Setari Cookie-uri

el scorpion,eu gemeni!!cat ne tine?

buna fetelor!
sunt intr-o relatie cu un scorpion de aproape 7 luni,eu fiind gemeni!in ciuda tutoror articolelor pe care le-am citit cum ca relatia ar fi imposibila,noi ne intelege as putea spune f bine.
Prietenul meu pare foarte sincer in ceea ce spune si imi acorda multa atentie.Ce parere aveti?Pot avea deplina inceredere intr-un scorpion?Va ramane atat de atent mereu?Oare scorpionii iubesc cu adevarat?Stiu k sunt cu ochii numai dupa fustite...si as vrea sa stiu daca as putea avea inceredere intr-un scorpion pe termen lung?mersi
miky_boom
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:46
poi daca va intelegeti bine....atunci bv'o voua...daca te uiti atent pe aici sunt o multme de topic-uri de acest gen...
dydy88
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:49
Iubita iti zic eu ca si eu sunt tot gemenii si iubitu scorpion la inceput a fost mierea iar dupa a ramas veninul!!
nu sunt mereu atenti la inceput promit marea cu sarea dar cand se plictisesc vai de capul tau... ti-o spuun di experienta dupa ce ca sunt incapatanati,posesivi,gelosi iti fac si viata amara!1
pt un scorpion geamanul nu e cea mai buna alegere bine acum mai depinde si de firea omului

Postat pe 6 Septembrie 2008 19:39
cat ne tine? cat ne tine ce???

Postat pe 6 Septembrie 2008 19:41
O relatie cu un scorpion tine putin mereu vei avea parte in relatia cu el de scantei de certuri fara rost chiar si pe cele mai mici prostii!1deoarece asa sunt ei incapatanati din fire si cred ca sunt si cei mai posesivi

Postat pe 8 Septembrie 2008 12:24
Scorpion si gemeni? Intreaba scorpionii:P o sa-ti raspunda: nu merge! Din partea gemenilor nu stiu ce raspuns vei primi ... Eu parca-i simt ca sunt gemeni, nu am reusit niciodata sa am o relatie nici macar de prietenie cu vreun geaman ... sa fie o coincidenta?

In orice caz, eu iti urez succes si nu lua in seama asta cu zodiile, cred ca depinde de fiecare persoana in parte cat este dispusa sa investeasca intr-un cuplu, iar dk voua va e bine.....ptr ce conteaza zodiile?

Succes si multa iubire!

O scorpiuta!
Kr1sst1na
Postat pe 8 Septembrie 2008 13:32
eu sunt geaman si iti garantez ca nu merge iar iubitul meu e scorpion relatia noastra e ceva de genul:
azi ne certam 2 zile nu vorbim urmatoarele suntem fericiti si tot asa...povestea se repeta dar nu e bine sa te iei dupa zodi desi in majoritatea cazurilor asa se intampla
Compatibilitatea dragostei dintre un geaman si un scorpion este:DRAGOSTE CU NABADAI

Postat pe 9 Septembrie 2008 17:55
Sincera sa fiu .. eu am avut o relatie cu un tip din scorpion .. ce pot sa iti spun ca a fost painea lui dumnezeu pana intr-un anumit punct ,...
El era super atent .. petreceam circa 15 ore din 24 impreuna ... era foarte posesiv si foarte gelos .. la modul ca nu aveam voie sa ies nici macar cu prietenele la un suc ... tin minte ca la un mom dat a fost ceva de genu .. am fost undeva cu prietrena mea ce mai buna si cand trebuia sa plec l-am sunat si i=-am spus ca plec de acolo si ma indrept spre el .. si am mai intarziat la un suc cu un coleg de-al nostru .. cand am ajuns la el mare scandal .. nu m-a crezut .. a sunat-o pe prietena mea sa o intrebe unde sunt ca la el nu am ajuns si chestii de genul asta .. iti acorda atentie ... iti face cadouri .. dar daca iti place sa fi tinuta sub papuc .. el este cel care reuseste sa o faca .. pe el nu tre sa il superi cu absolut nimic .. ca altfel ....
si cat despre razbunarea scorpionilor .. pfffff ... sa va feriti ... nu conteaza ce a fost intre voi .. daca l-ai suparat nu tine cont ca te iubeste sau ca te-a iubit si ca a fost totul minunat intre voi .. o sa te loveqsca unde te doare cel mai tare atunci cand nu te astepti !
MadaCrisu
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:28
Heei, buna intrebarea. Cine a raspuns "dragoste cu nabadai" a avut dreptate. Stiu si cum iubeste si cum se razbuna Scorpionul, pentru ca am fost cu unul cindva. A fost cea mai profunda legatura pe care am avut-o cu vreun barbat. Asta a fost demult. Intre timp am descoperit eu insami ca am ascendent si toate planetele personale in Scorpion, si cu timpul am dedus ca eu insami sint aproape un Scorpion veritabil, chiar daca soarele e intr-o zodie mai vesela.
Problema cu Scorpionii este urmatoarea: vorbim de o zodie de apa, de mare sensibilitate, de mare emotivitate, si totodata o zodie puternica, niciodata nu o sa va dati seama de slabiciunile lor, pt ca si le ascund ca sa nu fie vulnerabili. Dar ajunge sa priviti in ochii lor, in gesturile ne-relaxate care incearca sa ascunda emotiile. Emotiile astea nici nu pot fi inchipuite de un Geaman. Am avut un iubit Geaman. Gemenii sint ca vintul, mereu schimba directia. Abilitatile lor sint mentale, nu emotionale. Sint buni pe comunicare, dar nu sint profunzi, si in comparatie cu Scorpionul sint superficiali. Sint destepti foc, amuzanti, o incintare, insa nu te poti baza pe ei. Te lasa in pom fara preaviz si nici nu-s in stare sa-ti explice de ce. Asa a visat el in noaptea aia.
Un Scorpion, in schimb, te-a observat si masurat si testat si descusut mult inainte sa-si dea verde in a incepe relatia. Cind da deja totul, poti sa stii ca il va tine multa vreme, pt ca el nu e schimbator. Stie foarte bine ce vrea, da totul si vrea totul: body and soul. Dar emotiile puternice care clocotesc in el il fac foarte sensibil la tradari, insulte, in plus are o intuitie puternica si adesea isi da seama de lucruri care abia urmeaza sa se intimple. Asta poate da la un moment dat in paranoia.
Un Geaman e ca un fluture care nu-si mentine atentia prea multa vreme pe un singur obiect, care prin capriciile lui poate traumatiza foarte mult un scorpion.
Geamanul loveste fara sa-si dea seama si de fapt cind intra intr-o relatie nu o ia in serios, pt ca el trece usor peste.
Scorpionul loveste numai daca l-ai calcat pe coada. Si are o nevoie vorace de parteneriat, de a fuziona profund cu cineva, iar daca nu are parte de angajament si sentimente profunde, da dracului si restul. Decit o relatie superficiala, mai bine deoc.
Ca relatia sa mearga, cei doi ar trebui sa fie constienti de diferentele fundamentale intre felul lor de a fi, si sa se menajeze reciproc cit de mult se poate. Atractia fizica poate fi exceptionala.
odette01ro
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:22
MadaCrisu ai dreptate sa te feresti de razbunare unui scorpion exact cand nu te astepti atunci te loveste nu conteaza ca a-ti fost fericiti sau ca mai tine la tine eu am trecut prin asta

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:35
Eu sunt scorpion si am avut o relatie cu un geaman timp de 8 luni,la inceput a fost super,nu aveam cuvinte dar intre timp el a devenit foarte gelos,poseiv,vroia sa fiu numai al lui,a fost groaznic,nu puteam sa pun capat relatiei il iubeam prea mult sincer,pana la urma a pus el capat ,am suferit cat am suferit dar a fost in avantajul meu,era genul care promitea dar nu se tinea de promisiuni.Cz nu merge scorpioni sunt prea perfectionisti ptr gemeni si au un suflet prea bun ptr ei,si inca ceva sunt f materialisti.
paula_carmen
Postat pe 27 Octombrie 2008 20:37
eu sunt cu iubitul meu de 4 ani. eu gemeni el scorpion. si ne iubim enorm de mult. la inceputul relatiei mi-am facut ceva griji datorita tuturor articolelor pe care le citeam in privinta incompabilitatii dintre noi. dar caracterul omului nu este dat numai de zodie. este adevarat ce ati spus si voi ca sunt gelosi. si iubitul meu este. dar nu intrece masura ducandu-se spre limitele posesivitatii. noi ne intelegem foarte bine pentru ne dorim cu adevarata sa fim impreuna. eu cred ca asta este secretul daca iubesti pe cineva nu trebuie sa te lasi influentata de alte aspecte decat ce simti tu pentru el si cum iti raspunde el sentimentelor. restul va veni de la sine.
ancageorgiana22
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:29
la mine e invers eu sunts corpion si el gemeni:)) si ne intelegem super bine.si il iubesc si ofer totul,il fac fericit din toate punctele de vedere...dar nu se stie knd pot avea o scapare sa imi plak si altcineva...poate asa sunt eu pana ma voi potoli definitiv adik in ziua knd ma voi marita pana atunci mai imi traiesc viata cu limite bineinteles.
nicoll3
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:50
Buna.eu am avut o relatie cu un scorpion[eu sunt gemeni..l am cunoscut in cls a 10.acum sunt la faculatate al 2lea an si din cls a10 pana acum6luni am fost impreuna....azi eram ok maine ne certam..pot sa zic k am avut o relatie stresanta pur si simplu nu ne intelegeam dar io cred k din cauza noastra nu cred k are treaba cu zodiile..cu cn credeti k s ar potrivi gemenii?
B0MB0NIK
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:17
Buna tuturor! eu sunt scorpion si de ceva timp imi place un tip zodia gemeni. din pacate cred ca ne-am potrivi doar in pat. acum suntem buni amici, vorbim mult, ne simtim bine unul in compania altuia, dar ma gandesc ca e cam dificil ca iubit. nu stiu exact cum sunt gemenii, dar cert e ca scorpionii pun f putine persoane la suflet. fostl prieten este leu si am descorperit ca nici cu leii nu ne intelegem, taurii la fel ne scot din sarite.... deci fetelor aveti grija cu scorpionii...
criss3
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:26
buna! eu am o relatie cu un scorpion de 4 ani,si vreau s aiti spun k asa cum il inveti de la inceput asa il vei avea,deci prin urmare daca il lasi sa fie atent cutine mereu..asa va fi si de acum incolo. da intradevar se spune ca scorpionii sunt cei mai buni amanti si cei mai fustangii..nimic de comentat cand vine b de pat dar la capitolul 'fustangii' tin sa te anunt k nu mai e valabil inca de cand m-a intalnit pe mine. tu k sa fii sigura de acest lucru tb sa te convingi de un singur lucru vzavi de partenerul tau si anume k :te iubeste cu adevarat;si daca da chiar te iubeste si te vrea atunci eu iti pot garanta k pe cat de fustangii pot fi ei ,pe atat d mult sunt si fideli unei persoane pe care o iubesc si o doresc. inca un tips: scorpionii sunt foarte activi la partea :sex,si daca tie iti plee la fel de mult ca si lui,si te simti bine cu el,atunci eu iti pot recomanda sa fii foarte .....priceputa in fantezii sexuale,le plac jocurile.fanteziile,(la volan in timp ce conduce,in lift,pe o strada pustie sau chiar una circulata,in casa la tine pe balcon dis- de dimineata)si asamia departe, si nca cev a...barbatii scorpioni sunt adevarati gurmanzi a mancarurilor bine dotate in arome care mai de care mai sofisticate ,ciudate. daca te asiguri k intradevar te iubeste si il iubesti si urmezi aceste mici ''tipsuri'' te asigur k 100% relatia va merge ,si nu numai asta,ea cu timpul va devenii din ce in ce mai solida si mai buna,nu ca altele unde intervine monotonia,sau mai obisnuinta,nu! nu si aici! nu intre un scorpion si o geamana. eu sunt o geamana si el scorpion! multa bafta,astept noutati de la tine!
natalia_capitanu2000
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:09
si inca cev af ffff important! k sa nu ai probleme mari cu ei si sa nu ajungi sa te certi cu el din nimicuri:nu ii da motive sa devina gelos,suspicios pt k pe scorpion il caracterizeaza cel mai bine posesivitatea si gelozia,sicand ii spui cv afa tot posibilul k sa te tiide cuvant pt k tot scorpioni sunt uni dintre cei mai parolisti oameni de pe pamant.....multa bafta!
natalia_capitanu2000
Postat pe 23 Ianuarie 2009 13:14
si eu sunt tot geamana si am avut o relatie cu un scorpion....ca sa fim fericiti o sapt trebuia sa ne certam 2 zile........nu merge

Postat pe 1 Februarie 2009 01:03
shi eu sunt tot gemeni,shi am avut la fel k tine o relatzie cu un scorpion...la mine a fost mult mai divers!cand vorbeam cu el pe mess era bine...in schimb cand ne intalneam era divers,mai rece!eram sigura ca tzine la mine,doar k lipsea ceva...se vedea de la o posta,nu eram facutzi unul pentru altul!concluzia mea(prosteasca)a fost:compatibilitatea dintre zodii,care nu ne favoriza delok!dupa aproximativ o luna ne-am despartzit...insa la tine nu e cazul!nu ai de ce sa te preocupi!nu mai fi asa de atenta la zodii,nu e mereu adevarat k de exemplu:"scorpionii sunt cele mai rele zodi"..bla,bla!esti fericita q el....perfecttt!altceva nu trebuie sa mai conteze...
aleks_baby_blue
Postat pe 23 Februarie 2009 00:10
iaaaaaaa ce caterinca shi cu tine..=))))))))))) ma faci sa rad...daca stai sa te ei dupa zodii ramai vadana cum s-ar spune:))))fii fata mea fericita acolo shi nu te mai lua dupa superstitzii shi alte porcarii:))))))priveste inainte shi asta e....doamneeee atzi inebunit fetelor=)))))
dulce_giulya
Postat pe 29 Iulie 2009 09:39
depinde de tine cat de repede te plictisesti .caci in general gemeni se plictisesc repede ,cat c;lipesti ei deja se plictisesc
piper
Postat pe 29 Iulie 2009 12:20
nu conteaza numai zodia .sunt atatea site-uri unde iti poti face astrograma for free si pe a lui si acolo se vede mai bine daca va potriviti sau nu .zodia principala arata unde se afla soarele cand te-ai nascut tu dar sunt atatea alte planete care iti influenteaza compatibilitatea si nu numai ...doar dupa zodie nu va potriviti daaaar dupa cum am zis mai sunt multe alte kestii
cherry_pie
Postat pe 29 Iulie 2009 14:20
Tu mai intai invatza sa scrii, abia apoi axeaza'te pe a da sfaturi. Better this way
Dothewu_Mountaindew_1
Postat pe 30 Iulie 2015 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu-FECIOARA, El-BERBEC? 16 De la: Spiridusha_89 9 Iulie 2009 17:40
NU va mai luati dupa vechile ZODII 23 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 14:42
care joaca fazan? 254 De la: adriana_2008 6 Martie 2011 19:54
canarii 1 De la: Andreea_Elena13 23 Octombrie 2011 09:40
Sagetator 36 De la: cristiana84 25 Iunie 2011 16:58