!
estrella19
Postat pe 3 Mai 2013 14:22
De la: estrella19, la data 2013-05-03 14:22:28buna de 2 ani am vb cu fostul a trecut o luna de cand ne-am desp eu am vazut k el si-a facut o prietena si eu din orgoliu la fel...acum dupa o luna ne-am revezut la biserica am inceput sa plang,plangeam pe umarul lui in 2 ani de relatie am facut ceea ce altii n-au facut in 5 ani ....il iubesc enorm ...acum eu vreau sa ne impacam dar el a zis k nu o poate lasa pe actuala k nu vrea k ea sa sufere ne-am despartit pt k ne certam mereu dar dupa o luna de despartire am realizat multe chestii....umbra lui ma urmareste mereu ma inteleg super bine cu parintii lui m-au vazut plangand la biserica!!!




SINCER,ITI PLANG DE MILA!!!!Umbra LUI???Draga mea,fostul iubit este viu,in carne si oase si se afla intr-o alta relatie,ai inteles?????Dupa cine plangi?????
kudika_15804
Postat pe 3 Mai 2013 14:29
De la: estrella19, la data 2013-05-03 14:22:28buna de 2 ani am vb cu fostul a trecut o luna de cand ne-am desp eu am vazut k el si-a facut o prietena si eu din orgoliu la fel...acum dupa o luna ne-am revezut la biserica am inceput sa plang,plangeam pe umarul lui in 2 ani de relatie am facut ceea ce altii n-au facut in 5 ani ....il iubesc enorm ...acum eu vreau sa ne impacam dar el a zis k nu o poate lasa pe actuala k nu vrea k ea sa sufere ne-am despartit pt k ne certam mereu dar dupa o luna de despartire am realizat multe chestii....umbra lui ma urmareste mereu ma inteleg super bine cu parintii lui m-au vazut plangand la biserica!!!


Daca el te-ar fi vrut intr-adevar inapoi, s-ar fi despartit de actuala iubita, si ar fi fost acum cu tine.

Nu plange dupa cineva care nu te apreciaza, din contra, ignora-i sau rade-le in nas.
kudika_32792
Postat pe 3 Mai 2013 15:21
Buna.Nu cred ca te mi poti impaca cu fostul..sunt patita..nu mai merge, eu am avut o relatie de aproape 5 ani,am fost si logoditi vreo 1 si jumate, crede-ma nu se mai merita..chiar daca simti ca inca il mai iubesti, gandeste-te bine..daca nu a mers din prima si te-ai tot intors la el, cine iti garanteza ca nu se va intampla la fel?si apoi ramai cu un gust amar...Mai bine priveste inainte cu speranta decat inapoi, nu faci decat sa-ti redeschizi rani care dor..
amina_0105
Postat pe 20 Mai 2013 13:27
Nu ai cum..totusi nu te lasa invinsa de durere..cauta sa iesi in oras, cik shoppingul ajuta pt depresii de-astea..incearca sa iesi mult cu prietenii si gandeste-te la cu totul altceva..
amina_0105
Postat pe 20 Mai 2013 13:29
asta cred si eu dupa o despartire dureroasa de fostul iubit cu care ai trai ani de zilenu sunt sanse de impacare doar daca el este acela care vrea sa se intoarca la tine atunci poti sa-i mai dai o sansa....
kudika_35387
Postat pe 23 Iunie 2013 19:36
asta cred si eu dupa o despartire dureroasa de fostul iubit cu care ai trai ani de zilenu sunt sanse de impacare doar daca el este acela care vrea sa se intoarca la tine atunci poti sa-i mai dai o sansa....
kudika_35387
Postat pe 23 Iunie 2013 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa se intoarca inapoi la mn! 5 De la: mona00970 22 Iunie 2010 17:47
cum sa-l am inapoi? 56 De la: kudika073838 4 Ianuarie 2010 23:17
Sunt ingandurat... 13 De la: kudika_18566 1 Decembrie 2012 07:31
SFAT PLS 8 De la: kudika_34358 29 Aprilie 2013 13:47
CENTURA DE CASTITATE-UN RAU NECESAR SAU UN MOFT PERMANENT ? 344 De la: kudika_1034479 24 Iunie 2020 08:52