Setari Cookie-uri

CEL MAI TARE ZODIAC-RAC

Iubitul meu este in zodia racului si sincer acum am invatat si mai multe lucruri despre el..chiar interesant topicul:)
Daisy_amorina
Postat pe 24 Septembrie 2008 19:57
aaaaleeeeeooooo asta n-o gasisem !!!!

mai oameni buni.... inteleg si eu sunt rac dar sa mor daca am avut rabdare sa citesc si mai presus de toate daca mai am vreun pic de rabdare daca mai apare vreo noua polologhie d-asta.....

ceapa ei de viata...
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 20:01
De la: Daisy_amorina, la data 2008-09-24 19:57:35Iubitul meu este in zodia racului si sincer acum am invatat si mai multe lucruri despre el..chiar interesant topicul:)


Ete...uite ca ma aproba cineva.
Ma bucur
KarasCristina
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:54
ai dreptate..........aproape tot ce ai scris ma reprezinta.............

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:41
As vrea sa spun ca ma reprezinta daca as avea rabdarea necesara sa citesc tot ce-ai scris!Ceva idei principale sau macar un rezumat se poate(cer prea mult)?
donttouch
Postat pe 9 Octombrie 2008 08:46
azi o sa iti mearga bine....

don't cine crezi ca a avut rabdare sa citeasca??? si eu sunt rac....

la daca vroiam cva de genul mai bine imi luam un traducator de mistere dupa mine...

dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Octombrie 2008 08:50
M-am trezit zambind
de-a lungul articolului m-ai nimerit in plin!
christine12
Postat pe 9 Octombrie 2008 09:27
Ma bucur ca s-a gasit cineva care sa scrie atat de multe lucruri despre Rac. Si eu m-am nascut in zodia asta; nu stiam niciodata de ce sunt obsedata de luna... Trec printr-o perioada aiurea, nimeni nu stie ce simt si cum ma simt, poate cu ajutorul efortului tau de a scrie atat de mult( presupun ca ai cercetat mult in prealabil), voi putea sa ma descopar, redescopar, nu stiu.Inca nu l-am citit, l-am tras la imprimanta si urmeaza sa stau relax si sa-l citesc. Chiar sper sa ma ajute. Iti multumesc mult!

Postat pe 9 Octombrie 2008 10:31
Ma regasesc in descrierea femeii rac si iti multumesc ca ai avut atata rabdare!Pentru cei care nu au avut le fac eu un rezumat.Zodia asta ciudata se traduce prin:

1.Sensibilitate(si o privire cu repros ma poate demoraliza)
2. Conseervarea amintirilor si rememorarea lor(plus introspectie)chiar ca le am in cap precum poze, sperii oamenii de cate imi amintesc
3.Atasare de camin+lucruri dragi din trecut
4.Instinct matern(de mica dadaceam toti copiii din jur)
5.Posesiva (oho)
6.Nesigura(f greu iau decizii, inclusiv ce comand la restaurant)
7.Nu doreste sa fie in centrul atentiei etc

Si gata ca nu vreau sa va pierd pe drum doar vroiam sa va fac sa intelegeti un strop!
alexandruta
Postat pe 9 Octombrie 2008 10:38
am citit doar parte cu femeia rac, chiar ma regasesc in 98% din ce ai scris
DYM
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:47
sa nu uitam ca racii sunt si razbunatori........si cand urasc......cu greu se mai intorc spre pers respectiva

Postat pe 9 Octombrie 2008 16:13
tin sa multumesc din suflet celei care a avut rabdarea sa scrie atat de mult si sa impartaseasca aceste minunate descoperiri cu noi, celelalte native ale zodiei... eu personal nu m-am putut oprii din citit, aveam impresia ca ma aflu fata in fata cu cineva care imi citeste gandurile , am rosit chiar de cateva ori si trebuie sa recunosc ca nici un alt horoscop sau zodiac (am citit f.multe carti legate de astrologie si in special legate de zodia rac) nu m-a putut descrie vreodata mai bine de cat acest articol. Pe bune dreptate...
CEL MAI TARE ZODIAC-RAC.
gyageorgia
Postat pe 9 Octombrie 2008 21:47
Buna, sunt si eu rac,pot spune ca ma regasesc destul de mult in
articolul publicat.
Va trimit un altfel de horoscop despre rac, sa mai si radem

Semn de apa: marea.
Trasatura caracteristica: nesiguranta pe plan sentimental.
Fraza favorita: Simt, deci exist.
La inceput, nu-ti acorda cine stie ce incredere. Trebuie sa ti-o castigi singur, fiind afectuos si tandru. Si sa le spui de o mie de ori ca-i iubesti, pentru ca Racii sunt adevarati vampiri sentimentali si tot timpul se plang ca nu primesc suficienta dragoste. Tu-i spui:
- Te iubesc.
Si Racul intreaba: Cat?

sper ca ati zambit macar putin.....
o seara frumoasa !!!

pa pa


cryptolavinia
Postat pe 9 Octombrie 2008 22:07
Super tare!Sunt rac si este f adevarat tot ce scrie acolo,dar intradevar racii sunt si razbunatori,sau poate tine de ascendent(in cazul meu scorpion).
anda0
Postat pe 10 Octombrie 2008 00:44
De la: heaven_gate, la data 2008-10-09 16:13:49sa nu uitam ca racii sunt si razbunatori........si cand urasc......cu greu se mai intorc spre pers respectiva

nu te contrazic,ai perfecta dreptate(asta chiar ma reprezinta)
donttouch
Postat pe 10 Octombrie 2008 08:32
varianta cea mai clara pentru raci=CAMIN
eu sunt casatorita cu un RAC si din casa de-abia il scot...ar sta doar la filme , talk-showuri ,meci si...
miky2008
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:44
bravo
intradevar asa este
ghemisalina
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:48
super!!! foarte adevarat!!!
cutzy
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:38
dap...interesant articolul.descrie chiar foarte bine personalitatea persoanelor nascute in zodia racului.este copiat dintr-o carte sau de pe internet?as vrea sa gasesc ceva similar despre scorpion....
drakoassa
Postat pe 12 Octombrie 2008 18:44
De la: drakoassa, la data 2008-10-12 18:44:17dap...interesant articolul.descrie chiar foarte bine personalitatea persoanelor nascute in zodia racului.este copiat dintr-o carte sau de pe internet?as vrea sa gasesc ceva similar despre scorpion....


am scris si despre scorpion -cel mai tare zodiac -scorpion
pup
KarasCristina
Postat pe 13 Octombrie 2008 01:56
la asta te refereai....

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20047/CEL-MAI-TARE-ZODIAC-SCORPION/1.html

dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Octombrie 2008 01:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-13 01:58:24la asta te refereai....

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20047/CEL-MAI-TARE-ZODIAC-SCORPION/1.html


yup...aqm am gasit...merci frumos...
drakoassa
Postat pe 13 Octombrie 2008 23:30
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-13 01:58:24la asta te refereai....

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20047/CEL-MAI-TARE-ZODIAC-SCORPION/1.html


yup...aqm am gasit...merci frumos...
drakoassa
Postat pe 13 Octombrie 2008 23:32
am citit tot in ziua aceea... impreuna cu prietenul meu! sa stii ca m-am regasit in 95% din cazuri, multumesc mult si in cazul in care ai si despre capricorn, m-ar ajuta si pe mine. ca pe el l-a ajutat articolul asta sa se convinga de cum sunt. M-ai ajutat enorm!!! MULTZAM!

Postat pe 17 Octombrie 2008 09:03
Foarte adevarat ce scrie aici
sunt racoaica si asa e , e ff adevarat!
unde gasesc ceva la fel de bun si dspre alte zodii? capricorn de exemplu.... ms
shiavenue
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:51
e adevarat ce se scrie despre rac.sunt si eu un rac.
soryanca
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:09
Super tare!
Sunt racoaica...este f adevarat ce scrie!

Felicia.

Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:09
pot sa spun ca in fiecare zi fac acest lucru, respectiv, el imi spune ca ma iubeste, eu ''cat?"
hellen1187
Postat pe 31 Octombrie 2008 13:57
am citi shi nu mi-a vnt sa cred! perfecta dreptate! acum inteleg si io mai bine cum stau lucrurile shi de racul are comportamentul asta schimbator! m-am mai linistit! hihihihihihi! iar faza cu mama racului.... ma prinsesem io de mult de ea!!!!!

super tare!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 31 Octombrie 2008 14:45
Simbol: racul. Care merge indarat si in laterala, adica niciodata drept. Ascuns. Intortocheat. Cu o carapace pe care cu greu poti sa o spargi.


Element: apa. Mai exact spus apa care se scurge printre nisipuri miscatoare. Acum e bine si pasarelele canta, va plimbati pe o plaja insorita, in secunda urmatoare te zbati sa scapi din clestii lui care te trag spre o gaura neagra. In care e destul de probabil sa iti petreci restul vietii. Apa si otetul or fi bune purgative, dar au gust oribil.


Calitate: cardinal. Adica e lider, mai exact campionul absolut al santajului sentimental. Racul este Mama tuturor celorlalte semne.


Guvernator: luna. Un personaj misterios. Care face manevre pe la spatele tau. Lunatic-sarit de pe fix. Practic, un montagne-russe de emotii fara dispozitiv de siguranta.


Activitate preferata: vaicaritul


Carte preferata: Ghidul martirului


Model in viata: Eeyore, din Winnie Pooh


Idol romantic: Carmen


Slujba ideala: victima cu atestat


Prima intalnire ideala: mami conduce masina si dupa aia comanda de mancare pentru toate lumea. Celalalt ii soarbe lui mami cuvintele din gura dupa care plateste consumatia.


Fraza stereotipa: „dupa tot ce am facut pentru tine...”


Fraza de agatat: „mananci si aia?”


Parte a corpului: pieptul, vesnic zgariat de camasa din par de camila pe care o poarta, ca orice martir vrednic


Zona erogena: pieptul. Barbatii obsedati de sani si femeile gen Laptaria lui Enache sunt nascuti in Rac.


Stil romantic: codependent. Daca poate, o sa faca operatie ca sa deveniti siamezi


Ciudatenie sexuala: plange inainte, dupa si in timp ce face sex, de fericire sau de nemultumire, pentru ca tu sau el/ea ati avut orgasm multiplu sau nu



- sucit, manipulator, ar trebui internat la nebuni


- sensibil, se zbate in chinuri sentimentale, isi schimba dispozitia de la o clipa la alta


- daca iti da prin cap sa ramai cu un Rac pentru ca ti-a fost mila/te-a impresionat, cu siguranta a doua zi o sa te trezesti cu o persoana total diferita


- majoritatea sunt timizi in public, mai degraba un tip casnic


- speriosi, ii inspaimanta si propria lor umbra


- iritabili si nu logici. Sufera de sindromul „toata lumea conspira impotriva mea”. Sunt nascuti incapabili sa gandeasca rational


- cearta-te cu ei si o sa se ascunda in carapace. Nu de frica, ci doar ca sa planuiasca urmatoarea miscare. Lasa garda jos si nu o sa iti fie prea bine.



EL


- are un zambet sincer si adorabil. Este dulce, cavalaer, cu un simt al umorului cu totul aparte. E sentimental, senzual si foarte afectuos. Un traditionalist care iti face curte ca la carte, crede in valorile familiei, inclusiv partea cu totdeauna si este cel mai grozav pupacios din lume



DAR


- are toate calitatile unui partener perfect si ale unui obsedat la fel de perfect


- devotiune = fiti impreuna 24/24 sapte zile din sapte pentru vesnicie


- e pasiv la orizontala


- foarte devotat, prea devotat chiar, mai ales fata de familie si in primul rand fata de maica-sa


- subiectiv. Jocul lui preferat se cheama „ghici cum ma simt acum?”. Se asteapta sa ii citesti gandurile, sa ii intuiesti sentimentele si sa ai grija de egoul lui fragil fara sa stii ce exact l-a suparat. Raspunsul e simplu, orice il supara.


- Nici macar nu concepe ca tu te poti simti si altfel decat el. Relativ la orice


- E paranoic de-a dreptul cand vine vorba de securitate, dar se asteapta ca tu sa te descurci cu finantele, mai ales cand e nevoie de facut chestii naspa, ca de exemplu sa echilibrezi bugetul sau sa iti mai iei o slujba. El o sa fie prea bolnav (din cauza stresului) ca sa iasa in lume


- O sa faca orice ca sa te determine sa fii de acord cu el. Daca rezisti la manevrele lui, o sa vezi cum se innegreste la fata si tace. Totusi, tacerea Racilor e una punctata de oftaturi adanci, maraituri nu extrem de subtile si mormaieli plangacioase.


- O sa te piseze la cap si o sa se vaicareasca ca sa ii faci pe plac si sa fii mereu de parerea lui


- Baiatu’ lu’ mama



EA


- e blanda si grijulie. Are un excelent simt al umorului si o inima mare si plina de dragoste. Cauta un barbat care sa fie fidel, atent si stabil. Viata ei se invarte in jurul tau, al copiilor si al catorva prieteni



DAR


- intra in viata ei si o sa fii supus santajului emotional pentru totdeauna


- casa ei e un altar al vietii sale de pana acum. Pastreaza absolut orice are o cat de mica valoare sentimentala: poze, cadouri, servetelul cu care te-ai sters la gura atunci cand ai zis ca mancarea ei este exceptionala...


- pregatita pentru orice fel de urgente. Inclusiv pentru uragane, desi sta in Romania, la Brasov


- E atat de distrata incat nu o sa iti poti da seama daca te asculta sau doarme cu ochii deschisi. O sa verse o mare de lacrimi si o sa isi ceara cele mai umile scuze daca ti-a distrus vreun lucru la care tineai, dar nu o sa stii niciodata daca a fost un accident sau s-a razbunat pentru ca ai venit tarziu acasa saptamana trecuta


- O rontaitoare. Daca ii umpli dulapurile cu dulciuri, o sa fie fericita


- Vrea sa te faca sa crezi ca tu esti seful. Dar ea o sa aiba ultimul cuvant, printr-o serie de atacuri de inima, diverse boli psihosomatice si vizite dese la urgenta la 2 noaptea. Si o sa iti aduca aminte cat de nerecunoscator esti dupa toate sacrificiile care le-a facut pentru tine


- Cand se enerveaza e un amestec intre o regina din tragediile grecesti si un santajist sentimental ordinar. O sa te faca sa te simti ca ultimul criminal prin poza ei de victima


- Madam Rac pare foarte inofensiva la suprafata. Unii dintre criminalii in serie par la fel.



Cum il depistezi: uita-te dupa un barbat in toata firea care se poarta ca un copil neajutorat. Daca poarta scutec e prea mic sau prea batran pentru tine


Unde il gasesti: la librarie, intreband unde poate sa gaseseasca ghidurile de auto-motivare. La un second-hand cautand un cadou pentru ziua ta. La o bere cu baietii, doar ca sa demonstreze ca este unul dintre ei


Cum il intrigi: spune-i ca il placi si pe el si pe maica-sa. Sau fii cinstita zi-i ca iti vine sa le dai cu ceva in cap


Prima intalnire: este destul de probabil sa te invite la o cina gatita de el pentru ca e mai ieftin decat sa mergeti la un restaurant. Daca te invita la maica-sa acasa e destul de probabil ca inca mai sta cu ea


Cand sa o faci: dupa ce si-a declarat dragostea eterna pentru tine, ceea ce va face, si inca destul de repede. Sa nu fii totusi mirata daca retrage tot ce a zis a doua zi dimineata, cand maica-sa bate la usa sa il intrebe ce s-a intamplat pentru ca a auzit niste zgomote in noaptea dinainte


Cand sa ii pui intrebarea: niciodata, daca nu vrei sa te transformi in maica-sa


Daca iti da papucii: iti face o favoare. Oricum, ii e prea frica sa fie singur, asa ca o sa se intoarca tarandu-se la tine


Daca ii dai tu verde: o sa fuga acasa la mami sa se jeleasca despre cat de ticaloasa ai fost. Ea o sa iti ceara inapoi toate cadourile pe care el le-a cumparat din banii ei



Cum ii faci fata


Racii au nevoie de siguranta


Alinta-i cand sunt deprimati


Incurajeaza-le simtul deosebit al umorului


Aminteste-ti ca sunt foarte draguti inainte sa sara la gatul tau


Iau foc daca le alimentezi ipohondria


ca o racoaica ce ma aflu, nu pot sa zic decat

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GEMENI- RAC 6 De la: iulia_78 14 Ianuarie 2013 15:29
compatibilitate 3 De la: kudika_27795 28 Ianuarie 2013 11:21
compatibilitati sagetator-berbec 6 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:42
sall! 1 De la: free75ioana 25 Februarie 2009 16:37
El sagetator eu...varsator 12 De la: kudika225148 7 Iulie 2010 16:14