Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

De la: stefanant, la data 2009-10-22 22:03:03DE IERTAT - IARTA POPA, NOI NE FACEM CONCESII UNII LA ALTZII, ASTA E VIATZA - UN SIR INTREG DE CONCESII.

SA FII FERICITA!

In ultima vreme, nici popa nu mai iarta...
Lucia38
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:05
ASTA-I MESERIA LUI :TE DUCI TE SPOVEDESTI -TE IARTA! ACUM CE-O FI LA JUDECATA DE APOI - NUMAI DUMNEZEU STIE
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:19
Daca te-ar ierta, nu ti-ar mai da canoane pentru orice mica greseala...
Lucia38
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:24
Dumnezeu ne iubeste, deci ne iarta, cine iubeste iarta, partea rea a naturii umane e ca iarta, dar nu uita.
kudika076390
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:31
sunt curios cate persoane urmeaza intocmai canoanele, chiar si la varsta la care ceru-i mai aproape.
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:33
sunt curios cate persoane urmeaza intocmai canoanele, chiar si la varsta la care ceru-i mai aproape.
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:36
Sunt si din cei care le fac cu convingerea ca in canoane le sta iertarea... Poate ca de aici ne-am invatat si noi sa le dam canoane celor care ne cer iertare....
Lucia38
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:37
DE UITAT ORICUM NU POTZI SA UITZI, STII, MAI UITI UN LUCRU PE UNDEVA DAR, CAT DE NEINSEMNAT AR FI TOT ITI ADUCI AMINTE DE EL CU VREO OCAZIE, BINE CA EU AM FOST UITAT ODATA INTR-UN MOLL. NOROC CA MAI STIU SA FAC SI HAZ DE NECAZ.
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:42
DA, INTR-ADEVAR ASTA CAM ASA E, AUTOCONTROLUL ESTE UNUL DIN CARACTERISTICILE OMULUI CARE-L DIFERENTIAZA DE ANIMALE - SI TOTUSI SUNT CARE SAR CU USURINTZA PESTE ASTA. NU ZIC CA MIE NU MI S-AR FI INTAMPLAT, NIMENI NU E PERFECT IN AFARA DE DUMNEZEU,. DAR VORBA ACEEA: SI TOTUSI MAI CU MASURA.

SEMNEAZA:
OCAUA MICA
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:49
M-A LUAT VALUL SI AM DEVIAT DE LA SUBIECTUL IN SINE, GENERALIZAND PE ALTE TEME CEEA CE AR DUCE LA INTELESURI GRESITE VIS-A-VIS DE CONTEXTUL INTREBARII.
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:59
eu cred ca barbatii inseala din mai multe motive;1pt ca au intr-un oarecare fel infidelitatea in gene 2pt ca nu gasesc acasa ceea ce isi doresc si atunci cauta in alta parte 3 din monotonie in viata de cuplu din curiozitate din dorinta proprie si pt a-si demonstra ca inca mai pot cuceri si alte femei.o femeie iarta mai usor un barbat care inseala dar un barbat iarta mai greu sau nu iarta deloc femeia care i-a fost infidela si atunci eu imi pun intrebarea;de ce femeile sa fie ingaduitoare si sa ierte cand ei nu pot ierta.si adevarul e ca cine greseste o data indiferent ca e vorba de un barbat sau de o femeie va gresi si a doua oara.si atunci imi pun o alta intrebare;oare merita sa mai investesti iubire suflet timp si sa iti mai daruiesti inca o data inima unui om care te-a inselat?relatia nu o sa mai fie oricum la fel cum era inainte si intotdeauna va exista lipsa de incredere in persoana care ti-a fost infidela.increderea se castiga greu si o data ce ti-a fost furata cu greu o poti avea inapoi.
desideria
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:50
De la: kudika073838, la data 2009-10-23 13:50:23eu cred ca barbatii inseala din mai multe motive;1pt ca au intr-un oarecare fel infidelitatea in gene 2pt ca nu gasesc acasa ceea ce isi doresc si atunci cauta in alta parte 3 din monotonie in viata de cuplu din curiozitate din dorinta proprie si pt a-si demonstra ca inca mai pot cuceri si alte femei.o femeie iarta mai usor un barbat care inseala dar un barbat iarta mai greu sau nu iarta deloc femeia care i-a fost infidela si atunci eu imi pun intrebarea;de ce femeile sa fie ingaduitoare si sa ierte cand ei nu pot ierta.si adevarul e ca cine greseste o data indiferent ca e vorba de un barbat sau de o femeie va gresi si a doua oara.si atunci imi pun o alta intrebare;oare merita sa mai investesti iubire suflet timp si sa iti mai daruiesti inca o data inima unui om care te-a inselat?relatia nu o sa mai fie oricum la fel cum era inainte si intotdeauna va exista lipsa de incredere in persoana care ti-a fost infidela.increderea se castiga greu si o data ce ti-a fost furata cu greu o poti avea inapoi.





posibil sa ai dreptate in legatura cu ...de ce inseala barbatii....dar tot asa de bine ...sau tot din aceleasi motive inseala si femeile....insa tin sa te contrazic ... sunt cazuri cand cineva inseala odata ....nu mai inseala si a doua oara ....asa ca ....merita respectati sau respectate ....pt ca pot face acest lucru.....dupa ce i a muscat odata sarpele sarpele....ca de eeeeet si ei oameni.....:):):)
gratuit89
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:02
De la: cnmoha86, la data 2008-10-22 22:05:58Mda...tipic romanilor. De unde stiti voi cat de dotat e omu'? Poate ca e prea dotat si femeia de langa el nu se simte prea bine, si de unde stiti voi ca nu a fost ea cea care a vrut sa continue relatia? Se duce si el la alta femeie care sa il satisfaca si care nu face mutre in pat. Poate ca in viata de zi cu zi are o relatie super cu sotia lui, doar ca exista acest inconvenient: nu se inteleg in pat.

In momentul in care femeile vor sti sa faca sex total fara sa comenteze, si sa fie capabile sa satisfaca orice fantezie a barbatilor, ei nu vor mai insela. Cand stii ca nu esti in stare sa-i oferi barbatului tot ce isi doreste sa nu il acuzi ca te inseala.

Voi cele care ati recomandat l..aba sau papusile sa va satisfaceti voi cu un vibrator. Eu nu as da un barbat pe o jucarie pt nimic in lume.
Ca sa dau si un raspuns...un barbat poate sa insele si pt simplul motiv ca sotia/iubita este la menstruatie si nu face sex, asa ca daca lui i s-a sculat merge la una care sa il ajute.
Conteaza ca atunci cand inseala, sa nu afle sotia, in fond, ce nu sti nu te doare.


P.S. number_one, eu apreciez sinceritatea ta si ai face bine sa vii cu detaltii, sa stie si femeile ce ii determina pe barbati sa insele, sa nu faca si ele asa.


cum adica papusica, stai sa inteleg si eu. adica daca eu sunt la menstruatie, el poate sa ma insele? pai atunci si eu , daca el nu e instare sa mi satisfaca fanteziile ar trebui sa l insel,nu?sau daca e plecat si lipseste din patul meu cu desavarsire, ce sa mai zic, e pur si simplu imperios necesar sa inselam, ca uite asa ni se scoala noua. pai atunci de ce ne mai casatorim pausa? de ce juram sa fim alaturi si la bine si la rau? de ce ? hai sa inselam toti ca sa stii ca sunt extrem de putine cupluri la care lucrurile merg excelent cum vrei tu, pe toate planurile. si daca si merg, asta nu se va intampla la nesfarsit, ca ne mai si saturam.
anda_a
Postat pe 26 Octombrie 2009 23:46
Un barbat inseala ,ca si o femeie de altfel atunci cand ceea ce are nu mai este pe placul sau la standardele sale,,,multi dintre prietenii mei pe care ai intreb de ce se uita sau agata alte femei cu toate ca au acasa una,,spun ca pt a vedea daca mai sunt atragatori,,pt asi testa virilitatea,pt a vedea daca in caz de despartire ar mai avea sanse la alta,,pt asi demonstra ca pot avea orice femeie...o femeie eu consider,, ca daca prietenul ei se uita sau se duce la alte femei,,,o face pt ca va cauta mereu,,acel altceva,,pe care nu il mai gaseste acasa acea emotie care iti spune ca inca mai traiesti, iar ea daca duce lipsa de personalitate si asteapta sa fie iubita de altii,,,uitand sa se iubeasca pe ea insasi si sa isi acorde timp pt ea si nevoile sale, va avea mult de pierdut,,,un barbat in clipa in care a obtinut ce vroia de la o femeie,,sa o faca de casa,sa aiba grija de copii lui, a transformat-o intr-o sclava,,pe care e convins ca nu o poate pierde ,, a obtinut ce si-a dorit iar femeia de langa el nu mai reprezinta nici o provocare,,,aici cred ca este marea provocare pt o femeie dar si pt un barbat,,,,Redeveniti trofeul!!!
alexxx12000
Postat pe 27 Octombrie 2009 17:16
eu l-am iertat insa nu stiu daca am facut corect sau nu
asa mi-a zis inima
horry
Postat pe 27 Octombrie 2009 19:41
De la: kudika073327, la data 2009-10-27 19:41:48 eu l-am iertat insa nu stiu daca am facut corect sau nu
asa mi-a zis inima

si eu l-am iertat si nu mi se pare ca nu am facut ceea ce trebuia..orice barbat merita a doua sansa...poate ca daca el a vrut sa insele a fost si din vina mea poate din cauza mea a ajuns in bratele alteia
kudika029282
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:11
De la: kudika029282, la data 2009-10-27 20:11:29
De la: kudika073327, la data 2009-10-27 19:41:48 eu l-am iertat insa nu stiu daca am facut corect sau nu
asa mi-a zis inima

si eu l-am iertat si nu mi se pare ca nu am facut ceea ce trebuia..orice barbat merita a doua sansa...poate ca daca el a vrut sa insele a fost si din vina mea poate din cauza mea a ajuns in bratele alteia


ce zodie e? capricorn?
andreea1976
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:33
scorpion clar....
"tot ce fac fac din vina ta"............
anot
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:37
Cu iertatul...nu prea stiu dar cu uitatul....niciodata. E una n as mai putea sta cu un barbat care m a inselat, cred k as fi prea dezgustata. Nu ma pot preface k nu s a intamplat nimic...asa sunt eu... poate gresesc ...
Dara
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:42
De la: andreea1976, la data 2009-10-27 20:33:31
De la: kudika029282, la data 2009-10-27 20:11:29
De la: kudika073327, la data 2009-10-27 19:41:48 eu l-am iertat insa nu stiu daca am facut corect sau nu
asa mi-a zis inima

si eu l-am iertat si nu mi se pare ca nu am facut ceea ce trebuia..orice barbat merita a doua sansa...poate ca daca el a vrut sa insele a fost si din vina mea poate din cauza mea a ajuns in bratele alteia


ce zodie e? capricorn?

ce te intereseaza...nu este capricorn...
kudika029282
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:35
De la: Dara, la data 2009-10-28 17:42:35Cu iertatul...nu prea stiu dar cu uitatul....niciodata. E una n as mai putea sta cu un barbat care m a inselat, cred k as fi prea dezgustata. Nu ma pot preface k nu s a intamplat nimic...asa sunt eu... poate gresesc ...

Daca a fost O SINGURA DATA, si dupa aia se cuminteste, cum o sa te uiti la el peste douazeci de ani? O sa-i reprosezi si atunci? Daca el va reveni catre tine cu mai multa iubire dupa "ratacire", o sa tii in tine veninul TOATA VIATA? Cine va avea mai mult de pierdut in acest caz? Totusi, nici sa dai in cealalta extrema nu e bine. Oricum, mie imi spunea un prieten, cu multi ani in urma: "Mai, daca tu crezi ca femeia nu o sa te insele niciodata, o sa ajungi nebun. Era mai mult o gluma care, in cazul meu s-a dovedit, din pacate a fi adevarata(dar asta e alta poveste). Si cu barbatii e la fel: sa fii pregatita mereu pentru "derapajele" lui. Astfel, DACA se vor produce, nu vei mai fi surprinsa, o sa suferi mai putin si, mai ales, O SA STII MAI LIMPEDE CE E MAI BINE SA FACI. Niste cunoscuti de-ai mei, sot si sotie, sunt de vreo 25 de ani impreuna. El, "fluturas" in toata regula... ea, femeie de casa. A stiut de multe ori ce face "podoaba" ei de barbat, dar si-a spus mereu: Lasa-l ca tot la mine se intoarce. Pana acum i-a mers, ce sa spun. Nu inseamna ca face bine...
stardancer
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:01
De ce inseala barbatii? Hai sa va raspund la intrebare tot printr-o intrebare:
-De ce nu fac si barbatii boala"vacii nebune?
Astept variante de raspuns
stardancer
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:07
De la: stardancer, la data 2009-10-29 00:07:51De ce inseala barbatii? Hai sa va raspund la intrebare tot printr-o intrebare:
-De ce nu fac si barbatii boala"vacii nebune?
Astept variante de raspuns

stiti de ce insala barbatii din cauza indiferentei femeilor...deci voi sunteti de vina ca ei ajung in bratele altcuiva
kudika029282
Postat pe 29 Octombrie 2009 16:33
De la: stardancer, la data 2009-10-29 00:07:51De ce inseala barbatii? Hai sa va raspund la intrebare tot printr-o intrebare:
-De ce nu fac si barbatii boala"vacii nebune?
Astept variante de raspuns

pentru ca ei nu pot fii vaci doar boi
Ade_fly
Postat pe 29 Octombrie 2009 16:35
De la: stardancer, la data 2009-10-29 00:01:22
De la: Dara, la data 2009-10-28 17:42:35Cu iertatul...nu prea stiu dar cu uitatul....niciodata. E una n as mai putea sta cu un barbat care m a inselat, cred k as fi prea dezgustata. Nu ma pot preface k nu s a intamplat nimic...asa sunt eu... poate gresesc ...

Daca a fost O SINGURA DATA, si dupa aia se cuminteste, cum o sa te uiti la el peste douazeci de ani? O sa-i reprosezi si atunci? Daca el va reveni catre tine cu mai multa iubire dupa "ratacire", o sa tii in tine veninul TOATA VIATA? Cine va avea mai mult de pierdut in acest caz? Totusi, nici sa dai in cealalta extrema nu e bine. Oricum, mie imi spunea un prieten, cu multi ani in urma: "Mai, daca tu crezi ca femeia nu o sa te insele niciodata, o sa ajungi nebun. Era mai mult o gluma care, in cazul meu s-a dovedit, din pacate a fi adevarata(dar asta e alta poveste). Si cu barbatii e la fel: sa fii pregatita mereu pentru "derapajele" lui. Astfel, DACA se vor produce, nu vei mai fi surprinsa, o sa suferi mai putin si, mai ales, O SA STII MAI LIMPEDE CE E MAI BINE SA FACI. Niste cunoscuti de-ai mei, sot si sotie, sunt de vreo 25 de ani impreuna. El, "fluturas" in toata regula... ea, femeie de casa. A stiut de multe ori ce face "podoaba" ei de barbat, dar si-a spus mereu: Lasa-l ca tot la mine se intoarce. Pana acum i-a mers, ce sa spun. Nu inseamna ca face bine... [/quote


N am trecut niciodata prin asta si nici nu mi doresc. spuneam asa...ipotetic. Cine stie poate in situatii concrete o sa judesc altfel, o sa reactionez diferit. Cert este ca nu stiu ce o sa rezerve viitorul , poate eu o sa calc stramb cine stie? Niciodata sa nu spui niciodata nu?
Dara
Postat pe 29 Octombrie 2009 18:15
Problema e in felul urmator : rezolvatii fetelor sa nu aiba timp de altele, sanse nu merita pentru ca face odata si de mai multe ori tot asa .......Succes
kudika025063
Postat pe 29 Octombrie 2009 21:00
De la: Ade_fly, la data 2009-10-29 16:35:17
De la: stardancer, la data 2009-10-29 00:07:51De ce inseala barbatii? Hai sa va raspund la intrebare tot printr-o intrebare:
-De ce nu fac si barbatii boala"vacii nebune?
Astept variante de raspuns

pentru ca ei nu pot fii vaci doar boi

Bravo fata tatii. Ai fost destul de aproape. Oricum esti matura pt.varsta ta. Sa-ti dea Dumnezeu ce-i mai bun in viata.
stardancer
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:54
Bancul intreg este asa:
De ce nu fac si barbatii boala vacii nebune?
Pentru ca sunt niste porci!
stardancer
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:57
De la: stardancer, la data 2009-10-29 23:54:13
De la: Ade_fly, la data 2009-10-29 16:35:17
De la: stardancer, la data 2009-10-29 00:07:51De ce inseala barbatii? Hai sa va raspund la intrebare tot printr-o intrebare:
-De ce nu fac si barbatii boala"vacii nebune?
Astept variante de raspuns

pentru ca ei nu pot fii vaci doar boi

Bravo fata tatii. Ai fost destul de aproape. Oricum esti matura pt.varsta ta. Sa-ti dea Dumnezeu ce-i mai bun in viata.

mersi mult. la fel si tie.
Ade_fly
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:57
De la: Ade_fly, la data 2009-10-30 10:57:24
De la: stardancer, la data 2009-10-29 23:54:13
De la: Ade_fly, la data 2009-10-29 16:35:17
De la: stardancer, la data 2009-10-29 00:07:51De ce inseala barbatii? Hai sa va raspund la intrebare tot printr-o intrebare:
-De ce nu fac si barbatii boala"vacii nebune?
Astept variante de raspuns

pentru ca ei nu pot fii vaci doar boi

Bravo fata tatii. Ai fost destul de aproape. Oricum esti matura pt.varsta ta. Sa-ti dea Dumnezeu ce-i mai bun in viata.

mersi mult. la fel si tie.

exact asa barbatii care insala sunt niste BOI
kudika029282
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu ma intelege deloc...Am ajuns la capatul puterilor..Ce e de facut? 36 De la: stem_29 30 Septembrie 2010 19:17
Help!! 14 De la: mishaHeart 7 Decembrie 2009 23:05
BUNA ! 8 De la: Celia_29 9 Octombrie 2010 00:28
barbati 4 De la: Adela_Mihnea_1 30 Mai 2014 00:19
nu stiu daca mai rezist 6 De la: Lea924372 30 Mai 2014 18:39