Setari Cookie-uri

femeia rac

am vazut tot felul de opinii despre gemene, sagetatoare, fecioare, balante etc
dar despre femeia rac?
cum e de fapt femeia rac? femeia - mama sau dracusor impielitat?
v-ati inteles cu ea sau nu?
astept pareri
dana_brb
Postat pe 13 August 2008 17:34
este si una si alta
rozana
Postat pe 19 August 2008 14:09
eu sunt rac si... este o zodie frmoaa ca de ne punem ceva in cap int-un final il terminam ar cu greu si nimic si nimeni nu ne poate schimba dcizile..sunt foarte sensibile ca femei...am intalnit persoane din zodia rac si mam inteles f bine...treaba este ca noi raci suntem destul de falsi si stim sa mintim f bine si sa jucam teatru adevarat...avem imaginatie bogata...visam destul e des cu ochii deschisi si la ucruri cam imposibile si traim in lumea noastra..dar si cand ne trezim l realitate suntem cei mai tari..
mamaia22
Postat pe 24 August 2008 00:24
in mare parte ceea ce a scris "mamaia 22" ..parca... este adevarat...
pacat ca... multe dintre noi, traim intr-o lume imaginara si ne lasam prea mult calcate in picioare...tocmai din cauza sensibilitatii cu care suntem inzestrate...
PURCELL
Postat pe 27 August 2008 19:26
in mare parte ceea ce a scris "mamaia 22" ..parca... este adevarat...
pacat ca... multe dintre noi, traim intr-o lume imaginara si ne lasam prea mult calcate in picioare...tocmai din cauza sensibilitatii cu care suntem inzestrate...
PURCELL
Postat pe 27 August 2008 19:26
Da,asa este cum spuneti.Suntem dotate cu multa sensibilitate,dar suntem niste mame fff bune pt copiii nostri-pt familie in general. Sa va mai spun?Suntem bune organizatooare,cu putere mare de munca......
Ajunge,ca dupa aceea ne laudam prea tare.

ulicatatii
Postat pe 28 August 2008 08:39
Buna,
Eu sunt rac cu ascendent in rac, deci suta la suta rac. Am avut perioada mea de sensibilitate, emotivitate excesiva, totul dus la extrem pana cand am realizat ca trebuie sa lupt cu mine pentru a depasi aceste handicapuri, asa cum le numesc.Acum, am ajuns sa nu ma mai confund cu un rac pt ca toate elemenetele considerate de mine negative le-am depasit. Parerea mea e ca partea genetica poate fi corectata cu munca, caracteristicile zodiei pot fi cizelaye in timp daca exista vointa.
E usor sa te plangi si sa te complaci, mai greu e sa faci ceva pt a-ti depasi problemele.
Una din voi spunea ca are orgoliu si se inchide in carapacea ei calda. Dar a incercat sa faca opusul, sa isi spuna opinia fara teama, sa lupte, sa se faca auzita????........ singure va faceti viata, ai uitati putin de zodii, si priviti mai mult inspre voi si ceea ce vreti sa fiti cu adevarat.
Spre sa nu-mi fie luat in nume de rau pragmatismul,dar nu suport oamenii care doar stiu sa se planga si sa dea vina pe diversi factori externi.
kloe2008
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:18
eu sunt rac si-am dat de-un varsator...si nu e chiar vai de mine.ies scantei ca amandoi suntem orgoliosi si incapatanati, dar pana la un punct...apoi lucrurile se aplaneaza si cei 2 invata sa convietuiasca:varsatorul are spirit practic si e intreprinzator.racul e casnic si visataor...in cele din urma daca e iubire merge treaba.

Postat pe 25 Octombrie 2008 20:43
De la: ny, la data 2008-10-25 20:43:58eu sunt rac si-am dat de-un varsator...si nu e chiar vai de mine.ies scantei ca amandoi suntem orgoliosi si incapatanati, dar pana la un punct...apoi lucrurile se aplaneaza si cei 2 invata sa convietuiasca:varsatorul are spirit practic si e intreprinzator.racul e casnic si visataor...in cele din urma daca e iubire merge treaba.


same here!!! eu rac si el varsator!!! scantei mare cand nu avem aceeasi opinie, dar dupa ne calmam si discutam ca civilizatii :) in total relatia este foarte frumoasa!:)

Postat pe 29 Octombrie 2008 10:10
De la: AndreeaSlavu, la data 2008-10-29 10:10:56
De la: ny, la data 2008-10-25 20:43:58eu sunt rac si-am dat de-un varsator...si nu e chiar vai de mine.ies scantei ca amandoi suntem orgoliosi si incapatanati, dar pana la un punct...apoi lucrurile se aplaneaza si cei 2 invata sa convietuiasca:varsatorul are spirit practic si e intreprinzator.racul e casnic si visataor...in cele din urma daca e iubire merge treaba.


same here!!! eu rac si el varsator!!! scantei mare cand nu avem aceeasi opinie, dar dupa ne calmam si discutam ca civilizatii :) in total relatia este foarte frumoasa!:)
si eu sunt rac si el varsator ! ne iubim extraordinar de mult iar la anu urmeaza sa ne casatorim pipici
ramonicka
Postat pe 5 Noiembrie 2008 10:15
Femeia rac este sensibila,iubitoare si dragastoasa.
Este pasionala atunci cand iubeste.
gyna64
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:39
si eu tot rac sunt:)
intr-adevar in mare parte aveti dreptate,sunt altfel decat celelalte persoane dar din pacate mi-as fi dorit sa fiu un pic mai puternica in ceea ce priveste relatia...las totul de la mine si primesc suturi...ma rog...ganditi-va ca de 3 ani jum sunt cu un scorpion...cateodata cred ca o sa ajung sa vb singura pe strada si la fel de repede imi si trec nervii pt ca intr-adevar cand iubim ,iubim
din pacate nu stiu daca e ceva bun sau rau in asta...ca de suferit am suferit destul:) va pooooop
diana_md
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:20
femeia rac..este ff galagioasa:)))..traieste din amintiri ...si mereu este ranita pt ca ofera prea multa increderea si bunatate unor persoane care nu si-au castigat acest drept..ai grija cu prietenii falsi;)..si nu ierta de doua ori o persoana care ti-a gresit..
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:34
apropo...nu pune totu la suflet si nu te enerva din orice ca de multe ori nu se merita...mult noroc
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:36
eu sunt rac si el e fecioara,well ce pot sa spun, nu trec peste figurile si caprciile lui decat cu limita.e adevarat ca e un tip smart , la final de doctorat intr-una din cele mai bune universitati europene si nu numai,,dar si eu studiez tot in aceeasi universitate, deci chestia asta nu ma impresioneaza atat de mult.
on the other hand mai am un varsator care-mi da tarcoale, frumusel foc, cald si tare educat dar cam lenes si delasator- si daca stau sa judec pragmatic ,nu stiu cum poate arata viitorul alaturi de un om care asteapta mereu sa fie impins de la spate.
totul depinde de educatie , atractie si arta de a comunica, in fnd nimeni nu e perfect:)
laviniamariad
Postat pe 20 Noiembrie 2008 10:12
De la: monalisa2000, la data 2008-09-06 11:16:00Cea mai nasoala zodie de pe fata de pamant.Ma rog, parerea mea despre zodia mea.Sensibilitate excesiva, dusa pana la extremul extremului, incapatanare de multe ori prosteasca asociata cu un orgoliu la fel, cand nu-i convine ceva in loc sa-i spuna omului in fata ce si cum, se bosumfla si se baga la el in carapace acolo unde e cald si bine si de unde nu-l mai scoate nici dracu decat cu mari eforturi; genul de om care se zbate si ajuta pe toata lumea pt ca el considera ca fiind obligatia lui cosmica sa-i ajute pe toti in toate problemele, e sigur rac( bineinteles, de regula din aceasta caracteristica deriva o groaza de probleme si vesnica intrebare :de ce n-oi fi stat eu in banca mea, sa-mi vad de treaba, ca doar nu sunt maica teresa , si vesnicul raspuns :pt ca nu pot fi altfel)Visatori, traiesc intr-o lume imaginara unde toti sunt buni la suflet la fel ca ei, unde nu li se poate intampla nimic rau, pt ca ei de fapt raman niste copii toata viata si cum sa-i faci rau unui copil , doamne fereste.In esenta, niste inadaptati la lumea actuala in care nu prea mai conteaza calitati gen loialitate, bunatate, sinceritate, atasament fata de casa si familie. Cam asa sunt toti racii pe care-i cunosc si am studiat indelung problema.Mare noroc daca da peste un partener dintr-o zodie care sa-i inteleaga nevoia de afectiune, de siguranta, capriciile si psihicul destul de labil - de preferat un peste sau un taur.Pt ca daca se intalneste cu vreun varsator sau vreo balanta, o sa fie vai de el.


draga mea... cat de bine ma descrii....
insa as vrea sa completez ca noi racii suntem familistii perfecti.. devotati 100% sotului, copiilor si casei...
betterrr
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:15
si eu tot in zodia rac sunt...mi-am amintit dupa ce am citit tot ce ati comm voi despre "noi"un lucru...scria undeva ceva de genu,sfat pt barbatii kre au intalnit-o pe femeia -rac"poate la icneput o vor considera prea agasanta si sufocant de iubitoare si afectiva insa dupa ce vor cunoaste si alte femei se vor convinge si vor alerga intr-un suflet inapoi la ea implorand-o sa-i accepte in viata ei...ei bine asta e cel mai adevarat lucru posibil,mi s-a intamplat de n* ori sa pun suflet in relatii din kre nu a iesit nik...cel putin nu ceea ce imi doream eu...tipii au fost plictisiti de mn pt k ofeream prea mult fara sa cer nimik,eram la locul meu,usor de controlat,fidela...respingeam orice posibil pretendent dk exista cineva in viata mea,de aceea tipii cu kre au avut relatii se culcau pe o ureche considerand k orice ar face ii voi accepta si ii voi ierta la infinit.faza asta a tinut o vreme insa eu...cu toata iubirea mea si lumea mea magica si plina de bunatate n-am mai putut sa ma multumesc cu "nimik".asa k am parasit fiecare relatie la timpul potrivit sau ma rog,mai tarziu dupa ce m-am convins k nu merita si am reusit intotdeauna sa am puterea s-o iau de la capat...acum sunt singura ,pt moment...singuratatea este cea mai trista stare pt mine ,nu pot trai fara sa ofer iubire cuiva,nu conteaza cui anume de cele mai multi ori,important e sa fie cineva acolo...cam asta e defectu nostru colosal:IUBIM DIN PRIMA CLIPA,DIN A 2A DEJA NE OFERIM CU TOTUL SI NU ASTEPTAM SA FIM CUCERITE...NE COMPLACEM IN SITUATIA ASTA CU GANDUL LA IUBIREA VESNICA SPERAND K DE DATA ASTA E PT ULTIMA DATA,NE AMAGIM,REALIZAM...SI PARASIM RELATIA...CAM ASA SUNTEM NOI
nelyda_yo
Postat pe 2 Decembrie 2008 21:11
CITA DREPTATE AI NELYDA SI EU SUNT TOT RAC SI M-AM REGASIT IN DESCRIEREA FACUTA DE TINE. CRED CA SUNTEM PREA BUNE PT SOCIETATEA ASTA REA SI FARA INIMA,UNDE FIECARE SE GINDESTE DOAR LA EL
49ruu
Postat pe 2 Decembrie 2008 21:55
MonaliSSA!!!!


felicitari!!!

perfect tot ce ai scris tu!!!!Sunt RACUSHOR si eu !!N u sunt mandra deloc ..incerc sa schimb tot ceea ce se spune despre zodie,dar degeaba!!!AsA SUNT intrutotalitate nimic falssss!!!




DOAMNE FERESTE SA MA SUPERE CINEVA SI SA SE IA DE MINE!!!SENSIBILA LA MAXIM,NU SPUN NIMANUI CEEEA CE SIMT ...DACA MA DERANJEAZA ANUMITE LUCRURI
MA INTERIORIZEZ LA MAXIM !!!!!!




AIUREAAA DE TOOOOOOT!!!GREU IEI O DECIZIE,NAIVITATE,TIMIDITATE,LA MAXIM!!!!!






UN LUCRU BUN !!!!!!


SUNTEM CEI MAI NOROCOSI DIN TOT ZODIACUL AVEM NOOC CU CARUL`````



SI NE GASIM INTR-UN FINAL ALINAREA IN PARTENERUL DE VIATA SI FAMILIE CARE ESTE CEA MAI IMPORTANTA PENTRU NOI CARE NE SPRIJINA INTR-UN TOTUL!!!!!
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 2 Decembrie 2008 22:20
si eu sunt rac , trai-mi-ar carapacea mea draga ... , dar ca in toate zodiile exista 2 feluri , eu sunt racul calator ,casa mea o port in sufletul meu , imi ador familia ma sacrific pt ei pana la ultima suflare daca e nevoie dar nu stiu s-o arat sau s-o spun , asa ca am avut o surpriza cand la un test psihologic incrucisat -intrebarea era descrierea colegului de munca- m-am ales cu o imagine f diferita de ce simt eu despre mine : inteligenta , ambitiaosa , volitiva , cinica , f sigura pe sine ... perechea mea este scorpion... bine ca am antrenament cu ei ( toata familia in zodia scorpionului ) dar nici nu pot spune ca am o relatie monotona , dimpotriva de multe ori viata bate filmul , si cum amandoi sunt fffffffff mandri si orgoliosi , sa fereasca Domnul pe cei din apropiere cand ne aprindem , tin minte ca odata a intrat dupa vreo 15 min de cearta o prietena si ne-a intrebat " cine mai e viu " e intens , e frumos , sunt tare mandra de zodia mea si cum in zodiacul chinezesc sunt dragon de foc , ioai Doamne , acolo unde nu este drum ard eu unul
gabi8ma
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:40
si eu sunt rac:D si ma mandresc cu asta:), sunt sensibila familista, imi place viata de familie foarte mult, de curand m-am casatorit tot cu un rac si pot spune k el e mult mai sensibil decat mine, ceea ce ma face pe mine sa fiu mai puternica. Nu m-am lasat cucerita din prima si am fost mai rea, am suferit si eu inainte dar prea putin pentru k nu m-am lasat prada chiar tuturor, am stiut sa ies cu capul sus din toate si mi-am spus punctul de vedere in mai multe situatii asa k nu tb sa va speriati pentru k o femeie rac poate deveni foarte puternica din multe greseli pe care le-a facut si pe care nu o sa le mai repete.
va pup si va doresc sa fiti mai mult puternice decat sensibile si sa trece-ti cu capul sus peste toate problemele!
dlaura
Postat pe 11 Decembrie 2008 12:57
hello hello girls! si eu mi-s rac!mai exact un rac nascut pe 20 iulie!ciudata treaba cu racii astia!frumoasa zodie dar in acelasi timp ciudata!femeia rac ...privita din ipostaza mea!
Cred ca zodia asta e cea mai iubitoare zodie posibila!Iubeste pe toata lumea...insa in mod diferit!insa doamne fereste sa o ranesti caci nu te va ierta ..si nici nu va uita!indecisa pe alocuri,in special cand vine vorba de persoana iubita!se desprinde cu greu de trecut...dar si cand o face ..o face pentru totdeauna!isi iubeste caminul si pentru ea e locul cel mai placut posibil!e linistita dar in acelasi timp are acea doza de nebunie ce-i trebuie unei femei pt a nu plictisi barbatul de langa ea!exagereaza uneori...in special atunci cand nu e sigura pe sentimentele celuilalt!deschisa la nou...dispusa sa mearga pana la limite pentru a face ce-si propune...timida pe alocuri...usor de ranit!in special un rac il recunosti dupa trasaturile chipului...emana o caldura sufleteasca ce e vizibila in privirea lor!sunt atrasi de arta..!ar fi multe de spus..insa ma rezum doar la a spune ca racii pot fi descrisi printr-un singur cuvant :iubitori
Lexxya
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:32
Si eu sunt rac si prietena mea cea mai buna tot rac,ne intelegem f usor,suntem exact pe aceeasi lungime de unda cand e vb de sentimente mai ales,simtim la fel de profund. Eu spun despre femeia rac urmatoarele..este foarte profunda in suflet,nu ajungi niciodata sa o cunosti in adancurile ei,decat putine persoane pot patrunde in suflet sa o inteleaga.Sentimental vorbind,din fostele relatii mi s-ar fi reprosat ca as fi prea cuminte si imi mai zicea si ca are incredere oarba in mine,si ca sunt uneori timida. partea cu increderea o lasam pt ca intr-adevar sunt fidela,dar daca imi dau seama ca nu merita se schimba placa.imi place sa reusesc in viata,sa privesc inapoi si sa zic,uite am realizat asta..si asta..si asta...dar cea mai importanta este dragostea.
si am un motto de care ma tin cu dintii "decat sa regret ceva ce n-am facut,mai bine regret ce am facut". fac ce simt si urasc regretele,de asta prefer sa ma arunc in viata decat sa stau in umbra.

va pup racutelor
DeeaCatalina
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:12
Buna! Aveti perfecta dreptate! Si eu sunt rac, si....tot ceea ce sa scris se potriveste. Aceasta zodie are defectele ei tot asa, ca si celelalte, dar totusi, este mai speciala:da nastere la oameni inimosi si iubitori. Am invatat, sa contrabalansez partile rele, nu ma mai razbun pe cei care m-au ranit, in schimb, nu uit niciodata ca am fost ranita. Orgoliul asa se mai micsoreaza, dar si incapatinarea. Am invatat, cei drept cam tarziu, sa cer scuze si sa recunosc daca am gresit.Eu niciodata nu spun nimanui, ca-l/o iubesc, dar faptele mele vorbesc in locul meu. As face orice ca sa fie bine celor din jurul meu.In pofida faptului ca sunt extrem de vulnerabila, daca am mari probleme, reusesc sa ma ridic si sa rezolv problema care ma apasa in jos. Toate/ toti ar trebui sa fim mandre ca suntem RAC-i.
simonevacska
Postat pe 18 Decembrie 2008 14:15
Femeia rac este o enigma pentru cine nu cunoaste caracterele umane este o sensibila desavarsita ce se ascunde in spatel unei masti de o duritate impalacabila.Are putere de munca si calitati de lider,daca ea vrea toata lumea o invarte intr-un singur deget,poate sa joace teatru in fata oricui mai putin an fata persoanelor pe care le respecta si iubeste,cand iubeste nu exista o singura celula care sa se imporiveasca pasiunii,ca mama este dedicata copilului si familiei.Nu eziata munte mare sau abis pe care sa-l nu depaseasca spre a-si atinge scopul oricare ar fi acela,iar cand se enerveaza nu-i stati in cale.Am uitat sa precizez k sunt rac ...
ingercazut
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:14
......si cu cine ziceti voi ca ne potrivim cel mai cel, din experientele voastre ?
Ana_Pascan
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:24
cu barbati normali,modesti,foarte calmi si care daca ar putea sa ne alinte si sa ne bage in seama tot timpul si nici atunci nu ar fi suficient pentru noi;). Nu cred k are importanta zodia, pentru k fiecare zodie are ascendent in alta zodie...deci zodia mai mult sau mai putin pt k noi suntem foarte iubaretze,familiste si sensibile si puternice, deci noi avem ce oferi...important e ce ne pot ei oferi;)
dlaura
Postat pe 20 Decembrie 2008 19:43
Sora mea e rac,eu berbec si ma inteleg bine cu ea..dar cand are parerea ei nu i-o schimbi,o tine pe a ei in continuare,si e razbunatoare..nu in sensul rau..ci doar pt a arata celorlalti ca nu e fraiera si ca nu se pot juca cu ea...femeia rac e de treaba ,de gashca,recunoscatoare ,afectuoasa,sufletista dar poate ajunge si la extrema
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 19:59
intr-o relatie nu prea conteaza zodia .. ci caracterul barbatului de langa tine ... noi femeile rac nu suportam prea multe si atacam fatal atunci cand suntem ranite... se zvoneste prin targ k o relatie intr-un barbat pesti si o femeie rac e bestiala din toate punctele de vedere ... de ceva timp se zvoneste si prin targul meu .. si va pot spune k sunt implinita din toate punctele de vedere ....
ingercazut
Postat pe 20 Decembrie 2008 22:07
eu zic ca merge f bine cu scorpionul la .... 10 cu stelute , mental mi se pare cu varsatorul , nu stiu de ce mie de ex imi plac mult zodiile de aer : varsator , gemeni , dar in schimb niciodata da niciodata cu sagetatorul mie mi se pare cea mai abominabila zodie
gabi8ma
Postat pe 20 Decembrie 2008 23:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti...el gemeni?! 28 De la: kijutza 6 Iunie 2010 22:49
femeia fecioara, barbatul scorpion! Crede-ti ca rezista relatia? 14 De la: kudika315068 7 Septembrie 2010 16:14
hey 1 De la: anduu 30 Iulie 2010 15:59
... 9 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:49
Eu leoaica, el rac :) 84 De la: _dulcik_ 13 Martie 2009 16:15