Setari Cookie-uri

agresiunea fizica si verbala

De la: Lucia1971, la data 2008-08-21 15:54:40Adicon, ai spus tu ce voiam sa spun eu. Mersi mult.
Ce as face eu intr-o astfel de situatie? L-as teroriza. Nu cu bataie ca intr-adevar, doare un pic si gata. Dar... as lucra putin la partea psihica. Nu sunt o fire razbunatoare, nu imi place sa fac rau nimanui, dar cred ca sunt momente in viata in care trebuie sa scoti si din tine. Pentru ca exista dobitoci care o merita!


si eu sunt curioasa cum ai face asta? :)
morticia_adams
Postat pe 24 August 2008 20:47
adika in timp ce vb frumos pe partea cealalta ii fac cat de mult rau pot :*:*:*:*
elutza
Postat pe 24 August 2008 23:59
parerea mea este ca un barbat care ii da o palma unei femei nu merita atentia acesteia ; un barbat nu are voie sa loveasca o femeie indiferent de ce ar face aceasta(parerea mea:P) eu una daca prietenul meu mi-ar da o palma l-as parasi fara regrete indiferent cat de mult l-as iubi
yumy
Postat pe 26 August 2008 19:32
De la: Marinela1989, la data 2008-07-29 00:38:07Geo membrii inscrisi pe 7/11/2007 au intotdeauna probleme .N-ai observat ????



shi io tot atunci m-am inscris... doar k la mine... problemele nu-s asha de grave....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 27 August 2008 14:01
De la: elutza, la data 2008-08-24 23:59:01adika in timp ce vb frumos pe partea cealalta ii fac cat de mult rau pot :*:*:*:*

Bravo, asta voiam si eu sa spun.
Lucia1971
Postat pe 28 August 2008 17:16
...e tardiv de tarziu ce zic eu dar poate totusi..eu nu cred ca mai trebuie vorbit cu asa o anomalie umana..ce sa vorbesti frumos?..nu-ti pierde vremea nici macar sa-i faci rau, o sa incepeti sa semanati si nu stiu cat de bine o sa-ti faca aceasta constatare...arhiveaza-l..nici nu trebuie sa existe pentru tine si daca ar fi dupa mine i-as obliga pe urangutanii astia sa poarte plcute de avertizare..daca l-ai dat pe mana legii lasa sa se ocupe ei de asta si tu vezi de-ti umple viata cu oameni si evenimente pozitive care sa te ajute sa treci peste trauma suferita..daca il mai bagi in seama destul cat sa-i adresezi doua vorbe, capiatul va crede ca mai are sanse de iertare si va da tarcoale precum musca..si gargara la ce te ajuta?..refuza sa faci parte din aceeasi lume cu el si trateaza-l ca pe noroiul de pe pantofi..il cureti fara resentimente si fara mila..oricum nu ai ce rau sa ii faci mai mare decat i-a facut natura..mor de scarba.
fleurdecocous
Postat pe 10 Septembrie 2008 14:33



De la: Marinela1989, la data 2008-07-29 00:38:07

Geo membrii inscrisi pe 7/11/2007 au intotdeauna probleme .N-ai observat ????

si eu sunt inscrisa tot atunci, nu postez prea des, dar exist ..


elutza iti urez toate cele bune, sa-ti dea dumnezeu putere sa treci peste aceasta intamplare nefericita si toata admiratia pentru ca ai luat atitudine in situatia data.
edviga
Postat pe 2 Octombrie 2008 08:21
va multumesc tuturor pt sfaturi...acum sunt bine m-am mai intalnit cu el dar am refuzat sa stau d vb cu el ma sunat dar i-am inchis telefonul si acum sunt oky:*:)
elutza
Postat pe 18 Octombrie 2008 01:03
va multumesc tuturor pt sfaturi...acum sunt bine m-am mai intalnit cu el dar am refuzat sa stau d vb cu el ma sunat dar i-am inchis telefonul si acum sunt oky:*:)
elutza
Postat pe 18 Octombrie 2008 01:03
eluta sincer imi pare rau pt ceea ce ti s-a intamplat tie.si eu am avut o situatie cam de genu asta.dupa o relatie de 5 ani in care nu m-a atins nici macar in gluma cu o palma m-am certat cu el intr-o seara si mi-a pus cutitu la gat in mijlocul strazi m-a dus cu forta adica cu cutitu la gat pana la el in casa m-a tinut inchisa 3 zile timp in care m-a convins sa ma impac cu el.eu o mare idioata ce sant m-am impacat cu el iar cu timpu au inceput incet incet cu cate o palma,o injuratura dupaia a urmat un pumn dupaia ma strangea de gat de ramaneam fara aer si multe altele si uite asa am mai pierdut 2 ani cu el iar la un interval de 1-2 luni ma trezeam cu vanatai pe mine si crede-ma ca sunt in stare sa ma jur cu mana pe biblie in biserica ca nu am gresit fata de el si nu a avut motive intemeiate sa faca asa ceva doar ca era foarte gelos.sfatul meu este sa nu te uiti in urma nici macar o secunda pt ca acest gen de persoane nu merita nici macar un scuipat,eu il iubeam enorm dar acum crede-ma ca am un prieten care este deosebit si il iubesc dar daca ar ridica un deget cu rautate asuprea mea nu asi mai pierde o secunda langa el crede-ma ca timpul le rezolva pe toate.eu in viata am suferit enorm de mult iar acum cand imi aduc aminte zimbesc deoarece am avut ambitie si putere si am trecut peste proleme....... trebuie sa ai rabdare ambitie si vointa.te pup
di_cristina
Postat pe 22 Octombrie 2008 03:36
ms frumos cristina sa sty ca deja nu mai am treaba cu el sincer si chiar nu ma mai gandesc delok la el imi este bn acum sunt oky mi-am facut un iubit cu care sunt fericita si ma respecta foarte mult:*:*:*
elutza
Postat pe 24 Octombrie 2008 02:16
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:17
Sarut mana eu cred ca ai procedat corect mergand si reclamand la politie.Mai cred ca acea persoana (vezi ca nu-l pot numi om) asta pentru ca nu este nu a fost si nu va fi om niciodata>Daca intr-un cuplu (relatie) dispare sentimentul de incredere sau arata o oarecare "eroziune" nu este indicat sa mai continui acea relatie.
pescar62
Postat pe 20 Februarie 2009 20:48
foarte bine ca ai mers la politie.... sincer eu pe acesi barbatii care isi bat femeile si se poarta asa cu ele nu ii pot numi barbati... sunt niste ticalosi care cred ca totul se rezolva cu bataia... nu ar merita sa traiasca
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:51
elutza imi pare rau...io sunt noua pe acia.....vreau doar sa va zic ce am patit si eu pe la varsta de 16 ani mi-am facut un prieten de 18 ani toate bune si frumoase timp de 2 luni timp in care tipu nici nu a indraznit sa imi propuna ceva....pana intro seara...pe cand eram intrun club cu el si cu cativa preteni de ai lui omu probabil ca nu mai putea sa mai aiba rabdare pana sa faca sex cu mine ce a facut a luat frumos sucu meu fara sa stiu si a pus droguri in ea dupa care m-a imbatat...m-a luat frumos si m-a dus la el acasa dupa care m-a violat...frumos stiu...mda...io imi dadeam seama de tot ce se intampla da nu puteam face nimik fiind prea drogata....a 2 zi dimineata cand am realizat.....nu mai puteam plangeam tremuram ...nici sa vb nu puteam....aaa...uitai sa zic...eram virgina...marfa....si cand ma vede ce zice...hai acu te simti mai bine???esti fericita??dupa care se enerveaza si ma da afara din casa si ma injura de parca nu s-ar fi intamplat nimik...foarte frumos...nici sa ma duc la politie nu puteam taicaso fiind politai...cea mai nenorocita fapta pe care poate sa o faca cineva...tmp de 3 saptamani am fost la psiholog ca nu puteam sa stau fara sa plang...am trecut peste ...am noroc ca am cei mai buni parinti din lume...si am mai avut norocul sa dau peste un baiat de nota 20....care ma ajutat sa trec peste si ma sustinut tot timpul...am fost cu el timp de 2 luni pana in sept ca am plecat in america...nu suportam sa mai stau in acelasi oras ca si nenorocitu ala...am renuntat la toata viata pe care am avuto la tot ce aveam mai scump la baiatu pe care il iubeam din toata inima...si asta pt ce???pt un nimeni care crede ca el e mare smecher...si cea mai tare faza s-a intamplat in decembrie cand am venit iar in tara...si eram cu baiatu de care va ziceam....m-a asteptat atatea luni...asa...si pe cand eram noi 2 intrun magazin...ne intalnim cu handicapatu asta...era cu gagicasa...si cat tupeu pe el sa ma intrebe ce fac cum o mai duc si sa imi mai si rada si sa zambeasca...pot sa va zic ca in viata mea nu am vazut un om mai furios decat pretenu meu care pur si simplu parca exploda de nervi...la mai batut de 2 ori da degeaba...si acuma dupa sarbatori am plecat iar in america...si asta pt ce???pt ca a vrut un baiat sa faca el ce vrea???scz..asemenea specimene nu se pot numi baieti sau oameni...poate nici animale...in fine...poate o sa pateasca el ce am patit si eu...foarte frumoasa intamplarea nu???si un sfat pt fetele care au patit acelasi lucru...cel mai bun remediu ca sa te vindeci si sa nu mai plangi si sa fi trista tot timpul e sa vorbesti cu cat mai multe persoane despre ce ai patit...in special cu preteni cu familia adik oameni de incredere...oricum nu doresc nici unei fete sa treaca prin asa ceva...e groaznic...io am avut noroc sa trec peste...nu in totalitate dar nu mai e ca inainte...si sa stiti ca exista si baieti care sa te iubeasca si sa faca orice pt tine...
criuu
Postat pe 5 Martie 2009 19:18
Sarut mana sunt intr-u totul de acord cu ce ai facut.Un asemenea specimen oservi ca nu pot spune( om) pentru ca nu este dar nici animal pentru ca si ele au ceva pentru perechea sa nu o maltrteaza si are grija ei
pescar62
Postat pe 6 Martie 2009 22:39
mda...chiar stateam si ma gandeam...defapt mereu ma gandesc...nu am cum sa uit...oare care va fi rasplata pe care o va primii.....daca politia nu face dreptate ca are pile....poate o sa dea Domnu si o sa primeasca ce merita.....
criuu
Postat pe 7 Martie 2009 22:41
Detest violenta si oamenii violenti.oamenii violenti sunt cei mai oribili oameni care exista.pleava societatii.
dana_mv
Postat pe 8 Martie 2009 09:52
NUI ADEVARAT SI SINCER EU NU CRED ACEASTA POVESTE PENTRU CA NU INTELEG DE CE ACEL BAIAT CARE SPUNE ACEASTA CA A FOST CUMINTE CA FOCU SA O BATA DEFAPT DACA STAU MAI BINE SA MA GANDESC IN LUMEA ASTA CE NU EXISTA EU ZIC CA SAL IERTZI DEOARECE INCA UN ASTFEL DE TRATAMENT SUNT 100%100 CA NUL VEI PRIMI DACA VEI MERGE LA POLITIE SA DEPUI O PLANGERE IMPOTRIVA LUI ITI FACI MAI MULT RAU DEOARECE TE VA CAUTA SI TE VA CHINUI MAI MULT ITI GARANTEZ EU ASTA DACA ESTI DIN CLUJ-NAPOCA AR FI CAZU CA SA IEI ACEST ID DE MESSENGER RONALDO_DRAGUTZU SI SA VORBESTI CU MINE PE PRIVATE SI ITI GARANTEZ CA TE AJUT SA IESI DINTRO ASEMENEA PROBLEME DAR ASTA NU ESTE O VARIANTA " SA MERGI LA POLITIE " DEOARECE EL POATE SATI FACA MULT MAI MULT RAU ITI GARANTEZ DEOARECE SUNT BAIAT SI STIU CUM ESTE EL VA SIMTI O URA IMINESA SI NEPUTINTA DE A INTELEGE SA TE LASE IMPACE IL VA FACE SA EXPLODEZE SI SA TE CHINUIASCA MULT MAI MULT
kudika093311
Postat pe 14 Decembrie 2009 00:47
SI CE CREZI CA REZOLVI HAI SA FIM SINCERI CA UN BAIT DACA VREA SATI FACA RAU ITI FACE ITI GARANTEZ CA EU SINCER SA INCERCI U SA MA INEBUNESTI PE MINE TE FAC EU SA INEBUNESTI U MAI REPEDE DECAT IO SI TIASI APLICA O SIMPLU TRATAMENT " IGNORAREA " DUPA CE TIAM MANCAT MINTILE :p
kudika093311
Postat pe 14 Decembrie 2009 00:55
De la: elutza, la data 2008-07-26 13:13:24haideti sa va povestesc ce am patit alaltaieri...iubitul meu cu care am copilarit si care a fost primit la mn in casa ca un membru al familiei...alaltaieri a venit la mn sa ma ia sa cumpar ceva si sa vb..in lok sa ma duca la magazin ma dus pe un camp si a inceput sama ia la bataie pt a ii spune daca lam inselat ma dat jos din masina cu fortza si a inceput sa ma tarasca pe jos sa ma ia la pumnii si picioare dupa care dorea sa aibe relatii sexuale cu mn cu fortza...dupa care a vrut sa ma inece si ma luat iarasi la bataie...mam ales cu capul spart vanatai in exces pe tot corpul si multe altele dupa care ma dus la biserica sa ma jur ca nu lam inselat..un baiat care pana atunci nu imi spusese niki date mai incolo un baiat care ma iubea atent si...nu stiu voi ce spuneti ce ati face in lokul meu in astfel d situatii...eu am fost la politie am depus plangere...la iml acum astept ca legea sa faca dreptate astept parerile voastre
kudika093311
Postat pe 24 Decembrie 2009 22:29
Draga mea stiu ca poate ti-e greu sa crezi cele intamplate dar din pacate astia ne sunt oamenii.Niciodata nu stim ce aveml anga noi, dar orikum considera-te norocoasa ca nu s-a intamplat mai tz, cand poate avea o familie.SA nu-ti treaca prin cap sa-l ierti ca asta nu e om, e un nimik........esti o fata tanara cu un viitor in fata nu lasa pe nimeni sa-ti stea in cale.Cat despre lege, nu stiu cum mai e la noi dar orikum mergi mai departe....eu l-as baga si-n puscarie, putea chiar sa te omoare......fii puternica caci -ti va fi bine.PUPICI
jeanpierre
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:32
de 2 luni nu vb cu un vecin ..azi knd am iesit din casa mi-a zis buna ziua..de 2 ori si eu nu i-am raspuns .dupa care mi-a zis: "fa taranca proasta,nu stii sa raspunzi?!!!" plecand spre iesirea din scaara eu am zis :" taranca proasta e fi-ta!" la care el vine k fraierul si imi da una peste gura de-mi amorteste toata fata.... i-am spus k il salut dak vreau k nu sunt obligata sa-i raspund.el a plecat in casa ,iar eu am sunat la 112...la politie ce sa fac ?depun plangere si nimik... asta seara nu recunostea nimik,k eu mint ,k el nu ma vzt azi,k nu a vb cu mn,k nu a dat in mn.. ce sa mai zic?
criminalul dp crima sterge urmele..asa a fkt si el...fara martori nu poti face nimik..e cuvantul meu impotriva cuvantului lui asa k eu sunt cea"proasta si batuta" si el nu vrea sa jure pe biblie k ma jignit si lovit..traim o tara de kkt in care legea pumnului e in floare din pacate...
puffy1221
Postat pe 27 Martie 2010 23:49
De la: puffy1221, la data 2010-03-27 23:49:58de 2 luni nu vb cu un vecin ..azi knd am iesit din casa mi-a zis buna ziua..de 2 ori si eu nu i-am raspuns .dupa care mi-a zis: "fa taranca proasta,nu stii sa raspunzi?!!!" plecand spre iesirea din scaara eu am zis :" taranca proasta e fi-ta!" la care el vine k fraierul si imi da una peste gura de-mi amorteste toata fata.... i-am spus k il salut dak vreau k nu sunt obligata sa-i raspund.el a plecat in casa ,iar eu am sunat la 112...la politie ce sa fac ?depun plangere si nimik... asta seara nu recunostea nimik,k eu mint ,k el nu ma vzt azi,k nu a vb cu mn,k nu a dat in mn.. ce sa mai zic?
criminalul dp crima sterge urmele..asa a fkt si el...fara martori nu poti face nimik..e cuvantul meu impotriva cuvantului lui asa k eu sunt cea"proasta si batuta" si el nu vrea sa jure pe biblie k ma jignit si lovit..traim o tara de kkt in care legea pumnului e in floare din pacate...


Fa plangere. Te-ai invinetit? Poti scoate certificat legal. Si oricum, chiar daca o sa il gaseasc nevionovat data viitoare o sa se gandeasca de doua ori inainte sa mai loveasca.
Kathara
Postat pe 28 Martie 2010 00:01
gresit spus ca au evoluat la stadiul de animale....sunt mult mai destepte si mai inteligente ca oamenii,deci prin urmare daca jignesti o pers facandu-l animal s-ar putea sa ii placa si sa aibe impresia ca e f inteligent.......cred ca jignim animalele daca ii comparam cu ele pe aceste scursuri ale societatii in care traim......sfatul meu....daca a dat o data va da si a doua oara cu siguranta....asa ca scapa de el si nici prin cap sa nu iti treaca sa te mai impaci vreodata....parintii mei au fost prieteni o perioada buna inainte de nunta,din printesa si iubita nu o scotea p mama,daca iar fi spus cnv ce urma sa se intample il scuipa in ochi,dupa prima sapt d la nunta a batut-o d ia sarit sangele p pereti,dupa asta au urma12 ani din ce in ce mai rai,amenintari cu toporul,o lega d maini si d picioare si o dadea afara din casa,o punea sa se inchine la poza lui,dim cand facea patul gasea cutitul sub perna si tot asa,mai tarziu toate astea s-au indreptat catre mine si fratele meu,ne batea pana ne invinetea si nu mai ieseam cu saptamanile din casa si multe altele.....asa ca iubita mea,tine cont d ce iti spun...fereste-te si d cel care te-a jignit nu mai vb d cel care te si bate.....nici sa nu te mai impaci cu el vreodata...numai bine si mult succesc,crede-ma vei intalni si persoana care sa te merite cu adevarat,cand te astepti mai putin.pupici.
andu390
Postat pe 28 Martie 2010 17:59
Buna , draga mea daca il ierti o sa se repete.Eu iti spun ca ar trebui sa termini orice relatie cu acest individ ,asta in caz ca vrei sa traiesti normal zilele,ani care urmeaza si daca nu vrei sa traiesti un IAD in continuare ,dar tu alegi ce vrei , daca vrei sa vb cu mine sa vb mai multe ...putem sa vb la tel ...sau ..cum vrei tu , dar eu pot sa iti pun o intrebare care mi-a fost pusa si mie : "''''' de ce ai stat ,stai cu el???..........."' ( sau de ce vrei sa stai cu el ?crezi ca merita?)
AINOTNA
Postat pe 28 Martie 2010 23:28
Parerea mea strict personala.... nu te mai chinui nici macar rau sa ii faci... pentru ca poate peste ceva timp ti se intampla ceva....te urmareste sau ce stiu eu...deobicei cam asta e sistemul! Parerea mea...tu sti mai bine, insa ca sfat, daca il sti o fire razbunatoare...in general barbatii sunt razbunatori si reactia de a te duce pe camp...l-ai lovit in orgoliu cumva... schimbari bruste de comportament... nu se poate trece asa repede fara un motiv (asta nu inseamna ca l-ai inselat) poate a auzit el ceva...ca nu trebuia sa reactioneze asa oricare ar fi situatia...e un animal...tu poti sa il faci sa plateasca acum insa gandestete daca vor fi consecinte! Iti urez succes, sanatate si noroc la o pers de alta calitate!
ana_bahebbek
Postat pe 29 Martie 2010 02:01
De la: elutza, la data 2008-07-26 16:22:05am fost la IML si peste doua saptamani trebuie sa ma duc sa imi scot certificatul...momentan nu sa mai intamplat nimic..in schimb imi da sms ca sa il iert ca a fost prost ca nu stie ce a fost cu el...si sa imi fie mila de el..dar oare el avea mila de mine cand ddea cu pumnii si picioarele nu cred...


II pare rau?..nu cred,mai bine zis ii este teama sa nu pateasca ceva (pt ca l-ai denuntat),poate spera sa-ti retragi plangearea..
Felicitari ca l-ai denuntat!
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:13
acum va fi oaie blanda sa_l ierti sau sa_ti retragi plangerea,dar in spate a toate astea il doare undeva de tine din moment ce a facut acele lucruri,nu te uita inapoi,urmeaza tot ce e de urmat si fa_ti alt iubit...astfel de oameni nici nu ar trebui sa traiasca in societate...inchisi undeva pe o insula.....pt toata viata..poop
Tiffani
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii 9 De la: 2007anna32 20 Iulie 2009 16:47
fara speranta 12 De la: roz5bule6lila7 4 Iulie 2009 18:38
ce sa fac? 3 De la: _oktober_ 27 Decembrie 2009 09:33
help.... 17 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:36
ce faceti atunci cand partenerul va ia din libertate sau va "sufoca"? 32 De la: kudika029282 27 Noiembrie 2010 15:12