Setari Cookie-uri

Gemenii

De la: Serenia, la data 2009-03-07 12:49:16Si eu sunt tot in zodia GEMENI si ma regasesc in descrierile citite aici!!!! Sincer...daca as fi sa aleg o alta zodie...AS REFUZA FARA SA MA GANDESC DE 2 ORI, pentru ca asa zapaciti sau superficiali, distrati sau indiferenti cum se spune ca am fi...am reusit sa trec prin multe etape mai grele ale vietii si am avut puterea sa rad si sa zambesc si atunci cand sufletul imi plangea cu lacrimi de sange!!! Da, recunosc fsptul ca gresim si ii facem si pe cei din jur sa sufere pentru ca nu reusesc sa ne inteleaga sau sa ne perceapa asa cum suntem; gresim si pentru ca ne temem ca ne-am putea pierde libertatea la care noi tinem mult de tot...sau pur si simplu ne temem ca daca spunem exact ceea ce simtim intr-o relatie...putem fi facuti "din vorbe" sau "din fapte" de catre altii si atunci preluam initiativa!!! Dar si cand IUBIM...O FACEM CU PATIMA SI DOR!!!SI DA SUNTEM GELOSI...DAR CINE NU E???CINE NU TINE LA CEEA CE E AL LUI???LA CEEA CE IUBESTE SI ADORA???TOTI TINEM!!!! Si da..se spune ca GEMENII mint foarte mult...SA VAD EU OM CARE NU A MINTIT MACAR O DATA IN VIATA...cu toate ca multi vor spune ca au mintit pentru ca era necesar...SA FIM SERIOSI!!!!NECESAR PENTRU CINE SAU PENTRU CE???Toti mintim...si unii chiar mult...insa nu cred ca sunt persoane mai directe si mai transante decat GEMENII!!!In momentul cand nu le convine ceva...TI-O SPUN FARA MENAJAMENTE, iar cand i-ai suparat...ITI AMINTESC CE LE-AI FACUT SI ACU 10 ANI, pentru ca GEMENII iarta...(au puterea asta de a ierta)...DAR NU UITA!!!AU O MEMORIE DE ELEFANT (daca ma intelegeti- adica nu uita niciodata raul facut de cineva lor)!!!SI SUNT MAESTRII AI CUVINTELOR - Iti trantesc o replica atunci cand ti-e lumea mai draga si iti taie elanul de smecher sau incercarea de a-i lua peste picior!!! INSA si cine reuseste sa le intre in GRATII are numai de castigat...si o duce foarte bine...cu conditita SA NU FIE ZGARCIT SI CHITIBUSAR (pentru ca GEMENII sunt foarte darnici si practici), SA NU FIE POSESIV (GEMENII SUNT LIBERTINI, dar daca iubesc si li se arata ca sunt IUBITI...NU SUNT NESIMTITI SA INSELE SI SA BATJOCOREASCA)!!!Pentru ei familia e foarte importanta si vor fi cei mai buni prieteni ai copiilor lor...iar eu cred cu tarie asta pentru ca am avut norocul sa lucrez cu generatii de copii de toate varstele timp de 9 ani...iar simplul fapt ca mie imi spuneam "mama"...si imi povesteau lucruri pe care parintii lor nici nu le stiau...imi e de ajuns ca sa ma conving ca ma iubeau si ca eram aproape de sufletul lor!!!
ASADAR...NU VA FERITI DE GEMENI...CA NU SUNTEM CU 2 FETE CUM SE SPUNE...SUNTEM MAI DEGRABA COMBINATIA YING SI YANG...DEPINDE DE CEI DIN JUR SAU DE CEL/CEA DIN JUR CE ANUME VOR DETERMINA SA SCOATEM LA SUPRAFATA...GEAMANUL BUN SAU PE CEL RAU!!!!
EU CONSIDER CA GEMENII SUNT CEEA CE IMI PLACE MIE SA SPUN..."UNITATE IN DIVERSITATE"!!!!!
VA PUP SI NU VA FERITI DE ..."TWINS"!!!!


f dragutz :*
__LL__
Postat pe 7 Martie 2009 12:52
gemenilor li-i frik de necunoscut,se sucesc de 100 ori sa fac, sa nu fac,sa fac,sa nu fac.dak nu-i dai un sut in fund;"fa!"se mai gandeste ink vreo 2 saptamani.plang ,rad,plang,rad,niciodata o situatie de mijloc.am unul acasa de vreo 12 ani si nici nu-i mai bag in seama starile contradictorii.
lacrasar
Postat pe 7 Martie 2009 13:08
De la: lacrasar, la data 2009-03-07 13:08:24gemenilor li-i frik de necunoscut,se sucesc de 100 ori sa fac, sa nu fac,sa fac,sa nu fac.dak nu-i dai un sut in fund;"fa!"se mai gandeste ink vreo 2 saptamani.plang ,rad,plang,rad,niciodata o situatie de mijloc.am unul acasa de vreo 12 ani si nici nu-i mai bag in seama starile contradictorii.

nu e adevarat. eu sunt hotarata nu stau sa ma gandesc de 7 ori si oricum unele postari legate de Gemeni sunt niste aberati
ETE_EU
Postat pe 7 Martie 2009 13:11
Eu ma bucur de ceea ce sunt..adica in primul rand UN OM!!!UN OM CARE IUBESTE (aici nu ma refer numai la iubitul meu, ci la toti cei dragi mie:parinti, prieteni, colegi), care ADORA sa fie IUBIT si care SE BUCURA de viata si atunci cand aceasta ii trage palme la greu!!!!
Annellizze
Postat pe 7 Martie 2009 13:17
De la: ETE_EU, la data 2009-03-07 13:11:59
De la: lacrasar, la data 2009-03-07 13:08:24gemenilor li-i frik de necunoscut,se sucesc de 100 ori sa fac, sa nu fac,sa fac,sa nu fac.dak nu-i dai un sut in fund;"fa!"se mai gandeste ink vreo 2 saptamani.plang ,rad,plang,rad,niciodata o situatie de mijloc.am unul acasa de vreo 12 ani si nici nu-i mai bag in seama starile contradictorii.

nu e adevarat. eu sunt hotarata nu stau sa ma gandesc de 7 ori si oricum unele postari legate de Gemeni sunt niste aberati


eu privesc din exterior ,eu nu sant geaman eu traiesc cu un geaman si nu poti spune k un geaman e hotarat,cantareste si rascantareste o situatie inainte de a lua o decizie,nu degeaba au verbul"a gandi".poate tu ai ascendentul mai puternic k zodia.
lacrasar
Postat pe 7 Martie 2009 14:38
De la: lost_angel87, la data 2008-09-19 09:57:16sunt cu un geaman de 1 an...e cel mai schimbator om ce l-am cunoscut...e foarte gelos foarte posesiv...nu lasa libertate insa el vrea libertate,nu-i place sa fie constrans...ii place sa fie in centru atentiei si nu suporta ca pers de langa el sa fie mai importanta in fata cuiva decat el,e misogin dar in acelasi timp poate fi cel mai tandru barbat chiar daca inainte a tipat ore in sir la tine,poate sa iti aduca flori si sa-ti zica ca te iubeste atat de frumos si sincer chiar daca mai devreme te intreba ca ti-ar trebui tie flori sau sa iti spuna ca te iubeste cand tu stii deja asta.Suntem ca soarecele si pisica...am incercat sa il schimb am reusit putin,mai mult nu mai vreau ca poate nu l-as mai iubi,..nu ma inteleg cu el dar nu pot nici fara el...la fel si el...nu stie sa arate ceea ce simte insa simte in felul lui...minte f mult parca toata viata lui ar fi o minciuna...si nu pt ca asa ar vrea ci pt ca ii sta in sange...cand iti spune unde a fost si de fapt te-a mintit ca a fost in acel loc,nu iti povesteste nimic din ceea ce a facut acolo insa cand spune adevaraul numai despre asta vb.Are mai multe fetze,poate azi sa te tradeze maine sa fie alaturi de tine cand nimeni altcineva nu e si ai nevoie sa fie,poate sa te vb urat pe la spate si de fapt toate astea pt ca sa nu fie el considerat in nu stiu ce fel,e f timid daca il iei tare in privat dar in fatza lumii se crede cel mai important cu un papagal mare si tupeu din plin dar e in stare sa se piarda atat de tare incat sa tremure sa planga si sa se balbaie...da el un geaman poate face si asta daca il iei tare.Cel mai timid poate fi in momentele intime chiar de nu arata sau nu pare.Zice multe dar face putine.E f ciudat ca om si ca personalitate,nu poti sa-i intelegi...stand departe de el va fi f greu sa te intelegi,dar stand in aceiasi locuinta sansele cresc f mult sa existe un viitor unul langa celalalt.E f greu sa renunte la ceva cu care s-a obisnuit,de fapt nici nu va renunta vreodata cu adevarat,intr-un fel sau altul mereu se va intoarce macar putin la o perioada de timp,la ceea ce a fost in rutina lui.Arata uneori ca ar vrea sa lupte pt ceea ce are dar rar o face,poate in felul lui insa acela este de neinteles,trebuie sa ai o tarie f mare,rabdare,nervi tari si inima puternica sa stai langa el.Punctul sensibil este obisnuinta si timiditatea,e f greu sa ajungi la ele dar odata descoperite in fatza ta poti face multe sa il ai aproape.IUbeste din tot sufletul insa nu arata decat f rar prefera sa iti spuna ca te iubeste dar sa nu arate (i se pare fara rost)decat sa fie el descoperit.Hmmm...eu sunt un rac,sensibil si romantic...dar incerc din rasputeri sa mearga sa am viitor alaturi de el...poate intr-o zi se va intampla...dar daca ai ocazia la inceputul unei relatii sa renunti la ea caci a gresit deja,renunta...ca ei tot mereu vor gresi si in timp nu vei mai putea renunta la ei caci tot mereu se vor schimba in bine cand va fi mom sa renunti si nu vei mai putea pleca de langa ei si chiar daca va despartiti si luni intregi se va intoarce cu coada intre picioare si iti va spune si iti va arata atatea si te vei intoarce daca il iubesti...stiu sa faca un om uneori numai din cuvinte oricat de tare ai fi nu ii vei rezista...

foarte adevarat despre barbatul geaman.
lacrasar
Postat pe 7 Martie 2009 14:39
lasa-ti-i mai si pe ei sa traiasca ..sunt si ei mici ....ele mici ...!!!
LA MULTI ANI !!! O PRIMAVARA SUPERBA TUTUROR GEMENILOR SI CELORLALTE ZODII !
__LL__
Postat pe 7 Martie 2009 14:41
Personalitatea zodiei Gemeni
Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

Sanatate : La nativul din zodia Gemeni, sunt sensibili nervii, bratele, mâinile, întregul aparat locomotor si organele respiratorii.
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 15:51
si eu sunt gemeni si ma regasesc f mult cu ce a spus serenia,are dreptate....
koryna88
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:58

Zodiacul defectelor....

Gemeni
Oamenii nascuti sub acest semn zodiacal sunt ca si vremea: acum ninge, acum ploua, acum e soare, acum e innorat.
Navalnici, nativii din Gemeni vor ocupa, fara sa-si dea seama, mai mult loc sub soare decat ceilalti, fapt care ii va face sa nu fie foarte agreati, mai ales in colectivul in care muncesc.
Usor de convins, Gemenii vor crea probleme asociatilor lor si, pe deasupra, mai sunt si gura sparta. In ceea ce fac, Gemenii se intind uneori mai mult decat ii tine cureaua, decat este omeneste posibil si, de aceea, pot ajunge in situatii penibile.
Gemenii pot fi bantuiti de unele patimi.


Si eu fac parte tot din aceasta zodie.....
Ce de defecte avem !!!!
Floare_de_castan
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:59
Gemenii sunt vesnic nemultumiti de ei, nesuferiti ,etc ,etc
karanfy
Postat pe 29 Aprilie 2009 19:39
De la: Floare_de_castan, la data 2009-04-27 22:59:07
Zodiacul defectelor....

Gemeni
Oamenii nascuti sub acest semn zodiacal sunt ca si vremea: acum ninge, acum ploua, acum e soare, acum e innorat.
Navalnici, nativii din Gemeni vor ocupa, fara sa-si dea seama, mai mult loc sub soare decat ceilalti, fapt care ii va face sa nu fie foarte agreati, mai ales in colectivul in care muncesc.
Usor de convins, Gemenii vor crea probleme asociatilor lor si, pe deasupra, mai sunt si gura sparta. In ceea ce fac, Gemenii se intind uneori mai mult decat ii tine cureaua, decat este omeneste posibil si, de aceea, pot ajunge in situatii penibile.
Gemenii pot fi bantuiti de unele patimi.


Si eu fac parte tot din aceasta zodie.....
Ce de defecte avem !!!!


nimic din ce zici tu acolo nu e adevarat sau poate o fii in alte cazuri ... in ceea ce ai scris tu acolo la mn nu se regaseste mai nimic
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:37
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 20:29
De la: koryna88@yahoo.com, la data 2009-04-27 15:58:54si eu sunt gemeni si ma regasesc f mult cu ce a spus serenia,are dreptate....



Multumesc Koryna88!!! Acestia suntem si acesta ne e felul...dar asta nu inseamna ca suntem oile negre ale speciei umane!!!!Eu cred ca putem sa facem mult bine si sa oferim multa iubire celor din jur!!!!Asadar...nu ne judecati dupa aparente...sau dupa coperta!!!Ce farmec are o prajitura care arata delicios pe exterior dar, care are un gust sarat cand tu te asteptai sa fie dulce???Sau cat de satisfacut esti dupa ce ai gustat o mancare care la prima vedere numai pofta nu iti facea...dar parca totusi...mirosul te atragea...????Asa e si cu noi...cautati frumosul si binele acolo unde altii spun ca nu sunt!!!!In fond si la urma urmei...Gusturile nu se discuta!!!!
Annellizze
Postat pe 3 Mai 2009 21:36
De la: copacelul, la data 2009-05-02 20:29:22http://multsoare-stuff.blogspot.com/
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 23:14
cea mai controversata sau nuh zodie....e cam mult spus!stiu doar k zodia gemeni=enigma pt f multe persoane,ceea ce ma face a ma simt magulita deoarece shi eu sunt tot in aceasta zodie!oricum am fi "noi suntem baza"
aleks_baby_blue
Postat pe 5 Mai 2009 21:34
De la: aleks_baby_blue, la data 2009-05-05 21:34:37cea mai controversata sau nuh zodie....e cam mult spus!stiu doar k zodia gemeni=enigma pt f multe persoane,ceea ce ma face a ma simt magulita deoarece shi eu sunt tot in aceasta zodie!oricum am fi "noi suntem baza"


o da... despre noi oricum se zice ca am fii norocosi ..
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 23:25
De la: lost_angel87, la data 2008-09-19 09:57:16sunt cu un geaman de 1 an...e cel mai schimbator om ce l-am cunoscut...e foarte gelos foarte posesiv...nu lasa libertate insa el vrea libertate,nu-i place sa fie constrans...ii place sa fie in centru atentiei si nu suporta ca pers de langa el sa fie mai importanta in fata cuiva decat el,e misogin dar in acelasi timp poate fi cel mai tandru barbat chiar daca inainte a tipat ore in sir la tine,poate sa iti aduca flori si sa-ti zica ca te iubeste atat de frumos si sincer chiar daca mai devreme te intreba ca ti-ar trebui tie flori sau sa iti spuna ca te iubeste cand tu stii deja asta.Suntem ca soarecele si pisica...am incercat sa il schimb am reusit putin,mai mult nu mai vreau ca poate nu l-as mai iubi,..nu ma inteleg cu el dar nu pot nici fara el...la fel si el...nu stie sa arate ceea ce simte insa simte in felul lui...minte f mult parca toata viata lui ar fi o minciuna...si nu pt ca asa ar vrea ci pt ca ii sta in sange...cand iti spune unde a fost si de fapt te-a mintit ca a fost in acel loc,nu iti povesteste nimic din ceea ce a facut acolo insa cand spune adevaraul numai despre asta vb.Are mai multe fetze,poate azi sa te tradeze maine sa fie alaturi de tine cand nimeni altcineva nu e si ai nevoie sa fie,poate sa te vb urat pe la spate si de fapt toate astea pt ca sa nu fie el considerat in nu stiu ce fel,e f timid daca il iei tare in privat dar in fatza lumii se crede cel mai important cu un papagal mare si tupeu din plin dar e in stare sa se piarda atat de tare incat sa tremure sa planga si sa se balbaie...da el un geaman poate face si asta daca il iei tare.Cel mai timid poate fi in momentele intime chiar de nu arata sau nu pare.Zice multe dar face putine.E f ciudat ca om si ca personalitate,nu poti sa-i intelegi...stand departe de el va fi f greu sa te intelegi,dar stand in aceiasi locuinta sansele cresc f mult sa existe un viitor unul langa celalalt.E f greu sa renunte la ceva cu care s-a obisnuit,de fapt nici nu va renunta vreodata cu adevarat,intr-un fel sau altul mereu se va intoarce macar putin la o perioada de timp,la ceea ce a fost in rutina lui.Arata uneori ca ar vrea sa lupte pt ceea ce are dar rar o face,poate in felul lui insa acela este de neinteles,trebuie sa ai o tarie f mare,rabdare,nervi tari si inima puternica sa stai langa el.Punctul sensibil este obisnuinta si timiditatea,e f greu sa ajungi la ele dar odata descoperite in fatza ta poti face multe sa il ai aproape.IUbeste din tot sufletul insa nu arata decat f rar prefera sa iti spuna ca te iubeste dar sa nu arate (i se pare fara rost)decat sa fie el descoperit.Hmmm...eu sunt un rac,sensibil si romantic...dar incerc din rasputeri sa mearga sa am viitor alaturi de el...poate intr-o zi se va intampla...dar daca ai ocazia la inceputul unei relatii sa renunti la ea caci a gresit deja,renunta...ca ei tot mereu vor gresi si in timp nu vei mai putea renunta la ei caci tot mereu se vor schimba in bine cand va fi mom sa renunti si nu vei mai putea pleca de langa ei si chiar daca va despartiti si luni intregi se va intoarce cu coada intre picioare si iti va spune si iti va arata atatea si te vei intoarce daca il iubesti...stiu sa faca un om uneori numai din cuvinte oricat de tare ai fi nu ii vei rezista...



stii ce inseamna k ma regasesc 100% in povestea ta :)) citeam randurile si nu mi venea sa cred...apoi knd am ajuns la faza cu "eu sunt rac" am zis wtf e scrisa de mine cumva :))
traiesc aceleasi lucruri k si tine, eu fiind rac, alaturi de un geaman, de geamanul meu ;)) de 2 ani si multisor....diferenta e k noi eram copii neintarcati knd "ne-am luat" si nu aveam mintea necesara intretinerii unei iubiri imense...si ne-am speriat....eu am facut o mare greseala...el ma primit inapoi dar de atunci s-a schimbat si a devenit asa cum spui tu k e al tau....pentru k inainte eram cuplul perfect....imi demonstra k ma iubeste in fiekre secunda timp de 8 luni de zile m-am simtit asa cum zicea si el..."printesa lui" acum? acum traiesc ce traiesti si tu :)) dar nu pot fara el..si nici el fara mine....uneori spunem k nu k nu are rost si in secunda urmatoare ne sarutam de mama focului :)) suntem 2 nebuni indragostiti pana peste urechi dar kre nu stim ce sa facem cu atata dragoste....
iti multumesc enorm de mult pt k ai postat comentariul tau...sincer ma simt mai bine sa stiu k exista un rac in lumea asta kre are alaturi un geaman si sa semene povestiole, diferenta fiind k eu asa mi l-am facut singurik....:-<

iti doresc sa fii cat mai mult timp fericita alaturi de el
sweetviper
Postat pe 4 Iulie 2009 16:37
sunt niste persoane foarte sufletiste
manuela211
Postat pe 4 Iulie 2009 17:02
foarte adevarata relatia rac- gemeni......succes in continuare chiar daca e greu...stiu cum e....
giorgianakatalyna
Postat pe 4 Iulie 2009 20:13
am citit ce s a scris pana la mine...si tre sa recunosc ca am ramas cu aceeasi parere...suntem unici. Da, e adevarat ca ne asemanam..dar depinde de moment si de persoana. Spre exemplu cineva a scris ca noi gemenii iertam foarte greu...la mine e exact invers, iert foarte usor...dar nu uit niciodata. Exista o trasatura care se regaseste la mai toti gemenii...impuslivitatea :)....si din pacate din cauza asteia dam de necazuri foarte des. Suntem si gelosi si posesivi uneori...dar nu in cantitati mari, suntem sufletisti...si ptr noi iubirea e cea care pune in miscare totul.
E adevarat ca avem mai multe personalitati..dar asta nu tine de zodie :)...ci de dispozitie, care e foarte schimbatoare exact cum au scris si cei dinaintea mea...akm radem si peste vreo cateva minute poate plangem...si nu, nu suntem labili :))....doar prea sensibili...cred ca asta e marea noastra problema ,suntem mult prea sensibili..Suntem timizi...pana la un anumit punct, odata ce este depasit...devenim foarte sociabili si suntem capabili de multe nebunii...treb doar sa ne simtim in largul nostru si sa avem incredere in cei din jur...aici e mai greu, ptr ca suntem cam suspiciosi mai mereu :)
O alta caracteristica...ne plac animalele...cel putin eu le ador..si la fel si prietenele sau prietenii mei nascuti in aceasta zodie, iubim si daruim multe...dar mereu ne asteptam sa primim acelasi lucru...mai putin nu se accepta. :)
honeyca
Postat pe 4 Iulie 2009 20:14
gemenii sint cei mai isteti din tot horoscopul ce alti nu descopera intr+un an ei descopera in 5 minute ,sint aviZi de cunoastere sint o enciclopedie a tutror cunostinteleor ,sint curiosi si isi baga nasul peste tot ,stiu cum da faca banul ,nu au ca scop in viata banul ci cunoasterea ,sint loali celor ce le dovedesc ca le sint loaiali ,nu ii iarta pe cei care i+au tradat ,iar in dragoste nu judeca cu inima ci cu creerul ,daca esti un partener agreiabil in dicutii daca ai o sfera enorma de cunoastere esti prietenul lor pe vecie,sint punctuali pina la teroare ,sint cei mai tari din horoscop sint cei mai tari diplomati ,cei ce te pacalesac si sa duc cu vorba acolo unde vor ei in general sint o Zodie f.buna,unul din yodia gemenilor HERNI CUANDA
kudika043826
Postat pe 5 Iulie 2009 11:30
De la: inocica, la data 2008-08-21 20:53:40sincer, sunt cam suciti din fire... trebuie sa inveti sa-i intelegi...si sa nu-i calci prea des pe coada... in rest is baieti buni( am eu unul acasa..)

Gemenii sunt niste persoane foarte sensibile, desi nu par. Nu's suciti deloc, poate altora li se par suciti pentru simplul fapt ca nu se potrivesc. Sunt persoane care trec peste suparari si dezamagiri, dar a doua oara nu se mai ard cu aceeasi persoana. Sunt complexe, incapatanate de cele mai multe ori, dar stiu sa asculta fiecare punct de vedere. Si eu sunt gemeni, si imi schimb atitudinea in functie de starea de spirit...dar de cele mai multe ori sunt vesela si energica, foarte curioasa, si mereu vreau sa stiu tot, chiar daca de multe ori adevarul nu e acela pe care mi l-as dori. :D De obicei daca ma calca cineva prea mult pe coada il ignor. Asa ca, nu-i stres. :P

De la: elena_22, la data 2008-09-02 12:10:09
.... dar toti suntem intr.un fel artisti. unii picteaza, altii sunt cantareti sau dansatori foarte buni. altii sunt pasionati de munca lor sau de un hobby care s.a "cronicizat" in timp :D


O da.. artisti. Eu de exemplu am multe talente..(si nu, nu sunt modesta) Sunt pasionata de fotografie, desenez, scriu, cant si chiar le fac bine :P

Sunt de parere ca trebuie sa fim constienti de calitatile noastre.
Seuy
Postat pe 5 Iulie 2009 11:32
De la: pinkrcr, la data 2008-09-02 11:16:01 gemeni nu este chiar cea mai buna zodie ...dupa cum se si numesc gemeni te fac posta...afiseaza ceva si de fapt o face din bun simt sau k esti var cu mama:)))serios nu sunt f speciali....mai rar o zii buna!
Nu-i adevarat.... eu sunt gemeni si nu folosesc bunul simt pentru a ma eschiva atunci cand am ceva de zis. Am ceva de zis, iti zic, chiar daca te deranjeaza si te supara. Suntem persoane directe, atunci cand este cazul. Ah, si eu cel putin urasc ipocritii :P
Seuy
Postat pe 5 Iulie 2009 11:37
eu sunt gemeni.si credeti-ma ca e foarte misto.sunt o fata super de treaba pana nu ma calci pe coada.ca atnci sunt o diavolita in devenire. ma supar repede,dar uit si mai repede.sunt genul de persoana care acorda libertatea de care ai nevoie si sunt si foarte ambitioasa.tot ce mi-am propus in viata am reusit .nu sunt genul personei agresive .eu,daca ma enervezi atat de tare(foarte rar) nu te bat ,nu te injur sau sa te amenint.eu trec direct la treaba.singuru lucru pe care il fac este sa-ti fur tot ce ai mai scump pelumea asta incat sa-ti doresti sa te fi batut. mai am niste asi in maneca,dar nu pot sune chiar tot
dolcik1
Postat pe 5 Iulie 2009 12:35
sunt de acord cu mesajele anteriore,dar am vazut ca in unele dintre ele suntem criticati de cum ne comportam intr-o relatie.aici depinde si de persoana. eu am avut cateva reletii de durata si de cand ma stiu cand am terminat o relatie am ramas foarte buna prietena cu pertenerul.nu am auzit niciodata un fost ubyt care sa ma critice. si chiar avem 2 personalitati.ne schimbam repede starea de spirit si mie mi se pare un avantaj.stiti care il consider eu un defact? suntem cam infideli,dar avem su 2 atuuri puternice:comunicarea si inteligenta
dolcik1
Postat pe 5 Iulie 2009 12:43
Zodia Gemeni este o zodie duala. Exista 2 tipuri de Gemeni foarte diferiti: Gemenii extrovertiti, nu foarte calmi, si Gemenii introvertiti, care sunt mai calmi decat ceilalti Gemeni. Totul poate sa depinda si de ascendent. Eu, de exemplu, sunt Gemeni cu ascendent in Scorpie si am o colega care e tot Gemeni dar cu ascendent in Fecioara, si cum nu suport Fecioarele, ne certam toata ziua pe teme marunte gen "Unde ai pus buretele de sters tabla ?"...
Cat despre relatia mea cu iubi bubi (care e Leu): Amandoi suntem niste alintati, rasfatati, razgaiati, pupaciosi, si lipiciosi, pe scurt: 2 scaieti, nu putem sta unul fara celalalt nici macar o ora
Fostele relatii: Am avut un Capricorn Toata ziua se baga in seama, si nu ma lasa sa-mi fac treburile, plus ca ne certam toata ziua
A, si am avut si o Fecioara Cu asta, pot sa spun ca mi-am distrus viata De fiecare data cand ne vedeam, ne certam Ala nu vroia nimic sa faca, decat sa doarma Era gen: "Muieti is posmetii ?" Eu nu ma impac in general cu Fecioarele, dar cu asta...tsunami pe Dambovita N-am rezistat nici macar o luna
Frankie_Zuzu
Postat pe 6 Iulie 2009 09:38
Este cea mai criticata zodie;cum ca am avea doua fetze(nu strica in anumite momente),ca suntem materialisti(se poarta,nu?),suntem mereu veseli si plini se energie(rock on ) si ca suntem buni la pat(asta contand mai mult decat toate celelalte)
DirrrtyBM
Postat pe 6 Iulie 2009 17:25
mda...si eu sunt ..geaman! se spune multe despre zodia asta...ce pot sa spun? e ca am prieteni de o viata,ca ori de cate ori mi-au cerut ajutorul le-am oferit tot ceea ce am putut.poate chiar mai mult...e adevarat ce se spune despre noi...iertam dar nu uitam! as avea multe de povestit...dar sa stiti ca in afara de zodie si ascendent conteaza mult si locul unde te-ai nascut.am cunoscut pe cineva care este nascuta in acelasi an,luna ,zi si ora ca mine.distanta? eu in Braila[cu totul intamplator-dar asta e o alta poveste] ea in Galati.rezultatul? vieti la indigo..adica ea are 2 baieti si o fata, eu 2 fete si un baiat, ea a divortat la 30 de ani si si-a crescut singura copiii eu la 29 de ani...si tot singure suntem si acum....
vaiana
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:37
De la: kudika043826, la data 2009-07-05 11:30:49gemenii sint cei mai isteti din tot horoscopul ce alti nu descopera intr+un an ei descopera in 5 minute ,sint aviZi de cunoastere sint o enciclopedie a tutror cunostinteleor ,sint curiosi si isi baga nasul peste tot ,stiu cum da faca banul ,nu au ca scop in viata banul ci cunoasterea ,sint loali celor ce le dovedesc ca le sint loaiali ,nu ii iarta pe cei care i+au tradat ,iar in dragoste nu judeca cu inima ci cu creerul ,daca esti un partener agreiabil in dicutii daca ai o sfera enorma de cunoastere esti prietenul lor pe vecie,sint punctuali pina la teroare ,sint cei mai tari din horoscop sint cei mai tari diplomati ,cei ce te pacalesac si sa duc cu vorba acolo unde vor ei in general sint o Zodie f.buna,unul din yodia gemenilor HERNI CUANDA


etta
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna dimineata! 8 De la: kudika312928 6 Septembrie 2010 11:52
despre data nasterii 27 De la: kudika074655 27 Octombrie 2009 10:28
eu varsator........el pesti!!!!!!!!!!!! 31 De la: scarli 19 Februarie 2011 16:28
horoscop 7 De la: camy_doll 15 Iulie 2009 22:36
Oare asta e dragoste? 13 De la: kudika127260 1 Martie 2011 09:44