Setari Cookie-uri

infectie urinala cu E coli

am aceasta infectie de mai bine de 3 ani!am incercat tot felul de tratamente cu antibiotic dar nu am gasit rezolvare si m-am ales si cu o frumoasa Candida.....ma poate ajuta cineva cu un tratament naturist?
alesandu
Postat pe 11 August 2008 12:42
sa nu crezi ca nu am facut urocultura si nu mi s-au prescris antibiotice de fiecare data altele!am ajuns sa ma pricopsesc cu o candidoza frumoasa dar infectia tot nu a scazut...acum nu se mai manifesta cu nik ci doar cand fac analiza!m-am cautat si de vreo malformatie, dar nici asa ceva nu am, slava Domnului!
alesandu
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:16
Si eu am infectie urinara cu coli si candidoza de aia de la antibiotice. Am gasit un medic minunat...mi-a studiat antibiograma si mi-a dat o serie de 3 luni de tratament, cate zece zile pe luna. Primele zece zile gentamicina injectabil de 2 ori pe zi, apoi in urmatoarea luna inca o serie de tratament cu un antibiotic...si acum astept sa imi mai dea o tura...am cam amanat. Sa stii ca ma simt incredibil...parca nu as mai fi bolnava.

Chestia asta imi facea praf viata sexuala, dupa fiecare contact sexual mi se declashau durerile si urinarile dese...era iadul pe pamant. Acum sunt foarte foarte bine!

Postat pe 18 Septembrie 2008 17:09
nu am niciun simptom doar ca stiu ca e acolo!medicul tau e in bucuresti?nu ai putea sa il intrebi de un medic bun in bv?antibiograma se face o data cu urocultura?
alesandu
Postat pe 20 Septembrie 2008 00:08
Da...ceri tu antibiograma... din pacate e o doctoritza cam in varsta de la tzara. Unde am copilarit, e medicul meu de o viatza. Dar e geniala...mereu am subestimat-o si iata ca acum m-a salvat.

Postat pe 20 Septembrie 2008 00:10
De la: alesandu, la data 2008-08-11 12:42:30am aceasta infectie de mai bine de 3 ani!am incercat tot felul de tratamente cu antibiotic dar nu am gasit rezolvare si m-am ales si cu o frumoasa Candida.....ma poate ajuta cineva cu un tratament naturist?
TE DUUUUUUUUUUU LA CEL MAI MINUNAT DOCTOR NEFROLOG>>DOCTOR MIRCEA PENESCU ,SPITALUL CAROL DAVILA ,STR.CALEA GRIVITEI ,NR:4,TELEFON:0213189184 .

Postat pe 9 Noiembrie 2008 14:25
DACA FACETI TRAT CU ANTIB PT INFECTIILE URINARE TRB ,CONCOMITENT CU ANTIBIOTICUL,CA SA NU FACETI CANDIDA,SA LUATI UN COMPLEX DE VITAMINE{B-URI IN GENERAL} SI CEVA GEN BIOTICS PT A VA PROTEJA FLORA INTESTINALA. TOTODATA LUATI SI BETI CEAIURI SAU LUATI URICOL.
NICI UN ANTIBIOTIC,PT ORICE FEL DE AFECTIUNE NU SE IA FARA ACEL COMPLEX DE B-UTI SI BIOTICS...DE ASTA VA ALEGI CU ACEA CANDIDA "DE SUS PANA JOS".
BAFTA
self
Postat pe 1 Decembrie 2008 16:25
pai imi daduse doctorul ceva sa nu fac candida dar se pare ca...nici infectia nu a trecut dupa cat m-am injectat, iar acu ma tratez de candida ....daca nici de data asta nu se intampla nik:))eu zic sa umblu asa infectata....glumesc...de candida scap eu cumva!
alesandu
Postat pe 3 Decembrie 2008 08:44
Si eu am problema asta de cativa ani. Fac infectii urinare o data la cateva luni. Am fost la doctori, mi-au facut analize de urina, inclusiv urocultura si antibiograma, am luat o groaza de tratamente cu antibiotice si degeaba. Nu reusesc sa scap de ele. Am observat ca se repeta cam la 2-3 luni. Nu imi dau seama daca sunt cauzate de ceva anume. am vazut ca mai multe fete ziceau ca au probleme dupa contact sexual. Eu am prieten stabil si o viata sexuala normala si nu am observat sa aiba vreo legatura cu asta. Medicii mi-au spus ca racesc din cauza ca nu ma imbrac bine cand e frig, ca nu ma protejez, insa nici asta nu cred ca e. Mereu am grija sa nu am spatele gol, sa am sosete in picioare, sa nu-mi fie frig. Evit sa umblu mult prin frig iarna, prefer sa stau in casa la caldura. Si cu toate astea, fac mereu infectii. Chiar si acum sunt in situatia asta si nu mai stiu ce sa fac. Am auzit ca ceaiul de merisor ar fi bun, mi-am cumparat de la o farmacie naturista si beau deja de 2 zile, insa nu vad vreun rezultat. Ma simt foarte rau si nu da semne ca ar trece. Deja mi-e teama sa mai stau asa si ma gandesc sa merg la medic(din nou).
meri83
Postat pe 5 Decembrie 2008 12:53
De la: alesandu, la data 2008-08-11 12:42:30am aceasta infectie de mai bine de 3 ani!am incercat tot felul de tratamente cu antibiotic dar nu am gasit rezolvare si m-am ales si cu o frumoasa Candida.....ma poate ajuta cineva cu un tratament naturist?


Da exista tratament naturist foarte eficient cu produse de la firma aloe vera forever.; la inceput se iau 2 flacoane de beri nectar, 1 fl. propolis si 1 fl. A Beta Kar E. dupa care macar o data /an cite 2 fl. de beri nectar. dupa cum cred ca, ti-a spus medicul, E coli este foarte rezistent, nu exista sa-l distrugi complect indiferent cu ce tratament .
Dar se poate sa-l inchida cu cheia.
Am avut E coli, am facut ani de zile tratament cu antibiotice, care, nu a facut altceva decit sa-mi ditruga imunitatea.
Un medic responsabil nu va prescrie tratament pina nu face antibiograma(test unde vede exact la ce tratament raspunde E coli).Asa ca nu te culca pe o ureche, deobicei cind ai infectie urinara, doar la inceput doare, netratat corespuzator faci pielo nefrita sau hidro.care poate duce la insuficienta renala. Odata imunitatea scazuta de la prea multe antibiotice, tratamentul este ne eficient.
Concret; Eu dupa ce am facut tratament cu antibiotice, fara rezultat vreo 2 ani. Am schimbat medicul si anume Diagnostic mi-a dat spitalul Sf. SpiridonProf Zbranca, care, m-a trimis si la prof Ungureanu sp. Parhon Iasi.care m-a si tratat, de la el stiu ca. E coli poate sa stea scuns dar macina fara durere ,sau poate fi zgomotos adica, cu febra cu dureri. in faza de cronicizare nu mai doare decit putin o jena lombara sau dureri nesemnificative in zona ovarelor.Asa ca, mi-a facut mai multe teste, dar si testul de antibiograma repetat la trei zile. mi-a dat tratament soc si m-a urmarit continuu, dupa care tratament de intretinere de lunga durata. Evident desi unii medici nu accepta tratamente naturiste d-lui m-a incurajat si experienta a dat rezultate. Am facut tratament naturist cu Aloe vera forever care, are toate autorizatiile , multe premii si nu se comercializeaza in farmacii vinde direct firma prin agenti, te poti inscrie sa-ti procuri singura la pret de depozit. Esti foarte tinara si trebuie sa ai grija de tine, mai ales ca, poate cindva vrei sa faci un copil E coli se transmite la fat si nu poti sti ce forme dau.Insuficienta renala de obicei este favorizata de infectii ne tratate corespunzator.Eu am o fosta colega de serviciu care, nu a schimbat medicul ( a considerat ca, daca ii vb. frumos este si medic bun), acum face dializa. Nu vreau sa te sperii dar i-a aminte E coli este un microb f.f.f. rezistent, netratat face cele mai urite ravagii si sunt fara dureri, doar daca sunt insotite si de calculi doare, altfel nu.Daca vrei putem discuta mai pe indelete prin Imail. cu stima Dorina
dorina27
Postat pe 8 Decembrie 2008 08:16
De la: alesandu, la data 2008-12-03 08:44:39pai imi daduse doctorul ceva sa nu fac candida dar se pare ca...nici infectia nu a trecut dupa cat m-am injectat, iar acu ma tratez de candida ....daca nici de data asta nu se intampla nik:))eu zic sa umblu asa infectata....glumesc...de candida scap eu cumva!

Candida, se face din cauze cum ar fi; control ginecologic(de la instrumente ),dar, si de la tratamente cum ar fi antibiotice si antiinflamatoare dar si de la prezervativ. Un ginecolog responsabil ar fi trebuit sa-ti spuna.. Fa repetat spalaturi cu; bicarbonat de sodiu sau cu, sare de bucatarie, sau cu, ceai concentrat de pelin, musetel.galbenele etc.Dorina
dorina27
Postat pe 8 Decembrie 2008 08:30
De la: dorina27, la data 2008-12-08 08:16:08
De la: alesandu, la data 2008-08-11 12:42:30am aceasta infectie de mai bine de 3 ani!am incercat tot felul de tratamente cu antibiotic dar nu am gasit rezolvare si m-am ales si cu o frumoasa Candida.....ma poate ajuta cineva cu un tratament naturist?


Da exista tratament naturist foarte eficient cu produse de la firma aloe vera forever.; la inceput se iau 2 flacoane de beri nectar, 1 fl. propolis si 1 fl. A Beta Kar E. dupa care macar o data /an cite 2 fl. de beri nectar. dupa cum cred ca, ti-a spus medicul, E coli este foarte rezistent, nu exista sa-l distrugi complect indiferent cu ce tratament .
Dar se poate sa-l inchida cu cheia.
Am avut E coli, am facut ani de zile tratament cu antibiotice, care, nu a facut altceva decit sa-mi ditruga imunitatea.
Un medic responsabil nu va prescrie tratament pina nu face antibiograma(test unde vede exact la ce tratament raspunde E coli).Asa ca nu te culca pe o ureche, deobicei cind ai infectie urinara, doar la inceput doare, netratat corespuzator faci pielo nefrita sau hidro.care poate duce la insuficienta renala. Odata imunitatea scazuta de la prea multe antibiotice, tratamentul este ne eficient.
Concret; Eu dupa ce am facut tratament cu antibiotice, fara rezultat vreo 2 ani. Am schimbat medicul si anume Diagnostic mi-a dat spitalul Sf. SpiridonProf Zbranca, care, m-a trimis si la prof Ungureanu sp. Parhon Iasi.care m-a si tratat, de la el stiu ca. E coli poate sa stea scuns dar macina fara durere ,sau poate fi zgomotos adica, cu febra cu dureri. in faza de cronicizare nu mai doare decit putin o jena lombara sau dureri nesemnificative in zona ovarelor.Asa ca, mi-a facut mai multe teste, dar si testul de antibiograma repetat la trei zile. mi-a dat tratament soc si m-a urmarit continuu, dupa care tratament de intretinere de lunga durata. Evident desi unii medici nu accepta tratamente naturiste d-lui m-a incurajat si experienta a dat rezultate. Am facut tratament naturist cu Aloe vera forever care, are toate autorizatiile , multe premii si nu se comercializeaza in farmacii vinde direct firma prin agenti, te poti inscrie sa-ti procuri singura la pret de depozit. Esti foarte tinara si trebuie sa ai grija de tine, mai ales ca, poate cindva vrei sa faci un copil E coli se transmite la fat si nu poti sti ce forme dau.Insuficienta renala de obicei este favorizata de infectii ne tratate corespunzator.Eu am o fosta colega de serviciu care, nu a schimbat medicul ( a considerat ca, daca ii vb. frumos este si medic bun), acum face dializa. Nu vreau sa te sperii dar i-a aminte E coli este un microb f.f.f. rezistent, netratat face cele mai urite ravagii si sunt fara dureri, doar daca sunt insotite si de calculi doare, altfel nu.Daca vrei putem discuta mai pe indelete prin Imail. cu stima Dorina
Inca ceva. Dupa fiecare tratament se va face ANTIBIOGRAMA' altfel intoxici organismul inutil E coli este mai smecher decit medicamentele dar nu mai smecher decit laboratntul deci,obligatoriu antibiograma dupa fiecare tratament. Dorina
dorina27
Postat pe 8 Decembrie 2008 08:35
Hello, am citit mesajele voastre si vroiam sa va cer si eu un sfat. Si eu fac infectii urinare de 4 ani. La inceput apareau destul de rar dar in timp s-au agravat si am ajuns sa am si de doua ori pe luna ... atunci cand incepea sa ma doara, mergeam la medic si luam tratament iar dupa ce terminam tratamentul eram linistita doar cateva zile si cosmarul reincepea. Am fost la foarte multi medici si bineinteles fiecare mi-a dat alte tratamente... dar nici unul nu a dat un efect de lunga durata. Iar infectiile in loc sa dispara, mai mult s-au agravat (in plus acum ma doare in mai multe locuri ...) Problema mea e ca la antibiograma mie nu-mi iese nimic. Unii medici au spus ca e posibil sa fie din cauza ca am prea multe medicamente in corp care pot afecta rezultatul antibiogramei. Si din cauza ca nu-mi iese nimic, medicii n-au stiut exact ce tip de antibiotic sa imi dea ... Mi-a iesit in schimb ca am infectie urinara cand am facut urografie (+ alte investigatii - ultima data am fost internata in spital 1 saptamana pentru asta). Deci sigur e asta... Am luat si vaccinul Urovaxom timp de trei luni dar tot degeaba .. a avut efect foarte putin timp (adica inca trei luni dupa ce l-al terminat) ... M-am saturat de atatea dureri pe care le am de 4 ani, medici peste medici, unii care m-au acuzat ca am fost neglijenta ; ca microbii au prins rezistenta din cauza ca am luat dupa capul meu medicamente ... dar am fost de fiecare data la medic !!! am ajuns la concluzia ca de fapt fiecare a crezut ca nu ma doare chiar asa de tare si ca infectia nu e foarte grava ... si nu mi-au dat un tratament suficient de bun ca sa distruga acesti microbi ... Iar un alt medic mi-a zis ca nu voi putea scapa niciodata de asa ceva. Dar nu pot sa cred ca nu exista nimic !!! Stiti cumva un tratament naturist care sa impiedice recidivele ? La mine singurele medicamente care au avut efect bun (fara sa iau antibiotic) a fost urinex, uricol ... dar si cu ele la fel ... e bine atata timp cat le iau ... cand opresc tratamentul, reincep durerile

Postat pe 22 Decembrie 2008 17:56
adriana3 nu se poate sa nu existe ceva insa trebe sa ai rabdare....la mine iese la antibiograma si nu mai am nicio durere....trebe sa ai rabdare si sa nu intri in panica!...trebuie sa bei multe ceaiuri si sa ai grija sa nu-ti fie frig!in plus, verifica un pic daca nu cumva simptomele apar dupa ce ai relatii sexuale.bafta multa!
alesandu
Postat pe 25 Decembrie 2008 11:15
alesandu mersi pt mesaj, am urmarit si asta, dar nu aceste dureri nu au nici o legatura cu relatiile sexuale si nici cu ciclul (pt ca mi-a mai zis cineva ca poate aceste dureri sunt si de la ovulatie) ... dar nici o legatura, imi apar oricand. Intr-adevar, uneori au legatura cu frigul, dar spun uneori pt ca imi apar si in mijlocul verii si atunci nu cred ca mai e vorba de frig... eu cred ca aceasta infectie pe care o am eu a prins imunitate si nu mai reactioneaza la nimic. problema e ca aceasta infectie imi afecteaza toata viata, si cea sexuala (pt ca nu pot face nimic in acele momente) si cea personala (sefii de la munca si profii de la facultate banuiesc ca nici nu ma mai credeau de cate ori le spuneam ca sunt bolnava) ... dar cel mai frica imi este ca aceste infectii asa de frecvente de care nu mai scap de 4 ani sa nu imi afecteze fertilitatea. e adevarat ca din cauza lor poti sa risti sa nu mai faci copii ? nu mai stiu ce sa mai fac ... de ex acum iau niste pastile naturale (nu mai stiu ce contine dar sunt pe baza de plante ceva) dar ma ajunge undeva la 50 lei noi pe sapt sau la o saptamana jumate. Iar daca le intrerup o iau de unde am plecat ... am dat milioane pe medicamente si medici pana acum si degeaba ... aaa ... si mi-a mai zis un medic ginecolog ca daca fac un copil o sa scap dupa aceea de aceste infectii. De ce ? nu stiu, pt ca n-am mai intrebat, eram prea nervoasa din cauza rezultatelor superficiale de la ultima internare. Dar ma intreb daca e adevarat. Voi stiti ceva de asta ?

Postat pe 26 Decembrie 2008 15:09
Buna fetelor...si eu ma confrunt cu aceeasi E.Coli si m-am ingrozit cand am vazut mesajele postate de voi. Tocmai am citit un studiu in care analizasera cca 300 tulpini ale acestui bacil si mai toate aveau rezistenta la antibiotice gen ampicilina, augmentin etc. Tot in acel studiu scria ca toate cele 300 de tulpini sunt 100%sensibile la cefalosporine puternice cum sunt cefuroxim sau cefoperazon. Mie mi-a prescris medicul, in urma antibiogramei, cefuroxim si mult ceai de musetel, salvie si coada soricelului. Sper sa treca... Multa sanatate
carmen_madalina
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:08
Pentru cele care aveti un partener stalil: sa faca si el o urocultura, deoarece s-ar putea ca el sa fie infectat cu e coli si sa te reinfecteze. Eu fac si eu infectii cu e coli de vreo 2 ani si am facut tot felul de analize si tratamente dar imi tot apar. eu faceam analiza urinei dupa tratament dupa 21 de zile si nu-mi mai iesea in urina bacteria. dupa o luna si ceva iar ma lua cate o cistita si iar aparea in analiza e coli. sa faca si partenerul urocultura!!
miky1
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:29
De la: carmen_madalina, la data 2009-01-19 16:08:41Buna fetelor...si eu ma confrunt cu aceeasi E.Coli si m-am ingrozit cand am vazut mesajele postate de voi. Tocmai am citit un studiu in care analizasera cca 300 tulpini ale acestui bacil si mai toate aveau rezistenta la antibiotice gen ampicilina, augmentin etc. Tot in acel studiu scria ca toate cele 300 de tulpini sunt 100%sensibile la cefalosporine puternice cum sunt cefuroxim sau cefoperazon. Mie mi-a prescris medicul, in urma antibiogramei, cefuroxim si mult ceai de musetel, salvie si coada soricelului. Sper sa treca... Multa sanatate
dar medicul nu ti-a spus si ce ramane in organism dupa consumul acestor cefalosporine???si cum ficatul tau trebue sa lupte din greu sa detoxifice organismul in urma curei cu cefalosporine???sau cu oricare alt antibiotic? ar fi fost dragut din partea doctorului sa-ti recomande si ceva pt detoxifiere...asta asa ca sa nu iti suprasoliciti ficatul(care filtreaza o cantitate destul de mare de sange,de oridinul a miilor de litrii)p.s. Am informatii de valoare despre remediul acestor probleme...cine este interesat sa ma contacteze
silviu_m74
Postat pe 24 Februarie 2009 19:14
E coli este o bacterie asa cum s-a spus f.rezistenta,si eu am avut infectie cu ea si dureri groaznice,am ignorat totusi tratamentul(facut si antibiograma) medicamentos al medicului si am folosit timp de 3 luni produsele da la Forever,care m-au ajutat enorm.Au trecut 5 ani de atunci fara sa mai apara acea bacterie.Intr-adevar tratamentul cu produsele naturale luate a fost foarte eficient,si tin sa va anunt ca exista si antibiotic natural-PROPOLISUL- pe care il folosesc in orice faze de infectii deoarece are un spectru larg de utilizare. Sanatate tuturor!!
De ce va tot chinuiti cand aveti la dispozitie solutia?!
rodilantos
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:12
si eu am simtit
kudika015298
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:31
i ce anume ati folosit de la forever?
alesandu
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:21
Buna fetelor! Am mai scris despre e coli! Tin sa va zic ca acum 6 saptamani am fost operata de chist ovarian.
Senzatiile de cistita dupa contact sexual si in perioada ovulatiei erau datorate chistului care era zgandarit. Mi se spunea de carte doctori ca am vezica hiperactiva, dar era defapt din cauza chistului.
Pot spune ca acum nu mai am senzatiile acelea pe care le aveam dupa ce urinam. Acum uemeaza sa-mi fac analize la un endocrinolog.
Multa sanatate la toate!
miky1
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:39
AM FOLOSIT: BERY NECTAR 2FL/LUNA,ALOE BLOSSOM TEA 2 LITRI/ZI, PROPOLIS 2X2/ZI, PROBIOTIC 3X1/ZI , A BETA CAR E 3X1/ZI.
CU REZULTATE.
MULTA SANATATE TUTUROR!
rodilantos
Postat pe 29 Aprilie 2009 23:32
De la: rodilantos, la data 2009-04-29 23:32:31AM FOLOSIT: BERY NECTAR 2FL/LUNA,ALOE BLOSSOM TEA 2 LITRI/ZI, PROPOLIS 2X2/ZI, PROBIOTIC 3X1/ZI , A BETA CAR E 3X1/ZI.
CU REZULTATE.
MULTA SANATATE TUTUROR!
vai cat de bolnavi au fiost unii oameni...aproape toate bolile le-au avut si s-au tratat cu produse de la forever...este o cheltuiala fosarte mare si nu este garantata...un produs mai eficient ar fi TRANSFER FACTOR PLUS....stimuleaza sistemul imunitar cu pana la 437% si este 100% natural...cunoscand faprtul ca sistemul imunitar este principala arma a organismului in combaterea oricarei infectii,multi sunt de parere ca acest produs este exceptional......uitati aici cateva pareri ale oamenilor din lumea intreaga referitor la acest prudus si la tratarea E Coli :
http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+plus+e+coli&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
silviu_m74
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:53
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:58
dupa ce am citit tot ce scrieti voi,mi-e groaza.......... in urma cu 6 ani au inceput problemele si pt mine,dureri si usturimi groaznice la urinare ,kre era f frecventa. Am urmat 1 tratament cu antibiotice,a trecut durerea si usturimea, dar a ramas urinarea frecventa, problema pe kre o am si acum si nu stiu cum sa scap de ea. am mai avut crize,pe care le tratam cu antibiotice, ma klmau pe moment, dar problema nu trece, am facut mai multe analize de urina, de sange, kre ies NEGATIVE, stiu k este E coli,tot din analizele pe kre le-am facut cand aveam crize.... dak este negativ eu de ce urinez des, mai ales noaptea, aveti idee? cik sa ma imbrac f bine, sa am sosete........ Eu am grija de aceste lucruri si sa nu mai vb k sunt putin obsedata de microbi, deci cu igiena nu sunt probleme. poate sa-mi zik cineva cum sa scap de aceasta urinare frecventa(ceva naturist)? va multumesc
N3LLI
Postat pe 3 Mai 2009 00:02
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 14:00
buna! am avut aceasta infectie urinara acum un an si am procedat astfel: am facut o analiza a urinei si cu aceasta analiza care dovedea prezenta e coli am mers si la ginecolog. faza e ca am atarnat mult pana m am decis sa merg, pt k s super rusinoasa, si mi e si frica de spitale dar muream, era oribil. faceam pipi din 5 in 5 min si ma durea, ustura. faceam bai calde cu apa sarata, ceai de musetel, tantum rosa, sau solutie cu betadina vaginala, dar nimic nu ma ajuta. era oribil. si, sa revin, si ginecologul mi a spus acelasi lucru. de la urocultura, medicul mi a prescris 2 antibiotice. ginecologul la fel, numai ca treaba asta cu urina are trecere si prin partea cea mai importanta a unei femei si, de aceea m am dus si la ginecolog. mi au prescris o saptamana sau 2 sa iau augmentin, da, pt k e o bacterie super nenorocita si daca nu o termini, apare iar si iar!! eu o avusem de 2 ori deja. si dupa ce terminam augmentinul, mai trebuia sa iau inca o sapt nolicin, un alt antibiotic dar mai slabut. ginecologul mi a prescris in acelasi timp cu acestea, sa folosesc niste ovule moi, care se introduceau in vagin seara inainte de culcare, poliginax, tocmai pt a nu se activa vreo ciuperca in vagin din cauza antibioticelor, si pt pipi din 5 in5 min, niste no spa. a fost excelent! m am vindecat. totusi, am ramas cu o mica sensibilitate, pe care o resimt cand am contact, si anume, daca nu sunt foarte bine lubrifiata, ca sa spun asa, este foarte dureros. daca iubitul meu are grija sa ma excit f bine, nu este absolut nici o problema. deci, tratati o pe coli bine de tot, k altfel nu se vindeca si suferiti multa vreme. sanatate! aaa... sa nu uit, daca vreti sa va aline putin usturimea din timplu urinarii, luati pliculete de uricol, 2 pe zi . e ieftin si tot de la ginecolog il stiu. pup
cami83i
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:13
Anumite produse de la Forever au eficienta in aceasta infectie groaznica ,pt. acele persoane care se chinuie de multi ani, cu tratamente alopate si tot felul de incercari fara rezultate, ma pot contacta la adresa de e-mail rodilantos@yahoo.com. Numai bine tuturor!
rodilantos
Postat pe 19 Octombrie 2009 20:39
De la: rodilantos, la data 2009-10-19 20:39:22Anumite produse de la Forever au eficienta in aceasta infectie groaznica ,pt. acele persoane care se chinuie de multi ani, cu tratamente alopate si tot felul de incercari fara rezultate, ma pot contacta la adresa de e-mail rodilantos@yahoo.com. Numai bine tuturor!
aceste produse nu au niciun efect terapeutic,unele din ele fiind cu adaosuri CHIMICE DE SINTEZA cum ar fi :
METILPARABEN,SORBITOL ( E-420) , SORBAT DE POTASIU ( E-202), BENZONAT DE SODIU( E-211), GUMA DE XANTAN(E-415).....
silviu_m74
Postat pe 20 Octombrie 2009 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma omoara raceala! 19 De la: Ellektra 15 Februarie 2012 12:45
reduceri pentru pensionari si studenti la interventii stomatologice 1 De la: eley 22 Iulie 2011 13:15
E urgent. 6 De la: snakewoman 30 Septembrie 2009 14:22
vreau sa ma sinucid. Cate pastile de distonocalm ar trebui sa iau ca sa fiu sigura ca reusesc? 297 De la: magda9 14 Octombrie 2019 23:07
operatie de hernie de disc cervicala c5-c6 1 De la: Lazar_Valentina 31 August 2011 21:06