Setari Cookie-uri

jobul de stewardesa....

De la: _4_, la data 2011-05-19 14:38:47Buna ziua.... Va rog frumos, date concrete aveti in privinta subiectului acesta ?
Adica : - Unde sunt astfel de cursuri ? (localitatea), Cit timp este nevoie de invatat ? De citi bani este nevoie pentru a face astfel de cursuri? Sau macar o adresa electronica unde s'ar putea afla despre acest job, mai in detalii. Nu am nevoie sa aflu este greu sau usor, critica, s.a. Vreau pur si simplu sa aflu cum se poate de ajuns la acest post de lucru.Si daca este posibil mi'as dori sa discut cu o persoana care deja practica acest lucru, sau a avut ocazia, pentru a putea afla aceste detalii. Va rog foarte frumos, si va multumesc anticipat .


google...
roz5blue6lila7
Postat pe 19 Mai 2011 14:41
Buna ziua! ca sa devi stewardesa trebuie sa indeplinesti anumite conditii... si acelea ar fi: no1 la unele companii cer sa nu fi maritata si sa nu ai copii....la unele companii nu ai treaba. sa sti perfect limba engleza si inca o a 2 limba sa o vb! sa ai un corp ok,sa ai minim inaltime 1,64 la unele companii cer si mai mult....(pe tocuri),sa sti sa inoti 50 de metri , dai un examen la geografie si trebuie sa iei minim 7, sa ai dimploma de bac ( nu cer facultate ), sa ai dinti perfecti, sa fi sanatos tun, sa ai o vedere buna......eu am 20 de ani si am venit special in anglia pentru a invata limba engleza....sper sa reusesc sa o invat cat mai repede pt a da examenul.....si a 2 limba o stiu:) sa dea Dumnezeu sa ma ajute si pe voi de asemenea ...multa bafta!
kudika383789
Postat pe 9 Iunie 2011 12:24
un vechi proverb chinezesc spune ca cel ce iubeste munca pe care o face nu a muncit cu adevarat nici o ora...atunci cand eram in primara si ma uitam dupa pasari de otel ce se pierdeau in asfintit eram doar un copil ce visa la locul unde in care doreste sa fie.nu as fi putut sa imi imaginez ca cineva ar putea sa ma considere o chelnerita ,o persoana blazata care se afla intr-un loc nepotrivit.domnisoara in cautarea propriului sistem de valori nu realizeaza ca si directorul de zbor al unei companii da socoteala directorului companiei,directorul companiei executa comenzile venite de la guvern,guvernul cele pe ale serviciilor secrete,serviciile secrete pe ale americanilor,americanii inclusiv guvernul se supun marilor familii de bancheri si iute asa mi-am adus aminte de rockefelleri ca au o durere in suflet ca inca nu stapanesc lumea...concluzia mea ar fi ca nimic nu conteaza mai mult decat confortul interior al tau.dorinta mea de a fi in avion s-a implinit si la varsta de 20 de ani am inceput sa zbor ca angajata a companiei nationale.s-au scurs rapid 15 ani de atunci cu bune si rele.uneori cand toata lumea doarme eu ies pe frig sau ploaie,iar deseori cand lumea pleaca la munca eu merg la relaxare si odihna.nu stiu ce parere are domnisoara despre noi,dar inainte de fiecare zbor atunci cand pregatesc cabina pentru decolare, prin prestanta mea ,dupa ce trec de fiecare rand de scaune,aud centurile inchizandu-se in urma mea si nu imi amintesc vreun pasager care sa nu fi ascultat instructiunile pe care i le dau...uneori ma simt bine pt ca sunt constienta ca sunt o autoritate si mai apoi rasplatesc pasagerii cu servicii de calitate...daca as avea-o pe domisoara respectiva in avion,i-as cauta privirea si as zambi ca sa ma asigur ca vede cat de frumoasa sunt si ce bine ma simt acolo..uneori cand privesc spre rasarit printre norii albi ca laptele simt ca asa arata raiul si imi aduc aminte ce norocoasa sunt...aceasta e lumea mea de cand ma stiu...viata nu e perfecta nicaieri si avantaje si dezavantaje sunt in orice loc in orice situatie oriunde si in orice...important e sa te simti bine in pielea ta si sa iti fi gasit locul...ar fi multe de povestit dar maine sunt rezerva la aeroport si presimt ca o sa plec undeva...
kudika408033
Postat pe 14 Iunie 2011 03:44
un vechi proverb chinezesc spune ca cel ce iubeste munca pe care o face nu a muncit cu adevarat nici o ora...atunci cand eram in primara si ma uitam dupa pasari de otel ce se pierdeau in asfintit eram doar un copil ce visa la locul unde in care doreste sa fie.nu as fi putut sa imi imaginez ca cineva ar putea sa ma considere o chelnerita ,o persoana blazata care se afla intr-un loc nepotrivit.domnisoara in cautarea propriului sistem de valori nu realizeaza ca si directorul de zbor al unei companii da socoteala directorului companiei,directorul companiei executa comenzile venite de la guvern,guvernul cele pe ale serviciilor secrete,serviciile secrete pe ale americanilor,americanii inclusiv guvernul se supun marilor familii de bancheri si iute asa mi-am adus aminte de rockefelleri ca au o durere in suflet ca inca nu stapanesc lumea...concluzia mea ar fi ca nimic nu conteaza mai mult decat confortul interior al tau.dorinta mea de a fi in avion s-a implinit si la varsta de 20 de ani am inceput sa zbor ca angajata a companiei nationale.s-au scurs rapid 15 ani de atunci cu bune si rele.uneori cand toata lumea doarme eu ies pe frig sau ploaie,iar deseori cand lumea pleaca la munca eu merg la relaxare si odihna.nu stiu ce parere are domnisoara despre noi,dar inainte de fiecare zbor atunci cand pregatesc cabina pentru decolare, prin prestanta mea ,dupa ce trec de fiecare rand de scaune,aud centurile inchizandu-se in urma mea si nu imi amintesc vreun pasager care sa nu fi ascultat instructiunile pe care i le dau...uneori ma simt bine pt ca sunt constienta ca sunt o autoritate si mai apoi rasplatesc pasagerii cu servicii de calitate...daca as avea-o pe domisoara respectiva in avion,i-as cauta privirea si as zambi ca sa ma asigur ca vede cat de frumoasa sunt si ce bine ma simt acolo..uneori cand privesc spre rasarit printre norii albi ca laptele simt ca asa arata raiul si imi aduc aminte ce norocoasa sunt...aceasta e lumea mea de cand ma stiu...viata nu e perfecta nicaieri si avantaje si dezavantaje sunt in orice loc in orice situatie oriunde si in orice...important e sa te simti bine in pielea ta si sa iti fi gasit locul...ar fi multe de povestit dar maine sunt rezerva la aeroport si presimt ca o sa plec undeva...
kudika408033
Postat pe 14 Iunie 2011 03:44
buna:D as avea si eu o intrebare in legatura ku stewardesele:D ma gandeam sa fac si eu acest curs:d dar in urma cu 4 ani am avut o interventie chirurgikala in zona sub bratului :D iar pe fata am o alunita:D as vrea sa stiu cat de importante sunt lukrurile astea pt inschiere:D
kudika409354
Postat pe 22 Iunie 2011 01:21
nu iti face prea multe probleme din cauza alunitei,si a nici unei probleme superficiale de sanatate in primul rand ocuparea unui loc de munca in cadrul det.insotitori de bord tine de un cumul de multe aptitudini insa nu exista nimeni perfect si in al doilea rand tine si de norocul tau.in alta ordine de idei academia care iti ia atatia bani pentru curs are tot interesul de a scolariza cat mai multi elevi pentru simplul motiv ca exista datorita lor.a ocupa un loc de munca dupa asta e cu totul alta problema.daca esti cu adevarat interesata mergi la academie langa aeroportul baneasa la secretariat pt mai multe informatii.
kudika408033
Postat pe 22 Iunie 2011 19:25
problema mare domnule cu jobul,,suntem o tara de jobisti
thadoogback
Postat pe 22 Iunie 2011 19:28
As avea si eu nevoie de ele..sau sa imi spui de unde le pot cumpara,te rog frumos.
kudika352063
Postat pe 8 Iulie 2011 22:55
nu stiu cum unii sau unele pot considera o munca(oricare ar fi aceea) degradanta,chiar nu este degradant sa servesti mancare sau bautura,nu mi se pare degradant nici o persoana care e femeie de servici si curata closete,din contra am foarte mult respect si reconostinta,cum poteti compara o persoana cinstita si muncitoare cu o prostituata de lux,poate fi si de ultra lux,sau mega lug ca tot un parazit ramane,iar sa te tavalesti cu orice mosneag sau orice burtos frustrat,fie chiar si pe mii de euro chiar imi provoaca sila,ASA CA RESPECT PENTRU CHELNERITE SI STEWARDEZE ...SI TOT OAMENI CARE MUNCESC CINSTIT! Nu inteleg cum poate lumea aprecia prostituatele si hotii...cum isi pot vinde sulfetul si corpul pt o geanta vuiton
kudika438430
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:48
e clar ca meseria pe care o practici acum e aceea de prostituata de lux,care din punctul tau de vedere ar trebui apreciata pt ca castiga mai mult decat o chelnerita de avion si te consideri mai presus deoarece poti calatori in orice colt al lumii fiind servita...ce va face o chelnerita dupa 30,40 de ani?dar tu ce vei face?Dupa ce toti banii ii vei cheltui pe genti ,tzoale etc,zorzonele...? mai stii sa faci si altceva decat sa deschizi picioarele...sau ma rog...EU UNA,POATE SI ALTE MILIOANE DE OAMENI NU JUDEC O PERSOANA PENTRU CE ARE(GENTI DE FIRME,HAINE,MASINI,ETC) CI PENTRU CEEA CE ESTE ,O STEWARDEZA ESTE O PERSOANA PE CARE MA INTIMPINA CU UN ZAMBET ,IMI OFERA UN PAHAR CU APA...ETC O PERSOANA PE CARE O RESPECT SI O APRECIEZ IAR O PROSTITUATA E ...UN PARAZIT,UN REBUT, UN PRODUS FRUMOS AMBALAT DAR STRICAT PE DINAUNTRU,DAR DESIGUR CA NU AR EXISTA DACA NU AR FI BARBATI CU BANI(MURDARI,FURATI DESIGUR) FRUSTRATI SI COMPLEXATI
kudika438430
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:06
Daca stewardesa este doar o chenlerita la 10.000 m altitudine atunci pilotul ce e? Un fel de taximetrist la 10.000 m altitudine!
Ai o gandire prea simpla...
jujisan
Postat pe 12 Octombrie 2011 11:06
Buna.Vreau sa te intreb daca faci cursurile de stewardesa in Anglia, sau ai mers acolo doar pentru a invata limba engleza? Intentionez si eu sa plec in Anglia dar pentru a face cursul, si as fi vrut sa stiu mai multe detalii.multumesc
kudikalis
Postat pe 28 Noiembrie 2011 23:10
mesajul era postat pentru kudika383789
kudikalis
Postat pe 28 Noiembrie 2011 23:12
De la: kudika383789, la data 2011-06-09 12:24:47Buna ziua! ca sa devi stewardesa trebuie sa indeplinesti anumite conditii... si acelea ar fi: no1 la unele companii cer sa nu fi maritata si sa nu ai copii....la unele companii nu ai treaba. sa sti perfect limba engleza si inca o a 2 limba sa o vb! sa ai un corp ok,sa ai minim inaltime 1,64 la unele companii cer si mai mult....(pe tocuri),sa sti sa inoti 50 de metri , dai un examen la geografie si trebuie sa iei minim 7, sa ai dimploma de bac ( nu cer facultate ), sa ai dinti perfecti, sa fi sanatos tun, sa ai o vedere buna......eu am 20 de ani si am venit special in anglia pentru a invata limba engleza....sper sa reusesc sa o invat cat mai repede pt a da examenul.....si a 2 limba o stiu:) sa dea Dumnezeu sa ma ajute si pe voi de asemenea ...multa bafta!






Ti`am lasat un mesaj mai jos. Nu stiam ca exista sectiunea "citeaza" sa ti`l trimis exact tie:p
kudikalis
Postat pe 28 Noiembrie 2011 23:13
A fi stewardesa nu inseamna a fi chelnerita doar pentru ca iti serveste cafeaua.Ganditi-va la riscurile pe care si le asuma : contactul cu tot felul de oameni , posibili teroristi , explozii .Daca se intampla ceva in avion ele , stewardesele tebuie sa se asigure ca dau ajutor pasagerilor si apoi lor.Deci viata celorlalti primeaza intotdeauna.O chelnerita intr-un restaurant nu are atata pregatire profesionala cat un insotitor de bord.De cele mai multe ori chelneritele din baruri/restaurante n-au nici macar 12 clase.Plus ca iti vorbesc arogant .Ceea ce nu mi s-a intamplat in avion.Indiferent de compania cu care am calatorit am avut parte de un comportament ireprosabil din partea lor.
Mayyyyana
Postat pe 29 Noiembrie 2011 00:22


mi-a placut foarte mult raspunsul dvs: felicitari ca v-ati urmat visul ...as fi vrut ca si eu sa am sansa de a face ce imi place , ( acum am 38 de ani )...am avut sansa de a zbura cu avionul abia acum 3 ani pt prima oara si mi-a placut la nebunie ...senzatia pe care o ai cand esti deasupra norilor si cat de clar se vede totul de sus ...am vazut luna mai mare si mai aproape decat as fi crezut vreodata ..ideea de a calatori rapid dintr-un loc intr-altul...si DA , mi-a placut cum am fost tratata de stewardeze , si la Tarom , si la Air France si la alte companii cu care am zburat ...indiferent daca zborul a durat pana in 2 ore sau peste 9 ...amabilitatea personalului si grija pe care ti-o acorda este in primul rand rezultatul scolarizarii lor si a efortului pe care l-au facut acesti oameni pentru a avea o meserie plina de satisfactii dupa parerea mea...iar dom'soara careia i se pare degradant sa serveasca bauturi la 10.000 de metri altitudine habar n-are ce vorbeste ...e pe dinafara ...
Bravo dumneavoastra pentru meseria pe care ati ales s-o faceti ...si bravo tuturor colegilor dumneavoastra din lumea intreaga !!!!
koukla28
Postat pe 17 Martie 2012 21:48
De la: kudika408033, la data 2011-06-14 03:44:16un vechi proverb chinezesc spune ca cel ce iubeste munca pe care o face nu a muncit cu adevarat nici o ora...atunci cand eram in primara si ma uitam dupa pasari de otel ce se pierdeau in asfintit eram doar un copil ce visa la locul unde in care doreste sa fie.nu as fi putut sa imi imaginez ca cineva ar putea sa ma considere o chelnerita ,o persoana blazata care se afla intr-un loc nepotrivit.domnisoara in cautarea propriului sistem de valori nu realizeaza ca si directorul de zbor al unei companii da socoteala directorului companiei,directorul companiei executa comenzile venite de la guvern,guvernul cele pe ale serviciilor secrete,serviciile secrete pe ale americanilor,americanii inclusiv guvernul se supun marilor familii de bancheri si iute asa mi-am adus aminte de rockefelleri ca au o durere in suflet ca inca nu stapanesc lumea...concluzia mea ar fi ca nimic nu conteaza mai mult decat confortul interior al tau.dorinta mea de a fi in avion s-a implinit si la varsta de 20 de ani am inceput sa zbor ca angajata a companiei nationale.s-au scurs rapid 15 ani de atunci cu bune si rele.uneori cand toata lumea doarme eu ies pe frig sau ploaie,iar deseori cand lumea pleaca la munca eu merg la relaxare si odihna.nu stiu ce parere are domnisoara despre noi,dar inainte de fiecare zbor atunci cand pregatesc cabina pentru decolare, prin prestanta mea ,dupa ce trec de fiecare rand de scaune,aud centurile inchizandu-se in urma mea si nu imi amintesc vreun pasager care sa nu fi ascultat instructiunile pe care i le dau...uneori ma simt bine pt ca sunt constienta ca sunt o autoritate si mai apoi rasplatesc pasagerii cu servicii de calitate...daca as avea-o pe domisoara respectiva in avion,i-as cauta privirea si as zambi ca sa ma asigur ca vede cat de frumoasa sunt si ce bine ma simt acolo..uneori cand privesc spre rasarit printre norii albi ca laptele simt ca asa arata raiul si imi aduc aminte ce norocoasa sunt...aceasta e lumea mea de cand ma stiu...viata nu e perfecta nicaieri si avantaje si dezavantaje sunt in orice loc in orice situatie oriunde si in orice...important e sa te simti bine in pielea ta si sa iti fi gasit locul...ar fi multe de povestit dar maine sunt rezerva la aeroport si presimt ca o sa plec undeva...


Buna ziua! Va rog tare mult sa-mi dati mai multe detalii despre acest job. Din comentariul dvs. am inteles ca practicati aceasta meserie si cred ca sunteti cea mai in masura persoana sa-mi dati mai multe informatii.Am terminat facultatea anul trecut, in cu totul si cu totul alt domeniu, dar nu ma gandesc sa profesez. Vrea sa zbor, vreau sa fiu acolo sus, printre nori, in fiecare zi. Mi se pare o meserie fascinanta. Asadar, va rog din suflet sa-mi dati aceste detalii. Am cautat pe google si am citit diverse articole, dar vad ca parerile difera de la persoana la persoana. Unele din ele se bat cap in cap. De asta am nevoie de ajutorul dvs. pentru ca practicati aceasta meserie si stiti exact despre ce este vorba si care sunt cerintele. Vreau sa stiu exact care sunt criteriile de selectie, ce examene se dau si ce cursuri trebuie sa fac. Am inteles ca trebuie sa particip la niste cursuri care dureaza 3 luni si costa 2000 euro, in urma carora trebuie sa sustin un examen in engleza si romana. Ma intereseaza unde trebuie sa sustin aceste cursuri si de ce carti am nevoie pentru a ma pregati. In plus, am inteles ca au si o limita de varsta si inaltime. Momentan nu cred ca am probleme, am 1,75 cm si 22 de ani. Dar as vrea sa stiu pana la ce varsta ma pot inscrie. M-ar interesa si salariu, pentru ca am vazut ca si la acest aspect difera parerile si mi se pare o diferenta prea mare de la 1000 RON la 2500 euro. Va rog daca puteti sa-mi fiti de ajutor cu aceste informatii si va multumesc anticipat. O zi buna!
Bya_B_D
Postat pe 7 Mai 2012 02:19
Eu totusi nu inteleg dece unii critica anumite meserii (sau pe cei care si le aleg)...cum poti spune ca o stewardesa este o chelnerita la mare altitudine ?? Si daca intr-adevar este o chelnerita ..care este problema? Ficare isi gaseste job-ul care ii convine,care il reprezinta si care il satisface..Majoritatea meseriilor exista pentru ca sunt necesare,nu?Cuma ar fi daca am calatorii fara stewardesa?Asa noi singurei de capul nostru ? Ar fi o imagine din cartile lui Stephen King :)) Sau daca s-ar afla cineva intr-un avion care pe parcursul zborului ar intampina probleme si stewardesa ar incerca sa il calmeze, la sfarsit i-ar multumi ..sau mai grav daca chiar acea ''chelnerita'' i-ar salva viata i-ar face si monumenet...atunci nu ar mai fi chiar asa de inutila,nu? Sau cum ar fi sa calatorim fara sa ne spuna nimeni unde se afla mascutele( si mai ales ca exista mascute) , cum se prinde o centura, cand se prinde acea centura , sau cand suntem in siguranta pentru a ne ridica de pe scaun sau nu? Oricat de ''cititi'' am fi noi restul sunt meserii care ne depasesc.. Toate meseriile dealtfel sunt utile ...chiar si cizmarul care desi nu este citit ( sau cine stie..) si pare a face o munca destul de simpla tot apelam la el ca evident cartile nu ne-au invatat cum sa ne coasem cum trebuie cizma si nu ne descurcam singurei..
M-am suparat si de aceea am postat
kudika465864
Postat pe 19 Iulie 2012 00:57
Buna !

Am terminat liceul anul trecut .... am luat bacul cu o nota destul de mare insa nu am avut posibilitatea sa merg la o facultate . Asa ca am plecat din tara ... si lucrez ca si dadaca . Imi doresc sa devin insotitor de zbor ... cand eram mica am primit o papusa stewardesa si de atunci am ramas uimita de costumasul acela si de frumusetea ei .... lasand la o parte toate acestea ... ma gandesc ... oare merita sa imi stric eu banutii castigati cu greu (pe nervi intinsi la maxim si multe cele ) ca sa fac cursul acela si imi gasesc serviciu dupa aceea ? Pe site la Emirates si Qatar scrie ca nu accepta numai fete de cel putin 21 de ani .. eu am 19 . Am inteles ca sunt firme care iti platesc cursul ... cui ar trebuii sa ma adresez ... unde ar trebuii sa caut ... as avea nevoie de niste opinii in legatura cu viata de acolo ... cum e cu familia .... ?

Multumesc !
Romina_Benea_1
Postat pe 13 Martie 2013 00:21
De la: kudika408033, la data 2011-06-14 03:44:16un vechi proverb chinezesc spune ca cel ce iubeste munca pe care o face nu a muncit cu adevarat nici o ora...atunci cand eram in primara si ma uitam dupa pasari de otel ce se pierdeau in asfintit eram doar un copil ce visa la locul unde in care doreste sa fie.nu as fi putut sa imi imaginez ca cineva ar putea sa ma considere o chelnerita ,o persoana blazata care se afla intr-un loc nepotrivit.domnisoara in cautarea propriului sistem de valori nu realizeaza ca si directorul de zbor al unei companii da socoteala directorului companiei,directorul companiei executa comenzile venite de la guvern,guvernul cele pe ale serviciilor secrete,serviciile secrete pe ale americanilor,americanii inclusiv guvernul se supun marilor familii de bancheri si iute asa mi-am adus aminte de rockefelleri ca au o durere in suflet ca inca nu stapanesc lumea...concluzia mea ar fi ca nimic nu conteaza mai mult decat confortul interior al tau.dorinta mea de a fi in avion s-a implinit si la varsta de 20 de ani am inceput sa zbor ca angajata a companiei nationale.s-au scurs rapid 15 ani de atunci cu bune si rele.uneori cand toata lumea doarme eu ies pe frig sau ploaie,iar deseori cand lumea pleaca la munca eu merg la relaxare si odihna.nu stiu ce parere are domnisoara despre noi,dar inainte de fiecare zbor atunci cand pregatesc cabina pentru decolare, prin prestanta mea ,dupa ce trec de fiecare rand de scaune,aud centurile inchizandu-se in urma mea si nu imi amintesc vreun pasager care sa nu fi ascultat instructiunile pe care i le dau...uneori ma simt bine pt ca sunt constienta ca sunt o autoritate si mai apoi rasplatesc pasagerii cu servicii de calitate...daca as avea-o pe domisoara respectiva in avion,i-as cauta privirea si as zambi ca sa ma asigur ca vede cat de frumoasa sunt si ce bine ma simt acolo..uneori cand privesc spre rasarit printre norii albi ca laptele simt ca asa arata raiul si imi aduc aminte ce norocoasa sunt...aceasta e lumea mea de cand ma stiu...viata nu e perfecta nicaieri si avantaje si dezavantaje sunt in orice loc in orice situatie oriunde si in orice...important e sa te simti bine in pielea ta si sa iti fi gasit locul...ar fi multe de povestit dar maine sunt rezerva la aeroport si presimt ca o sa plec undeva...
kudika_943450
Postat pe 23 Noiembrie 2013 09:53
De la: kudika408033, la data 2011-06-14 03:44:26un vechi proverb chinezesc spune ca cel ce iubeste munca pe care o face nu a muncit cu adevarat nici o ora...atunci cand eram in primara si ma uitam dupa pasari de otel ce se pierdeau in asfintit eram doar un copil ce visa la locul unde in care doreste sa fie.nu as fi putut sa imi imaginez ca cineva ar putea sa ma considere o chelnerita ,o persoana blazata care se afla intr-un loc nepotrivit.domnisoara in cautarea propriului sistem de valori nu realizeaza ca si directorul de zbor al unei companii da socoteala directorului companiei,directorul companiei executa comenzile venite de la guvern,guvernul cele pe ale serviciilor secrete,serviciile secrete pe ale americanilor,americanii inclusiv guvernul se supun marilor familii de bancheri si iute asa mi-am adus aminte de rockefelleri ca au o durere in suflet ca inca nu stapanesc lumea...concluzia mea ar fi ca nimic nu conteaza mai mult decat confortul interior al tau.dorinta mea de a fi in avion s-a implinit si la varsta de 20 de ani am inceput sa zbor ca angajata a companiei nationale.s-au scurs rapid 15 ani de atunci cu bune si rele.uneori cand toata lumea doarme eu ies pe frig sau ploaie,iar deseori cand lumea pleaca la munca eu merg la relaxare si odihna.nu stiu ce parere are domnisoara despre noi,dar inainte de fiecare zbor atunci cand pregatesc cabina pentru decolare, prin prestanta mea ,dupa ce trec de fiecare rand de scaune,aud centurile inchizandu-se in urma mea si nu imi amintesc vreun pasager care sa nu fi ascultat instructiunile pe care i le dau...uneori ma simt bine pt ca sunt constienta ca sunt o autoritate si mai apoi rasplatesc pasagerii cu servicii de calitate...daca as avea-o pe domisoara respectiva in avion,i-as cauta privirea si as zambi ca sa ma asigur ca vede cat de frumoasa sunt si ce bine ma simt acolo..uneori cand privesc spre rasarit printre norii albi ca laptele simt ca asa arata raiul si imi aduc aminte ce norocoasa sunt...aceasta e lumea mea de cand ma stiu...viata nu e perfecta nicaieri si avantaje si dezavantaje sunt in orice loc in orice situatie oriunde si in orice...important e sa te simti bine in pielea ta si sa iti fi gasit locul...ar fi multe de povestit dar maine sunt rezerva la aeroport si presimt ca o sa plec undeva...



vreau si eu sa stau de vorba cu tine... imi doresc foarte tare sa practic aceasta meserie si as vrea niste informatii concrete. Te rog, daca se poate...
kudika_943450
Postat pe 23 Noiembrie 2013 09:56
am o intrebare: daca am o alunita mica pe obraz si un semn care nu e chiar atat de vizibil (probabil daca ma dau cu mai mult fond de ten nu se observa) as putea ajunge stewardesa?
Andrada_Anda_1
Postat pe 1 Martie 2014 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de radio si televiziune acreditate 1 De la: college_media 23 Martie 2010 12:49
Scoala Parintilor 1 De la: kudika026118 17 Aprilie 2011 09:10
Justitie 5 De la: numai 22 Noiembrie 2009 00:22
Grup de dezvoltare personala 1 De la: kudika026118 17 Aprilie 2011 09:34
Ajuta-ti copilul sa devina al doilea Mark Zuckerberg 1 De la: kudika_977531 8 Decembrie 2014 13:34