Setari Cookie-uri

Caderea parului

Da, eu am folosit acum 2 ani impreuna cu vitaminele MERZ SPEZIAL si samponul si lotiunea dupa spalat de la ALPECIN, sunt facute de un doctor. Toate impreuna si-au facut efectul. In postarea mea nu l-am mai mentionat pentru ca ultima data cand mi-a cazut parul nu l-am mai folosit si rezulatele au fost la fel de bune. Asa ca nu am mai dat alti 10-12 eur cat costa impreuna samponul si solutia, mai ales ca sunt blonda acum si nu-mi venea sa renunt la produsele mele de spalat speciale pentru par blond. Oricum sunt de parere ca daca iti cade parul, ai carente de vitamine in organism si doar un sampon nu rezolva problema. A aparut si in Romania? Le cumparasem din Germania.
tally_weijl
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:29
eu abia am inceput sa folosesc aceasta crema si are efecte grozave,parul nu imi mai cade,il simt mai sanatos,cu siguranta voi continua sa o folosesc si sa o recomannd
oana_tiron19
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:58
MULTI ANI AM FOLOSIT BALSAM,SAMPON NU STIU DE CARE,MASTI...DE TOATE SI TOTUSI REMEDIUL E FOARTE SIMPLU!!! MIEREA DE ALBINE. EU IMI SPAL PARUL,IL USUC PUTIN CU PROSOPUL DUPA CARE IMI PUN PUTINA MIERE IN PALMA SI IMI FAC MASAJ LA RADACINI.ADAUG SI BALSAM PE LUNGIMEA PARULUI DUPA CARE IL STRANG INTRUN COC ,CU UN PROSOP IN CAP, STAU CAM O ORA SI IMI FAC DE TREABA PRIN CASA.MENTIONEZ K MIEREA SE CURATA F USOR CU APA CALDUTA LA FEL K BALSAMUL!
mihaela_1985
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:17
salutare fetelor! Si mie imi cadea foerte mult par cu ceva timp in urma si la mine a avut rezultate foarte bune: Revalid pastile, tratamentul de face 3 luni ca sa dea rezultate evidente, eu abia am am luna de cand iau, se iau cate 3 pe zi, sunt cam scumpe intradevar dar merita. La mine s-a vazut rezultatul ink din primele 2 saptamani. Acum insa depinde de fiecare, pentru ca de la o presoana la alta cauzele sunt diferite. La mine erau stresul si alimentatia necorespunzatoare cu un continut de vitamine deficitar cred eu, iar aceste vitamine mi-au adus aportul de vitamine necesar.
ralukadec
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:27
buna, problema asta o am de 3 ani si mi cade foarte tare parul toamna si iarna,tratamente am incercat de toate felurile si la dermatolog si mama la vitamine si tot ce se poate,dar nimic ,mi-am pierdut speranta de mult :((
anita0
Postat pe 24 Ianuarie 2009 23:19
Si eu am auzit ca uleiul de ricin, oricum exista pe piata multe produse care comba caderea parului. Si asta nu e un mit. Am avut prieteni care au folosit acest tip de produse si chiar au fost multumiti de rezultate. Din cate imi amintesc, era vorba de Revivogen parca. Am dat repede o cautare pe google si am dat peste site-ul produsului revivogen.ro.
miaseo
Postat pe 6 Martie 2009 10:30
sincer, am incercat si eu masca facuta in casa cu ulei de ricin, am incercat si o masca facuta la plafar sin ulei de ricin, si multe alte chestii, am incercat si solutie cu petroleum de la farmec, parca, am incercat si tratamente f f scumpe direct din saloane cumparate, intr-adevar parul e mai tare, pare mai sanatos dar tot cade... norocul meu e ca am avut un par foarte des... nu stiu cat ma va tine sa arate tot des, dar de mai bine de un an incerc tot felul de tratamente regulat... pana acum un an si ceva faceam cate un tratament odata pe luna sau chiar mai rar.
daca gasiti ceva de-a dreptul eficient... scrieti aici ca sigur avem multe nevoi.
va poop
ivasuctatiana
Postat pe 10 Martie 2009 14:06
e adevarat ca uleiul de ricin este miraculos pt par..se maseaza scalpul bine,bine si se poate aplica si pe varfurile tocit.,se lasa o ora,doua,cat rezistati(eu de obicei imi prind parul coc,imi pun un prosop pe perna sau pun un fes pe cap si dorm asa,iar dim il spal,e superb parul dupa ce se usuca de la sine).e bine ca tratamentul sa fie facut de vreo trei ori pe sapt cam o luna de zile sau mai mult dc puteti..recomandat e ca primavara sa taiati putin din varfuri apoi sa aplicati tratamentul insistand la vf proaspat taiate..acelasi lucru il puteti face si cu genele,se taiie cu o forfecuta care taie fff bine varfurile genelor iar cateva seri la rand sa aplicati uleiul de ricin,este incredibil...este recomandat primavara..bafta..
eu_grassa
Postat pe 11 Martie 2009 00:26
ca si uleiul de ricin la radacina tinctura de urzici este fff buna,se cump din farm naturiste si este f ieftina...mai e buna si clatirea parului cu infuzii de coada calului,infuzii de urzici etc
eu_grassa
Postat pe 11 Martie 2009 01:44
buna , numele meu este adrian si sunt hair stylist de profesie ... Exista un tratament impotriva caderii parului , acesta se gaseste in saloanele care lucreaza cu wella iar trat. se numeste 30 de secunde , este f eficient , ajuta la regenerare si la cresterea noilor fire de par , ajuta la imbogitirea , stralucirea si rezistenta lui . Sper sa tii cont de acest sfat.
kudika003084
Postat pe 17 Martie 2009 23:41
eu am folosit o masca cu petrol , vitamina A si cu ulei de richin si sa stii ca a dat rezultate...
ligiuta21
Postat pe 6 Aprilie 2009 19:02
Foloseste samponul de la forever,costa ceva dar tii mult din el peste o jumatate de an,il folosesc de multi ani,l-am recomandat si mi-au multumit multe persoane. Nu te mai dezlipesti de el!
Daca nu ai de unde sa-l procuri mai ieftin.cu discount contacteaza-ma la ancasimanu@yahoo.com
ancaid
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:47
buna! si eu am probleme cu cadearea parului si as vrea sa o intreb pe gabriela_mary 80 daca atunci cand administrezi pastilele pe care ea le recomanda daca nu cumva incepe sa iti creasca si pe corp parul cu o radacina mai groasa .ms
kudika414563
Postat pe 23 Iulie 2011 20:13
cel mai bun remediu : tusnsu , am avut aceasi plb :(
fanamylee
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:04
Eu folosesc Peppermint treatment de la label.m si nu imi mai cade deloc parul. :D
SandraP_
Postat pe 29 Noiembrie 2011 19:06
De la: kudika414563, la data 2011-07-23 20:13:01buna! si eu am probleme cu cadearea parului si as vrea sa o intreb pe gabriela_mary 80 daca atunci cand administrezi pastilele pe care ea le recomanda daca nu cumva incepe sa iti creasca si pe corp parul cu o radacina mai groasa .ms


Eu zic ca da.
Deoarece imi cadeau sprancenele (si inca imi cad dar mai nou si parul din cap) am fost acum cativa ani la un dermatolog care mi-a dat niste pastile a caror nume nu le mai retin.
Imi spusese ca trebuie le iau cateva luni ca sa-si faca efectul si le-as fi luat daca nu ar fi inceput sa-mi creasca par pe fata ( !!!)

Deci eu zic NU contra pastilelor de par.
kudika_3698
Postat pe 11 Martie 2012 13:47
Hair Stylist caut modele pt. (spalat, aranjat, tratament, tuns, vopsit) intr-un salon din Cluj.
Pret: GRATUIT (in afara de vopsit care e 10 Ron indiferent de necesar).
Doar produse profesionale.
Pretul este gratuit fiindca urmez un curs de hairstyling.
Pentru programari, add: nicu_soso@yahoo.com
nicu_soso
Postat pe 25 Martie 2012 14:22
Adio caderea parului! Adio matreata! Simplu si comod! Dar dupa cate cautari si tratamente! Samponul NATURALINT, un sampon natural cu extract de ardei iute , extract de urzica! Si alte multe ingrediente naturale! Si nu numai atat, parul are volum, nu se mai ingrasa asa repede! Pe cel cu extract de ardei iute il folosesc si pe post de sapun, e anticelulitic!
kudika_930213
Postat pe 8 Octombrie 2013 20:13
Am citit intr-unul din numerele Formula AS un tratament care mi s-a parut a fi ok. Se face o infuzie din patrunjel (frunze)si urzica, la care se adauga 40 de picaturi de tinctura de ardei iute. Nu mai tin minte cantitatile pentru infuzie. Este posibil ca reteta sa fie si pe net daca a aparut in revista. Se frictioneaza zilnic scalpul.
luchianramona
Postat pe 10 Octombrie 2013 16:53
Incearca o cura de 2-3 luni cu Biotina (e o vitamina b), deci nu are ce rau sa iti faca. eu am luat de firma Haya Labs, e o firma americana, am comandat de pe un site de la noi, e vreo 40 lei 60 capsule, se ia 1 pe zi. Este extraordinara pentru par, piele si unghii.
JustMeD
Postat pe 24 Octombrie 2013 15:32
Eu fac in prezent un tratament cu un supliment Follixin. Am ales varianta asta pentru ca poate opri caderea parului vindecand cauza interna care provoaca acest lucru. Il iau de o saptamana, cate 1 pastila pe zi si am speranta ca o sa ma ajute. Din nefericire traim cu speranta de fiecare data cand experimentam un produs nou:)
kudika_940143
Postat pe 31 Octombrie 2013 10:37
Asta-i topic horror pentru ala de promoveaza societatea secreta a iubitorilor de par pubian...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 31 Octombrie 2013 13:03
Suplimentele in general actioneaza diferit in functie de metabolismul fiecarei persoane si de starea generala de sanatate. In caz ca rezultatele or sa apara mai greu nu trebuie sa renunti. Incearca sa faci orice pentru a opri caderea parului. Daca te ajuta Follixin ia-l. Daca nu incearca mai multe remedii. Nu are rost sa abandonezi lupta pentru ca asa cu siguranta vei ramane fara par!
O zi frumoasa!
kudika_942987
Postat pe 20 Noiembrie 2013 10:17
Dupa sarcina si alaptare si eu am probleme serioase cu parul, asa ca am incercat Revalid, toata gama, dar nu sunt foarte multumita. Acum folosesc Lotiune regeneranta cu petroleum de la Gerovital, plus sampon de la aceeasi firma si e mai OK.
cuba_libre
Postat pe 20 Noiembrie 2013 20:14
Da, produsele Gerovital sunt excelente! Am folosit si eu! Acum am trecut pe produse naturale, sampoane, sapunuri, balsamuri, creme. Nu din curiozitate, am probleme si mi-am zis sa le-ncerc. Sunt excelente! Mai ales cele cu aloe vera! Cat despre sampoanele cu extract de urzica si ardei iute ce sa zic! Sunt minunate! De cand le asociez cu balsam cu aloe vera, rezultatele sunt tot mai bune!
kudika_930213
Postat pe 9 Decembrie 2013 13:20
Am terminat astazi tratamentul de 1 luna cu Follixin si nu pot spune ca am obtinut rezultate prea spectaculoase. Parul nu mai imi cade dar de regenerat nu observ sa se fi regenerat ceva:)
Mi-e frica teribil de implantul de par si nu as vrea sa ajng acolo. E posibil sa fie nevoie de un tratament mai lung pentru rezultate mai bune in ceea ce priveste regenerarea.
Am dat de un filmulet interesant despre produsul asta pe net
http://www.youtube.com/watch?v=GmvPCPhvAWA
kudika_945807
Postat pe 12 Decembrie 2013 10:42
De la: cuba_libre, la data 2013-11-20 20:14:49Dupa sarcina si alaptare si eu am probleme serioase cu parul, asa ca am incercat Revalid, toata gama, dar nu sunt foarte multumita. Acum folosesc Lotiune regeneranta cu petroleum de la Gerovital, plus sampon de la aceeasi firma si e mai OK.


Si eu folosesc un sampon Gerovital, cadou de la sora mea draga, si sunt foarte multumita de el. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 12 Decembrie 2013 11:12
Eu folosesc un tratament ”babesc” - masca de par naturala, facuta in casa, din galbenus de ou, ulei de ricin, ulei de masline, ulei de argan si cateva picaturi de zeama de lamaie - se aplica amestecul pe par si se infasoara parul cu o punga/casca de plastic - se sta cel putin o ora dupa care se spala ca de obicei. Dupa utilizari repetate, veti observa diferenta :D
kudika_946948
Postat pe 20 Decembrie 2013 15:59
Buna, trebuie sa sti cauza daca ai parul gras, matreata, trebuie sa tratezi mai intai cauza si apoi stimulezi si hranesti bulbul capilar si apoi mentii si stimulezi creterea bulbului capilar. Intra pe www.ihair.ro ei fac analiza capilara gratuita, suna la ei si intereseazate cand poti sa te duci la analiza.
Eu am facut analiza si sunt multumita de produsele care mi le-a recomandat.
andreea_ihair
Postat pe 28 Noiembrie 2014 16:39
Urmez de o saptamana un tratament cu Follixin, dar nu vad rezultate. Cred ca e prea devreme sa ma pronunt daca produsul e eficient sau nu, dar am zis sa-l incerc.
E primul supliment pe care il incerc pentru asa ceva pana acum doar cu sampoane am mai incercat.


kudika_981819
Postat pe 26 Februarie 2015 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii de par 14 De la: balrog 14 Martie 2011 14:01
Par lung, ondulat si fara volum la baza parului, ajutor!! 20 De la: balrog 14 Martie 2011 15:01
fetelor ajutati-ma si pe mine 5 De la: pissy 9 August 2009 19:38
Care sunt semnele de degradare pe care le-ai observat la parul tau? - CONCURS DOVE 5 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 11:10
In ce perioada a lunii este cel mai convenient sa te tunzi ca sa ai un par sanatos si stralucitor? 30 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:13