Setari Cookie-uri

infectie urinala cu E coli

fati bai cu bicarbonat de sodiu 1 kg de apa o fingura de bicarbonat de sodiu bagat in erigator
si spalaturi vaginale
kudika_22693
Postat pe 3 Decembrie 2012 18:27
De la: alesandu, la data 2008-08-11 12:42:30am aceasta infectie de mai bine de 3 ani!am incercat tot felul de tratamente cu antibiotic dar nu am gasit rezolvare si m-am ales si cu o frumoasa Candida.....ma poate ajuta cineva cu un tratament naturist?



Sı eu fac ınfectıe urınara tot tımpul dın cauza rınıchılor....am pıetre sı ın momentul cınd elımın apare sı ınfectıa....eu ma tratez cu cıpro daca aı auzıt....e fff bun....daca nu aı ıncercat ar fı bıne sa cıtestı prospectul....sau sa ıntrebı un medıc....la noı nu se prea da...medıcıı nostrı nu l cunosc asa bıne....ıar candıda sıgur aı facuto de la antıbıotıcıle de rahat....sı cıpro e un antıbıotıc dar da rezultate sıgure....daca nu aı de unde sa l ıeı da mı un mesaj ın 22-23 ajung ın ro sı tı l trımıt prın posta dar nu ınaınte sa vb cu un medıc....
selin32
Postat pe 18 Iunie 2013 11:18
Mama mea a scapat de infectia urinara, band 2 l de ceai/zi, din: matase de porumb, codite de cirese/visine, coada calului, codita soricelului...nu le stiu denumirea la toate, insa toate au efect diuretic si antiseptic pentru rinichi! !
rondina
Postat pe 18 Iunie 2013 14:14
Iata un studiu medical foarte serios care arata ca o sursa importanta de infectie este carnea de pui din comert.
"This study demonstrates that some E. coli from retail chicken meat and other food sources are closely related to E. coli causing human UTIs(urinary tract infections). Since a food animal reservoir apparently exists for E. coli that cause urinary tract and other extraintestinal infections, this further reinforces the need for responsible antimicrobial drug stewardship in veterinary medicine and food animal production as well as in human medicine."
http://wwwnc.cdc.gov/eid/article/16/1/09-1118_article.htm


kudika_942937
Postat pe 19 Noiembrie 2013 19:23
De la: kudika_942937, la data 2013-11-19 19:23:43Iata un studiu medical foarte serios care arata ca o sursa importanta de infectie este carnea de pui din comert.
"This study demonstrates that some E. coli from retail chicken meat and other food sources are closely related to E. coli causing human UTIs(urinary tract infections). Since a food animal reservoir apparently exists for E. coli that cause urinary tract and other extraintestinal infections, this further reinforces the need for responsible antimicrobial drug stewardship in veterinary medicine and food animal production as well as in human medicine."
http://wwwnc.cdc.gov/eid/article/16/1/09-1118_article.htm





Multa paranoia e in lumea asta...
kudika226898
Postat pe 20 Noiembrie 2013 19:59
De la: kudika_972249, la data 2014-08-12 18:56:46Buna .Si eu am avut infectie urinara si am incercat cativa ani tratament cu antibiotice fara nici un rezultat, in sensul ca recidiva infectia dupa terminarea tratamentului.Am inceput sa caut un tratament naturist pentru ca din cauza antibioticelor am facut candidoza si am incercat d-mannose cu asparagus de la Swanson.Le-am gasit la o firma in Cluj-Napoca, site-ul lor este www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate va doresc!



Reclama...
kudika226898
Postat pe 13 August 2014 16:22
Pentru cistite si infectii urinare eu folsoesc de cativa ani un medicament din plante, care se gaseste in orice farmacie: Cystinol Akut, mi l-a recomandat acum cativa ani un doctor si ca adjuvant in tratamentul cu antibiotice si ca tratament pur si simplu in formele mai usoare, incipiente de cistita si pentru cure preventive in anotimpul cistitelor...
lolo2012
Postat pe 21 August 2014 15:19
Pt. E.coli incercati cu argint coloidal; eu am luat cuminol fara antibiograma si cam dupa o luna a recidivat, apoi mi-am facut analize si aveam E.coli si am luat un antibiotc de pe antibiograma "nolicin", si am luat si argint cooidal cam doua saptamani, si anlizele mi-au iesit ok; ar mai fi si tinctura de ienupar, arnica, cimbru, propolis luate asa combinat, si musai o dieta vegana cat mai alcalina pe perioada tratamentului, si multe sucuri naturale de la storcator, plus alte chestii cum ar fi: merisor, echinacea, ceai de coada calului, matase de porumb. Ar fi bune si cateva clisme cu musetel. Daca le combinati astea toate ar trebui sa scapati.
kudika_976340
Postat pe 13 Noiembrie 2014 11:26
De la: kudika_976340, la data 2014-11-13 11:26:01Pt. E.coli incercati cu argint coloidal; eu am luat cuminol fara antibiograma si cam dupa o luna a recidivat, apoi mi-am facut analize si aveam E.coli si am luat un antibiotc de pe antibiograma "nolicin", si am luat si argint coloidal cam doua saptamani, si anlizele mi-au iesit ok; ar mai fi si tinctura de ienupar, arnica, cimbru, propolis luate asa combinat, si musai o dieta vegana cat mai alcalina pe perioada tratamentului, si multe sucuri naturale de la storcator, plus alte chestii cum ar fi: merisor, echinacea,usturoi, ceai de coada calului, matase de porumb. Ar fi bune si cateva clisme cu musetel. Daca le combinati astea toate (cele naturiste) ar trebui sa scapati fara antibiotic.
kudika_976340
Postat pe 13 Noiembrie 2014 11:29
De la: lolo2012, la data 2014-08-21 15:19:17Pentru cistite si infectii urinare eu folsoesc de cativa ani un medicament din plante, care se gaseste in orice farmacie: Cystinol Akut, mi l-a recomandat acum cativa ani un doctor si ca adjuvant in tratamentul cu antibiotice si ca tratament pur si simplu in formele mai usoare, incipiente de cistita si pentru cure preventive in anotimpul cistitelor...


Asa este. Cystinol Akut este bun mai ales in curele de prevenire ale recidivei!
jurnalul
Postat pe 8 Decembrie 2014 17:57
1. trebuie vazut daca nu are si sotul infectie urinara...poate sa nu aiba simptome dar sa tee infecteze de fiecare data.
2. Baile alternante ca tratament natural fac minuni in calmarea durerilor si a inflamatiei, in plus creste sistemul imunitar iar daca te tii de ele poti scapa si de infectie. E probata pe mine. Timp de cel putin 10 seri, inainte de culcare ca sa nu iesi prin frig dupa tratament: ai nevoie de 3 lighene: 2 cu apa fierbinte cat poti sa suporti, unul cu apa cu gheata. Stai 3 minute cu sezutul in ligheanul cu apa fierbinte (ai grija sa nu depaseasca 3 min) apoi 30 de secunde in ligheanul cu apa rece cu gheata timp in care stai cu picioarele in cel de-al 3-lea lighean (cu apa fierbinte) succes.
3. un alt tratament eficient pe care-l facem la centrul de sanatate Herghelia(trebuie facut sub supraveghere medicala dar e genial) se cheama fever treatment, prin care se induce febra. Stim cu totii ca in timpul febrei organismul lupta cu boala si se formeaza leucocite (soldatei).
Catana_Emanuela_1
Postat pe 29 Noiembrie 2015 06:45
Buna! Mai stii numele doctorului care te-a tratat?
Fabbyan_Tzatzarca_1
Postat pe 11 Ianuarie 2017 02:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infectie urinala cu e coli 3 De la: Baiat_virgin 27 Ianuarie 2012 21:53
as dori sa discut cu un psiholog 3 De la: kudika472015 3 Septembrie 2012 15:16
mancarime insuportabila de gingii 28 De la: Summer_ 8 Decembrie 2010 00:14
am hpv 3 De la: Lexy87 23 Februarie 2009 19:03
ce sa fac?:(( 21 De la: bruneagra25 22 Iunie 2009 10:08