Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....
kudikgirl
Postat pe 14 Iulie 2009 18:16
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


...si femeile, de ce inseala? Pt. ca sunt ....?
Miticutza
Postat pe 15 Iulie 2009 16:20
nu....nu pt ca sunt ceea ce zici....si oricum inselatul inseamna altceva pentru un barbat decat pt o femeie...si nu am zis ca femeile nu inseala..
kudikgirl
Postat pe 15 Iulie 2009 17:03
De la: Miticutza, la data 2009-07-15 16:20:39
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


...si femeile, de ce inseala? Pt. ca sunt ....?



destepte,focoase,sexy....ca pot.........
nu mitilica?
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 17:04
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


uhh! ce bine ca sunt barbati. credeam ca sunt vreo planta, amiba sau mai stiu ce animal pe cale de disparitite.
geo_x
Postat pe 15 Iulie 2009 17:05
barbatii insala pentru ca asa sunt facuti... sa se sature repede de partenera lor
kudika029282
Postat pe 15 Iulie 2009 21:33
De la: geo_x, la data 2009-07-15 17:05:41
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


uhh! ce bine ca sunt barbati. credeam ca sunt vreo planta, amiba sau mai stiu ce animal pe cale de disparitite.


Exact...barbatii inseala ca sunt brbati...adica barbatii inseala pentru ca asta le este in fire...studiile o confirma;)
kudikgirl
Postat pe 15 Iulie 2009 21:41
cine sunt io sa infirm studiile!?

apropo, ce faci maine seara?
geo_x
Postat pe 16 Iulie 2009 00:14
De la: kudikgirl, la data 2009-07-15 21:41:30
De la: geo_x, la data 2009-07-15 17:05:41
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


uhh! ce bine ca sunt barbati. credeam ca sunt vreo planta, amiba sau mai stiu ce animal pe cale de disparitite.


Exact...barbatii inseala ca sunt brbati...adica barbatii inseala pentru ca asta le este in fire...studiile o confirma;)


Lasa-le incolo de studii si cauta-ti barbatul potrivit. Exista atat barbati cat si femei care nu inseala. Sunt cei care au ales bine.
valita76
Postat pe 16 Iulie 2009 10:30
De la: geo_x, la data 2009-07-16 00:14:26cine sunt io sa infirm studiile!?

apropo, ce faci maine seara?

Marian71
Postat pe 16 Iulie 2009 12:21
De la: kudikgirl, la data 2009-07-15 21:41:30
De la: geo_x, la data 2009-07-15 17:05:41
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


uhh! ce bine ca sunt barbati. credeam ca sunt vreo planta, amiba sau mai stiu ce animal pe cale de disparitite.


Exact...barbatii inseala ca sunt brbati...adica barbatii inseala pentru ca asta le este in fire...studiile o confirma;)


Va ascundeti dupa niste studii, in loc sa fiti realiste. De asta sunt asa de multe divorturi in aceasta perioada (am citit in studii), deoarece, cititi studii. Traiasca studiile sau.... stridiile... :!
Marian71
Postat pe 16 Iulie 2009 12:24

Va ascundeti dupa niste studii, in loc sa fiti realiste. De asta sunt asa de multe divorturi in aceasta perioada (am citit in studii), deoarece, cititi studii. Traiasca studiile sau.... stridiile... :! [/quote]


Pai nu se ascunde nimeni in spatele studiilor.....nu am zis ca ma ghidez dupa studii....insa studiile confirma realitatea!si daca analizezi realitatea poti sa vezi ca asa e.....si exista barbati care NU inseala...fara nici o discutie :)
kudikgirl
Postat pe 16 Iulie 2009 13:04
De la: geo_x, la data 2009-07-16 00:14:26cine sunt io sa infirm studiile!?

apropo, ce faci maine seara?



imi insel prietenul
kudikgirl
Postat pe 16 Iulie 2009 13:08
De la: kudikgirl, la data 2009-07-16 13:04:18
Va ascundeti dupa niste studii, in loc sa fiti realiste. De asta sunt asa de multe divorturi in aceasta perioada (am citit in studii), deoarece, cititi studii. Traiasca studiile sau.... stridiile... :!



Pai nu se ascunde nimeni in spatele studiilor.....nu am zis ca ma ghidez dupa studii....insa studiile confirma realitatea!si daca analizezi realitatea poti sa vezi ca asa e.....si exista barbati care NU inseala...fara nici o discutie :)[/quote]
te inseli si tie daca iti cade cineva cu tronc sigur ai sa crezi ca regreti si o sa faci tot posibilu sa-l ai al de tine adica sa inseli
DON_LUCIANO
Postat pe 16 Iulie 2009 13:10
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-07-16 13:10:46
De la: kudikgirl, la data 2009-07-16 13:04:18
Va ascundeti dupa niste studii, in loc sa fiti realiste. De asta sunt asa de multe divorturi in aceasta perioada (am citit in studii), deoarece, cititi studii. Traiasca studiile sau.... stridiile... :!



Pai nu se ascunde nimeni in spatele studiilor.....nu am zis ca ma ghidez dupa studii....insa studiile confirma realitatea!si daca analizezi realitatea poti sa vezi ca asa e.....si exista barbati care NU inseala...fara nici o discutie :)

te inseli si tie daca iti cade cineva cu tronc sigur ai sa crezi ca regreti si o sa faci tot posibilu sa-l ai al de tine adica sa inseli [/quote]

O sa faci tot posibilul sa nu regreti ca ai pierdut persoana de acasa (asta daca ai ceva de pierdut) si o sa faci tot posibilul sa nu dai vrabia din mana pentru cioara dupa gard
valita76
Postat pe 16 Iulie 2009 13:36
kudika021975
Postat pe 27 August 2009 12:36
pt cnmoha86 sa stii ca exista multe femei care fac de toate in pat si tot inseala barbatul pt ca e in natura lui ,sa stii cand o sa iubesti pe cineva o sa ti dai sema ca nu exista sa iubesti si sa nu faci sex cu aceea persoana adik dragoste ,nu mege iubire fara sex,ala cu nevasta e un papagal o tine asa de obisnuinta ,i as da cum au zis fetele un mare sut in fund
altex
Postat pe 27 August 2009 13:50
Nu mi se pare cea mai buna idee sa inseli.In general exista comunicarea.Daca nici macar prin asta nu ne deosebim de necuvantatoare,atunci nu stiu ce ar fi.Cei care inseala nu stiu in mod cert sa isi aprecieze partenerul sau partenera.Daca ai o aventura de o seara nu este asa tragedie...dar atunci cand ajungi sa te implici intr-o alta relatie decat in cea pe care o ai atunci este o problema.Nu stau sa apar acum pe nimeni...dar nu mi se pare corect sa mergem pe deviza "Barbatii inseala pentru ca sunt barbati".Din cate stiu este egalitate intre sexe deci si femeile ar putea spune acelasi lucru.
Cat ceea ce priveste vina,putem spune ca este vina amandurora.A barbatului ca nu a incercat sa comunice cu sotia lui...si a sotiei ca i-a tot permis sa se joace cum vrea cu ea.Cunosc destule cazuri in care femeile au fost inselate...de ce? foarte simplu...pentru ca nu au stiut ce sa faca ca sa ii fie pe plac barbatului...si ei nu au apreciat asta.In general barbatii reproseaza o gramada de lucruri femeilor,insa la ei nu se uita.Insa,nu pot afirma ca doar barbatii inseala...pt ca sunt destule femei care fac asta,din diverse interese.
Cel mai corect mi se pare sa vorbesti cu partenerul tau atunci cand observi ca lucrurile incep sa nu mai mearga sau ca esti atras de alta persoana.Se presupune ca daca stai cu o persoana stai pentru ceea ce este si pentru ca ar fi normal sa simti ceva pentru ea,nu pentru sex sau ca sa te descarci tu ca barbat sau de ce nu ca femeie.
kudika059548
Postat pe 27 August 2009 13:56
De la: alexmari, la data 2009-06-23 16:45:10 .din partea mea nici un pic de respect pentru aceste fiinte si nu merita nici parfumul nostru, fetelor, sa il miroase din spate!!!!!


wow....ce mi-a placut!!!!!!!!
lili_r
Postat pe 27 August 2009 23:28
De la: lili_r, la data 2009-08-27 23:28:49
De la: alexmari, la data 2009-06-23 16:45:10 .din partea mea nici un pic de respect pentru aceste fiinte si nu merita nici parfumul nostru, fetelor, sa il miroase din spate!!!!!


wow....ce mi-a placut!!!!!!!!

eu cred ca poti ierta pe cel de langa tine mai ales daca te simti si tu vinovata pentru ca el a ajuns sa te insele cu .....ALTA....
kudika029282
Postat pe 28 August 2009 17:20
Mai fetelor, barbatii nu inseala atat timp cat in relatia oficiala nu se modifica nimica. Ei sunt nascuti sa faca asta si anume sa alege dupa mai multe "gaurele"...sa vada cum este ....
Doar femeile inseala pentru ca ele fac asta si cu sufletul si cu trupul, pe cand barbatii isi satisfac nevoia , placera , curiozittea si au plecat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimica.
o perioada buna si eu spuneam ca barbatii inseala , pana am stat de vorba cu un bun amic , caruia i-am adrsat intrebara:" de ce esti magar si o inseli pe sotia ta de fiecre data cand ai ocazia?:
Raspuns: nu am inselat-o , nu o insel si nu o voi insela niciodata. Ceea ce fac este placere, o iubesc foarte mult s atat timp cat sunt la fel acasasi nu imi schimb atitudinea fta de ea , nu se numeste inselat." dupa discutii ppe tema aceasta pe aproximativ 4 ore mi-am schimbat si e opinia .
doar femeile pot sa insele , sunt prea putini barbati care sa insele cu advarat.
LoveParade
Postat pe 30 August 2009 14:34
exact cum a spus LoveParade toti barbatii insala,uni cu inima altii doar pentru placere.Din moment ce partenera nu simte nicio diferenta in relatie si el ii arata in cont ca o iubeste inseamna ca partenerul intretine relatii sexuale doar pentru placere,de exemplu anumiti barbati au fantezii care nu le pot face cu nevestele lor pentru ca le respecta prea mult asa ca recurge la amante,tarfe,pertenere sexuale...cei de condamnat sunt cei care insala cu inima si nu au curajul sa spuna STOP relatiei
oops_flory
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:12
De la: oops_flory, la data 2009-09-05 15:12:28exact cum a spus LoveParade toti barbatii insala,uni cu inima altii doar pentru placere.Din moment ce partenera nu simte nicio diferenta in relatie si el ii arata in cont ca o iubeste inseamna ca partenerul intretine relatii sexuale doar pentru placere,de exemplu anumiti barbati au fantezii care nu le pot face cu nevestele lor pentru ca le respecta prea mult asa ca recurge la amante,tarfe,pertenere sexuale...cei de condamnat sunt cei care insala cu inima si nu au curajul sa spuna STOP relatiei


de inselat cam toti barbatii insala..dar important e daca el isi schimba atitudinea fata de partenera dupa ce au calcat stramb
kudika029282
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:38
eu sunt de parere k daca prietenul/ prietena inseala inseamna k e ceva in neregula cu tine...

eu nu as putea sa iert asa ceva. ce se intampla odata se poate intampla si a doua oara...si a treia...
dark_princes
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:39
De la: cnmoha86, la data 2008-10-22 22:05:58Mda...tipic romanilor. De unde stiti voi cat de dotat e omu'? Poate ca e prea dotat si femeia de langa el nu se simte prea bine, si de unde stiti voi ca nu a fost ea cea care a vrut sa continue relatia? Se duce si el la alta femeie care sa il satisfaca si care nu face mutre in pat. Poate ca in viata de zi cu zi are o relatie super cu sotia lui, doar ca exista acest inconvenient: nu se inteleg in pat.

In momentul in care femeile vor sti sa faca sex total fara sa comenteze, si sa fie capabile sa satisfaca orice fantezie a barbatilor, ei nu vor mai insela. Cand stii ca nu esti in stare sa-i oferi barbatului tot ce isi doreste sa nu il acuzi ca te inseala.

Voi cele care ati recomandat l..aba sau papusile sa va satisfaceti voi cu un vibrator. Eu nu as da un barbat pe o jucarie pt nimic in lume.
Ca sa dau si un raspuns...un barbat poate sa insele si pt simplul motiv ca sotia/iubita este la menstruatie si nu face sex, asa ca daca lui i s-a sculat merge la una care sa il ajute.
Conteaza ca atunci cand inseala, sa nu afle sotia, in fond, ce nu sti nu te doare.


P.S. number_one, eu apreciez sinceritatea ta si ai face bine sa vii cu detaltii, sa stie si femeile ce ii determina pe barbati sa insele, sa nu faca si ele asa.




mama...m-ai lasat masca... daca e la menstruatie trebuie sa meargala altele ? si in plus...ai auzit de sex oral...de masturbare reciproca...(in cazul menstruatiei numai fata pe barbat).... dar in nici un caz sa mearga la altele...
dark_princes
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:44
Barbatii insala pentru simplul fapt k noi femeile suntem atat de slabe incat ii iertam:)zicem:o data si gata!ii mai dau o sansa..dar este logic k o data c face o va mai face si in continuare pt k e constient k partenera il iubeste si il va ierta si a 2-a oara..si p d alta parte...daca o femeie se urca efectiv p un barbat...nu cred k poate sa o refuze...eu daca as fii barbat...nu as refuza:))as experimenta cu catttt mai multe...:Dpoate sunt eu mai mica si nu gandesc bine...dar na....eu am un prieten d un an si ceva si m-a inselat..am plans,am suferit,mi-a trecut...toti prietenii ma coondamna intr-un fel sau altul k inca mai sunt cu el...dar..eu am gasit un prieten in el..un om mai mare,inteligent,cu care pot sa discut,care imi da sfaturi excelaente,un om alaturi d care imi incarc bateriile,un iubit excelent...ma simt bine alaturi de el si deocamdata nu vreau sa o rup cu el...
kudika018724
Postat pe 6 Septembrie 2009 19:07
"De ce inseala barbatii?se poate ierta asta,si daka da atunci cum?"

De ce simt eu cã, sub aºa formulã, se ascunde o persoanã care nu are încredere în ea - sã taxeze pe individ, adicã sã se arunce în altã relaþie?
E interesant cum e pusã, cum e mascatã problema realã...

Ca de obicei, neputinþele personale sînt trecute în cheie moralã...
Care este mai - vorba cuiva - imatur nu realizeazã cursa...
Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:21
"Cite familii nu s-au destramat din aceasta cauza si cite sa-r fi putut destrama?!"

Cum am mai zis, lucrurile se trag admirabil în cheie moralã... De acolo e aºa uºor sã te lamentezi...
De ce oare mãmica aceea cate te-a învãþat cum este cu lumea, nu þi-a spus ºi la ce te poþi aºtepta...
Înþeleg cã nu a putut pricepe cum merg lucrurile în A.D. 2009, dar barim te putea lãsa sã cercetezi cu mintea proprie...
A avut însã egoismul de a te readuce la ideile ei, plantate cîndva în mintea copilului care ai fost. ªi eºti faþã de ea - în ciuda aparenþei de independenþã...
Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:25
De la: , la data 2008-10-13 18:58:27mai armasarule, amanta ta nu s-a speriat de aia 3,4 cm ai sculei tale? eu cred ca de fapt nevasta ta nu e satisfacuta de tine


Sportul multora este de a arunca vreo pastilã de felul acesta, la care acela cade lat, de jenã îndeobºte.
Pãi draga mea, lucrurile stau niþel pe dos.
Dacã omul, cu o sculã de care nu am idee cînd ai mãsurat-o, o are ºi o menþine (e amantã, nu prostituatã), eu chiar i-aº solicita sã îmi comunice amical care e secretul...

Pînã una alta observ cã nu ai rãspuns mesajului sãu.
Altminteri, la a suci lucrurile - la aiasta ne pricepem destui ºi destule...
Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:30
De la: kudikgirl, la data 2009-07-14 18:16:38barbatii inseala pentru ca sunt barbati ....


Ia sã ne imaginãm cu cine înºealã bãrbaþii...
Cu bãrbaþi?
Nuuuu, cã e prea greu pînã ºi de imaginat asta!...
Deci cu doamne...

Mulþumesc de rãspuns!
Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20
de la un joc nevinovat la iubire(de la cuceritor la cucerita)si de la iubire la lacrimi 27 De la: ferero 15 Mai 2009 04:33
Tine de curaj sa-ti dai cu parerea 197 De la: Lusha_ubitik 22 Mai 2010 18:54
Ejacularea precoce poate fi combatuta? 2 De la: kudika_15804 3 Octombrie 2013 10:44
Cu tine doar pentru bani!!!??? 15 De la: iuby_vl 17 August 2009 19:50