Setari Cookie-uri

CEL MAI TARE ZODIAC-BALANTA

te aprob!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:21
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-23 16:21:54 te aprob!

Postat pe 24 Septembrie 2008 15:36
asta e numaru7' 3 sa sti!!!1

e de ajuns sa pui un nenorocit de link ...... !!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:39
heeei...o aprob vis-a-vis de ce scrie!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:10
ar iu tokin' to miiiii????

roberta sunt de acord cu tine e f interesant dar totusi... 12 topicuri si azi si ieri "oachele" mele s-au oripilat la deschiderea atator topicuri noi in legatura cu atatea subiecte ..... de fapt aceleasi dar dezbatute deja...
acum am dat explicatii observi???
si ca sa ma repet..... e de ajuns un link.

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:19
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:19:06ar iu tokin' to miiiii????

roberta sunt de acord cu tine e f interesant dar totusi... 12 topicuri si azi si ieri "oachele" mele s-au oripilat la deschiderea atator topicuri noi in legatura cu atatea subiecte ..... de fapt aceleasi dar dezbatute deja...
acum am dat explicatii observi???
si ca sa ma repet..... e de ajuns un link.

daaaaaaaaaaaa
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:23
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:19:06ar iu tokin' to miiiii????

roberta sunt de acord cu tine e f interesant dar totusi... 12 topicuri si azi si ieri "oachele" mele s-au oripilat la deschiderea atator topicuri noi in legatura cu atatea subiecte ..... de fapt aceleasi dar dezbatute deja...
acum am dat explicatii observi???
si ca sa ma repet..... e de ajuns un link.


Oricum as da-o tot nu e bine. Daca as scrie numai pt scorpion...nu e bine.
Daca scriu pt toate zodiile(gest rumos zic eu) iar nu ebine
E simpul. NU VREI NU CITESTI!!!!
Trebuie sa comentezi ca sa ai si tu ceva de spus.






KarasCristina
Postat pe 24 Septembrie 2008 21:50
"Comportamentul ei dulce ºi talentul de a-þi netezi cu blîndeþe fruntea încruntatã te poate face sã crezi cã e slabã ºi neajutoratã sau cã va fi panicatã ºi femininã cînd se va ivi o crizã. Te înºeli amarnic. Acea adoratã creaturã micã ºi delicatã e nouã zeci la sutã fãcutã din oþel curat. "
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:53
SUPER TARE!!! FOSTU MEU E BALANTA SI ....L-AM RECUNOSCUT IN APROAPE FIECARE CUVANT!!!!
catch_a_fire
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:52
si eu sunt balanta iar "descrierea" asta o stiam mai de mult, de vreo un an si ceva.

Dandana:

www.eastrolog.ro

Gasesti tot ce te intereseaza, daca te intereseaza, ascendent, compatibilitati.... zodiac chinezesc si lista continua.
sheeva
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:27
I'auzi:D sunt o balanta veritabila si in multe lucruri de aicea ma regasesc....de multe ori as vrea sa nu mai pun suflet in orice dar nah acuma asta este...:)
isa_bella
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:07
Simbol: un cantar. Vesnic dezechilibrat, cu talgerele inclinate intotdeauna in favoarea Balantei. Ceea ce da o nehotarare cronica, inclusiv in ceea ce priveste sexualitatea. Incercarea de a echilibra trei relatii secrete si alte cateva aventuri in timp ce planuieste nunta anului ii asigura nativului titlul de necontestat de amant duplicitar al secolului


Element: aer. Aerul balantei iti bazaie non stop in urechi. Ideea lor de discutie rationala este ca ei vorbesc si tu asculti pastrandu-ti ratiunea. Pentru ca intr-o ureche o sa iti susure apropouri fierbinti si in cealalta o insiruire a tuturor defectelor pe care le-ai avut vreodata sau nu


Calitate: cardinal. Adica conducator. Campion absolut in vorbitul pe la spate, umilirea celorlalti si fufa perfecta. De asemenea, expertul zodiacului cand vine vorba de stricat casele altora


Guvernator: Venus. Zeita chirurgiei plastice si a tavanelor cu oglinzi. Zeita capriciilor


Activitate preferata: ranjitul


Carte preferata: „Cum sa te casatoresti (si) cu propria-ti persoana”


Model in viata: Barbie/Ken


Idol romantic: Anna Nicole Smith


Slujba ideala: avocatul diavolului


Prima intalnire ideala: in oras apare un individ imposibil de frumos si dezgustator de bogat intr-o limuzina cu sofer. Multimea se da la o parte din calea lui. Ajunge in fata Balantei si ii o cere in casatorie pe loc, cu promisiunea unei vieti luxoase si lipsita de nevoia de a mai lua vreo decizie vreodata


Fraza cheie: „pe de alta parte...”


Fraza de agatat: „Crezi ca mi se potriveste culoarea asta?”


Parte a corpului: rinichii. Plini de nisip si pietre de la dintii pe care si-i scrasnesc noaptea ca sa compenseze surasul fals pe care il afiseaza toata ziua


Zona erogena: fundul. Stau pe el in timp ce tu faci toata treaba


Ciudatenie sexuala: orice pozitie e ok, atata vreme cat pot sa vada o oglinda.


Stil romantic: intortocheat



- vanatori de avere, nehotarati, lipsiti de orice fel de autocritica, cu personalitatea unei frunze in vant


- vad dezacordul ca pe un afront personal (o sa se incrunte daca schimbi postul de radio). Daca te certi cu ei, o sa ai de infruntat o tornada de furie. Daca le demonstrezi ca au gresit, o sa fie de acord pe fata, dar o sa te urasca in secret pentru asta


- pentru o Balanta, pacea si armonia inseamna sa fii de acord perfect cu filosofia lor de moment



EL


- amuzant, carismatic si foarte sarmant. Are un gust impecabil la haine. O personalitate vioaie si prietenoasa care il face foarte popular. Un visator idealist care crede in fair-play si in pacea lumii



DAR


- capricios, inconstant si mereu in cautarea noii mari dragoste a momentului. Cand vine vorba de agatat, barbatul Balanta este la fel de versat ca un politician in campania electorala


- nu e realist. Pentru tine viitorul inseamna urmatorii cativa ani, pentru el, maine dimineata


- superficial. Vrea o papusa Barbie care sa gateasca, sa faca curatenie si sa ii distreze alaiul de prieteni, nu o femeie care sa il confrunte cu responsabilitati


- Nu ii plac certurile. Incearca sa ai un conflict cu el si probabil ca tu o sa fi cea care o sa faca spume. Mai ales pentru ca pare atat de al dracului de rezonabil si calm


- In cel mai bun caz, un fraier nehotarat. Pleaca sa faca ceva si sfarseste prin a face cu totul altceva (ex: pleaca la supermarket sa ia de mancare, dar uita pentru ca niste prieteni cu care s-a intalnit pe drum l-au invitat in oras). In cel mai rau caz, regele barurilor. Gandeste-te la smecherii „cool” si „trendy” care pierd vremea pe acolo, imbracati dupa ultimul racnet si freza impecabil aranjata


- Vrea o relatie bazata pe egalitate. Dai si primesti. Tu dai si el primeste. Se asteapta sa il alinti si sa il rasfeti, sa ii menajezi egoul si sa nu il deprimi cu probleme reale si stringente (nu mai sunt bani, s-a stricat teava de la bucatarie, ala micu’ are nevoie de tenisi noi etc)


- E responsabil de 7 din 10 relatii ratate. Celelalte 3 sunt din vina barbatilor Pesti.


- Desi cu atata indecizie, e de mirare ca ajunge vreodata sa aiba o relatie, adevarul e ca intodeauna e „oarecum cu cineva” sau cauta sa fie „oarecum cu cineva”. Cineva care e intodeauna mai bun decat tine. Din cauza lui a crescut rata divortului.



EA



- cea mai populara dintre femeile zodiacului. E de obicei foarte atragatoare. Atenta, inteligenta, crede in egalitate. Cauta armonia si o relatie profunda. Este calda, senzuala si feminina



DAR



- e vanitoasa, geloasa si indragostita de oglinda


- adora excesele. Combate depresia prin terapie de cumparaturi


- foarte rar cantareste aspectele unei probleme daca nu priveste vanitatea ei personala. Nu e proasta, dar gandirea rationala, asa cum o intelege restul lumii, nu are de a face cu ea. Este cea mai probabila candidata pentru multe operatii estetice


- nu exceleaza la luarea deciziilor, adica nu e in stare sa ia vreo decizie, la fel ca si corespondentul ei masculin.


- Are o structura emotionala si un simt estetic extrem de ciudate. E fie o extrema, fie cealalta. O sa iti critice gusturile in aceste domenii, chiar daca e ceva gen „rade ciob de oala sparta”


- „noi” e cuvantul e preferat intr-o relatie. Se misca cu viteze supersonice cand vine vorba de relatii. Da-i un deget si iti ia toata mana. In final, o sa iti faca un set de reguli dupa care sa traiesti, reguli care privesc toate aspectele vietii. E ca un fel de planta parazita care se intinde si sufoca tot


- O sa ramana in viata ta mult timp dupa ce v-ati despartit. Nu pentru ca te vrea inapoi, ci pentru ca sa se asigure ca suferi fara ea. O sa iti pastreze numarul pentru o eventuala aventura. Nu, nu are nimic de a face cu tine, ci cu ea



Cum il depistezi: individul cu sarm tineresc, foarte bine imbracat cu freza perfect aranjata si o expresie absenta e sigur o Balanta


Unde il gasesti: la intersectii, langa automatele cu mai multe feluri de cafea, in juriul unui concurs de Miss Univers, pe scurt, oriunde trebuie luate hotarari neimportante.


Cum il intrigi: daca pari un manechin care tocmai a terminat o sedinta foto pentru un catalog de moda. Daca pari fara griji si fara prea multe in cap. Daca pari tanara si cu sanii foarte dezvoltati. Dupa asta asteapta cu foarte mare rabdare sa faca o miscare


Prima intalnire: de obicei e foarte misto. O sa te duca intr-un loc frumos (pe care il alegi tu), unde o sa beti un pahar de vin (pe care il alegi tot tu), o sa faceti conversatie (despre ce vrei tu). O sa plateasca el (pentru ca i-a vazut pe altii). De ce vrei sa strici totul intrebandu-l daca o sa te sune maine??


Cand sa o faci: mai asteapta, ca nu pierzi nimic. Adica vreun an sau doi pana se hotaraste daca vrea sa te mai vada sau nu. Oricum o sa fie decizia ta, pana la urma si deci vina ta


Cand ii pui intrebarea: cand vrei sa termini relatia


Daca iti da papucii: inseamna ca si-a gasit pe altcineva, pentru ca nu e in stare sa ia hotarari de capul lui. Daca incerci sa il recuceresti, o sa il bagi in ceata. Indiferent daca sta sau pleaca, o sa insiste ca tu l-ai fortat sa o faca.


Daca ii dai tu verde: o sa fie deja cu altcineva, chiar daca e fericit sau nu, inainte sa se fi uscat cerneala pe scrisoarea de despartire/ sa fi venit confirmarea de primire a sms-ului. Daca iti vine sa ii crapi capul de nervi, aminteste-ti ca asta ar insemna sa il iei in serios



Cum te descurci cu o Balanta


- au nevoie de armonie


- le atragi atentia daca te porti frumos si civilizat


- fa-le complimente sa se simta bine


- nu ii forta sa ia decizii rapide


- iau foc daca le spui ca nu se potrivesc horoscoapele din Libertatea si Curierul National

Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:45
Toate ca toate dar eu nu inteleg de ce ai mutilat-o pe Raduleasca in felul asta:)
serena1
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:31
Sunt o balanta veritabila.Incerc mereu sa impac si capra si varza si stiti prea bine ca nu prea iese,de asta par de multe ori nehotarata.
Dar incerc sa nu imi mai fac griji.In lumea asta nu sunt perfecta,si nici nu vreau sa ajung.Cine ma place , ma place cu surasul meu pana la urechi si uneori mutra incruntata ca un copil de gradi ce nu a primit ciocolata.
Nu-i asa?
simona31
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:55
bravo...eu sunt o balanta descrisa exact ca in acele cuvinte........dar nu mi se pare asa un atuu sa fii balanta ai multe parti proaste....de ex: tocmai pt faptul ca sunt naiva si cred tot ce spune lumea pierd multe si imi dau seama dupa ce am pierdut ca nu e bn sa ascult de nimeni dar,tragic,continui sa o fac. da suntem placute fizic de ex: am parul cret,am ochii verzi,si chiar nu sunt grasa dar pot spune ca arat partial ca o clepsidra.....nu am sani dar am fundul mare nu stiu daca este un atuu asta la o femeie...... da este adevarat ca ne certam din orice si putem sa purtam o discutie banala multe ore in sir.....suntem romantice,ne place sa fim in centrul atentiei,sa atragem priviri sa ni sa spune ca suntem frumoase dar niciodata nu ai sa ne vezi cu nasul pe sus,suntem f modeste adevarat ca suntem f schimbatoare acum zambim peste 2 min ne certam dar din nimik, avem insa momente dar f putine in care suntem f echilibrate si avem in totul deplina dreptate.......sunt multe de spus la adresa noastra dar cred ca e bn sa stiti si atat....
daniela_almaok
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:01
si eu sunt balantza ..
e tare adevarat ce scrie acolo ..
si despre el este adevarat..
boooline
Postat pe 30 Noiembrie 2008 12:16
Super tare!!Felicitari.Si eu sunt balanta si ma regasesc in tot ceea ce am citit!
dolceK
Postat pe 3 Februarie 2009 14:38
sunt o balant veritabila ,totusi unii fac abuz de cuvinte de parca am fii singurii care au parsivitatea lor,totii o au, dar putini o recunosc???//cert este ca suntem precum un pansament ha ,ha,ha/????
hairlucifer0
Postat pe 24 Mai 2009 17:10
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 23:04
si eu sunt balanta si ma regasesc in tot ce se spune despre zodia asta ..cat despre fund.. perfecta dreptate! ..si sunt mandra de asta!
Bianca2424
Postat pe 28 Decembrie 2009 00:10
Sunt balanta si pt caracterizare , in mare parte asa e
rox81
Postat pe 6 Iulie 2010 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista compatibilitate cat de putina intre ea-gemeni si el-scorpion 25 De la: etta 30 Iulie 2009 02:49
eu leoaica el peste? 18 De la: kudika023896 16 Septembrie 2009 16:42
buna 3 De la: kudika490010 25 Martie 2012 13:20
el scorpion,eu gemeni!!cat ne tine? 23 De la: miky_boom 30 Iulie 2015 17:46
barbatul fecioara,femeia scprpion!!! 13 De la: ailicis 28 Iulie 2014 17:59