Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbatii pesti?

am vazut ca tot se pun astfel de intrebari... pun si eu una:D sa vad ce raspundeti ;;)

Postat pe 27 Iulie 2008 19:31
pot fi cei mai buni.......dar sunt si altii in nu mai stiu care decada care sunt cam agresivi si beau un pic cam mult:D
kudl
Postat pe 28 Iulie 2008 10:23
parerea mea e ca sunt prea orgoliosi, extrem de fixisti ...impunatori pana la un comportamnet dictatorial...refuza sa creada ca n-au dreptate in tot si in toate...foarte dusmanosi...din nimic nu vorbesc zile-ntregi...

Postat pe 28 Iulie 2008 12:57
poate ca au impresia ca au dreptate tot timpul da ...dar rai dusmanosi nu sunt...chiar daca lasa impresia asta......au suflet bun chiar daca vor sa para tari si mari
kudl
Postat pe 29 Iulie 2008 02:33
am avut 2 ,,experiente,, de lunga durata cu 2 barbati pesti.. si din pacate nu am prea multe cuvinte de lauda la adresa lor.. chiar mi-am propus sa ii evit cat pot, de atunci..

Postat pe 29 Iulie 2008 02:49
Naspa! Eu nu am cunoscut decat unul; far` de caracter, fara principii decat la suprafata...te puteai astepta la orice de la el; sa te tradeze sau sa se umileasca el care altfel se dadea un mare orgolios!...practic era altfel decat parea!...natura duala, contradictorie....m-a inselat prima impresie!

Postat pe 29 Iulie 2008 09:43
:o toata lumea are impresie proasta despre pesti?eu sa fiu sigurul peste special??? :P

Postat pe 29 Iulie 2008 15:24
sunt destul de calmi si au puterea de a intelege.putin cam sentimentali dar daca ii ai inseamna ca ai ce-i mai buni prieteni
geo_faraonul
Postat pe 30 Iulie 2008 00:56
EU SUNT IMPREUNA DE 3 ANI JUMATATE CU UN BARBAT DIN ZODIA PESTI,EU SUNT FECIOARA,POT SPUNE CA UN BARBAT MAI FRUMOS,DESTEPT,SI CU SUFLET MARE NU AM MAI INTALNIT PANA ACUMA,,INTRADEVAR NU AVEM MEREU ACELEASI GUSTURI DAR AVEM ACEEASI IDEI DE VIITOR,E CALM,RABDATOR,ROMANTIC,SUNT SIGURA CA VA FI SI UN BUN TATA,ADORA COPII,STIE SA FACA SURPRIZE CHIAR DACA EU SUNT MEREU FFFFF CURIOASA,E TOTUL PT MINE,FACEM TOTUL IMPREUNA,E MINUNAT DE 3 ANI ZI DE ZI NUMAI IMPREUNA,EU CRED CA ATUNCI CAND DOUA PERSOANE SE IUBESC SINCER SI CU ADEVARAT,FARA MINCIUNI,CAND TOTUL ESTE CURAT SI CAND PERSOANA DE LANGA TINE ITI ARATA CA TU ESTI CENTRUL UNIVERSULUI LUI,ATUNCI E MINUNAT TREBUIE SI SA CREZI CA ESTI NOROCOASA PT CA SUNT SIGURA CA PT TOATE FEMEILE DIN ACEASTA LUME EXISTA ACEEA JUMATATE SI NU CONTEAZA ZODIA CI INIMA,SUFLETUL,SICERITATEA SI PERSOANA PE CARE O INTALNESTI IMPORTANT E SA TI DAI SEAMA CA E EL ALESUL TAU,SI SA NU IL LASI SA PLECE!!!CE ARE EL NU AM EU SI CE AM EU NU ARE EL,TOCMAI DE ACEEA NE POTRIVIM,PT CA MEREU AVEM DE INVATAT UNUL DE LA CELALALT!
valentina_23
Postat pe 30 Iulie 2008 19:06
cei mai buni amanti!!!!!!!!!!!!
Sugababe
Postat pe 30 Iulie 2008 21:26
Am auzit de cele mai multe ori comentarii cum ca barbatii pesti ar face parte din categoria celor mai mari curvari.
Si poate ca asa si este...datorita firii lor dualiste si contradictorii cu care mama natura i-a inzestrat....fire pe care nici ei nu o pot intelege.Tocmai din acest motiv mai calca si alaturi uneori...cam cum fac si agetatorii, si gemenii(bine, nu-i o regula generala).
Ceea ce nu stie nimeni despre ei este ca barbatii pesti, in adancul sufletului lor sunt cei mai mari sensibili cu un suflet enorm de mare si care au de oferit lucruri foarte frumoase.
Tocmai datorita sensibilitatii lor poarta mereu o masca pe care si-o dau jos numai pt. cine considera ei ca merita cu adevarat.
Sunt mereu in cautarea iubirii absolute , iar persoana iubita trebuie sa fie mereu in schimbare,in evolutie , sa aiba mereu ceva nou de oferit, altfel pestii se plictisesc foarte repede.
Sunt foarte dificili si greu de inteles, dar nu imposibili !

Ally
:-D
Zahira83
Postat pe 1 August 2008 12:06
P.S. :Viseaza foarte mult cu ochii deschisi si de cele mai multe ori, pentru a o face se izoleaza de restul lumii.
Bine-nteles ca revin singurei cu picioarele pe pamant...sau, se mai gaseste cate o varsatoare, cate o fecioara sau o tauroaica sa-i mai trezeasca la realitate.
Zahira83
Postat pe 1 August 2008 12:10
Barbatii Pesti....cei mai buni amanit,cei mai curtenitori din tot zodiacul! au un suflet mare si pot oferi foarte multa dragoste! iubesc cu adevarat dar daca sunt facuti sa sufere devin niste monstrii! se razbuna foarte usor! au puterea magnuifica de a trece peste obstacole si un simt dezvoltat al empatiei! iubesc copiii si pt o familie si-ar da si viata! nu le place sa fie mintiti dar le place sa minta! pot foarte usor sa cada in plasa si sa insele! le place intotdeauna sa aiba o portita de scapare! cea mai groaznica combinatie e intre 2 pesti! eu o traiesc si e foarte aiurea se storc reciproc de energie! dar se pot iubi nebuneste!
margareth
Postat pe 4 August 2008 16:48
Am citit parerile tuturor si vreau sa spun ca fanciulla83 are cea mai mare dreptate.Banuiesc ca a cunoscut destul de bine un barbat in zodia pesti.Spun asta pentru ca prietenul meu este in aceasta zodie si la descris foarte bine, dar totusi nu toti barbatii din z. pesti sunt la fel,tot ce se spune despre ei sunt doar generalitati.Dupa cum spune Valentina 23 ca se intelege bine cu un barbat in z. pesti,ea fiind fecioara, pot sa spun ca si eu sunt fecioara si ma inteleg f. bine cu prietenul meu(din z.pesti). Cine stie, poate femeia fecioara este destinata barbatului peste!
marga_pisy
Postat pe 5 August 2008 10:57
Marga...asa este, am cunoscut multi barbati pesti, la fel cum am cunoscut lei, sagetatori, gemeni si fecioare...de felul meu imi place sa analizez oamenii, indiferent de zodie ( pe care de cele mai multe ori o intuiesc) si sa-i privesc dincolo de aparente, in adancul sufletului lor...asa cum sunt ei...
Pot sa-ti spun ca relatia pesti-fecioara merge deoarece fecioara e cu picioarele bine infipte in pamant si reuseste sa-l aduca la realitate pe visatorul peste care e mai mereu cu capushorul in nori si sa-i ofere acea stabilitate spirituala si materiala de care pestele are atata nevoie....
Dar acum depinde de fecioara(in special barbatii care sunt firi complexate de la mama natura foarte gelosi si posesivi - lucru care-i termina psihic pe pesti si-i fac sa-si ia repede zborul).
Pestii sunt firi foarte stabile si iubitori ai confortului.
Il poti tine muuult timp langa tine doar daca nu-l minti si nu-l privezi de libertatea personala (cea in limita bunului simt). Poate trece chiar si peste inselat(probabil platindu-ti-o cu aceeasi moneda), dar de cele mai sus mentionate are nevoie ca de APA.
Trebuie doar sa-l lasi in apele lui , ca-si revine el singurel...
Ally
:-D
Zahira83
Postat pe 5 August 2008 13:19
Salutare...
Probabil ar trebui sa incep cu specificatia ca sunt cu un 'peste' de patru ani si patru luni[wow, ce a zburat timpul]...
Pestele meu a fost deosebit de timid la inceput, interiorizat, mi-a fost foarte greu sa comunic cu el in anumite momente, dar nu am cedat , am continuat sa lupt in continuare pentru el, pentru relatia noastra. Si sunt leu, stiu ce sa spune de compatibilitatea noastra, totusi nu am cedat.:)

Sunt firi visatoare, dar uneori visele lor sunt foarte departe de a deveni realitate, se lupta mult cu morile de vant din capul lor, isi imagineaza diferite scenarii, se consuma,isi fac planuri de bataie pentru situatii inexistente... Le place sa faca pe detactivii, sa taca si sa dreaga, sa intinda capcane pentru cei din jur si de multe ori sfarsesc chiar ei in ele.

Se deschid mai greu, le pasa prea mult de ce crede lumea si din aceasta cauza de multe ori refuza sa faca ceva ce in ochii unora ar parea ciudat, desi persoana iubita tanjeste dupa acel ceva.Sunt orgoliosi, maniosi, razbunatori, sensibili....Au calitati multe, insa si defectele le sunt pe masura.

Cred ca totusi sunt mereu in vesnica cautare de a descoperi cine sunt si ce vor de la viata, uneori se simt pierduti si au nevoie de cineva langa ei...
tiberia
Postat pe 5 August 2008 17:37
kytty33
Postat pe 5 August 2008 19:36
BUNA...NU-S O IMPATIMITA A DISCUTIILOR PE FORUM.DREPT DOVADA,DUPA CE AM SCRIS UN SFERT DE ORA UN MESAJ PT VOI,NU STIU UNDE L-AM TRIMIS ml-sad0116: ASA CA..REIAU CAT MAI PE SCURT IDEILE DESPRE ENIGMATICA MEA ZODIE(PESTI),INCERCAND SA RASPUND LA INTREBAREA VOASTRA:CE PARERE AVETI DE BARBATII PESTI?
-DACA REUSITI SA LE INTRATI LA SUFLETEL=RAIUL E PE PAMANT(ORICAND SI ORIUNDE II VETI CHEMA,VA VOR FI ALATURI TRUP SI SUFLET)
-DACA LE STARNITI RESENTIMENTELE,FUUUGGITI=IADUL E PE-APROAPE
-DACA NU VA INCADRATI IN CELE DOUA SITUATII,IL VETI CUNOASTE FIE CA CEL MAI BUN SI INTELEPT AMIC,FIE CA INDIFERENTA IN PERSOANA..
NU INCERCATI SA PACALITI UN PESTE.VA V-A LASA SA SAVURATI ASA-ZISA REUSITA ATAT CAT VREA EL,DUPA CARE VETI CONSTATA CA PACALICII SUNTETI VOI.NU VREA SENTIMENTE MARI,CI DOAR SINCER
claudia dita: ITATE.CE-I VETI DA,AIA VETI PRIMI INZECIT.
ESTE CEL MAI GREU(!)DE CUCERIT,DESI II PLACE JOCUL CU FOCUL...DAR REGULILE SI PARTENERUL SI LE ALEGE EL,CAT SE POATE DE DIBACE SI DE SUBTIL,INCAT VA V-A OFERI PLACEREA DE A CREDE CA VOI DETINETI CONTROLUL ABSOLUT.DACA NU JUCATI CORECT,CAND CREDETI CA L-ATI PRINS,VA V-A SCAPA PRINTRE DEGETE.
ESTE AMANTUL PERFECT(!)LA PROPRIU SI LA FIGURAT!ESTE EXTREM DE DISCRET CU AVENTURILE LUI STIIND SA IMPACE SI CAPRA SI VARZA IN ACELASI TIMP.PENTRU CA ALEGEREA PARTENEREI II APARTINE IN REALITATE LUI,II VA OFERI TOATA ATENTIA,ELIBERAND-O DE INHIBITII,"DANSAND" IMPREUNA DUPA ACEEASI REGULARIMESTI CEEA CE OFERI,SI OFERTELE VOR FIIIII
claudia dita: ml-love0087: PARTENERA LUI SE VA SIMTI REGINA CHIAR SI PT O SINGURA ZI,CACI EL STIE SA-I ACORDE ATENTIE SI AFECTIUNE NECONDITIONATA.
NU STIE SA SPUNA "ADIO" PENTRU CA NU-I PLAC CERTURILE,REPROSURILE,IAR TRISTETEA TA L-AR DEZARMA SI L-AI FORTA SA FACA UN COMPROMIS CEEA CE LUI NU-I PLACE IN ACELE MOMENTE.ITI VA OFERI INSA MOTIVE SUFICIENTE SA PLECI TU DIN RELATIE CA SI CUM DECIZIA ITI APARTINE IN TOTALITATE,SI ASTFEL,IESITI AMANDOI BASMA CURATA.
UN PESTE NU SE-NDRAGOSTESTE DE 2 ORI. ml-love0087: INSA CEA CARE VA REUSI SA-I ALINE DUREREA DIN SUFLET DUPA MAREA LUI IUBIRE,SI-A CASTIGAT UN PARTENER DE VIATA ADEVARAT,CACI VA BENEFICIA DE TOT RESPECTUL,AFECTIUNEA,DEVOTAMENTUL,INTELEGEREA SI SPRIJINUL DE CARE ARE NEVOIE PENTRU A SE SIMTI O FEMEIE IMPLINITA SI FERICITA.
DECI...FITI SINCERI IN
claudia dita: SENTIMENTELE OFERITE SI VA V-A RASPLATI INZECIT
GLUMITI IN IUBIRE,DAR NU IUBITI IN GLUMA UN "PESTE",
CACI CINE SAPA GROAPA"LUI",CADE SINGUR IN EA.
ASTEPT MESAJELE VOASTRE PENTRU NELAMURIRI,REPROSURI SAU SFATURI.PANA ATUNCI...IUBITI-VA MULT!
NUMAI BINE!ClauDita
kytty33
Postat pe 5 August 2008 21:22
N-am rabdare sa citesc mai sus , dar va spun ca eu am întâlnit barbatul peste si stiu sigur si cu ochii închisi tot ce s-a scris deja aici.
Intr-un cuvânt, e de neuitat si de neschimbat, nici nu te lasa, dar nici pace nu-ti da. Numai o femeie taur ar putea îndura! Cea mai mare calitate :e un TATA ideal, cel mai mare defect: nu stie nici sa faca bani, nici sa-i pastreze.
Kleena
Postat pe 6 August 2008 06:45
multumesc pentru parerile voastre ... se pare ca unele dintre voi chiar au cunoscut cu adevarat barbatii pestii si se vede asta:P

Postat pe 6 August 2008 20:46
De la: gabriell82, la data 2008-08-06 20:46:20multumesc pentru parerile voastre ... se pare ca unele dintre voi chiar au cunoscut cu adevarat barbatii pestii si se vede asta:P


la care dintre noi te referi?
si la ce calitati in special?
tiberia
Postat pe 6 August 2008 21:35
De la: tiberia, la data 2008-08-06 21:35:53
De la: gabriell82, la data 2008-08-06 20:46:20multumesc pentru parerile voastre ... se pare ca unele dintre voi chiar au cunoscut cu adevarat barbatii pestii si se vede asta:P


la care dintre noi te referi?
si la ce calitati in special?



la cele care au folosit cuvinte frumoase la adresa "pestilor"... calitati? pai pestii fara modestie... au cat toate celelalte zodii la un loc(fara modestie)

Postat pe 7 August 2008 08:26
Sper ca ne multumesti pt. ca am scris si defecte , nu numai calitati...modestie !!!

Take care !
Ally
Zahira83
Postat pe 7 August 2008 12:21
normal ca si calitatile si defectele, dar la pesti... pana si defectul pare ca o calitate:P nu?

Postat pe 7 August 2008 14:15
pestii sunt romantici,buni dar nu poti avea o relatie lunga
timearacz
Postat pe 7 August 2008 23:16
asta zici u ca nu pot avea relatii lungi:P sunt unii si care pot avea:P

Postat pe 11 August 2008 19:53
Pestii au fie relatii de dragoste serioase si luuunnggi,fie aventuri nenumarate in speranta gasirii sufletului pereche...
kytty33
Postat pe 12 August 2008 10:08
Pestii sunt cam dificili uneori si cateodata simti k iti vine sa-i strangi de gat ... dar dak se indragostesc cu adev pot avea relatii d luuunga durata + k sunt foarte atenti cu partenera lor si stiu cum s se poarte

Merita incercati trust me

Postat pe 12 August 2008 19:08
scorpionul si pesti"""""""""este o relatie buna?????????kum se inteleg in rel de cuplu dak au o relatie la distanta?
mcreatza_18
Postat pe 15 August 2008 11:32
eu sunt scorpion si am avut o relatie (mai bine nu o aveam !!!!) cu un peste.nu vreau sa generalizez,sunt pesti si pesti,oameni si oameni...dar un om cu un caracter mai josnic ,o persoana mai perversa n am intalnit in viata mea....interesant ceea ce se spune ca zodiile de apa sunt compatibile in cazul meu nu a fost sa fie...toate cele bune si sper ca la tine as fie exact contrariul
issis81
Postat pe 15 August 2008 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
taur-pesti 63 De la: loredana_22 18 Iunie 2012 18:25
pesti vs fecioara 17 De la: bazgodia 9 Iunie 2009 16:41
femeia balanta si barbatul capricorn 48 De la: susulina 19 Ianuarie 2013 15:22
CEL MAI TARE ZODIAC-Taur 120 De la: addiana 13 Octombrie 2010 17:53
cat de bine :D 10 De la: eka 13 Septembrie 2009 00:42