Setari Cookie-uri

Gemenii

De la: kudika043826, la data 2009-07-05 11:30:49gemenii sint cei mai isteti din tot horoscopul ce alti nu descopera intr+un an ei descopera in 5 minute ,sint aviZi de cunoastere sint o enciclopedie a tutror cunostinteleor ,sint curiosi si isi baga nasul peste tot ,stiu cum da faca banul ,nu au ca scop in viata banul ci cunoasterea ,sint loali celor ce le dovedesc ca le sint loaiali ,nu ii iarta pe cei care i+au tradat ,iar in dragoste nu judeca cu inima ci cu creerul ,daca esti un partener agreiabil in dicutii daca ai o sfera enorma de cunoastere esti prietenul lor pe vecie,sint punctuali pina la teroare ,sint cei mai tari din horoscop sint cei mai tari diplomati ,cei ce te pacalesac si sa duc cu vorba acolo unde vor ei in general sint o Zodie f.buna,unul din yodia gemenilor HERNI CUANDA


Da,am si eu unul in dotare..

Postat pe 9 Octombrie 2009 18:04
De la: Serenia, la data 2009-03-07 12:49:16Si eu sunt tot in zodia GEMENI si ma regasesc in descrierile citite aici!!!! Sincer...daca as fi sa aleg o alta zodie...AS REFUZA FARA SA MA GANDESC DE 2 ORI, pentru ca asa zapaciti sau superficiali, distrati sau indiferenti cum se spune ca am fi...am reusit sa trec prin multe etape mai grele ale vietii si am avut puterea sa rad si sa zambesc si atunci cand sufletul imi plangea cu lacrimi de sange!!! Da, recunosc fsptul ca gresim si ii facem si pe cei din jur sa sufere pentru ca nu reusesc sa ne inteleaga sau sa ne perceapa asa cum suntem; gresim si pentru ca ne temem ca ne-am putea pierde libertatea la care noi tinem mult de tot...sau pur si simplu ne temem ca daca spunem exact ceea ce simtim intr-o relatie...putem fi facuti "din vorbe" sau "din fapte" de catre altii si atunci preluam initiativa!!! Dar si cand IUBIM...O FACEM CU PATIMA SI DOR!!!SI DA SUNTEM GELOSI...DAR CINE NU E???CINE NU TINE LA CEEA CE E AL LUI???LA CEEA CE IUBESTE SI ADORA???TOTI TINEM!!!! Si da..se spune ca GEMENII mint foarte mult...SA VAD EU OM CARE NU A MINTIT MACAR O DATA IN VIATA...cu toate ca multi vor spune ca au mintit pentru ca era necesar...SA FIM SERIOSI!!!!NECESAR PENTRU CINE SAU PENTRU CE???Toti mintim...si unii chiar mult...insa nu cred ca sunt persoane mai directe si mai transante decat GEMENII!!!In momentul cand nu le convine ceva...TI-O SPUN FARA MENAJAMENTE, iar cand i-ai suparat...ITI AMINTESC CE LE-AI FACUT SI ACU 10 ANI, pentru ca GEMENII iarta...(au puterea asta de a ierta)...DAR NU UITA!!!AU O MEMORIE DE ELEFANT (daca ma intelegeti- adica nu uita niciodata raul facut de cineva lor)!!!SI SUNT MAESTRII AI CUVINTELOR - Iti trantesc o replica atunci cand ti-e lumea mai draga si iti taie elanul de smecher sau incercarea de a-i lua peste picior!!! INSA si cine reuseste sa le intre in GRATII are numai de castigat...si o duce foarte bine...cu conditita SA NU FIE ZGARCIT SI CHITIBUSAR (pentru ca GEMENII sunt foarte darnici si practici), SA NU FIE POSESIV (GEMENII SUNT LIBERTINI, dar daca iubesc si li se arata ca sunt IUBITI...NU SUNT NESIMTITI SA INSELE SI SA BATJOCOREASCA)!!!Pentru ei familia e foarte importanta si vor fi cei mai buni prieteni ai copiilor lor...iar eu cred cu tarie asta pentru ca am avut norocul sa lucrez cu generatii de copii de toate varstele timp de 9 ani...iar simplul fapt ca mie imi spuneam "mama"...si imi povesteau lucruri pe care parintii lor nici nu le stiau...imi e de ajuns ca sa ma conving ca ma iubeau si ca eram aproape de sufletul lor!!!
ASADAR...NU VA FERITI DE GEMENI...CA NU SUNTEM CU 2 FETE CUM SE SPUNE...SUNTEM MAI DEGRABA COMBINATIA YING SI YANG...DEPINDE DE CEI DIN JUR SAU DE CEL/CEA DIN JUR CE ANUME VOR DETERMINA SA SCOATEM LA SUPRAFATA...GEAMANUL BUN SAU PE CEL RAU!!!!
EU CONSIDER CA GEMENII SUNT CEEA CE IMI PLACE MIE SA SPUN..."UNITATE IN DIVERSITATE"!!!!!
VA PUP SI NU VA FERITI DE ..."TWINS"!!!!


SU-PERB spus !!!...si ADEVARAT !!!......... ...mie imi place sa spun ca suntem......SUPEROFERTA.....5 INTR-UNU' !!!!..........
etta
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:10
De la: etta, la data 2009-10-09 18:10:16
De la: Serenia, la data 2009-03-07 12:49:16Si eu sunt tot in zodia GEMENI si ma regasesc in descrierile citite aici!!!! Sincer...daca as fi sa aleg o alta zodie...AS REFUZA FARA SA MA GANDESC DE 2 ORI, pentru ca asa zapaciti sau superficiali, distrati sau indiferenti cum se spune ca am fi...am reusit sa trec prin multe etape mai grele ale vietii si am avut puterea sa rad si sa zambesc si atunci cand sufletul imi plangea cu lacrimi de sange!!! Da, recunosc fsptul ca gresim si ii facem si pe cei din jur sa sufere pentru ca nu reusesc sa ne inteleaga sau sa ne perceapa asa cum suntem; gresim si pentru ca ne temem ca ne-am putea pierde libertatea la care noi tinem mult de tot...sau pur si simplu ne temem ca daca spunem exact ceea ce simtim intr-o relatie...putem fi facuti "din vorbe" sau "din fapte" de catre altii si atunci preluam initiativa!!! Dar si cand IUBIM...O FACEM CU PATIMA SI DOR!!!SI DA SUNTEM GELOSI...DAR CINE NU E???CINE NU TINE LA CEEA CE E AL LUI???LA CEEA CE IUBESTE SI ADORA???TOTI TINEM!!!! Si da..se spune ca GEMENII mint foarte mult...SA VAD EU OM CARE NU A MINTIT MACAR O DATA IN VIATA...cu toate ca multi vor spune ca au mintit pentru ca era necesar...SA FIM SERIOSI!!!!NECESAR PENTRU CINE SAU PENTRU CE???Toti mintim...si unii chiar mult...insa nu cred ca sunt persoane mai directe si mai transante decat GEMENII!!!In momentul cand nu le convine ceva...TI-O SPUN FARA MENAJAMENTE, iar cand i-ai suparat...ITI AMINTESC CE LE-AI FACUT SI ACU 10 ANI, pentru ca GEMENII iarta...(au puterea asta de a ierta)...DAR NU UITA!!!AU O MEMORIE DE ELEFANT (daca ma intelegeti- adica nu uita niciodata raul facut de cineva lor)!!!SI SUNT MAESTRII AI CUVINTELOR - Iti trantesc o replica atunci cand ti-e lumea mai draga si iti taie elanul de smecher sau incercarea de a-i lua peste picior!!! INSA si cine reuseste sa le intre in GRATII are numai de castigat...si o duce foarte bine...cu conditita SA NU FIE ZGARCIT SI CHITIBUSAR (pentru ca GEMENII sunt foarte darnici si practici), SA NU FIE POSESIV (GEMENII SUNT LIBERTINI, dar daca iubesc si li se arata ca sunt IUBITI...NU SUNT NESIMTITI SA INSELE SI SA BATJOCOREASCA)!!!Pentru ei familia e foarte importanta si vor fi cei mai buni prieteni ai copiilor lor...iar eu cred cu tarie asta pentru ca am avut norocul sa lucrez cu generatii de copii de toate varstele timp de 9 ani...iar simplul fapt ca mie imi spuneam "mama"...si imi povesteau lucruri pe care parintii lor nici nu le stiau...imi e de ajuns ca sa ma conving ca ma iubeau si ca eram aproape de sufletul lor!!!
ASADAR...NU VA FERITI DE GEMENI...CA NU SUNTEM CU 2 FETE CUM SE SPUNE...SUNTEM MAI DEGRABA COMBINATIA YING SI YANG...DEPINDE DE CEI DIN JUR SAU DE CEL/CEA DIN JUR CE ANUME VOR DETERMINA SA SCOATEM LA SUPRAFATA...GEAMANUL BUN SAU PE CEL RAU!!!!

EU CONSIDER CA GEMENII SUNT CEEA CE IMI PLACE MIE SA SPUN..."UNITATE IN DIVERSITATE"!!!!!
VA PUP SI NU VA FERITI DE ..."TWINS"!!!!


SU-PERB spus !!!...si ADEVARAT !!!......... ...mie imi place sa spun ca suntem......SUPEROFERTA.....5 INTR-UNU' !!!!..........


esti gemeni?!
hello sis
me 2
cantafabule
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:34
De la: cantafabule, la data 2009-10-09 18:34:26
De la: etta, la data 2009-10-09 18:10:16
De la: Serenia, la data 2009-03-07 12:49:16Si eu sunt tot in zodia GEMENI si ma regasesc in descrierile citite aici!!!! Sincer...daca as fi sa aleg o alta zodie...AS REFUZA FARA SA MA GANDESC DE 2 ORI, pentru ca asa zapaciti sau superficiali, distrati sau indiferenti cum se spune ca am fi...am reusit sa trec prin multe etape mai grele ale vietii si am avut puterea sa rad si sa zambesc si atunci cand sufletul imi plangea cu lacrimi de sange!!! Da, recunosc fsptul ca gresim si ii facem si pe cei din jur sa sufere pentru ca nu reusesc sa ne inteleaga sau sa ne perceapa asa cum suntem; gresim si pentru ca ne temem ca ne-am putea pierde libertatea la care noi tinem mult de tot...sau pur si simplu ne temem ca daca spunem exact ceea ce simtim intr-o relatie...putem fi facuti "din vorbe" sau "din fapte" de catre altii si atunci preluam initiativa!!! Dar si cand IUBIM...O FACEM CU PATIMA SI DOR!!!SI DA SUNTEM GELOSI...DAR CINE NU E???CINE NU TINE LA CEEA CE E AL LUI???LA CEEA CE IUBESTE SI ADORA???TOTI TINEM!!!! Si da..se spune ca GEMENII mint foarte mult...SA VAD EU OM CARE NU A MINTIT MACAR O DATA IN VIATA...cu toate ca multi vor spune ca au mintit pentru ca era necesar...SA FIM SERIOSI!!!!NECESAR PENTRU CINE SAU PENTRU CE???Toti mintim...si unii chiar mult...insa nu cred ca sunt persoane mai directe si mai transante decat GEMENII!!!In momentul cand nu le convine ceva...TI-O SPUN FARA MENAJAMENTE, iar cand i-ai suparat...ITI AMINTESC CE LE-AI FACUT SI ACU 10 ANI, pentru ca GEMENII iarta...(au puterea asta de a ierta)...DAR NU UITA!!!AU O MEMORIE DE ELEFANT (daca ma intelegeti- adica nu uita niciodata raul facut de cineva lor)!!!SI SUNT MAESTRII AI CUVINTELOR - Iti trantesc o replica atunci cand ti-e lumea mai draga si iti taie elanul de smecher sau incercarea de a-i lua peste picior!!! INSA si cine reuseste sa le intre in GRATII are numai de castigat...si o duce foarte bine...cu conditita SA NU FIE ZGARCIT SI CHITIBUSAR (pentru ca GEMENII sunt foarte darnici si practici), SA NU FIE POSESIV (GEMENII SUNT LIBERTINI, dar daca iubesc si li se arata ca sunt IUBITI...NU SUNT NESIMTITI SA INSELE SI SA BATJOCOREASCA)!!!Pentru ei familia e foarte importanta si vor fi cei mai buni prieteni ai copiilor lor...iar eu cred cu tarie asta pentru ca am avut norocul sa lucrez cu generatii de copii de toate varstele timp de 9 ani...iar simplul fapt ca mie imi spuneam "mama"...si imi povesteau lucruri pe care parintii lor nici nu le stiau...imi e de ajuns ca sa ma conving ca ma iubeau si ca eram aproape de sufletul lor!!!
ASADAR...NU VA FERITI DE GEMENI...CA NU SUNTEM CU 2 FETE CUM SE SPUNE...SUNTEM MAI DEGRABA COMBINATIA YING SI YANG...DEPINDE DE CEI DIN JUR SAU DE CEL/CEA DIN JUR CE ANUME VOR DETERMINA SA SCOATEM LA SUPRAFATA...GEAMANUL BUN SAU PE CEL RAU!!!!

EU CONSIDER CA GEMENII SUNT CEEA CE IMI PLACE MIE SA SPUN..."UNITATE IN DIVERSITATE"!!!!!
VA PUP SI NU VA FERITI DE ..."TWINS"!!!!


SU-PERB spus !!!...si ADEVARAT !!!......... ...mie imi place sa spun ca suntem......SUPEROFERTA.....5 INTR-UNU' !!!!..........


esti gemeni?!
hello sis
me 2


pai cre'ca numa' o geamana putea fi bezmetica ....ca..caaa.......si mine !!!!!!!!!!.........
etta
Postat pe 11 Octombrie 2009 02:45
Am trecut si eu p'aici sa semnez condica gemenilor si am venit cu un citat
"Personalitate: Gemenii sunt isteþi ºi foarte adaptabili, cu alte cuvinte niºte oportuniºti lipsiþi de scrupule. Stãpânesc perfect arta comunicãrii ºi pot sã te mintã în faþã fãrã sã clipeascã. Sunt drãgãlãºenia întruchipatã când vor sã obþinã ceva ºi de-a dreptul sadici când au chef sã se joace cu nervii altora. Sprinteni ºi îndemânatici, dispar când þi-e lumea mai dragã ºi pot face nevãzute diverse obiecte care li se par interesante. κi scot din minþi ºefii ºi consorþii, dar nici unii nu-i dau afarã, din cauzã cã se pricep sã le spunã bancuri. În dragoste, sunt deschiºi tuturor posibilitãþilor ºi ar fi primii care ar subscrie la legalizarea poligamiei. Cu toate astea, în clipele romantice au tendinþa de a-ºi exprima pasiunea uitându-se pe pereþi.
ce-mi place ultima fraza
adriana_2008
Postat pe 11 Octombrie 2009 04:41
Mda,m-am gandit si eu sa raspund acestui topic si incep prin a va saluta...sunt gemeni si uneori sunt extrem de fericita cu chestia asta si am impresia ca e cea mai buna zodie...Pe langa faptul ca pun mult suflet intr-o relatie fie ea amicala,in momentul in care o persoana in cauza ma dezamageste practic sansele de a-mi recastiga increderea sunt nule si nu pentru ca nu vreau sa trec peste,ci nu pot.Poate e mai bine asa ..nu ajunge nimeni sa-ti faca inima tandari:)
GabrielaVeve
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:47
De la: M1dnight, la data 2008-08-20 12:12:21 E una din cele mai contradictorii zodii sau nu?

Nativul Gemeni are o minte ascutita si o inteligenta sclipitoare, în permanenta activitate mentala. Este fericit numai când e coplesit de activitati diverse si când acumuleaza mereu cunostinte si informatii noi. Este alunecos si greu de ancorat într-un loc. Este atât de istet si ager la minte, încât îi surclaseaza pe multi la capitolul inteligenta. Fiind un semn dublu, oricine se poate astepta sa regaseasca în el o natura duala: putina minciuna, putina ipocrizie, putina înselatorie. Poate trece cu mare usurinta de la o fata a personalitatii sale la alta, încât e greu de spus care este el cel adevarat.
Activ, mobil si schimbator din fire, nativului Gemeni îi place varietatea în tot ceea ce face, atât în activitatea de zi cu zi, cât si în cercul de prieteni, sau chiar si în mâncare. Interesele sale sunt multiple si diversificate, pentru ca aproape totul îi atrage atentia, chiar daca doar pentru o scurta perioada de timp. Este atât de curios, încât vrea sa stie si sa experimenteze tot ce se poate într-o viata de om. Este iute, receptiv, istet, imaginativ si foloseste orice mijloc de exprimare pentru a supravietui.
Lisssa
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:56
si eu sunt taur si el e gemeni dar noi pana la un punct ne intelegeam fffff ok dupa aceea se schimba la 180 grade de parca nic nu-l mai cunosteam.
cum reusesti tu sa fii cu el?
kudika071289
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:59
Sunt convinsa de aceasta zodie ca este ce-a mai duala zodie dintre toate zodiile. Stai in preajma acestei zodii si traieste cu ea, ai sa te convingi de adevar.
Rolec2000
Postat pe 12 Octombrie 2009 15:19
De la: adi_laura_2008, la data 2009-10-11 04:41:22Am trecut si eu p'aici sa semnez condica gemenilor si am venit cu un citat
"Personalitate: Gemenii sunt isteþi ºi foarte adaptabili, cu alte cuvinte niºte oportuniºti lipsiþi de scrupule. Stãpânesc perfect arta comunicãrii ºi pot sã te mintã în faþã fãrã sã clipeascã. Sunt drãgãlãºenia întruchipatã când vor sã obþinã ceva ºi de-a dreptul sadici când au chef sã se joace cu nervii altora. Sprinteni ºi îndemânatici, dispar când þi-e lumea mai dragã ºi pot face nevãzute diverse obiecte care li se par interesante. κi scot din minþi ºefii ºi consorþii, dar nici unii nu-i dau afarã, din cauzã cã se pricep sã le spunã bancuri. În dragoste, sunt deschiºi tuturor posibilitãþilor ºi ar fi primii care ar subscrie la legalizarea poligamiei. Cu toate astea, în clipele romantice au tendinþa de a-ºi exprima pasiunea uitându-se pe pereþi.
ce-mi place ultima fraza
Mai adaig ca au nevoie si de putina modestie: daca trei in unu accept cinci in unu este deja prea mult...
kudika002015
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn si el taur merge??????????????? 8 De la: geo_sh 11 Februarie 2009 23:30
ghicit in palma cine stie 13 De la: gargaritamica 25 Iunie 2009 22:13
el-fecioara-ea- gemeni 1 De la: aditelegescu 2 Iunie 2009 10:35
CEL MAI TARE ZODIAC-LEU 13 De la: KarasCristina 21 Noiembrie 2015 08:53
ea "capricorn" el "rac" 5 De la: audrey 30 August 2015 09:26