Setari Cookie-uri

Intrerupere de sarcina cu un singur comprimat

Primul cabinet medical din Romania care ofera intrerupere de sarcina medicamentos(cu un singur comprimat).
Calea Victoriei 142-148, Bucuresti
tel. 021 31 31 436
pret: 300 lei(in acest pret este inclus tot tratamentul)

Postat pe 8 Septembrie 2008 12:10
nu puteai sa dai si tu mai multe detalii ? gen in ce luna trebuie sa fii k sa faci tratamentul, in ce consta tot tratamentul...

Postat pe 8 Septembrie 2008 13:42
Imi cer scuze pentru lipsa informatiilor.
Se poate intrerupe sarcina pana in a 63-a zi. Practic se administreaza 2 medicamente care realizeaza contractia uterina si expulzia fatului. In prealabil se va face o ecografie. Pentru mai multe detalii puteti suna la numarul de mai sus.

Postat pe 9 Septembrie 2008 17:38
Nu am stiut ca exista asa ceva...dar am notat nr ptr orice eventualitae..sper sa nu fie nevoie ..dar nu se stie niciodata
iubi7a_lui
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:50
Ce reclama faina!
Mersi de informatie, dar cred ca fetele ar trebui sa fie mai atente in legatura cu sexul, ca sa nu fie nevoie sa ucida sufletele nenascute, nu ?
emyia
Postat pe 14 Septembrie 2008 16:15
Nu recomand sub nici-o forma avortul medicamentos! nu cunosc foarte multe despre el dar este suficient ce am vazut cu ochii mei; prietena mea cea mai buna a apelat la aceasta varianta crezand ca este mai usoara mai rapida mai nedureroasa dar era sa moara, hemoragie mare, crampe puternice, a facut si febra a avut halucinatii.... foarte grav, poate ca depinde si de organism dar in orice caz atata timp cat nu este sigura aceasta metoda n-o incercati!

Postat pe 3 Octombrie 2008 10:50
De la: , la data 2008-09-08 12:10:02Primul cabinet medical din Romania care ofera intrerupere de sarcina medicamentos(cu un singur comprimat).
Calea Victoriei 142-148, Bucuresti
tel. 021 31 31 436
pret: 300 lei(in acest pret este inclus tot tratamentul)
il vreau si eu ergent urgent
kudika344941
Postat pe 28 Decembrie 2010 15:12
Daca supravietuiesti, sa ne povestesti ce ti s-a intamplat la adresa aceea....
kudika226898
Postat pe 28 Decembrie 2010 18:29
ma intereseaza acaeasta metoda....si vreau sa stiu cum aveti programul dupa sarbatorii...as vrea sa ajung la dvs cat mai urgent
kudika346379
Postat pe 31 Decembrie 2010 15:26
De la: july_99, la data 2011-02-14 22:34:55Buna tuturor

Am trecut si eu prin experinta unui avort. Este un subiect de care nu vreau sa mai imi aduc aminte, dar vrea sa va impartasesc experinta mea. Am aj sa recurg la acesta metoda, care s-a dovedit ca mi-a salvat viata. Adk am aj la acest doctor, singurul autorizat sa practice avortul medicamentos din Romania, si cel datorita caruia mai pot sa am copii. doctorul meu ginecolog a spus k e ok...k pot sa am copii, numai ca acesta sarcina a dezvaluit o infectie f mare pe care o aveam de mult timp....si pe care nimeni nu a tratat-o (doctora mea...la care ma duceam din 6 in 6 luni). Incredibil....bineinteles k sarcina nu av cum sa evolueze...in fine am aj la avort medicamentos...care nu e deloc dureros...sau etc. Este ceva simplu, sau asa a fost la mine. Ti se xplica toate riscurile, eu zik macar sa va duceti la cabinet sa vedeti despre ce e vb....bineinteles aceasta forma de avort ar reduce mult veniturile celor care practica chiretajul clasic...pfff. Treb sa indeplinesti niste criterii legate de sanatate, dar va zik merita sa vb cu doctorul, care este fenomenal. Sa ma contactati, dak doriti inf suplimentare, nu vreau sa fac reclama nimanui.

Multa sanatate va doresc si sper sa dati numai de doctori competenti... Doamne ajuta!!


Buna july_99,
Am si eu o programare la acest cabinet pentru a face avort medicamentos. Nu are rost sa intru in detalii de genu cum am ajuns in aceasta situatie sau alte disculpari, ideea e ca trebuie sa il fac nu prea am de ales. Te-as ruga daca poti sa-mi dai mai multe detalii , imi e putin teama mai ales ca am citit si argumentele contra ale acestei metode. Ti-as fi rescunoscatoare daca m-ai ajuta cu cateva sfaturi din propria ta experienta.
kudika010581
Postat pe 24 Martie 2011 12:30
Buna. Am vazut ca multe din voi nu stiu exact ce inseamna av medicamentos.. eu am trecut printr-o astfel de experienta (regretabila oricum de altfel, dar asta e.. am considerat ca asta ar fi decizia bune,in fine,sa nu vorbim de motive..) acum cateva zile. Eram in 6 saptamani, av medicamentos e practicat de clinici pana la 7 sapt cu succes de 92-95%..cu cat se apropie de 9 sapt cu atat scade mai mult sansa de reusita a acestei metode si din aceasta cauza medicii prefera cel chirurgical, pt sarcini peste 6-7 sapt. Asa... important este sa stiti ca sarcina nu se calculeaza de la data conceptiei,ci de la ultima zi a ultimei menstruatii!! Deci la mine desi conceptia in sine avea 4 sapt, s-a considerat de 6.. ma rog. Am citit 2 prospecte pe care a trebuit sa le semnez (dupa ce doctorul mi-a facut ecografie pt a vedea exact varsta sarcinii..needless to say ca la 6 sapt ii batea deja inimioara,dar sunt detalii efectiv de si nu exista moment sa nu ma intreb daca chiar a fost decizia potrivita... asa ca ganditi-va de 10 ori inainte sa faceti acest pas, e cu urmari..grave!).. dupa semnarea prospectului am luat 3 comprimate de Myfegin (sau asa ceva) in fata medicului (probabil pt a se asigura ca nu le dau altcuiva cu o sarcina mai inaintata de exemplu,e f periculos..), comprimate care blocheaza hormonul progesteron si deci inceteaza evolutia sarcinii si cresterea placentei. Dupa care am plecat, iar in exact 36 de ore( adica la 8 dimineata a fost la mine..) a trebuit sa iau un comprimat de Misoprostol, si dupa altea 2 ore, la 10 respectiv, am mai luat unul. Bun.. dupa primul comprimat nu am simtit mare lucru decat usoare crampe..dupa al 2lea abia am inceput sa am crampe ca la menstruatie (poate putin mai mari..dar am luat un algozon de durere, atentie- interzis sa luati aspirina! eventual paracetamol se poate), si dupa crampe a inceput partea mai groaznica, sangerarea. Medicul m-a atentionat ca s-ar putea sa fie abundenta,si sa il sun daca e vreo problema. De la 10 30 pana la aprox 14 30 a trebuit sa stau efectiv in cada pt ca sangerarea era mare..si de 3 ori am eliberat niste ''cheaguri'',putin socant la inceput dar de fapt era doar sange inchegat. Ultimul a fost pe la 14 30 dupa cum spuneam si apoi sangerarea a devenit mai normala, ca in prima zi de menstruatie...pana seara s-a mai diminuat, dar a continuat si azi inca, insa s-a redus considerabil,sper pe maine poimaine sa fie gata... Peste 7 zile trebuie sa merg la control pt ecografie ca sa vada daca am eliberat totul (desi,la ce sangerari am avut ma mir ca mai am organe :)) )..sper la bine,si ca nu va trebui sa imi ''aspire'', pt ca asta am incercat sa evit..dar ma rog, eu sunt pregatita sa accept consecintele faptei, orice ar fi.
Nu e deloc placut, dar eu am preferat varianta aceasta cele chirurgicale, si nu regret...probabil e mai ''confortabil'' sa primesti o anestezie si sa te trezesti ''gata'', dar eu prefer asa... Sta la latitudinea fiecareia. Si am uitat sa mentionez, nu luati in nici un caz aceste medicamente daca aveti peste maxim 7 saptamani,pt ca sangerarea va fi ff mare si in consecinta, periculoasa! deci,luati doar la recomandarea medicului,nu e de gluma. Eu am fost la o clinica privata si in total m-a costat 560 ron.
Sper ca v-am fost de folos cu informatii despre latura asta a avortului... despre consecinte morale nu vreau sa va vorbesc,e aproape inuman sentimentul de dupa. Va rog sa va ganditi de multe ori inainte...
Cam atat, daca aveti intrebari va raspund...
ale191986
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:51
draga Ale

nu te-am cunoascut, dar ai devenit prietena mea de suflet si de suferinta dupa ce am citit mailul tau,

sper ca Dumnezeu sa ne ajute sa mergem mai departe
iti doresc tot binele din lume

si multa sanatate domnului doctor, mai rar intalnesti oameni ca el!
kudika382949
Postat pe 12 Aprilie 2011 11:04
tu ai fost la acel cabinet de pe victoriei sau la altul ai platit 560 lei?
kudika173103
Postat pe 12 Aprilie 2011 16:16
...ce varsta aveti fetelor?..nu vreau sa critic dar nu stiu cat de mult va va ajuta Dumnezeu pt ce ati facut..e un egoism pur sa iei viata unei fiinte pe care tot Dumnezeu a lasat-o...in fine..am zis ca nu critic pt ca si eu am facut un avort(acum 3 ani) prin operatie nu pastile si ma-u adormit in timpul acesta...sincer eu chiar nu stiam ca e vba de un copilas plus ca in perioada aceea luam multe pastile ,antibiotice fara sa stiu ca sunt gravida..in fine ,vreau sa spun ca ingerul meu pazitor mi-a dezvaluit adevarul despre avort-crima si mi-a aratat si consecintele lui..absolut tot ..credetima nu mint ,totul sa intamplat in timpul avortului ,cand ma-m trezit plangeam si am pov la toate fetele de acolo ..mi-am jurat ca nu voi mai face niciodata crime de copilasi nevinovati iar akm sunt o fericita graviduta de 5 luni si simt ca sunt cu adevarat implinita chiar dak sunt singura si parasita de cel care ar fi fost tatal copilului...el ma indemnat la avort binenteles spunand ca nu este decat un simplu ou fara viata...oare chiar asa sa fi fost???akm ca stiu prin ce am trecut si care este purul adevar spun NNNUUUU! avortului indiferent de cum si cat ar avea .etc si indiferent de" piedicile" care mi le-ar pune in viata le voi infrunta inpreuna cu el ,cu mogaldeata mea...sper ca nu va-m plictisit si sper sa faceti si voi la fel ..asa sa va ajute Dumnezeu
kudika336626
Postat pe 21 Aprilie 2011 21:55
De la: july_99, la data 2011-02-14 22:34:55Buna tuturor

Am trecut si eu prin experinta unui avort. Este un subiect de care nu vreau sa mai imi aduc aminte, dar vrea sa va impartasesc experinta mea. Am aj sa recurg la acesta metoda, care s-a dovedit ca mi-a salvat viata. Adk am aj la acest doctor, singurul autorizat sa practice avortul medicamentos din Romania, si cel datorita caruia mai pot sa am copii. doctorul meu ginecolog a spus k e ok...k pot sa am copii, numai ca acesta sarcina a dezvaluit o infectie f mare pe care o aveam de mult timp....si pe care nimeni nu a tratat-o (doctora mea...la care ma duceam din 6 in 6 luni). Incredibil....bineinteles k sarcina nu av cum sa evolueze...in fine am aj la avort medicamentos...care nu e deloc dureros...sau etc. Este ceva simplu, sau asa a fost la mine. Ti se xplica toate riscurile, eu zik macar sa va duceti la cabinet sa vedeti despre ce e vb....bineinteles aceasta forma de avort ar reduce mult veniturile celor care practica chiretajul clasic...pfff. Treb sa indeplinesti niste criterii legate de sanatate, dar va zik merita sa vb cu doctorul, care este fenomenal. Sa ma contactati, dak doriti inf suplimentare, nu vreau sa fac reclama nimanui.

Multa sanatate va doresc si sper sa dati numai de doctori competenti... Doamne ajuta!!
kudika399351
Postat pe 6 Mai 2011 20:00
buna eu am 3 sap ce imi propui?
kudika399351
Postat pe 6 Mai 2011 20:02
De la: kudika399351, la data 2011-05-06 20:02:57 buna eu am 3 sap ce imi propui?
Sa nu-l ucizi pe micutul nevinovat....ce zici de propunerea asta?
The_Exile
Postat pe 6 Mai 2011 20:19
Sa nu-l ucizi pe micutul nevinovat....ce zici de propunerea asta?





...putini barbati care mai gandesc ca tine...ma bucur ca totusi mai exista si tu esti un exemplu bun
kudika336626
Postat pe 8 Mai 2011 11:28
Eu va rog sa nu intram in subiectul Dumnezeu si consecinte morale. Sunt devastante! Sincer daca as putea da timpul inapoi as alege sa pstrez copilul,indiferent de circumstante. 100%. Dar nu mai pot da timpul inapoi. Eu am si o anxietate exagerata care a pus atunci stapanire pe mine, si efectiv am clacat si am facut avortul. De atunci merg neincetat la Biserica, donez sange etc..imi pare enorm de rau si nu exista zi sa nu ma gandesc la asta,e ff rau si greu. Stiu ca oricate fapte bune as face nu compenseaza,stiu..dar macar incerc. Eu sincer sugerez pe cat se poate evitarea avortului,nu reusiti sa va dati seama cat de greu e dupa,niciodata nu mai poti fi la fel ca inainte. Si aici vorbesc de persoanele care chiar au o constiinta macar..ca sunt unele care uzeaza avortul ca metoda de contraceptie,dar eu nu despre ele vorbesc, si despre o femeie adevarata,sensibila si repet,cu o minima constiinta...repet, e f dureros dupa,daca o faceti sa stiti la ce va asteptati!
Din punct de vedere medical, dupa av medicamentos am fost ok. Il ''recomand'' (cat de aiurea suna) in sarcini sub 6 saptamani..doar ca e hemoragia mare,insa poate fizic e mai putin traumatizant decat cel chirurgical.
ale191986
Postat pe 25 Mai 2011 18:54

Eu va rog sa nu intram in subiectul Dumnezeu si consecinte morale. Sunt devastante! Sincer daca as putea da timpul inapoi as alege sa pstrez copilul,indiferent de circumstante. 100%. Dar nu mai pot da timpul inapoi. Eu am si o anxietate exagerata care a pus atunci stapanire pe mine, si efectiv am clacat si am facut avortul. De atunci merg neincetat la Biserica, donez sange etc..imi pare enorm de rau si nu exista zi sa nu ma gandesc la asta,e ff rau si greu. Stiu ca oricate fapte bune as face nu compenseaza,stiu..dar macar incerc. Eu sincer sugerez pe cat se poate evitarea avortului,nu reusiti sa va dati seama cat de greu e dupa,niciodata nu mai poti fi la fel ca inainte. Si aici vorbesc de persoanele care chiar au o constiinta macar..ca sunt unele care uzeaza avortul ca metoda de contraceptie,dar eu nu despre ele vorbesc, si despre o femeie adevarata,sensibila si repet,cu o minima constiinta...repet, e f dureros dupa,daca o faceti sa stiti la ce va asteptati!
Din punct de vedere medical, dupa av medicamentos am fost ok. Il ''recomand'' (cat de aiurea suna) in sarcini sub 6 saptamani..doar ca e hemoragia mare,insa poate fizic e mai putin traumatizant decat cel chirurgical.


...eu cred ca toate metodele de avort sunt traumatizante, din moment ce iti distruge viata aia micuta in tine..
kudika336626
Postat pe 26 Mai 2011 17:20
De la: kudika3105, la data 2011-07-16 20:05:24Povestea mea....:In urma cu 15-16 zile am luat Postinor 2, o mare greseala de fapt. Chiar vreau sa precizez si sa sfatuiesc pe toti cei care citesc ca nu este bun, sau poate nu a fost bun pt mine si m-am incadrat in marja de 2% cand nu este eficient. Mai mult, m-am ales si cu o infectie de toata frumusetea. Citind pe net am gasit o clinica privata amintita si de voi fetelor (Calea Victoriei nr 142-148)..Vineri am avut programarea si in urma ecografiei dl dr a confirmat sarcina. La inceput m-am speriat, nu era vizibila, si posibilitatea de a fi extrauterina era foarte mare, dar in urma unei ecografii vaginale embrionul a fost depistat langa colul uterin. Tot vineri am luat in prezenta doctorului 3 comprimate de Mifeygne, urmand ca duminica sa iau 6 comprimate de Athrotec,doctorul mi-a spus ca in decursul zilei de duminica sarcina va fi eliminata pana in jurul orei 21.30...acum sa vedem maine! Va doresc numai sanatate si sa nu ajungeti niciodata in situatia asta ,,e groaznic. Eu am avut mare noroc cu prietenul meu care imi e alaturi...Si evitati cat puteti Postinorul, v-o spun din experienta!






doi_ochi_caprui
Postat pe 16 Iulie 2011 20:19
Avortul (indiferent ca e unul medicamentos sau chirurgical) este o experienta traumatizanta!
Din proprie experienta va spun asta, daca as putea intoarce timpul exact in clipa in care am hotarat sa fac o intrerupere de sarcina (la 10 saptamani), as lua alta decizie. Mi-as dori enorm sa retraiesc din nou clipa in care testul de sarcina mi-a confirmat sarcina, dar sa am situatia si mentalitatea de acum. Poate ca, doar asa, acum as strange la piept copilasul si m-as putea bucura de fiecare data cand mi-ar spune "mama".
Chiar si acum, la 2 ani si ceva de la intreruperea de sarcina, il visez. Ma cheama, ma roaga sa ne jucam, sa ii citesc povesti, sa-l mangai in par pana adoarme... Alteori tipa ca ii e foame...

Ca multe altele, si eu am fost pacalita de un gunoi care poarta denumirea in DEX: barbat. Experienta avortului m-a marcat si totodata m-a schimbat complet ca persoana. Si mental. Daca inainte eram 50% pro avort (doar in cazurile exceptionale, in care e mai bine sa dai afara decat sa dai nastere unui copil condamnat de cine stie boala pentru toata viata) si 50% anti avort (in special, cel la cerere de purtatoarea de sarcina, implicit MAMA), acum sunt ANTI AVort 100%!

Dumnezeu stie ceea ce ne da, si de ce ne da! Toate se intampla dintr-un motiv pe aceasta lume!
Lisssa
Postat pe 21 Septembrie 2011 22:52
Buna ziua!! este primul meu post de forum...
Am aflat ca sunt insarcinata, sarcina are 4 saptamani dar din pacate nu pot sa o pastrez.. maine sunt programata la o clinica pentru un avort medicamentos.. Imi este foarte teama dar din pacate nu am alta varianta. Am 32 ani dar uneori in viata trebuie sa faci alegeri dramatice..
Am cateva intrebari pentru persoanele care au apelat la aceasta metoda de avort..
La voi au aparut complicatii? Ati eliminat sarcina sau a fost nevoie si de interventie chirurgicala? Cat timp atia avut sangerari???
Va rog sa nu ma judecati si daca ati trecut printr-o asemenea eperienta va rog incurati-ma!!
kudika462832
Postat pe 30 Octombrie 2011 12:06
De la: kudika462832, la data 2011-10-30 12:06:12Buna ziua!! este primul meu post de forum...
Am aflat ca sunt insarcinata, sarcina are 4 saptamani dar din pacate nu pot sa o pastrez.. maine sunt programata la o clinica pentru un avort medicamentos.. Imi este foarte teama dar din pacate nu am alta varianta. Am 32 ani dar uneori in viata trebuie sa faci alegeri dramatice..
Am cateva intrebari pentru persoanele care au apelat la aceasta metoda de avort..
La voi au aparut complicatii? Ati eliminat sarcina sau a fost nevoie si de interventie chirurgicala? Cat timp atia avut sangerari???
Va rog sa nu ma judecati si daca ati trecut printr-o asemenea eperienta va rog incurati-ma!!
kudika3105
Postat pe 1 Noiembrie 2011 08:15
eu o sa iti raspund in numele meu....la mine nu au fost complicatii, si sarcina mea avea tot 4 saptamani...sangerarea este mai abundenta dupa ce iei ultimele pastile.nu vreau sa te sperii dar este o sangerare destul de abundenta si niste dureri groaznice.eu toata ziua am avut sangerarea, chiar ma speriasem, dar doctorul mi-a spus ca este ceva normal. apoi de a doua zi am avut o sangerare tip menstruatie, cu durerile specifice menstruatiei.oricum a fost o experienta total neplacuta...iti doresc sa fii sanatoasa si sa treci cu bine peste. la mine au trecut 3 luni de cand s-a intamplat dar crede-ma ca nu e zi in care sa nu ma gandesc la asta.o sa ai o perioada foarte grea si crede-ma ca durerea fizica va fi nesemnificativa pe langa cum te vei simti din punct de vedere moral si psihic.sper sa fii bine..poate ai timp sa postezi un raspuns si sa spui cum a fost si cum te simti. pupici si multa sanatate!
kudika3105
Postat pe 1 Noiembrie 2011 08:22
servus fetelor... vreau sa va spun ca,marti seara pe la 19 am avut programare la acest medic Dr. Kopp de la Medical Business Consulting SRL -Calea Victoriei 142-148. tot marti pe la orele 20 am luat cele trei pastilute de MIFEGYNE iar ieri joi pe la orele 14 am luat cele doua pastile cu denumirea de PROSTOGALDINA. pana in momentul de fata sunt ok! am ceva crampe la burta. putin mai devreme am fost la cabinet pt un nou consult.la ecografie a reiesit ca embrionul este deja desprins. ma simt bine pana acum. dr doctor este un om de milioane.un adevarat om care isi face in primul rand meseria cu pasiune. nu stiu daca in spitalele noastre te trateaza cineva cu atata grija si devotament.
kudika478903
Postat pe 2 Decembrie 2011 00:18
am uitat sa mentionez faptul ca sarcina mea avea trei saptamani. Domnul Doctor a mai depistat si o mica infectie pe care am capatat-o din maternitate.am nascut pe 16 septembrie 2011 prematur la Giulesti. Am dat o palarie de bani timp de o luna cat am stat internata cu bebitu acolo si uite ca tot degeaba!tot DOMNUL DOCTOR KOPP mi-a depistat si niste chisturi pe colul uterin de care habar nu aveam. va spun toate aceste lucruri ca sa vedeti cum suntem tratati in spitalele noastre...si toate vizitele mele la acest MEDIC sunt incluse in pretul total de 500 ron.in seara aceasta cand m-am dus la control m-a tratat de acea infectie dupa care mi-a prescris un medicament pe care trebuie sa il iau la 12 ore .nu am cuvinte pt acest medic .asta fara ca sa exagerez. daca mergeam la un spital de stat la fiecare vizita trebuia sa bag medicilor in buzunare o gramada de bani si tot degaba.va pup si ne mai auzim...
kudika478903
Postat pe 2 Decembrie 2011 00:33
De la: kudika478903, la data 2011-12-02 00:33:22am uitat sa mentionez faptul ca sarcina mea avea trei saptamani. Domnul Doctor a mai depistat si o mica infectie pe care am capatat-o din maternitate.am nascut pe 16 septembrie 2011 prematur la Giulesti. Am dat o palarie de bani timp de o luna cat am stat internata cu bebitu acolo si uite ca tot degeaba!tot DOMNUL DOCTOR KOPP mi-a depistat si niste chisturi pe colul uterin de care habar nu aveam. va spun toate aceste lucruri ca sa vedeti cum suntem tratati in spitalele noastre...si toate vizitele mele la acest MEDIC sunt incluse in pretul total de 500 ron.in seara aceasta cand m-am dus la control m-a tratat de acea infectie dupa care mi-a prescris un medicament pe care trebuie sa il iau la 12 ore .nu am cuvinte pt acest medic .asta fara ca sa exagerez. daca mergeam la un spital de stat la fiecare vizita trebuia sa bag medicilor in buzunare o gramada de bani si tot degaba.va pup si ne mai auzim...
adv
Postat pe 6 Decembrie 2011 09:58
De la: adv, la data 2011-12-06 09:58:02
De la: kudika478903, la data 2011-12-02 00:33:22am uitat sa mentionez faptul ca sarcina mea avea trei saptamani. Domnul Doctor a mai depistat si o mica infectie pe care am capatat-o din maternitate.am nascut pe 16 septembrie 2011 prematur la Giulesti. Am dat o palarie de bani timp de o luna cat am stat internata cu bebitu acolo si uite ca tot degeaba!tot DOMNUL DOCTOR KOPP mi-a depistat si niste chisturi pe colul uterin de care habar nu aveam. va spun toate aceste lucruri ca sa vedeti cum suntem tratati in spitalele noastre...si toate vizitele mele la acest MEDIC sunt incluse in pretul total de 500 ron.in seara aceasta cand m-am dus la control m-a tratat de acea infectie dupa care mi-a prescris un medicament pe care trebuie sa il iau la 12 ore .nu am cuvinte pt acest medic .asta fara ca sa exagerez. daca mergeam la un spital de stat la fiecare vizita trebuia sa bag medicilor in buzunare o gramada de bani si tot degaba.va pup si ne mai auzim...
adv
Postat pe 6 Decembrie 2011 10:07
Sorry, ce vroiam sa spun e ca exista un ghid referitor la subiect, care ar fi util de consultat;
macar pana la pag 25.
http://gynuity.org/downloads/MA_guidebook_ro.pdf
Sotia mea a apelat la acest cabinet din Calea Victoriei si totul a decurs ok..
adv
Postat pe 6 Decembrie 2011 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COSTURI AVORT?!!!(URGENTA) 76 De la: rockk 7 Februarie 2011 06:34
revenirea ciclului menstrual dupa sarcina 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:52
avortul.care ar fi decizia ta? 533 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:38
avort spontan 6 De la: kudika069458 13 Ianuarie 2014 14:29
Nu vreau sa deranjez....va invit sa va spuneti parerea 200 De la: TALPA_IUTE 15 Ianuarie 2012 19:22