Setari Cookie-uri

am si eu nevoie de un sfat...

trebuie sa fac pasul "intrerupere de sarcina" si sunt in dubii in privinta locatiei..
am auzit tot felul de pareri insa nu m-am putut decide asupra unui loc...
as vrea totusi o clinica particulara mai ok...
cele care au trecut prin asta :( imi pot recomanda ceva?
p.s una dintre obtiunile mele ar fi gynecoland .. insa nu prea reusesc sa ii contactez desi incerc de la ora 9... nu stiu ce se intampla cu ei...
patricioasa
Postat pe 30 Septembrie 2008 13:05
daca esti din bucuresti du-te la marie stopes. sunt cei mai buni
airi
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:31
ok voi merge maine la o consultatie am obtinut o programare...multumesc frumos..
patricioasa
Postat pe 30 Septembrie 2008 18:00
Si eu tot la Marie Stopes ma duc astazi pentru acelasi lucru...la doamna doctor Dunarintu!

Postat pe 3 Octombrie 2008 10:43
si eu am fost aseara :)
la doamna dunaritiu...
insa la mine este mult prea micutza si va trebui sa mai astept o saptamana sau doua..:)
take care
patricioasa
Postat pe 3 Octombrie 2008 16:22
eu am scapat gata! nu am simtit nimic, iar akm ma simt bine, doar ca ma doare putin burta ca la ciclu dar in rest e bine...sper s nu am complicatii mai tarziu!

Postat pe 4 Octombrie 2008 22:13
al meu avea 6 saptamani!

Postat pe 4 Octombrie 2008 22:14
a durut ?

Postat pe 4 Octombrie 2008 23:46
O chestie nasoala,intreruperea asta de sarcina...
Este absolut justificat indeobste sa recurgi la ea, atita doar ca e urmata de regrete, mai ales peste ani... (nu mai vb de cele care nu apuca sa aiba plozi).
Una din neplacerile vietii, din lungul ei cird..
Mircea_O
Postat pe 5 Octombrie 2008 09:18
Eu nu sunt de acord cu avortul..D-zeu da viata si ia viata inapoi..noi oamenii nu avem acest drept...
Am ramas uimita cu cata nonsalanta se vorbeste despre subiectul asta..."fetita mea avea doar 6 saptamani"..cum poti sa vb asa usor despre o fiinta care creste in organismul tau...si apoi sa zici gata...nu mai e..am scapat de plod..
Nu tata..iti place "tavaleala neprotejata" creste-l ..asumati vina.. E usor sa scapi de el..dar e tot o crima...
Pana la urma e alegerea fiecaruia ce face dar nu uitati: TOTI VOM DA SOCOTEALA ODATA SI ODATA DE CE AM FACUT..VA DATI SEAMA CATA SOCOTEALA VOR DA CEI CARE ISI PERMIT SA DEA VIATA SI SA O IA LA FEL DE USOR..
mihaimelania20042
Postat pe 5 Octombrie 2008 10:06
te rog sa te gandesti foarte bine daca doresti sa faci acest lucru ca se poate intampla ca peste ani sa regreti acest lucru.Cand am fost tanara am facut si eu acest lucru iar mai tarziu nu am mai putut sa mai am copii.M-am impacat greu cu ideea si am infiat o fetita de 2 luni. A fost bine totul pana a ajuns la varsta de 14 ani acum are 16 ani si a plecat de acasa si nu doreste sa ne mai vada ca am dorit sa isi faca un rost in viata am pierdut din nou 16 ani asa ca daca esti casatorita sau este facut cu persoana care a insemnat mult pentru tine pastreazal invata ceva din povestea mea mi-a fost greu sa mi-o spun dar sa nu regreti mai tarziu
maria_007
Postat pe 5 Octombrie 2008 10:50
cum va jucati voi cu viata...
ellla88
Postat pe 5 Octombrie 2008 12:20
De ce nu folositi anticonceptionale daca nu va doriti copii?Traim in secolul 21, totusi.
Lucia1960
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:01
chiar cu cata usurinta se vb despre acest subiect nu imi vine sa cred..."gata am scapat?"eu am pierdut o sarcina acum 2 ani si am suferit foarte mult a venit la un moment neasteptat dar daca venise asta e o sa regreti mai tarziu foarte mult .......daca dumnezeu a vrut asa ..nu uita toate se intampla cu un motiv in viata ,dar pana la urma e alegerea ta
farfallina29
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:10
Chiar m-am mirat si eu cu cata usurinta se vorbeste despre avort cand ai la indemana atatea posibilitati sa eviti o sarcina.Eu personal am avut 3 avorturi spontane inainte de a o naste pe fiica mea.In timpul sarcinii am stat 6 luni numai in pat si am facut tratament.Asa ca cele citite aici chiar ca m-au lasat masca.Credeti ca sunt sanatoase chiuretajele?Nu va ganditi ca poate mai tarziu veti dori sa faceti copii si nu veti mai putea?
Lucia1960
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:31
Nu cred ca exista vreo femeie careia sa-i placa asa ceva - e evident ca daca au facut un avort, au existat motive obiective. Cine sunteti voi sa judecati?
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:34
Nu este vorba de a judeca faptele cuiva pentru ca nimeni nu are dreptul sa faca asa ceva.Dar de ce sa ne complicam singure viata daca exista mai multe alternative de a ne proteja?Pentru ca este logic ca daca faci sex neprotejat, te poti astepta oricand la o sarcina dorita sau nedorita.Asta este adevarul.Copiii nu se fac singuri...
Lucia1960
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:44
Este logic sa ramai insarcinata din greseala ! poate sa se rupa prezervativul si sa nu iti dai seama

Postat pe 5 Octombrie 2008 16:45
De la: Lucia1960, la data 2008-10-05 16:44:13Nu este vorba de a judeca faptele cuiva pentru ca nimeni nu are dreptul sa faca asa ceva.Dar de ce sa ne complicam singure viata daca exista mai multe alternative de a ne proteja?Pentru ca este logic ca daca faci sex neprotejat, te poti astepta oricand la o sarcina dorita sau nedorita.Asta este adevarul.Copiii nu se fac singuri...


De acord, dar nu stiu de unde ai dedus tu ca femeile astea au facut sex neprotejat. Sin cate stiu eu nu exista nicio metoda 100% sigura cu exceptia abstinentei. Prezervativul, folosit corect, te protejeaza in proportie de 97% - ceea e inseamna ca din 100 de partide efectuate, poti ramane insarciinata de 3 ori. La urma urmei, e chestie de noroc.
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:53
Ce te faci cand ti se intampla la 48 de ani?
oneway
Postat pe 5 Octombrie 2008 18:12
Faci copilul,ce asa mare treaba...

Offffffffffffff,e atat de usor sa te descotorosesti...

cu cata usurinta puteti vorbii despre un avort...cat de usor faceti o crima...cata inconstienta...
unde e constiinta voastra?
unde e sufletul vostru?unde?
la 6 saptamani copilul masoara doar intre 2 si 4 mm!
Chiar daca nu poate fi inca auzita, inima copilului va incepe sa bata in aceasta perioada,adica la 6 saptamani...

daca odata o sa aveti copii,poate o sa va caiti de ce ati facut candva...
pentru ca nimic pe lumea asta nu-i mai minunat si mai frumos decat zambetul unui copil...

Cine va da voua dreptul sa nimiciti acest zambet?
cine va face calau fara suflet?
cineeeeeeeeeeeeeeee?
DeliaD
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:00
Aoleu Delia, iar privisi telenovele? Asta-i viata reala, si in ea se numeste fatus sau embrion, nu copil zambaret!
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:03
Nu draga,nu ma uit la telenovele,
da e embrion,apoi fetus si apoi fat si?
pan la urma tot aia e.
Si ce-i cu viata reala?nu poti pastra o sarcina in viata asta reala?
DeliaD
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:14
Nu e toto aia, de-aia e avortul legal si crima nu.

Si e mult mai bine sa faci un avort decat sa ai un copil pe care nu-l vrei.
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:17
of
chiar am fata de telenovelista

subiectu ista ii pre sensibil pentru mine,nu mai calc pe aici,am tirat-o
DeliaD
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:17
Nu e vorba de fata, ci de mentalitate.

Ma rog, daca nu vrei sa discuti, problema ta, doar nu te apuca sa le acuzi pe cele care au luat decizia asta.
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 19:20
da nici sa le laud nu pot,asa ca...
fiecare spune ce simte,
nush ce are de-a face mentalitatea
DeliaD
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:01
daca sotea mea face . opratie de c de colon. ce sanse de veata , mai are are varsta de 65 de ani. si e in faza de inceput.. vam cerut un sfat si va multumesc,,,
gogu1938
Postat pe 5 Octombrie 2008 21:21
s-au inventat atatea metode de anti conceptie...o sa va para rau ma tarziu...inteleg avorturile in caz de violuri...malformati dar restul chiar le consider crima. Am 20 de ani si de un an ma chinui sa fac un copil si nu se poate...am facut tot felul de tratamente dar nimic....asa k ganditi-va la sanatatea voastra
oana_dee
Postat pe 5 Octombrie 2008 22:21
De la: gogu1938, la data 2008-10-05 21:21:35daca sotea mea face . opratie de c de colon. ce sanse de veata , mai are are varsta de 65 de ani. si e in faza de inceput.. vam cerut un sfat si va multumesc,,,


Nu suntem medici, dar daca este in faza de inceput cred ca exista toate sansele sa se refaca. Multa sanatate!
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrerupere de sarcina Bucuresti 1 De la: mylady1984 3 Martie 2011 18:24
Ce e de facut cand trebuie sa faci un lucru contra vointei tale si nu ai d ales 24 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:48
Intrerupere de sarcina cu un singur comprimat 72 De la: 27 Octombrie 2016 14:26
vreau sa aflu daca o sa am un frate de 17 ani 13 De la: Barbie30_ 24 Martie 2011 20:10
cum pot infrunta o asemenea tagedie??? 12 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:24