Setari Cookie-uri

Eu taur el balanta

Salutare!!

Eu sunt un taurash iar prietenul meu balanta...

Cum credeti? avem sanse?
Cred ca difera caracterele un pic
Ms
cristi1
Postat pe 21 August 2008 14:23
Am avut 2 relatii cu balante..niciuna nu a mers ajunsesem sa ne certam din orice,nu suporta cand ii contrazici ...sunt cam obsedati de sex

Postat pe 27 August 2008 09:47
eu sunt taur si iubitul meu balanta...
Sunt niste tipi f romantici si tandrii, aici se potrivesc cu taurii...
in acelasi timp insa sunt si cam instabili emotional..cel putin al meu. exact ca o balanta...oscileaza...ne cunoastem de 8 ani si ne-am despartit si impacat de multe ori...ptr ca ne iubim, dar in acelasi timp a si oscilat...ptr ca in loc sa comunice, si-a luat jucariile si a plecat, asta pana a realizat ca pot sa imi iau si eu jucariile si sa plec. moment din care nu a mai plecat...
Taurii sunt mai practici, ei mai visatori...daca de exemplu tu ai nevoie de papuci, el isi va lua un lucru de fite...cum ar fii un detector radar...ei sunt cu treaba lor...
Per ansamblu noi ne intelegem f bine, si parintii mei, tot ea taur si el balanta au fost si s-au inteles f bine si ei, tata era cel calm iar mama cea vulcanica, care ne certa mereu...
Te va cuceri cu romantismul lui, fii sigura...dar nu te astepta sa fii surprinsa...surprinde-l tu si va fi cucerit...
Cat despre sex...depinde de la persoana la persoana...

Postat pe 27 August 2008 09:53
sunt taur si eu...si nu stiu in ce masura treburile astea cu potrivirile sunt general valabile...iti pot zice de mine...am fost si eu cu cineva balanta...dar...slabut!sunt prea inchisi,pentru noi,fetele taur...gata-gata sa izbucnim in a ne manifesta trairile interioare!si mi se pare ca balantele sunt putin aventuriere..la baieti ma referi,,,le place sa atraga si mie nu-mi prezinta siguranta,,,or,un taur d asta are mai intai nevoie!

Postat pe 27 August 2008 18:51
si vis -a-vis de faptul ca sunt romantici!as da 10baieti balanta pentru un taur!sunt mult mai romantici si in acelasi timp mai fermi,mai pragmatici....gata-gata ca prin romantismul lor suav sa-ti garanteze o viata sigura,emotional si financiar!

Postat pe 27 August 2008 18:54
roxxy am observat ca e cam obsedat de sex,dar sper ca cu timpul se va normaliza chestia asta
cristi1
Postat pe 29 August 2008 23:16
intradevar sunt romantici, dar e asa straniu uneori ca am impresia ca e indiferent,dar intradevar nu e, adica cred eu nu e sigur pe sine,nustiu dupa parerea mea balantele sunt cam dificile
cristi1
Postat pe 29 August 2008 23:21
hm.. la mn a fost invers, eu is balantza el era taur..si nu cu 1 am fost ci cu 2 :))) ce pot sa zic :-? sunt incapatanati, intr-o discutie contradictorie nici unul nu lasa de la el dar per ansamblu ne-am inteles, noi balantzele suntem cam visatoare, taurii mai practici .. asa stiam :-? acum depinde si de caractere, unele nu se aseamana cu ceea ce zice zodia.. incearca si ai sa vezi
adeea1
Postat pe 10 Septembrie 2008 21:14
si eu sunt taur iar al meu prieten...evident balanta...si ce pot sa spun decat ca dupa 4 ani inca mai suntem impreuna, desi la un momet dat ne despartiseram pentru vreo luna din cauza unei alte fete..deci ideea ca balantele sunt cam aventuriere la noi se aplica. ALtceva ce pot sa spun..la pat e grozav..ne potrivim din punct de vedere sexual, comunicam relativ bine, de regula eu sunt aia care atunci cand se oftica nu vorbeste. Dar per total reusim sa dicutam cat sa ne lamurim situatia si sa ne rezolvam problemele. Si mergem mai departe, ne iubim, sa speram ca iese ceva bun :)))
lulu_gavrila
Postat pe 9 Octombrie 2008 14:25
Eu sunt taur si am fost casatorita 8 ani cu o balanta. A fost iubirea vietii mele si pe perioada casatoriei au fost si perioade bune si mai putin bune. Cel mai bine ne-am completat pe plan profesional, dupa cum se spune am miscat muntii impreuna, pana intr-o zi cand a disparut de acasa fara nici o exlicatie. Atunci am divortat, pentru ca isi gasise rapid pe altcineva. Iar balantele sunt fiinte mai putin echilibrate si foarte influentabile. Daca capata incredere in cineva atunci urmeaza sfaturile acestuia litera cu litera.
Am fost dezamagita de balanta mea, dar nu regret nimic din cele intamplate. A fost o experienta unica.
annavq
Postat pe 10 Octombrie 2008 09:04
Am si eu o intrebare...cum sunt relatiile in care e el Taur si ea Balanta...ma poate ajuta cineva?
larissacojocaru
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:48
Exact, balantele sunt foarte influentabile, renunta imediat la niste credinte pe care initial aveai impresia ca nu si le vor schimba niciodata, sar de la o idee la alta foarte usor, si daca le capeti increderea vor face numai ce spui tu.
Si eu sunt taur, si intr-adevar, taurii sunt mult mai practici decat balantele, au si ei momentele lor mai proaste dar isi revin repede...
Balantele in general sunt foarte instabile, dar si sensibile...
my_melody
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:53
Deci eu nush cum reusesc..numa' peste barbati tauri dau :D tin sa specific k si eu tot taur sunt voi c ziceti taur-taur ?compatibilitate?
candygirl
Postat pe 3 Noiembrie 2008 13:49
De la: roxxy13, la data 2008-08-27 09:47:25Am avut 2 relatii cu balante..niciuna nu a mers ajunsesem sa ne certam din orice,nu suporta cand ii contrazici ...sunt cam obsedati de sex




Parca mi-ai citit gandurile:p. acum serios vb, barbatii balanta mi se par extrem de incapatanati si dificili. asteapta mai mult de la partenera sa preia initiativa...nu prea romantici, desi se lauda cu asta. inca ma mai lupt cu el:D si incerc sa-l inteleg pt ca imi place prea mult. si eu sunt dificila. insa e nevoie de compromisiuri si rabdare din partea amandurora ca sa mearga
oana__
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:46
Ce puteti spune despre relatia dintre o leoaica si o balanta? A experimentat cineva o astfel de relatie?
forever_young
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:44
dar despre un berbec si o balantza ?
Angelina34
Postat pe 4 Noiembrie 2008 12:55
mama e taur si tata balanta ...in curand fac nunta de argint si totul a fost perfect; e adevarat cu anumite sacrificii din partea taurului ..si se pare ca merita ; oricum asta nu e valabil pt toti..nu toti taurii seamana si la fel nici toate balantele ...deci relatiile difera.
clarice
Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:33
salut
si eu sunt taur si el balanta......si ne intelegem foarte bine
suntem impreuna de 2 ani si 2 luni..
si el a facut o gramada de chestii pt mine ...numai k sa ne fie bine...adik ...tot k sa nu ma supere pe mine....
eu am facut prea putine pt el....
si sa stii k balantele, dak au ascendent in fecioara, sunt fffff calme...si dulci..:)
valyvulpe
Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:11
parerea mea este ca barbatii din zodia taur sunt barbatii ideali pt casatorie.dar,exista totusi unele diferente si asta depinde dela persoana la persoana,de educatie,de mentalitate,de multe lucruri ...cred ca intelegi ce vreau sa spun
luminita_lulciuc
Postat pe 4 Noiembrie 2008 20:59
draga eu sunt casatorita cu sotul meu de 10ani eu taur si el balanta si totul este ok dar sa sti ca barbati balanta sunt cam incapatinati dar cu mine nui merge ca a dat peste un taur
in rest e super si ne potrivim de minune si in plan intim asa daca ai un barbat balanta nul scapa ca o sa va intelegeti de minune va fi multa dragoste intre voi
aida_cornelia
Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:50

Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:57
taur cu balanta?eu sint balanta cu ascendent in taur pt mine personal,combinatia e buna !cu un taur...nu stiu cum m-as impaca!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:53
salutare ce faceti oameni buni

Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:45
EU SINT RAC SI SOTU MEU PESTI SI NE INTELEGEM FOARTE BINE

Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:47
Eu sunt balantza si intr-adevar, iti pot spune din ce am citit ca balantezele sunt... sau mai bine as spune... DEVIN SUPERFICIALE, atunci cand stiu ca au siguranta unui lucru obtinut sau al unei persoane cucerite si care le iubeste. Eu am avut o relatie cu un taur. Am stat impreuna 2 ani, insa (din partea mea) a intervenit plictiseala.In ceea ce priveste fidelitatea unei balantze... este relativ de afirmat cu tarie in glas: "BALANTZELE INSEALA!". As putea intreba mai degraba: "DAR CINE NU INSEALA... (la un moment dat, in viata)". Ok... suntem ca un fluturas de noapte intr-un oras plin de tentatii, stiu... dar sincer acum, indiferent de zodie, de religie, de sex sau de orice altceva... un om care iubeste nu inseala niciodata.EU ASTA CRED CU TARIE, in cee ce priveste notiunea de RELATIE. Balantzelor le place flirtul si jocul (de orice natura, in mare parte), suntem aventuriere (natura, bat-o vina!), ne place tot ceea ce exprima notiunea de "frumos", suntem perfectioniste (de cele mai multe ori) si ... "cu capul in nori", cum ar spune unii... (RELATIV, as adauga eu...). Asadar scumpa mea, sfatul meu: IA-L ASA CUM ESTE! In prima parte a vietii o balantza este interesata de flirt si aventuri, urmand ca in a doua parte a vietii, aceasta sa fie preocupata de stabilitate si orientata spre familie. DACA STA CU TINE si are pana in 30 ani... FII SIGUR CA TINE LA TINE. O balantza nu prea-si pierde vremea cu oricine, crede-ma. ANYHOW... Taur-Balantza... relatia FUNCTIONEAZA 89% din cazuri. Bafta!
PS: SFAT - NU-TI MANIFESTA POSESIVITATEA cu un barbat din zodia balantza! (femeile zodiei Balantza sunt ceva mai altfel la acest capitol).
sexy_jasmine
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:36
De la: sexy_jasmine, la data 2008-11-10 13:36:41Eu sunt balantza si intr-adevar, iti pot spune din ce am citit ca balantezele sunt... sau mai bine as spune... DEVIN SUPERFICIALE, atunci cand stiu ca au siguranta unui lucru obtinut sau al unei persoane cucerite si care le iubeste. Eu am avut o relatie cu un taur. Am stat impreuna 2 ani, insa (din partea mea) a intervenit plictiseala.In ceea ce priveste fidelitatea unei balantze... este relativ de afirmat cu tarie in glas: "BALANTZELE INSEALA!". As putea intreba mai degraba: "DAR CINE NU INSEALA... (la un moment dat, in viata)". Ok... suntem ca un fluturas de noapte intr-un oras plin de tentatii, stiu... dar sincer acum, indiferent de zodie, de religie, de sex sau de orice altceva... un om care iubeste nu inseala niciodata.EU ASTA CRED CU TARIE, in cee ce priveste notiunea de RELATIE. Balantzelor le place flirtul si jocul (de orice natura, in mare parte), suntem aventuriere (natura, bat-o vina!), ne place tot ceea ce exprima notiunea de "frumos", suntem perfectioniste (de cele mai multe ori) si ... "cu capul in nori", cum ar spune unii... (RELATIV, as adauga eu...). Asadar scumpa mea, sfatul meu: IA-L ASA CUM ESTE! In prima parte a vietii o balantza este interesata de flirt si aventuri, urmand ca in a doua parte a vietii, aceasta sa fie preocupata de stabilitate si orientata spre familie. DACA STA CU TINE si are pana in 30 ani... FII SIGUR CA TINE LA TINE. O balantza nu prea-si pierde vremea cu oricine, crede-ma. ANYHOW... Taur-Balantza... relatia FUNCTIONEAZA 89% din cazuri. Bafta!
PS: SFAT - NU-TI MANIFESTA POSESIVITATEA cu un barbat din zodia balantza! (femeile zodiei Balantza sunt ceva mai altfel la acest capitol).

"...din ceea ce am citit putin mai sus, referitor la anumite pareri despre persoanele din zodia Balantza" **
sexy_jasmine
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:39
Eu sunt taur si am fost cu o balanta...nu a mers. Taurilor le place sa aibe siguranta in relatie, iar balantele sunt oscilante...dar deepinde foarte mult de caracterul fiecaruia, nu neaparat de zodie...
ramo_88
Postat pe 20 Decembrie 2008 16:51
taur-balanta - daca sunt in stare sa comunice si sa nu se inchida in ei la primul esec vor fi multi ani impreuna, un barbat balanta cand iubeste sincer nu inseala oricate tentatii ar avea in jur si se va dedica relatiei cu toata fiinta , daca ajunge sa se refugieze in bratele alteia ganditi-va bine unde ati gresit, rar se intoarce, iar daca o face e pt ca se simte obligat sau dator fata de ceva sau cineva in acea relatie
atat femeia taur cat si barbatul balanta sunt de o incapatanare uluitoare dar de obicei balantele sunt cele care cedeaza in final de dragul armoniei asta nu inseamana ca daca au dreptate n-or sa reia subiectul pana cand vor convinge taurul ca au avut dreptate

sunt taur, am ales candva ( acum 16 ani) o balanta si voi fi alaturi de o balanta cat o fi sa fie, o relatie in care unul invata de la celalalt, daca lasa egismul, gelozia si gurile rele deoparte pot avea o viata frumoasa impreuna
lia_nicolla
Postat pe 23 Decembrie 2008 07:53
Taur - Balanta

Taur si Balanta. Ce se întâmpla când Aerul invadeaza Pamântul?... Exact asta : o invazie...

Dac-ai pus ochii pe o Balanta, probabil ca nu mai e nevoie sa-ti spun ce mult îi place sa vorbeasca, sa vorbeasca, sa vorbeasca, sa vor... Despre orice : filosofie, psihologie sau preturile la capsuni în comparatie cu cele la ceApa. Tu ai o minte puternica, rationala, dar la un moment dat parca începi sa te întrebi daca e într-adevar nevoie sa stati si sa discutati toate chestiile astea, când ai venit obosit(a) de la serviciu si tot ce-ti doresti e sa stai în fotoliul tau si sa te relaxezi citind ziarul (Taurul este dependent de tabieturile lui). Balanta e semn de Aer, trebuie sa calatoreasca, macar cu mintea, macar gura sa-i mearga daca picioarele-i stau! Mintea lui avida are mereu nevoie de noi subiecte, de noi "teste", de hrana intelectuala.

Adesea, Balanta este foarte nehotarâta, dar numai din cauza ca stie atât de bine sa vada ambele aspecte ale unei probleme. Daca-ti cere parerea, vrea sa afle ceva ce poate nu a luat în considerare, fiindca are o nevoie interioara de a gasi "dreptatea", "raspunsul corect", "adevarul" sau, mai bine zis, calea de mijloc : echilibrul. Pe tine o sa te cam zgândare nehotarârea asta, care nu înseamna decât ca balanta încearca sa-si ajusteze talerele. Oricum, n-o sa scapi de conversatiile Balantei, asa ca da-i o sansa...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:24
Taur - Balanta

La început, o sa ai senzatia ca merge sa fii mai îndraznet si insistent, mai cu initiativa în fata unei Balante, fiindca este atât de afabila, diplomata si fermecatoare. Dar - sa nu spui ca nu ai fost avertizat! - tocmai când mergi mai linistit pe drumul cuceritorului, o sa ti se-nalte un zid în fata : Balanta s-o exterioriza ea cum s-o exterioriza, dar, în adâncul sufletului, nativul acestei zodii este hotarât, cu pareri foarte clare despre orice si oricine, si deloc-deloc pasiv. Inertia si inflexibilitatea ta? Exact p-astea o sa le foloseasca o Balanta ca sa te cucereasca (sau împotriva ta), dar o va face pas cu pas. Asa ca, fermecat cum vei fi de o Balanta, ai sa simti ca parca n-ai de unde sa-l apuci pe Aerianul asta. Eh, stiu cât îti place flirtul si începutul unei relatii, asa ca asta chiar ca n-o sa fie o problema.

Pe deasupra, Balanta o sa se sperie teribil când o sa vada un Taur suparat (cine nu s-ar speria? se fac si spectacole cu tauri suparati, prin Spania...) si parca-parca ar fugi înghitind Pamântul. Se va întoarce, însa, fiindca îi place stabilitatea Pamântului (Taurul), iar farmecul sau irezistibil o sa-ti alunge supararea din suflet.

Balantei îi place tare mult (mult mai mult decât tie) sa iasa în oras, fiindca are nevoie sa circule, sa fie în compania altora si sa se plimbe. Taurul e om de casa... si în nici un caz n-o sa priceApa cum e posibil sa ai atâtia prieteni deodata! Daca Balanta nu e în oras, e la telefon (sau pe Internet?) : are nevoie de interactiunea cu ceilalti cum au altii nevoie de oxigen, asa ca, daca va gânditi la o relatie pe termen lung, gânditi-va bine la partea asta cu iesitul în oras. Ai putea sa rezolvi aspectul asta organizând petreceri, întâlniri sau chemându-ti prietenii la voi acasa.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt. Minerva 4 De la: marco918 26 Septembrie 2010 16:28
Eu Scorpion- El Taur 3 De la: alina_30 30 Mai 2009 23:03
Un sfat despre cum ar trebui sa ma comport cu un capricorn. 20 De la: Mon_Monica_1 22 Februarie 2012 11:34
horoscop 13 De la: Barbie30 2 Noiembrie 2010 10:03
Femeia GEMENI??? 118 De la: Ellie 26 Ianuarie 2011 19:18