Setari Cookie-uri

compatibilitate

eu gemeni ..la fel si el
vosi30
Postat pe 1 August 2008 08:31
eu scorpion, el rac, ce parere aveti, merge ?
marcuaurelia58
Postat pe 11 August 2008 15:57
din cite am vazut, auzit e super-tare relatia.... in general orice relatie e posibila diferenta consta in eforturile pe care le depui sa mearga relatia.

Postat pe 12 August 2008 10:23
De la: vosi30, la data 2008-08-01 08:31:03eu gemeni ..la fel si el

de obicei doua zodii la fel se inteleg bine,ideea e k barbatul e diferit de femeia din aceeasi zodie...dar combinatia in cazul tau e frumoasa...tokmai am fost la o nunta dintre 2 gemeni:tineri,frumosi si cu chef mare de distractie.
Bafta!
dydy88
Postat pe 19 August 2008 16:16
uite ink ceva
Gemeni - Gemeni:
Relatia aceasta poate evolua in ambele sensuri, fie una de lunga durata, fie doar o intainire de-o seara. Doi gemeni vor sti de la inceput daca e cazul sau nu sa se implice intr-o astfel de relatie, Libertatea de care au amandoi nevoie, combinata cu lipsa de comunicare ce ii carecterizeaza uneori pe Gemeni poate duce la un deznodamant nu tocmai fericit. Pentru ca relatia sa dureze, in conditiile in care ambii parteneri isi doresc foarte mult asta, este bine ca unul dintre cele mai importante lucruri din relatia lor sa fie comunicarea. Altfel s-ar putea trezi ca au facut alegeri pe care le regreta, inclusiv in materie de sex.
dydy88
Postat pe 19 August 2008 16:21
De la: daana125, la data 2008-08-12 10:23:03din cite am vazut, auzit e super-tare relatia.... in general orice relatie e posibila diferenta consta in eforturile pe care le depui sa mearga relatia.

Postat pe 20 August 2008 18:16
De la: daana125, la data 2008-08-20 18:16:32
De la: daana125, la data 2008-08-12 10:23:03din cite am vazut, auzit e super-tare relatia.... in general orice relatie e posibila diferenta consta in eforturile pe care le depui sa mearga relatia.





dar...eu berbec el rac?

Postat pe 20 August 2008 18:20
Berbec-Rac. Foc si Apa. Racul este atât de diferit de tine, încât întreaga relatie depinde de tine, de atitudinea ta si de cât poti tu sa suporti.

El este foarte atasat de familie si îsi doreste foarte mult un camin. Tu simti nevoia sa cuceresti lumea, sa risti, sa începi proiecte noi, sa vezi o perspectiva mai larga. Racul tânjeste dupa stabilitate si e terorizat de spiritul tau atat de aventuros : îl sperii de-a dreptul! Când o sa încerci sa-i explici ca vrei sa faci ceva maret, pentru omenire, pentru bani sau pentru prieteni, o sa te întrebe scurt de ce nu poti sa ai si tu o slujba normala, ca toata lumea, sa fii subordonatul cuiva. Fiindca un Berbec, chiar si atunci când este angajat într-o firma, tot mai cloceste în secret planuri de independenta : voi sunteti întreprinzatorii lumii. Probabil ca ai sa încerci tot ce se poate pentru a-ti împlini acest scop, ca si cum ai evada dintr-o închisoare. Si racul o sa te întrebe de ce nu stai mai mult pe acasa! Tupeu, nu? El nu are ambitia ta nemasurata, asa ca o sa accepte explicatiile Berbecului, dar tot n-o sa înteleaga niciodata cum poate munca sa fie mai importanta decat caminul.

Daca ai sa reusesti sa treci peste asta si peste capriciile Racului (e o zodie foarte capricioasa si schimbatoare, atât barbatii cât si femeile), Racul o sa-ti ofere o viata de familie ca-n povesti, fiindca el îsi gaseste împlinirea acasa.
Sexual, diferentele dintre voi doi or sa fie de-a dreptul evidente. Racul vrea romantism, sentimente, mângâieri îndelungi, soapte tandre, iar tu pur si simplu nu ai timp de asa ceva : pasiune înflacarata, asta stii tu, dar asta cam sperie un Rac. Berbecul nu prea e sentimental, iar adesea Racul se va simti dezamagit si numai cu un efort foarte mare ai sa reusesti sa-ti satisfaci crustaceul iubit. A, daca reusesti sa-i scrii o poezie, sau ceva în genul asta, te-ai rezolvat pentru ceva mai mult timp, fiindca nu uita niciodata, mai ales când cineva i-a facut un bine sau i-a daruit ceva.

Berbecului îi cam place sa flirteze din când în când si, din pacate, Racul nu uita nici asta. Este foarte emotiv si, cum am mai spus, capricios. Adesea, aceste capricii or sa te enerveze la culme fiindca, exact când te astepti mai putin, Racul se închide în carapacea sa. Ca sa-l scoti de acolo trebuie rabdare multa, iar rezervele de rabdare ale Berbecului sunt limitate.


Postat pe 22 August 2008 17:44
cautatzi si voi pe google...;dar gemeni-gemeni am in familie si sunt compatibili,dar depinde si de la pers la pers.Succes tuturor!!

Postat pe 22 August 2008 17:46
eu fecioara el peste..........cand merge atat de bine...cand mai avem putin si....dar e bine,alte pareri????
lalele
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:35
iar????
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:36
ema draga da' eu cu tine..om fi compatibile?

Postat pe 23 Septembrie 2008 16:38
nu stiu ino.... ce zodie esti????
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:46
sagetatoare..

Postat pe 23 Septembrie 2008 16:47
tu esti ca mama.... hmmm m mainteleg bine cu ea desi are o fire intepatoare......
daca esti sagetuta... io zic ca ne-om intelege.....
aaaa sunt D ...RAC
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:55
uf..mai e o speranta...

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:00
evident ca mai am o speranta!!!!
nu mi-ai citi zodiaaaa????


vaaaai ino..... ma speriii
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:01
ma duc acu..sa m-apuc de citit..

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:04
buna fetelor sunt fecioara iar el gemeni ce parere aveti suntem compatibili
marcuaurelia58
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:07
pai de unde sa stiu...ca nu stau cu voi in casa..

Postat pe 24 Septembrie 2008 21:08
ARE DRAPTATE DYDY88
TINE DE EL CAT POTI
PT CA MERITA
gratuit89
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:00
buna fetelor eu sunt noua pe aici ce ziceti eu sunt o berbecuta simpatica iar el un capricorn senzual suntem compatibili?

Postat pe 14 Octombrie 2008 21:55
eu nu tin cont de astea..sincer....pentru ca de obicei toata lumea spune ca varsator cu elu se inteleg perfect si in unele cazuri asa e...dar credeti-ma ca nu in toate cazurile....asa ca..depinde de om....am stat de vorba cu cineva si mi-a spus daca asta ar fi adevarat ganditi-va ca sunt 12 zodii da?? asta ar insemna 12 caractere de oamenii??? nu cred...va dati seama ca sunt milioane miliarde de caractere..as aca nu mai tineti cont de asta....daca va intelegeti bine daca nu asta e...

Postat pe 15 Octombrie 2008 14:15
dar...eu capricorn...el fecioara?...nu suntem de mult timp impreuna, dar ne intelegem ok, pana acum...adica am mai avut si noi certuri minore care s-au terminat cu un final fericit... in trecut am suferit destul de mult si am inceput sa nu-mi mai fac planuri de viitor alaturi de un baiat, pt ca toate imi erau spulberate. el mi-a spus ca ma iubeste de nenumarate ori si pot spune ca a fost alaturi de mine in momente foarte grele, nu m-a lasat singura o clipa... vrea sa mergem sa ne luam inele la fel, si sa le purtam pe degetul pe care se poarta veregheta...sa fie ceva simbolic, spune el...desi mi-a zis ca el si-ar dori mai mult decat ceva simbolic...si-ar dori ceva real in viitorul cat mai apropiat...si sincer nu stiu ce sa cred, sau sa fac...voi ce-mi spuneti?
crazyme
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:21
VA ROG EU MULT NU MAI CREDETI IN ZODII CREDETI IN VOI DAR MAI ALES IN DUMNEZEU SA VA ADUCA JUMATATEA VOASTRA
ZODIILE SUNT INSELATOARE DACA KIAR NUA DOUA SE POTRIVESC NU INSEAMNA CA TOATE SUNT BUNE SI SE VOR POTRIVI
gratuit89
Postat pe 15 Octombrie 2008 23:22
Are dreptate. Se presupune ca Gemenii si Balanta fac un cuplu excelent dar din toate balantele cu care am iesit nu am fost compatibila absolut deloc cu niciuna.
amelinda_00
Postat pe 17 Octombrie 2008 22:56
de relatia Scorpion-Gemeni ce parere aveti :D? any chance sa evolueze si sa reziste..?
Blondie11
Postat pe 18 Octombrie 2008 00:54
De la: gratuit89, la data 2008-10-15 23:22:52VA ROG EU MULT NU MAI CREDETI IN ZODII CREDETI IN VOI DAR MAI ALES IN DUMNEZEU SA VA ADUCA JUMATATEA VOASTRA
ZODIILE SUNT INSELATOARE DACA KIAR NUA DOUA SE POTRIVESC NU INSEAMNA CA TOATE SUNT BUNE SI SE VOR POTRIVI
ai foarte mare dreptate,totul depinde de cei doi indiferent de zodii(ex.eu-peste iar sotul meu leu-se zice incompatibili,dar ne merge excelent).pe vremea parintilor nostri nu mai era moda zodiilor si uite ca au rezistat relatii de durata cu bune si cu rele.totul depinde de EL si EA!!!
anisa_nisa
Postat pe 28 Octombrie 2008 07:35
eu sunt taur el sagetator .. ne intelegem de minune vreo 2-3 luni unde ne iubim si ne rasfatam de zici ca suntem de nedespartit tin sa va anunt ca avem si o afacere impreuna... ei si vine si cate o saptamana de nu mai il suport langa mine de mi se pare mincinos, fustangiu mai stiu eu cum imi vine atunci dar numai sa nu-l mai vad langa mine de-mi vine sa ies din firma sa dau divort sa-l dau afara din casa............si culmea colac peste pupaza ne-am mai si casatorit. ce va fi?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:59
eu taur el sagetator

Postat pe 4 Noiembrie 2008 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia Fecioara si barbatul Capricorn 7 De la: kudika177596 4 Mai 2010 12:34
Diferentele intre femeia scorpion si femeia berbec . 64 De la: kudika_932448 17 Septembrie 2013 12:24
Barbatul RAC...SOT si AMANT 100 De la: oana_ramona 3 Iunie 2019 12:31
eu pestoaica..el gemeni...oare o sa mearga?? 32 De la: uriashu 29 August 2009 11:26
Buna dimineata! 1 De la: Lyvyus 20 Aprilie 2010 10:21