Setari Cookie-uri

Gemenii

E una din cele mai contradictorii zodii sau nu?
M1dnight
Postat pe 20 August 2008 12:12
De acord cu tine.Insa sigur e cam criticata.
M1dnight
Postat pe 20 August 2008 12:18
sincer, sunt cam suciti din fire... trebuie sa inveti sa-i intelegi...si sa nu-i calci prea des pe coada... in rest is baieti buni( am eu unul acasa..)

Postat pe 21 August 2008 20:53
sunt cam complicati,asta-i adevarul, firea lor duplicitara te poate induce in eroare. Si eu am unul acasa,uneori este cel mai atent si dragut sot din lume, alteori parca e alta persoana. Eu sunt Taur iar el e Gemeni. ce ziceti de combinatia asta? Horoscopul nu prea recomanda combinatia asta,dar noi suntem ok pe langa faptul ca fiecare cuplu mai are neintelegeri.
charlizee
Postat pe 22 August 2008 13:46
gemenii sunt persoane f prietenoase, sucite intr-adevar dar pe care te poti baza intr-o relatie de prietenie. printre defecte se numara instabilitatea. mie mi se pare o zodie buna...nu doar pt ca sunt eu un geaman veritabil

Postat pe 22 August 2008 15:51
Da da ..voi vorbiti de cazurile fericite de gemeni...adica atunci cand au 2 hai sa le spunem "personalitati", dar ce spuneti de cei care au 4-6.......oh complicata treaba

Postat pe 22 August 2008 16:07
partea mai sucita se explica prin faptul ca din motive de securitate ridicam bariere:)uneori ne folosim prea mult de ratiune si prea putin de sentiment,asta generalizand.Eu una stiu ca ma supar repede si imi trece si mai repede:P Si eu sunt geamana si partenerul taur si combinatia e de-a dreptul picanta :)
M1dnight
Postat pe 22 August 2008 18:51
De la: exzared, la data 2008-08-22 16:07:59Da da ..voi vorbiti de cazurile fericite de gemeni...adica atunci cand au 2 hai sa le spunem "personalitati", dar ce spuneti de cei care au 4-6.......oh complicata treaba

Eu sunt geamana si am nenmaratii prieteni gemeni ,fratele meu e si el si nu am vazut la nici unul atata duplicitate ,char deloc.Acorda credit pana la proba contrarie..dar apoi sa te tii:)
M1dnight
Postat pe 22 August 2008 18:56
eu sunt zodia gemeni si sunt o fire foarte schimbatoare un geaman trece de la o stare la alta cu mare usurinta acum rade acum plange niciodata nu sti la ce sa te astepti...

Postat pe 25 August 2008 08:55
saluti de la inca un geaman! pentru cei care nu au cunoscut gemeni indeaproape: da, sunt buni prieteni (de acord cu mesajul anterior) cu care nu te plictisesti niciodata - curiosi si inventivi, amabili si sociabili, gemenii aproape intotdeauna sunt compania cea mai placuta
P.S. a nu se confunda prietenia cu iubirea - acolo e alta socoteala
silverwood
Postat pe 28 August 2008 17:55
Cel mai mult imi place k intodeauna vrem sa n distram , dar avem si momentele noastre .. ca fara prieteni suntem terminati .. oricum ador zodia mea pt k suntem intelectualii zodiacului ceea c este adevarat .. park am un al 6 lea simt :P
elenushaa
Postat pe 28 August 2008 19:52
Cred ca zodia gemenii este zodia cea mai norocoasa si parerea mea e ca nu trebuie sa critici o persoana dupa zodie!!noi cei din gemenii intradevar avem 2 personalitatii dar cred ca trebuie sa stim si cand sa le folosim!!Avem o parte buna una rea depinde daca sti sa te porti cu geamanul!!dar de obicei este o persoana buna

Postat pe 30 August 2008 10:29
gemeni nu este chiar cea mai buna zodie ...dupa cum se si numesc gemeni te fac posta...afiseaza ceva si de fapt o face din bun simt sau k esti var cu mama:)))serios nu sunt f speciali....mai rar o zii buna!
pinkrcr
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:16
suntem imprevizibili, impulsivi, trecem usor de la suparare la tristete, la nervozitate si ajungem la veselie pt a cadea iar in extrema cealalta. suntem maleabili.
cateodata as vrea sa fiu mai calma, sa nu actionez dupa impulsul de moment. sunt sincera, nu imi place sa mint si urasc tradarea. cel care m.a calcat "pe coada" niciodata nu va putea sa imi mai castige increderea. am foarte multi prieteni gemeni si suntem total diferiti.

unii sunt delasatori, unii prea pragmatici, prea seriosi, unii pesimisti de.a dreptul, unii prea morbizi. altii habar n.au ce sa faca, nehotarati si foarte cu capul in nori. dar toti suntem intr.un fel artisti. unii picteaza, altii sunt cantareti sau dansatori foarte buni. altii sunt pasionati de munca lor sau de un hobby care s.a "cronicizat" in timp :D

eu sunt mai echilibrata si mai optimista. suntem diferiti. unora le place sa danseze, sa asculte muzica, altii prefera sa se piarda prin natura pe munte sau in sufragerie la tv toata ziua. suntem atat de diferiti. nici noua nu ne vine sa credem ca suntem gemeni si intre noi sunt fie o zi, fie cateva zile distanta intre aniversari.

deci zodia ne defineste trasaturile, dar familia, mediul in care traim, responsabilitatile pe care ni le asumam si evenimentele prin care am trecut in viata sunt cele care ne formeaza caracterul si pe noi, ca indivizi :)

eu am trait intr.un mediu ostil de mica, inconjurata de persoane duplicitare, mincinoase, cu tot felul de obsesii nenorocite, am suferit mult - batai, jigniri - , dar peste toate am inaltat fruntea si am pastrat optimismul in inima mea. nu e zi sa nu zambesc si sa ma gandesc ca sunt o persoana care stie ca iubeasca viata, chiar daca mi.a aratat si partea mai urata. prietena mea e la o zi distanta si ea e foarte pesimista, nu crede ca viata merita traita, se inchide in ea, nu stie sa vb si sa se exteriorizeze.

mie imi place zodia mea, de multe ori sunt in centrul atentiei desi nu doresc acest lucru. incerc sa ma mentin la mijloc, dar sunt cea care antreneaza colectivul in care sunt, am facut revolte la facultate, am reusit sa mobilizez grupa mea sa invete, am facut proiecte foarte frumoase cu persoane care habar n.,aveau care e tema. v.am spus, asta tine fiecare. eu sutn foarte responsabila, nu dorm pana nu termin ce am de facut, proiect, lucrare de licenta. sunt perfectionista si autoritara. prietena mea in schimb, de fapt si ceilalti prieteni sunt delasatori. au amanat licenta, au rezultate medii peste tot, le place sa umble din serviciu in serviciu in loc sa incerce sa avanseze, se multumesc sa se planga de viata. nu sunt destul de hotarati. am si prieteni gemeni care sunt directori, invart mii de euro si zeci de angajati, sunt seriosi si muncitori.

zodia are cateva trasaturi dominante, dar fiecare persoana e unica in felul ei. asemanari sunt intre noi, dar deosebirile sunt majore :) cred ca asa e in fiecare zodie.
elena_22
Postat pe 2 Septembrie 2008 12:10
Gemeni sunt intradevar impulsivi si fac lucruri fara sa se gandeasca la consecinte in marea majoritate a cazurilor!!Dupa se gandesc daca au facut bine si cu greu ajung sa isi dea seama ca au gresit!un geaman cere scuze foarte rar si iarta in marea majoritate a cazurilor foarte greu!!Gemeni sunt si orgoliosi,ambitiosi mereu isi propun sa reuseasca dar si gelosi!!

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:56
Gemeni sunt intradevar impulsivi si fac lucruri fara sa se gandeasca la consecinte in marea majoritate a cazurilor!!Dupa se gandesc daca au facut bine si cu greu ajung sa isi dea seama ca au gresit!un geaman cere scuze foarte rar si iarta in marea majoritate a cazurilor foarte greu!!Gemeni sunt si orgoliosi,ambitiosi mereu isi propun sa reuseasca dar si gelosi!!

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:57
Gemeni sunt intradevar impulsivi si fac lucruri fara sa se gandeasca la consecinte in marea majoritate a cazurilor!!Dupa se gandesc daca au facut bine si cu greu ajung sa isi dea seama ca au gresit!un geaman cere scuze foarte rar si iarta in marea majoritate a cazurilor foarte greu!!Gemeni sunt si orgoliosi,ambitiosi mereu isi propun sa reuseasca dar si gelosi!!

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:57
Scuze dar nu stiu dc mesajul a aparut de 3 ori!!Oricum un geaman stie ce vrea de la viata si obtine mereu ce isi doreste !

Postat pe 2 Septembrie 2008 16:58
...si eu sunt din zodia Gemeni,asa este...tot ce ne prounem sa facem,facem si nu ne lasam pana nu am obtinut ceea ce ne-am propus.Suntem niste fiinte vesele pline de viata,ne place sa comunicam f mult chiar sa dam sfaturi altora si de aceea ne cautam prieteni cu care putem comunica si ne distra.Interesant este ca am foarte multi prieteni si colegi care sunt in aceeas zodie cu mine si ne intelegem f bine suntem chiar f uniti iar intr-o relatie sau casnicie nu merge cel putin la mine nu a mers,am avut un prieten 3 ani apoi un sot 3 ani ciudat in aceeas zi si luna erau nascuti doar anii au fost diferiti si nu a mers pentru ca erau foarte gelosi.Eu sunt mandra de zodia Gemenilor
hasi
Postat pe 3 Septembrie 2008 11:07
Si eu sunt mandra ca sunt in zodia gemenii!!Chiar daca se zice despre noi ca nu suntem persoane serioase eu ma simt foarte norocoasa in zodia asta si am fosrte multi prieteni care sunt gemenii.

Postat pe 3 Septembrie 2008 17:24
Ai dreptate Elena 20 eu sunt pesimista ... d fapt foarte .. dar acem un noroc incredibil .. d multe ori am scapat dintr`o prob p ultima suta d m ..:D singurul lucru ma cam sperie prevestirile nostre din acest an ... m`am uitat p mai multe site`uri si sunt la fel d proaste .. pana acum am avut mai multe impasuri intr`adevar am trecut .. dar nu`mi place..:( asa k succes gemenilor in acest an:*
elenushaa
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:37
Sincer anul asta nu prea a fost un an favorabil gemenilor cred ca anul asta am tras mai pt toti!!poate urmatorul an va fi mai bun!cred ca in 2008 am avut cel mai nasol an si culmea e ca tot ce scrie la zodie a fost adevarat!

Postat pe 4 Septembrie 2008 18:02
Cat de buna e aceasta zodie?Atat de greu de raspuns. Am 3 prietene in aceasta zodie si ne intelegem foarte foarte bine, am barbati in aceasta zodie foarte buni amici, sunt langa tine cand ai nevoie.Am avut 2 sefi, barbati intr-adevar in zodia Gemeni si ne-am inteles bine, nu am fost persecutata niciodata, certata niciodata.Toti amicii,amicele sau sefii mei sunt persoane calme, calde si iti sar in ajutor la nevoie.
Dar, ( de fiecare data trebuie sa existe si un dar nu?)iubirea vietii mele persoana cu care mi-am impartit 8 ani din viata e tot Gemeni.Aici insa alta poveste.Barbatul din viata mea parea perfect, intelegator, iubitor, atent, spunea intotdeauna ceea ce doreai sa auzi ca sa te linistesti si sa te calmezi. Insa aceeasi persoana ducea o viata dubla: cu mine de aproape 8 ani iar cu o alta de 2. Era insa atat de calculat si de calm incat nu a facut greseli majore ca sa-i descopar infidelitatea mai devreme. Cu mine facea planuri de viitor, iar cu cealalta avea firma si o viata la fel de frumoasa si "sincera". Poate ca daca nu se plictisea de atata mintit si invartit intre noi si azi eram un "trio perfect".Cand am inceput sa banuiesc ca ceva nu e tocmai ok (pentru ca obosise sa se tot imparta poate, si a inceput sa faca greseli)a avut grija sa ma faca sa cred ca pentru mersul prost al relatiei eu eram vinovata. ASA ca....nu generalizez..dar totusi.."Aveti grja fetelor ca sunt oamenii cei mai calmi in momentul in care mint"

andifero2000
Postat pe 6 Septembrie 2008 20:58
s'ar putea spune ca gemenii au o "viata dubla" dar nu in sensul propriu. de obicei isi ascund sentimentele si nu le lasa sa iasa la iveala decat dintr-un impuls, dar in acelasi timp sunt sinceri... au o fire intr-adevar artistica si sunt mult mai sensibili decat lasa sa se vada. e greu sa le ajungi la inima si sa le castigi increderea dar daca ai facut ceva ca sa ii dezamagesti fereste-te! gemenii sunt impulsivi, oroliosi si accepta foarte greu ca au gresit dar isi asuma mereu responsabilitatea... e una sau poate chiar cea mai complexa zodie si nu multa lume ii intelege... cred ca cel mai bine ar fi sa ii acceptam asa cum sunt... pwp pt "fratiorii" si "surioarele" mele gemene :P
just4me
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:59
GEMENII nu au o viata dubla au doar un caracter dublu... trec cu usurinta peste stariile lor cum am mai zis si inainte acum plang acum rad... si sunt niste persoane pesimiste din fire si poate incapatanate si au o ambitie foarte mare.. mereu le place sa castige si sa iasa ca ei

Postat pe 8 Septembrie 2008 12:20
hmmm...si eu sunt gemeni si recunosc ca sunt o persoana schimbatoare,dar si un prieten ideal.Niciodata nu pot spune nu cand o persoana i mi cere ajutorul sau cand vad singura ca as putea sa ajut.Si cine ne castiga cu adevarat ne castiga pt todeauna,dar pt asta e nevoie de ceva mai mult decat o viata lipsita de agitatie si inovatoare.Suntem mereu pusi pe sotii si nu spunem nu cand e vb de iesit la o distractie cu prietenii la care tinem f mult!in relatii suntem mai dificili in momentul in care devenim nemultumiti,dar pana atunci suntem complet dedicati.Si sa nu uitam ca suntem itelectualii zodiacului si curiozitatea noastra trebuie mereu satisfacuta,si e greu sa gasesti o pers care sa ti raspunda la toate intrebarile si cu,care sa ti poti exersa imaginatia atat de abundenta.Gemenii sunt duali in sensul ca acum ploua acum e soare,sau acum stai de vb cu o pers copilaroasa,si imediat faci cunostinta cu o adevarata domna,in stare sa te dea peste cap cu replici parca rupte dintr un film.Parerea mea este ca noi gemenii suntem cel mai atrasi de persoanele cu,care avem ce discuta,in sensul ca au cultura generala de baza si sunt in stare sa te contrazik...parerea mea....pupici pt toate gemenele...suntem cele mai tari..si stiu ce zic ;)
andrushkky
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:37
scuzati unele mici greseli de exprimare...dar ma iertatzi voi nu?...d c trebuie sa fim mereu grabitzi?
andrushkky
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:49
Suntem prietenii buni pana intr-un anumit moment mai precis pana atunci cand ne calci pe coada atunci ne schimbam si de venim altfel!!Dar de obicei suntem buni si intelegatori chiar daca avem un caracter dublu!!eu una acum plang iar in secunda urmatoare imi trece si asta nu inseamna ca sunt o persoana falsa!!noi cei din gemeni suntem mereu considerati persoane false si posesive!1dar daca noi suntem asa despre celelalte zodii ce sa mai zicem de exemplu scorpionul?

Postat pe 9 Septembrie 2008 17:59
Dap...si eu tot gemeni sunt...pe langa faptul ca sunt o persoana serioasa si rareori fac primul lucru care-mi trece prin cap. stiu sa mentin veselia in jurul meu-doar daca ma simt si eu bine la randul meu- si sunt foarte sufletista. P cat sunt de romantica, sensibila si emotiva pe atat sunt de ...corecta cu cei ce ma "calca pe coada" cel mai mare defect: foarte geloasa!!! dar daca imi dai 30 de minute imi revin:D...la fel..pe cat de repede ma supar, pe atat de repede imi trece:))...comunicativa si mereu in cautare de ceva nou(plictiseala e dusmanul meu cel mai mare)....
Rocs
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:07
data nasterii 24 mai;;)
Rocs
Postat pe 11 Septembrie 2008 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hy 5 De la: bestiutza_relouded 9 August 2009 01:16
scurgeri maronii 10 De la: kokomic 29 Septembrie 2011 08:59
o intrebare? 13 De la: Iubytzy_k 1 Aprilie 2009 13:25
fem pesti + barbat scopion??? 22 De la: alleena 23 Septembrie 2009 10:25
barbatii capricorni 77 De la: ellena_5___ 31 August 2012 11:42