Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

De la: valita76, la data 2009-06-28 22:58:04
De la: kudika023697, la data 2009-06-28 21:29:04 nu am vazut destule,cred ca esti mica draguta,daca ai vazuty tu destule si barbati sunt de vina ei cu cine insala cu sora dreptei nu cu femei,barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale


"barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu"
Exact doamna scumpa, de ce nu? Ca doar e barbat , nu? Doar n-o fi prost sa refuze. Si el nu e de vina, bineinteles, de vina e amanta care a ridicat coada, nu?

Ooooooo, dar ce motive intemeiate are sa insele : "ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte", astea da motive stimabila doamna.

Viziunea dumnevoastra asupra femeii este foarte interesanta. Atat as vrea sa completez -FEMEIA , este si ea un om, nu este un robot, are si ea sentimente si vrea sa fie ascultata ( nu doar sa asculte), uneori barbatul se implica ioc in treburile casnice si femeia , epuizata fiind are momente cand nu mai poate asculta nici gandurile proprii, femeia scumpa doamna este cea care are grija de toti si toate , pe langa un job care de multe ori e mai stresant si mai bine platit decat cel al barbatului.
Ooooo, dar cand isi spune si ea pasurile si nemultumirile inseamna ca e pusa pe harta
Si inca ceva, daca femeia miroase a mancare , nu pute a jeg scumpa doamna.



sa inteleg ca u vorbesti din prisma femeii neintelese. nush poate ca eu vad altfel lucrurile, dar pt faptul ca femeia sufera esingura vinovata. pt ca nu merita sa suferi pt cineva care nu apreciaza. cand faci pasul de a te marita nu trebuie sa fii sigur ca acel barbat merita sa iti sacrificii viata pt el? voi ce faceti? cred ca aruncati in bratele primului venit neavand astfel timp sa il testati si in acest mod ii descoperiti adevarata fata mai tarziu. pai sunt fel si fel de tipuri. dintro tara intreaga cred ca o sa puteti sa va gasiti pe unu care sa va faca fericite si sa va fie fidel si daca nu gasiti la noi cautati si la altii cum au facut si altele ca na nu toti sunt feti frumosi as cum nici toate fetele nu sunt ilene cosanzene. deci sfatul meu ar fii sa cautati bn pana sa va maritati.
emanuell18
Postat pe 29 Iunie 2009 00:52

Emanuel, nu vorbesc din prisma femeii neintelese, tot ce e pus in ghilimele sunt citatele doamnei cu multa experienta care afirma :

"barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale ".

IMI PARE RAU DAR NU POT FI DE ACORD CU ASTFEL DE ABERATII.


Doamna afirma ca barbatul care inseala nu are nici o vina ,de vina este femeia care ridica coada si nevasta care nu miroase a parfum cand vine barbatul acasa , miroase a mancare si dupa ce face mancare, merge la servici , are grija copii si de casa mai are tupeul sa nu fie dispusa sa-si asculte barbatul sau sa comenteze ceva , vreo nemultumire, ca inseamna ca-i pusa pe harta.
valita76
Postat pe 29 Iunie 2009 08:35

Doamna scumpa, care le-ati vazut pe toate , hai sa va spun eu un caz.

O familie de .... hai sa spunem de oameni din inalta societate, se iubesc extraordinar de mult , isi vorbesc extraordinar de frumos, sotia nu e niciodata pusa pe harta, e un om bland, e foarte frumoasa, e multumita, cum sa nu fie cu un sot frumos care o rasfata dupa 25 de ani de casnicie , o rasfata si verbal si cu cadouri, il rasfata si ea pe el.

Au de toate, au case ,masini......., concedii de vis, nu miroase niciodata a mancare caci are menajera.
Sunt cu adevarat impliniti, au un copil extraordinar, frumos si destept, la facultate.

Intr-o zi sotia primeste un cadou frumos de la sot. E incantata si de multi invidiata. Si pleaca la servici. Cand se intoarce acasa ...... shoc, sotul nu este , iar sifonierul este gol, nu lasase nici un lucrusor personal, luase tot, nici bilet de adio nu lasase.





Se indragostise de o colega mai tanara care-l facea sa se simta tanar ( asta a fost explicatia data ), deh, a gresit sotia, poate ca la 50 de ani nu a mai pus pasiune in patul conjugal.

Sa fiti iubita si sa stiti ca pana si instalarea andropauzei devine un motiv de a-ti insela sotia.
valita76
Postat pe 29 Iunie 2009 09:11
De la: kudika023697, la data 2009-06-26 18:44:11vai draga dar esti foarte suparata,sunt mama de fata si de baiat dar dupa 27 de ani lucrand cu asemenea cazuri cred ca am vazut mai putine cazuri cand barbatul insela asa din obisnuinta sa se dea cocos si fata si baiatul i-am educat si le spun mereu sa traiasca cum a vazut in casa parinteasca si daca se poATE SI MAI BINE EU VOI FI FERICITA ,POT SPUNE CA FATA LUCREAZA TOT IN DOMENIU SI EA A AJUNS LA CONCLUZIA CA FEMEIILE SUNT DE VINA.BAIATUL E INCA STUDENT DAR NU CRED CA O VA INSELA PE VIITOAREA LUI SOTIE.



daca tu ca femeie generalizezi...inseamna ca si tu (impreuna cu fata) intrati in aceeasi oala.cum spune cineva mai sus......nu stiu in ce domeniu lucrati dar.......daca aveti asa o parere despre femei......
toti gresim,fie ca suntem femei sau barbati......da nu mai generalizati mai oameni buni....asta inseamna ca,dupa spusele unora numai barbatii sunt de vina...dupa spusele altora doar femeile sunt cele care provoaca asta........in concluzie TOTI suntem niste ce?niste distrusi care ne inselam unii pe alti si al caror scop e aceela de ai calca pe toti in picioare.daca ati intalnit cateva mere stricate asta nu inseamna ca tot cosul este stricat.si nu mai generalizati.auzi si tu"SI EA A AJUNS LA CONCLUZIA CA FEMEIILE SUNT DE VINA"...pai uiti ca si ea e tot femeie?adica ce?la un moment dat o va insela sotul dar stati linistita ca ea va fi de vina...............ce balarie
EndlessBleu
Postat pe 29 Iunie 2009 12:01
De la: valita76, la data 2009-06-28 22:58:04
De la: kudika023697, la data 2009-06-28 21:29:04 nu am vazut destule,cred ca esti mica draguta,daca ai vazuty tu destule si barbati sunt de vina ei cu cine insala cu sora dreptei nu cu femei,barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale


"barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu"
Exact doamna scumpa, de ce nu? Ca doar e barbat , nu? Doar n-o fi prost sa refuze. Si el nu e de vina, bineinteles, de vina e amanta care a ridicat coada, nu?

Ooooooo, dar ce motive intemeiate are sa insele : "ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte", astea da motive stimabila doamna.

Viziunea dumnevoastra asupra femeii este foarte interesanta. Atat as vrea sa completez -FEMEIA , este si ea un om, nu este un robot, are si ea sentimente si vrea sa fie ascultata ( nu doar sa asculte), uneori barbatul se implica ioc in treburile casnice si femeia , epuizata fiind are momente cand nu mai poate asculta nici gandurile proprii, femeia scumpa doamna este cea care are grija de toti si toate , pe langa un job care de multe ori e mai stresant si mai bine platit decat cel al barbatului.
Ooooo, dar cand isi spune si ea pasurile si nemultumirile inseamna ca e pusa pe harta
Si inca ceva, daca femeia miroase a mancare , nu pute a jeg scumpa doamna.




e ciudat ca tocmai o femeie are o parere atat de proasta ....despre femei la general.
saracii barbati...ei nu ar mai insela daca nu ar exista femeie,ca nu ar avea pe cine si cu cine sa insele.dar saracutii de ei nu au nici o vina,ca din spusele doamnei ,oricat de gospodina ar fi femeia,tot ea e de vina ca e inselata.....


felicitari pentru cele scrise
EndlessBleu
Postat pe 29 Iunie 2009 12:14
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:20:58aveti dreptate si eu cunosc multe cazuri in care femeile le-au oferit totul si tot au fost inselate le-au satisfacut toate poftele si tot au gasit nr. de telefon al amantei lui si au fost prinsi cu inselatul, in general barbatii oricat le-ai da tot insala femeile sunt niste carpe de sters pantofi si nu merita sa fie iertati niciodata asta e parerea mea



Eu sunt unul din cazurile astea

Postat pe 29 Iunie 2009 16:15
De la: valita76, la data 2009-06-29 08:35:53
Emanuel, nu vorbesc din prisma femeii neintelese, tot ce e pus in ghilimele sunt citatele doamnei cu multa experienta care afirma :

"barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale ".

IMI PARE RAU DAR NU POT FI DE ACORD CU ASTFEL DE ABERATII.


Doamna afirma ca barbatul care inseala nu are nici o vina ,de vina este femeia care ridica coada si nevasta care nu miroase a parfum cand vine barbatul acasa , miroase a mancare si dupa ce face mancare, merge la servici , are grija copii si de casa mai are tupeul sa nu fie dispusa sa-si asculte barbatul sau sa comenteze ceva , vreo nemultumire, ca inseamna ca-i pusa pe harta.


Aici ai dreptate in astfel de cazuri cred ca vina revine celui care inseala. poate si partea opusa are o mica parte din vina dar asta nu inseamna ca trebuie sa inselam doar pt ca ne-am plictisit de persoana de langa noi sau numai arata bn sau numai stiu eu ce. Daca am fi nesatisfacuti pe plan sexual si acest lucru nu ar fi putut trecut cu vederea cred ca cel mai bn ar fi sa se ajunga la despartire.
emanuell18
Postat pe 29 Iunie 2009 16:19
Papusa asta foarte tanara (Emanuel) nu crede ca e prea crud ca sa aiba pareri atat de dure si precise.Cata experienta are in materie de inselaciuni?

Postat pe 29 Iunie 2009 16:23
De la: EndlessBleu, la data 2009-06-29 12:01:59
De la: kudika023697, la data 2009-06-26 18:44:11vai draga dar esti foarte suparata,sunt mama de fata si de baiat dar dupa 27 de ani lucrand cu asemenea cazuri cred ca am vazut mai putine cazuri cand barbatul insela asa din obisnuinta sa se dea cocos si fata si baiatul i-am educat si le spun mereu sa traiasca cum a vazut in casa parinteasca si daca se poATE SI MAI BINE EU VOI FI FERICITA ,POT SPUNE CA FATA LUCREAZA TOT IN DOMENIU SI EA A AJUNS LA CONCLUZIA CA FEMEIILE SUNT DE VINA.BAIATUL E INCA STUDENT DAR NU CRED CA O VA INSELA PE VIITOAREA LUI SOTIE.



daca tu ca femeie generalizezi...inseamna ca si tu (impreuna cu fata) intrati in aceeasi oala.cum spune cineva mai sus......nu stiu in ce domeniu lucrati dar.......daca aveti asa o parere despre femei......
toti gresim,fie ca suntem femei sau barbati......da nu mai generalizati mai oameni buni....asta inseamna ca,dupa spusele unora numai barbatii sunt de vina...dupa spusele altora doar femeile sunt cele care provoaca asta........in concluzie TOTI suntem niste ce?niste distrusi care ne inselam unii pe alti si al caror scop e aceela de ai calca pe toti in picioare.daca ati intalnit cateva mere stricate asta nu inseamna ca tot cosul este stricat.si nu mai generalizati.auzi si tu"SI EA A AJUNS LA CONCLUZIA CA FEMEIILE SUNT DE VINA"...pai uiti ca si ea e tot femeie?adica ce?la un moment dat o va insela sotul dar stati linistita ca ea va fi de vina...............ce balarie


Foarte buna asta! de catva timp si eu ma chinui sa explic acest lucru si se pare ca sunt vreo cateva care se incapatineaza sa inteleaga ca sunt cazuri si cazuri . nue normal sa bagi pe cineva in aceeasi oala cu alta persoana care a facut un anumit lucru.
emanuell18
Postat pe 29 Iunie 2009 16:23
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:23:12Papusa asta foarte tanara (Emanuel) nu crede ca e prea crud ca sa aiba pareri atat de dure si precise.Cata experienta are in materie de inselaciuni?


papusa asta tanara de care vb u, adica eu, are mai multe in cap de cate ai avut u vreodata. Ce iti trebuie o mare experienta in inselaciuni ca sa poti sa iti dai cu parerea? Ar fi trebuit sa fiu inselat de nenumarate ori ca sa pot sa spun cine are vina in cazurile de genu asta?
Si chiar daca nu am fost inselat niciodata iti pot spune doar ca voi toate care acuzati aiurea vorbiti din prisma femeilor dezamagite in dragoste care au avut de suferit din partea unuia. Pai draguta in primul rand ai putea sa treci si u mai departe sa treci peste aceasta situatie si sa lasi pasatul vinei dintro parte in alta. Daca toti barbatii sunt niste dobitoci pt ca 50% au inselat atunci scumpo orienteazatea pe femei ca astea sunt 100% fidele si n u inseala niciodata.
emanuell18
Postat pe 29 Iunie 2009 16:30
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:15:23
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:20:58aveti dreptate si eu cunosc multe cazuri in care femeile le-au oferit totul si tot au fost inselate le-au satisfacut toate poftele si tot au gasit nr. de telefon al amantei lui si au fost prinsi cu inselatul, in general barbatii oricat le-ai da tot insala femeile sunt niste carpe de sters pantofi si nu merita sa fie iertati niciodata asta e parerea mea



Eu sunt unul din cazurile astea


pai da normal cum spuneam esti una din femeile care ar spanzura toti barbatii pt ca tea inselat fostu.
Pai ca sa iti fac daca nu ai fost in stare sa iti gasesti unu care sa fie in stare sa te iubeasca si sa nu te insele. Si acum o sa imi spui: Oooo dar nu exista asa ceva, un barbat care sa poata iubi o femeie si sa fie 100% fidel! Pai da ca sa sunteti voi femeile complexate de fenomenul barbatul instrumentul tradarii.
emanuell18
Postat pe 29 Iunie 2009 16:36
De la: valita76, la data 2009-06-28 22:58:04
De la: kudika023697, la data 2009-06-28 21:29:04 nu am vazut destule,cred ca esti mica draguta,daca ai vazuty tu destule si barbati sunt de vina ei cu cine insala cu sora dreptei nu cu femei,barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale


"barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu"
Exact doamna scumpa, de ce nu? Ca doar e barbat , nu? Doar n-o fi prost sa refuze. Si el nu e de vina, bineinteles, de vina e amanta care a ridicat coada, nu?

Ooooooo, dar ce motive intemeiate are sa insele : "ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte", astea da motive stimabila doamna.

Viziunea dumnevoastra asupra femeii este foarte interesanta. Atat as vrea sa completez -FEMEIA , este si ea un om, nu este un robot, are si ea sentimente si vrea sa fie ascultata ( nu doar sa asculte), uneori barbatul se implica ioc in treburile casnice si femeia , epuizata fiind are momente cand nu mai poate asculta nici gandurile proprii, femeia scumpa doamna este cea care are grija de toti si toate , pe langa un job care de multe ori e mai stresant si mai bine platit decat cel al barbatului.
Ooooo, dar cand isi spune si ea pasurile si nemultumirile inseamna ca e pusa pe harta
Si inca ceva, daca femeia miroase a mancare , nu pute a jeg scumpa doamna.



Foarte tare, nici eu nu o puteam zice mai bine...ai dreptate BRAVO...nusht pe ce lume a trait doamna asta pana acum...dar as vrea sa lucrez si eu in "domeniul" respectiv pt a ma putea convinge ca femeia e singura vina
Monique_2009
Postat pe 29 Iunie 2009 16:42
ce usor e de zis.........nu esti multzumit?............despartzire si gata. Doare de fiecare data, te gandesti unde ai gresit, ce nu ai facut bine, iti storci creierii......degeaba .........ca de lasat tot te lasa.. A inselat o data.........nu iertzi...suferi...........te inchizi in tine...Timpul vindeca ranile.....probabil....Ce nu te omoara te intareste..........dar cu grija sa nu ramanem apoi scortzosi!
alexmari
Postat pe 29 Iunie 2009 16:43
De la: kudika023697, la data 2009-06-28 21:29:04 nu am vazut destule,cred ca esti mica draguta,daca ai vazuty tu destule si barbati sunt de vina ei cu cine insala cu sora dreptei nu cu femei,barbatul incearca dar femeia salta coada si atunci el fiind cocos de ce nu ,ca acasa il asteapta o femeie care e pusa pe harta,miroase a mancare si nu e dispusa sa il asculte,am vazut destule din toate paturile sociale



daca nu e cu suparare asta-i topicul "De ce inseala barbatzii? Daca se poate ierta" asa ca sunt femei care au fost inselate printre care ma numar si eu. Nu zic ca nu sunt uscaturi in zona feminina dar aici sa ne spunem si noi pasurile........tragem tragem ca apoi sa vina o pitzipoanca sa il sufle de sun nasul nostru.........nu e ea de vina.......el e.......si mai ales daca joaca pe mai multe fronturi.....e un nimic....dar se intoarce roata.....asta e.....
alexmari
Postat pe 29 Iunie 2009 16:54
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:15:23
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:20:58aveti dreptate si eu cunosc multe cazuri in care femeile le-au oferit totul si tot au fost inselate le-au satisfacut toate poftele si tot au gasit nr. de telefon al amantei lui si au fost prinsi cu inselatul, in general barbatii oricat le-ai da tot insala femeile sunt niste carpe de sters pantofi si nu merita sa fie iertati niciodata asta e parerea mea



Eu sunt unul din cazurile astea

pai u park aveai relatia perfecta da nu vroiai sa te lauzi...si park erai cu gura mare k nu suporti femeile care nu iau atitudine...oare ma insel???
bruneagra25
Postat pe 30 Iunie 2009 13:39
De la: bruneagra25, la data 2009-06-30 13:39:41
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:15:23
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:20:58aveti dreptate si eu cunosc multe cazuri in care femeile le-au oferit totul si tot au fost inselate le-au satisfacut toate poftele si tot au gasit nr. de telefon al amantei lui si au fost prinsi cu inselatul, in general barbatii oricat le-ai da tot insala femeile sunt niste carpe de sters pantofi si nu merita sa fie iertati niciodata asta e parerea mea



Eu sunt unul din cazurile astea

pai u park aveai relatia perfecta da nu vroiai sa te lauzi...si park erai cu gura mare k nu suporti femeile care nu iau atitudine...oare ma insel???


Si chiar am luat ,am plecat de la el un timp i-am propus sa terminam relatia si sa ne vedem de drum .A venit sa ma ia inapoi si de atunci se comporta super .Am schimbat ce era gresit amandoi in comportament si chiar e bine acum ,cam ca la inceput.Si apoi am spus ca am o relatie buna nu perfecta.

Postat pe 30 Iunie 2009 13:45
deci barbatii care inseala au lipsuri in relatiile lor, daca tottul e bine, in pat mai ales, in viata personala nu au motive sa insele, parerea mea asa k dati le tot ce va cer
byby_320
Postat pe 30 Iunie 2009 13:47
De la: emanuell18, la data 2009-06-29 16:30:32
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:23:12Papusa asta foarte tanara (Emanuel) nu crede ca e prea crud ca sa aiba pareri atat de dure si precise.Cata experienta are in materie de inselaciuni?


papusa asta tanara de care vb u, adica eu, are mai multe in cap de cate ai avut u vreodata. Ce iti trebuie o mare experienta in inselaciuni ca sa poti sa iti dai cu parerea? Ar fi trebuit sa fiu inselat de nenumarate ori ca sa pot sa spun cine are vina in cazurile de genu asta?
Si chiar daca nu am fost inselat niciodata iti pot spune doar ca voi toate care acuzati aiurea vorbiti din prisma femeilor dezamagite in dragoste care au avut de suferit din partea unuia. Pai draguta in primul rand ai putea sa treci si u mai departe sa treci peste aceasta situatie si sa lasi pasatul vinei dintro parte in alta. Daca toti barbatii sunt niste dobitoci pt ca 50% au inselat atunci scumpo orienteazatea pe femei ca astea sunt 100% fidele si n u inseala niciodata.


vai am starnit cocosismul din tine .Mea culpa ,draguta. Nu ssunt o nefericita dragalasule,iar referitor la ceea ce am eu in cap nu mai face afirmatii idioate altfel .cam asta esti tu

Postat pe 30 Iunie 2009 13:54
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 13:54:50
De la: emanuell18, la data 2009-06-29 16:30:32
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:23:12Papusa asta foarte tanara (Emanuel) nu crede ca e prea crud ca sa aiba pareri atat de dure si precise.Cata experienta are in materie de inselaciuni?


papusa asta tanara de care vb u, adica eu, are mai multe in cap de cate ai avut u vreodata. Ce iti trebuie o mare experienta in inselaciuni ca sa poti sa iti dai cu parerea? Ar fi trebuit sa fiu inselat de nenumarate ori ca sa pot sa spun cine are vina in cazurile de genu asta?
Si chiar daca nu am fost inselat niciodata iti pot spune doar ca voi toate care acuzati aiurea vorbiti din prisma femeilor dezamagite in dragoste care au avut de suferit din partea unuia. Pai draguta in primul rand ai putea sa treci si u mai departe sa treci peste aceasta situatie si sa lasi pasatul vinei dintro parte in alta. Daca toti barbatii sunt niste dobitoci pt ca 50% au inselat atunci scumpo orienteazatea pe femei ca astea sunt 100% fidele si n u inseala niciodata.


vai am starnit cocosismul din tine .Mea culpa ,draguta. Nu ssunt o nefericita dragalasule,iar referitor la ceea ce am eu in cap nu mai face afirmatii idioate altfel .cam asta esti tu



si din ce imi amintesc nu am aruncat pisica in curtea nimanui si nuti-am plans pe umar

Postat pe 30 Iunie 2009 13:56
parere strict a mea , ca si barbatii si femeile la un moment dat , pot insela, si anume cand exista lipsa de comunicare , sau razbunare , sau delasare totala in a numai trage in relatia ambilor parteneri ,sau mai stiu eu ce ,decat sa inseli mai bine comunici , personal nu am incercat asemenea chestie ci am fost fidel
blue07scorpion
Postat pe 30 Iunie 2009 14:04
De la: emanuell18, la data 2009-06-29 16:36:22
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:15:23
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:20:58aveti dreptate si eu cunosc multe cazuri in care femeile le-au oferit totul si tot au fost inselate le-au satisfacut toate poftele si tot au gasit nr. de telefon al amantei lui si au fost prinsi cu inselatul, in general barbatii oricat le-ai da tot insala femeile sunt niste carpe de sters pantofi si nu merita sa fie iertati niciodata asta e parerea mea



Eu sunt unul din cazurile astea


pai da normal cum spuneam esti una din femeile care ar spanzura toti barbatii pt ca tea inselat fostu.
Pai ca sa iti fac daca nu ai fost in stare sa iti gasesti unu care sa fie in stare sa te iubeasca si sa nu te insele. Si acum o sa imi spui: Oooo dar nu exista asa ceva, un barbat care sa poata iubi o femeie si sa fie 100% fidel! Pai da ca sa sunteti voi femeile complexate de fenomenul barbatul instrumentul tradarii.


ma bucur cand vad pe altul mai nebun ca mine ,imi creste inima chiar

Postat pe 30 Iunie 2009 14:06
De la: number_one, la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu


Dar de ea nu iti pasa? Tu ai incercat sa discuti cu ea? Si sa o satisfaci ?

Postat pe 30 Iunie 2009 14:06
De la: amanda01, la data 2009-06-30 14:06:41
De la: number_one, la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu


Dar de ea nu iti pasa? Tu ai incercat sa discuti cu ea? Si sa o satisfaci ?


nu te mai zbate pagina astuia nici nu mai exista .

Postat pe 30 Iunie 2009 14:10
o femeie care isi iarta partenerul care a inselat-o dupa parerea mea eu cred ca acea femeie nu are demnitate si ii lipseste coloana vertebrala,adica nu are mandrie nici o mandrie.....
kudika029282
Postat pe 30 Iunie 2009 19:44
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 13:56:40
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 13:54:50
De la: emanuell18, la data 2009-06-29 16:30:32
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:23:12Papusa asta foarte tanara (Emanuel) nu crede ca e prea crud ca sa aiba pareri atat de dure si precise.Cata experienta are in materie de inselaciuni?


papusa asta tanara de care vb u, adica eu, are mai multe in cap de cate ai avut u vreodata. Ce iti trebuie o mare experienta in inselaciuni ca sa poti sa iti dai cu parerea? Ar fi trebuit sa fiu inselat de nenumarate ori ca sa pot sa spun cine are vina in cazurile de genu asta?
Si chiar daca nu am fost inselat niciodata iti pot spune doar ca voi toate care acuzati aiurea vorbiti din prisma femeilor dezamagite in dragoste care au avut de suferit din partea unuia. Pai draguta in primul rand ai putea sa treci si u mai departe sa treci peste aceasta situatie si sa lasi pasatul vinei dintro parte in alta. Daca toti barbatii sunt niste dobitoci pt ca 50% au inselat atunci scumpo orienteazatea pe femei ca astea sunt 100% fidele si n u inseala niciodata.


vai am starnit cocosismul din tine .Mea culpa ,draguta. Nu ssunt o nefericita dragalasule,iar referitor la ceea ce am eu in cap nu mai face afirmatii idioate altfel .cam asta esti tu



si din ce imi amintesc nu am aruncat pisica in curtea nimanui si nuti-am plans pe umar


Da nu mi-ai plans pe umar dar ma deranjeaza sa vad fete/ femei care datorita faptului ca au fost inselate de n ori dau vina pe toti barbatii si ca toti sunt la fel. E o mare prostie, si te asigur ca in lumea asta sunt si barbati care sunt in stare sa fie fideli 100% si sa comunice cand au o problema. Si l faza ca cei care inseala sunt vinovati e adevarat pt ca ei au puterea decizionala in orice moment indiferent de cat de fatala este o anumita femeie. Daca iubesti cu adevarat atunci poti sa fii si fidel.
emanuell18
Postat pe 30 Iunie 2009 21:18
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 13:45:00
De la: bruneagra25, la data 2009-06-30 13:39:41
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:15:23
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:20:58aveti dreptate si eu cunosc multe cazuri in care femeile le-au oferit totul si tot au fost inselate le-au satisfacut toate poftele si tot au gasit nr. de telefon al amantei lui si au fost prinsi cu inselatul, in general barbatii oricat le-ai da tot insala femeile sunt niste carpe de sters pantofi si nu merita sa fie iertati niciodata asta e parerea mea



Eu sunt unul din cazurile astea

pai u park aveai relatia perfecta da nu vroiai sa te lauzi...si park erai cu gura mare k nu suporti femeile care nu iau atitudine...oare ma insel???


Si chiar am luat ,am plecat de la el un timp i-am propus sa terminam relatia si sa ne vedem de drum .A venit sa ma ia inapoi si de atunci se comporta super .Am schimbat ce era gresit amandoi in comportament si chiar e bine acum ,cam ca la inceput.Si apoi am spus ca am o relatie buna nu perfecta.

cum spui tu dar parca era vb k cine o face odata o face si a2a oara si bla bla in fine teorie stim toti mai multa decat e cazul!!!
bruneagra25
Postat pe 1 Iulie 2009 08:59
De la: emanuell18, la data 2009-06-30 21:18:35
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 13:56:40
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 13:54:50
De la: emanuell18, la data 2009-06-29 16:30:32
De la: scorpio67, la data 2009-06-29 16:23:12Papusa asta foarte tanara (Emanuel) nu crede ca e prea crud ca sa aiba pareri atat de dure si precise.Cata experienta are in materie de inselaciuni?


papusa asta tanara de care vb u, adica eu, are mai multe in cap de cate ai avut u vreodata. Ce iti trebuie o mare experienta in inselaciuni ca sa poti sa iti dai cu parerea? Ar fi trebuit sa fiu inselat de nenumarate ori ca sa pot sa spun cine are vina in cazurile de genu asta?
Si chiar daca nu am fost inselat niciodata iti pot spune doar ca voi toate care acuzati aiurea vorbiti din prisma femeilor dezamagite in dragoste care au avut de suferit din partea unuia. Pai draguta in primul rand ai putea sa treci si u mai departe sa treci peste aceasta situatie si sa lasi pasatul vinei dintro parte in alta. Daca toti barbatii sunt niste dobitoci pt ca 50% au inselat atunci scumpo orienteazatea pe femei ca astea sunt 100% fidele si n u inseala niciodata.


vai am starnit cocosismul din tine .Mea culpa ,draguta. Nu ssunt o nefericita dragalasule,iar referitor la ceea ce am eu in cap nu mai face afirmatii idioate altfel .cam asta esti tu



si din ce imi amintesc nu am aruncat pisica in curtea nimanui si nuti-am plans pe umar


Da nu mi-ai plans pe umar dar ma deranjeaza sa vad fete/ femei care datorita faptului ca au fost inselate de n ori dau vina pe toti barbatii si ca toti sunt la fel. E o mare prostie, si te asigur ca in lumea asta sunt si barbati care sunt in stare sa fie fideli 100% si sa comunice cand au o problema. Si l faza ca cei care inseala sunt vinovati e adevarat pt ca ei au puterea decizionala in orice moment indiferent de cat de fatala este o anumita femeie. Daca iubesti cu adevarat atunci poti sa fii si fidel.



Daca nu te infierbantai aiurea si-mi citeai mesajele ai fi vazut ca nu am aruncat vina pe nimeni ,nu am spus ca sunt dezamagita si chiar am trecut mai departe devremece fostul e istorie si cu actualul imi merge destul de bine.
"Think first than talk!"


Postat pe 2 Iulie 2009 10:01
Am citit tot topicul si constat cu surprindere, ca cele mai inversunate si cele mai destepte (nu o luati ca o jignire) sunt tinerele ce au pana in 25 de ani. Se pare ca deja, au experienta de viata Daca cineva are alta parere, este facuta, albie de porci. Probabil la 25 de ani, nici nu sunt casatorite, dar au deja "experienta de viata", Au dreptul de a critica punctul de vedere al persoanelor ce au in spate o casnicie si copii majori. De ce, dragelor gospodine de pana in 25 de ani, nu acceptati ca si femeie greseste (inseala)? De ce nu recunoasteti ca ambele parti gresesc in asemenea cazuri? De ce aruncati cu noroi in barbati si-i faceti prosti? Oare copchilele ce se sinucid din dragoste, nu sunt proaste? Cunosc femei (vreo trei) ce si-o trag pe rupte cu altii, in timp ce porcii de barbati (sotii), sunt la munca. Fiti mai realiste, nu va imbatati cu apa de ploaie, nu vreau sa aud de voi la stirile de la ora 17,
Marian71
Postat pe 14 Iulie 2009 17:55
pt ca gandesc cu capul dintre picioare.
insa exista si barbati ,ca pe cei de mai sus nu ii numesc asa.
iar daca inseala poate sa isi ia si singur papucii
maya66
Postat pe 14 Iulie 2009 18:04
De la: Marian71, la data 2009-07-14 17:55:32Am citit tot topicul si constat cu surprindere, ca cele mai inversunate si cele mai destepte (nu o luati ca o jignire) sunt tinerele ce au pana in 25 de ani. Se pare ca deja, au experienta de viata Daca cineva are alta parere, este facuta, albie de porci. Probabil la 25 de ani, nici nu sunt casatorite, dar au deja "experienta de viata", Au dreptul de a critica punctul de vedere al persoanelor ce au in spate o casnicie si copii majori. De ce, dragelor gospodine de pana in 25 de ani, nu acceptati ca si femeie greseste (inseala)? De ce nu recunoasteti ca ambele parti gresesc in asemenea cazuri? De ce aruncati cu noroi in barbati si-i faceti prosti? Oare copchilele ce se sinucid din dragoste, nu sunt proaste? Cunosc femei (vreo trei) ce si-o trag pe rupte cu altii, in timp ce porcii de barbati (sotii), sunt la munca. Fiti mai realiste, nu va imbatati cu apa de ploaie, nu vreau sa aud de voi la stirile de la ora 17,


draga.. corectez nu toate femeile pana in 25 de ani gandesc asa doar unele dintre ele,nu?
rahella
Postat pe 14 Iulie 2009 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac 24 De la: kudika029282 11 Aprilie 2010 16:25
mai exista solutii sau nu? 12 De la: kudika_976684 22 Ianuarie 2015 20:08
Neincrederea in propria persoana 24 De la: kudika_21593 12 Decembrie 2012 21:05
relatii;viata.tampenii 11 De la: iulia069834 14 Aprilie 2010 20:01
ce sa fac eu in cazul asta? 21 De la: nicollytae 3 Aprilie 2009 10:09