Setari Cookie-uri

Femeia FECIOARA , barbatul TAUR

Ce parere aevti despre asta . Ce aveti de adaugat aici ? Sunt curioasa. Cum suportati barbatii Taur?.
laura31c
Postat pe 25 Iulie 2008 18:04
Am citit despre asta pentru ca si pe mine m-a interesat exact aceste doua variante.Se spunea ca este cea mai fericita si mai compatibila relatie.Se despart greu DACA se despart si ata va fi foarte dureroasa. dar ei tind sa ramina impreuna este o atractie definitiva si foarte puternica intre aceste doua zodii.

Postat pe 31 Iulie 2008 14:24
Da cica asa se zice, dar nu cred ca e adevarat. Taurii sunt extrem de ciudati ca zodie, iar fecioarele nu pot fi dominate.
laura31c
Postat pe 1 August 2008 16:26
femeia fecioara si barbatul taur....este cea mai buna compatibilitate si vorbesc din proprie experienta,suntem impreuna de aproape 7 ani si este o relatie bazata pe respect,incredere si fff multa iubire.femeia fecioara nu se lasa dominata intrucat taurul nu asta isi doreste,el vrea sa aiba alaturi o femeie puternica si pe care sa poata conta...la bine si la greu.Fecioarelor luati-va un Taur daca vreti sa fiti iubite ,rasfatae si protejate.El cere la schimb un singur lucru:femeia de langa el sa fie doar a lui si.....atat.
me_laura
Postat pe 1 August 2008 19:27
cat de adevarat este ce spui da taurul vrea stabilitate si iubire ai place sa protejeze iar la fecioara ai place sa fie protejata si alintata spun eu ca si eu sunt fecioara si iubesc la nebunie taurul meu.

Postat pe 2 August 2008 20:36
unde gasesc un taur? :))
ralukiss
Postat pe 3 August 2008 23:44
De la: laura31c, la data 2008-08-01 16:26:51Da cica asa se zice, dar nu cred ca e adevarat. Taurii sunt extrem de ciudati ca zodie, iar fecioarele nu pot fi dominate.

Nu draga mea taurii nu sunt ciudati ci sunt niste persoane ratinale, pragmatice si de increde. Adica nu e genul acela de om care sa stea toata ziua si sa se prosteasca sau sa glumeasca cu altii dar e o persoana pe care te poti baza cu adevarat. Iar in dragoste se implica 100% daca vad ca si persoana de langa ei le ofera la fel de mult sau poate chiar putin mai mult
eucarmen
Postat pe 25 August 2008 20:10
taur-fecioara cunosc cuplu de 10 ani impreuna si se inteleg suprrrrrr

Postat pe 25 August 2008 20:23


Am doar parerea unei experiente personale.O fi buna compatibilitatea dar nu suficienta .O relatie de 8 ani bunicica pt ca eu am avut intelepciunea sa cedez de cele mai multe ori ,dar incheiata rapid si fara dubii deoarece taurul meu si-a gasit mandra .Iar eu femeia fecioara ,nu am acceptat si am plecat cu 2 copii si fara a avea nevoie de alte explicatii.E deja trecut ,nu se implica cu nimic in viata ficei mele mai mici ...e uitat.Ce nu a fost ok ??Nu stiu, dar nu mai conteza .Probabil compatibilitatea e buna si daca stii sa faci compromisuri sau uneori sa mai inchizi ochii .Eu una nu am putut.Celor care aveti tauri pe langa voi si sunteti fecioare va doresc sa rezistati ,caci taurii vor mereu sa aiba ei ultimul cuvant.
souldoor
Postat pe 27 August 2008 10:38
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/fecioara/taur.php
arunca si u o privire pe aici...daca crezi in horoscop..daca nu poate doar de curiozitate....
butterly
Postat pe 11 Septembrie 2008 00:40
si eu sunt fecioara si sotul meu taur, avem aproape 10 ani de casatorie si ne intelegem super.Este un om pe care te poti baza si care ma ajuta in tot ce am nevoie.
tudorita_paris
Postat pe 11 Septembrie 2008 14:02
da pai feciorele trebuei sa faca ele cele mai multe compromisuri . Degeaba esti compatibil dca doar unul din iei trebuie sa lase mai mereu .
laura31c
Postat pe 11 Septembrie 2008 21:57
Chiar se potrivesc zodiie.eu sunt fecioara si el taur suntem de 5 ani impreuna si ne intelegem foarte bine,exceptand criticile mele asupra lui totul merge ok ,mai ales ca el e calm,iubitor si foarte afectuos.fecioarele trebuie sa se abtina de la multe si totul o sa mearga ca pe roate.
argesanu
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:01
cunoasc un baiat care e taur iar eu fecioara desi ne intelegem bn inca nu suntem impreuna, am citit toate comentariile si acum nu mai am indoieli ca nu ne vom intelege daca va fi ceva intre noi p viitor.
rocanikr91
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:25
rocanikr91
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:28
Femeia fecioara - barbatul taur
Eu sunt fecioara, el este taur . Unei fecioare ii place sa isi petreaca timpul liber facand lucruri simple precum cititul unei carti , ascultatul unui Cd bun , scrierea unui jurnal . Avand o inclinatie deosebita pentru lururile care tin de suflet, fecioara isi gaseste linistea alaturi de barbatul taur , care ii este foarte aproape sufleteste si are pasiuni comune cu ea .Bineinteles ca exista si diferente si un taur este foarte incapatanat si ambitios si recunoscut pentru tendinta de a exagera, ceea ce la un moment dat poate deveni greu de suportat. Eu cred ca intelepciunea de care toti trebuie sa dam dovada este cheia in aceasta relatie, fecioara si taurul fiind una dintre cele mai reusite relatii.
deea2die4
Postat pe 18 Septembrie 2008 15:48
Da asa se zice. Dar barbatul taur minte de ingheata apele si mai si inseala iar feciora nu accepta asta.
laura31c
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:52
Sincer, am avut de-a face pana aqm cu persoane din zodia fecioarei si le-am gasit extrem de critice si orientate pe detaliu. Un taur este o persoana agreabila, care iti este alaturi indiferent de situatie daca ai stiut sa ii castigi increderea.. este mai degraba un om al faptelor de cat al conversatiei zadarnice si o fire independenta totodata, nu ii place sa i se spuna ceea ce sa faca sau sa intoarca in continuu lucrurile pe o mie de fete, pur si simplu actioneaza.. ei bine, in privinta asta gasesc fecioara exact opusul, ceea ce nu prea surade; in rest, cred ca ar merge destul de ok, cu conditia ca fecioara sa stie sa se infraneze de la comentarii inutile atunci cand este cazul! Succes! :)
chrysg23
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:09
hmmm....mi se par plictisitori..plini de tabieturi,chiar nu sunt sociabili...am intalnit multi tauri...m-a marcat insa unul singur cu experienta f mare,care la 40 de ani nu avea decat un divort si un copil....era insa mult prea experimentat si mult prea bland pt mine...ma enerva teribil calmul lui
ancaface
Postat pe 29 Octombrie 2008 00:01
Chiar ca au multe tabieturi ca babele alea de 80 de ani.
laura31c
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:10
ma speriati la cate spuneti despre zodia taurului taur daca e sa ma gandesc bn toti avem defecte si eu am multe recunosc
rocanikr91
Postat pe 30 Octombrie 2008 21:24
scuzati-ma ca tastez gresit si inca ceva da am descoperit si eu la prietenul meu care e taur multe lucruri care numi plac(se plange tot timpul ca se simte rau si eu trebuie sa il bine dispun cu vorbe) dar accept si asa
rocanikr91
Postat pe 30 Octombrie 2008 21:29
Tocmai pentru ca accepti tot il va face sa se comporte urat la un momentdat. Asta si vor. Sa transforme femeia intr o supusa fara personalitate si sa le fie doar lor bine in rest nu conteaza daca ele sufera . Atata timp cat lor le e bine restul nu mai conteaza.
laura31c
Postat pe 31 Octombrie 2008 17:29
De la: rocanikr91, la data 2008-10-30 21:24:31ma speriati la cate spuneti despre zodia taurului taur daca e sa ma gandesc bn toti avem defecte si eu am multe recunosc


tu n-ai cum sa ai defecte daca esti fecioara..doar vrei perfectiunea si vezi ce multi altii nu vad si la tine si la cei din jur.defectul unei fecioara este ca este prea calitativa
ancaface
Postat pe 31 Octombrie 2008 20:20
Ba am si eu defecte dar incerc sa mi le ocrectez si sa accept si parerea celorlalti. Recunosc cand gresesc si increc sa tin cont cand mi se spune ceva .
laura31c
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:57
exact asa sunt si eu
rocanikr91
Postat pe 3 Noiembrie 2008 16:43
geogeo1
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:34
Ma regasesc cu totul in ceea ce ai zis..am avut o relatie de 4 ani cu un taur...si a rezistat doar pentru ca eu am facut numeroase compromisuri...el trebuia sa aiba ultimul cuvant!asta e...nu e o regula, dar ...
bmddiana
Postat pe 12 Noiembrie 2008 09:49
.....am o relatie de cateva luni cu un barbat in zodia taur ....sunt super fericita insa....eu fiind fecioara,sunt afectuoasa dar el este mai retras...nu stiu de ce.....adica are momente cand este mai retinut si mie imi da alta impresie si ma irit.Nu stiu ce sa zic despre asta dar nu-mi place.In rest este calm cu mine, comunicam foarte bine,dar...mie imi place sa ma simt tot timpul iubita si alintata asa cum il fac si eu sa se simta.Am vb despre asta si a spus ca asa este la inceput pana se obisnuieste cu mine.

Va pup Mina
bojin_codruta
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:43
Draga mea, eu sunt femeie Taur si-ti pot spune un lucru: Taurii trebuie sa se simta SIGURI. De ziua de maine... de orice. Incerca, nu sa-l innebunesti, dar asa, cu frumosul si farmecul tau, sa-l asiguri de iubirea si fidelitatea ta. Sa vezi ce baiat buni o sa ai ! Retinerea lui e din cauza NESIGURANTEI. Te rog sa fii sigura de asta. Incerca, progresiv (sa nu-i dai prea mult odata) sa-l ,convingi de bunele tale intentii si de draostea ta. Atunci o sa-l faci sa-ti ciuguleasca din palma. Oricat de duri ar fi Taurii, sa stii ca sunt niste pisicute in dosul coarnelor. Succes. Daca vrei sa mai discutam, pt. ca eu sunt noua pe aici, nu am Net decat la serviciu si nu stiu in ce subiecte te mai introduci. mailul meu este : luchianramona@yahoo.com. Te pup.
luchianramona
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
well despre barbatii in functie de zodie...fideli sau infideli? 54 De la: ubita_mea2003 13 Martie 2012 17:26
Eu pestoaica iar el capricon 19 De la: kudika147982 2 Ianuarie 2011 12:04
eu gemeni el balanta 5 De la: mada212005 24 Martie 2009 10:12
eu peste el berbec?? 9 De la: kudika347361 2 Ianuarie 2011 23:48
geaman&berbec 11 De la: kudika056203 6 August 2009 12:10