Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

Daca te inseala barbatul, in cazul in care aflii, il lasi si iti vezi de viata ta...ce'i asa mare lucru? exista momente mai grele in relatie in care pur si simplu se intampla sa vrei ceva mai nou....asta este... eu doar atat sper, sa aflu...pff...o sa am o viata extraordinara si dupa aceea...bineinteles ca nu o sa pot trece repede peste sentimente...iti revin amintiri dulci din relatie pe care nu le vei putea uita niciodata...dar cel mai bine e sa iti vezi de viata ta...o viata ai!
godesshera
Postat pe 23 Iunie 2009 12:48
De la: monaram, la data 2009-05-30 19:30:11Barbatii ar trebui sa fie ca batistele igienice:catifelatzi,bine mirositori si de unica folosintza.



Imi place faza cu "de unicã folosinþã"
maiercristiana74
Postat pe 23 Iunie 2009 14:29
De la: number_one, la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu

Si ai o satisfactie mare cand vii acasa de la aia pe care tocmai ai linso'n p'''a si mergi la muierea ta si o saruti pe gura??? Libidinosi exista 1000, bucura'te ca nu esti singuru', ca noi ne mai luam de cap din cand in cand , cand realizam.
godesshera
Postat pe 23 Iunie 2009 14:42
sunt asa de dezamagita de barbatzi......m-am atasat de cineva si tocmai mi-a facut-o bine nu asa......si-a etalat "alta prada"(sa zic asa) in fata prietenei mele in timp ce eu eram la serviciu.......nici macar nu au curajul de a spune lucrurilor pe nume......si se mai numesc barbatzi.......sunt terminata.....daca si noi facem asta suntem cu..ve dar ei sunt barbatzi adevarati? nu inteleg.. care mai e rostul de a sta imreuna, in doi, care mai e rostul de a sta langa el la bine si la greu.....asa am facut si m-am ars.....RAU!!!.....din partea mea nici un pic de respect pentru aceste fiinte si nu merita nici parfumul nostru, fetelor, sa il miroase din spate!!!!!
alexmari
Postat pe 23 Iunie 2009 16:45
Daca nevasta nu te mai satisface asta inseamana ca nu mai trebuie sa o respecti?
Inseamana ca nu mai este buna decat numai pt a-ti face mancare,a-ti spala...etc.
Sti ceva?daca tot ai ajuns pana aici mai bine o pui in fata usii sa te poti sterge cu ea pe picioare cand vi acasa.
Daca nu te mai satisface macar nu o mai umili si baga divort daca chiar iti place sa o arzi aiurea cu altele,poate in preajma sotiei nu te mai simti macho si cocos(dar poate... nici nu esti).
Asa ca mai bine las-o sa-si vada de viata ei si tu de amanta ta...nu are rost sa ranesti o femeie in asemenea hal...
Andre_Ioana
Postat pe 23 Iunie 2009 16:53
De la: andreioana, la data 2009-06-23 16:53:06Daca nevasta nu te mai satisface asta inseamana ca nu mai trebuie sa o respecti?
Inseamana ca nu mai este buna decat numai pt a-ti face mancare,a-ti spala...etc.
Sti ceva?daca tot ai ajuns pana aici mai bine o pui in fata usii sa te poti sterge cu ea pe picioare cand vi acasa.
Daca nu te mai satisface macar nu o mai umili si baga divort daca chiar iti place sa o arzi aiurea cu altele,poate in preajma sotiei nu te mai simti macho si cocos(dar poate... nici nu esti).
Asa ca mai bine las-o sa-si vada de viata ei si tu de amanta ta...nu are rost sa ranesti o femeie in asemenea hal...



Din pacate acest lucru nu e inteles de barbati...cateodata am senzatia ca fac intocmai sa umileasca...pentru ca..asa cum ai spus..acasa nu mai sunt macho..doar niste ....lenesi..fara sa fie in stare de ceva.Iar amantele..pe pariu ca nu fac gratis, iar incopetenta lor numai conteaza, e un altfel de prostitutie.Pacat ca ca adulterul numai e caz penal
lizzy74
Postat pe 24 Iunie 2009 08:52
De la: cnmoha86, la data 2008-10-22 22:05:58Mda...tipic romanilor. De unde stiti voi cat de dotat e omu'? Poate ca e prea dotat si femeia de langa el nu se simte prea bine, si de unde stiti voi ca nu a fost ea cea care a vrut sa continue relatia? Se duce si el la alta femeie care sa il satisfaca si care nu face mutre in pat. Poate ca in viata de zi cu zi are o relatie super cu sotia lui, doar ca exista acest inconvenient: nu se inteleg in pat.

In momentul in care femeile vor sti sa faca sex total fara sa comenteze, si sa fie capabile sa satisfaca orice fantezie a barbatilor, ei nu vor mai insela. Cand stii ca nu esti in stare sa-i oferi barbatului tot ce isi doreste sa nu il acuzi ca te inseala.

Voi cele care ati recomandat l..aba sau papusile sa va satisfaceti voi cu un vibrator. Eu nu as da un barbat pe o jucarie pt nimic in lume.
Ca sa dau si un raspuns...un barbat poate sa insele si pt simplul motiv ca sotia/iubita este la menstruatie si nu face sex, asa ca daca lui i s-a sculat merge la una care sa il ajute.
Conteaza ca atunci cand inseala, sa nu afle sotia, in fond, ce nu sti nu te doare.


P.S. number_one, eu apreciez sinceritatea ta si ai face bine sa vii cu detaltii, sa stie si femeile ce ii determina pe barbati sa insele, sa nu faca si ele asa.

Andre_Ioana
Postat pe 24 Iunie 2009 16:34
Mda...ce sa zic...nu poate fi ceva tipic romanilor,in primul rand,in al doilea rand daca traiesti dupa vb c nu sti nu-ti face rau...nu putem trai asa...totul se afla la un moment dat...
Sunt curioasa daca pr tine te-ar insela pt ca nu il mai satisfaci in pat...ce ai face?
Nu toate ne simtim confortabil cu notiunea de sex total...
Plus de asta daca nu ii mai ajunge ce are aasa...drumu ca fumu
Nu as tine asaspecimen langa mine
Daca ti s-ar intampla nu ai mai gandi asa...
Andre_Ioana
Postat pe 24 Iunie 2009 16:39
nici eu nu as tine langa mine un specimen care si-a permis sa ma insele ,e cea mai mare umilinta pentru o femeie sa fie inselata de cel pe care credea ca o iubeste....si nu l-as ierta niciodata....pentru ca odata ce l-ai iertat va indrazni sa te mai insele si a doua si a treia oara.. si oare ti-ar conveni un asemenea barbat...care umbla de la una la alta....??
kudika029282
Postat pe 24 Iunie 2009 21:58
De la: kudika029282, la data 2009-06-24 21:58:48nici eu nu as tine langa mine un specimen care si-a permis sa ma insele ,e cea mai mare umilinta pentru o femeie sa fie inselata de cel pe care credea ca o iubeste....si nu l-as ierta niciodata....pentru ca odata ce l-ai iertat va indrazni sa te mai insele si a doua si a treia oara.. si oare ti-ar conveni un asemenea barbat...care umbla de la una la alta....??




e adevarat.....daca inseala odata cu siguranta o va face si a doua oara......chiar daca ierti.daca te-a inselat cel mai bine e sa pui punct......eu una nu iert asa ceva.ori eu ori alta.eu nu acord a 2-a sansa.daca agresit odata si ma inseala ii fac vant
EndlessBleu
Postat pe 24 Iunie 2009 22:14
Nu pot sa-l felicit pe number_one. dar nici sa-l invinuiesc de ceea ce face...asa cum a spus, poarta si ea vina. Pentrul ca nu vrea sa se alinieze "standardelor europene" in materie de sex, a ales si el varianta plauzibila si eficenta lui...:), dar niciodata nu e prea tarziu pentru ca ea sa isi dea seama ca trebuie sa faca totul pentru fericirea sotului ei...mai ales daca il iubeste...
.problema e alta...faptul ca el a gustat din ceea ce e nou, nu se va mai opri si ii va face placere de fiecare data o noua cucerire...se va simti mandru de el, pentru ca asa sunt barbatii...;)
lili_r
Postat pe 25 Iunie 2009 18:08
beton fara comentarii
kudika015446
Postat pe 26 Iunie 2009 15:01
vai draga dar esti foarte suparata,sunt mama de fata si de baiat dar dupa 27 de ani lucrand cu asemenea cazuri cred ca am vazut mai putine cazuri cand barbatul insela asa din obisnuinta sa se dea cocos si fata si baiatul i-am educat si le spun mereu sa traiasca cum a vazut in casa parinteasca si daca se poATE SI MAI BINE EU VOI FI FERICITA ,POT SPUNE CA FATA LUCREAZA TOT IN DOMENIU SI EA A AJUNS LA CONCLUZIA CA FEMEIILE SUNT DE VINA.BAIATUL E INCA STUDENT DAR NU CRED CA O VA INSELA PE VIITOAREA LUI SOTIE.
kudika023697
Postat pe 26 Iunie 2009 18:44
De la: kudika023697, la data 2009-06-26 18:44:11vai draga dar esti foarte suparata,sunt mama de fata si de baiat dar dupa 27 de ani lucrand cu asemenea cazuri cred ca am vazut mai putine cazuri cand barbatul insela asa din obisnuinta sa se dea cocos si fata si baiatul i-am educat si le spun mereu sa traiasca cum a vazut in casa parinteasca si daca se poATE SI MAI BINE EU VOI FI FERICITA ,POT SPUNE CA FATA LUCREAZA TOT IN DOMENIU SI EA A AJUNS LA CONCLUZIA CA FEMEIILE SUNT DE VINA.BAIATUL E INCA STUDENT DAR NU CRED CA O VA INSELA PE VIITOAREA LUI SOTIE.




"De ce insal;a barbatii?pentru ca femeiile sunt de vina,femeia te ridica,femeia te coboara,eu nu cred ca barbatii sunt de vina ".
"SI EA A AJUNS LA CONCLUZIA CA FEMEIILE SUNT DE VINA."

Nu stiu in ce domeniu lucrati dar daca aveti aceasta impresie ,sigur nu ati vazut destule.
valita76
Postat pe 26 Iunie 2009 19:26
De la: maiercristiana74, la data 2009-06-23 14:29:46
De la: monaram, la data 2009-05-30 19:30:11Barbatii ar trebui sa fie ca batistele igienice:catifelatzi,bine mirositori si de unica folosintza.



Imi place faza cu "de unicã folosinþã"

Bravo draga!
lonely_soul
Postat pe 27 Iunie 2009 00:11
De la: lili08, la data 2009-06-25 18:08:52Nu pot sa-l felicit pe number_one. dar nici sa-l invinuiesc de ceea ce face...asa cum a spus, poarta si ea vina. Pentrul ca nu vrea sa se alinieze "standardelor europene" in materie de sex, a ales si el varianta plauzibila si eficenta lui...:), dar niciodata nu e prea tarziu pentru ca ea sa isi dea seama ca trebuie sa faca totul pentru fericirea sotului ei...mai ales daca il iubeste...
.problema e alta...faptul ca el a gustat din ceea ce e nou, nu se va mai opri si ii va face placere de fiecare data o noua cucerire...se va simti mandru de el, pentru ca asa sunt barbatii...;)


Asa e. Pot sa spun din proprie experienta
lonely_soul
Postat pe 27 Iunie 2009 00:13
De la: lonely_soul, la data 2009-06-27 00:11:34
De la: maiercristiana74, la data 2009-06-23 14:29:46
De la: monaram, la data 2009-05-30 19:30:11Barbatii ar trebui sa fie ca batistele igienice:catifelatzi,bine mirositori si de unica folosintza.



Imi place faza cu "de unicã folosinþã"

Bravo draga!



monaq
Postat pe 27 Iunie 2009 00:14
nu, asa ceva nu se iarta..adica eu n-as putea ierta niciodata asa ceva...depinde de personalitatea fiecareia si de puterea de a trece peste anumite chestii....
charlize11
Postat pe 27 Iunie 2009 11:30
De la: hotleg4u, la data 2009-01-15 01:13:04sunt diacord cu tot tot tot ce ei scris ...asa ea ....si lafel lafel si invers ...cand sotia insala sotul...fuarte


soro se scrie FOARTE
crissa_909
Postat pe 27 Iunie 2009 19:02
De la: lonely_soul, la data 2009-06-27 00:11:34
De la: maiercristiana74, la data 2009-06-23 14:29:46
De la: monaram, la data 2009-05-30 19:30:11Barbatii ar trebui sa fie ca batistele igienice:catifelatzi,bine mirositori si de unica folosintza.



Imi place faza cu "de unicã folosinþã"

Bravo draga!


sa nu uitam si umezi....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 19:06
umezi??? dar cine vrea alte "servetele"?
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 19:09
by the way....m-ati rupt cu intrebarile astea...
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 19:09
De la: greierash, la data 2009-06-27 19:09:42by the way....m-ati rupt cu intrebarile astea...


hai ma ca inca nu ai apucat perioada zodii zodii si iar zodii....
cum picam pe kudika cum dadeam de o intrebare "teigenta" gen eu mistreata si el porc oae ne potrivim....???

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 19:11
am inceput sa simt gustul acelei perioade...foarte acru dealtfel...
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 19:15
De la: greierash, la data 2009-06-27 19:15:10am inceput sa simt gustul acelei perioade...foarte acru dealtfel...


trage o raita pe pitzipoanca.org si kudika o sa ti se para doar o amintire ...

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 19:22
nu am vazut destule,cred ca esti mica draguta,daca ai vazuty tu destule si barbati sunt de vina ei cu cine insala cu sora dreptei nu cu femei,barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale
kudika023697
Postat pe 28 Iunie 2009 21:29
De la: kudika023697, la data 2009-06-28 21:29:04 nu am vazut destule,cred ca esti mica draguta,daca ai vazuty tu destule si barbati sunt de vina ei cu cine insala cu sora dreptei nu cu femei,barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale


"barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu"
Exact doamna scumpa, de ce nu? Ca doar e barbat , nu? Doar n-o fi prost sa refuze. Si el nu e de vina, bineinteles, de vina e amanta care a ridicat coada, nu?

Ooooooo, dar ce motive intemeiate are sa insele : "ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte", astea da motive stimabila doamna.

Viziunea dumnevoastra asupra femeii este foarte interesanta. Atat as vrea sa completez -FEMEIA , este si ea un om, nu este un robot, are si ea sentimente si vrea sa fie ascultata ( nu doar sa asculte), uneori barbatul se implica ioc in treburile casnice si femeia , epuizata fiind are momente cand nu mai poate asculta nici gandurile proprii, femeia scumpa doamna este cea care are grija de toti si toate , pe langa un job care de multe ori e mai stresant si mai bine platit decat cel al barbatului.
Ooooo, dar cand isi spune si ea pasurile si nemultumirile inseamna ca e pusa pe harta
Si inca ceva, daca femeia miroase a mancare , nu pute a jeg scumpa doamna.
valita76
Postat pe 28 Iunie 2009 22:58
De la: monaram, la data 2009-06-27 00:14:32
De la: lonely_soul, la data 2009-06-27 00:11:34
De la: maiercristiana74, la data 2009-06-23 14:29:46
De la: monaram, la data 2009-05-30 19:30:11Barbatii ar trebui sa fie ca batistele igienice:catifelatzi,bine mirositori si de unica folosintza.



Imi place faza cu "de unicã folosinþã"

Bravo draga!








asta sunt pt voi barbatii? de unica folosinta? at poate ca sunteti dealea care umbla din floare in floare ( nu imi permit sa folodesc termenul corect pt astfel de femei). deci pt voi de a fi cu cineva mai mult timp vi se pare oribila. cati mai multi barbati cu atat mai bn, nush cat o sa va tina asa la un moment dat o sa ajungeti la mila lor. aviz amatoarelor de senzatii tari cu barbati de unica folosinta care vor 30 pe luna. si mai ziceti de barbati ca sunt jigodii si alte chestii voi cum suntetii? pana acum nu am auzit barbatii sa afirme lucruri asemanatoare in topicul asta deci ati dovedit ca sunteti mai praf ca ei. RUSINE VOUA!!!!
emanuell18
Postat pe 29 Iunie 2009 00:43
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-06-27 19:06:07
De la: lonely_soul, la data 2009-06-27 00:11:34
De la: maiercristiana74, la data 2009-06-23 14:29:46
De la: monaram, la data 2009-05-30 19:30:11Barbatii ar trebui sa fie ca batistele igienice:catifelatzi,bine mirositori si de unica folosintza.



Imi place faza cu "de unicã folosinþã"

Bravo draga!


sa nu uitam si umezi....


De obicei parca femeia se umezea acum vreti si barbatul sa faca acelasi lucru?
emanuell18
Postat pe 29 Iunie 2009 00:44
Draga Emanuel nu ai inteles faza.
lonely_soul
Postat pe 29 Iunie 2009 00:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie sa ma ajutati sa inteleg ceva :) 25 De la: kudika310661 29 Aprilie 2011 20:38
Oare sunt de vina???? 22 De la: yumy 30 Octombrie 2010 14:42
Confesiune 26 De la: ralu_michael 21 Iunie 2009 18:43
nu stiu ce sa mai fac...am incercat...dar se pare k nu prea am rezultate... 10 De la: Adellin 27 Mai 2010 21:11
....de ce sunt unii nesimtiti? 84 De la: just_laura 20 Mai 2009 12:41