Setari Cookie-uri

am ramas singura ..Sa mai lupt?

...
__LL__
Postat pe 7 Martie 2009 01:23
EU ZIC K DACA TE IUBESTE O SA TE CAUTE!DAR DACA SE LASA INFLUENTAT DE PARINTI INSEAMNA K NU E DE AJUNS DE BARBAT K SA II INFRUNTE SI SA CONTINUE RELATIA CU TN!FI SIGURA K SI EL SUFERA...VORBE CUM K MAM PLICTISIT ETC LE SPUNEM TOTI LA NERVI DAR NU SNT NICI PE DEPARTE ADEVARATE!...

Postat pe 8 Martie 2009 11:53
LUPTA!!!
Eu m-am despartit de sotul meu cand fiica-mea nu avea nici macar 1 an, pe el nu l-a interesat ca ne lasa balta, nu l-a interesat daca avem nevoie de ceva. singura am luptat sa imi cresc fetita si am avut grija sa nu-i lipseasca niciodata nimic. Am ajuns chiar sa fiu amanta sefului meu si numai de dragul ei. trebuie sa lupt in continuare pentru ea, pentru ca nu m-a ajutat niciodata nimeni, si am facut tot ceea ce mi-a stat in putinta numai ca sa-i fie ei bine. deci, dupa cum vezi exista cazuri si mai grele decat al tau, dar in viata trebuie sa razbatem cumva, altfel ne va fi foarte greu daca ne lasam pagubase.
georgescu_simona21
Postat pe 9 Martie 2009 18:52
ignora-l,ignora-l doar de atsa e nevoie ca sa te caute el, ce lupta? ce strategi?i, asta e cel mai simplu si da roade
puffffer
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:18
Observ ca in ciuda titlului "subiect nou", a trecut un an de cand ai ridicat problema care te framanta.
Nu ai mai scris, pentru a ne spune cum ai depasit situatia si daca privesti cu detasare dupa acest timp.
Probabil ca norii s-au dus si ai inceput sa vezi cerul.

Eu sper pentru tine, ca sa iti fi regasit echilibrul interior si sa fi reusit sa mergi inainte cu demnitate, fara plansete pe la usa lui si fara compromisuri facute... precum tanara mamica de 22 de ani care si-a murdarit tineretea in bratele sefului, pt. a asigura copilului de 1 an ...ce??!

Depinde de fiecare cum considera ca trebuie traita viata, tu poti extrage din aceasta poveste obisnuita, ca persoana iubita nu iti raspunde deseori pe masura asteptarilor tale sau ca te poate dezamagi crunt. Trebuie sa inveti sa NU MAI FI DEPENDENTA DE RELATII, si sa reusesti sa mergi mai departe cu fruntea sus atunci cand esti dezamagita de cei din jur, de prieteni, de rude si chiar si de iubit.
Iti doresc mult noroc in viata!
pergolese
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:19
sincer nu vad care ar fi motivul pt care nu mai ai pt ce lupta. daca nu a vrut sa mai continue,atunci ceva nu mergea asa cum trebuia.daca s-a sfarsit o relatie nu este sfarsitul lumii. viata merge inainte. iti va fi greu pt un timp dar va trece crede-ma. pot parea dura dar nu eu sunt asa,viata e dura. nu mai are rost sa lupti? de ce? relatiile sunt facute sa inceapa si sa se termine intr-un fel sau altul. eu mi-am ingropat de curand si barbatul si fata. amandoi odata. mai are rost sa lupt? care mai este scopul meu in viata? eu cred ca nici unul. dar trebuie sa merg inainte pt ei pt ca nu ar fi vrut sa ma vada la pamant. imi este greu dar incerc sa merg inainte. atunci tu....de ce sa nu lupti? ???? ia viata asa cum este. poate nu era persoana potrivita pt tine. jumatatea ta te asteapta,tu trebuie doar sa o gasesti. capul sus,ca viata mai are multe lucruri frumoase sa iti ofere. nu te lasa doborata de o singura adiere de vant,pt ca furtuna e mult mai puternica.... astea sunt incercarile minore ale vietii,dar nu aduc sfarsitul lumii. iti doresc din suflet sa iti revii cat mai repede si sa continui viata care o ai inaintea ta.
emy36_bv
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:23
.
sufletzika
Postat pe 23 Septembrie 2009 13:06
Regula numarul 1 ! Niciodata sa nu mai accepti in viata asta sau in urmatoarea sa locuiesti cu familia ta sau a iubitului. Niciodata! Pots a para si cei mai draguti socri sau parinti, cand apare cineva strain in casa incepe razboiul. Am patit-o pe pielea mea. Nici culoarea mancarii nu le mai place socrilor.
Sunt curios cum te simti acum si ce ai mai facut, abia acum , dupa un an am vazut articolul.
staff
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:04
draga mea eu traiesc ceva asemanator,eu stau cu iubitul meu de 4 ani si cand ne am mutat singuri mama lui a venit sa mi zica sa i las baiatul sa vina acasa.daca el se lasa influentat usor de familia lui eu consider ca numai are rost sa mai lupti ptr ca el nu se va schimba niciodata,asculta ma pe mine ca eu aceeasi gresala ca si tn am facuto am zis ca se va schimba dar nu a facut o si iata ca am ajuns la 4 ani si ne despartaim ce rost are ca si la tn sa mai treaca cativa ani sa ti dai seama ca am dreptate.daca el a decis asta lasa l...MAI BINE SUFERI ACUM DECAT MAI TARZIU
denize
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:03
eu cred k indiferenta asta a ta e bine venita intr-un moment ca asta....probabil nu se astepta la una ca asta...vroia k atunci knd el ti-a siz sa va despartiti tu sa fi aia care trage de el si insista...eu sunt de parere k e chiar cel mai bun moment sa-l tratezi cu indiferenta...k la urma urmei barbatii cam asta isi doresc....o femeie care sa le arate k e puternica nu una din care poate face ce vrea...eu cred k ai de gastigat din asta...trateaza-l un timp asa si se va schimba.....Bafta!!!!
kudika003883
Postat pe 2 Octombrie 2009 13:58
de unde dreaq atata drama daca nu ai un barbat langa tine??? mai ales ca ala de l-ai avut e si dobitoc?
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e complicat 84 De la: maimai_no1 11 Septembrie 2011 00:18
cum fac sa iau decizia buna.... 20 De la: bea79 28 Ianuarie 2012 10:07
iubirea 12 De la: anamaria_brunetik 7 Mai 2010 11:17
lorycika 21 De la: geo_resuscitat 7 Noiembrie 2010 17:49
Despartiti, intr-un final 15 De la: dulcyka 30 Octombrie 2009 18:38